Centrale keuken presenteert.... Zfoot ztetytrzouf. BOUVY e*t ctk&og „FRANKEN" Haarlem, 25 April VERSCH VLEESCH HALF OM De huisvader op zolder VRIJDAG 25 APRIL 1941 RERUM NOVARUM- HERDENKING Op Zondag 18 Mei HET GOUDEN FEEST VAN ALBERDINGK THIJM Het eerecomité samengesteld VERKOOPINGEN SCHADELOOSSTELLING AAN MILITAIREN Voor gedurende de oorlogsdagen te velde verloren eigendommen „Haarlems Bloei" schenkt bloemen voor lOden Bloem- bollentocht Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen Gevonden voorwerpen Tenslotte kwam er een vechtpartij van voor HOND en KAT, zonder bon GEBR. VEENINGA Te koop aangeboden goede ren moeten zijn geprijsd BURGERLIJKE STAND TIP DER MIDDENSTANDS- CENTRALE Betaling der omzetbelasting Prijsopdrijvingen VELSEN Erwtensoep! UIT DEN OMTREK IJMUIDEN Jaarvergadering Ziekenfonds „Velseroord" VOETBAL NED. VOETBALBOND AFD. HAARLEM Verslag vergadering afdeelings- bestuur TAFELTENNIS R.K. Nat. Tafeltennis Club- kampioenschappen BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM SCHAKEN H.F.C. Kennemerland HET SUCCES VAN DEN DACi 99 99 van voedzaam - smakelijk - goedkoop 18 CENT p.800 GRAM AGENDA Bioscopen 26 April Bioscopen Apotheekdiensten Inlevering van melkkaarten HILLEGOM STAD Met groote voldoening mogen we terugzien op het resultaatvolle werk onzer organisaties en den arbeid door de katholieken op sociaal en economisch terrein verricht. Bij dezen arbeid zijn ons de encyclieken Re- rum Novarum en Quadragesimo Anno geweest tot richtlijnen, volgens welke wij de maatschap pij kunnen bevrijden van egoïsme, klassenstrijd, materialisme en plutocratie. En wanneer de volheid dezer encyclieken tot werkelijkheid wordt gebracht, zal een nieuwe maatschappij van rechtvaardigheid en naastenliefde ons blij vend deel zijn. Dit feit mag niet onopgemerkt voorbijgaan en daar het onder de gegeven omstandigheden moeilijk is groote bijeenkomsten te beleggen, gaat de Kath. Volksbond te Haarlem deze 50- jarige Rerum Novarum-herdenking op Zondag 18 Mei op grootsche en plechtige wijze vieren. Des morgens zal in elke parochiekerk een H. Mis worden opgedragen met algemeene H. Communie. Des middags zal in de St. Joseph- kerk een plechtig Danklof gecelebreerd worden door den hoogeerw. heer deken A. J. C. Mel- ehers met assistentie en waarin de geestelijke adviseur, de weleerw. heer C. M. Broere, een herdenkingsrede zal uitspreken. Na deze pre dikatie zal een plechtig Te Deum gezongen wor den. Tot deze plechtigheid zullen mede worden Uitgenoodigd de R. K. Werkgeversvereeniging, R. K. Middenstand en verschillende vooraan staande personen. De R. K. Zangvereeniging „St. Caecilia" zal de plechtigheid opluisteren roet gezangen. Alle vaandels van den Kath. Volksbond en haar onderafdeelingen zullen in het priesterkoor prijken. Laat heel katholiek Haarlem zijn dankbaar heid toonen door in massa-opkomst deze grootsche Rerum Novarum-herdenking mede te maken. De voorbereidingen voor de viering van het gouden jubileum van de R. K. Rederijkerskamer „Aiberdingk Thijm" vorderen gestaag door een prettige samenwerking tusschen het uitvoerend en het jubileumcomité. Voor de schoolvoorstelling va_n het mysterie spel „Beatrijs" van Felix Rutten op Zaterdag middag 10 Mei in den Stadsschouwburg blijkt groote belangstelling te bestaan. De daarvoor in aanmerkng komende schoolhoofden zijn persoonlijk door een der leden van het comité bezocht en de voile medewerking werd toege zegd. Voor de opvoering van „Beatrijs" componeerde Albert de Klerk speciale muziek; een koor van ongeveer 50 sopranen en alten brengt-de gezan gen, die in het spel verwerkt zijn, ten gehoore. Het eere-comité is als volgt samengesteld: De Hoogeerw. Heer A. J. C. Melchers, eere voorzitter. Leden: Z. D. H. Mgr. M. P. J. Mdlimann, oud vicaris generaal van het Bisdom; Mr. Dr. P. J. Witteman, lid van Ged. Staten van Noord-Hol- land; Prof. Dr. A. Steger, voorzitter van het comité van Kath. Act:e; Mr. J. N. J. E. Heer- kens Thijssen, oud-lid der Eerste Kamer; de Zeereerw. Heer Drs. N. Th. Vlaar