Stork Co. SAMBO DE OLIFANT Haarlem, 28 April „FRANKEN" Santpoort wint met 5-2 van Kinheim BEURS VAN AMSTERDAM Oproepingen Trams rijden tot 23 uur „HALF OM" Uit het Haarlemsche Voetbalkamp Vanaf Zondag 4 Mei Degradatiewedstrijden voor Onze Gezellen MAANDAG 28 APRIL 1941 Dader(s) van moordaanslag nog niet gepakt AANRIJDING TUSSCHEN TRAM EN BUS Eenige reizigers licht gewond Ophooging spoorbaan gaat niet door Het einde van een idylle Dividend van 8 lot 14 pet. Verhoogd „DE PASTOOR VAN KIRCHFELD" SLUITING GEMEENTELIJKE INSTELLINGEN Een zilveren feest Centrale Keuken hel brood KRACHTIG voor deze tijd SMAKELIJK VOEDZAAM GOEDKOOP 18 CENT p. 800 GRAM bakt het, daarom is het goed. BURGERLIJKE STAND WATERLEVERING DOOR DE GEMEENTE HAARLEM Nieuwe verordening verschenen Zeven jongens en 'n oude schuit Ook Zandvoort wint HANZE-BIJEENKOMST Vogelenzang definitief onderaan AGENDA Bioscopen Apotheekdiensten D.E.M.Schoten 03 MARKTEN MAANDAG 28 APRIL 1941 STAD De dame, die op 24 April jX vanuit Amster dam een ongefrankeerden en niet onderteeken den brief heeft verzonden aan den Commissaris van politie te Haarlem, wordt verzocht zich tot het geven van nadere inlichtingen te vervoegen aan het bureau van politie, Smedestraat 9, of haar naam en adres aan genoemden commissaris bekend te maken. De Commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt den persoon, die op Zondag 20 April j.l. in de laatste avondvoorstelling van de Rem- brandtbioscoop naast een Duitsch spoorweg beambte in donkerblauw uniform heeft gezeten, parket rij 21, dringend zich in zijn eigen belang aan te melden by het bureau van politie, Smede straat 9, afd. Recherche. De Commissaris van Politie brengt, in ver band met geruchten, die de ronde doen, ter kennis van het publiek, dat ae daders van den aarslag op den Duitschen spoorwegbeambte nog niet gearresteerd zijn. Met den meesten aandrang wordt daarom aan eenieder nogmaals verzocht, bijzonderhe den, die tot de aanhouding van de daders kun nen leiden, cr verwijld ter kennis van de politie te brengen. Door ae politie is in beslag genomen een zwart gelakt goud gebiest heerenrijwiel, gemerkt ,Lansia-P.H. Lans, Vaillantlaan 315-317, Den Haag". Het stuur is eveneens zwart gelakt en heeft geen handvatten. Verder heeft de fiets een nik kelen bel, een zwart gelakte dynamo, merk Bosch, een ongemerkten lantaamkop roestig met nikkelen rand, een lederen zadel met hang- veeren, gemerkt J. H. R., een bagagedrager zon der standaard, een nikkelen achterlamp, gemerkt met een driehoek en hoofdletter T. Het rijwiel heeft een terugtraprem. De achterband is ge- merk ,,Tour de France luxe" en de voorband Neo-Neptune". De fiets heeft ook een ketting- kast en nieuwe witte rubbers aan de pedalen. Het frame-nummer is 200096. Dit rijwiel is omstreeks 2 April 1941 ontvreemd. Den onbekenden eigenaar wordt verzocht (zich ten spoedigste te melden aan het bureau van politie. Naar wij vernemen, gaat de N. Z. H. T. M. met ingang van Zondag 4 Mei weer tot 11 uur 's avonds rijden. Reeds sedert eenige weken bestonden er al plannen om deze latere tijdsregeling te gaan toepassen, doch men moest nog wachten op de goedkeuring van de overheid, welke Zaterdag avond telegrafisch is afgekomen. De laatste trams rijden nu als volgt: ZandvoortAmsterdam 21.25 HaarlemAmsterdam 21.45 AmsterdamZandvoort 21.35 AmsterdamHaarlem 22.10 HaarlemZandvoort 22.14 «ZandvoortHaarlem 22.25 HaarlemLeiden 21.32 LeidenHaarlem 21.32 SoendapleinHeemstede 21.58 HeemstedeSoendaplein 22.32 Gisterenmiddag