VE Uit het Haarlemsche voetbalkamp HALF OM „FRANKEN" ISct.per 800 gram Spanning in de tweede klasse ^IIIT DE ZAANSTREEKJ Slot defect? Tel11493 De Sleutelspecialist, L. Veerstr. 10 Uw RADIO defect?' RADIO-MOORS N.V. ZATERDAG 3 MEI 1941 CENTRALE KEUKEN De samenstelling der maaltijden HET CONFLICT OP DE GROENTENMARKT Handel koopt weer Leveringen Duitsche weermacht SCHOENMAKER, DIE BIJ ZIJN LEEST BLEEF B.E.T.-VEILING Voor Herwonnen Levenskracht Het verkeer op de Breestraat Hoogseizoen voor de spinazie Zondags- en nachtdienst apotheken Kantooruren distributiedienst Uitreiking persoonsbewijzen Geslaagd Marschen van Politie Sportver. „Velsen" VELSEN-IS OORD Sportpraatje Vijfentwintig jaar Kruisvaart SANTPOORT R.K.S.V. „Santpoort" - 1 1JMUIDEN Wielrijders opgepast!' Kind vond een briefje van 100 Gegund Zeevisscherij te IJmuiden De t.b.c.-bestrijding GASTRICUM UITGEEST HEEMSKERK ASSENDELFT KROMMENIE MONNIKENDAM VOLENDAM 99 99 kost SMAKELIJK VOEDZAAM GOEDKOOP bakt het, koopt het nog heden. bespaar ZEEP doorTEPAUN te gebruiken. TEPALIN reinigt letterlijk alles en is volkomen zuiver; ideaal voor huishoudelijk werk, maar ook voor fijn goed, kant, zijden kousen en dergelijke. Alleen REEMERS heeft Ir Tepalin. Voor I91/2ct. heeft U een flink pak; U doet er wonderen mee! Bel op 14609 ZAANDAM BEV nemen beveiligt, zeker op piaatsen, waar gere geld een groot aantal rijwie.en onbeheerd ach tergelaten worden. Zooals reeds werd bekend gemaakt, wordt hl verband met de gewijzigde samenstelling van de maaltijden bij de Centrale Keuken met in gang van Woensdag 7 Mei a.s. de prijs verlaagd tot 22 resp. 10 cent per portie. Deze verlaagde prijs moet derhalve voor het eerst betaald wor den bij het koopen van dagkaarten op Maan dag 5 Mei a.s., welke bestemd zjjn voor Woens dag 7 Mei d.a.v. Deze wijziging in de samenstelling der menu's is een noodzakelijk gevolg van de onlangs ge wijzigde distributievoorschriften en de invoe ring van de aardappeldistributie. „Waar niet is, verliest de keizer zijn recht", zegt het spreek woord, en het spreekt vanzelf, dat ook de Cen trale Keuken de grondstoffen niet uit het niet te voorschijn kan tooveren. Toch wordt er naar gestreefd om door toe voeging van extra-hoeveelheden groenten, ex- tra-hoeveelheden taptemelkpoeder (dat waar devol dierlijk eiwit bevat) en extra-hoe veelheden peulvruchten de voedingswaarde zoo hoog mogelijk te houden. Bovendien is het voor de Keuken beschikbare rantsoen aardappelen plm. 60 pet. hooger dan men als particulier kan krijgen. Al mag het aanzien van het eten dan wel licht anders zijn, dan men gewoon is en gaarne zou wenschen. de voedingswaarde is in ieder geval hooger dan men in de huidige omstan digheden kan bereiken, wanneer men zelf zijn eten zou bereiden. (Een ergerlijk optreden als van dengene, die het eten door den gootsteen gooide, omdat het te dun was naar zijn smaak, zal wel een uitzondering blijven.) Om het eten vpldoende vastheid te laten be houden, zullen de porties voorloopig iets kleiner worden gemaakt (plm. 0.91), hetgeen aan het aanzien en de smakelijkheid ten goede zal ko men. Dat het aantal porties de laatste week is te- ruggeloopen, vindt mede zijn oorzaak hierin, dat men geen distributiebonnen meer heeft om scheurkaarten te halen. Vooral de vleeschbon- nen leveren de grootste'moeilijkheid op, door dat de geldigheid plm. 6 dagen is verlengd. Totdat een nieuwe vleeschbon bekend zal zijn gemaakt, zal nu geen vleesch meer kunnen wor den verstrekt, zoolang zal men ook geen vleeschbonnen meer behoeven in te leveren. Zoodra dus de nieuwe vleeschbon bekend zal zijn, zal men weer opnieuw vleeschbonnen moe ten inleveren. In het belang van de volksgezondheid en het behoud van een zoo goed mogelijken voedings toestand der bevolking is het ten zeerste ge- wenscht, dat 'n zoo ruim mogelijk gebruik wordt gemaakt van de Centrale Keuken. Gisterenmiddag is het conflict op de groenten- markt plotseling geëindigd. Voor den aanvang van de veiling werd na mens den Regeeringscommissaris voor den tuin bouw medegedeeld, dat tegen de kooplieden, die zouden blijven weigeren te koopen, maatregelen