Uit het Haarlemsche Voetbalkamp I.E. Ven T. Y.B.B. 4 HALF OM" FRANKEN" Haarlem, 21 April kampioen Klassiek Muziek-evenement in Haarlem MAANDAG 21 APRIL 1941 Uitvoering van de „Hohe Messe'' in de Groote Kerk R.K. MANDOLINE-VER. SANGTA LUCIA JUBILEERT Huldiging van den directeur Een tip van den Lucht beschermingsdienst Geef bij afwezigheid den sleutel aan buren Een Duitsche Kinderbewaar school te Haarlem Haarlems Kamermuziek- ensemble Opbrengst Winterhulp-collecte Comité van Katholieke Actie te Haarlem VAN DEN POLITIERECHTER 75 kilo koffie zonder bon Spreekuur wethouders De heer Th. Lancee 70 jaar BURGERLIJKE STAND 25 jaar boekhoudster VOETBAL D.O.S.R.Hillinen I 1—3 BILJARTEN Tentoonstelling vakboek „Aan de Bok" Kampioenschap Haarlem le klasse klein biljart Lamers slaat Corver Hel beste brood voor Uw kinderen van 99 99 AGENDA Bioscopen 22 April Bioscopen Apotheekdienste n DAMMEN Persoonlijk kampioenschap Haarlem en omstreken TAFELTENNIS R.K. Haarl. Tafeltennisbond STAD JWS De Christelijke Oratoriumvereeniging te Haarlem zal voor een belangrijke gebeurtenis in de muziekgeschiedenis van de bloemenstad zorgen. Zij stelt zich voor om op Vrijdag 27 Juni in de Groote of St. Bavokerk een zeer verzorgde uitvoering te geven van de „Hohe Messe'' van Johan Sebastiaan Bach. Slechts enkele vereenigingen in ons land hebben dit wonderschoone werk duiven uitvoeren, in Haarlem is geen vereeniging nog zoo ver ge komen, omdat aan het koor zéér zware eischen gesteld worden. Voor zoover wij ons kunnen herinneren is de Messe slechts een maal in Haarlem uitgevoerd door de Neder- landsche Bach Vereeniging en wel in de Gemeentelijke Concertzaal. Kosten noch moeiten worden gespaard om deze uitvoering tot een evenement te maken. Aan de uitvoering zal vermoedelijk een lezing voorafgaan door dr. G. v. d. Leeuw uit Gro ningen. De medewerkenden zullen zijn: Het Utr. Stedelijk Orchest; Jo Vincent, sopraan; Theodora Versteegh, alt; Han Le Pevre, tenor; Laurens Bogtman, bas; Wim van Santen, bas. Voorts zal by dit werk het groote orgel worden gebruikt, dat bespeeld zal worden door den heer Piet Halsema. Aan de clavecymbel vermoedelijk de heer H. Brandts-Buys. Het geheel zal onder leiding staan van den dirigent der Chr. O. V., den heer George Robert. Daar het vermaarde orgel bij de uitvoering een zeer groote rol zal vervullen, zal in de kerk een groot en hoog podium gebouwd moeten wor den. Wil de uitvoering ook financieel slagen, dan zal de kerk minstens drieduizend toehoor ders moeten bevatten. Een groote reclame-actie zal dan ook spoedig worden aangepakt. De RJC. Gemengde Mancoline-Vereeniging „Sancta Lucia" vierde gisteren haar 25-jarig bestaan. De feestdag begon met een H. Mis in de St. Josephkerk, waarna een gemeenschappelijk ont bijt volgde in de Burcht aan net Begijnhof. Van 11.30 tot 1250 uur recipieerden het bestuur en de directeur op het Prinsenbolwerk. ten huize van den voorzitter, den heer H. j. Bonfrer. 's Namiddags om 3 uur werd in hotel „De Leeuwerik" een jubileumconcert gegeven. Ever over half vier ving men aan met de afwerking van het programma, dat wegens gebrek aan tfjo jammer genoeg moest worden ingekort. Het mandoline-ensemble speelde allereerst der jubi- leummaxsoh „Sancta Lucia", gecomponeerd dooi den directeur, den heer A. Hakkenberg van Gaasbeek. De operette-vereeniging „Joh. Strauss", die onder leiding van den heer E. Huyboom haai medewerking verleende aan dezen feestmiddag voerde eenige balletten op, waarvan een feeën dans van Grieg en een fantasie van Schubert met bijzonder veel gevoel en élan werden ge danst. De leidster van de balletten, mej. L. van Tricht, heeft zoowel met haar