UIT DEN OMTREK Beursoverzicht BEURS VAN AMSTERDAM SAMBO DE OLIFANT i S* OMROEPERS 1 Egyptisch parlement bijeen De Vereenigde Staten en Groenland Engelsche kruiser getorpedeerd WOENSDAG 16 APRIL 1941 BENNEBROEK BEVERWIJK R.K. Tooneelvereeniging D.O.K. Burgerlijke Stand BLOEMENDAAL HEEMSTEDE VELSEN Zilveren jubileum R.K. Propagandaclub Burgerlijke Stand VELSEN-NOORD Bij een 40-jarig jubileum IJMUIDEN R.K. Volksbond Matsoeoka 22 April in Tokio terug Stoomschip in Hangtsjau- bocht gezonken 160 personen verdronken Aanvankelijk prijshoudend. Later ophopende markt, waarna reactie volgde Verder verloop WOENSDAG 16 APRIL 1941 MARKTEN 199 139 1351 1301 74 1 1291 45} 236} 270 184 197 1391 136 131 761 131 1 45} 238} 260 184 Stotfc. 7-ft- GEVRAAGDE BETREKKINGEN WERKKRING PASTORIE B.z.a. R.K. Huishoudster B.z.a. net Volendammer Meisje JONGEMAN WIE HELPT BOERENKNECHT R.K. JONGEMAN zag zich gaarne geplaatst in Rusthuis of Pension. Hoog loon geen vereischte. EEN MEISJE NET R.K. DIENSTMEISJE R.K. MEISJE TWEEDE MEISJE een flink, eerlijk Meisje BESCH. MEISJE GEVRAAGD, LIEFST R.K. MUZIEK HYPOTHEKENenz. RöNICH VLEUGEL TE KOOP VATEN TE KOOP GEVRAAGD B.z.a. NET PERSOON ELECTRICITEITSBRANCHE AANGEBODEN BETREKKINGEN R.K. HUISHOUDSTER DEG. R.K. TWEEDE MEISJE R.K. HUISHOUDSTER R.K. Hulp m de huishouding NET MEISJE Voer- en Vaartuigen j KERKBESTUUR Zaken en Huizen GOEDE BELEGGING j Lessen Gevraagd en Aangeboden j BOEKHOUDEN VOOR DE PRAKTIJK A. S. S. 0. DIVERSEN NU AAN HET PUNTEN Rijwieldief gepakt. De Utrechteche politie ving een zwijntjesjager die, bij nader onderzoek, ook in Bennebroek en in nog achttien andere piaatsen heeft „geopereerd". De iangvinger, een ^verver zonder vaste woonplaats, maakt thans een tournée door ons land en legt bezoeken af aan de plaatsen waar hy fietsen heeft gestolen. Frauduleus vervoer. Door de politie is, in samenwerking met ambtenaren van den crisis dienst contróle uitgeoefend op het verkeer in zake mogelijk frauduleus vervoer. De oogst viel niet tegen: er was een automobilist, die niet al leen in zijn wagen zat, maar gezelschap had van. b Hl. tarwemeel. Verder was er een jongmensch met een fiets plus IV, K.G. varkensvleesch en deze combinatie kon ook niet zonder meer pas- seeren. Dat diverse bonnen zijn uitgereikt, spreekt vanzelf. Niet laten slecpen. Door de politie is proces verbaal opgemaakt tegen verschillende wielrij ders die zich door een auto lieten voorttrekken. Dat men nu nog niet begrijpt hoe gevaarlijk dit te. Wat op straat lag. Gevonden: twee porte- monnaies met inhoud, damesarmband, kosteloos rijwielmerk 1940-1941 en zilverbon Verloren: bruinlederen portemonnaie met inh. gele handschoen, identiteitsbewijs, grijze hand schoen met kap, identiteitsbewijs, bruine hand schoen (want), portemonnaie met inh., bruine damesparapluie, leeren voetbal, zwarten leeten beenkap, astrakan heerenhandschoen rectits) en blauwe ceintuur met knoop. Verduistering en schoonmaak. Nu overal Weer de schoonmaakwoede de huisgezinnen teistert, is het raadzaam er nauwkeurig op toe te zien, dat de verduistering van uw woning niet aan waarde gaat inboeten. Er zullen nJ. onge twijfeld huizen zijn waar de gordijnen worden afgenomen enz. Deze week reeds zal de politie er streng op gaan toezien, aat de verduistering nog volkomen in orde is, en mocht dit onverhoopt niet het geval zijn, dan zal onvermijdelijk een proces verbaal volgen. De R. K. Tooneelvereeniging ,,D.O.K." geeft haar laatste uitvoering in dit seizoen op Don derdag 1 Mei as., in het K.S.A.