O.E.S.A., rec tor van het Triniteitslyceum; Mr. P. Vorstman, voorz'tter van Geloof en Wetenschap; J. P. H. Castricum, voorzitter van den R. K. Volksbond; Th. S. J. Hooy. voorzitter van den R. K. Mid- denstandsvereeniging; W. J. B. van Liemt, voor zitter van den Bond voor Groote Gezinnen; Mevr. P. H. M. Lucasvan Beurden, presidente van den Kath. Vrouwenbond; H. J. L. Klein Sch'phorst. voorzitter van den R- K. Bond van Bouwpatroons; Mr. A. E. M. Povel, voorzitter der St. Adelbertusvereeniging; Dr. J. F. M. St?rck, Dr. T. Th. Koot, notaris G. F M. Roozen, notaris B. M. Brans, Dr. K. L. J. Aiberdingk Thijm (Lodewijk van Deyssel); Mr. A. J. L. Liesker, griffier van het Kantongerecht; H. van de Weijer, inspecteur van het Lager Onderwijs; W. Vehmeijer, H. B. van der Sande, Dr. Jos Vandervelden, directeur van de R. K. Leeszaal; F. Duyn Sr., J. J. W. Boerrigter. directeur van de Nieuwe Haarlemsche Courant, Th. Damiaans, voorzitter van de Ned. Amateur Tooneel Unie, te Haarlem; J. Kraakman, voorzitter van de R. K. Tooneelver. „Ludamus"; W. Hopstaken, voorzit ter van de R. K. Tooneelvereeniging „Thalia"; G. P. A. van Kessel, voorzitter van de R. K. Gem. Tooneelver. „Genesius". Het jubileum-comité bestaat uit de heeren: G. H. Weustink, voorz'tter; W. van Willige, Iepenlaan 40, Eioemendaal, secretaris en J. B. Schuil, Haarlem, postgiro 80789, penningmees ter. Wie zijn vreugde in een of anderen vorm over dit bijzondere jubileum wil uiten, kan dat be richten aan den secretaris, wie een bijdrage wil zenden voor eén feestgave, vindt hierboven het gironummer van den penningmeester. Donderdag zijn in ,,'t Notarishuis" te Haar lem de volgende panden geveild: Perceel Kindnrhuisvest 7, Haarlem 7200,—, P. de Jong. Perceelen Marnixstraat 99 en lOlzw. en rood, Haarlem, niet geveild. Perceelen St. Anthoniest'eeg 4 en 6, Haarlem 760,R. Burger. Ferceel St. Antoniesteeg 9, Haarlem 140, G. Postma q.q. Perceel Gierstraat 35zw. en rood, Haarlem,, niet geveild. Perceelen Burg. Sandbergstraat 2830, Haar lem 9250,J. D. Philippo q.q Perceel Heerensingel 93 en Fabriciusstraat 1, Haarlem 5000,NU Perceel Ramplaan 95, Haarlem 7025,—, H. L. Speel q.q. Perceel Paul Krugerstraat 38zwart en rood, Haarlem 5775,J. van Waarde q.q. Een zestal perceelen aan den Spaamdammer- weg, Haarlem-N. 29105,opgehouden. Het landhuis Duir.lustparkweg 29, Bloemen- daal 7600,H. Fibbe q.q. Woon- en winkelhuis Leidschestr. 106, Haar lem 3050,—, M. A. Voetelink. Perceel Iepenroodestraat 14, Haarlem 6800. H- van der Pol q.q. Perceel Kritzingerstraat 31, Haarlem 3800, W. F. Selle q.q. Perceel Kritzingerstraat 32, Haarlem 3005, W. J. Nagtegaal. Perceel Voorzorgstraat 19, Haarlem 4555, H. Cramer q.q. Winkelhuis Hagelingerweg G 60, te Santpoort (K3125,—C. H. van Schooten. Landhuis Zijl weg 248, Haarlem 8500,op gehouden. Landhuis Zijlweg 250, Haarlem 6500,op gehouden. Perceel Sterreboschstraat 47, Haarlem 2575, H. J. Kuyper. Winkel- en woonhuis, v. Sillemstraat 1, Haar lem 5225,W. F. Selle q.q. Perceel Rijksstraatweg 159, Haarlem, niet geveild. Perceel Molenstraat 23, Santpoort 4450, N.N. Percéel Korte Spaame 17, Haarlem 4450, Th. Byman q.q. Perceel Korte Spaame 19, Haarlem 5150, nog in beraad. Autoped, v. Dartelen, Koedieflaan 42, Heem stede; Bril, Bruin, Bloemfonteinstraat 9; Bril. Reus. Re.tzstraat 37; Bril, bureau van politie Smedestraat; Dameshorloge, Sauer. Hoofman- straat 26; Dameshorloge, Andriese, Postjeskade 151 II Amsterdam West; Horloge, v. Giessen. A. L. Dyserinckstraat 90; Kinderjasje, bureau van politie Smedestraat; Jongensjas. Kraag man, Tugelastraat 15; Hes, bureau van politie Smedestraat; Oorbel, Pieterse, St. Annastraat 3; Portemonnaie met inh., Tromp, Hoeufft- straat 8; Portemonnaie met inh., Coppens. Rijks straatweg 457; Portemonnaie met inh., v. d. Brink, Statenbolwerk 18; Pakje kousen, Stam. Vroomstraat 1; zak waschgoed, Mulder, Vergier- deweg 26. De termijn waarbinnen militairen van land en zeemacht, die meenen aanspraak te kun nen maken op schadeloosstelling voor te velde verloren