Verrassende nederlaag van N.E.C. A.D.O. en D.H.C. spelen gelijk D.F.C. Fraaie zege van V.U.C. bij V.S.V. Het Oosten beleeft een pakkend slot Longa slaat N.A.C. Heracles en P.S.V. hebben den titel voor het grijpen. - Go Aheads lot is beslist K.F.C. verliest bij Desillusie voor N.E.C. C.V.V. blijft zijn kans behouden N.E.C.-Ensch. Boys 1-2 BE QUICK WEER OP DE EERSTE PLAATS VAN VLIET EN DERKSEN WINNEN- TE BERLIJN GoedeNederlandsche resultaten in Brussel en Gent MAANDAG 31 MAART 1941 Vanaf den eersten tot aan den Iaatsten dag van de competitie zal blijken, dat de voetbalsport in niet geringe mate een spel van verrassingen is en blijft. Ook de resultaten van Zondag zijn er weer om de betrekkelijke waarde der prognoses te bewijzen. Daar naast verleenen zij in niet geringe maite een bekoorlijk aspect aan de competitie, welke door die verrassende uitslagen een uiterst le vendig karakter krijgt. Eerst moet ons van het hart, dat Go Ahead door een paar ver rassende resultaten is aangewezen om de Oostelijke eerste klas in de degradatiecompetitie te vertegenwoordigen. Dan wijzen we ook op de nederlaag van N.E.C. tegen Enschedesche Boys, een ne derlaag die den Nijmegenaren naar alle waarschijnlijkheid het kampioenschap kost. Minder fatale gevolgen heeft de nederlaag welke V.S.V. op eigen veld tegen V.U.C. leed, maar men zal het met ons eens zijn, dat zij er niet minder verassend om is. Dan willen we ook niet verzuimen melding te maken van P.S.V.'s stij gende kansen, nu het zelf bij B.V.V. op afdoende wijze won en zijn gevaarlijksten concurrent N.A.C. bij Longa met 41 zag afmaken. En tenslotte vragen we de welwillende aandacht van den lezer voor het Noorden, waar Leeuwarden van H.S.C. verloor en Be Quick, dank zij een kléine zege op W.V.V., weer leider en daarmede kampioenscandidaat nr. 1 is geworden. Sparta- -D.H.C. 1- -1 D.W.S.—Stormvogels 10 H.D.V.S.Feyenoord 21 D.F.C.—K.F.C. 3—1 Verlaat jubilé van Haarlem V. u. c. 't Gooi—A.D.O. 1—1 HaarlemAjax 11 V.S.V.-V.U.C. 3—5 Blauw WitXerxes 32 WageningenHeracles 02 A.G.O.V.V.—Tubantia 3—1 H.B.S.—R.F.C. 2—2 EnschedeQuick 30 HengeloGo Ahead 1 Winstpunten voor de staartclubs B.V.V.—P.S.V. 0—3 LongaN.A.C. 41 RoermondrEindhoven 32 HelmondN.O.A.D. 42 De spanning in de eerste Westelijke afdee ling zal tot den Iaatsten dag gehandhaafd blij ven, mogelijk zelfs eerst op een extra-wedstrijd dag beslist worden, nu D. H. C. en A. D. O. beide hun moeilijke ontmoetingen op vreemden bodem met één punt hebben bekroond. Van A D.O. is het een behoorlijke prestatie, omda* t Gooi tenslotte een kat in nood is, maar voor al D.H.C., dat niemand minder dan Sparta op eigen veld moest gaan bedwingen, legt met zijn prestatie veel eer in. A.D.O. moet het nu thuis ook nog opnemen tegen de Rotterdammers. D.H.C. ontvangt D.W.S. De Amsterdammers die daarmede dus voor een gewichtige Opdracht worden geplaatst, wonnen hun thuiswedstrijd Ïgen Stormvogels maar ternauwernood met —0. Hermes bleef met hetzelfde verschil (21) baas over Feijenoord en K.F.C. moest er bij D.F.C. met 3—1 aan gelooven, zoodat de Koo- gers nu hun twee laatste wedstrijden moeten winnen om nog aan het degradatiespook te ontsnappen. Het zijn twee thuiswedstrijden en wel tegen Sparta en't Gooi. A. D. O. 17 9 7 1 25 45—27 D. H. C. 17 10 5 2 25 44—28 D. W. S. 17 8 4 '5 20 24—23 Sparta 16 8 3 5 19 40—29 D. F. C. 17 7 5 5 19 37—31 Hermes-D.V.S. 17 6 5 6 17 41—33 Feijenoord 17 7 3 7 17 31—33 Stormvogels 17 5 2 10 12 26-36 t Gooi 17 2 5 10 9 23—38 K. F. C. 16 2 X 13 5 20—53 meest aanvallend. Geleidelijk wist het zijn overwicht te vergrooten en na 25 minuten kwam het verdiende Haagsche tegenpimt van den voet van Westhoven, In den resteerenden