oude als jonge leerlingen veel weten te bereiken. De rhythmiek was uitstekend, hetgeen ook bleek in een Ma zurka van Chopin en een Menuet van Mozart De bewegingen waren bijzonder los en beval lig. De heer P. Franse, leerling van het RH. Ly ceum, hield drie voordrachten. Alle waren in haar genre voortreffelijk. Het „Lied van den heer Halewyn", een dichtstuk uit de Middel eeuwen, was zeer goed wat dictie betreft. „Hol land" van Potgieter declamterde hij gevoelvol „De geluksvogel" van Nap de la Mar was van een wat luidruchtiger genre. In de p>auze memoreerde de voorzitter In t kort de voorbije 25 jaar m de vereeniging „Sancta Lucia". Na eenige jaren van inzinking zijn thans de mandolines weer met enthousias me ter hand genomen. Dit ij, vooral te danken aan den voortvarenden dirigent, oen heer Hak kenberg van Gaasbeek. 25 jaar heeft hij het wel en wee van de vereeniging meegemaakt. Voor dit feit viel den dirigent een speciale huid'ging ten deel. Van het ensemble mocht hij een fraai theempubel in ontvangst nemen Eenige zustervereenigingen. „Ammato", „Jong Avanti" en „St. Caecilia" lieten zich ook niet onbetuigd en boden eenige bloemenmanden aan. Hierna Heten eenige jonge leden van „Sancta Lucia" hooren, wat reeds na twee maanden mandoline-studeeren te bereiken is op dit in strument. Het mandoline-ensemible speelde vervolgens een marsch en een walspotpourri. De dynamiek was uitstekend. „Sancta Lucia" zal In de toe komst vast wel meer van zich laten hooren, nu zij eenmaal den smaak, om een goede uitvoering te geven, te pakken heeft. Tot waardig besluit van den feestmiddag werd het vereenigingslied gezongen. bracht spreker de voorname taak van de leid sters der scholen naar voren. Nadat de heer Bauske aan allen, die had den meegewerkt aan het tot standko- men van deze school, welke de eerste N.S.V.-bewaarschool in Nederland is, zijn hartelijken dank voor hun medewerking had uitgesproken en tevens gewezen had op het samenvallen van deze gebeurtenis met den ver jaardag van den Führer, droeg hij de leiding van deze school aan de N.S.V.-Haarlem over. Leiter des Amtes für Volkswohlfahrt im Ar- beitsbereich der N.S.D.A.P., Möller, dankte den Kreisamtleiter voor zijn woorden en zeide o.m., aat deze school alleen open stond voor natio- naal-socialisten. Deze school wil evenwel ook een voorbeeld zijn voor de Nederlanders. De bijeenkomst in de turnzaal werd besloten met het zingen van het Duitsche volkslied. Op de buitenplaats van de school werd hier na de Hakenkruisvlag geheschen. Vervolgens maakten de autoriteiten, gevolgd door de ove rige aanwezigen, een rondgang door het nieuw ingericht gebouw, waarin de kleintjes van 36 jaar onder de hoede van verschillende leidsters dagelijks vertoeven. Ale lokaliteiten zijn in frissche, lichte tinten gehouden, terwijl het ameublement en het speelgoed geheel ingesteld zijn op de eischen van onzen tija. Het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst te Haarlem brengt onder de aandacht v!an de ingezetenen, dat het zeer aanbevelenswaardig is bij tijdelijke afwezigheid den sleutel van hun woning af te geven bij buren. Indien zich dan in het betreffende perceel bijzonderheden moch ten voordoen, kan de Luchtbeschermingsdienst toegang verkrijgen voor het treffen van maat regelen. In tegenwoordigheid van vele autoriteiten had Zondagmorgen om elf uur In de turnzaal van dé Deutsche Schule de officieele overname plaats van de Kinderbewaarschool in de handen van de „Nationaal Sozialistische Volkswohl fahrt". Onder de aanwezigen bevonden zich de Ge volmachtigde van den Rijkscommissaris in de provincie Noord-Holland, dr. M. Seidel; de commissaris