Duel A.D.O.—D.H.C. nog onbeslist Levendig spelbeeld Fraaie prestaties van K.F.C. en Roermond Van Vliet wint in Brussel, den Vijver in Antwerpen van Ditmars scoorde het doelpunt, dat beslissen moest, nog geen halve seconde te laat A.D.O.-D.H.C. naar het Feijenoord-stadion Velocitas verliest in Veendam Geen successen in de koppelwedstrijden RECORDVERBETERING 200 M. SCHOOLSLAG MAANDAG 21 APRIL 1941 Een onbesliste wedstrijd en nog wat Goede tijd van Seton (Van onzen sportredacteur) ROTTERDAM, 20 April. Een magere halve seconde te laat schoot het linkerbeen van den D.H.C.-aanvoerder Ditmars uit, om 't doelpunt te maken, dat zijn ploeg den afdeelingstitel moest be zorgen. Een halve seconde, die mogelijk bespaard had kunnen wor den op den tijd, welken de vermoeide Delftsche aanval gebruikte om naar het A.D.O.-doel op te rukken, maar die nu scheidsrechter van Welzenes gelegenheid gaf om het emde van den speeltijd aan te kondigen, juist voordat Koek werd gepasseerd. Het was een waar dig slot van de vele sensaties, die den viermaal verlengden beslis singswedstrijd tusschen de kampioenscandidaten van West I tot een emotioneele gebeurtenis hebben gemaakt. Men kan zich voorsiellen hoe groot de teleurstelling was van de tienduizenden Delftenaren, die het doelpunt met een daverend ge juich hadden verwelkomd. Maar minstens zoo groot was de vreugde bij de even zoo vele Haagsche bezoekers, nu de kans behouden bleef en door de kordate beslissing van den heer van Welzenes een tweede beslissingswedstrijd tusschen beide ploegen noodzakelijk is geworden. D.H.C.'s wedergeboorte De wedstrijd Sensatie op sensatie te wiiilmJ >Énwiiiliin ilr TlTir nrrt co het Haagsche dod afcl 7 put. eo 3. Gossalm 8 K.F.G.Sparta 51 V.U.C.—Blauw-Wit 4—1 Willem II—N.A.G. 3—1 Arie van- Vliet Harry Saager wint opnieuw LongaHelmond 31 P.S.V.—Noad 1—5 Heel wat instanties, organisaties cn particulieren varen er wel bij, bat de wedstrijd A.D.O.—D.H.C. onbeslist ein digde en dus nog eens moet worden overgespeeld. We doen slechts een greep: Vooreerst de K.N.V.B., Feyenoord, A.D.O. en D.H.C., die ieder weer 'n deel van de naar verwachting hooge re cette tegemoet mogen zien. Dan de Nederlandsche Spoorwegen, die voor het vervoer zorgen, de venters met frujetta en pepermunt en dure stukjes chocolade. Vervolgens de schoenma kers, want het is altijd nog wel een eindje wandelen van het station naar het voetbalveld. En ten slotte de bakkers, groentenhandelaren. krui deniers, herbergiers en andere lieden, die hun nobel beroep uitoefenen tot spijziging oftewel lafenis van de hongerige en dorstige menschen. Er zijn ook enkele slachtoffers: De spelers die opnieuw hun zenu wen en hun spieren op de proef moe ten stellen en wij arme sportjournalis ten, die er weer een verhaal over die nen te schrijven Nog lang zullen de bijna dertig- chrizend bezoekers, die er Zondag op Spangen waren, zich dezen li- tanenkamp tusschen de beide kam pioenscandidaten van afdeeling I herinneren. Mooi was de wedstrijd natuurlijk niet, al viel er vooral m het begin nog wel zoo een en ander te genieten, maar aan spanning was er, gelijk te begrijpen valt, geen ge brek en de vele opeenvolgende mo menten dat het voor de beide doe len een dubbeltje op zijn kant was, hebben het geheel een ongewoon levendig karakter gegeven. Men zou kunnen zeggen, dat de 11 uit slag na aoo'n langen en verbitterden strijd bereikt, eigenlijk de eenig juiste was. Mis schien dat DHC in het algemeen een iets be teren indruk heeft gemaakt en een zwaren strop had aan de stiptheid