-gebouw. Opgevoerd wordt het blijspel „Over twaait dagen tegen middernacht", van Gerard Nielen. Medewerking verleenen o. a. mevr. Martens— Vreeswijk, de dames M. de Goede, A. Sneekes en A. Groeneveld, en de heeren W. Tesselaar, F. Brakenhof, J. van Galen, F. Maenhout J Slotemaker, W. Meijer en C. de Goede. Ondertrouwd: J. J. Hoogewerf en W. M. Uilen burg: J. J. Schouten en R. de Groot; C. J. van der Kolk en G. A. Tiet. Geboren: S. Dekker—Naaktgeboren z.; M. G. VinkPiepers d.; J. MossinkoffStet z.; J. Ro- meijn—Veldstra z.; P. Marx—Salomons z.; M. C. Lodewijksv. d. Park d.; H. Th. de Jong Bakker d.; M. BelfroidVinke d.; E. Nolten patels z.; M. M. MolPels z.; H. Vellemav. d. Weide z. Getrouwdt J. K. Mulder en A. M. Spits; H. Visser en M. Jongerling. Overleden: Sj. Ettema, 81 j„ wedr. van Tr. van Dijk, Hofdijkstraat 14; G. van Dooyewaard, 75 j., wed. van J. H. Buining, Populierenlaan 28; L. de Winter, 74 j., gesch. echtgen. van G. van Kampen, Peperstraat 36; W. C. Kroesbeek, 49 j„ echtgen. van M. Th. Neeleman, Velsen, Duinvlietstraat 41; KI. Veenboer, 74 j., ongeil Peperstraat 36. „Fiuitteelt bU liefhebbers" De afdeeling Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde hield haar maandelijksche bijeenkomst in hotel Rusthoek. Het bestuur stelde voor om op Vrijdag 23 Mei een excursie te houden naar het fraaie Zuider park te 's-Gravenhage. Naast vele andere aan trekkelijkheden zal men hier onder deskundige leiding de duizenden bloeiende bolgewassen kunnen bewonderen. Een kerncollectie planten was ingezonden door den heer An. Jager, tuinbaas van Lindenheuvel, waarvoor de volgende punten werden toege kend: Gloxinia 10 punten met lof; Saintpaulia 10 p.; Cineraria 10 p.; Laelio Cattleya purpurea 10 p.; Cymbidium 8 p De heer An. Jager hield een voordracht ovei „Fruitteelt bij liefhebbers." Spr. behandelde vooral het snoeien. Zeker tachtig procent van de „snoeiers" verstaan hun vak niet. Op onze zandgronden kunnen we ook we] fruit te'en. mits dit op oordeelkundige wijze ge schiedt en de boom goed behandeld wordt. Spr. verdedigde de plaatsing van vruchtboomen in onze tuinen, langs schutting of muur en wees speciaal op den bloeitijd. Hij behandelde dan snoei van pruim, perzik, appel, peer, morel, bes sen, frambozen, enz. en raadde aan om zich te wenden tot een bekend kweeker bij aankoop en tot een ervaren vakman bij de behandeling. Bij de plaatsing speelt de zon een belangrijke rol. De voorzitter, mr. J. D. van der Plaats, dankte den spreker hartelijk voor zijn interessante voordracht. Uitreiking melk- en cacaokgarten. Op Za terdag 19 April tusschen 9.30 en 12 uur kunnen op vertoon van stamkaart en oproepingskaart nog melk- en cacaokaarten worden afgegeven aan hen, die niet in het bezit zijn van deze kaarten. Bovendien kunneE uitsluitend op dezen ochtend nog extra kaarten worden verstrekt aan da volgende groepen: Aan kinderen, geboren in Februari en Maart 1927: één melkkaart en één cacaokaart; aan kinderen geboren in Februari en Maart 1937: twee mclkkaarten. Tooner luit voering. De tooneelvereeniging „Door Eendracht Sterk" zal, na een lange rustperiode Zondagavond weer eens op*de plan ken komen. Opgevoerd wordt: „De Gebroeders Kalkoen", blijspel in 3 bedrijven van Gerard Nielen. Hoewei het zeker niet tot de nieuwste stuk ken behoort, blijft „Gebroeders Kalkoen" toch altijd een stuk, dat de toeschouwers eenige prettige uren zal bezorgen. De opvoering heeft plaats in het R. K. Vereenigingsgebouw en vangt aan om 7 uur. Zilveren jubileum. Was de heer H. P. v. Gurp, die Dinsdag den dag herdacht, dat hij 25 jaar in dienst was by de firma Carl v. Em- pelen, alhier, 2en Paaschdag door patroons en personeel op grootsche wyze gehuldigd, ook Dinsdag kwamen vele vrienden en eigenaars van tuinen, die aan de zorgen van den heer v. Gurp zijn toevertrouwd, hem persooniyk feliciteeren. Van die zyde ontving hij vele bloemen en andere stoffeiyke blyken van belangstelling. Het bestuur der Onderlinge