van de provincie mr. A. J. Backer; Kreisamtleiter Bauske uit Haarlem; Leiter des Amtes für Volkswohlfahrt im Arbeitsberelch der N.S.D.A.P. Möller; Presse-referent Tretow uit Haarlem; Referent Walte uit Den Haag; Kreisamtleiter Kohlring uit Amsterdam; Orts- gruppenleiter der N.S.D.A.P. Haarlem, M. Ge- risch; leiter des Amtes für Volkswohlfahrt, Haarlem, J. Folkerts, Fraulein Böchau, dr. Ch. A. Goethe en de heer van Driel, wethouders, en anderen. Nadat het gezelschap had plaats genomen, zengen Hitlerknapen en 'n groep van de Reichs- Deutsche-Jugend-Ausland een lied. Hierna hield Kreisamtleiter Bauske een rede, waarin hij op duidelijke wijze het wezen van de nationaal-socialistische Volkswohlfahrt schil derde en voorts wees op de sociale en cultu- reele beteekenis van de Kinderbewaarscholen der Nat, Soz. Volkswohltfahrt. In het bijzonder Bovengenoemd ensemble gaf Zondagnamid dag in de geheel gerestaureerde bovenzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een uitvoering van kamermuziek. De Kleine zaal was zoo goed als geheel gevuld met belangstellenden en het moet voor de uitvoerenden, Chris v. d. Glas (viool), Renate Zwaardemaker (alt), Jettie Kruseman (cello) en Fred. Luyken (piano) een voldoening geweest zijn, voor een zoo select pu bliek van muziekminnaars te musiceeren. En ze hebben dit gedaan met een stevigen dosis jeugdige enthousiasme, dat nog wel hier en daar gespeend was van diepere bezonkenheid, maar waarin toch in hoofdzaak goede stvlis- tische opvattingen en een levendige en goed gerichte muzikaliteit getuigden van een em- stge studie en artistiek zoo ver mogelijk door gevoerde samenwerking. We kregen, in alle drie de ten gehoore gebrachte werken zeer fraaie fragmenten te beluisteren. De eerste concerthelft was gewijd aan trio's van Mozart en Max Reger, nogal uiteenloopen- de genres dus. Het Mozart-werk, (no. 2 K. V. 498) is, als we ons niet vergissen, een omwer king van een trio voor piano, klarinet en alt viool, dat Mozart schreef, terwijl hij, voor een gezellig middagje kegelspel op bezoek was bij de familie Jacquin. Het is eenigszins bucholisch van aard, en tegelijkertijd bescheiden en knap van compositie in Mozarts volmaakt evenwich- tigen vorm. Mogelijk had dit bucholische karak ter wat sterker nog kunnen spreken, maar de nog alijd niet verbeterde, hard reageerende zaal-acoustiek, was oorzaak dat zelfs zeer fijne momenten van samenspel nog hard en scherp klonken. Het samenspel tusschen pianist, vio list en altiste was overigens over het algemeen uitstekend. Renate Zwaardemaker, die de plaats in kwam nemen van den heer Tegel, is zeker een aan winst in dit ensemble, in zooverre haar uitge sproken .muzikaliteit en haar kernachtige voor dracht op een fraai klinkend instrument een sprekend karakter geven aan het ensemble. De aanslag van den pianist was in dit Mozart- werk nog wat te mechanisch, klonk althans als zoodanig. De voordracht, de toon en de nuan ceering van Chris v. d. Glas vielen zeer te loven. In het Reger-werk (op. 2) werd het burleske karakter van zijn Scherzo zeer goed tot uiting gebracht, terwijl in het Adagio con Variazioni momenten van intiemere belichting troffen. Een enkele minder gelukkige intonatie mogen we daarbij zeker wel over het hoofd zien. Ook van Brahms' klavierkwartet in A gr. t. (op. 26) valt veel goeds te melden. Dit Brahms- werk, dat met op 25. (in g-moll) een twee lingpaar vormt, is zeer effectvol, rijk van in houd en prachtig van stemmen weefsel, al is vooral het eerste deel zeer breedvoerig. Jam mer was het dat de voordracht der celliste veelal bij de kernachtigheid der medespelenden ben achter bleef. Het beste