Joego-Slavië treedt toe tot het driemogendhedenpact Groot-Rotterdam in wording Joego-Slavië behoeft geen troepen door te laten „FrankenY' Plechtige onderteekening in het kasteel Belvédère te Weenen Verduistering r Nieuwe postzegels Tswetkowitsj over een beter Europa "V V INVALIDE MILITAIREN BROOD HOTELDE BEURS VEREENIGDE katholieke pers WOENSDAG 26 MAART 1941 J- Graziani legt legerleiding in Noord-Afrika neer Annexatieplannen in een vergevorderd stadium Non-agressie-verklaring Turkije-Rusland éèSÜ Nota's der asmogendheden aan Belgrado V oor jaarsmodelleii CAFE-RESTAURANT „DE LA PA IX" VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22922 De prijs der advertentiën bedraagt 35 cents oer regel. Ingezonden Mededeelingen 60 ets. per regel. Bij contract sterk geredu ceerde prijzen. Kleine annonces (Vraag- en Aanbod-advertentiën) 13 regels 48 cents, iederen regel meer 16 cents. Ook afgetreden als chef van den generalen staf Dezelfde afbeelding als voor de bestaande zegels tot en met 4 cent -% i:i 'k i Taakverdeeling voor de zg. aanvullende zorg Aanvullende zorg Tuinbouwproducten naar België Wijziging in verordeningen Rede van Von Ribbentrop De Führer geeft receptie DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Hitier ontvangt de Joego- Slavische diplomaten Joego-Slavisch gezant te Moskou afgetreden Verkiezingen in Egypte uitgesteld Haarlem Groote Houtstraat 1'9 Telef. 12273 HOTEL „SCHIMMELPENNZNCK" LEIDSCHESTR. 67-71 AMSTERDAM Speciaal ingericht voor het ontvangen van GROOTE GEZELSCHAPPEN tot 500 personen Speciale Gezelschapsiarieven Perfecte Keuken NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT WEENEN, 25 Mrt. (D. N. B.). Joego-Slavië is hedenmiddag als vijf de staat tot het driemogendhedenpact toegetreden. De onderteekening werd, evenals bij de toetreding van Hongarije en Bulgarije, weer op plech tige wijze verricht in het kasteel Belvédère te Weenen. Behalve de rijks minister van Buitenlandsche Zaken, von Ribbentrop, en de Joego-SIavi- sche minister-president Tswetkowitsj alsmede de Joego-Slavische minister van Buitenl. Zaken Cincar Markowitsj, waren als vertegenwoordigers der landen van hèt driemogendhedenpact aanwezig de italiaansche minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano, de Japansche ambassadeur, generaal Osjima, de Slowaaksche gezant, Cernak, de Hongaarsche gezant Von Sztojay, de Roemeensche gezant Bossy en de Bulgaarschc gezanf Draga- nof. Talrijke vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandsche pers waren eveneens bij de plechtigheid aanwezig. Zonsondergang 26 Maart 20.02 Zonsopgang 27 Maart 7.28 Maanopkomst 6.58 ondergang 18.48 ERGENS IN ITALIË, 25 Maart (Stefani) Op eigen verzoek is de maarschalk van Italië, Rodolfo Graziani, ontheven van de functies van chef van den generalen staf, gouverneur van Libye en opperbevelhebber der gewapende macht in Noord Afrika. Generaal Italo Gariboldi is benoemd tot gou verneur van Libye en opperbevelhebber der gewapende macht in Noord-Afrika. De legercorpsgeneraal Mario Roatta. sous chef van den generalen staf van het leger, is belast met de functie van chef van den gene ralen staf. De divisiegeneraal Francesco Rossi is be noemd tot souschef van den generalen staf. Naar verluidt, is men bij de betreffende instanties reeds ver gevorderd met de plan nen tot annexatie van een aantal rand gemeenten waaronder Schiedam wel ker verwezenlijking tot een Groot Rotter dam zal voeren. De ontworpen regeling heeft de goedkeuring der betrokken autori teiten. Bezwaren, o.a. van Schiedamsche zijde geuit, zijn als niet doorslaggevend afgewezen. Binnen enkele weken zal een nieuwe se rie Nederlandsche postzegels in de waarden van 5, VA, 10, 12»4, 15. 