van den scheids rechter, maar van den anderen kant aou het toch voor de Hagenaars wel heel sneu zijn ge weest wanneer zij na twee volle uren voetbal by hét scheiden van de markt de punten en den titel aan hun tegenstanders hadden moe ten laten. De wedstrijd is het best te verdeelen m drie deelen. Het eerste deel, dat een half uur lang duurde, was zonder twijfel dat van DHC. De Delftenaren waren het eerst Ingespeeld, com bineerden vlot en wisten voor het ADO-doel herhaalde malen gevaarlijke situaties te schep pen iets wat den rood-groenen aan de andere züdè maar niet gelukte. Na deze periode kwam ADO aan bod,maar ook nu waren de aan vallen niet zoo bijster doortastend en ha chelijke momenten als Koek in de eerste helft had beleefd, behoefde zijn collega van den Broek maar zeer zelden te doorstaan. Gedu rende de tweede helft is ADO ongeveer alleen aan het woord geweest. Weliswaar kon DHC bij een snellen uitval het eerste doelpunt ma ken, maar het spelbeeld was toen wei zoo. dat ,dit doelpunt in geen enkel opzicht van beslis sende beteekenis kon worden genoemd. En dat bleek toen ADO weldra gelijk wist te maken. Tot aan het einde van den normalen speel tijd toe, is het daarna weer in hoofdzaak een tweestrijd geweest tusschen het telkens op nieuw energiek oprukkende Haagsche aanvals- kwintet en de klaarblijkelijk langzamerhand uitgespeeld rakende DHC-verdediging. Wat de ADO-stormlinie echter ook probeerde, tot doelpunten kwam het niet en toen het éinde lijk was afgeloopen had DHC den stand met veel kunst- en vliegwerk gelijk kunnen houden. Wie ki dit verband had gedacht, dat de derde periode van dezen wedstrijd de viermaal zeven een halve minuut verlenging A.D.o. de zege zou bezorgen, heeft misgeraden. Na den toss startte er een D.H.C., dat met de ploeg van de tweede helft niets ge meen had. Herhaalde me ien joegen de kwieke DHC- ers den bal voor Koek's heiligdom en meer dan eens scheelde het maar een heel klein beetje of het pielt was beslecht Maar in die perio de had Koek over geluk niet te klagen. Nu zij daar mede ook weer niet gezegd dat zyn collega aan de overzijde met de armen over elkaar kon blijven staan. Integendeel, de uit vallen van de Hagenaars waren al evenmin van ge vaar ontbloot en eens leek het er op of de rood-groe nen, ondanks alles, toch nog aan het langste eind zouden trekken. Dat was in de tweede verlenging, toen de ver uit zijn doel geloopen DHC-doelman een hoogen bal miste en de toesnellende Vermeulen nog maar juist op tijd kwam om zyn club voor een bittere desillusie te behoeden. Maar overigens bleek DHC in deze Periode absoluut de baas en al deed de ver moeidheid zich aan deze zijde evengoed gelden sis by de Hagenaars wanneer een beslissing bad moeten vallen, dan waren het toch de Öetftenaren <jie de zege het meest verdienden. Set begin ven den wedstrijd was natuurlijk sen beide zijden hoogst zenuwachtig, maar toch leefe het er op, dat de jeugdige Delftsche ploeg a"°b het beste aan de omstandigheden kon aan passen. Het samenspel vlotte al direct vrij be- booriyfe en doordat de spelers den bal liefst zoo b°rt mogelijk bii zich hielden, konden zij een tempo ontwikkelen, dat den tegenstander na en dan beslist te machtig was. Dat de •mMfaiieïi-van de Delftenaren niet meer succes andere onverklaarbare manier corner kon wor den gewerkt. Nadat Westhoven aan den anderen kant nog een behoorlijke kans had gemiist, volgde het sen- sationeele slot, waarvan we in den aanvang van ons verslag melding maakten. Moegestreden, maar zonder een positief