gelukten dan ook de zachtere passages, waarin, zooals in het tweede deel, een Poco Adagio, zeer fraaie ru- bato's levendig aandeden, en zorgden voor goede contrastwerking. Ook in het Scherzo no teerden we zeer mooie passages, vooral in het samenspel tusschen viool, alt en piano, een sa menspel, dat, zocals we reeds schreven, over het algemeen uitstekend sloot, en getuigde van em- stigen arbeid en artistiek inzicht. De uitvoerenden behaalden met elk der wer ken een welverdiend succes, en de enthousiaste wijze waarop zij het Brahms-werk interpreteer den, zette de kroon op een middag van prettig en vlot musiceeren, waarvoor hun terecht met bloemen en langdurig, hartelijk applaus werd dank gezegd. J S. De gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor de provincie Noordholland, Oberdienstleiter Seidel (links), heeft te Haailem een kindertehuis van de N. S. Volkswohlfahrt geopend. Ook de commissaris der provincie, mr. A. J. Backer (midden), was daarbij aanwezig De voorloopige opbrengst Van de vorige week in Haarlem gehouden lijstencollecte van Win terhulp Nederland is f 4.468.97. Algem. Secretariaat: Kleverlaan 194, Haar lem. R. K. Centraal Pensionbureau voor Haarlem, Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. Maandag 7.30 uur vergadering van de St. Vin- centiusvereeniging Conferentie St. Bavo Kathe draal. Dinsdag 10.30 tot 12 uur spreekuur R.K. Re- classeeringsvereenlging in het gebouw Bake- nessergraeht 26. 2.30 uur vergadering van de Marthavereeni- ging in het Tehuis Koninginneweg 8. 7—9 uur traning R. K. A. V. „HoTand" op het sportveld aan de Kleverlaan. 7.15 uur: Lezing met lichtbeelden, waarna een korte jaarvergadering van den R. K. Vrouwen bond in café-Restaurant Brinkmann, Groote Markt. 8 uur repetitie „St. Caecilia" in het gebouw „St. Bavo". Woensdag 7.30 uur spreekuur van den voor zitter der St. Vincentiusvereeniging conferentie Bavo Kathedraal, Koninginneweg 105. Donderdag 1930 tot 12 uur en van 8—9 uur spreekuur R. K. Reclasseering in het gebouw Bakenessergracht 26. 79 uur: Training R.K.A.V. „Holland" op het sportveld aan de Kleverlaan. 8.15 uur: Bijeenkomst K. J. M. V. „St. Augus- tinus" in het eigen „Home", Groote Markt 10. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen, wordt allen R. K. Vereenigingen verzocht, bij het uitschrijven van een vergadering vooraf overleg te plegen met het algemeen secretariaat: mej. W. van der Singel K61everlaan 194 telefoon 23608 en bij vaststelling hiervan tijdig mede- deeling te doen. In September van het vorig jaar had een Haarlemsche kruidenier aan een bollenkweeker in Noordwijk 75 kg. koffie verkocht, zonder bon. De bollenkweeker hsd er f 2.50 per pond voor betaald en. de koffie toen weer verkocht. De kruidenier had zich gisterenmorgen voor den onbevoegden verkoop te verantwoorden. De officier vond het feit ernstig en legde een boete van f 150op, waarmede dë kruide nier nog blij was. daar hij gevangenisstraf ver wacht had. De politierechter veroordeelde verdachte con form, en de laatste verdween snel, alsof hij vreesde, dat de politierechter zich nog zou be denken. een fraai geschenk. De heer van den Broek Jr. sloot zich hierbij aan. Ook de procuratiehouder, de heer Van Bos veld Heinsius wijdde woorden van gelukwen- schen aan de jubilaresse en deed zijn woorden vergezeld gaan van een mooi geschenk, door het personeel van kantoor en winkels aange boden. Mej. Blankwater dankte -tenslotte hartelijk voor de tot haar gerichte gelukwemchen en de geschenken. De wethouder van Volksgezondheid en Volks huisvesting te Haarlem, dr. Ch. A. Götte zal voortaan spreekuur houden des Vrijdags Van half elf tot twaalf uur