tijd bleef A. D. O. de sterkste, doch de soliede Hilversumsohe verde diging, waarin van Rheenen weer de meest intelligente voetballer was, wist verder meester van het terrein te blijven. Nadat D. W. S. reeds drie doelpunten had ge maakt, welke alle ongeldig waren verklaard, slaagde midvoor Walther er 3 min. voor het ein de eindelijk in om den Stormvogel doelman Kraak op correcte wijze te passeeren, zoodat de overwinning toch bij de thuisspelende Amster dammers terecht kwam, die daarop, gezien hun beter veldspel en techniek, ook de meeste rech ten konden doen gelden. In tegenstelling met.de zeer slappe 1ste helft die tegen het einde bovendien ontaardde in een brute gooi- en smijtpartij, waarbij de scheids rechter zich zelfs genoodzaakt zag met behulp van Caldenhove het publiek op een der tribunes tot de orde te brengen, was de tweede helft het aanzien volkomen waard. Stormvogels maakte na D. W. S. ook nog een doelpunt, doch den arbiter was 't niet ontgaan, dat de bal met de handen in de touwen was ge werkt. Het vierde doelpunt, dat in deze match afgekeurd werd. Het spel had in deze ontmoeting niet veel te beteekenen. Het was van Feyenoord technisch wat beter, doch voor het doel was de Feyenoord- aanval volkomen ongevaarlijk. De rust kwam met blanken stand. Daarna was Feyenoord vrij geregeld in de meerderheid. Toch doelpuntte H. D. V. S. het eerst dank zij goed doorzetten van Hamerslag, den linksbuiten, die zijn collega op den rechtervleugel een,kans gaf, welke niet miste (10). Drie minuten later was de stand weer gelijk toen van Straaten een ver schot van Linssen verkeerd opving, zoodat de bal over zijn arm in het doel terecht kwam, 11. In de laat ste minuut beging de Vroet een overtreding in hst strafschopgebied: v. d. Tuyn scoorde uit den strafschop onhoudbaar, 21. Aanvankelijk konden de Dordtenaren geen overwicht op de zich heftig roerende Koogen laten gelden. Het spel verplaatste zich snel zon der evenwel aantrekkelijk genoemd te kunnen worden, omdat er te veel in het wilde weg werd getrapt. Eerst na en half uur zag van Kooten gelegenheid met een goeden kopbal D F. C. de leiding te geven, maar de Boer maakte eveneens met een kopbal spoedig gelijk. 11. In de tweede helft zette K. F. C. aanvankelijk alles op alles, maar tot doelpunten kon men niet komen. In een periode van gelijk opgaand spel liep invaller Beekhuizien door de Koogsche ver dediging heen en gaf D. F. C. opnieuw de lei ding. De Dordtenaren werden hierna overtui gend sterker en van Kooten maakte er ten slotte 3—1 van. In September 1939 bestond de voetbalclub Haarlem" vijftig jaar. Door de mobilisatie kon het jubi leum niet gevierd worden en de uitreiking van 't onderscheidings- teeken van den Nederlandschen Voetbalbond moest achterwege blijven. De N.V.B. is Haarlem ech ter niet vergeten en Zondagmid dag. vóór de wedstrijd Haarlem Ajax begon, is aan de voetbalclub de wimpel voor vijftigjarige voet balclubs uitgereikt. Namens 't be stuur van den N.V.B. waren aan wezig de heeren dr. D. J. v. Prooye, voorzitter en A. J. Staal, secreta ris-penningmeester. Dr. van Prooye zeide in zijn toe spraak, dat het bondsbestuur nog een schuld had in te lossen. De vlag, welke bij het veertigjarig be staan was aangeboden, werd om laag gehaald. Dr. ven Prooye be vestigde den wimpel, waarna hij de vlag heesch. Namens de voetbalclub Haar lem" sprak de heer J. P. van Balen Blanken ivoorden van dank. De belangstelling voor dezen wedstrijd was zeer groot. Er waren ongeveer 18.000 toeschou wers rondom het Sparta-terrein vereenigd. In de eerste helft had over het algemeen D. H. C. het beste deel van het spel zonder dat het tot scoren kon komen. Onder leiding