1720; 2225; 30, 40 en 50 cent het licht zien. De nieuwe postzegels zullen hetzelfde uiterlijk hebben als de bestaande zegels tot en met 4 cent. De verschillende waarden zullen, evenals dit reeds bij de bestaande lagere waarden het geval is, behalve door de ingedrukte waardecijfers, door kleurverschillen ken baar worden gemaakt. De nieuwe postzegels zullen in de waarden van 7 Ys, 171/2, 25, 30 en 50 cent met ingang van 1 April, in de overige waarden met ingang van 16 April verkrijgbaar worden gesteld. Tegelijk biermede zal de verkoop van de overeenkom stige waarden met guilloche-opdruk worden ge staakt, terwijl na 15 April ook de zegels met Builloche-opdruk in de waarden boven 50 cent biet meer verkrijgbaar zullen zijn. Nieuwe ze- Bels zullen in deze waarden niet worden aange haakt. Voor de zegels, welke in rolvorm wor sen gebruikt, en welke o.m. ook in de automa ta worden gebezigd, zal de vervanging door de zegels van het nieuwe type in vele gevallen énigen tijd later geschieden. Hetzelfde geldt v°or de formulieren met zegelopdruk van 5 ct. ea hooger,'welke, in vele gevallen, nog eenigen bijd. in het bestaande type in gebruik zullen blij den. De postzegels met guilloche-opdruk blijven v°or frankeering geldig. Inruiling van deze ze- Bels tegen nieuwe geschiedt niet. ANKARA, 25 Maart (S.P.T.) Gisteren is tn Russisch-Turksche non-agressie- en vriend- 6chapsverklaring onderteekend, die heden ge- JJktijdjg te Ankara en te Moskou in een com muniqué is gepubliceerd. Dit communiqué luidt volgt: be Turksche en de Sovjet-Russische regee- «a. voij g hebben in gemeenschappelijk overleg de gende verklaring goedgekeurd: In verband het berichten in de buitenlandsche pers. dat, bdien Turkije gedwongen zou worden aan den r''Tog deèl te nemen, Rusland van de moeilijk- j hie van Turkije gebruik zou maken om dit Jhb aan te vallen, zoo mede in verband met een J®sbe treffende vraag aan de Russiche regeering, hdt verklaard: j,. Dergelijke berichten zijn in geen enkel op- b°bt in overeenstemming met de houding van Us'and ten aanzien van Turkije, j. Voor het geval, dat Turkije inderdaad aan- vallen zou worden en het gedwongen wordt den oorlog deel te nemen, kan Turkije, in j, heenstemming me(. het bestaande Turksch- ^«Ssische niet-aanvalspact, dat in 1925 tusschen VorT twee landen is tot stand gekomen, op het begrip en de volle neutraliteit van de Jet-Unie rekenen. e TnrksnVio rpppprinir tippft aan np Sovjet- 0 .g haar fsten dank betuigd, en laten weten, dat, in- tb, Turksche regeering heeft aan de S (j. ssische regeering voor deze verklaring *jj bsten dank betuigd, en laten weten, da de Sovjet-Unie .op haar beurt in een der- W'situatie zou geraken zij op het volle teu p en op de neutraliteit van Turkye kan *eften. Op 1,3 -Maart vierde Z.H. Paus Pius XII den tweeden verjaardag van Zijn Paus keuze. De H. Vader begaf zich op zijn draagstoel van zijn vertrekken in het Va- ticaan naar de St. Pieterskerk, waar de plechtigheden plaats vonden. (Foto Ass. Press) Ter bevordering van de samenwerking en juiste taakverdeeling inzake hulpverleening aan invalide en gewonde militairen alsmede aan ae nagelaten betrekkingen van de gesneuvelden is dezer dagen een bespreking gehouden onder leiding