op net Stadhuis. De wethouder van Onderwijs, de heer M. van Driel, zal tot nader aankondiging spreekuur houden des Woensdagsmiddags van 2 tot 3 uur, ten Stadhuize. Gisteren heeft de heer Th. Lancee, oud- directeur van de Rijkskweekschool voor onder wijzers te Haarlem, zijn zeventigsten verjaar dag gevierd. Men had hem uit onderwijzers kringen op dfrten feestdag niet vergeten. Geboren: 18 April: J. HeusRiegen, z.; D. J. van der Spekvan Tongeren, z.; A. ter Horst—Giffard, d.; H. A. G. Schavemaker— Sap, z.; 19 April: M. M. KolDe Baene, d.; C. E. van der BlomVisser, z.; L. Loerakker Vreeken, d.; C. M. Holt—Hoogeboom, z.; N. AppelmelkTrommel, d.; C. E. W. Ruwielde Graaf, d.; J. S. KuikenOldenburg, d.; 20 April: K. Ket—Koolhaas, z.; M. J. Goedemans- Heinsbergen, d.; D. M. E. HilleMathot, d.; C. J. M. CoeselAdriaansz, d.; C. C. Schavema kervan Noord, z.; H. M. Dorlandt-Brits, 2' z. 21 April: W. M. Bosman—van den Brink, z. L. H. Knookvan Tellingen, z. G. B. van I.ooij Wallbrink, z.; J. Jonker—Sterkenburg, z. Overleden: 18 April: G. Groffen, 72 j„ Oost- kolk; J. C..P. Honhoff, 63 jaar, Hazepaterslaan; D. Nijssen, 52 jaar, Graaf Willemstraat; 19 April: A. G. Koster, 46 jaar, Pegasusstraat; E. Veldhuizen—de Vos, 89 jaar, Graafschapstraat; 20 April: W. F. Boerlijst, 95 jaar, Eindenhout- straat; T. T. H. Vos, 23 jaar, Javastraat. Dezer dagen herdacht mej. E. M. J. Blank water, boekhoudster bij de Fa. C. J. van den Broek, ijzerhandel, het feit, dat zij vóór 25 jaar bij deze firma in dienst trad. De jubilaresse werd in tegenwoordigheid van het geheele per soneel ontvangen door de directie en op zeer waardeerbare wijze toegesproken door den heer C. J. van den Broek Sr., die haar ver diensten en haar groo en ijver prees. Met de beste wenschen ook voor de toekomst over handigde spr. haar als blijk van waardeering Deze wedstrijd, die van veel belang was voor het bezetten der laatste plaats, is Verdiend dooi de Hillegomsche ploeg gewonnen. In de eerste helft is Hillinen sterk in den aanval, mede doordat de wind een belangrijke factor is. Ver der dan een doelpunt, gescoord door O. Freeke, brengt Hillinen het niet; 10 min. voor rust maakt D.O.S.R. uit een strafschop, toegewezen wegens hands, gelijk (11). Direct in de tweede helft pakt Hillinen flink aan en spoedig heeft C. Freeke succes, wan neer hij met een prachtigen omhaal den doel man totaal verrast (12). Nog geen 5 min. later is het Van Vliet, die via de paal het leder in het vijandelijke doel schiet en met een 31 voorsprong wordt de verdediging versterkt, zoo dat D.O.S.R. sterk in den aanval komt. Dc enkele Hillinen-uitvallen blijven zeer gevaarlij!: en onder groote spanning komt het einde na een harden maar eerlijken kamp. In de bovenzaal van café Munninks hield de Grafische Studieclub van de Alg. Nederl. Typo grafenbond een tentoonstelling van grafisch modem drukwerk. Deze tenoonstelling had ten doel het voor kort verscheenen vakboek „Aan de Bok", waaraan vijf auteurs hun medewerking hebben verleend, meer bekendheid te geven en den nieuwen typografischen vorm door woord en beeld te propageeren. De ruime collectie drukwerken van deze vijl auteurs, n.l. A. H. G. Blankenstein, leeraar in het zetten aan de Eerste Haagsche Ambachts school, Nol Platvoet en Gerard Ramak te Am sterdam, J. de Jong te Groningen en Inge de Prieëlle te 's Gravenhage. gaf een duidelijk beeld van de nieuwe vormgeving op grafisch terrein die steeds meer veld wint. De vak-tentoonstelling, was, hoewel klein van opzet, een juweeltje van grafische kunst, en het was voor de Studieclub een groote voldoening dat de verzameling door vele vakmenschen be zocht werd. Geheel volgens de verwachtingen hebben IEV in de eerste en TYBB 4 in de derde klasse den eere-titel weten te behalen. Dit waren gisteren de belangrijkste resultaten. De eerste beslissingen zijn dus eindelijk ge vallen. Dat IEV tenslotte den kampioenstitel in de eerste klasse zou verkrijgen, lag reeds voor den wedstrijd tegen Onze Gezellen 2 in de lijn der verwachtingen IEV heeft zich niets aangetrok ken van de fraaie successen, welke het O. G.