van Ditmars, die met zijn partner Volle&regt een goeden wedstrijd speelde, zette de voorhoede van D. H. C. herhaaldelijk in het veld goede aanval len op, doch aan de afwerking ontbrak nog al eens het een en ander. Daarbij kwam, dat de verdediging van Sparta stug verdedigde en niet veel scoringkansen bood. Eenmaal stond v. 0. Engel na een voorzet van Voilebregt alleen voor doel, maar hij miste deze eenvoudige kans gran dioos. De voorhoede van Sparta zat ondertus- schen ook niet stil, maar de verdediging var. D.H.C. evenmin. Het werd een felle strijd om een doelpunt, dat echter, toen de eerste helft, verstreken was. nog op zich liet wachten. Na'de rust weid de zaak op denzelfden voet voortgezet ,Het was en het bleef een uiterst spannende strijd, die echter niet rijk was aan momenten van goed voetbal. Af en toe dreigoe de goede harmonie in het veld verstoord te worden, maar scheidsrechter van Weizenes wist de teugels in harden te houden en de gemoe deren telkens weer tot rust te brengen. Na 20 minuten nam D.H.C. de leiding door Ditmars Uit een schermutseling voor het' Sparta-doel (0—1). Daarna kwam Sparta zoo geducht op zetten, dat de verdediging van D.H.C. het heel zwaar te verantwoorden kreeg. Het duurde dan ook niet lang, of Den Boer, die met Seton van plaats verwisseld had, slaagde er in den stano gelijk te maken (1—1). Vier seconden over tijd scoorde Sparta het winnende doelpunt. Scheidsrechter van Weizenes had echter reeds afgefloten en tot groote vreugd i van de een oogenblik diep terneergeslagen DHC l ers en tot niet minder groote teleurstelling van de enthousiaste Spartanen, bleef het 11. Het kampioenselftal van de Oostelijke tw eede klasser Vitesse te Arnhem. Staande van links naar rechts: v. d. Meij, Humme ling, de Jong, P. van Asselt, L. van Asselt, Snelders en Meeuwsen. Knielend van links naar rechts: Hielkema, Iking, West- dijk en Rieken. (Foto Bouvet) In het Oosten heeft het strijdverloop plotse ling een verrassende wending genomen. Op de eerste plaats bovenaan de ranglijst, waar N.E.C. de geheele competitie door een onwrikbaar lei der is geweest, die den indruk maakte de eerste plaats niet meer af te willen geven. Maar dit i6 nu toch gebeurd Terwijl Heracles immers in Wageningen met eere een 20 zege wist te behalen, konden de Keizer Karei- stadbewoners het niet bolwerken tegen En schedesche Boys, dat de Nijmegenaren met 2i op eigen veld sloeg en hun daarmede de tweede desillusie van het seizoen bezorgde. Wel heeft N.E.C, zijn lot bij Heracles nog in eigen hand, maar we gelooven niet, dat de Almeloërs zich nu hun kans nog zullen laten ontnemen. Ook aan den staart is de ontknooping min of meer sensationeel. Met Enschedesche Boys won ook A.G.O.V.V., dat het geheele seizoen vrijwel kans loos onderaan bengelde, maar zich in zijn laat ste wedstrijden afdoende herstelde en nu zelfs Tubantia met 31 klopte. Daar tenslotte Go Ahead den uitwedstrijd bij zijn lotgenoot Hen gelo met 10 gewonnen moest geven, hebben al deze ploegen een puntental bereikt, dat voor de Deventenaren niet meer te halen is en dus zullen de rood-gelen hun eerste klasseschap moeten verdedigen tegen de runnersup uit de lagere afdeelingen. I3nschede won met 30 van Quick. Heracles N.E.C. Tubantia Enschede Quick Wageningen Ensch. Boys Hengelo A.G.O.V.V. Go Ahead 17 12 4 1 28 48—12 17 11 4 2 26 52—23 17 8 5 4 21 38—30 17 8 4 5 20 35—28 17 5 3 9 13 22—32 17 6 1 10 13 34—46 17 6 1 10 13 29—43 17 6 1 10 13 34—50 17 6 1 10 13 21—39 17 5 0 12 10 26—36 In de tweede afdeeling van het Westen is C.V.V. nog niet definitief op de laatste plaats vastgenageld, al scheelt het dan nog maar bit ter weinig. De Charloische club, die zelf niet