gegane eigendommen e.d., en die den Secretaris van de Schade-Enquête-Commissie, Javastraat 4 te 's-Gravenhage om toezending kunnen verzoeken van een aangifteformulier, is verlengd tot 1 Mei 1941. In het verzoek om toezending van een for mulier behoort geen opgave van verloren ge gane eigendommen te geschieden. Tot heden is bij voormelde Commissie een zeer groot aantal aanvragen ruim 40.000 ont vangen, in verband waarmede de toezending van de verlangde formulieren eenigen tijd kan uitblijven. Ter voorkoming van stagnatie in de werkzaamheden der Commissie is het noodza kelijk, dat de belanghebbenden indien aan hun verzoek niet spoedig gevolg wordt gegeven zich onthouden van schriftelijke of telefo nische mededeelingen hieromtrent. Aan ieder, die een formulier heeft aangevraagd, zal dit te zijner tijd worden toegezonden. Ook nagelaten betrekkingen van gesneuvelde militairen kunnen zich met een verzoek om toezending van een aangifteformulier tot bo venstaand adres wenden. Naar aanleiding van een uitnoodiging van de Haarlemsche Wandelsportvereeniging „Jan Pastoors" om haar- medewerking te verleenen tot het welslagen van den tienden Bloembollen- tocht op Zaterdag 26 April en Zondag 27 April as. heeft de Stichting „Haarlems Bloei" ge meend zulks niet beter te kunnen doen dan door het beschikbaar stellen van bloemen aan het eindpunt van het parcours. Tempeliere straat Thans zullen op Zondag 27 April a.s. een duizendtal bossen narcissen aan even zoovele deelnemers worden aangeboden. De Stichting „Haarlems Bloei" hoopt,, dat al dus aan de deelnemers aan den tocht een aar dige herinnering aan den wandeltocht door den „Kennemer Bloementuin" kan worden mee gegeven. Hst mooie organisatiewerk van de Haarlem sche Wandelsport vereeniging „Jan Pastoors" verdient waardeering in breede kringen en mag zeer zeker niet aüeen in het belang van de wandelsport worden geacht, doch heeft, daar naast ook propagandistische waarde voor Haar lem en omgeving. Duizenden deelnemers aan haa,r sinds jaren gehouden tochten zullen de meest prettige her innering aan een wandeltocht door Zuid-Ken- nemerland hebben meegedragen naar huis. De practijkexamens in Boekhouden en Han delscorrespondentie en de examens voor Hoofd correspondent (Fransch. Duitsch óf Engelsch), af te nemen vanwege de Vereeniging van Leera ren in de Handelswetenschappen, zullen wor den gehouden 'avonds op Maandag 23 Juni. Dinsdag 24 Juni en Woensdag 25 Juni a.s. in plm. 45 plaatsen van het land. De aanmelding sluit 30 Mei a.s. Het prospectus der examens is gratis ver krijgbaar bij het Secretariaat. Postbus 19 Hil versum, bij den Administrateur, den heer H. Broeders, Zocherstraat 66, Amsterdam (W.), en bij den Boekhandel. Inlichtingen aan het Bureau van Politie Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Voor den Haarlemschen politierechter stond een 68-jarige huisvader uit Zaan dam terecht, die regelmatig ruzie had met zijn vrouw, hetgeen niet zoo zeer te ver wonderen valt, als men weet dat hij altijd op zolder werd opgesloten, zelfs gedurende de wintermaanden. Daar las hij dan den bijbel. Op zekeren middag toen de etensbel geluid had mocht de man weer beneden komen en hij verkeerde blijkbaar in een niet te zeer zachtzinnige en milde stemming. Of nu de vrouw of hij begonnen was, viel niet na te gaan, maar in ieder geVal werd verdachte op een gegeven oogenblik zoo kwaad, dat hij de pan met kokende aardappelen die op het vuur stond over haar, „die lief en leed" met hem deelde, uitstortte. Twee zoons namen het toen'voor hun moe der op en betuigden hun sympathie voor haar, door den man met houten knuppels te bewer ken. Deze trok een mes en zwaaide er ver vaarlijk mee in het rond, zoo Vervaarlijk zelfs dat een der zoons een steek in den buik kreeg. Het slachtoffer had daarop een aanklacht tegen zijn vader ingediend. Ihide zoons kwa men getuigen tegen hun vader, die er zelfs een bijbelspreuk bijhaalde, n.l.daar waar ge schreven staat: „Uw eigen vleesch en bloed zullen tegen U getuigen". Intusschen