Tuinliedenveree- niging „Aerdenhout en O", waarvan de jubilaris al jaren lang voorzitter is, toonde hare be langstelling, hetgeen gepaard ging met een fraai geschenk. Filmmiddag „Dierenbescherming." Uit gaande van de afd. Haarlem van de Ned. Ver- eeniging tot bescherming van dieren werden Maandagmiddag 2 voorstellingen gegeven van de film „S.O.S. voor het dier" in het gebouw van den ^Volksbond tegen drankmisbruik. De bijeenkomsten werden geopend door majoor F. D. Sigling, non-actief dierenarts te Amsterdam, die sprak over het tot stand ko men van de film, n.m. bij het 75-jarig be staan der vereeniging een antwoord te geven op de vraag: „Wat deed de vereeniging, wat is haar doel en wat wil „Dierenbescherming." De explicatie werd gegeven door den secretaris van het hoofdbestuur, den heer G. Nieuwen- huijsen. Zilveren ambtsjubileum op liet Postkantoor Vandaag herdenkt de heer J. M. v. d. Meer, voorman besteller by de posteryen, den dag, dat hy voor 25 jaar in dienst kwam by het Post- en Telegraafbedrijf te Heemstede. Dinsdagavond reeds kwam de directeur van van het hoofdkantoor, de heer J. C. Smid. den jubilaris complimenteeren, daarbij den dank van de administratie uitsprekend voor de trouwe plichtsverulling gedurende de jaren in ove— heidsdienst doogebracht. Reeds in de morgenuren ontving de jubilaris vele bloemen, o. a. ook een fraai bloemstuk van de afdeeling Heemstede en Omstr. van den R.K. oBnd van Post- en Telegraafbeambten St. Petrus. Daar de jubilaris van de gebruike lijke huldiging op het kantoor had afgezien, kwamen in de morgenuren reeds vele collega's den jubilaris hun gelukwenschen aanbieden, terwyi o. m. ook al waren de persooniyke geluk wenschen van den Zeereerw. heer Pastoor C. Mierlo en kapelaan R. Oud. Vanmiddag van 35 uur recipieerde de jubi laris. Van vele zijden mochth y harteiyke ge lukwenschen in ontvangst nemen. (Ongecorrigeerd.) De R.K. Propagandaclub „St.Anthonius van Padua" zal Zondag 18 Mei haar 25-jarig be staan herdenken. Des morgens zal een H. Mis van dankbaar heid worden gecelebreerd, waarna den leden in het Vereenigingsgebouw een gemeenschappelijk ontbyt zal worden aangeboden. Des avonds vindt in het Vereenigingslokaal een bijeenkomst plaats, waar pater Borromeus de Greeve zal spreken over het onderwerp „De schoonheid van ons geloof". Ondertrouwd: N. Kuiper en E. C. Warger; H. Brouwe en M. Pothoff; D. C. Molenaar en F. Darphom; G. Jonker en W. Janssen; J. de Blaauw en K. v. d. Struik; J. Mantje en A. M. E. Taat; R. van Egmond en M. H. F. de Bruijn. Getrouwd: K Hollander en E. Beun; P. Korf en A. Post; J. J. Voorting en L. Westerman. Geboren: M. M. VoorhoutDuijn d.; P. Mooü de Vries d.; M. A. BrakenhoffTimmer z.; J. M. Bol—Korthouwer z.; C. PrinceBerk hout z. Overleden: J. van Dam, 24 j., echtgenoote van P. Broersen Hyacinthenstraat 60. Santpoort H. J. M. Kohier, 11 m., d. van H. G. Kohier, Lijsterlaan 30, IJmuiden. De heer J. P. Mooy, papiermaker aan van Gelders Papierfabrieken, heeft zyn 40-jarig ju bileum herdacht. De dag werd begonnen met een H. Mis uit dankbaarheid. Te kwart over twee werd de ju bilaris namens het personeel gehuldigd in de cantine. Hier werd het woord gevoerd door den heer ir. Hubrechts, bedrijfsleider, en werd hem namens zijn collega's een lederen clubfauteuil aangeboden. Om half vier werd de heer Mooy op het di rectiekantoor ontvangen, waar de heer Joh. M. Kruijme! den jubilaris, namens de directie, com plimenteerde en hem met een harteiyk woord een gouden horloge en enveloppe met inhoud, benevens het diploma van de Maatschappij van Nijverheid en Handel aanbood Ten zynen huize was de belangstelling over weldigend. De huiskamer was in een bloemenzee herschapen. Wij zagen bloemstukken van het hoofdbestuur en van