speelde, moest toezien dat R.F.C. met 22 een kostbaar puntje wegkaapte bij H.B.S. en daar door buiten schot gekomen is. De Rotterdam mers hebben nu nog slechts gezelschap van Xerxes, dat met 3—2 bij Blauw Wit werd ge klopt en dus nog juist kan worden achterhaald. Een verrassing van de eerste orde was in deze afdeeling ongetwijfeld de fraaie overwinning welke V.U.C. op den nog ongeslagen afdeelings- kampioen wist te behalen. Het feit, dat de Hagenaars hun 'trotsche 53 in Velsen wisten te bevechten, maakt het succes er te fraaier door. In Haarlem leverde Ajax strijd met de voornaamste club uit de Spaarnestad. De rood- broeken slaagden er niet in afdoende van het terreinvoordeel te profiteeren en moesten den U. C. voor 't doel vrij ongevaarlijk, doch toen Broek en de Vries elkaar verkeerd begrepen, profiteerde Bonder hier handig van, 01. Even later had Hulzenbosch, de Haagsche doelman, geluk toen Hendriks den bal nog juist van de doellijn trapte. Vijf minuten voor de rust zorgde Holleman op ■fraaie wijze voor een tweede doelpunt-, 02. Pas was de strijd hervat —V. S. V. had nu een invaller voor Sterk of Bonden passeerde Michel op fraaie wijze, 0—3. En voor we 5 mi nuten verder waren, had K. de Harderdén stand op 04 gebracht. V. S. V. raakte nu ge heel de kluts kwijt. Zelfs in haar verdediging rommelde het geducht, waarvan K. de Harder nogmaal profiteerde, 0—5. V. S. V.'s verzwakte voorhoede bleef inmid dels hardnekkig aanvallen en zij zag in een minuut tijd kans den stand op 25 te brengen. V. S. V. was nu niet meer te houden en een minuut later scoorde de Vries 35, doch verder brachten de kampioenen het niet. Amsterdammers met 11 naar de hoofdstad geven. de halve winst mee V. S. V. 16 13 2 1 28 55—23 Ajax 17 7 6 4 20 49—30 Haarlem 15 8 2 5 18 37—28 D. O. S. 15 7 3 5 17 40—40 Blauwwit 17 6 5 6 17 33—25 16 6 4 6 16 44—51 H. B. S. 16 5 4 7 14 41—38 R. F. C. 15 4 4 7 12 28—41 Xerxes 16 4 3 9 11 34—49 C. V. V. 15 1 3 11 5 19—55 Een stellig niet in kampioensvorm spelend A.D.O. heeft in de Gooiscne hoofdstad een kostbaar verliespunt geboekt tegen tGooi, dat hare bescheiden positie op de ranglijst ten spijt een zeer energiek en verdienstelijk spel tegen de Hagenaars ontwikkelde. Niet dan na uiterste krachtsinspanning gelukte het dec A.D.O.-ers een gelijkspel te veroveren, hoewel dit resultaat dan ook volkomen verdiend wao In de eerste helft was het een gelijk opgaan de strijd, waarin''van eenige meerderheid der partijen geen sprake was. Kort vóór de rust had 't Gooi met een doorbraak succes, toen Kreuning doelman Koek met een onhoudbaar schot wist te passeeren. Na de rust was A. D. O. van meet ahet De Amsterdammers waren het eerst in den "anval en met snelle open aanvallen bestookten ij het doel der Haarlemmers. Succes boekten de .asten echter niet. Langzamerhand kwam Haar lem opzetten en de Amsterdamsche achterhoede kreeg het zwaar te verduren. Het achtertrio was bijzonder op dreef en het gaf de voorhoede der Haarlemmers weinig kans tot scoren. Kort na de hervatting kreeg van Wijngaarden van Ajax een fraaie kans, echter zonder resul taat.' Haarlem kwam opzetten en in het bij zonder was Ninaber op dreef. Na tien minuten slaagde hij er in, Haarlem de leiding te bezor gen, 10. Ajax werd sterker en ondernam vele aanvallen. Aan den anderen kant kreeg Haar lem betere kansen, doch doelpunten bleven uit Zeven minuten voor het einde werkte Fischer zich naar voren en bracht de partijen op ge lijken voet, 11. Onder groote spanning kwam het einde. Naar het vertoonde spel te oordeelen zou een gelijk spel de verhouding beter weergegeven hebben. Reeds kort na het begin had van Driel met een kopbal de thuisclub de leiding