zullen worden genomen. De producten werden hierna op normale wijze geveild en door den handel gekocht. In de week van 4 tot 11 Mei zaj belast zijn met den Zondags- en nachtdienst voor apothe ken: Apotheek Sepp, Zeestraat 27, tel. 3820. De apotheek is geopend van hedenavond 9 uur af. Voor de vergoeding voor leveringen of ver richtingen ten behoeve van de Duitsche weer macht, verwijzen we naar een advertentie el ders in dit nummer. Op 5 Mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer W. F. Goede, wonende aan den Alk- maavderweg, het schoenmakerswerk ter hand nam, een ambacht, dat hij sedertdien onafge broken heeft uitgeoefend. De omzet van de groenteveiling B.E.T. bedroeg over de maand April f 18.666.— tegen f 15577 over dezelfde maand in 1940. Hoewel er dus een stijging te boeken valt ten opzichte van het vorige jaar, bleef het omzet cijfer toch nog aanzienlijk beneden dat van andere jaren, b.v. bij dat van 1939, toen de om zet over April plm. f 25000— bedroeg. Donderdag 13 Mei wordt in het KB.A.-gebouw een groote propaganda-avond voor Herwonnen Levenskracht gehouden. Voor dezen avond zijn de „Vier van Tholen en van Lier" geëngageerd, die een non-stop-revue zullen brengen. Een avond dus, die niemand zal willen ver zuimen. Blijkens een publicatie op het gemeentelijk aanplakbord is het sinds enkele dagen in het belang van de openbare orde en het verkeer des namiddags tusschen 7 uur en 10 uur ver boden op de parallelwegen en de trottoirs aan beide zijden van de Breestraat tusschen het Stationsplein en de Bloksteeg zich gedurende eenigen tijd achteren op dezelfde plaats op te houden op voor het rij- of voetverkeer hinder lijke wijze of zonder noodzaak of zonder duide lijk verklaarbare reden. Eveneens is ter bevor dering van een ordelijk voetgangersverkeer, waaraan tot dusverre vooral op Zaterdag en Zondag zeer veel heeft ontbroken, voorgeschre ven, dat dit verkeer zoowel op die parallelwe gen als op de trottoirs rechts moet houden. De politie is opgedragen op de stipte navol ging van dezen maatregel streng toe te zien. In verband met de stijging van den aanvoer van spinazie hebben de veilingen aangekondigd, dat ook op Dinsdag en Donderdag wordt ge veild, n.l. des middags 2 uur. Op andere dagen begint de veiling gewoon om 12 uur. De aanvoeren moeten voorloopig zooveel mo gelijk om 10 uur binnen zijn, met het oog op de noodzaak van export. Zoodra het voor export te warm gaat worden, kan latere aanvoer weer worden toegestaan. Zaterdags kan om 2 uur op monster worden geveild. Tenslotte wordt verwacht, dat de maximum prijzen telkens Dinsdags zullen veranderen. De Zondagsdienst van geneesheeren zal op 4 Mei worden waargenomen door dr. M. A de Ruijter. Dr. Schuijtetraat 44. tel. 3553. De Zon dagsdienst gaat hedenavond 8 uur iti. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat het kantoor aan den P. J. Troelstra weg te IJmuiden-Oost met ingang van Maandag 5 Mei as. geopend is van 9—12 uur v.m. en van 1.30— 4 uur n.m. Des Zaterdags alleen van 9—12 uur V.m. In de gemeente Velsen werd een begin ge- 'maakt met het uitreiken van de persoonsbewij zen. Talrijke personen moesten worden terug gestuurd omdat zij niet in het bezit bleken te zijn van de noodige documenten of var. een foto die niet aan- alle gestelde eischen voldeed. Men zorge dus dat men van de noodige pa pieren is voorzien en een goede foto bii zich heeft wanneer men zijn persoonsbewijs gaat afhalen. Onze plaatsgenoote, mej. M. G. Ensering, slaagde te Leiden voor het examen natuurkun de. scheikunde, warenkennis etc., welk examen uitgaat van de Ned. Chem. Vereeniging te Lei den. De Politie Sportvereenigng „Velsen" houdt Zaterdag 17 en Zondag 18 Mei wandeltochten. Zaterdagmiddag 3 uur vindt de start Plaats van de 30 K.M. vanaf Hotel „Velserend te Santpoort, terwijl des Zondags voor de 30 en 40 K.M. tusschen 10 en 11 uur en voor de 20 K-M om U uur de start ial plaats vinden. Deze marchen, welke door de prachtige om geving van onze gemeente plaats vinden daardoor een groote aantrekkelijkheid bezitten, zijn voor eln ieder opengesteld. Elke deelnemer ontvangt een