VEREENVOUDIGDE HEFFING VAN OMZETBELASTING Welke bonnen zijn geldig? Postgiro-no's van de Winterhulp Nederland IN EIGEN TUIN Nieuw Maasstation in Rotterdam ZATERDAG 5 APRIL 1941 Onhandige poging tot afpersing die rosenkavalier GRUTTERSWAREN Bij verhandelen van peulvruchten, aardappelen en eieren Peulvruchten Aardappelen Eieren Missiehuis had een vet varken Winterhulp Nederland, Den Haagno.5553 Nederlandsch-Duitsche cultuuruitwisseling Dr. Seyss-Inquart bezichtigde Nederlandsche kunstwerken Opvoeringen in Nederland Staten van Noord-Holland A. J. M. Angenent volgt mr. Bomans op Dr. J. B. G. Persenaire overleden Tuinzaadbesluit Kweekt radijs en tuinkers A.N.W.B.-TOCHTEN MET ONBEKENDE BESTEMMING Zondagmorgen wordt het in gebruik genomen COLLECTIE WASSMA- NIANUM In bruikleen bij het Natuurhist. Museum te Maastricht Kwaliteit van het hooi Practisch werk voor studenten in de techniek RETRAITEN Retraitenhuis Roermond „De Thabor" Rotterdam Retraitenhuis Roermond Academische examens OFFICIEELS PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ Inlevering van broodbonnen Examens Nijverheidsonderwijs FAILLISSEMENTEN UIT DE STAATSCOURANT Eervol ontslag Apothekers-assistent DAMMEN Spanning in het Nederlandsch damkampioenschap BOKSEN Europeesche bokskampioen schappen Men schrijft ons van bevoegde zijde: Tengevolge van de bestaande maatregelen °P he* gebied van de voedselvoorziening mogen peulvruchten, aardappelen en eieren hitsluitend door tusschenkomst van bepaal de lichamen of personen worden afgeleverd. Ten aanzien van de heffing van omzetbelas ting van deze producten is een vereenvoudi ging verkregen door de belastingheffing naar die lichamen of personen te verplaat sen. Hiermede is bereikt, dat de producen ten ten aanzien van deze producten buiten de heffing van de omzetbelasting blijven. Peulvruchten moeten door tusschenkomst van een Provinciale Inkoopcentrale en Akker bouwproducten (PICA) worden geleverd aan de Nederlandsche Inkoopcentrale van Akkerbouw producten (NICA). Aan deze laatste wordt een vergunning ingevolge art. 14. tweede lid. van het besluit verleend. De levering van peul vruchten door den producent aan de PICA en deor de PICA aan de NICA kan met vrij stelling van omzetbelasting geschieden zonder dat de overlegging van een bestelorder behoeft te worden gevorderd. Aardappelen moeten door den producent wor den geleverd aan de Vereeniging ter Beharti ging van den Nederlandschen Aardappelhandel (VBNA). Aan de VBNA wordt een vergunning ingevolge artikel 14. tweede lid, van het besluit verleend. De levering van aardappelen door den producent aan de VBNA welke levering als regel door bemiddeling van z.g. landkooplieden en commissionnairs plaats vindt kan met vrij stelling van omzetbelasting geschieden zonder dat de overlegging van een bestelorder behoeft te worden gevorderd Eieren mogen ingevolge het Crisis-eiercn- hesluit 1940 niet door de producenten recht streeks aan de consumenten worden afgeleverd, doch moeten worden afgeleverd door tusschen komst van in vorenvermeld besluit aangeduide tusschenhandielaren. die als georganiseerd en moeten zijn aangesloten bij de stichting Ne derlandsche centrale voor eieren en pluimvee. De eieren moeten door de producenten aan „verzamelaars" en door de „verzamelaars" aan '.handelaren" worden afgeleverd. De „handela ren" moeten alle eieren, behalve die, welke wor den uitgevoerd, afgeleverd aan „grossiers". Al leen de „grossiers" mogen de eieren in het bin nenland aan kleinhandelaren en aan bakkerijen en andere eierverwerkende bedrijven afleveren. In verband met het bepaalde in de artikelen 14. tweede lid, en 28 van het besluit is ten aan zien van de