de plaatselijke vereeniging van den R.K. Fabrieksarbeidersbond, van het parochiaal zangkoor, waarvan de jubilaris reeds vanaf de oprichting der parochie lid is, e.a. Het is een feest geworden, den jubilaris waar dig, en ook wy feliciteeren den heer en me- v*ouw Mooü met dit heugelijk jubileum. Op Donderdag en Vrijdag 24 en 25 April zullen in de kerk der eerw. Paters voor onze leden en hun dames onder leiding van p. Amideus uit .Rotterdam eenige z.g. verdiepingsavonden (avondoefeningen) worden gehouden, ingesteld op Rerum Novarum en Quadragesimo Anno, alles in verband met de godsdienstige belangen van onze menschen. De oefeningen beginnen om 7.30 uur. Zondag 27 April 6.45 uur H. Mis met alge- meene H. Communie en gemeenschappelijk ont byt. (Berichten reeds geplaatst in een deei van onze vorige oplaag STOCKHOLM, 15 April (D.N.B.). Maan dagavond is volgens Engelsche berichten uit Cairo het Egyptische parlement op dringende vertoogen van de Wafdisten bijeengekomen. De afgevaardigden hadden van de regeering een verklaring geëischt omtrent den toestand en vooral omtrent het standpunt van de regeering tegenover de situatie van het oogenblik. Nauw keurige bijzonderheden over den loop van het debat zijn niet tot de buitenwereld doorgedron gen. Slechts werd medegedeeld, dat de premier, Hoessein Sidi Pasja, een lange, zeer uit -oerige verklaring heeft afgelegd, waarin hij opnieuw op den ernst van de situatie wees. Naar ver luidt, zou hy de verzekering gegeven hebben, dat de Egyptische regeering juist als destijds, toen Italiaansche troepen op Egyptischen bodem waren doorgedrongen, een loyaal standpunt in neemt tegenover de bepalingen van het En- gelsch—Egyptische vriendschapsverdrag, maar geen stappen zal doen om het Egyptische volk by den oorlog te betrekken. TOKIO, 15 April. (D.N.B.). De Japansche mi nister van Buitenlandsche Zaken, Matsoeoka, wordt, naar Domei meldt, 22 April in Tokio te rugverwacht. SJANGHAI, 15 April. (SP.T.) In de om zijn gevaren beruchte Hangtsjau-bocht, ongeveer 150 K.M. ten Zuiden van Sjanghai, is gisteren een groot stoomschip met 200 passagiers aan boord, gezonken. Slechts 40 passagiers konden worden gered. 90 personen zyn levenloos uit het water opgehaald. De overigen worden vermist. Omtrent de oorzaak van de ramp is nog niets bekend. WASHINGTON, 15 April. (D. N. B.) Naar hier verluidt, heeft de Deensche regeering, om er zeker van te zyn, dat haar ai wij zing van de overeenkomst betreflende Groenland offi cieel ter kennis van de Amerikaansche regee ring komt daarvan mededeeling gedaan aan het Amerikaansche gezantschap te Kopen hagen. In de persconferentie antwoordde Huil op de vraag, of hy deze mededeeling zou beant woorden, dat hii het standpunt der Vereenig de Staten duidelijk genoeg heeft uiteengezet. STOCKHOLM, 15 April. (D. N. B.) Reuter publiceert een officieel communique van de Britsche admiraliteit, volgens netweik de En gelsche kruiser Bonaventure is getorpedeerd en gezonken. De kruisr behoorde tot de Dido- klasse en was twee jaar geleden van stapel ge- loopen. Amsterdam, 16 April 1841 De toestand in Europa er. destakingsbewe ging, alsmede de komende oelas'tingverhoogmg in de Vereen. Staten waren gisteren weer van overwegenden invloed op de New Yorksche beurs. Deze drie factoren .'okten echter geen overweldigend aanbod uit, omdat men de waar de van zyn bezit hooger taxeert, dan in de koersen wordt uitgedrukt en daarom niet ge neigd is, dit bezit van de hand te doen. Vele fondsen, voornamelijk toonaangevende shares, staan op het huidig moment op ongeveer het peil van- vóór het tydperk, toen de economische opleving en de oorlogsconjunctuur in de Vereen. Staten nog geen aanvang hadden genomen. In het afgeloopen jaar werden buitengewoon