medaille, mits men zich houdt aan de bepalingen welke m een uitvoerig pro gramma zijn opgenomen. Men kan zich voor dezen wandeltocht opgeven bij den heer W_R t- man Heirweg 33 Velsen-Noord; J. B. Bruijn, Willibrordstraat 11 en H. B. Bontsema, i i- brodstraat 86. De inschrijving sluit Zaterdag 10Buvgemeester Mr. M. M. Kwint heeft een wis selbeker ter beschikking geteld voor de groe pen die aan den 30 en 40 K.M. wandeltocht deelnemen. Tot besluit van de compet'tie staat voor LE.V. I de derby tegen O.I.V. I op het programma Het was in den eersten tijd van het bestaan der Rood-Blauwen dat tegen deze club, toen nog 2e klasse I.V.C.B., een vriendschappelijke wed strijd gespeeld werd, en onze jongens ginge" er d'k in", wat niet te verwonderen Was. Maar ook in de eerste ontmoeting tegen de IJmuidenaren voor de competitie bleven d Blauw-Witten de baas en zagen de „Rooswyck - bewoners zich met 4-5 geslagen. Sindsdien u er alweer geruime tijd verloopen. I.E.V. toon- de z'ch later, ook tegen „zwaardere clubs, de meerdere en zal dit ook a.s. Zondag, in den re vanche- wedstrijdmoeten blijken. Ofschoon ër voor beide partijen niets meer op het spel staat, zijn de Wijkeroogers verplicht dezen wed strijd te winnen. Daartegenover staat, dat O.l.v er een eer in zal stellen de kampioensploeg tweemaal een nederlaag toe te brengen, zoodat op een pittige partij gerekenh kan worden. I.E.V. 2 en 3 spelen thuis en wel respectievelijk feeen Van Nispen en D.E.K. 2. De reserves hangen momenteel hopeloos on der aan, zoodat een paar w nstpuntjes zeei zeker noodig zijn en met een beetje aanpakken lijkt dit ons a.s. Zondag niet onmogelijk. Heeft het derde zich Zondag j.l. z<x.damg her steld door de overwinning op D.iKM. 6, tok Zondag a.s. kunnen de punten thu s b ij waarop wij het voorloopig houden. De Kruisvaart van Velsen Noord jubileert Het feit, dat 25 jaar geleden deze R K. Jeugd- vereeniging werd opgericht wordt Zondag a.s. herdacht. 's Morgens onder de H. Mis van 9 uur is e een algemeene H. Communie, 's Avonds worden alle Kruisvaarders met Herauten en Basseleers om half zeven in het Lof verwacht, waarna m het R. K. Vereenigingsgebouw een feestelijke bijeenkomst is. Alle genoodigden voor dezen feestavond gelie ven het parochiaal zangboekje mede te bren gen voor de gezamenlijke zangnummers, welke in het programma o.m vermeld staan. Op verzoek van Santpoort is de wedstrijd Santpoort—Ripperda omgezet in Ripperda— Santpoort te Haarlem. Hij wordt gespeeld op het terrein van de voetbalvereenigine „Scho ten." Santpoort 1 verschijnt met: C. Nijssen. doel; J. Nijssen en D. Nijssen, achter; Maar schalk, C. Tromp, Mok. midden; Oosterholt, T. Tromp. Bakkum. Kaldenbach. Wijker, voor. In de afgeloopen 14 dagen zijn niet minder dan 8 fietsen gestolen, we'ke alle onbeheerd achter gelaten waren nabij de lokalen van den Distributiedienst aan den P J. Troelstraweg De commissaris van politie verzoekt ons het publiek er nogmaals aan te herinneren, dat het ter voorkoming van diefstal in de eerste plaats .noodzakelijk is, dat men zijn rijwiel tegen weg- Het 8-jarig dochtertje van uen neer B. uil de Marconistraat vond bij het spelen aldaar een stukje ,mooi gekleurd papier Ze ontvouwde het doch ze besefte uiteraard niet, welk een waarde dit stuk papier vertegenwoordigde. Ze oekeek het eens met aandacht en vond de teexening en de kleuren blijkbaar zoo mooi, dat ze net toch maar niet wegwierp. Toen ze na het speier. thuiskwam, zag haar moeder dat ze er mee aar, het spelen was en vroeg waai ze dit gevonden had. Direct besloot de moeder om dit bankbil jet bij de politie aan te geven. De eigenaar var dit verloren bankbiljet, de neer M., alhier, haa inmiddels het verlies daarvan bemerkt en on middellijk aangifte gedaan cfj de politie, zoo dat de moeder direct vernam, wie de oorspron kelijke eigenaar daarvan was. De heer M. was uiteraard zeer dankbaar voor het terugbrengen van dit bankbiljet en gaf de moeder een flinke gift als belooning voor de eerlijke vindster. De bouw van de mechanische rioolwaterin stallatie te Velsen, is opgedragen aan de laagste inschrijver, n.l. de forma