belastingheffing van eieren het vol gende bepaald: De levering van eieren door de producenten aan de „verzamelaars", door de laatsten aan de „handelaren" en door de „handelaren" aan de grossiers" kan met vrijstelling van omzet belasting geschieden, zonder dat de overlegging van een bestelorder behoeft te worden gevor derd. In verband met de omstandigheid dat, ten ge volge van deze regeling, van de producenten, „verzamelaars" en „handelaars" geen omzet belasting wordt geheven, zijn de „grossiers" bij aflevering van eieren aan kleinhandelaren en aan de eierverwerkende bedrijven anders dan op bestelorder omzetbelasting verschuldigd naar het tarief van 1.7 pCt. Een vergunning ingevolge artikel 14, tweede lid. van het besluit aan eiken „verzamelaar" en „handelaar" af zonderlijk behoeft niet te worden verleend. Wel worden zoodanige vergunningen uitdrukke lijk verleend aan de „grossiers". In gevallen, dat vorenbedoelde centrale aan producenten ontreffing heeft verleend van het verbod om rechtstreeks aan consumenten af te leveren, is de producent uiteraard op de gewone wijze omzetbelasting verschuldigd. De heffing van omzetbelasting van peulvruch ten, aardappelen en eieren volgens vorenstaan de regeling wordt geacht te zijn in werking getreden op 1 Januari 1941. Vrijdag had zich voor den Arnhemschen politierechter de 37-jarige opperman R. B„ wo nende te Nijmegen, te verantwoorden, omdat hij den rector van het Bisschop Hamer Missie huis te Nijmegen een dreigbrief gestuurd heeft, waarin hü zich uitgaf voor controleur van de Crisis-Varkenscentrale. Hij wilde zoodoende den rector er toe brengen, een bedrag van 100 te betalen. Zou dit bedrag niet worden voldaan, dan zou openbaar worden gemaakt, dat in ge noemd Missiehuis een vet varken was opgesla gen en men zich dientengevolge had schuldig gemaakt aan het hamsteren van levensmid delen T>e dreigbrief luidde als volgt: _"'icer keiwaarae Overste, net spijt mü ten erste, aisdat ik u aezen brief moet schrijien. Maar 0m aue onheii te ver komen ben ik dit rpuciit. T»aar er ons als controleurs van üe crieces Varkenscentrale Kring Gelderland tei hoi en is genomen Ais dat u terdege tegen de msterwet 'n Tevensmiddelen heo genandela en een groot Vet varken hebt opgedaan. Wij willen u Doch ten alle teioen door de Vingers sien daar wij met onze vieren als Controleur iher te Nijmegen het weten. Waar het Varken Wat U hent gehamstert is gekocht en wie hei heeft verkocht aan u ja zelfs wie het gebracht en Gezouten heeft. Daar wij met ons drieen Katholiek zijn en een andersdenkende hebben wij samen besloten om U wel terdege door de Vingers te zien Daar u anders wanneer wij u zouaen verbuiaseeren en bij de Duitsche Over heid zouden aanklagen. Dan zou U Tenminste P ZOOO.guiuen boete krijgen plus een a 2 jaar Gevangemsstrai. «net verbeurt verklaring van het varken. Doch daar wij ais Controleur niet zoo erg Duitsch gezmt zijn, hebben wij mel ons vieren besioten ais U er hondert gulden voor over hebt zuilen wij het voikomen Geheim houden. En laten het jullie met rust op smullen. Doch hier moet vlug gehandeld worden. Daar die anders denkende Ambtenaar niet voor de poes is. Doch hier kunnen wij ^em de monci nièe snoeren. Dus ais L Maandag Avond Pre cies 8 uur iemand met de honderd gulden bh Ge Poort aan de straat stuurt dan kunt u er op rekenen ais dat het geheim blijft. En anders komen Wij Maandagavond nog met enkele Dult- schers bij u de huiszoeking verrichten. Daarom ik raad u het beste aan. Gegroet.» Nadat de officier dezen stijlvollen brief had voorgelezen verklaarde de president, dat ver dachte gunstig bekend stond en voordien nog nooit in aanraking was geweest met de