ontkende hij hardnekkig met een mes gestoken te hebben, hoewel het wel mo gelijk zou zijn dat de wonde veroorzaakt was door een slag met een candalabre, die bij het geVecht ook te pas was gekomen. De officier zeide in zijn requisitoir, dat het een duister geval was, temeer daar nog nooit iemand van het gezin in aanraking gekomen was met de politie. De messtekerij achtte hij echter wel bewezen, en eischte daarom een maand gevangenisstraf. Verdachte zeide hierop alleen maar, dat hij den officier zeer dankbaar was, want hij had nu tenminste „1 maand volkomen rust". Toen de man zich zoo blij toonde besloot de politierechter de zaak in handen te stellen van den rechter-commissaris. Misschien kon de reclasseering er ook iets aan doen. Hierop ant woordde de man dat hij zelf ook bij de reclas seering was, en dat hij regelmatig zelf gezin nen bezocht. Stom verbaasd bleef de politierechter in de zaal achter en de man ging. weer naar zijn vrouwtje terug. Naiuralisien JACOBMNESTRAAT 10—18 HAARLEM TEL. 13265 De Commissaris van Politie te Haarlem maakt bekend, dat ingevolge art. 8 va.n de Prijsop- drijvings. en Hamsterwet ieder, die goederen in het klein te kocp aanbiedt of verkoopt, ver plicht is bij die goederen, op voor het puftiek uuideiijk zichtbare wijze, den prijs te vermel den. Een en ander geldt tevens voor het te huur aanbieden van roerende goederen. Van nu af aa.n wordt ooit te Haarlem hierop streng gelet. Daarom wordt den belanghebbenden erop gewezen, deze voorschriften stipt na te leven. Geboren: 24 April: M. A. van DaelenCo- nen, dochter; M. J. G*. aan de KerkHeems kerk, dochter; J. A. BolLippus, dochter; C. M. (van der MeerRewijk, dochter; T. de WildeSmit, zoon; M. C. W. de ZwartZon neveld, dochter; J. E. Schol—Veldt, zoon; C. J. W. ZoetBaars, dochter; 25 April: L. StathiBrandenburg, zoon; A. van Steenbergen—Hertog, zoon. Overleden: 24 April: W. VosKuiper, 90 jaa, Tempeliersstraat; 25 April: F. W. Martin, 65 jaar, Kinderhuis singel. Naar wij vernemen wordt door het bestuur van de Middenstandscentrale een circulaire gezonden aan alle leden van de aangesloten organisaties, waarbij de aandacht wordt geves tigd op den Stortings- en Ophaaldienst der gemeente Haarlem (Jacobijnestraat 22). spe ciaal in verband met de betaling der omzetbe lasting. De bepalingen der omzetbelasting geven aan, dat de be'asting verschuldigd is na afloop van het kwartaal. In de praktijk kan dit voor velen een bron van moeilijkheden opleveren, indien men er nietvoor heeft gezorgd de benoodigde gelden te reserveeren. Vele zakenmenschen zullen de gelden voor andere zakelijke doeleinden hebben moeten ge bruiken. De Stortings- en Ophaaldienst kan deze za kenmenschen behulpzaam zijn om bedoelde moeilijkheden te voorkomen. Deze dienst toch, belast zich met het geheel gratis ophalen per week of per maand van de belastingbedragen en zorgt er voor. dat na afloop van het kwartaal op tijd de gelden aan den Rijksontvanger wor den overgemaakt. De praktijk heeft geleerd bij de beta'ing van andere belastingen hoeveel moeilijkheden voor komen zijn geworden door de mogelijkheid van het tijdig belasting-betalen in wekelijksche of maandehjksche termijnen. Het komt ons voor, dat het bestuur der Mid denstandscentrale dit ook zeer goed heeft in gezien. getuige haar hierbovengenoemd advies. Voor vele kleine en groote zakenmenschen kunnen op deze wijze zorgen weggenomen wor den. Tegen een melkhandelaar, die gecondenseer de melk tegen te hoogen prijs verkocht en tegen een winkelier, die blikjes pastamella boven den normalen prijs te koop aanbood, is door de politie proces-verbaal opgemaakt. 