hoo- gere winsten behaald door het geheele bedryfs- leven en het ligt in het vooruitzicht, dat de al- gemeene ontwikkeling in hetzelfde of wel in een versneld tempo in den loop van 1941 zal worden voortgezet in verband met de toenemende be wapeningsproductie en andtae factoren. Men acht daai'om een krachtig koersherstel op een gunstiger tydstip niet uitgesloten. Wat de stakingen in de Ur.ie betreft, koestert men de verwachting, dat deze binnen afzien- baren tijd zullen worden opgelost. Het inwilligen van de looreisehen beteekent aan wel een scha depost, maar men overtuigt zich er van dat desondanks de resultaten van het bedrijfsleven zoodanig zullen zyn. dat men hierover niet in zak en asch behoeft te verkeeren. Met de be lasting is het evenzoo. De a.s. verhoogde tarie ven zullen niet de te behalen winsten overtref fen en de regeering zal hiermede wel rekening weten te houden, omdat zy de samenwerking met de grootzakenleiders onder de huidige om standigheden het meest waarschijnlijk en nood- zakelyk acht. Onze beurs ziet zich gelijk haar buitenland sche zusterinstellingen aangewezen in dezen gespannen tijd een afwachtende houding aan te nemen. De jongste maatregelen in ons land oefenden gisteren een minderen druk uit, toen de stemming naar den vasten kant overhelde. Toch vormt het stopzetten van den handel in Amerikaansche certificaten per 1 Mei a.s. voort durend nog het onderwerp van hét gesprek. Wanneer na genoemden datum men van offi- cieele noteeringen zal zijn verstoken, kan dat tot excessen aanleiding geven, omdat by een eventueel? voortzetting van den handel zonder officieele noteering, hetzij op of buiten de beurs, alle contróle door het publiek is uitgesloten. Men wil daarom hopen, dat een of andere te gemoetkomende maatregel van hoogerhand zal worden getroffen. De beurs opende vandaag weer in kalme houding, in afwachting of by verder verloop iets meer belangstelling zou komen opdagen. Het publiek hield zich wegens de schaarschte aan orders weer geheel afzijdig en ook de be- roepshandel legde geen activiteit aan den dag. De stemming was aan weinig verandering on derhevig; de ondertoon was vrywel pryshou- dend. De Amerikaansche markt rolgde het voor beeld van Wallstreet en was zwakker van toon. Van Staalfondsen boekten Steels een reactie van 5/8 a 7/8 dollar, Bethl Steel gaf k 1 prijs en Republic Steel verloor Vi 5/8. De handel bleef beperkt en was spoedig na ope ning afnemende. Koperfondsen waren voor Anaconda Copper gedrukt, waarvoor een koers vermindering viel waar te nemen van a 7/8 dollar, Kennecott handhaafde zich echter vrij wel. Carfoundry, General Motors, Vliegtuigen en Spoorwegshares lagen aile zwakker in de markt en op slechts zeer beseheiden voet werd hierin iets ondernomen. Op locaai terrein viel vooreerst weinig of niets te beleven. Op de Petroleumafdeeling opende Koninkiy- ke Olie op ongeveer het slot /an gisteren, waar na wegens lichte vraag een verbetering intrad van 2 pet. Shell Union en Tidewater werden fracticneel lager verhandeld. In den Suikerhoek kwam het by opening niet tot handel. H.V.A. werd 1 pet. boven het slot van gisteren gelaten, maar er waren geen koopers. Vorstenlanden Cultuur werd op onveranderd peil geadviseerd. Andere suikeraandeelen en Indi sche credietinstellingen bleven geheel op oen achtergrond. Rubberaandeelen hadden andermaal een zeer stille markt. In A'dam Rubber werd een enkele transactie afgesloten tot 1 pet. lageren prijs. Tabaksaandeelen waren weer een weinig ver deeld. Oude Deli kon zich na de reactie van gis teren niet herstellen en boekte een verder verlies van 31/2 pet. Deli-Batavia was tamelyk prysnou- dend en Senembah goed pryshoudend van toon. Ook voor scheepvaartaandeelen was de belang stelling