om kwart over vijf heeft op het Kruispunt Tempeliersstraatv. Eedenstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een tram van de N.Z.H.T.M., die van de Leldschevaart naar het Plein reed, en een autobus van de N.V. „De Duinlander", die in de van Eedenstraat reed in de richting Raamsingel. De bus had in de van Eedenstraat gestopt om eenige reizigers uit te laten. Toen hij op de trambaan was, werd hij aan de linkerzijde aan gereden en ernstig beschadigd. Enkele inzittenden werden licht gewond. Zij werden door den Ongevallendienst en door een dokter, in diens woning aldaar, verbonden. De tram werd aan de voorzijde beschadigd. De gasgenerator, die op een tweewielig wagentje achter den bus stond, viel om en werd geheel vernield. De autobus werd weggesleept. Het tramverkeer had 15 minuten vertraging. Niettegenstaande het Gemeentebestuur bij alle daarvoor in aanmerking komende in stanties met klem heeft aangedrongen op het ophoogen van een gedeelte van de spoor baan AmsterdamRotterdam en wel van de Brouwersvaart af tot voorbij de Zandvoort- schelaan en daarvoor zelfs een bijdrage van 750.000 wilde beschikbaar stellen, zal die ophooging toch niet tot stand worden ge bracht. De Secretaris-Generaal van het Departement van Financiën heeft namelijk medegedeeld, dat het onder de huidige fi- nancieele omstandigheden ten eenenmale onmogelijk is voor verwezenlijking van ge noemd plan nieuwe lasten op het Rijks budget te leggen. Dit officieeie bericht maakt zeer zeker voor de eerste jaren een einde aan een jarenlange idylle. Indertijd werden de plannen tot ophoo ging van de spoorbaan van alle kanten bekeken. Het scheen aisof alles voor dit millioenenplan in kannen en krmnen was en de wethouders van Openbare Werken en Werkloosheidsbestrij ding deden met den directeur van Openbare Werken hun uiterste best om dit prachtige werkobject voor Haarlem te doen uitvoeren. Aan de ophooging van de spoorbaan zat vast de ver plaatsing van het goederenstation aan de Wes tergracht naar den Veerpolder met een brug over het Noorder-Spaame. Ir. Maas heeft onge veer twee jaar geleden over dit plan gesproken voor de Kamer van Koophandel en nadat een enquête gehouden was kon de verplaatsing verder worden voorbereid. De voorstanders van de ophooging behoeven echter nog niet te wanhopen. Tien jaar geleden leefden de plannen al en toen wanhoopte men ten slotte ook aan mogelijke verwezenlijking. Later zijn de plannen toch weer ter tafel ge komen. Wie weet wat de toekomst brengen zal. De N.V. Machinefabriek Gebrs. Stork Co. te Hengelo heeft in 1940 een netto winst geboekt van ƒ1.474.861 (v.J. 1.570.763), waaruit een dividend van 14 (v.j. 8) pet. op de gewone en 10 (v.j. 7%) pet. op de prefe rente aandeelen wordt uitgekeerd. Aan het jaarverslag ontleenen wij het vol gende Ook aan ons bedrijf zijn de moeilijke tijden niet ongemerkt voorbijgegaan. Na een kortston dige stagnatie in de eerste oorlogsdagen was het ons mogelijk om de werkzaamheden weer voort te zetten, zij het ook dat gedurende langeren tijd in verschillende werkplaatsen en bureaux korter moest worden gewerkt. Aan het eind van het boekjaar was het ons mogelijk wederom op volle productie te komen Wij hebben in het eerste kwartaal van 1941 op volle capaciteit kunnen werken, ter wijl het aantal opdrachten voor het loopende jaar ruim voldoende is. Het zal echter in noofdzaak van de materiaalvoorziening af hangen, of wij onze bestellingen geregeld kunnen uitvoeren. De dochterondernemingen N.V. Gebr. Stork