23 blikjes pastamella zijn in beslag genomen. Bij een firma, die huishoudjam te duur ver kocht, werden 6 potten in beslag genomen. Een aardappelhandelaar, die de prijsopdrij- vingswet overtrad, kreeg een verbaal. A De jaarvergadering van het ziekenfonds „Vel seroord" onder leiding van den heer P. D. Klut werd Woensdagavond in het patronaatsgebouw gehouden. De voorzitter memoreerde de werkzaamheden van het fonds oyer het afgeloopen jaar. De be haalde resultaten waren boven verwachting. Hij deelde vervolgens mede, dat dr. Oosterwijk op Maandag 28 April zijn 25-jarig jubileum als arts van het fonds hoopt te vieren. Door zijn werk kracht is het fonds tot grooten bloei gekomen. De leden hebben op dien dag gelegenheid om dr. Oosterwijk persoonlijk te feliciteeren en wel op de receptie, welke van 5 tot 7 uur 's avonds zal gehouden worden in het Patronaatsgebouw. Alle verslagen werden zonder discussie door de vergadering goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat de aftredende bestuurders, de heeren A. van Bodegraven en S. P. J. Stevens, omdat geen tegencandidaten zijn gesteld, van rechts wege herkozen zijn. Het voorstel van het bestuur betreffende re serveering werd goedgekeurd, alsook het voor stel, machtiging aan het bestuur te geven tot het eigendom verkrijgen van onroerende goe deren, eventueel bezwaard met hypotheek. De mededeeling van het bestuur om vergoeding te geven bü het aanschaffen van breuk- en buikbanden en elastieken kousen, ingaande 1 Mei a.s., hetgeen ais proef te beschouwen is, werd door de vergadering met instemming ont vangen. Het voorstel van het bestuur om de vastgestelde vergoeding van 4 pCt. op 3 pCt. te brengen, hetgeen door de meerderheid van het bestuur voorgesteld werd, omdat dit percentage de laatste jaren opgenomen was, en het voorstel van lid A. van Bodegraven om de vergoeding op 2 pCt. vast te stellen, werden na bespreking in stemming gebracht en verworpen. Een tegen voorstel van den heer Geelen, om de in de leden vergadering van 14 Juli 1932 op 4 pCt. vastge stelde vergoeding te handhaven, werd aange nomen. Binnenkort zullen ook de inwoners van Velsen in de gelegenheid worden gesteld, warme maaltijden te betrekken van de Cen trale Keuken. In het gebouw van de keuken, aan de Abeelenstraat te IJmuiden-Oost, staan de installaties reeds opgesteld. Ze zijn voor het grootste deel bedrijfsklaar en dus gereed voor het bereiden van een ste- vigen en voedzamen maaltijd. Midden in het gebouw staat een batterij van zes groote kookketels met aan den voet de z.g. wachtpannen, waarin de spijzen gemengd wor den en waarin ook de soep kan worden bereid. Het koken geschiedt door middel van stroom. De bereiding van het vleesch geschiedt m 3 af zonderlijke braadfornuizen, die met gas gestookt worden. Voor het schoonmaken en snijden van groen ten zijn verschillende andere machines opge steld, waaronder een electrisch aangedreven snij machine, waarmede zoowel kool, bieten en uien, als snijboonen kunnen worden gesneden. De aardappelschilmachine is aangesloten op een grooten bunker, die boven de machine is opgesteld en die van buiten af gevuld Kan wor den, zoodat bij het storten der aardappelen geen stof en zand in de keuken komen. Ook voor het wasschen der groenten is een practisehe installatie aanwezig, waaruit het pro duct volkomen gezuiverd van zand en andere ongerechtigheden te voorschijn wordt gehaald. De bewerking van het vleesch geschiedt in een aparte, voor dit doel speciaal ingerichte ruimte. Het is alles zeer practisch en hygiënisch. Zoo is er b.v. nog een speciale koelinstallatie, waarmede het teveel aan stoom, dat in de keu ken zou kunnen ontstaan, snel wordt wegge zogen. Aan beide zijden van de Keuken bevinden zich de ruimten, waar het publiek het eten in ont vangst kan nemen en deze zijn ook zoodanig in gericht, dat men snel en gemakkelijk geholpen kan worden. De capaciteit van de keuken jedraagt 6000 liter of 5000 porties. Wat de samenstelling van het voedsel betreft, die zal zoodanig zijn, dat het voedsel alles bevat, wat de mensch noodig heeft. De samenstellir geschiedt naar weten schappelijke gegevens. En voor .de goede be reiding staat de kok borg, een voormali"- kor poraal-kok van de marine, en dus een uitste kend vakman. Het lag aanvankelijk in de >edoeling om de keuken a.s. Woensdag officieel in georuik te nemen, doch door omstandigheden m„est dit nog even worden uitgesteld. De datum, waarop met