niet bijster groot. De ondertoon was echter vast. Men adviseerde Scheepv. Unie 2 a 3 pet. hooger. Booten konden 1 pet. monteeren en Japan- iijn 2 a 3 pet. Holl. Amerika Lyn toonde wei nig of geen verandering. Van binnenlandsche industrieelen kon Uni lever na iets lager geopend te zijn aanstonds 1 a 2 pet. verbeteren. Aku was weer tamelyk gevraagd en liep circa 2 pet. op. philipslampen waren weer vaster en monteerden 2 2'A pet. Op de beleggingsmarkt was de stemming voor Nederl. Staatsfondsen in doorsnee prijshoudend. De nieuwe leening was iets beter gedisponeerd en herstelde circa yK pet. Ook de Drieën 1937 waren iets vaster. Het verder verloop was vrywel gelijk aan gisteren. Er kwamen eenige koopers aan de markt, waardoor de koersen opliepen. Hierna nam men van andere zyden van winstneming gebruik, hetgeen weer een reactie tengevolge had. De beurs sloot kalm Koninklyk Olie mon teerde 4 a 8%, maar liep later weer 3 a 5 te rug. HVA opende 2 y, lager, kon hierna 6 a 8 verbeteren, om weer iets lager te sluiten. Vor stenlanden cultuur liep 1 a 4 y2 boven gisteren uit. A'dam Rubber trok 3 si in koers aan. Oude Deli herstelde 3 5, 6 en Deli Batavia 4 a 5%. Scheepvaart Unie liep 3 a 31 op. Booten 2%. Holl. Am. Lijn 4 a 5% en Japanlyn 1 y, 2%. Een lichte reactie volgde weer. Unilever kon \y„ a 3% monteeren. Aku 2 a, 4, maar liep weer 1 a 3 terug. Philips'ampen stegen 2y, k 3, waarna een reactie volgde van 2 a 3. Nederl. Staatsfondsen behielden een pryshou- denden ondertoon'. Prolongatie 2%%. Vorige Slotk. Staatsleeningen 4% Nederl. 1940 n 96 4 Nederl. 1941 96}} 3% Nederl. 1896—05 79} 3 pet. Nederl 1937 SI f 33J4 Nederl. 1938 87 i 2% N.W Schuld 68-fr 3% Indië 1937 90} Banken Siotk. Heden 96 97 i 79-fr 82 87} 68 90 i BROEK OP LANGEND1JK. 16 April. 1000 kg Roode kool 850, 2500 kg. Gele kool 7.20, 84900 cg. Deensche kool 6.30, 40 kg. Rabarber 12.10. NOORDSCHARWOUDE. 16 April. 109400 kg Roode kool 8.50, 248700 kg. Gele kool 6.30. WOERDEN, 16 April. Kaasmarkt. Aanvoer 15 -.artijen kaas: le kwal. met R.M. 41.50. Handel vlug. BEVERWIJK 15 April. Vereen. Veilingen ..Ken- nemerland" en „Vrije Veiling". Spinazie 14.518 cent per kg. Sla 5.606.70 per 100 krop. Sla 21 23. Rabarber 21 cent per kg. Raapstelen 5.56.5, Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsb. Cert. Handel-My. Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat. Philips Ned. Ford Fokker Industrieën Buitenland Anaconda Kennecott Bethlehem Steel U S Steel Rep Steel Intern Nickel N Am Aviation Am Car Foundry General Motors Am Enka Petroleum Continental Oil Shell Union Oil 8 Onderhands- en exeeutiekoers 21 20 29} 29} 65} 60} 46} 45} 16} 6A 23 22 10^ 10 21 21 39} 39} 41 41 257 258 17 17 10 9} Tidewater Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Serbadjadl Silau VI. O. O, Intercontin Rubber Scheepvaart Java Chin. Japan HollandAmerika Lijn Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Rott. Lloyd St. My. Nederland Suiker H V A Jav. Cultuur N. L S. U. Vorstenlanden Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen Illinois Cert. New York Cert Pennsylvania South. Pac South. Railw 67.5 cent per bos. Prei 68/5. Witlof 2032, Waschpeen 1014, Roode Radijs 33.2. Peterselie kool 7—8.5, Rapen 3—3.5, Boerenkool 9—12, SJa- otten 20 cent per kg. IJMUIDEN. 16 April. Visch. Consignatievisch. Bot 5062.50 per 50 kg. Vorige Siotk. Heden 8} 7# 282 281 220 219 225 224 134 133} 114} 114 183 182 3} 3} 151 144 119} 119 154} 155} 183} 186 145 146 146 147 463 463 272 275 262 275 127 127 203 202} 275} 275 162} 160 221 222 6}} 61 10} 9} 20} 20} 8} 11} 10} m nominaal T - ex dividend Pufschol 17.00—20 BOOTEN 328 10.—, 338 9. 326 13.- 385 17.