en Co.'s fabriek van Hijschwerktuigen, Werf Conrad N.V., Gebrs. Stork en Co.'s Apparatenfabrlek N.V. en N.V. Machine fabriek en Gieterij „Holland-Bergen op Zoom" waren over het afgeloopen jaar goed van opdrachten voorzien. De resultaten wa ren gunstig. Het Nederlandsche Volkstooneel gaf Zondag des namiddags en des avonds in het Gem. Con certgebouw een opvoering van „De Pastoor van Kirchfeld", een tooneelspel vrij bewerkt naar motieven uit de gelijknamige film. Het verhaal speelt zich af in Stiermarken. De pastoor van Kirchfeld (Willem Goossens) heeft een weesmeisje tot zich genomen. Dit lieftallige kind vindt al gauw een verloofde, en wel een flinken boerenzoon. Sepp (Ton van Otterlo), een heerschap, dat een eeuwigen haat draagt tegen kerk en geeste lijken, is jaloersch en begeert de bescherme linge van den pastoor voor zich. Hij ziet kans, den boerenzoon in het bosch te vermoor den. Even later komt pastoor Vetter van St. Jacob den moordenaar tegen. Sepp krijgt zoo genaamd berouw en vraagt vergiffenis. Hij over handigt hem het mes, waarmee hij den moord gepleegd heeft, met de vooropgezette bedoeling, dat de pastoor bij het justioneel onderzoek voor den schuldige zal worden aangezien. Zijn boos aardig plan gelukt. De pastoor zal ter dood wor den veroordeeld. De moeder van Sepp (Roosje Kohier), die den moord in de verte heeft zien gebeuren, gaat naar den pastoor van Kirchfeld en biecht hem alles op. Deze, gebonden door het biechtgeheim, kan den onschuldigen pastoor niet redden, hoe graag hij ook wil. Moeder Martha weet tenslotte met veel moei ten en bidden haar zoon te bewegen zich als den waren dader aan te geven. Nadat Sepp vijf jaar gevangenisstraf heeft uitgezeten, slaagt de pastoor van Kirchfeld erin, hem tot het katho lieke geloof terug te doen keeren. Willem Goossens teekende uitstekend den in- - uVv. Eindelijk sliepen ze in en den volgenden morgen was hun eerste werk naar buiten te zien. Het regende nog hard en de straten stonden blank. Enkele menschen, die naar buiten moesten, liepen met doeken om en bij gebrek aan pajongs (pa- rapluies) hielden ze een groot pisangblad boven hun hoofd. De lucht bleef maar steeds donker en het hield niet oj> met regenen. Den geheelen dag bleven ze binnen en ze waren blij, dat ze 's avonds weer naar bed konden gaan. Maar midden in den nacht werden ze wakker van een hevigen knal en toen Flip op stond om te zien wat er aan de hand was, stond hij met zijn weten in het water. Vlug liepen ze naar de kamer van den sultan en vonden hem met een verschrikt gezicht op een stapel kussens zitten, midden in een ondergeloopen kamer. nerljjken strijd van den pastoor. Soms echter deed hij overdreven en waren zijn gesticulaties opgeschroefd. Ton van Otterloo speeld goed als Sepp. Roosje Kohier beeldde moeder Martha voortreffelijk uit. Haar spel was zeer aangrij pend. Ook de andere medespelers verdienen lof! De Regeeringscommissaris voor Haarlem maakt bekend: dat de bureaux op het stadhuis en alle an dere gemeentelijke instellingen, behalve de hier na genoemde, op 1 Mei 1941 den geheelen dag De heer P. N. Rieu, die in de Haarlemsche collectantenwereld een bekende figuur is, is gisterenmiddag met zijn echtgenoote op bijzon dere wijze gehuldigd door het collectantencol lege der Spaarnekerk in verband met zijn zil veren huwelijksfeest. De Hoogmis was des mor gens tot intentie van het echtpaar door kapelaan Jac. Eeken opgedragen en daarna speelde hun zoon op het orgel een toepasselijk lied. Vele