Joh. Dienaar en Zo nen alhier, voor een bedrag van f 51.000. Reeds hebben wij melding gemaakt van de besprekingen met bet bestuur van de reeders- vereeniging te IJmuiden, n.l. van de voorstellen waarover overeenstemming was bereikt. Ih de practijk kwam men echter voor moeilijkheden te staan De loonregeling voor de motortr" wier?, bestaat geheel uit 't procentelijb deel van de besomming, voor de stoomtrawlers is het een deel vaste gage en een kleiner procentelijk deel van de besomming. In beide loonregelingen is sinds 1 September 1939 een gevarentoeslag verdisconteerd. De opvarenden van de motor trawlers verbeeren bij een goede besomming in een gunstige positie. Vandaar dat het monsteren voor stoomtraw lers niet gemakkelijk ging en de voorkeur werd gegeven aan een plaats op een motortrawler Temeer nu er geen onderscheid is tusschen de visscherij van deze beide soort, schepen. Beide zijn gebonden door dezelfde voorschriften. Ten einde nu deze moeilijkheden op te lossen, wer den de besprekingen voortgezet met het bestuur van de reedersvereeniging. Aan de reeds be staande bijlage van de C.A.O. werden de on derstaande punten toegevoegd: 1. Aan ieder der opvarenden wordt een ge- varenpremie toegekend ten bedrage van een half procent der netto besomming, als bedoeld in artikel 5 va,n het aanhangsel dd. 15 Maart 1941. behoorende bij genoemde overeenkomst. 2. In afwijking vsn het bepaalde in artikel van het in het vorig artikel genoemde aan hangsel zal vaste gage uitsluitend worden be taald over de zeedagen. Over den vrijen dag oi andere stilligdsgen zal dus geen vaste gage worden betaald. Onder voorzitterschap van den heer J. H Unger heeft de vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose in de gemeente Velsen haar jaar vergadering gehouden. Het jaarverslag toonde ook nu weer aan hoe belangrijk het werk is dat door deze vereeniging wordt verricht. In het consultatiebureau hebben -5üi onderzoekingen plaats gehad bii 375 personen. De huisbezoeksters legden 442 bezoeken af in 777 gezinnen met 1467 patiënten. Aanvankelijk liep het ledental terug met 103. Door propa ganda verwierf men 47 nieuwe leden, zoodat, het totaal aantal op 31 December 614 bedroeg. Naast hét reeds aangegeven werk werd het volgende verricht: 24 patiënten zijn uitgezonden naar het sana torium, 8 in een ziekenhuis opgenomen en 36 thuis verpleegd. Op 1 Januari 1940 hadden 577 gezinnen met 1101 patiënten huisbezoek. In 1940 werden 200 gezinnen met 366 patiënten in geschreven en 219. gezinnen met 343 patiënten afgeschreven. Op 1 Januari 1941 stonden 558 gezinnen met 1124 patiënten onder toezicht der vereeniging. De woningtoestand van deze ge zinnen was als volgt: van 476 goed. van 77 voldoende, van 4 onvoldoende, van 1 slecht. Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat het totaal der uitgaven bedroeg 34948.—, waarvan de belangrijkste zijn salaris der huis bezoeksters 3608.40. consultatiebureau 2093.40, verplegingskosten sanatoria 11.208, ziekenhuis- verpleging 15.486. Tot de belangrijkste inkomsten behoorden de subsidies van de gemeente 9000, van het. Rijk 2164.oontributie 1427.25. bijdragen voor verpleging 3961.12, bijdrage ziekenhuis 15.443.31, waaronder 13.943.30 van het Maatschappelijk Hulpbetoon. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrikus G., zoon van J. Beentjes en Ch. Beentjes; Willem G., zoon van J. de Ruijter en E. Huijg; Robert, zoon van A. van Essen en M. Noordenbos; Nico- laas Gzoon van L. Kuijs en A. Stet; Gerardus, soon van N. Mooij en A. Zonneveld; Erna Wybrigta, dochter van W. Husman en W. Scha- fer; Hubertus L., zoon van K. Welters en E. Horbach. Ondertrouwd: Adrianus Meijne en Anna Kop- pes; Johannes Sander en Johanna Beentjes. Overleden: Aaltje Edel. 45 jaar; Gabe Bloem 69 jaar ..Bestuurswijziging Forensen Het secreta riaat van de afdeeling van de Ned. Vereen, van Forensen zal in verband met het bedanken van aen heer Cappel, worden waargenomen door den heer Teerink, Mr Ludwigstraat 7. Tunnelvei lichting station. In antwoord op een veizoek door de afdeeling van de Ned. Vereeniging van Forensen, gericht aan de Ned