gegeven, doch dit doelpunt was niet zonder geluk tot stand gekomen, daar doelman Damme den bal over zijn handen liet gaan. De Xerxes- aanvallen waren door hun open karakter veel gevaarlijker en vooral middenvoor Sjerp maakte het den Amsterdammers vaak zeer lastig. Na een half uur zorgde Verploegen met een kopbal na een voorzet van Barzilav voor den gelijkmaker. Met den wind in den rug waren de Rotter dammers in de tweede helft dikwijls zeer ge vaarlijk en uit een zeer snellen aanval gaf Sjerp Xerxes de leiding. De Amsterdammers begonnen nu beter te spelen en de Rotterdam mers werden op hun eigen helft teruggedrongen Eerst was het Mulder, die met een goeden kop bal een voorzet van Hannema in een doelpunt omzette en toen iedereen dacht, dat de stand gelijk: zou blijven, verraste van Nol even voor het einde Damme met een hoogen bal in den uiter sten hoek. Heracles is volledig, Wageningen heeft een iivaller voor Vermeer, voor wien Jochems speelt. Over en weer volgen eenige aanvallen. Als na een half uur spelen Herg te hard terug speelt op den doelman, springt de bal tegen de lat en Jaarsma trapt den terugscuitenden knikker in het net (01) .Tien minuten na rust laat doelman van Eist bij een aanval van Heracles den bal vallen en Veldhuis weet an dermaal te doelpunten (02). Hoewel Wa geningen sterker wordt en eenige corners far ceert blijft de stand ongewijzigd. 7 V. U. C. speelde voor de rust met den sterken wind in den rug en was dan ook direct in den aanval. Aanvankelijk was de voorhoede van V. De eerste aanvallen zijn voor H.B.S., waarbij keeper Thieme eenige keeren handelend moet optreden. Dan spelen de Rotterdammers zich eenigszins vrij en belagen eenige malen het vijandelijke doel, echter zonder resultaat. Na rust neemt eindelijk R.F.C. de leiding. Van Walsum loopt, als Visee is gepasseerd, den bal in het net (0—1). Graafland krijgt even latpr een vrijen schop te nemen. Met een geweldigen kogel passeert hij Thieme (11)Door deze doel punten is er eenige opleving te bespeuren. Van der Vegt schiet tegen de lat en Mooiman kopt dan nummer twee feilloos in de touwen (2—1). Kort voor het einde geeft van Walsum goed voor en scoort Griese den gelijkmaker. strijd werd gescoord, toen Ardesch een voorzet plaatste, die Mikkers niet kon bereiken er. die door v. d. Bey in een doelpunt werd omgezet. (1—0). Beide ploegen verschenen met drie invallers. Het bleek dat Enschede over betere reserves be schikte dan de bezoekers, want de thuisclub behaalde een vrij gemakkelijke zege. Reeds na negen minuten spelen nam de thuisclub de leiding, toen Swart den bal goed naar den rechtervleugel plaatste en Dalenoord een fraaie voorzet èaf, waaruit Kaspers de bal onhoudbaar inschoot (10). Spoedig na de hervatting kregen de bezoe kers een penalty toegewezen, voor een over treding van Reinalda, ten Oever schoot echter tegen den paal, waardoor de bezoekers een mooie kans om gelijk te maken, lieten liggen. Toen Urbach de Enschede-linksbuiten den bal eens goed doorgaf aan Kaspers, verloor de laatste het leer, doch dit kwam bij den vrijstaanden Dalenoord, die nu eens niet miste en no. 2 inschoot. Urbach was even later de Quick- verdediging te vlug af en gaf Steynvoort geen schijn van kans (30). De wedstrijd stond vooral in de eerste helft op een hoog peil. Tempo was de hoofdfactor en daarbij kwam van weerszijden uitstekend combinatiespel. Dat A.G.O.V.V. de overwin ning in dezen wedstrijd behaalde lag aan zijn voorhoede, die van de geboden kansen op han dige wijze profijt wist te trekken, in tegen stelling met de Tubantia-voorhoede, die voor het doel der tegenpartij telkens opnieuw een groot gebrek aan schotvaardigheid demon streerde en voorts