van het hoofd van het Afwikkelings bureau van het departement van Defensie. Hier werd er nogmaals de nadruk op gelegd, dat alles, wat de invalide en gewonde militai ren alsmedè de weduwen en weezén der ge sneuvelden noodig hebben, van rijkswege wordt verstrekt. De zorg voor de invalide en gewon de militairen is gecentraliseerd bij de zesde af- üeeling van hèt departement van Defensie, Wassenaarscheweg 43 te 's-Gravenhage (tele foon 776596), terwijl de pensioenen voor de nagelaten betrekkingen der gesneuvelden wor den verzorgd door de derde afdeeling B van dat departement, gebouw Petrolea, Benoorden- houtscheweg te 's-Gravenhage (telefoon 115790). Het Arbeidsbureau voor oorlogsinvaliden (A. V. O.), gevestigd te Amsterdam (Nicolaas Maesstraat 52), verleent zijn hulp voor wat be treft bemiddeling, scholing en herplaatsing in het bedrijfsleven. Eventueele plaatsing in een overheidsbetrek- king geschiedt uitsluitend door de afdeeling personeelsvoorziening van het departement van Binnenlandsche Zaken (Raamweg 3 te 's-Gra venhage). De aanvullende zorg voor deze personen (bijv-, voor aanschaffing van burgerkleeding, voor ontspanning, voor hulp bij ziekte in het gezin, enz.) zal als volgt worden verdeeld: A. De aanvullende hulp voor invalide mili tairen na hun pensionneering alsmede voor de nagelaten betrekkingen der gesneuvelden is geconcentreerd in het Fonds voor hulp aan oud- militairen (1815), gevestigd te Amsterdam. B. De zorg voor de aanschaffing van bur gerkleeding, voor ontspanning aan den zieken en gewonden soldaat in de hospitalen enz. is geconcentreerd in het Comité voor den zieken en gewonden soldaat, gevestigd te 's-Graven hage, Javastraat 66 (telefoon 112816). C. De Ned. Vereeniging tot steun aan mili ciens (Stamil), waarvan het hoofdbestuur is gevestigd te Amsterdam, Weteringschans 96 (telefoon 45903), zal zich voortaan bepalen tot de behartiging van de belangen van ontslagen dienstplichtigen en leden van den Opbouw- dienst, voorzoover zij niet tot de gewonden of invaliden behooren. Teneinde verwarring en versnippering bij de hulpverleening te vermijden, is het raadzaam dat bestaande comité's en particulieren, die zich op dit terrein bewegen, zich van zelfstan dige actie onthouden en zich tot een der boven genoemde instanties wenden. Van bevoegde zijde vernamen wij, dat met ingang van heden de export van bepaalde Ne derlandsche tuinbouwproducten naar België weer is toegestaan. Kroten en knolrapen zijn thans voor den uitvoer naar België vrijgege ven. Het Verordeningenblad van 25 Maart bevat o.a. een verordening, welke zegt, welke verande ring in bestaande verordeningen aangebracht wordt in verband met een veranderde organi satie bü de veiligheidspolitie. WEENEN, 25 Maart. (D.N.B.) Tegelijk met de onderteekening van het protocol over de toetreding van Joego-Slavië tot het Drie mogendhedenpact, hebben de regeeringen van de asmogendheden de volgende gelijk luidende nota's aan de Joego-Slavische re- geering gericht; Mijnheer de minister-president! Namens en in opdracht van de Duitsche regeering heb ik de eer, Uwe Exc. het vol gende mede te deelenr Naar aanleiding van het feit, dat Joego-Slavië heden tot het Driemogendhedenpact is toegetreden, beves tigt de Duitsche regeering haar besluit, de souvereiniteit en de territoriale' onschend baarheid van Joego-Slavië altijd te eerbie digen. Gelieve, mijnheer de minister-president, de verzekering van mijn groote hoogachting te aanvaarden. w.g. JOACHIM