re sultaat te hebben bereikt, verlieten de beide elftallen het veld. De beste spelers uit hun mid den waren de geheele middenlinie van A.D.O.. alsmede Vreken en Chouffour. Bij D.H.C. noe men we in het begin Schroder en tijdens den geheelen wedstrijd Bommelee, Ahrends, Dit- ir.ars Jr. en van den Broek, die het overigens heel wat minder druk had dan Koek. Dijkman werd in de derde verlenging nog vervangen door van Geest. Dijkman aan het beslist zwakke spel van den middenvoor Dijkman, die zich dezen middag bij het snelle tempo niet kon aanpassen en meer als een rem fungeerde dan dat hy een behoorlijk verband in de gr oen-zwarte voorhoede smeedde. Schroder, die overigens uitstekend begon, miste de eerste behoorlijke kans en tien minuten later deed Vollebregt er nog een schepje op, door in be hoorlijke positie eveneens een lief kansje te ver spelen. Vlak daarop stuwde de blonde krulle- bol Van den Engel een magnifieken bal naar het A.D.O.-doel, maar Koek was op zijn post en redde even fraai- Tegen het einde van de eerste helft zakte D. H. C. vrij plotseling ineen, maar A. D. O., dat nu mecren- deels aan het woord was, wist van de geboden gele genheid geen gebruik te Van den Engel maken. Ook na de hervatting speelden de zenuwen aan beide zijden nog een der belangrijkste rol len Dit ondervond Neuteboom, toen hij alleen voor van der Broek kwam te staan, maar zijn tani on haast wonderbaarlijke wijze miste. De Hagenaars lieten zich hierdoor niet ontmoedi gen en herhaaldelijk stevenden hun snelle voor laartsen op het Delftsch heiligdom af. Volkomen onverwacht kwam toen aan de andere zijde het doelpunt uit een voorzet van Van den Engel. De Haagsche defensie, alsmede de ijlings toegeschoten Dijkman wandelden leelijk over den bal heen, doch de naar binnen gesnelde Vollebregt paste ditmaal beter op zyn tellen en met een laag onhoudbaar schot bracht hy den stand op 1o voor D.H.C. Het was «x» Waar een kIontic' 084 daar" mede de strijd nog niet beslist was en A.D.O. liet al dadelijk rie«. bet niet van P!an was zich gewonnen te geven. Na zeven minuten volgde dan ook de gelijkmaker, toen Vreken er in geslaagd was den treuzelenden Vermeulen den bal te ontfutselen en Westhoven rijn voor zet keihard langs van den Broek kon knallen (1—1). ne itriid werd nu zoo mogelijk nog feller en nog grooter was het aandeel dat de zenuwen in het snel gingen nemen. Bovendien begon, voor al bii D H C de vermoeidheid een woordje mee te spreken! zéodat men wel wil aannemen dat er niet veel fraais meer te gemeten viel. We bleef er spanning te over, maar doelpunten vielen er Het rijkst aan emotie was wel de vier maal zeven en een halve minuut verlenging, die den dertigduizend toeschouwers extra waar voor hun geld gaf. De eerste sensatie viel er te beleven voor het D.H.C.-doel, waar eerst West hoven toen Vreken en daarna - in buitenspel- positie Neuteboom een kans kregen. Maar de Hagenaars benutten deze niet en de D.H.C.- aanhang herademde. Overigens was D.H.C. het meest aan bod en de A D O-verdediging moest alles geven om stand te kunnen houden. In de tweede verlen ging Bommelee was inmiddels vervangen door Bekenes een nieuwe sensatie voor de DHC -veste. Keeper van der Broek liep ge vaarlijk ver uit op een hoogen stuitbal. Hij mepte onder het leder door en rolde toen sa men met den inloopenden Eversteyn over den grond. Tot groote verlichting van al wat Delftsch was, kon Vermeulen den bal nog juist van den doelmond wegkrijgen. In de derde verlenging heeft A.D.O. vrijwel geen voet aan den grond gekregen. Herhaalde lijk en fanatiek alsof ze kersversch waren, Het publiek komt het veld, opstormen om den scheidsrechter naar zijn beslissing over het D.H.C.