- elftal tegen andere kampioenscandidaten heeft weten te behalen; het heeft met de overtuigende cijfers 62 het kampioenschap tot een feit gemaakt. Wij willen vanaf deze plaats de kra nige club uit Velsen Noord hartelijk gelukwen- schen met dit ongetwijfeld fraaie succes, &ant de strijd om den zoo begeerden titel is inder daad zwaar geweest. En niemand zal willen beweren, dat de titel terecht gekomen is bij de ploeg, welke er geen recht op heeft. Inte gendeel. Nadat Geel Wit in de eerste helft zich van een flinken voorsprong had meester ge maakt, waren de vooruitzichten voor de tweede helft der competitie voor IEV niet al te gun stig, maar de Velsenaren lieten zich niet ont moedigen en met prachtigen regelmaat werd de eene zege na de andere geboekt, nadat IEV op 24 November j.l. z'n laatste nederlaag had ge kregen. Op waarlijk schitterende wijze wist IEV zich langzaam maar zeker van de concurrenten Geel Wit en DEK los te maken. Het fraaie werk is dan ook gisteren bekroond. IEV, proficiat, het volgende jaar in den N. V. B. evenveel succes toegewenscht. De overige wedstrijden in de eerste klasse hadden uit den aard der zaak niet veel meer om het lijf, toen het resultaat in Velsen Noord bekend was geworden. Toch hield Geel Wit tot het laatst vol en klopte DEM 2 met 42, ter wijl DEK een 21-zege behaalde op 'Alliance. OIV zag zijn tegenstander Vogelenzang niet voltallig opkomen, zoodat deze ontmoeting geen doorgang vond. Daardoor is het lot van laatst genoemde nog niet definitief bezegeld. TYBB 2 tenslotte versloeg Concordia met 64. De stand luidt: I. E. V. 17 14 0 3 28 65—29 D. E. K. 17 10 3 4 23 52—36 Geel Wit 16 10 2 4 22 55—33 O. I. V. 14 9 1 4 19 36—34 T. Y. B. B. 2 17 9 1 7 19 54—50 D. E. M. 2 16 6 1 9 13 44—48 Alliance 17 5 3 9 13 40—50 Onze Gez. 2 17 5 3 9 13 3848 Concordia 17 4 2 11 10 39—48 Vogelenzang 14 0 2 12 2 18—65 In de tweede klasse C stond het programma geheel stil, zoodat de belangstelling voor het lagere voetbal ditmaal uitging naar de derde klasse, waar TYBB 4 voor afdeeling 3 C den beslissenden strijd moest spelen tegen Concor dia 2. Het kranige TYBB-eiftal heeft er geen gras over laten groeien maar zich door een 61- overwinning meester gemaakt van den kam pioenstitel. Aan het TYBB-eiftal onze hartelij ke gelukwenschen. Op overtuigende wijze heeft TYBB 4 zich in deze afdeeling de sterkste getoond, want van de 12 gespeelde wedstrijden werden er elf gewon nen. Tegen den kampioen van 3 G zal TYBB 4 nu nog moeten spelen om een plaatsje in de tweede klasse. Voor de overige wedstrijden verwijzen we naar de uitslagen. De uitslagen luiden: 1 C TYBB 2Concordia 64 Geel Wit—DEM 2 4—2 DEK—Alliance 2—1 OIV—Vogelenzang Vog. n. o. IEVOnze Gezellen 2 62 40 26 9.25 6.51 3 C Alliance 2—Geel Wit 2 BSM 2—DSS 2 DEM 4—VCV Concordia 2—TYBB 4 3 O NAS 2—TZB 2 Onze Gez. 3DEK 2 TYBB 5—DEM 3 Alliance 3—DEM 6 Santpoort 4—IEV 3 4 B HBC 4—DEM 5 BSM 3Hoofdd. Boys 2 TYBB 6Van Nispen 2 Onze Gez. 4—HBC 5 Junioren DSS a—HBC a ConcordiaO. G. a Afd. C WE—TYBB b DSS c—IEV a OIV a—DEM a DEM b—O. G. b Afd. G Afd. I DEM c—DSS b IEV c—DEM d O. G. c—Santpoort b 4—6 8—2 5—2 1—6 4—4 O. G. n. o. 4—8 3—6 6—3 3—2 terr. afgek. 