— „Medicijnen zullen U niet helpen," zei Flip en vertelde den sultan precies wat Sambo uitgehaald had. Intusschen werden de groote kisten en doozen binnengebracht en uitgepakt. Zoo dra ze geopend waren, begonnen Flip en Jan en ook de sultan onbedaarlyk te lachen. „Ha-ha-ha, wat is dat voor een lading vergif?" De dienaar bleef verlegen staan en wist niet wat hij moest beginnen. „Gooi al dien rommel maar in de rivier," zei de sultan. De bedienden waren bang, dat ze nu opgesloten zouden worden, maar hun meester was in een goede stemming. „Wy zullen U eens laten hooren, dat U alle dingen kunt verstaan," stelde Lange Jan voor en even later hoorde de verbaasde sultan een kleinen vogel en een papegaai zeggen: „Goeden dag, sultan, wy begrijpen elkaar. U kunt ons verstaan. iiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Deze rubriek verschijnt in 10 Dagbladen. Prijs 52 cent per regel. (Rubriek Gevraagde Betrekkingen 12 cent per regel) Jongedame, 25 diploma's H.B.S. 5-J„ R.K. School v. Maatsch. Werk, Typen, zoekt Brieven, gaarne met volledige lnl„ o. lett. 1-A 955T6, bur. r. d. blad. Net degelijk R.K. Meisje, 25 J., z. z. g. g. In pastorie of Inrichting bij zusters. Liefst omgeving N.-Brabant. Brieven letter E. Olthoff's Boekhan del, Ceintuurbaan 41b, A'dam. 1—A 95780 R.K. Juffr., 34 J., zoekt WERKKRING liefst in moederl. gezin, bij 2 of 3 kinderen. Brieven onder letter 3A 95777, bureau van dit blad. 34 j., met meisje van 9 j-aar, liefst niet te Haarlem. Brieven onder letter 3A 95775, bureau van dit blad. Beschaafd R.K. Meisje, bek. nr. koken en alle huiswerk b.z.a. te-gen 1 Mei als HULP IN DE HUISHOUDING liefst in of nabij Voorburg. Eenig hulsel, verkeer gewenscht, doch niet noodzakelijk. Brieven onder ïetter 2A 95784, bur. van dit blad. BESCH. HUISHOUDSTER R.K., zoekt pïaatsing, liefst in moe derloos gezin, gew. zelfst. te kunnen werken. Brieven onder letter 1A 95859, bureau van dit blad. 15 jaar, goed kunn. werken, v.g.g.v. Brieven onder lett. 1A 95863, Agent De Nieuwe Dag, Volendam. B.z.a. NET R.K. MEISJE 23 jaar, zag zich gaarne gepl. In net burgergezin, tegen 1 Juni, liefst te Hilversum'. Liefst met 1 of 2 kind. Bt. letter 9A 95788, bur. van dit blad. B.z.a. deg. R.K. Juffr., 37 Jaar. als HUISHOUDSTER Liefst in klein moederl. gezin. Br. letter 9A 95787, bur. van dit blad. leeftijd 25 jaar, aoekt zich een pas sende betrekking, onverschillig wat. Hoog loon geen vereischte. Liefst in een stad. Brieven onder ïetter 2A 95770, bur. van dit blad. een R.K. huisvader (werkloos) aan adm.-werk, onversch. wat. fir. cmder letter 1A 95769, bur. van dit blad. Biedt zich aan een goed kunn. melken en alle boeren werk, 23 J. (intern). Br. letter W, Bur. N. Haarl. Crt., Hillegom. Brieven onder letter 1A 95860, bur. van dit blad. Gevraagd tegen 1 Mei in klein gezin v. d. en n. Zelfst. kunnende koken en werken, v.g.g.v. Mevr. M. VLEK, Bezuidenhout 231. Den Haag. 2—B 95812 Gevraagd niet beneden de 17 Jaar, in gezin met 5 kinderen, f 5 per week. AdresP. W. v. Paassen, Kieyweg 24 H, Rijs wijk Z.H. 1—B 95846 gevr. per 1 Mei, v. d. of d. en n. Niet ben. 18 J. v. Rhijn, Slotlaan 17, Zeist, Telef. 2077. 8B 95828 Gevraagd 1 Mei te Amsterdam: kunn. strijken, tafeldienen, enz. Br. met opgaaf vorige betrekking, ver langd salaris, onder no. 15, Boekh. V. d. SCHOT, Jac. Obrechtstraat 14, Amsterdam. 1B 95861 Mevr. Mr. A. TEPE, 141 te Lelden vraagt per 1 Mei o? eerder v. d. en nacht. Zelfst. kunn. werken en op de hoogte van koken. Met goede referentiën Lcon naar be kwaamheid. Telefoon 26567. 1—B 95844 Gevr. te Eindhoven FLINK MEISJE, v. d. en n., in gezin m. 3 kind., zelfst. k. werken, koken geen vereischte Br. met lnl. mevr. HOFLAND, St. JÓris- laan 9, Eindhoven. 1—B 95845 FLINK MEISJE GEVR., goed kunn. werken, ln gezin met kinderen, v. dag en n„ met huiseiyk verkeer. Javalaan 38, Hilversum. 