-doelpunt te vragen. „Te laat" beslist de heer van Welzenes tot teleurstelling van de eenemaar tot vreugde van de andere groep (Foto Pax-Holland) en de achterhoede van de rood-groenen kreeg het beslist te kwaad. Vooral Koek raakte danig van de kook; twee, driemaal achtereen demon streerde hij zijn onzekerheid door onnoodig ver uit te loopen en rare streken uit te halen met den bal. Hy had enorm veel geluk, toen Ditmars een kopbal onnoemlijk hard tegen hem aankopte, in een positie waarin hy feitelijk al geslagen was en In de vierde verlenging kreeg hij een niet minder genadig knikje van vrouwe For- tuna toen een voorzet van d. Engel langs de doellijn rolde, maar toch nog op een of De tweede beslissingswedstrijd tusschen AD.O. en D.H.C. om het afdeelingskampioenschap van West I zal, naar de Tel. meldt, Zondag 27 April a.s. in het Feyenoord-stadion te Botterdam worden gespeeld. Een der vele spannende momenten voor het A.D.O.-doel tijdens den beslissingswed strijd op Spangen. Dümmrs belaagt Koek w (Foto Pax-Holland) Bleef dus de strijd om den afdeelingstitel in West I onbeslist, ook aan den staart is de slag nog niet gevallen. KFC had tegen Sparta 'n pro ductieven bui als nooit tevoren en speelde het zoowaar klaar den Rotterdammers een 5—1 ne derlaag toe te brengen. De laatste ontmoeting een thuiswedstrijd tegen 't Gooi moet nu uit maken, of ook hier een beslisingswedstrijd nood zakelijk zal zyn. ADO DHC DWS Sparta DFC Feijenoord Hermes DVS Stormvogels 't Gooi KFC Het was den Koogers duidelijk aan te zien, dat rij voor hun laatste kans speelden, want gedurende den geheelen wedstrijd werkten de spelers met veel élan. Ofschoon de cijfers wel licht wat geflatteerd zijn, verdiende KFC de overwinning in elk opzicht. Eig'.enlijk stelde Sparta wat teleur. De Rotterdammers vermoch ten echter niet de juiste tactiek tegenover het spel der Koogers te plaatsen; zy liepen te veel in den bekenden trechter, terwijl zij voorts de fout begingen te ver op te dringen, waardoor de verdediging verwaarloosd werd. waarvan KFC handig profiteerde. Op deze wijze kwam het eerste doelpunt na drie minuten ter wereld. Sparta stond geheel opgedrongen, toen KFC doorbrak en met een goed schot van Kok de leiding nam (1—0). Wel zat Sparta daarna ge regeld voor het KFC-doel, doch na twintig minuten herhaalde zich het spel en bracht De Boer den stand op 2—0, waarmede de rust aan brak. Toen de thuisclub in de tweede helft den vry sterken wind tegen had, was men allerminst gerust in Koogerkringen, doch teen De Boer weldra den voorsprong tot 30 opvoerde, ging KFC rustiger spelen. Na een kwartier wist Sparta door Drok den achterstand in, te loopen (3—1), doch kort daarop scoorde KFC opnieuw door Kruyver (4—1), terwijl dezelfde speler kort voor het einde aan alle onzekerheid een einde maakte en doelverdediger Pil voor de vyfde maal liet visschen (51). In West II werd de ontmoeting DOSHBS 19 10 8 1 28 50—31 19 11 6 2 28 49—31 18 8 4 6 20 26—27 18 8 3 7 19 44—38 18 7 5 6 19 39—34 18 8 3 7 19 34—35 18 6 6 6 18 42—34 18 5 3 10 13 27—37 17 2 S 10 9 23—28 17 3 1 13 7 25—54 uitgesteld. In Den Haag won VUC met 4—1 van het bezoekende Blauw Wit. VSV 18 14 2 2 30 61—27 Ajax 18 8 6 4 22 53—31 Haarlem 17 9 2 6 20 40—31 VUC 17 7 4 6 18 48—52 DOS 16 7 3 6 17 42—45 Blauw Wit 18 6 5 7 17 34—27 Xerxes 18 6 3 9 15 42—50 HBS 17 5 4 8 14 42—42 RFC 16 4 4 8 12 28—42 CVV 17 