VON RIBBENTROP. Mijnheer de minister-president! Met betrekking tot de besprekingen, welke naar aanleiding van de heden plaats gehad hebbende toetreding van Joego-Slavië tot het Driemogendhedenpact hebben plaats gevon den heb ik de eer Uwe Exc. namens de rijksre- geering hiermede te bevestigen, dat de regee ringen der asmogendheden en de koninklijke Joego-Slavische regeering het erover eens zijn, dat de regeeringen der asmogendheden tijdens den duur van den oorlog Joego- Slavië niet den eisch zullen stellen, den doortocht of het vervoer van troepen door het Joego-Slavische staatsgebied toe te staan. Gelieve, mijnheer de minister-president, de verzekering van mijn groote hoogachting te aanvaarden. w.g. JOACHIM VON RIBBENTROP. Naar verder wordt gemeld heeft het protocol, dat. door Rijksminister von Ribbentrop, den Italiaanschen minister graaf Ciano en den Ja- panschen ambassadeur Osjima eenerzijds, en den Joego-Slavischen minister-presid. Tswetkowitsj en minister van Buitenlandsche Zaken Cincar Markowitsj anderzijds, inzake de toetreding van Joego-Slavië tot het op 27 September 1940 tus schen Duitschland, Italië en Japan gesloten Driemogendhedenpact onderteekend werd, den volgenden tekst: „De regeeringen van Duitschland, Italië en Japan eenerzijds en de regeering van Joego- Slavië anderzijds stellen door hun onderteeke- Rende gevolmachtigden het volgende vast; Art. 1. Joego-Slavië treedt toe tot het op 27 September 1940 te Berlijn onderteekende Drie mogendhedenpact tusschen Duitschland, Italië en Japan. Art. 2. Voor zoover de in artikel 4 van het Driemogendhedenpact voorziene gemeenschap pelijke technische commissies kwesties behande len, welke de belangen van Joego-Slavië raken, zullen ook vertegenwoordigers van Joego-Slavië a&n de beraadslagingen der commissie deel nemen. Art. 3. De tekst van het Driemogendhedenpact is ais supplement aan dit protocol toegevoegd. Het onderhavige protocol is gesteld in de Duit sche, Japansche en Joego-Slavische taal, waarbij elke tekst als authentiek geldt. Het treedt op oen dag der onderteekening in werking." Na de onderteekening van het protocol over de toetreding van Joego-Slavië tot het Driemogendhedenpact in de Gele Zaal van slot Belvédère, heeft de Joego-Slavische mi nister-president, Tswetkowitsj, namens de regeering te Belgrado de volgende verklaring afgelegd: „Het voornaamste doel en bijna het eenige doel der buitenlandsche politiek van Joego-Sla vië was en blijft, voor het Joego-Slavische volk den vrede te bewaren en zijn veiligheid te ver sterken. In den geest van deze politiek was ons streven in de eerste plaats steeds op de conso lidatie van vreedzame en vriendschappelijke be trekkingen jegens de naburen gericht, omvden vrede aan de grenzen, de vrijheid, de onafhanke lijkheid en de staatkundige eenheid te verzeke ren. Met hét groot-Duitsche rijk heeft Joego slavië reeds voor en ook na de verbinding der gemeenschappelijke belangen de beste betrek kingen onderhouden, welke van vriendschap en volkomen vertrouwen doordrongen waren. De nuttige resultaten van deze poiltiek zijn vooral in een reeks belangrijke gebeurtenissen tot uiting gekomen, welke zich van het jaar 1934 af tot de handeling van heden in de betrekkingen tus schen beide landen hebben voorgedaan. Joego-Slavië heeft reeds van zijn bestaan af steeds gevoeld en er ook in het bijzonder waar- deering voor gehad, dat men in Duitschland steeds een juiste opvatting heeft gehad van het