collectanten, vrienden en zakenrelaties zonden bloemen of kwamen des middags hun gelukwenschen aanbieden. De knipkaart voor de Centrale Keuken is gel dig voor zes maaltijden. Hiervoor moeten thans worden ingeleverd 1/3 peulvruchtenbon, 1/4 bo ter of vetbon, 1 vleeschbon en 17 aardappelen bons. zullen zijn gesloten. Geopend zijn: 't gemeente lijk laboratorium voor pathologische bacterio logie (Zondagsdienst); het kantoor van het havenwezen aan den Koudenhorn; het distri butiekantoor aan de Zijlstraat met de bijkan toren; de stads-apotheek (van des voormiddags 8 uur tot des namiddags 8 uur) en de Centrale Keuken. Verder deelt de Regeeringscommissaris mede; dat het bureau van den Burgerlijken Stand geo- (VOORAL DUN SNIJDEN) pend zal zijn van des voormiddags 9 tot 10 uur, doch uitsluitend voor aangiften van geboorten en overlijden; dat niet toegankelijk zijn de gemeentelijke sportterreinen; dat werkzaamheden als het ophalen van vuil nis, haardasch enz. niet zullen plaats hebben eu dat op bovengenoemden datum de inschrijving van leerlingen voor de openbare lagere scholen niet zal plaats hebben. Geboren: 25 April: d. van M. J. Nieuwkoop Thijssen; 26 April: z. van A. M. Pomméevan de Kamp; d. van J. BoeleeEderveen; z. van M. M. Duf ourDaeij Ouwens; z. van J. Steen kenHoogkamer; d. van H. M. KuiperPlas- meijer; d. van A. G. Diebenvan der Vossen; d. van A. G. JonkhoffBuwalda; d. van P. de VriesIJtsma; d. van H. S. M. MauritsWijers; 27 April: d. van M. K. KoningsAarts; d. van G. SmeetsKoopman; d. van G. Jongenelen Duijff; d. van C. M. Wismeijervan Vliet; z. van M. C. PoltSieraad; z. van M. A. Dieben— van der Vossen; 28 April: z. van A. A. Koster de Jong; z. van J. VergersHeijboer; z. van J. SteenkenHoogkamer; z. van B. M. van der WildenLok. Overleden 2 April: D. Hensen, 62 j., Bantam- straat; F. J. W., 4 d., z. van J. G. T. Bosman, Gen. Cronjéstraat; 26 April: M. C., 14 j., d. van J. van de Polder, Amoldystraat; P. G. Eken, 60 j., Rippardapark; P. J. van Baak, 74 j., Oranjestraat; W. H. Gart, 57 j.. Gijsbr. van Aemstelstraat; P. W. Dirksz., 80 j., Parklaan: J. H. van den Booren, 66 j., Gasthuissingel; 27 April: A. SilvisDegenaar, 78 j., Jansweg; J. Suhren, 81 j., Nieuwe Kerksplein; C. Selis Kroezen. 64 j., Kamperlaan; A. Stokman Veldman, 62 j., Hazepaterslaan. De regeeringscommissaris voor Haarem heeft overwogen, dat de „Verordening re gelende de voorwaarden voorde levering van duinwater door de gemeente Haarlem" op verschillende punten, als de voorschrif ten omtrent de binnenleidingen, het af sluiten van z.g. groot-contracten, de maximale levering, het, verplicht minimum, de meter- putten en omtimmeringen, de eigen water winning enz., aanvulling behoeft. Daar het gewenscht is, dat deze verordening door een nieuwe vervangen wordt, heeft de regeerings commissaris besloten een nieuwe verordening vast te stellen. Daar velen, die Zaterdag de filmvoorstelling „Zeven jongens en 'n oude schuit" in gebouw Bt. Bavo wilden bezoeken, teleurgesteld wer den, zal nog een jeugdvoorstelling plaats vinden I.E.V. 17 14 0 3 28 65—29 D.E.K. 17 10 3 4 23 52—36 Geel-Wit 16 10 2 4 22 55—33 O.I.V. 15 10 1 4 21 40—37 T.Y.B.B. 2 17 9 1 7 19 54—50 Onze Gez. 2 18 6 3 9 15 45—51 Alliance 18 6 3 9 15 45—52 D.E.M. 2 17 6 1 10 13 47—52 Concordia 18 4 2 12 10 42—55 Vogelenzang 15 0 2 13 2 20—70 (Van een specialen verslaggever) Door een 52-overwinn.ng in den be langrijken wedstrijd tegen Kinheim heeft Santpoort z'n tocht naar de bovenste plaats voortgezet. Niet alleen echter de cijfers, eerder nog de manier waarop deze zege werd bevochten, maakte op de talrijke toe schouwers grooten indruk. Het is met Santpoort net zoo gegaan als met vele andere R. K. clubs, welke thans in het nieuwe N. V. B.