3—7 2—1 8—2 1—9 9—2 4—3 4—2 3—3 14—0 4—2 2—1 Rectificatie De uitslag van den wedstrijd WE 2—TZB, in afd. 2 C, gehouden Maandag 14 April, luidt 33. Juniorencompetitie: Afd. C. Concordia HBC a, niet 7—1, maar 8—1. Zaterdagavond werd in café Metz aan de Barteljorisstraat begonnen met de partij tus schen de BCH-ers G. Metz en Houtkooper. Kort na den aanvang liep Metz met een fraaie 39, gevolgd door een nuttige 20, eer. vijftigtal caramboles uit, doch zijn partner haalde re gelmatig in, zoodat na 18 beurten Metz nog slechts 12 punten vóór stond. Met series van 35 en 20 stelde Metz zich weer veilig en ondanks een nuttige 26 van Hout kooper, besliste Metz na een sterkgespeelde 40 spoedig de partij in zijn voordeel. Het resultaat is: G W. Metz (BCH) 250 27 W. Houtkooper (BCH) 176 27 De jeugdige Excelsior-man, H. Lamers. be vestigde den goeden indruk van zijn eerste partijen en speelde tegen Corver werkelijk schitterend. Door kort na elkaar 41 2 x 23 en 33 te maken stond hij na 10 beurten al op 136 i De 2e klas kampioen werd finaal overspeeld en stelde hfer een poovere 29 tegenover. Afge wisseld met enkele slechte beurten, stevende de Wijkerooger regelrecht op de zege af door kort na elkaar nog 25, 17 16, 23 en 18 te laten no teeren. Corver bleef ver beneden zijn kunnen en werd als volgt geklopt: H Lamers Jr. (Exc.) 250 20 41 12.50 A. Corver (Ins.) 82 20 15 4.10 Het bestuur van de BCH had de partijen van Zondagmiddag uitgesteld, zoodat Zondagavond Steffers (DES) en Houtkooper (BCH) de ope ningsmatch speelden. De kampioen gaf zijn te genstander een mooie kans op een voorsprong door in de eerste beurten slechts 1 carambole te maken. Houtkooper profiteerde hiervan ech ter niet want hij stond toen pas op 33. Met sprongen gooide Steffers daarna zijn moyenne omhoog. Eerst een uitstekende 52, daarna 39 en in de 12e beurt nog een vlotte 43. Stand na 12 beurten 150 om 55. Nadat de BCH-praeses iets ingeloopen was met 25 en 10, ging Stef fers weer zeer snel. In de 15e beurt 33 en toen een fraaie 49. Met een serie van 10 beëindigde deze speler de partij reeds in de 17e beurt! Dank zij een goede 24 maakte Houtkooper nog een behoorlijk gemiddelde. J. Steffers W. Houtkooper 250 117 17 17 52 25 H. v. d. Broek P. Dickmann 193 250 29 29 41 45 6.65 8.62 Het programma voor heden is zeer interes sant; vor uur is n..l vastgesteld de partij LamersSteffers. De winnaar blijft met Metz aan den kop, als deze speler tenminste om 9 uur er in slaagt van v. d. Broek te winnen. 18 cent per .800 gram (vooral dun snijden) 14.70 6.88 Het treffen tusschen v d. Broek (1939) en Dickmann (DES), waarmede het programma van Zondag werd besloten, was het aankijken ten volle waard. Laatstgenoemde ging als ge woonlijk goed van start en boekte na 5 beurten n.l. 59 punten, v. d. Broek bleef aardig bij met scores in de dubbele cijfers. Stand ria 12 beur ten 72 tegen 73. Twee beurten latei liet v. d. Broek zich van zijn beste zijde zien met een feillooze 41. Dickmann antwoordde met 30 en toen zijn tegenstander er bovendien even uit raakte, nam de DES-er met 45, 32 en 14 een veiligen voorsprong, welken hij niet meer af stond. Gebouw St. Bavo: R.K. Kerkbestuur, 7.30 uur, R.K. Bevolkingsbureau, 7.30 uur, Zang koor St. Caecilia, 8 uur. De Bois, Kruisweg: Expositie moderne schil derijen, 105 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117 a; te bezichtigen 109 uur. Frans Halsmuseum; Expositie van werken van Lajos Ebneth. 105 uur. R. K. Leeszaal en Bibliotheek, Niëeuwe Gracht 70; Expositie van werken van Hugo de Groot, 10 tot 5 uur. Rembrandt: „Schandaal om mevr. Kaiser- ling" 2.30 6.30 en 8 45 uur. Cinema Palace: „Wie niet waagt, die niet wint", 2, 6.30 en 8 45 uur. Luxor: „Waar is Golowin?" 