jus titie. ook had hij spijt van het gebeurde. Verdachte zeide, zelf niet te Weten, waarom hy het gedaan had. De officier veronderstelde, dat het opstellen van den brief verdachte heel wat hoofdbrekens gekost zal hebben en heel wat tijd gevorderd heeft. Dit is meteen het bewijs, dat verd. zoo maar niet in een dolle bui gehandeld heeft. Bovendien was verdachte precies om 8 uur bij de poort, waar hij het geld zou ophalen. Zoo'n gekke bui duurt doorgaans toch geen paar da gen. De officier eischte derhalve wegens poging tot chantage 4 maanden gevangenisstraf. De politierechter maakte er twee maanden van. Als bank der Winterhulp Neder land is aangewezen de Kasveree- mging NV, Amsterdam no 877 Stort op 5553 ot 877 Ce brengt geluk in veler leven Het departement van Volksvoorlichting en Kunsten schrijft ons o.a. het volgende: In het Kader van de Nederlandsch-DUitschè cultuuruitwisseling zal te Keulen een reeks tentoonstellingen en voordrachten op cul tureel gebied worden gehouden en concerten en voorstellingen worden gegeven. Als eerste in deze reeks zal een kunsttentoonstelling worden gehouden, welke 16 April in aanwezigheid van dr. T. Goedewaagen, secretaris-generaal van het departement van Volksvoorlicnting en Kunsten, zal worden geopend. In verband met de a.s. tentoonstelling bracht dr. Seyss-Inquart, die tot het houden van deze kunsttentoonstelling het initiatief heeft geno men, Vrijdag met zijn echtgenoote en vergezeld van zijn staf een bezoek aan het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, waar de voor deze tentoonstelling bestemde kunstwerken zijn verzameld. De rijkscommissaris werd ontvangen door dr. T. Goedewaagen en jhr. mr. S. M. S. de Ranitz, chef van het kabinet van het depar tement. Nadat de afdeelingshoofden en verschei dene schilders, die werken hebben ingezonden, door dr. Goedewaagen aan den rijkscommissaris waren voorgesteld, werd een aantal schilderijen getoond, waarbij de heer Ed. Gerdes, hoofd van de afdeeling bouwkunst, beeldende kunsten en kunstnijverheid, een toelichting verstrekte. De rijkscommissaris en mevr. Seyss-Inquart toonden veel belangstelling voor de getoonde kunstwerken en gaven meermalen blijk van hun bewondering. Na afloop werden ververschingen aangeboden. In de tweede helft van deze maand zullen enkele voorstellingen van Richard Strauss' meesterwerk „Des Rosenkavalier" in ons land worden gegeven. De Düsseldorfsche Opera, onder leiding van Generalintendant prof. Otto Krauss, zal met het geheele ensemble (solisten, koor', ballet en orkest) overkomen om deze opvoerin gen te geven te Amsterdam op Dinsdag 22 April fn den Stadsschouwburg; op Woensdag 23 April in den Stadsschouwburg te Utrecht en Vrijdag 25 April in het Gebouw voor K. en W. te* Den Haag. Eigen décors zullen worden meegebracht. Generalmusiki-iirektor prof. Hugo Balzer zal deze voorstellingen dirigeeren. Volgens mededeeling in de Nederlandsche Staatscourant is benoemd verklaard tot lid van de Staten van Noord-Holland, in de vacature- Bomans, de heer A. J. M. Angenent te Haar lem. Vrijdag is te Nijmegen op 75-jarigen leeftijd overleden dr. J. B. C. Persenaire. De overledene was een bekend medicus in Nijmegen. Hij is voorzitter geweest van de af deeling Nijmegen van de Nederlandsche rr.aat- schappq tot bevordering der geneeskunde. Ver der was hij lid van den raad van toezicht op het ziekenfondswezen en heeft zich verdien stelijk gemaakt voor de zuigelingenzorg en de t.b.e.