-verband uitkomen. Na een aan vankelijk zwak begin, hebben diverse R. K. ploegen zich langzamerhand weten aan te pas sen en de strijd, welken het Santpoort-elftal dezen middag leverde tegen nummer één van de ranglijst, bevestigde volkomen deze meer dan eens geuite bewering. En met genoegen hebben we ditmmaal de verrichtingen van de kranige Santpooripioeg gade geslagen, want Inderdaad is de ploeg er sedert den aanvang der competitie hard op vooruit gegaan. Het was bovendien een lust hier de oude bekenden weer eens aan het werk te zien, oude sterren uit den voormaligen R. K. Voetbalbond, die het spel nog lang niet ver leerd zijn en zelfs hun vorm in de nieuwe om geving danig hebben weten te verbeteren. Daar was in de eerste plaats Kaldenbach, die als linksbinnen een inderdaad prachtige partij voet bal ten beste gaf en speciaal als verbindings- man tusschen de voorhoede en de half-llnie zeer nuttig werk leverde. Dan de mid-voor Van Bakkum, gevreesd om zijn formidabel schot, hetwelk hij thans evenwel had thuis gelaten, maar nu als compensatie eenige fraaie doel punten met z'n hoofd scootde. Een speler van groot formaat, zoowel letterlijk als figuurlijk, die echter wat sneller zal moeten leeren star ten om het tot nog grootere hoogte te bren gen. Trouwens de geheele Santpoort-voorhoede is van het goede hout geseden en van den jeugdigen linksbuiten Wijker zal Santpoort nog zeer veel plezier kunnen beieven. In de mid denlinie werd technisch niet zoo goed gespeeld, maar wel nuttig. Het spel van den mid-half Tromp moeten we van twee kanten bezien, n.l. zijn verdedigende taak in de eerste helft, het geen hem vrij goed afging, terwijl hij in de tweede helft zijn kracht naar den aanval ver legde. En dit ging hem zeker niet slecht af. Daardoor werd de Santpoort-aanval veel ster ker en het succes bleef dan ook niet uit. Want juist in de tweede helft kwam de Santpoort- ploeg eerst goed op toeren en werd Kinheim volkomen overspeeld. De achterhoede ten slot te is eveneens voor haar taak berekend. Het is wel geen voetbal van fijne kwaliteit, maar in elk geval hoogst nuttig en de drie gebroeders Nijssen hebben speciaal in de eerste helft hun club voor een nederlaag kunnen behoeden. Daarop liepen de talrijke aanvallen der bezoe kers herhaaldelijk te pletter en dit bleek van de heeren zooveel van hun krachten te hebben gevergd, dat zij na de pauze heel wat minder presteerden. Het Kinheim-elftal is ons feitelijk tegenge vallen. Een achterhoede, weike dezen middag dikwijls erg zenuwachtig deed en nog al eens ver opdrong en in de voorhoede wilde het dit maal niet al te best vlotten. Bovendien beging de half-linie de fout den ba! te veel op links te spelen en betrok men de buitenspelers te weinig in t spel. Tegen de massieve Santpoort- verdedigkig, die zooals gezegd vóór de rust met mid-half Tromp versterkt was, liepen de aan vallen herhaaldelijk dood en het was ongetwij feld een tactische fout, in een dergelijke aan- valsmethode te blijven volharden. De mid-half Cnossen en vooral de mil voor Verhoofstad waren de meest op den voorgrond tredende spelers. Na deze uitvoerige voorbeschouwing kunnen we over het verloop van den strijd kort zijn Het begin was aan beide zijden bepaald ze nuwachtig. De thuisclub nam het initiatief tot den aanval en