Spoorwegen, betreffende het aanbrengen van een beter verlichting in den stationstunnel, hebben de Spoowegen doen weten, dat aan deze zaak de volle aandacht wordt gescfionken, met het gevolg, dat de verlichting thans gewijzigd is zoodat ook de trappen van den tunnel weer zichtbaar zijn, zeer ten gerieve van de vele rei zigers. Examen stationsambtenaar Voor het examen stationsambteriaar slaagde de heer P. v. d. Touw, alhier. De Raadsvaeature In de vacature, ontstaan door het bedanken van mevr. BakkerPieters, is thans voorzien door de benoeming van den beer C. F. Roosenschoon. journalist te Bak kum. Ophalen huisvuil Wegens benzineschaarsch- te zal noodgedwongen het huisvuil in de week van 12 tot 17 Mei a.s. niet worden opgehaald. Tot nader te bepalen tüd zal het ophalen een maal in de twee weken plaats vinden op den gewonen tijd: derhave in de weken aanvangen de 5 en 19 Mei, 3, 16, 30 Juni enz. Het publiek wordt dringend verzocht geen grof vuil o.a. doozen, kisten e.d. mede te geven, doch dit zelf op te ruimen. Grot- en bedrijfs- vuil kan tijdens voornoemde ophaaldagen wor den gestort op de vuilnisbelt aan den Heem- stederweg, ingang eerste brug; op overige dagen met speciale vergunning. Centrale verwarming in de parochiekerk Dank zij den milden gaven van de parochianen is men in staat in de parochiekerk van St. Pan- cratius een centrale verwarming te laten aan brengen. Aan een en ander wordt reeds druk gewerkt. Een gouden echtpaar Woensdag 14 Mei a.s. hopen de heer en mevr. J. Groentjesen M.. Groentjesde Graaf, alhier, hun gouden hu welijksfeest te herdenken. De bruidegom ls 73 en de bruid 71 jaar. Beiden genieten een uit stekende gezondheid en doen opgewekt hun dagelijksch werk. Hun huwelijk werd rijk gezegend, met 19 kin deren, waarvan er helaas nog slechts 5 in lever zijn. Handbal en athletiek. Naar wij vernemen bestaat bij de gymnastiekvereen. D.O.S. het plan een handbal- en athletiekafdeeling op te rich ten. Er schijnt reeds voldoende belangstelling voor te bestaan. Wit-Gele Kruis. Dezer dagen is de aange vraagde wettelijke goedkeuring op de statuten en reglementen van de afd. „Uitgeest" van t Wit-Gele Kruis afgekomen. Daardoor is de afd. als rechtspersoon erkend. •Cursus E.H.B.O. De nieuwe cursus ter op leiding voor genoemd diploma begint a.s. Maan dag 5 Mei met ruim 30 deelnemers Nog ls er gelegenheid om als curs'st toe te treden Goedkoope levensmiddelen. De goedkoope levensmiddelen zijn deze week verkrijgbaar bij A. W- Mul en vet bij J. Zweeris. Geslaagd. Van de leerlingen der naaischool der Eerw. Zusters zijn alhier voor 't diploma lingerie geslaagd: M. Torenburg, J Torenburg, A. Winter, C. Teeling, C. Noom.. Cl. Oudejans, M. Berkhout, M. Rodenburg, C. Beemsterboer, J. Uff en A. v. Tunen. 2 candidaten werden af gewezen Burgerlijke stand. Geboren: Margaretha Maria, d. van A. J. Verdonk en H. Kooij. Gehuwd: J. J. Veldt en J. Albrink Ondertrouwd: Th. C. de Waard en M. J. C Tolle Overleden: Guurtje Bakker, echtg. van C Krom, oud 56 jaar. Kerkbericht. Zondag de H.H. Missen te 7.30 en 10 uur, 's namiddags 2.30 uur de Vespers waarna congregatie voor de meisjes en des avonds te 7 uur congregatie voor de jongens. Zaterdag van 48 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur het Lof ter eere van Maria. Verder deze week alles naar gewoonte. Jeugdberichten. Zondag 4 Mei. Installatie van nieuwe Kruisvaartleden. Bij deze plechtig heid moeten alie Kruisvaarders aanwezig zijn. Daarna een korte bijeenkomst in het Gezellen- huis. Deze week zijn de banuren op de vastgestel de tijden Nu het pleit in de eerste klasse zoowel boven als onder aan het rangljjstje beslecht is, concentreert de belangstelling zich op het verdere verloop in de tweede klasse. Hierin is het laatste woord nog niet ge sproken. Ondertusschen vragen morgen in de eerste klasse nog twee wedstrijden de aandacht, waar van de ontmoeting O.I.V.