het spel te kort hield, waardoor de in uitstekenden vorm spelende achterhoede van A.G.O.V.V. vrijwel steeds tij dig kon Ingrijpen. Reeds acht minuten na den aanvang boekte A.G.O.V.V. succes. Gabriël maakte het leder handig vrij, gaf 'n pass naar den vrijstaanden Roke, die iets eerder dan de uitloopende doel- verdediger bij het leder was, en onhoubaar scoorde (1—0). Ook de tweede helft zette aanvankelijk in een hoog tempo in en bij een goed opgezetten aanval boekte Roke opnieuw succes, het leder over den uitloopenden doelverdediger in het net deponeerende. En toen eenige minuten la ter Gabriël bij een scrimmage voor het Tu- bantia-doel het derde doelpunt ter wereld bracht, was het pleit beslecht. Wel scoorde Tubantia uit een strafschop een tegenpunt, doch dit vermocht de overwinning niet meer in gevaar te brengen. De eerste aanvallen zijn voor Hengelo en een corner, welke door Budding wordt geforceerd, levert niets op. Een hooge voorzet van De Vries wordt aan de andere zijde door Van Raalte opgevangen, terwijl Analbers een vet schot van hem in de handen van Mikkers ziet be landen. Direct daarop kogelt dezelfde speler naast. Langzamerhand wordt Hengelo sterker en een serie gevaarlijke aanvallen is er het gevolg van. De Deventer-doelman weet met veel kunst-en-vliegwerk onheil te voorkomen, al maakt hi> in deze periode geen zekeren in druk. Een vrije schop op het Deventerdoel wordt door Ardesch slecht genomen, terwijl Mikkers even daarna een schot van Budding corner stompt. Een gevaarlijk moment ontstaat dan voor het Hengelo-doel als De Vries is doorgebroken en hij tegen Van Raalte schiet; de terugspringende bal wordt door Bos op nieuw ingeschoten, doch weer weet Van Raalte het leder te bemachtigen. Rust 00. Na de rust hetzelfde spelbeeld als daarvoor met Hengelo in de meerderheid. Van weers zijden werden diverse kansen om zeep gebracht, hoewel het vaak een dubbeltje op z'n kant was. Het duurde nog tot zeven minuten voor het .einde, toen het eenige doelpunt van den wed- NIJMEGEN, Zondag De Enschedesche Boys hebben een geweldige prestatie gele verd door N.E.C. in een spannenden strijd op eigen veld te verslaan. En dat niet door een gelukje, maar op geheel regelmatige wijze. Nu was N.E.C. wel zwaar gehandicapt door het niet medespelen van deh eminenten back Rengers, die onvoldoende vervangen werd, maar dat neemt toch niet weg, dat de Twentsche gasten gedurende bijna den ge- heelen wedstrijd domineerden en het den Nijmegenaren slechts in de laatste minuut mocht gelukken een tegenpunt te scoren. Dit was wel in hoofdzaak te danken aan het sublieme keepen van Niesink en het uitsteken de verdedigen van van Essen, die voor twee moest werken, daar hij, evenmin als Cuyten, niet veel steun van zijn mede-back had. Ten Donke laar was als spil zeker zoo goed als Hoeboer aan de andere zijde en werd uitstekend gesteund door zijn beide kanthalfs, terwijl deze bij N.E.C. meermalen te wenschen overlieten. Maar de voorhoede der groen-rooden was er finaal uit. Er zat geen verband in; ten Velde werd goed bewaakt, maar de overige vier spelers zijn an ders toch stuk voor stuk goed voor een doel punt. Ditmaal brachten zij er niets van terecht. De Boys-voorhoede was evenwel één geheel; aanvankelijk in teruggetrokken positie spelend, kwam zij na het eerste doelpunt met élan naar voren en wist de Nijmeegsche verdediging in verwarring te brengen. De Boys hebben een uit stekende partij gespeeld en volkomen verdiend gewonnen. Over den wedstrijd het volgende: N.E.C. wint den toss en verkiest het voordeel van den wind. De gasten spelen in het begin een verdedigend spel en brengen het doel der Nijmegenaren in gevaar. Het duurt evenwel tot even voor rust eer Weerkamp succes heeft, als hij met een goed gericht schot Jansen passeert (0—1). In de tweede helft verwacht iedereen dat N.E.C. den achterstand gemakkelijk zal inha len, maar de Twentenaren, door den nuttigen 10-voorsprong gesterkt, laten zich niet over rompelen. Er komen spannende momenten, als van beide zijden aanval op aanval wordt onder nomen. De N.E.C.