9—B 95827 In gezin (2 kl. kind.) wordt voor direct gezocht een NET MEISJE v. d. en n„ v.g.g.v. Goed kunn. ko ken. Aanm. 's avonds na 8 uur, Mevr. Klauwers, Paramaribostraat 129 bov. leeftijd tot 30 jaar. Geheel zelfstandig kunnende werken en koken, katoen en zwart dragend, in gezin met drie schoolgaande kinderen. Tweede meisje aanwezig. Bij gebleken geschiktheid salaris f40.p. ra. Brieven onder letter 1B 95847, aan het bureau van d*it blad. miaat M. 1.60, in onberispelijken staat, billijk ter overname. F. C. De TONG, 2e Jan v. d. Heydenstraat 103. A'darn. (GEVRAAGD) Aanbiedingen met prijsopgave: Fa. H. EVENBLLL Koog aan de Zaan Tel. 3221 (na 6 nar 4786). Biedt zich aan een JONGE WERKSTER liefst omg. Aerdenhout of Heemstede. Bt. letter P, Bur. N. Haarl. Crt., Hillegom. 3A 95802 v. nmgazijnknecht, incasseerder oi.d. Br. ïetter 3A 95849, bur. v. d. bl. Jongeman, met diploma alg. handels kennis, 5 jaar ervaring als erkend Installateur en radiohandelaar biedt zich aan voor een hem passende be trekking voor bureau, winkel en/of practtsch werk. Brieven onder letter 1A 95869, bureau van dit blad. In moederloos gezin met 10 kinderen wordt direct een eenvoudige gevraagd. Brieven onder lett. 7B 95763, bur. van dit blad. Gevr, per 1 Mel In R.K. gezin bl) Haarlem een hchooriyk loon, prettige werkkring. Brieven onder lett. 3—B 95765. bar. van dit blad. Een zelfstandige gevraagd te Bloemendaal (omg. Haarlem), die goed kan koken en behoorlijk werken; goed salaris, vriendelijke omgeving. Brieven onder lett, 5—p 93766. fear. t. fl. blad. Te Hengelo (O.) wordt gewaagd ln gezin met kinderen zelfstandige reeds eerder ais zoodanig werkzaam geweest zijnde. Dienstmeisje aanw. Brieven onder no. 300, Boekhandel FRANSEN, Hengelo (O.). 1—B 95865 Per 1 Mei gevraagd voor de huish., v. d. err n., v.g.g.v. Aanm.: 7.309.30 uur of Telefoon 48377. Mevr. POLMAN, privé War- moesstraat 197 t.o. Palels, Amster dam. 1B 95868 Gevr. R.K, HUISHOUDSTER ln net arb.-gezin. Brieven and. lett. 10B 95811, bureau van dit blad. Nieuwe Invalidewagens f 37.50, Zelf- bewegers f150.Rolstoelen f32.50. Closetstoelen f 12.Prinsengracht 698700, Amsterdam. 1G 94014 vraagt per 1 Mei a.s. geld ter leen ln bedragen van f1000 en f 500 tegen 4 pCt. rente met opzegtermijn van 6 maand. Brieven onder letter 1GL 95866, bureau van dit blad. Mooi dubbel pand op Eerste Stand, hoofdweg SOESTDIJK. Huur f 750 p. J. Koop slechts f 9800.Vrij staand REN'TENIERSHUIS, ook leeg te aanvaarden. Bevr. R. HI. Reintjes, Julianalaan 8, Soestdljk. 9—Z 95670 Ieder, die de lagere school heeft doorlopen, kan leren boekhouden. Vraag eens Inlichtingen omtrent onze goedkope schriftelijke cureus Het verplicht U tot niets. Kennis van boekhouden komt steeds te pas. Voor dames en heeren, voor long en oud Gratie hulp bij sollicitatie. Dir J. VAN DEK BU. Hoofdonderwijzer, Nieuwe Plein 31, Arnhem. HUWELIJK Vader, grossier in manufacturen, ln lijken opvolger, zcekt voor zyn 28- stad ln Gelderland, zonder manne- Jarige dochter (nette verschynlne en algemeen ontwikkeld) kennismaking met energieken, degeUjk katholieken, jongen zakenman, om tot eventueel huwelijk te komen en de zaak \oort te zetten. Br. met volledige gegevens en referenties and. letter 1V 95867 bureau van dit blad. HUWELIJK. R.K. Juffr., 41 mid- denst., a. ser. kennism. m. besch. R.K. Heer, om na wederz. goedv. tot huw. te geraken. Br. onder lett. 1V 95814. bur. van dit blad. Wy zenden U 10 Struikrozen, 60 Gladiolen. 50 Oxalls, 50 Ranonkel», 50 Anemonen, 10 Vaste Planten, 10 Lelies, 6 Ster Hyacinten en B Cactus Dahlia's voor den spotprye van f 1.50. Giro 311806. B. WAL- RAVEN Jr. v/h Kerkstr.. Hilleaon>

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 4