—I.E.V. wel de voor naamste is. De kampioenen zijn aan hun eer verplicht, deze ontmoeting te winnen en we mogen aannemen, dat zij een ernstige poging zullen ondernemen, om hun prachtigen vorm ook in dezen, hun laatsten wedstrijd te beves tigen. Aan den anderen kant zal O.I.V. het op prijs stellen, een eervol resultaat te behalen er. de kans op de tweede plaats daardoor te ver- grooten. Het wordt dus een aardige strijd, waar bij een gelijk spel zeker niet onmogelijk zal zijn. D.E.M. 2 ontvangt Vogelenzang en wint deze ontmoeting vrij zeker. Zooals reeds is opgemerkt, heerscht er in de tweede klasse nog volop spanning. Dit vanwege de nederlaag van N.A.S. tegen T.Y.B.B. 3 op den laatsten Zondag. Buiten T.Y B.B. 3 hebben ook H.B.C. 3 en Hoofddorp Boys nog een kansje gekregen en daarom is in d't verband de ont moeting Hoofddorp BoysN.A.S. van het aller grootste belang. Zouden de Boys het kunststukje van T.Y.B.B. 3 weten te herhalen, dan wrdt alles nog mogelijk. In het andere geval, dus by een N.A.S.-zege, behoudt de Halfwegsche club veruit de beste kansen. Ondertusschen zal T.Y.B.B. 3 er wel voor oppassen, thuis tegen V.V.E. 2 niet te struikelen en door een zege z'n kans behouden. Om de onderste plaats wordt ook nog fei gestreden nu O.I.V. 2 is teruggetrokken. Sant poort 3 en I.E.V. 2 komen hiervoor In aanmer king en het z'et er naar uit, dat in de onder linge verhouding na morgen geen wijziging komt. Santpoort 3 verliest n.l. vrij zeker van T.Z.B. en I.E.V. 2 durven we ook al weinig kans te geven tegen Van Nispen. Van de wedstrijden in de lagere afdeelingen !s de ontmoeting Hoofddorp Boys 2Onze Ge zellen 4 in 4 B. de belangrijkste. De cijfers van deze kampioenscandidaten luiden: Onze Gezellen 4 16 15 0 1 30 68—19 Hoofddorp Boys 2 10 9 0 1 18 29—18 Twintig wedstrijden moeten hier worden ge speeld, dus zouden de Hoofddorpers eventueel winnen, dan is het kampioenschap van een der partijen nog veraf. Het volledige programma lu'dt: IC: D.E.M. 2Vogelenzang, O.I.V.I.E.V. 2C: T.Y.B.B. 3—V.V.E. 2, T.Z.3.—Santpoort 3, Hoofddorp Boys—N.A.S., I.E.V. 2—Van Nis pen. 3C: B.S.M. 2—Geel Wit 2, Alliance 2— D.E.M. 4. 3G: I.E.V. 3D.E.K. 2, N.A.S. 2—Onze Ge zellen 3, Santpoort 4—D.E.M. 3, T.Y.B.B. 5— T.Z.B. 2, D.E.M. 6Alliance 3.. 4B: Hoofddorp Boys 2Onze Gezellen 4, Van Nispen 2—D.E.M. 5, D.E.K. 3—H.B.C. 4, H.B.C 5T.Y.B.B. 6, Vogelenzang 2—B.S.M. 3. Junioren: Afd. C: ConcordiaDE.KT.Y.B.B. a—D.S.S. a, Alliance aH.B.C. a, O.G. aH.B.C. b. Afd. G: D.E.M. a—O.G. b, D.E.M. b—T. Y. B. B. b. Afd. I: D.S.S. bD.E.M. c, O.G. c—I.E.V. c Adspiranten Afd. G: D.S.S. b—O.G. a, O.G. b—D.S.S. a, O.G. cD.E.K. Verkoop woonhuis en tuingrond. Het woon huis met uingrond aan de Maereiaan, toebe- hoorende aan den heer Nic. Henneman, is Don derdag in openbare verkoop in eigendom over gegaan aan den Z.E. heer pastoor L. v. d. Nou- weland. Tandarts aan het R. K. Par. Ziekenfonds verbonden. Het besluit van de m April ge houden ledenvergadering van genoemd fonds, treedt volgende week in werking. De tandarts, de heer C. Hamann uit Beverwijk zal op Dins dag 6 Mei zijn spreekuren beginnen in het Rustoord St. Joseph aan de Kerklaan alhier. Voortaan zullen de zittingen gehouden worden op Dinsdag en Vrijdag van elke week. De kleine premieverhooging, welke voor dit doel noodig is, om de premievrije weken on verkort te behouden, gaat in in de week, aan vangende 5 Mei a.s. Afhalen aardappelkaarten. Voor het af halen van de aardappelkaarten bestaat op Maandag en Dinsdag 5 en 6 Mei a.s. de ge legenheid aan het Distributiekantoor. R. K. Speeltuinverceniging ,,'t Centrum". Genoemde vereeniging hield deze week in het R. K. Vereenigingsgebouw haar 2de jaarverga dering. Op de gebruikelijke wijze opende de voorzitter, de heer J. de Jong, de vergadering. Het bestuursvoorstel om Zaterdag 3 Mei den speeltuin te openen vivid algemeen bijval. Om de jeugd de liefde voor boom en plant bij te brengen heeft men een 150-tal jonge boomen rond het terrein geplant; verder wil men nog heesters voor heggen enz. aanplanten. Wat de financiën betreft hoopt men naast de aflossing van geleend geld, welke regel matig geschiedde, het volgende jaar tot uit loting te kunnen overgaan van de rentelooze aandeelen. In het bestuur werden herkozen de heeren M. Rijkhofx Kz. en H. NeëJen. Vermeld dient nog te worden, dat een verbandtrommel zal worden aangeschaft, terwijl de heer W. Roze- meijer als gediplomeerd E.H.B.O.