-bestrijding. Nu het tuinzaadbesluit 1941 tot stand is ge komen, heeft de secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij voor de ingestelde groepen (tuinzaadtelers, -hande laren en -exporteurs) vereischten vastgesteld, waaraan moet worden voldaan om aanspraak te kunnen «naken op toelating tot de onder scheidene groepen. Het Voorlichtingsburaeu van den Voedings raad deelt mede: Ieder, die slechts een klein tuintje heeft, kan radijs en sterrekers zelf verbouwen, zelfs in de stadstuintjes is dit mogelijk. Beide zijn produc ten, welke in het voorjaar zeer belangrijk zijn door hun hoog vitamine C-gehalte- Radijs groeit op de meeste gronden en stelt geen hooge eischen aan den bodem wat voed ng betreft. Vooral met stalmest wordt matig ge mest, omdat anders veel blad en weinig knol wordt gevormd. Van de kunstmest wordt 't best van den kor- elmest gebruik gemaakt, bijv. per 10 vierk. me ter 400 gr. van de bekende soort 12 X 10 x 18. Deze hulpmest wordt, evenals de stalmest, on dergespit. Wanneer de grond in vorige jaren normaal gemest is geworden, kan nu desnoods zonder bemesting worden volstaan. In elk geval wordt de bodem een steek diep losgespit. Radijs is wel een van die gewassen, welke vroeg gezaaid kunnen worden. Op zandgrond kan dit half Maart, op zware gronden begin April. Per vierkanten «neter grond gebruiken wij 5 gram zaad en als zaad om buiten te telen de z.g. volle-grondradijs. Deze kan in verschillende soorten worden aangeschaft bij den zaadhandel; bekende veel gebruikte soorten zijn o.a. de ronde roode en de halflange scharlakenroode witpunt. Wij harken de oppervlakte goed fijn en gelijk en maken daarna met behulp van een stokje geultjes van pl.m. 4 cm. diep en op 15 cm. on- derlingen afstand. Hierin worden de zaden re gelmatig verdeeld en daarna de geultjes gevuld met aarde en matig aangedrukt op lichten grond. In de komende dagen zij men op z'n hoede voor de vogels, welke graag jacht maken op het zaad en daarvoor den grond omwoelen. Het beste doet men een stukje net of gaas te span nen of zwart naaigaren op 10 c.m. boven den grond aan te brengen aan in den grond gestoken stokjes. Eind Maart gezaaid, kan eind April begin Mei geoogst worden. Wij zaaien tot eind April begin Mei, daarna niet meer. De oogst komt dan in een te warmen tijd, waardoor de knolletjes in een ommezien dik en voos worden. In de wanne dagen zaait men geen radijs, begin Augustus kan hiermede weer begonnen worden. Hiervan kan in September worden geoogsc. Sterrekers of tuinkers kan vanaf begin April buiten gezaaid in vooraf gemaakte geultjes. Men zaait vrij dik en sluit de geultjes goed. In ge zinnen met kinderen, kan men ieder kind zijn eigen letter laten zaaien. Na 4 a 5 weken wordt geoogst. Ook dit gewas wordt alleen in het voor jaar gekweekt. In den zomer schiet het spoedig zaad. Sterrekers kan vervroegd worden door het zaad te strooien op een vochtige lap, welke op een etensboord gelegd en geplaatst wordt in een verwarmd vertrek. Door de lap vochtig te hou den kiemt het zaad spoedig en men oogst het gewas zeer jong. Ook in een kistje met aarde, goed natgehouden, kan men sterrekers in de vensterbank kweeken. Wanneer de producten zoover zijn, dat zij ge geten kunnen worden, !s het van belang te we ten, dat het lof van de frissche bosjes radijs voor onze voeding van belang is, van groot belang zelfs. De paar binnenste blaadjes, die bq het schoonmaken als regel aan de radijsjes bewaard blijven, hebben werkelijk niet enkel beteekenis van een „handvatje", dat wij na het opknabbe len van de radijs op ons bord laten liggen. Het g r o e n behoort te worden meegege ten. Bij de radijs geeft men wat zout. Wordt niet al het groen op deze wijze mee gebruikt, dan kan de rest worden fijngesnipperd en op de boterham worden gelegd (b.v. met wat citroensap en een ietsje zout zooals wij dat bij sterrekers gewend zijn), ofwel als het een groo- tere hoeveelhe'd betreft geven wij het in het middagmaal een plaats door het op de wijze van raapstelen te behandelen. Sterrekers eet men frisch gewasschen op de boterham met wat zout of met citroensap of azijn en een weinig suiker. Maak een ruim gebruik van radijs en sterre kers of tuinkers. Koop versche bosjes radijs, in dien gij zelf geen '-ady's verbouwt. Laat van het groen van de radijs niets verloren gaan. De AJN.W.B.