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „Krambabuli", 2.30, 6.30 en 8.45 u. Spaarne: „De hemel op aarde" en „Gehei men van het oerwoud" 8 uur. Gem. Concertgebouw: Beethoven-concert der H.O.V., 8 uur. Stadsschouwburg: „Lastige Mannen", N.V. Nederl. Tooneel, voor iNeuwen Haarlemschen Kunstkring, 7.30 uur. Gebouw St. Bavo: Vischclub, 8 uur, Kappers, 8.30 uur. De Bois, Kruisweg: Expositie moderne schil derijen, 105 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117 a; te bezichtigen 109 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van werken van Lajos Ebneth, 105 uur. R. K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70; Expositie van werken Van Hugo de Groot, 10 tot 5 uur. Rembrandt; „Schandaal om mevr. Kaiser- ling", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace: „Wie niet waagt die niet wint", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Waar is Golowin?" 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „Krambabuli", 2.30, 6.30 en 8 45 u. Spaarne: „De hemel op aarde" en „Gehei men van het oerwoud", 8 uur. De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waarge nomen door de volgende apotheken; Bosch en Vaartapotheek, Bosch en Vaartstraat 26, tel. 13290; H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6, tel. 10354 Noorder-apotheek, Jan Gijzenkade 181, tel. 23821; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Heemstede; tel.-28197. P. Klaasen en C. Berkhout, afgebr.; A. F. Leuffen en G. Goets 20. Tweede klasse: P. Bakker en W. de Goede 02; A. HermsenL. Poots 02; S. Stodel en W. Persoon 11. Heden, Maandagavond, worden de wedstrij den om het persoonlijk kampioenschap voort gezet bij de HDC, Groote Markt 10 Het pro gramma voor de hoofdklasse is dan: Groep A: P. H. Meure en J. P- van Eijk, W. Lensink en J. Kroon J. W. van Dartelen en Th. Tolenaars. Groep B: H. G. Theumssen en J. B. Sluiter, D. Schrijnemaker en A. Miedema, Chr. Gerrit sen en A. de Jong, J. H. Meure en D. Noorde ling. De uitslagen van de vorige ronde waren: Hoofdklasse Groep A: G. Bakker en J. P. van Eijk 02; P. H. Meure en J. Kroon afg., IJ. de jong en Th. Tolenaars 11; W. Len sink en J. W. van Dartelen 02. Groep^B: A. Miedema en J. B. Sluiter afgeb.; H. G. Theunisse en A. de Jong 11; D. Schrij- nemakersr en D. Noordeling 20: Chr. Gerrits en J- H. Meure 20. Eerste klasse A: G. Hekelaar en C. Vrolijk afgebr.; Th. v. d. Sluijs en E. Zuiderduin 02; J. Boerkoel en J- Ottolini 11; H. Berghuis en C. Oudhof, uitgesteld. Groep B: O Bouwens en J. Neele 02; H. Dienske en J. Holm 02; J. Phillipo en A. Smit uitgesteld; I. Risseeuw en W. Dijkhof 1—1.' Na een week stilstand Is de promotie-degra datiecompetitie hervat. Er begint al een beetje teekening in den strijd te komen. In de hoogste klasse wonnen de Treffers ook hun vierden wed strijd. Het schijnt wel, dat zij zich in de hoofd klasse zullen handhaven. GTTC verloor van SOS II, zoodat er weer volop spanning is voor de tweede plaats. De stand is: De Treffers S.O.S. II G.T.T.C. O.Z. 4 3 0 1 7 27—13 3 1113 13—17 3 1 2 0 2 14—16 4 0 2 2 2 16—24 In de eerste—2e klasse zijn nog slechts enkele wedstrijden gespeeld. Winfried IV en D.T.S. wonnen resp van Win- fried V en de Treffers II, zoodat de klasse er als volgt uitziet: D.T.S. 3 2 0 1 5 25—5 Winfried IV 2 1 0 1 3 12—8 Winfried V 1 0 1 0 0 3—7 de Treffers II 2 0 2 0 0 0—20 Van de laatste klasse valt nog steeds weinig te zeggen: G.T.T.C. II 4 2 1 1 5 26—14 O.Z. III 3 2 1 0 4 15—15 DT.S. II 3 1 1 1 3 15—15 G.T.T.C. III 4 1 3 0 2 14—26 Wedstrijden van deze weëk: 22 April, S.O.S.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2