2 3 12 7 20—16 In het Sportpaleis te Brussel werd het Lentecriterium gehouden,'waaraan o.a. onze landgenooten van Vliet en Boeyen deelna men. Onze wereldkampioen sprinter won het sprintnummer vóór de Belgische sprinters Scherens, Cools en Gosselin. In den koppelwedstryd konden onze landge nooten het evenwel niet verder brengen dan de vyfde plaats. De uitslagen luiden: Sprint: eerste serie: 1 van Vliet, 2 Cools op 1 wiellengte, 3 Gosselin (14,2 sec.). Tweede se rie: 1 van Vliet, 2 Gosselin op yt wiellengte, 3 Scherens (14 sec.). Derde serie: 1 Scherens, 2 Cools op 10 cm, 3 Gosselin (14,4 sec.). Vierde serie: 1 Scherens, 2 van Vliet op 1 wiellengte. 3 Cools (14,2 sec.). Eindresultaat: 1 van Vliet 4 pnt., 2 Scherens 5 pnt., 3 Cools 7 pnt., 4 Gosselin 8 pnt. Koppelwedstryd 100 minuten: 1 Cools—Clau- tier, afgelegd 78250 m, 2 Naye—van Simaeys, 3 Thysse—Dekuyscher, 4 Raimond—Samin. Op één ronde: 5 van Vliet—Boeyen, 6 Scherens— Bruneel, 7 gebrs. Maes, 8 GosselinDebruycker, 9 Aerts—Acou. Op drie ronden: 10 Buysse— Meerschaut, 11 Coppensvan Kerkhoven. Op vier ronden: 12 Wierinckx—Putzeys. In het sportpaleis te Antwerpen werden Zon dagmiddag interessante wielerwedstrijden ge houden, waaraan verschillende Nederlandsche renners deelnamen. In den sprint en tijdrit toonde v. d. Vijver ziioh sterker dan de Belgen. De koppelwedstryd bracht een spannend duei tusschen het Nederlandsche koppel Boeyen— v. d. Voort en het Belgische koppel Kaers Debruicker, waarby de Belgen met een kleine voorsprong op onze landgenooten de overwin ning wisten te behalen. De uitslagen luiden: Sprint: le serie: 1. Haerbos. 2. v. d. Vijver wiellengte (12 sec.). 2e serie: 1. Gosselin, 2, v d. Vijver V* wiellengte (122 sec.). 3e serie: 1. Haer- bos, 2. Gosselin Vk wiellengt# (12 sec.). Tijdrace over 1 ronde, 2&0 meter: 1 v. d Vyver, 14, sec. 2 Gosselin 15,2 sec. 3. Haeroos 15.3 sec. Eindresultaat1. v. d. Vijver 6 pot. 2. Haerbos De partijen wegen aanvankelyk goed tegen elkaar op. Enkele goede aanvallen, vooral van den kant van VUC, worden afgeslagen. Toch duurt het niet lang of VUC krijgt de leiding door een blunder van Slot. Deze speelt by een aanval van VUC te hard on Ferwerda terug, die het leer niet meer bereiken kan. De bal verdwijnt hoog in het net (10). Het tweede doelpunt voor VUC wordt niet minder gelukkig gemaakt. De achterhoede van Blauw-Wit blyft voor een vermeend buitenspel- geval staan en daar profiteert Bonder van door in te schieten (20). De Amsterdammers geven echter den moed niet op en even voor rust verkleint van Nol den achterstand (21). Na rust trekt VUC er goed tusschen uit. B.. de Harder geeft goed door naar Bonder, die via den paal inschiet (3—1). De Harder op den vleugel is weer zeer actief. Na 20 minuten geeft hij een uitstekenden voorzet en dan maakt Holleman het vierde doelpunt (41). In het Zuiden past op»de eerste plaats een woord van, lof voor Roermond, dat er in slaagde, zyn uitwedstryd tegen de medecan- didaat voor de onderste plaats, Limburgia. met 21 te winnen. De Roermondenaren staan nu weer gelyk met hun beide rivalen, daar ook Helmond niet kon winnen. Het werd bij Longa een 31 nederlaag. Een groote verras sing is de formidabele nederlaag welke F.S.V. op eigen terrein tegen Noad leed. Was er soms iemand die gedacht had, dat de Til- burgers er in zouden slagen de afdeelingskam- pioenen op eigen bodem met 51 te slaan? Juliana behaalde een goede 3—0 overwinning op Eindhoven en ook de 31 zege van Wil lem II op N.A.C. komt niet geheel onverwacht. P. S. V. 22 15 3 4 33 