-ploeg wordt zichtbaar ont moedigd en nerveus en dit wordt er niet beter op, als Weerkamp ongeveer een kwartier voor het einde nogmaals succes heeft en met een fraaien kopbal den voorsprong vergroot (0—2). Eerst een minuut vóór het einde ziet Spieren burg kans de eer te redden, nadat hij eerst te gen den paal heef geschoten. Hij bemachtigt den terugspringenden bal opnieuw en plaatst het leder buiten het bereik van Niesink in het net (1—2). In t Noorden zit Be Quick weer op den lei- derstroon. H. S. C. verdedigde in Hoogezand zijn eigen zoowel als de Groningsche kansen goed en sloeg het leidende Leeuwarden met 20. Be Quick maakte geen fout bij W.V.V. en al werd het dan geen daverende zege, de 21- overwinning leverde toch uiteindelijk evenveel nut op. Velocitas nam zijn kans maar half waar, door in een puntloozen wèdstrijd de eer te deelen met zijn stadgenoot G.V.A.V. Achilles en Sneek deelden in Assen, eveneens met 00, den buit. de gevaarlijke zone. 19 -14 2 3 30 59—21 20 11 4 5 26 63—36 19 10 4 5 24 42—28 18 9 5 4 23 37—27 18 7 4 7 18 38—36 18 6 5 7 17 30—31 18 7 3 8 17 28—32 18 8 1 9 17 31—34 18 6 3 9 15 31—35 18 3 5 10 11 27—66 18 3 4 11 10 2537 18. 3 4 11 10 23—45 In het Zuiden gaat de situatie zich nu dui delijker dan ooit ten gunste van PS.V. ont wikkelen. Op de eerste plaats wonnen de Eind- hovenaren zelf den zeer moeilijken uitwedstrijd bij B.V.V. met niet minder dan 30, maar bovendien verloor N.A.C., zijn lastigste concur rent, met 41 bij Longa. De 60 overwinning van Juliana op Willem II kan den Eindhovena- ren betrekkelijk weinig kwaad meer doen De staartclubs deden het goed. Limburgia speelde gelijk bfj M.V.V., dat met een 2—2 resultaat genoegen moest nemen en ook de zege vèn Roermond op Eindhoven (3—2) was verdien stelijk. Helmond echter deed het ook al best en werkte zich door een fraaie 42 zege op Noad P.S.V. Juliana Longa N.A.C. Eindhoven M.V.V. B.V.V. N.O.A.D. Willem II Roermond Limburgia Helmond Het veld was zeer zwaar bespeelbaar, wat. aan het? tempo veel afbreuk deed. PSV bleek zich beter aan te kunnen passen en kreeg bo vendien na 15 minuten den moreelen steun van een doelpunt, dat door Donhuijzen in eigen doel werd gekopt 01. Na de hervatting legde PSV zich op open spel toe, dat zeer gevaarlijk was. Een kwartier voor het einde besloot Roo- zendaal een snellle ren met een vliegend schot, Saris sloeg den bal nog terug, doch Roozen- daal retourneerde doeltreffend 0—2. BW speelde daarna een verloren, lustelooze partij. Tot slot bracht Scholtens den stand op 03. De eerste twintig minuten zijn de Bredanaars in de meerderheid en wordt het Longadoel voortdurend belegerd. De Longaverdediging was echter paraat. In deze periode van NAC- overwicht weet Schellekens handig te profi teeren van een aarzeling in de NAC-verdediging en uit een voorzet van Rutten het eerste doel punt voor Longa te scoren. De Longavoorhoede heeft spoedig de zwakke plek in de NAC- verdediging^ den linksback de Bruijn, ontdekt en dirigeert zijn aanvallen naar die vleugel. Een minuut voor rust kopt Broeken een goede voorzet van Rutten onberispelijk in 20. Na de rust is er geen sprake meer van een overwicht van NAC. Longa heeft het spel vol komen in handen. Na 15 minuten is het weer Rutten die Broeken de kans geeft het derde doelpunt te