-tochten met onbekende bestem ming, die in den afgeloopen winter zoo'n bui tengewoon groot succes hebben gehad, zullen binnenkort worden hervat. Allereerst is een bloesem-fietstocht door de Betuwe geprojecteerd. Verschillende omstan digheden maken het onmogelijk nu reeds een v'asten datum te noemen. De tocht gaat ech ter stellig door en zal gehouden worden op 20 of 27 April of op 4 Mei as. Op den Donder dag voorafgaande aan één van deze drie Zon dagen zal worden bekend gemaakt op welken van de drie genoemde data de tocht gereden zal worden. Voor 11 Mei staat een wandeltocht in de omgeving van Arnhem op het programma; op 18 Mei een wandeltocht door Noord-Brabant in de omgeving van Boxtel en Oisterwijk; op 25 Mei zal een gecombineerde fiets-wandeltocht door het Oosten Van Friesland worden gehou den. industrieelen en handelaren gewend. Even- tueele bereidverklaringen zullen door tusschen komst van het hoofdbestuur van genoemde maatschappij aan de betrokken hoogleeraren ter hand worden gesteld. De studenten dienen een door den werk gever gezien rapport over hun werkzaamheden aan den hoogleeraar uit te brengen. Het spoorwegbouwbedrijf heeft thans op de plaats van hetvoormalige Maasstation te Rotterdam een semi-permanent stations gebouw opgetrokken, dat dienst zal moeten doen, totdat Rotterdam in de toekomst een centraal stationsgebouw heeft gekregen. Het is een vriendelijk uitziend gebouw, dat iets gelijkt op een plattelandsstation, maar dat zeer doelmatig is. Zelfs is b.v. de hal voor de plaatskaartenloketten ruimer dan in het thans verdwenen stationsgebouw hét geval was De buitenafmetingen zijn 32.40 meter bij 15.20 meter met een voorgebouw, dat 3.80 bij 11.76 meter groot is. In dit laatste gebouw zijn on dergebracht een inlichtingenbureau, een voor portaal en een kruiersbedrijf. Achter het voor portaal is een hal van 11 bij 13 meter met iinks achterin een bagage-ruimte en een lokaal voor het bewaren van handbagage. Links in de hal is een plaatskaartenbureau met vier lo ketten en een loket voor bagage-afgifte. Rechts in de hal is een klein reservekantoor met twee loketten en daarnaast is een boekenkiosk. Aan de perronzijde is dan nog een bureau voor den chef en voor den terremopzichter. Voorts :s in het gebouw nog een ruimte voor .iet per soneel, terwijl voor den doorgang naar ie per rons een toegang is gemaakt naar de wacht kamers, zoodat de mogelijkheid is geschapen om rechtstreeks van de hal in de reeds bestaande wachtkamer te komen. Het nieuwe gebouw, dat op het eerste perron is voorzien van een een voudige overkapping, is geheel opgetrokken van steen en afgedekt met z.g. Oosterhoutsche bouw platen, bestaande uit geprepareerd riet, bestre ken met brandwerende verf. Donderdag is het tweede perron na langen tijd weer volledig in gebruik genomen en het geheele nieuwe station zal Zondagmorgen a.s. in dienst worden gesteld. In de tweede helft van November van het vorig jaar is men met den bouw begonnen, waarna de vorst het werk nog circa twee maanden heeft stilgelegd. De werkzaamheden aan station Maas zijn een onderdeel van restauratie-werkzaamheden aan alle Rotterdamsche stations, o.m. aan station D.P. en aan het station Hofplein. De leiding van dit werk