-er zich voor eventueele hulp beschikbaar stelde. Hierna volg de sluiting. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. De zer dagen hield genoemde vereeniging haar ver gadering in hotel „Assumburg". Voorzitter Bijl opende de vergadering, waarop zoo weinig leden gekomen waren. De rekening 19391940 werd zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Hierna volgde de hernieuwing van het reglement. O.a. is I nu bepaald, dat na een gesloten overeenkomst met de beide ziekenhuizen te Zaandam, de leden 1 zoo noodig verplicht kunnen worden gebruik te i maken van een dier beide ziekenhuizen. Verder I mag het bestuur overgaan vrijstelling te ver- leenen tot het bettien van contributie tot ten I hoogste twee maanden. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredend lid de heer C. Schoone weer herkozen. Medegedeeld werd, dat aangaande de gesloten sloten contracten voor ieder lid per jaar f2. betaald moet worden. De verpleegkosten zijn thans f 3.50 per dag, voorheen f 4.50 per dag. Operatiekosten behoeven niet meer betaald te worden. Hierna volgde sluiting. Gasbedrijf. Volgens een mededeeling van het Gem. Gasbedrijf alhier, kunnen gastoe- stellen en apparaten, welke in de toonkamer van dat bedrijf ten verkoop worden aange boden, tegen denzelfden prijs en op dezelfde betalingsvoorwaarden worden geleverd door de winkeliers: M. Hart, J. Nooij, J. Rouwendaal. J. Sohl, C. Vernis en door de loodgieters Th Slenters en C. Walch Winkelsluiting. De kruideniers, aangesloten bij de Inkoopvereeniging K.W.A., maken be kend, dat hun winkels door de tijdsomstandig heden 's avonds 7 uur en Zaterdagsavonds 8 uur gesloten zijn. St. Jozefgezellen. Het zesde jaarfeest van de St. Jozefgezellenvereeniging wordt Zondag a.s. gevierd met het traditioneele gemeenschap pelijk ontbiit en 's avonds met een uitvoering in het gebouw. Voor 's morgens dienen beleg den broodjes te worden meegenomen. Burgerlijke Stand Getrouwd: Pieter Klein, ,23 jaar en Maria Broers, 21 jaar, van Lands meer; te Katwoude: Jacob Dirk Pieter Heimig, 24 jaar, van Ransdorp en Neeltje Doomenbal, 21 jaar. Pluimveevereeniging De Pluimveevereeni- ging heeft besloten, dat voortaan alléén leden hun eieren kunnen inleveren bij den heer Jb. Hogentoorn, die als erkend verzamelaar op treedt. Eieren van niet-leden worden niet meer aangenomen. Toetreding ris lid kan geen be zwaar zijn, daar de contributie slechts 1 gulden per jaar bedraagt. R. K. Tooneelvereeniging De R. K. Too- neelvereeniging ,,St. Genesius" heeft in een op Donderdag gehouden vergadering besloten in studie te nemen: „Bij Heernonkel", een tooneel- werk in drie bedrijven, van Jac. Ballings. Men wil het stuk in Augustus opvoeren. Tot commissaris van materiaal werd de heer N. van Breemen benoemd. Moeilijkheden in den vischhandel De nieuwe regeling betreffende de maximumprijzen van visch en de toewijzingen aan de daarvoor in aanmerking komende personen heeft aan leiding gegeven tot eenige moeilijkheden in de practijk. Om deze moeilijkheden te overwinnen vond Donderdag in hotel „Bellevue" een besproking plaats tusschen een vertegenwoordiger van de Nederlandsche Visscherij Centrale eenerzij is en de Rookersvereeniging anderzijds. Ook de heer J. Mol, gemeente-ontvanger, was aanwezig om de belangen der gemeente, in verband met den verkoop aan den vischafslag, te vertegen woordigen. De verschillende problemen werden diepgaand besproken en zooveel mogelijk opgehelderd. Er zal voortaan met kracht tegen worden gewaakt, dat visschers en handelaren buiten de afslagen om visch betrekken. Persoonsbewijzen Te Katwoude zal binnen enkele dagen worden begonnen met de uitrei king van de persoonsbewijzen. In verband hier mede wijst men er van bevoegde zijde op, dat de oude foto's bijna alle, ongeldig zijn. omdat zij niet voldoen aan de afmetingen en beeld vorm. Palingsmokkel. Om den vastgestelden visch- prijs te ontduiken verkoopt men nog al eens „buiten den afslag om". Deze week werd een partij paling in een vrachtauto aangetroffen, welke 600 pond bedroeg. Het was het hoofd van onze gemeente, de heer van Baar, die er beslag op legde. De visch was afkomstig van zes ver schillende visschers. Zustersfeest. Het vijftig-jarig bestaansfeest van het klooster dér Zusters Dominicanessen in ons dorp is waardig gevierd. Des middags was er voor ieder gelegenheid de Eerw. Zusters te feli- Het beste brood bij de huidige samenstelling (mits dun gesn.) KRUISSTRAAT 35 Kruisstr. 