scoren. NAC komt nu even gevaar lijk opzetten, een onverwacht ver schot van Hendriks verrast Luijtelaar en het Is 3—1. Na 35 minuten ziet Broeken echter weer de kans schoon en het is Be Quick 14 9 4 1 22 35—15 H. S. C. 15 9 4 2 22 34—25 Leeuwarden 15 10 1 4 21 44—19 Velocitas 14 9 2 3 20 28—23 Heerenveen 14 4 4 6 12 31—46 G. V. A. V. 12 3 4 5 10 22—15 Achilles 13 2 5 6 9 38—43 Sneek 13 2 5 7 9 13—22 W. V. V. 14 3 1 10 7 28—48 Veendam 13 1 4 8 6 24—44 Omdat de thuisclub met enkele invallers moest verschijnen, had men het elftal omgezet wat een verbetering bleek te zijn. Na ongeveer 20 minuten gaf de Roermondsche linksbinnen zijn ploeg de leiding 10. Eindhoven kreeg ver schillende kansen, welke door te kort spel en slecht schieten verloren gingen. Ook Roermond slaagde er niet meer In te doelpunten, zoodat de rust.kwam met een 10-voorsprong voor de thuisclub. Met den wind in den rug kwam Roermond na de rust direct in den aanval en wist spoedig door een fraaien kopbal van zijn centervoor te doelpunten 20. Na ongeveer een kwartier voegde de rechtsbuiten een doel punt toe. 30 Dat werd Eindhoven te bar en toen de Roermond-keeper onnoodig te ver was uitgeloopen, wist de linksbuiten der gasten te doelpunten 31. Geen minuut later was het dezelfde speler die weer succes had .3—2). Het eerste kwartier ging de strijd gelijk op, doch toen Noad door Weytens de leiding nam, verslapte de thuisclub. Dat werd nog erger, toen kort daarop Vriens den voorsprong tot 02 vergrootte. In de tweede helft opende de thuisclub een fel offensief. Toen v. d. Kerkhof uit een pe nalty den achterstand verkleind had (1—2) ant woordde Noad met eenige snelle tegenaanvallen, doch Helmond hield stand en ging weldra op nieuw tot den aanval over. En met verrassend succes. Van d. Warrenburg oen ut te een pass va a Dronen uitstekend, 2—2. Enkele minuten later deed v. Beek hem dat na, 32. Noad trachtte nog op te halen, doch vijf minuten voer het einde viel de beslissing ten voordeele der thuis club, toen v. d. Warrenburg met een laag schot in den hoek den stand op 42 bracht. De Deutschlandhalle te B e r 1 ij n besloot het winterseizoen met een internationaal program ma, waaraan onze beste sprinters van Vliet en Derksen deelnamen. Bij de stayers legde Loh- man beslag op de overwinning, hoewel h(j ernstig werd geplaagd door een steenpuist op een van zijn beenen. In de sprintritten toonden onze landgenooten van Vliet en Derksen zich een klasse beter. Zij wonnen onbedreigd en slaagden er zelfs in het baanrecord in de kilometer-tijdrace te verbete ren. Ook wonnen onze landgenooten nog den 75 ronden-koppelwedstrijd. Op de overdekte baan te G e n t werd Zondag een gevarieerd programma gegeven waaraan verschillende van onze landgenooten deelna men. Ben v. d. Voort legde beslag op een eer ste plaats in den mdividueelen inhaalwedstrijd. In den koppelwedstrijd reed v. d. Voort met den Belg Daniels uitstekend en eindigde op gelijke hoogte met het Nederlandsche koppel Wals Pellenaars, dat het vandaag niet tot een over winning kon brengen op BillieV—Dekuischer. Op de overdekte winterbaan te Brussel werden Zaterdag interessante internationale stayerswedstrijden achter lichte motoren gehou den, waaraan onze landgenooten Wals en Pel- nenaars deelnamen. Wals wist in twee van de drie séries zijn absolute overmacht te doen gel den en won volkomen verdiend. In de derde serie werd onze landgenoot evenwel door pech achtervolgd. Vrij kort na den start geraakte zijn fiets ohklaar, waardoor hij zoo'n enormen ach- testand opliep, dat hij hiemede in het totaal klassement de eerste plaats verloor. Pellenaars werd eerste.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 13