de verstrekking van maaltijden en de uit gifte van kaarten en bonnen wordt begonnen, zal nader worden bekend gemaakt. Men heeft een z.g. knipkaart noodig, die men bekomt tegen inlevering van 4 vleesch- bonnen (waarbij één vleeschwarenbon mag zijn), een halve vetbon en 14 peul vruchtenbon. Daar men zijn bonnen niet in tweeën of vieren knippen kan, worden van ge meentewege wisselbonnen beschikbaar gesteld, cbe evenwel uitsluitend voor de keuken gebruikt kunnen worden. In de winkels zijn ze niet gel dig. Voor deze bonnen moeten de distributiestam kaarten worden medegebracht. Met de knipkaart kan men dan bonnetjes voor maaltijden koopen, eveneens twee dagen van tevoren, tegen betaling van 13 cent /oor hou ders van een vetkaart en van 25 cent voor hou ders van een boterkaart. De knipkaart is 9 dagen geldig, doch men behoeft niet 9 achtereenvolgende dagen etei te betrekken, men kan dit verdeelen naar eigen wensch. De verkoop van kaarten en bonnetjes zal ge schieden aan de Keuken (Abeelenstraat 7, IJmuiden-Oost) en aan de distributieplaatsen, welke gevestigd zijn in: de kleine zaal van „Thalia", te muiden, Van der Pollstraat, het R. K. Vereenigmgsge- bouw .voormalige Witte Bioscoop) aan ue Ma- hustraat te IJmuiden; de Kegelbaan van Klauwers aan den Bloe- mendaalschestraatweg te Santpoort; het Vereenigingsgebouw van de H. ge meente aan de Burgemeester Enschedélaan te Santpoort-dorp, en het gebouw vap den R. K. Volksbond aan den Wijkerstraatweg te Velsen-Noord; tezanr; dus 6 plaatsen waar het eten wordt afgeleterd. In het distributielokaal, waar de oonnen wor den gekocht, moet ook het eten worden gehaald. Hiervoor heeft elke bon een letter, weike over eenkomt met de letter van het distributielo kaal. Dinsdags op dezelfde uren zal men bon nen kunnen koopen voor het eten van Donder dags en zoo vervolgens eiken dag. De uitreiking der maaltijden geschied, aan de In zijn laatst gehouden vergadering heeft het volledige afdeelingsbestuur, na kennis genomwi te hebben van de ingekomen stukken, zijn goed keuring gehecht aan het terugtrekken uit de competitie van Spaamevogels 3, O. I. V. 2 en T. H. B.-junioren Nadat een aantal strafzaken, conform de voorstellen van de commissiè van onderzoek, werden afgedaan, heeft de. voorzitter een uit eenzetting gegeven van de besprekingen, welke door hem en eenige voorzitters van andere on- derafdeelingen met het hoofdbestuur zijn ge voerd. inzake de samenstelling van een nieuw reglement voor de onderafdee'ingen. Algemeen was ontstemming bij de onderaf- deelingen te constateeren over het voorgestelde ontwerp, hetwelk na herziening op verschillende punten, opnieuw ter beoordeeling zal worden toegezonden. Vervolgens werd een aantal adviezen be handeld omtrent scheidsrechters, die naar den N. V. B. wenschen over te gaan. Het scheidsrechtersvraagstuk, dat ontstaan is door het nijpend te kort aan scheidsrechters ral in een volgende vergadering met een dele gatie van de Scheidsrechterscommissie bespro ken worden. Getracht zal worden voor het plaatselijke elf tal 7<v^wel als voor het stedelijk elftal eenige wedstrijden vast te stellen, hetgeen ook van toepassing is voor het Zaterdagmiddagelftal. De volgende bijeenkomst is vastgesteld op Vrijdag 16 Mei a.s. Zooals de laatste jaren zal ook dit jaar wederom de titel van R. K. nationaal club kampioen worden verspeeld. In verband met de slechte reisgelegenheid en het gebrek aan ge schikte zalen is echter van het oorspronkelijke systeem afgeweken en zullen de wedstrijden'om den titel worden verspeeld op de Zondagen 27 April en 11 Mei in het Sander Instituut, Kleine Houtweg 47, Haarlem, aanvang 12 uur precies. De deelnemende clubs zijn: D.S.B. (Den Haag), Kampioen, Winfried (Haarlem), V.I.F. (Hil versum) en de Kath. Kring (Amsterdam), alle kampioenen van de betreffende districtsbonden. Op beide Zondagen zal een halve competitie worden verspeeld, 'zoodat elke vereeniging per Zondag wedstrijden krijgt te spelen. Het heeft in de partijen om het plaatselijk kampioenschap, welke