feit, dat zijn nationale eenwording niet de vrucht is van eenigerlei verdragscombinatie, maar het natuurlijke besluit vormt van langen en zwaren strijd der Serven, Kroaten en Slovenen. In dezen geest heeft Joego-Slavië in 1937 een belangrijk verdrag gesloten met Italië. Soortgelijke vriend schapsverdragen heeft Joego-Slavië ook gesloten met Bulgarije en Hongarije. Aangezien Joego-Slavië geen eischen naar buiten heeft te stellen, eischen de vitale be langen van zijn bestaan en zijn vooruitgang, dat het Zuidoosten voor een nieuwe uitbrei ding van den oorlog behoed en de door den bestaanden toestand ernstig benadeelde eco nomische samenwerking op het Europeesche vasteland versterkt wordt, evenals ook de samenwerking die den weg voorbereidt naar de Europeesche pacificatie de eenige red ding van ons Europeesche vasteland en zijn duizendjarige beschaving. Want alleen in het teeken van een oprechte en positieve samen werking kan Europa den grondslag vinden voor zijn nieuwe orde, die in staat zal zijn de oude vooroordeelen en kunstmatige, mo- reele en materieele hinderpalen uit den weg te ruimen, onder welke wij allen thans in Europa te lijden hebben. De vredespolitiek van Joego-Slavië is volledig in overeenstemming met de levensbelangen en de diepe gevoelens van ons volk. Alle politieke verdragen, evenals de economische, die de laatste jaren door ons land werden onderteekend, zijn bezield door den wil tot verwezenlijking van een beteren en beter georganiseerden vrede in dit gebied van Europa. Op den huidigen dag, nü Joego-Slavië toetreedt tot het Driemogend hedenpact, gebeurt dit met de bedoeling zijn vreedzame toekomst in samenwerking met de landen van dit pact, Duitschland, Italië en Ja pan, te verzekeren. Doordat het zijn deel bij draagt in de organisatie van het nieuwe Europa, vervult het op deze wijze den hoogsten plicht evenzeer jegens zichzelve alsook jegens de Euro peesche gemeenschap." De rijksminister van Buitenlandsche Zaken, Von Ribbentrop, heeft de officieele plechtig heid in het slot Belvédère besloten met een toespraak, waarin hij o.m. zeide: „Als gevolmachtigde dér rijksregeering en uit naam van de gevolmachtigde vertegenwoor digers van Italië en Japan en de bij hen aan gesloten staten Hongarije, Roemenië, Slowakije en Bulgarije, begroet ik het bevriende ko ninkrijk Joego-Slavië als nieuwen partner van het Driemogendhedenpact. De koninklijke Joego-Slavische regeering wenschen wij hier mede oprecht en hartelijk geluk. Ik zou uit drukking willen geven aan de overtuiging van ons allen, dat deze gebeurtenis voor de toe komst en het welzijn van het Joego-Slavische volk van bijzondere beteekenis zal zijn. Mijne teeren, met ijzeren wetmatigheid, welke overeenkomt met een groote gedachte en de daarin levende kracht en met een weergalooze precisie voltrekt zich voor onze oogen reeds thans, dat wil zeggen nog midden in den oor log, de nieuwe ordening van Europa en Oost- Azië. Terwijl door de staatsmanskunst er. de machtsontplooiing van onzen bontgenoot Japan zich in Oost-Azië de contouren van de daar onder zijn leiding ontstaande nieuwe orde steeds duidelijker afteekenen, is het sedert het sluiten van het pact van Berlijn het streven der spil geweest, de Europeesche staten te winnen voor aaneensluiting en voor de gedachte van een nieuwe en rechtvaardige orde in Europa. Dit streven werd door succes bekroond en wel zeer veel sneller en in veel grooteren omvang dan men in de wereld had verwacht. Toen