38 VAN OITBS BEKEN» citeeren. Burgemeester van Baar en echtgenoote, met vele andere vooraanst. personen uit onze ge meente kwamen ter receptie. In den namiddag kwamen alle schoolkinderen en vele genoodigden op het versierde schoolplein bijeen. De kinderen voerden daar tooneelstukjes op. Ook de blokfluit en mondorgelclubjes lieten eenige nummertjes hooren. Een geheel voor ons dorp nieuw ensemble op het gebied van muziek, n.l. een haarkamclub, maakte een geslaagd debuut. Kinderen en ge noodigden werden getracteerd. De Zeereerw. heer pastoor Aanstoots sprak de jubileerendè Zusters hartelijk toe. De eerr;Priorin dankte in een zeer geestig speechje. Jammer was het, dat door den wind veel van het gesprokene verloren ging. Eerste plechtige H. Mis. Een zoon van onze parochie, de Weleerw. heer Vincentius Molenaar O.E.S.A., zal Zondag a.s. zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk. De Weleerw. neomist is verleden jaar Septem ber in de kapel van het klooster zijner orde tot priester gewijd. Door K. J. C., Graai en Fanfarecorps zal de Weleerw. neomist naar zijn ouderlijke woning worden gebracht. Zondagmiddag zal er gelegen heid zjjn neomist en familie te feliciteeren in het St. Jozefgebouw. Geen „Rozenkrans". De aangekondigde op voering van „De Rozenkrans" door 't gezelschap Pierre Mols in het St. Jozefgebouw, gaat niet door. De heer Van Ditshnizen slachtoffer van rij wielongeval. Ten gevolge van een rijwiel ongeval met doodelijken afoop te Ootmarsum is de heer F. A. Th. van Ditshuizen op 51- jarigen leeftijd overleden. De heer Van Ditshuizen was vanaf 1935 lid van den gemeenteraad. Groote bekendheid heeft de heer Van Ditshuizen verworven door zijn groote belangstelling voer de groote gezin nen. De overledene was o.a. voorzitter van den R. K. Bond voor het gezin, in welke functie hij in Noordholland en ook daar buiten veel waar deering ondervond. V. V. Z.-nieuws. Het V. V. Z.-programma voor Zondag a.s. luidt als volgt: VVZ 1—AFC 1 2.30 uur. OSV 3WZ 2 2.30 uur. Vertrek 1.15 uur per fiets van de kerk. VVZ 3—USV 2 12 uur Purmerend 2VVZ 4 2.30 uur. Vertrek per fiets van Hoopbrug 1.15 uur. VVZ 6—PSCK 2 2.30 uur. Terrein B. SDE aVVZ a 1.15 uur. Vertrek per fiets om 1.2.30 uur. USV bVVZ b 1.15 uur. Vertrek per fiets van de kerk 11.45 uur. WSV cVVZ c 12 uur Vertrek per fiets van de kerk 11 uur. GVO cVVZ d 1 uur. Vertrek per fiets van de kerk om 11.45 uur. VVZ e—VVZ f 12 uur. E in wit shirt. Scheids rechter F Roovers. Begin van brand. In een perceel aan de Czarinastraat hoek Menschikoffstraat, gelegen boven het sigarenmagazijn Oostveen, waren Vrijdagavond om half tien bewoners bezig vet te smelten. De vreugde der gasvlammen over dit buitenkansje was blijkbaar zoo groot dat zij ook de nabij hangende gordijnen hierin lie ten deelen. Deze stonden dan ook spoedig in lichter laaie. Onderwijl de brandweer uitrukte, slaagde men er in met eigen middelen het vuur te smoren, zoodat de brandweer er niet aan te pas behoefde te komen. Etalage leeggeroofd. Bij de firma Bisschoff aan de Westzijde is een dezer nachten door onbekenden een etalage, welke zich in een por tiek bevindt, opengebroken en vrijwel geheel leeggehaald. Dameskleeding, mantels, enz., ter waarde van f 200, worden vermist. Avond-vierdaagsche wandelen. Evenals vorig jaar zal ook dezen zomer in de Zaanstreek een avond-vierdaagsche wandelen gehouden worden. Als data zijn vastgesteld 18, 19, 20 en 21 Juni, telkenmale een afstand van 20 K.M. In tegenstelling met het vorige jaar, toen de start eiken avond te Zaandam was, zal ditmaal van Wormerveer, van Oostzaan en de beide laatste avonden van Zaandam uit gestart wor den.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2