heeft de hoofdingenieur vkn den weg, ir. van der Veen. Wijlen pater Erich Wassman S.J., te Valken burg overleden in 1931, was een wereldvermaard entomoloog, bijzonder kenner van mieren en mierengasten. Tijdens zijn leven heeft deze emi nente geleerde een zeldzaam uitgebreide collectie van duizenden mieren, mierengasten, termieten en termietengasten aangelegd. Deze verzameling is nu aan het Natuurhistorisch Museum te Maastricht in bruikleen afgestaan. Pater Schmitz S.J. een andere „Mierenpater" van grooten naam heeft ter jongste vergadering van het N. H. G. de wetenschappelijke beteekenis van wijlen Erich Wassman nader belicht, terwijl Dr. Waage memoreerde wat collecties als de nu verworvene practisch kunnen beteekenen. Verschenen is het rapport van net onder zoek door het Centraal Veevoederbureau naar de kwaliteit van het Nederlandsche hooi, sa mengesteld door ir. M. L. 't Hart, adj.-ingenieur aan het Centraal Instituut voor Landbouwkun dig Onderzoek te Wageningen en uitgegeven als Mededeeling no. 16 van de serie Landbouw- voorlichtingsdienst. Op initiatief van den heer Th. Niemeyer, voorzitter van het departement Groningen van de Mij. voor Nijverheid en Handel, is een commissie gevormd, die er naar streeft, stu deerenden aan de Technische Hoogeschool te Delft practisch werk te verschaffen in het be drijfsleven. De commissie heeft zich in dezen reeds tot 1518 April: Dames onderwijzeressen. 1922 April: Jonge meisjes van Weert en Ne- derweert. 23 April: Moederdag, opening H. Mis 9 uur. 2225 April: Gereserveerd voor Manresa. 2528 April: Gereserveerd voor Manresa. 25 Mei: Gereserveerd voor Manresa. 69 Mei: Verloofdenretraite. 1013 Mei: Gereserveerd voor Manresa. 1316 Mei: Huismoeders Roermond. 1720 Mei: Jonge meisjes van Venlo. 16—17 Mei: Recollectie voor oud-retraitanter Roermond 18 Mei: Recollectie voor oud-retraitanten Buitenparochies. 2023 Mei: Gereserveerd voor Manresa. 2427 Mei: Gereserveerd voor Manresa. 2730 Mei: Gereserveerd voor Manresa. 31 Mei—3 Juni: Pinksterretraite voor jonge meisjes Venlo. 2— 7 Juni: Gereserveerde retraite. 710 Juni: Gereserveerd voor Manresa. 10—13 Juni: Jonge dames middenstand 15 Juni: Verloofdendag. 1215 Mei meisjes. 18 21 Mei Kloosterroepingen èn voor haar die meer godvr. willen leven. 2831 Mei Gereserveerd 811 Juni Meisjes. 1619 Juni Gehuwden. 23 26 Juni Ongehuwde dames. 303 Juli Gehuwde dames. 710 Juli Meisjes boven 30 jaar. 12 April Goede Week-retraite voor dames onderwijzeressen. 1518 April dames onderwijzeressen 1922 April jonge meisjes Weert. Ongebruikte bonnen blijven nog geldig tot en met de tusschen i geplaatste data Bon Geldigheidsduur Hoeveelheid BROOD 10 11 t/m 13 April t/m 13 (20) April 10(J gram roggeorooi of ander brood 01 1 rantsoen geba* Brood bon boek ie BLOEM 6 t/m 20 April 50 gram roggei iuot of ander brood of rantsoen gebak jJ 35 gram mee) ot bloem Bloemkaart KOFFIE of THEF 18 t/m 28 April 125 gram koffie; ^5( gram koffiesurro- gaat of 50 gram thee Algem. distribute bonboek 1e SUIKER 17 t/m 13 April l Kilogram Algem distributie bonboek 1e VLEESCH 10 t/m 9 (13) April 1 ons vieescc vet of 1 rantsoen vleeschwaren Vleeschkaart VLEESCH WAREN- 10 t/m 9 (13) April 1 rantsoen Vleeschkaart VET 10 11 t/m 13 April t/m. 13 (20) April Vj pond Dotei of margarine H bond boter ol margarine ot 2 ons vet Vetkaart BOTER 10 11 t/m 13 April t/m 13 (20) April ^4 pond boter ^4 pond boter Boterkaart KAAS 62 en 72 63 en 73 t/m 20 April t/m 20 April (4 Mei) i ons Algem distributie bonboek1e EIEREN 83 93 t/m 13 April t/m 13 (20) April 1 ei Algem aistnbu i« bonboekle PETROLEUM Periode 9 t/m 20 April 2 liter voor de keuker Zeee BRANDSTOFFEN 15, 16, 17 35 Lm 41 t/m 