kort geleden Bulgarije hier in dit huis het Drie mogendhedenpact onderteekende, gaven wij uitdrukking aan de hoop, dat nog meer staten zich met ons solidair zouden verklaren. Thans, reeds na enkele weken, treedt Joego-Slavië als vijfde staat naast ons, en wij allen gevoelen hierover oprechte voldoening. Dit toetreden is echter voor ons in zooverre nog van bijzondere beteekenis, dat ten eerste hierdoor nu practisch de geheele, tot dusver neutrale Balkan zich in het kamp der orde bevindt en ten tweede, een staat naast ons is getreden, waarvan Engeland nog steeds geloofde, dat het door inmenging in zijn binnenlandsche toestanden zekere krachten van dezen staat voor de door Engeland opge zette intriges tegen deze nieuwe orde van Europa zou kunnen mobiliseeren. Nog in de laatste dagen zijn, naar ver nomen wordt, inmengingspogingen van den kant van Engelsche en Amerikaansche in stanties in de politiek van dit land onder nomen, welke ongehoord moeten worden genoemd en eenvoudig niet meer in over eenstemming gebracht kunnen worden met het respect voor de souvereiniteit van een vrijen Europeeschen staat. Wij juichen het derhalve des te meer toe, dat Joego-Slavië zich niet ontoegankelijk heeft getoond voor de noodzakelijkheid der deel neming aan een nieuwe vorming van de dingen in Europa en is toegetreden tot de jonge vol keren, die geroepen zijn deze nieuwe orde ten uitvoer te leggen tegen iedere inmenging van buiten af. Thans staan derhalve Duitschland, Italië, Hongarije, Japan, Roemenië, Slowakije, Bulgarije en Joego-Slavië in den geest van een nieuwe solidariteit naast elkander om vooral iedere ver dere poging tot een uitbreiding van den oorlog te verhinderen. Daarbij staat de jonge wereld aan onze zijde. Voor de eerste maal zal het daarmede in de geschiedenis ook gelukken een verstandige nieuwe orde in Europa, volgens de gezichtspunten van de continentale belangen, te verwezenlijken. In Oost-Azië zal het niet an ders zijn. Het moet het doel zijn der in Driemogend hedenpact verbonden groote mogendheden en der bij haar aangesloten staten, er zorg voor te dragen dat een Europa en een Oost-Azië ontstaan, Waarin deze staten, vrij van vreemde invloeden en intriges, hun eigen volksche en cultureele leven opbouwen en hun volkeren kun nen leiden naar een langen vredestijd en daar mede ook naar een gelukkige, economische toe komst. Bijzonder zegenrijk echter, daarvan zijn wij overtuigd, zal deze toestand op den Balkan blijken, welke steeds een sociaal terrein van actie voor vreemde invloeden is geweest, waar door hij wederom maar al te vaak werd tot uitgangspunt van groote Europeesche conflic ten. Duitschland zelf ik spreek dit hier plechtig uit heeft op deze gebieden noch territoriale, noch politieke belangen. Zijn oogenblikkelijk doel Is slechts te verhinderen dat een vreemde mogendheid zich meester maakt van dit gebied om van daar uit de mogelijkheden te vinden voor de voortzetting van den Europeeschen oor log. Het zal echter zijn uiteindelijk doel uit sluitend zijn mede te helpen aan het tot stand brengen van een orde, die dit voor geheel Euro pa zoo belangrijke gebied volgens rechtvaar dige en verstandige beginselen pacificeert, zijn economische mogelijkheden daardoor openstelt en zoo ten profijte van allen doet gedijen." Na de plechtige toetreding van Joego-Slavië tot het Driemogendhedenpact aldus bericht het DNB verder gaf de Führer fn het kas teel Belvédère een receptie waaraan de te Weenen