reeds spoedig werd het Kinheim- doel in gevaar gebracht, waarbij de achterhoe de dikwijls raar stond te schutteren. Een vrije schop wegens hands leverde niets op, maar even later was het handsgeval mimen de beruchte lijnen en Van Bakkum kon op rustige wijze z'n elftal de leiding bezorgen (1—0). Dit was voor Kinheim het sein de zaken nog energieker aan te pakken en in de periode vóór de rust was Kinheim, mede gesteund door den krach- tigen wind, sterker. Santpoort zat evenwei niet stil en van een eenzijdigen strijd was geen spra ke. Wel hielden de meeste spelers geen reke ning met oen wied en herhaaldelijk vlogen de ballen hoog door het luchtruim. Even vóór de rust scoorde Ramakers uit een fraai genomen corner den gelijkmaker. (Rust 11.) In de tweede helft was he, woord echter ge heel en al aan Santpoort en toen de eerste stoot op de Santpoortveste was opgevangen, zette de Santpoort-voorhoede een offensief in, dat Kinheim te machtig weid. Met prachtige, open aanvallen werd de Kinheim-verdediging polkomen uit haar verband gespeeld en toen Van Bakkum met een fraaien kopbal zijn elftal opnieuw de leiding had bezorgd, was het ijs gebroken. Het derde doelpunt kwam van het hoofd van Wijker, terwijl direct hierna Van Bakkum de laatste hand legde aan een schot van Wijker, dat de Kinheim-doelman niet vol doende kon wegwerken. En het vijfde doelpunt nam de Santpoort mid-voor ook voor zn re kening en wederom geschiedde zulks met een prachtigen kopstoot. Met een 51-voorsprong kon Santpoort het verder rustig aandoen en kreeg Kinheim weer wat gelegenheid op adem te komen. En uit een toegestane penalty kon ten slotte Cnossen den eindstand op 5—2 brengen. Een uitslag, welke de kraohteveriwuding heel goed tot uitdrukking bracht. Ondertusschen is het laatste woord in zake den strijd om het kampioenschap nog niet ge sproken, want ook Zandvoort wist den altijd lastigen plaatselijken wedstrijd tegen De Zee meeuwen tot een goed einde te brengen. Zand voort won nX met 31. Het wordt wel een uiterst spannende strijd om den begeerden titel. Een van de andere belangrijke gebeurtenis sen was de overwinning van Onze Gezellen over Ripperda met cijfers, die den burger moed geven, De Gezellen wonnen n.l. met 52, maar zagen zich ondanks deze fraaie overwinning, de onderste plaats definitief loegewezen, omdat T. Y. B.B het eenige benoodigde puntje wist te behalen bij Bloemendaal. Een heel goede prestatie van de Boys, die nu veilig zijn, terwijl we Onze Gezellen het beste toewenschen in de komende degradatie-wed strijden. In elk geval hebben de Gezellen ge toond, dat zij er nog wel wat van kunnen. Met D. E. M. is het heelemaal mis. Thans moest de Wijkerclub in Schoten de meerdere erkennen. De bezoekers wonnen n.l. met 30. De stand ziet er thans als volgt uit: Kinheim 18 11 5 2 27 48—31 Zandvoort 16 11 3 2 25 53—24 Santpoort 15 11 2 2 24 59—33 Beverwijk 17 10 2 5 22 56—37 Schoten 18 10 1 7 21 5345 Bloemendaal 18 6 5 7 17 40—53 D. E. M. 18 5 3 10 13 41—46 Ripperda 16 4 3 9 11 35—35 Zeemeeuwen 17 5 1 11 11 39—61 T. Y.B.B. 17 3 5 9 11 36—50 Onze Gezellen 18 2 2 14 6 30—75 op Woensdagmiddag 30 April des middags en twee uur, wederom in gebouw St. Bavo. Ieder-' 250ste bezoeker ontvangt het boek van A. C. C. de Vletter, waarnaar de film is gemaakt. De Diocesane Hanze en de R. K. Midden- standsvereeniging afd. Haarlem hebben voor Woensdag 30 April een groote bijeenkomst be legd in café Rest. Brinkmann op de Groote Markt. Als sprekers zullen optreden de heer L. J. A. van Doorn