30 April t/m 30 April 1 eenheid 1 eenheid Brandstof t enKao i haarden-kachel* Brandstof f enkaar .centr verwarm ZEEP 20 t/m 27 April l rantsoen Algem distributie bonboekle SCHEERZEEP 117 t/m 30 April 50 gram scheerzeet of een tube scheer- crème of een oct scheerzeep Schee rzeepbonnei Peulvruchten 1 pond Algem. distributir- bonboekle HUst, rüstgrries, i^jstem eel, ryste- bloem of gruttenmeel 19 t/m 20 April H pond Algem. distributie bonboekle Havermout, haver vlokken, haver- bloem of aard appel meel vlokken 7 (Zie ook hieronder^ t/m 20 April H pond Algem. distributie bonboekle Gort of Gortmout of Grutten 7 en 8 t/m 20 ApriJ pond \lgem distributie bonboekle Maizena, gries- meel, sago, aard appelmeel, puddingpoeder of eetbare styfsel- producten 10 t/m 20 April 1 ons \lgem. distributie bonboekle Macaroni of Vermicelli ol Spaghetti 9 t/m 20 April 1 ons Algem distribu bonboekle Rantsoen gebak 160 gram koek (ontbijtkoek) 140 gram speculaas, 200 gram andere Koertjes gram biscuits en wafels 75 gram beschuit. 300 gram cake. 6Ó0 gram gebakjes SOfJ gram taart 500 gram gevuld groot kerstgebak (boterletter e.d.i 400 gram gevuld klein korstgebak (amandelbroodjes e,d.). een hoeveelheid van alle andere niet genoemde gebakken artikelen waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. Rantsoen zeep 150 gram toiletzeep. 120 gram huishoudzeep 150 gram zachte zeep. 250 gram zeep poeder of 300 gram zachte zeeppasta of 20 kg. waschgoed te laten behandelen in een wasschervj. Rantsoen vleeschwaren 75 gram gerookt ot gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- of schapen- vleesch en gerookte worstsoorten; 100 gram gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst: 125 gram leverartikelen, tongenworst en nierbrood150 gram bloedworst. 1 eenheid brandstoffen 1 H.L. anthraciet of steenkool. 75 K G. industrie, of eterbriketten fit) KG bruinkoolbriketten 2 H.L cokes 175 K.G fabrieksturi 165 KG persturf (300 stuksi 2t)C K.G baggerturf (450 stuks) 200 K.G overige soorten turf. 100 K.G. briketten zonder turfafvai. 250 K.G briketten met turfafval. 75 K.G met tot briketten geperst uitval en/of afval van vaste brandstoffen. NIJMEGEN. Geslaagd voor het doctoraal ili de Nederlandsche taal en letterkunde: Mej. M. A, A. W. van Alebeek uit Malden bij Nijmegen. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechten: mej. J. A. Rijnierse uit Amsterdam- Geslaagd voor het doctoraal in de klassieke taal en letterkunde: de heer P. J. N. M. van Weegen uit Vierlingsbeek. TILBURG. Geslaagd voor het propaedeutische examen in de economische wetenschappen, de heeren: T. A. Adriaansens uit Walsoorden, H. M C. J. de Bont uit Eindhoven, E. H. M. Her mens uit Amby (L.) ROTTERDAM. Geslaagd voor het candidaats examen in de economische wetenschappen de heeren W. Braggel en W. H. Bloemendal. Geslaagd voor het doctoraal examen in de econom'sche wetenschappen de heeren F. Schultz en J. G. M. Delfgaauw. Dc Secretaris-Generaal van het departement van Landbouw en Vis- schery maakt het volgende bekend: Volgens de tot nu toe geldende voorschriften waren do bakkers ver plicht om voor het verkregen van een toewijzing voor 50 kg. bloem of meel broodbonnen en/of bloembonnen, overeenkomende met 700 rantsoenen brood, by de distributiediensten in te leveren. Thans kan goedgekeurd worden, dat het aantal in te leveren bonnen verminderd wordt en wel zoodanig, dat met ingang van M a a n d a 7 April a.s, de bakkers voor het verkrygen van een toewijzing voor 50 kg bloem of meel slechts broodbonnen en /of bloembonnen, overeen komende met 680 rantsoenen brood, behoeven in te leveren. Broodbonnen en bloembonnen dienen op afzonderiyke opplakvellen te worden geplakt. Op het inleveringsbewijs dient de bakker de door hem ingeleverde brood- en/of bloembonnen te vermelden met een omrekening in .rantsoenen brood". Daarenboven dient hij op dit inleveringsbewijs aan te geven voor hoeveel malen 680 rantsoenen brood hy bonnen inlevert. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het bovenstaande niet van invloed is op het aantal door de consumenten af te geven bonnen Voor nadere inlichtingen omtrent het bovenstaande kunnen de bakkers rich wenden tot de plaalselyke distributiediensten. AMSTERDAM. Geslaagd voor de akte N VIII de dames: E. E. Berg, Groningen; A. H. Bosma, Groningen; E. C. Dijkema, Groningen; J. M. de Moor, den Haag; P. van Poeteren, Ryswijk; E. C. E. Werdrr.uller, Den Bosch; P. G. Brou wer, Amersfoort en B. Smit, Utrecht; en voor de akte N VII de dames: C. G. C. Zuidema, Amsterdam; C. Roodenburg, Haarlem; B. L. Oosterbeek, Edam; H. A. Habbema, Amster dam en M. M. Snijder, Amsterdam.'. Aan den referendaris bij het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming, J. Pippel, ls op zijn verzoek eervol ontslag ver leend. AMSTERDAM. Geslaagd de dames J. M. F, de Wit, te Roermond, en J. A. Putto, te Amers foort. AMSTERDAM, Geslaagd voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen de heeren G, van der Mey, G. van Egmotid er P. Boender. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v, d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam. Uitgesproken: 3 April. Mej. J. C. Barendsc, wonende te Am sterdam, Ortlifliusstraat no. 14G. R.c. Mr. W. M. A Weitjens. curator Mr. F. C. Roels, F.C. Hooft- straat 18, Amsterdam'. Th. A. Smulders, wonende te Bussurn', Simon Stevinweg 24. R.c. Mr. P. E. Swagerman, curatrice Mevrouw Mr. J. E. C. WilietRosen- burg, Regentcsselaan 29, Bussum. J. Huibers, timmerman en aannemer, Geld. Veenendaal, Nieuweweg 69. R.c. Mr. F. M. Pleyte, curator Mr. J. van der Deure, Bennekom', ge meente Ede. Vernietigd na gedaan vernet: 3 April. W. Daniëls, Slttard, Steenweg 15. Gedeponeerde uitdeelingsiljsten: H. C. Lelie, architect, Kijkduin. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelmgslijst. J. B. van Dhlewijn, caféhouder, Alphen aan den Riljn. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeeling8li)st. N.V. Zwitsersche Uurwerkcentra'ië v.h. J. Bornefeld. den Haag'. Geëindigd door het verbin dend worden der eenige uitdeelingslhst. F. J. M. van Heeswijk, Voorburg. Idem. G. J. Grasser, meubelhandelaar, Arnhem' Ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeellngslijst na gedaan verzet. Comm. Venn. Eerste Nederl. Bouwerediet-On derneming, den Haag. Geëindigd door het Verbin dend worden der eenige uitdeellngslijst. A. J. Ulderink (Maison de Fourures). den Haag. Idem. Zoo langzamerhand nadert het Nederlandsch lamkampioenschap zijn einde en na dc groote verrassing Keilers nederlaag tegen den. grilligen Rotterdamschen meester Ham wist e titelhouder zich weer te herstellen door een van zijn naaste concurrenten P. J. van Darte len, practisch gesproken, uit te schakelen. Op het oogenblik deelt Keiler de leiding te zamen met Bom, zood&t de strijd wel in hoofd zaak verder tusschen hen zal gaan, hoewel De Krijger met slechts een punt minder en nog ongeslagen* (een mooi debuut) ook nog in de running is. R. C. Keiler J. M Bom J. de Krijger P. J. van Dartelen Ph. J. Ham J. Blom W. v. d. Kraan J. Druijf Jr. E. Hartman 8 8 7 7 6 5 5 3 De Hongaarsche Boksbond heeft besloten de j'.uropeesche kampioenschappen toch te laten daargaan van 30 April tot 5 Mei. Er hebben zich voor deze wedstrijden 9 landen met 59 deelnemers aangemeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 3