63—27 Longa 22 13 4 5 30 52—31 Juliana 22 12 5 5 29 67—37 N. A. C. 21 9 6 6 24 44—35 M. V. V. 20 7 6 7 20 33—33 N.O.A.D. 21 9 2 10 20 40—49 Eindhoven 21 7 4 10 18 42—44 B. V. V. 18 7 3 8 17 28—32 Willem 2 20 7 3 10 17 36—39 Limburgia 21 5 4 12 14 30—39 Helmond 21 5 4 12 14 26—53 Roermond 21 4 6 11 14 31—69 (foto archief V.KJ?.) Koppelwedstryd over 80 K.M.: 1. KaersDe bruicker I uur 37 min. 53.4 sec.; 2. Boeyen v. d. Voort; op twee ronden: 3. Clautier—So- mers; 4. KintDefoort; 5. A. BruneelKlaes- sens; 6. DekuischerBruneel; 7. Gebrs. Maas; 8. Naye—Van Simaeys; 9. Bakker—Meerschaert; 10. CaluweVan Mirlo; 11. Hendriksv. d. Broek; 12. Leijse—v. d. Acker; op drie ronden: 13. GrisolleBruiland. De Duitsche wielersport bezit in den weg renner Harry Saager uit Beriyn een renner van byzondere klasse. Dit seizoen kwam hjj ach tereenvolgens in vyf belangryke wegwedstrij den uit, waarin hy alle viji malen onbedreigd won. De laatste wedstrijd, welke Zondag te Han nover werd gehouden om den Grooten Prijs van Hannover, won Saager in 3 uur 4 min. 14 sec., waarin hij een afstand van 120 KM. af- Willem II moest dezen wedstryd winnen om buiten de gevaarlijke zone te komen. Het heeft niet zoo heel veel moeite gekost cm dit succes te bereiken. De wedstrijd begon met op en neer gaand spel, waarby maar sporadisch de doelen in gevaar kwamen. In de 22e minuut gaf Van Ierland de thuisclub de leiding (1—0). Vyf minuten later was het Van Dijk van NAC, die gebruik maakte van een misverstand in de Willem Il-verdediging om de partyen op ge- lyken voet te brengen. Nog vóór de rust maakte Becx uit een voorzet van Engel er 21 van. Na de rust was Willem II direct in den aan val; tweemaal knalde Engel een corner in het zijnet. Na fraaisamenspel van Engel en Too- ten werd het 31. AMSTERDAM, 20 April. In het Sport- fondsenbad-Oost te Amsterdam werden Zon dagmiddag onder groote belangstelling na tionale zwemwedstrijden gehouden, waar aan verschillende beste zwemsters en zwemmers der beste nationale zwemmers en zwemsters deelnamen. De opmerkelijkste prestatie op dezen middag werd verricht door den Haagschen zwemmer W- Seton van de vereeniging Zian, die er in slaagde 't Ne- derlandsch record op de 200 M. schoolslag met 0.6 sec. te verbeteren^ Dit record stond reeds sinds 26 November 1939 op naam van den Amsterdamschen zwem mer H. Smitshuyzen. Jammer was het zeker, dat deze zwemmer hedenmiddag niet tegelijk met Seton startte, want ongetwijfeld zou daar door de tyd van Seton. welke 2 min. 43.1 be droeg, nog beter zijn geweest. De wijze, waarop deze zwemmer de keerpun ten neemt, is ongetwijfeld voor verbetering vat baar. Het ziet er dan ook naar uit, dat hy in de toekomst een hog beteren tyd kan maken. Overigens vielen de tijden dezen middag, zoo wel bij de dames als bij de heeren, eenigszins tegen. Bij de dames zal de oorzaak voor een belangrijk deel gelegen hebben in het teit dat de Rotterdamsche zwemsters niet op het appèl konden verschijnen. De uitslagen luiden: 100 meter borstcrawl dames: 1. Alie Stijl (A.D.Z.) 1 min. 6.1 sec.; 2. Bep van Schalk (Meeuwen) 1 min. 8.2 sec.; 3. Annie Legerstee (Gooische Zwemcl1 min. 12 sec. 200 meter schoolslag heeren: 1. W. Seton (Zian) 2 min. 43.1 sec. (nieuw Ned. record); 2 B. Serier (A.Z. 1870) 2 min 56.6 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Irene van Feg- gelen (de Meeuwen) 1 min. 17.1 sec.: 2. H. Wil- lems (Y) 1 min. 19 6 sec.; 3. mevr. N. Scheffer— Senff (A.D.Z.) 1 min. 19.8 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Jopie Waal- berg (A.D.Z.) 3 min. 1 sec.; 2. Tony Bijland (H.Z.C.) 3 min. 5.4 sec.; 3. Gré Sieuwertsen (A.D.Z.) 3 min. 10.8 sec. 200 meter borstcrawi heeren: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 2 min. 22 sec.; 2. J. Hutling (Y) 2 min. 27.8 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (L.J.K.) 1 min. 13.4 sec.; 2. J. Ruhl (A.Z. en P.C.) 1 min. 17.3 sec; 3. G. van Daalen (de Meeuwen) 1 min. 17.6 sec. 10 x 50 meter borstcrawl dames: 1. A.D.Z. S min. 42.5 sec.; 2. De Meeuwen 6 min. 7.6 sec. Schoonspringen dames: 1. mej. J. van Enge len (H.D.Z.) 85.02 pnt.; 2. mej. R. Muytjens (A.D.Z.) 78.21 pnt. 3 x 100 M. wisselslag estafette dames: 1. A.D.Z. 3 min. 53.2 sec.; 2. De Meeuwen 4 min. 3.2 sec.; 3. Het Y. Longa heeft dezen wedstrijd verdiend gewon nen zij het niet gemakkelijk. In de eerste helft van den wedstrijd was Helmond bijna voortdu rend in de meerderheid en Longa moest krach tig verdedigen om scoren te voorkomen. Toch was het Loriga dat 7 minuten vóór de rust het eerste doelpunt maakte doordat keeper Roks op een schot van Broeken viel en Schelle- kens kon inschieten. Na de rust pakt Longa beter aan en komt geleidelijk aan in de meerderheid. Helmond weet toch nog door v. d. Reek den stand gelyk te maken. Daarna geeft Rutten uit een voor zet van Broeken Longa weer de leiding. Even voor het einde maakt Rutten aan alle onzeker heid een einde door uit een voorzet van Sterke er 3—1 van te maken. Na de huldiging, die P. S. V. Zaterdagavond ter gelegenheid van haar kampioenschap on derging, heeft de kampioensploeg zich verwaar digd met groote en verdiende cijfers van Noad te verliezen. Aanvankelijk scheen de eerste zo- mersche moeheid in de beenen van de spelers te zijn gezakt. Noad herstelde zich in de tweede helft van de match van dit euvel met het gevolg, dat de Tilburgers verschillende fraaie goals scoorden. De eerste goal viel een kwartier na het begin van den voet van Scholten. P. S. V. zou na dit doelpunt nog een keer scoren doch de scheids rechter Voltijn vergiste zich en keurde de goal van den voet van v. Elderen, die den bal van den keeper had ontvangen, wegens offside af. Jan Engel bracht na rust de partijen op ge- lyken voet. De P. S. V.-voorhoede, bleef onbarmhartig knoeien, zoodat geen der vele kansen die men kreeg resultaat opleverde. Wagenaar scoorde vervolgens met een schitte- denden kopbal, waarvoor de P. S. V.-supporters een daverend applaus produceerden, 12. Hierna speelde van Run onoordeelkundig te rug met het gevolg dat de bal onhoudbaar in het doel verdween, 13. Vlak voor het einde voerden de Noadlui op regelmatige wijze den stand op tot 15. Het waren mooie uit snelle combinaties gevolgde doelpunten van Tooter en Franken. In het Noorden heeft Velocitas den strijd om de leiding niet tct het bittere einde toe vol kunnen houden. De Groningers sneefden (tegen de laagst geplaatste ploeg, Veendam, met 3I en zyn nu vrijwel uitgeschakeld. Veendam kon door deze zege de roode lan taarn afstaan aan W.V.V., want H.S.C. was minder genadig en won met- 21 van de Win- schoterploeg. Be Quick maakte van alle kam pioenspretendenten den besten indruk. Het won met 71 van Achilles. G.V.A.V. zegevierde thuis met 2—0 over Leeuwarden. Be Quick 17 11 4 2 26 43—21 H. S. C. 17 11 4 2 26 39—24 Velocitas 17 11 2 4 24 34—27 Leeuwarden 17 10 1 6 21 44-47 Heerenveen 16 6 4 6 16 44—47 G.V.A.V. 15 5 4 6 14 26—17 Achilles 16 3 5 8 11 42—53 Sneek 16 3 5 8 11 16—30 Veendam 16 2 4 10 8 27—49 W. V. V. 17 3 1 13 7 31—«6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 5