aanwezige vertegenwoordigers der re geeringen van het Driemogendhedenpact deel namen. Op zijn tocht van hotel Imperial naar O O O kasteel Belvédère bracht een groote menigte den Führer een geestdriftig huldebetoon. Op kasteel Belvédère werd Hitier ontvangen door den rijksminister van Buitenlandsche Zaken, von Ribbentrop en werd hij naar de Marmeren Zaal begeleid, waar de aan den maaltijd deel nemende heeren bijeen waren. De Führer ver welkomde de aanwezigen, met name den Jotgo- Slavischen minister-president, Tswetkowitsj, en den Joego-Slavischen minister van Buitenland sche Zaken, Cincar Markowitsj, en bleef met hen eenigen tijd in gesprek. Na den maaltijd begaf de Führer zich met zijn gasten naar de aangrenzende zaal, waar koffie geschonken werd. Nadat Hitler zich nog eenigen tijd met zijn buitenlandsche gasten, vooral met den Joego-Slavischen minister president en den minister van Buitenlandsche Zaken, alsmede met den Italiaanschen minis ter van Buitenlandsche Zaken en den Japan- schen ambassadeur levendig onderhouden had, nam hij van de aanwezige heeren afscheid en begaf zich weer naar hotel Imperial. De bui tenlandsche delegatieleiders en hun gezelschap namen vervolgens afscheid van minister von Ribbentrop en keerden eveneens naar hun hotels terug. Tenslotte wordt bericht dat de Führer vanmiddag omstreeks 16.45 uur den Joego- Slavischen minister-president, Tswetkowitsj, en den minister van Buitenlandsche Zaken, Cincar Markowitsj, in hotel Imperial heeft ontvangen. De rijksminister van Buitenland sche Zaken, von Ribbentrop, was bij deze bespreking aanwezig. Volgens een officieel communiqué, dat over dit onderhoud te Weenen werd uitge geven, verliep de besprekng van vraag stukken, die voor beide partyen van belang zijn, in den geest van de tradtioneele vriendschappelijke betrekkingen tusschen Duitschland en Joego-Slavië. In aansluiting hierop ontving de Führer in hotel Imperial in tegenwoordigheid van rijks-minister von Ribbentrop den Italiaan schen minister graaf Ciano voor een onder houd, waarbij ook de Italiaansche ambas sadeur te Beriyn, Dino Alfieri, en de Duit sche ambassadeur te Rome, von Macken- sen, vertegenwoordigd waren. MOSKOU, 25 Maart. (D.N.B.) De Joego-Slavi sche gezant te Moskou. Gawrilowitsj, heeft gis termiddag verklaard dat hij aftreedt. Gawrilo witsj was behalve gezant te Moskou ook leider van de Joego-Slavische oppositioneele Agrari sche Partij. BEIROET, 25 Maart. (D.N.B.) Als gevolg van den internationalen toestand zün de verkiezin gen voor den Egyptischen Senaat bij koninkbjk decreet voor onbepaalden tijd uitgesteld. dus bij Damesconfectie - Pelterijen hei laagst in prijs hei hoogst in kwaliieii wii panbrood 16 ci. ihuis bez. wii knippanbrood 16 ci. ihuis bez. lichte krop 16 ci. ihuis bez. andere soorten 1 ci. per brood hooger LOGEER tu AMSTERDAM in het CENTRAAL HOTEL DER A.M.V.J. Het eenige hotel met eigen overdekt zwembad, gratis toegankelijk voor hotclg-iston. Knmor inclusief ontbijt f 3.50. IN RESTAUR. ..AU CARRé DES CHAMPIGNONS" Dir. J. A. BIEMANS TEL 3265 EINDHOVEN vindt een uiterst gesoigneerde bediening HOTEL - CAFé RESTAURANT „DE HERTENKAMP" in onmiddell nabyheid van Staatssp BEZUIDENHOUT 19 DEN HAAG ROTTERDAM Voorheen Gelderschekade 22 Thans gevestigd SCHIEKADE 112 Te bereiken met Traml. 4—^614 TELEF 44716 Wfl hopen U spoedig weer tot onze vaste bezoekers te mo gen rekenen. Bel. aan bevel. H. YPMA

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 13