Woensdagavond in café Metz aan de Barteljorisstraat gespeeld werden, niet aan spanning ontbroken. In de ontmoeting Metz (BCH)Dickmann (DES) nam de eerste met een fraaie 42 de leiding. Met ontmoedigd, haalde de DES-er flink op) zoodat ln de 13e beurt Metz op 95 stond en Dickmann op 86. Woer liep Metz uit door in de 18e beurt een uitstekende 47 te laten noteeren. Zijr. partner bleef echter in vorm, maakte kort, na elkaar 17, 19, 29 en 17 en was daardoor in de 26ste beurt Metz gepasseerd en had met 242 om 231 een uit stekende kans. De BCH-er maakte aan alle onzekerheid een einde, door met een slotserie van 19 de match te beëindigen. P. Dickmann G. W. Metz 242 250 26 26 29 47 9.30 9.61 Oorver (Ins.) en Houtkooper (BCH) kamp ten eveneens van begin tot eind. Oorspronke lijk ging de eerste met scores van 34, 17, 27 en 16 onbedreigd aan den kop doch na een goede 30 van Houtkooper stonden de partijen bij de 20ste beurt weer gelijk. De Insulinde-man antwoordde ook met een serie van 30. Toen de partij bijna door hem gewonnen was, raakte de 2e klas-kampioen er finaal uit en stond na eenige kleine series op 248. Houtkooper greep zijn kans en sleepte dé partij met een eindserie van 21 uit het vuur. Hieronder het resultaat A Oorver 248 35 34 7.08 W. Houtkooper 250 35 30 7.13 Donderdagavond werd het tournooi om bo vengenoemd kampioenschap vervolgd met 2 partijen, v. d. Broek (BV 1939). behaalde zijn eerste zege. Oorspronkelijk ging de partij te gen v. d. Hoek gelijk op, maar na de 21ste beurt nam de 1939-man met 20 en 17 een vei- ligen voorsprong om hem niet meer af te staan. Hieronder de uitslag: H v. d. Broek 250 44 23 5.67 C. v. d. Hoek 199 44 20 4.52 Zonder strijd slaagde Steffers (DES) er in zijn 5e overwinning te boeken. De Jager (BCH) bleek veel van zijn kracht te hebben Ingebcet en bleef direct ver achter. De kampioen begon met een scherp tempo en stond door scores van 30, 14 en 35 bij de 10e beurt reeds op 102 te gen 32. Na een 16 van de Jager scoorde Steffers in de 12e beurt 32, gevolgd door een brillante 80 en maakte in de 15e beurt' de party uit met een serie van 36. Het volledige resultaat is; J. de Jager 85 J. Steffers 250 15 15 16 80 3.66 16.66 In verband met den wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland. Groot Biljart 4 5/2 te Amsterdam^ worrden do volgende matches gespeeld op Maandag 28 Aprfl as. Voor de beker-competitie, georganiseerd door de afdeeling schaken van de H. F. C. „Kenne merland" werd een wedstrijd gespeeld tusschen tientallen van Rochade en H S. C. met het re sultaat dat Rochade voorloopig met 41/22 1/2 wort. Er waren drie afgebroken partijen. (VOORAL DUN SNIJDEN) Gebouw St. Bavo: R.K. Bevolkingsbureau, 7.30 uur, Kinderkoor, 6 uur, Haarlems Ge mengd Koor, 7.30 uur, Schaakclub St. Bavo, 8 uur. De Bois, Kruisweg: Expositie moderne schil derijen, 105 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a; te bezichtigen 109 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van werken van Lajos Ebneth, 105 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70. Expositie van werken van Hugo de Groot, 10 tot 5 uur. Rembrandt; „Operette", 2.30, 6.30 en 8.45 u. Cinema Palace: „De wildernis roept", 2. 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Concert in Tirol", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „De mannen de baas", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Spaame: „Menschen, dieren, sensaties", 8 t Gebouw St. Bavo: „Zeven jongens en een ouwe schuit", 2 en 4 uur, Geel Wit,, 7 uur, Gewone zittingen, 4—7 uur. TeylermuseumVoor de ver. „Voor de Kunst" een lezing van Aart van Dobbenburgh over de „Lithografische Prentkunst", 3 uur De Bois, Kruisweg: Expositie moderne schil derijen. 