en Pater Alexander O.M.Cap. De heer van Doorn zal spreken over „De hui dige stand van zaken in en buiten den bond", terwijl pater Alexander een beschouwing zal houden over „Sociale Standsplicht". Ook de leden in Bloemendaal, Overveen, Drie huis, Heemstede en Zandvoort worden voor deze vergadering uitgenoodigd. Aanvang des middags 4 uur. De bijeenkomst is om 6 uur geëindigd. Ook ditmaal brachten de resultaten in het Haarlemsche Voetbalkamp een beslissing. Voge lenzang zal de onderste plaats in de eerste klasse C niet meer kunnen verlaten. Slechts drie wedstrijden waren er voor de hoogste afdeeling vastgesteld en de belangrijk ste ontmoeting was die tusschen Alliance en Vogelenzang, omdat daarmede het lot van laatstgenoemde kon bezegeld worden. En door de 52-nederlaag staat Vogelenzang thans de finitief onderaan en zal z'n geluk dus moeten gaan beproeven in de tweede klasse. De royale 52-zege van Alliance was ondertusschen juist niet voldoende, om dit elftal in den eindstand boven Onze Gezellen 2 te plaatsen, daar deze laatste in Hillegom met 7—3 wón van Concor dia. Èen kranige préstatie van de Gezéllen, welke nu juist met één doelpunt verschil bo ven Alliance blijven. OIV deed nog een goede poging om als tweede te eindigen en vanwege de 43-zege op DEM 2 bestaat daarop alle kans. De stand luidt: In de tweede klasse is de situatie danig ver anderd omdat OIV 2 hieruit is teruggenomen. Daardoor zijn de wedstrijden van dit elftal ko men te vervallen, waarmee alleen Santpoort 3 gebaat was, omdat de Santpoorters van OIV 2 hadden verloren. De overige wedstrijden van OIV 2 waren evenzoovele overwinningen voor de overige clubs. Ondertusschen was het belangrijkste feit in deze afd. de 21-overwinning van TYBB 3 op NAS. Dat is inderdaad een verrassing, al wil len we de kracht van het TYBB-elftal niet on derschatten. Maar toch hadden we verwacht dat NAS het kampioenschap binnen zijn bereik had weten te brengen. Nu zijn we daar nog niet zoo zeker van. Zelfs krijgen andere ploegen zooals HBC 3 en de Hoofddorp Boys nog een kansje. De Boys wonnen ook nu weer van IEV 2 met 32, terwijl de overige wedstrijden In deze af deeling niet doorgingen. Gebouw St. Bavo: Spaarkas St. Nicolaas, 7-30 uur; examen Handelsavondschool 7 uur; bestuur Landarbeiders 7.30 uur; R.K. Bevolkingsbureau 7.30 uur. De Bois, Kruisweg: Expositie moderne schil derijen, 105 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a; te bezichtigen 10—9 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van werken van Lajos Ebneth, 105 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70. Expositie van werken van Hugo de Groot, 10 tot 5 uur. Kunsthandel Leffelaar: Expositie van werken van A. Arens en H. J. Wesseling, 105 uur. Rembrandt; „Operette", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace; „De wildernis roept", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Concert in Tirol", 2.30, 6.30 en 8.45 u. Frans Hals: „De mannen de baas" 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Spaame: „Menschen, dieren, sensaties", 8 uur. De Zondag- en avonddiensten de apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waarge nomen door de volgende apotheken; Fa. Duym en Keur, Keizerstraat 6, tel- 10378; Fa. Bege- mann en Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 10043; Mar- nixapotheek, Marnixstraat 65, tel. 23525; C. Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, tel. 28320. N.A.S. 12 10 0 2 20 71—23 TYBB 3 13 9 1 3 19 47—20 H.B.C. 3 13 8 1 4 17 34—36 Hoofdd. Boys 12 7 2 3 16 42—37 v. Nispen 12 6 1 5 13 5445 T.Z.B. 12 4 3 5 11 47—41 V.V.E. 2 11 2 2 7 6 13—39 Santpoort 13 3 9 5 21—61 I.E.V. 2 12 1 1 10 3 17—44 De volledige uitslagen luiden: IC Alliance—Vogelenzang 5—2 ConcordiaOnze Gez. 2 3—7 DEM 2—OIV 3—4 2 C NAS—TYBB 3 1—2 IEV 2—Hoofdd. Boys 2—3 3 C BSM 2—TYBB 4 3—1 VCV—Alliance 2 4—6 DEM 4Concordia 2 10—0 3 G DEK 2—NAS 2 6—2 Alliance 3DEM 3 1—4 IEV 3—DEM 6 3—2 TZB 2Onze Gez. 3 6-1 Santpoort 4TYBB 5 3—0 i B Onze Gez. 4—Vogelenzang 2 50 DEM 5—Geel Wit 3 3—2 TYBB 6—DEK 3 1—5 Junioren; 3—10 4fd. C: Concordia—DSS a Afd. G: TYBB b—Santpoort a S. n.o. OG b—OIV a 1—6 Afd. I: OIV b—OG c 3—0 Santpoort bIEV c 4—8 IEV b—DEM c 2——6 Adspiranten: 6—2 Afd. G: OG b—DSS b OG cDSS a 2—3 TYBB b—DEK 1—3 In de wedstrijduitslagen van Zondag 20 April moeten de volgende veranderingen worden aan gebracht: Afd. 1 C: TYBB 2—Concordia, niet 64, maar 74; Afd. 3 C: BSM 2DSS 2, niet 82, maar 83. Voor rust was het met drie invallers spelend DEM sterker dan de gasten, die echter reeds spoedig den invaller DEM-doelman wisten te passeeren. Tot rust blijef DEM sterk in den aanval maar wist de vele goede kansen niet benut ten. Na de thee speelde de thuisclub zonder eenige geestdrift en was het duidelijk te zien, dat deze wedstrijd van geen belang voor het verdere competitie verloop was. De gasten doel puntten na een half uur door den midvoor, ter wijl kort voor het einde de rechtsbinnen den voorsprong vergrootte; DEM bracht het niet verder dan tot een doelpunt, dat wegens hands werd afgekeurd. OUDEWATER, 28 April. Kaasmarkt. Aange voerd 7 partijen 315 stuks, 1575 kg., prijs 35%— 41%. Handel gunstig. NOORDSCHARWOUDE, 28 Anril. Aanvoer: 10.000 Kg. roode kool f 9,—. BEVERWIJK, 26 April. Bloemenveiling *t Cen trum. Blauwe druifjes per 10 bosjes 1530; Bartigon 19—32; Iris Wedgwood 18—29'. Iris Ex celsior 2036; Anemonen 517; Narcissen 48 C. LEIDEN, 26 April. Botermarkt Prima boeren boter f 1.75 per kg., aanvoer 100 kg, handel matig. Turfmarkt van 21 April tot 26 April: geen aan voer. Vorige Slotk. Staatsleeningen 4% Nederl. 1940 H 97# 4 Nederl. 1941 97 3 Nederl. 1896—05 821 3 pet. Nederl 1937 84 3—3% Nederl. 1938 89 i 2% N.W Schuld 70 3% Indië 1937 89 i Banken Koloniale Bank 194 Ned. Ind. Handelsb132 Cert Handel-Mij137 Industrieën Unilever 123 Calvê Delft 75 j Alg. Kunstzijde 128 Van Berkei's Pat. 62 Philips 239 Ned Ford 298 Fokker 185 Industrieën Buitenland Anaconda 22 Kennecott 31# Bethlehem Steel 67 U S Steel 47 Rep Steel 171 Intern. Nickel 24 N Am. Aviation 10 Am Car Foundry 23 General Motors 44# Am Enka 43* Petroleum Kon Olie 25, Continental Oil 17 Shell Union OU 10 i i Onderhands- en executiekoers Open. Heden 97* 97 f 81 84* 89 i 70 i 89 i 193 132 137* 123 4 76 129 62 240* 298 185 21# 3i i 66 47 16# 24* 10 i 23 43 43 254 17 i 10 Vorige Slotk. Tidewater 8* .vubb A'dam Rubber 271 Bandar 219 Deli Batavia Rubber 206 Serbadjadi 127 Silau 108 i V I O. O. 182 Intercontin Rubber 31 Scheepvaart Java Chin Japan 149 HollandAmerika Lijn '18 i Kon Ned Stoomb'51 Scheepvaart-Unie Rott Lloyd 'Tj St Mij Nederland 144 Suiker H V A 438 Jav Cultuur 257 N I S 257 i Vorstenlanden Tabak Deli Batavia 200 Oude DeU 265 Oostkust 151 Senembah 220* Spoorwegen Illinois Cert6# New York Cert. 11 i Pennsylvania 23** South Pac 8f South Railw '01 Open. Heden 81 2761 224 2 0 ,281 '09 184 31 150 119 54 '771 461 '441 4351 257 257 117* 701 266 152 221 6* 11 231 81 lol nominaal 1 ex dividend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2