105 uur. Palestina Diorama's, Shcotersingel 117a; te bezichtigen 109 uur Frans Halsmuseum: Expositie van werken van Lajos Ebneth, 105 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70. Expositie van werken van H^go de Groot, 10 tot 5 uur. Rembrandt „Operette", 2.30, 6.30 en 8.45 u. Cinema Palace: „De wildernis roept", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Concert in Tirol", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „De mannen de baas", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Spaarne. „Menschen. dieren, sensaties", 8 u. De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgend apoetheken: Bosch en Vaartapotheek, Bosch- en Vaartstraat 26, tel. 13290; H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6, tel. 10354; Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 181, tel. 23821; Heemsteedsche Apotheek, Bin nenweg 98, Heemstede, tel. 28197 keuken, zoowel als' in de distributielokalen van half 12 tot 1 uur. Het menu van den eersten dag luidt: erwten soep! Het menu van iedere week zal tevoren bekend gemaakt worden. De Leider van den Distributiedienst te Velsen maakt bekend aan Melkveehouders (dat zijn zij, die melkkoeien houden) dat zij hun melkkaar ten, benevens die van hun inwonende gezinsle den, moeten inleveren bij den plaatselijken dis tributiedienst aan den P. J. Troelstraweg te IJmuiden (Oost). Bij de inlevering, welke moet geschieden vóór Dinsdag, 29 April a.s., moeten de distributiestam kaarten van alle gezinsleden worden overge'egd. De Hanze De R.K. Middenstanders hieiv-„„ hun jaarlij ksche feestvergadering in hotel Flora. Na de opening volgde voorlezing van het jaarverslag van den secretaris. Het ledental bleef stationnair en bedraagt thans 87 De voor zitter herdacht daarna het overleden bestuurslid den heer J. Veenma.i. Bij de behandeling van de omzetbelasting werden verschillende vragen, door den voorzitter beantwoord. Het bestuurslid de heer N. de Groot werd her kozen. Aan de orde was een voorstel om een uitspraak te doen over het voorscel, het slui tingsuur te bepalen op 7 uur. De kruideniers wa ren hiervoor. De slagers waren voor sluiting te 7 uur op de eerste vijf dagen der week en' Za terdags te 8 uur. De manufacturiers waren het niet geheel eens over een vaststelling van het sluitingsuur. De heer Schulte-Kuperjans achtte het niet juist, thans een beslissing te nemen Evenzoo dachten de schoenmakers er over. De kappers en sigarenhandelaars willen open blijven, als mede de banketbakkers. De 'heer Mothot achtte het beter rustig af te wachten omdat het niet gemakkelijk is een juist inzicht te krijgen van de rreening der leden. Op de vraag over een landelijke regeling in zake de vaststelling van het sluitingsuur wenschte de vergadering dit tijdstip vast te stellen op zeven uur in de week en Zaterdags te acht uur. Voorts werd vastgesteld des mid dags de winkels te sluiten van half een tot half twee. De kappers wilden later sluiten. Alge meen werd vastgesteld, dat deze regeling moet gelden onder de tegenwoordige omstandigheden. Bij de rondvraag vroeg de heer v. d List meer belangstelling voor Santos. De heer Mathot sprak zijn bevreemding uit over het geringe bezoek van de leden en vooral de afwezigheid van de bestuursleden op de rayonvergadering te Lisse. De heer v Dril vroeg naar de bijdrage van de Hanze voor V. V. V. De voorzitter antwoordde dat hij zelf ver hinderd was en ook vele andere bestuursleden. De bijdrage voor V. V. V. zal worden gegeven als het V. V. V. daarom vraagt. De geestelijker, adviseur hield daarna zijn ge bruikelijke tienminuten toespraak. Na het za kelijk gedeelte volgde een gezeH'g samenzijn. De bloembollenbeurs De beurs werd be zocht door ruim honderd bezoekers. Er was geen drukke handel. Mocie bloemen waren er van de firma F. Rijnyeld en Zonen, waaronder eenige bijzondere mooie zaailingen narcissen uitmunten. Ook Jonkheer's Blocmbollenbedrijf had een aardige zaailing ingezonden. Hopmans Glorie was weer te zien en ten slotte een heel aardige inzending zaailingen narcissen van de firma E. Oostdam te Noordwijkerhout. Daarbij vielen bijzonder op de soorten Leeuwenhorst en Castor. Opbrengst collecte „Winterhulp" De lijstencollecte van deze week heeft het aanzien lijke bedrag van f 502.30.— opgebracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2