Ook V.S.V. verliest van Heracles Geen Nederlandsch sprinter genoeg voor Van Vliet sterk Vitesse wint van Go Ahead Voetbalvreugde aan de Kleverlaan en in den Hout Be Quick begint met een gelijk spel tegen P.S.V., ten bate van de leiders! Eerst tegen het einde kwam Heracles los Ook als koppelrijder een fel concurrent E. D. 0. kampioen door 5-1 zege op Velox ey MAANDAG 19 MEI 1941 y De kampioensronde I Limburgia toch het kind van de rekening Be Quick-P.S.V. 0-0 H.F.C. kan er nog komen Sportsnippers Ook V.S.V. is er niet in geslaagd Heracles' stormloop op den Nederlandschen voetbaltitel te stuiten. De Almeloërs wisten ook den belangrijken thuiswedstrijd tegen de Velsena- ren in hun voordeel te doen eindigen. Evenals de andere wes telijke kampioen moest de IJmuidensche ploeg in bet Oosten met 31 de vlag strijken. Het gaat den Almeloërs overigens in alle opzichten voor den wind. Daar is nu bijvoorbeeld naast hun eigen overwinning weer het verspeelde puntje van P.S.V. in Gronmpen tegen Be Quick. De Noordelijken start ten beter dan van hen verwacht werd en slaagden er zoowaar in hun zuidelijke broeders in een puntloos gelijk spel tot af staan van een eervol punt te bewegen. En aangezien we de Groningers niet de geëigende ploeg vinden om Heracles in de toekomst het vuur na aan de schenen te leggen, kunnen we het voor de leiders van heden niet anders dan voordeelig noe men, dat Be Quick zoo goed was P.S.V. een punt te ontfut selen. De voorsprong van vier punten, dien Heracles reeds na drie wedstrijden op zijn beste concurrenten heeft, houdt wel beloften in voor de Oostelijke kampioenscandidaten en hun supporters Goed begin Gelijk ASA HERACLES PSV. BE QUICK ADO. VSV. HERACLES PSV BE QUICK Rigtersbleeh herstelt zich door een 10-zege bij P.E.C. „Eénnul niks ipllip De wedstrijd Een brokje historie Opnieuw heeft Heracles gezegevierd, zij het dan niet op aoo'n overtuigende wijze, ais tegen ADO en PSV. Tot ongeveer een half uur voor het einde was de kans wie winnen zou nog zeer onzeker en had even goed VSV als wfnnaar uit het strijdperk kunnen treden, ware het niet, dat toen plotseling de Almeloërs weer een ouderwet- schen bui kregen, welke overigens mede een gevolg was van een inzinking der Velse- naren. Het min of meer falen der Heracles voorhoe de moet voor het grootste deel worden toege schreven aan den absoiuut uit vorm zijnden van de Veen. waardoor niet alleen deze linie een grooten steun ontbeerde, doch tevens de half Itnie meer dan anders te verwerken kreeg, waarbij dan nog komt dat ook de rechtshalf Entjes beneden zijn gewonen vorm speelde. Het pleit dan ook alleszins voor de Heraclesploeg. dat ondanks dit alles met dergelijke cijfers van VSV werd gewonnen Vooral voor de rust speelden de Velsenaren een fraaie nartij voetbal en kostte het Heracles oan ook de grootste moeite zich staande te houden. Over den wedstrijd het volgende: Er is nau welijks een minuut gespeeld, of Heracles heeft reeds succes: bij een aanval van rechts treu zelt zoowel de Vries als van den Gevel met ingrijpen, waardoor Veldhuis zich gemakkelijk ln het bezit van den bal kan stellen: hij geeft meteen door naar den vrijstaanden Jaarsma. die onhoudbaar langs den vallenden Michel schiet tl—0). V.S.V. beantwoordt dit succes der Heracliden met een serie aanvallen, welke in een moordend tempo worden uitgevoerd. De gastheeren worden volkomen overdonderd er krijsen geen kans om hun gewone spel te ont plooien. Dekker krijgt het zwaar te verant woorden. Er is in deze periode maar één partij, die voetbal speelt. Na 20 minuten spelen weet Heracles zich wat los te werken. Veldhuis onderneemt een van zijn befaamde runs, doch wordt op het beslis sende moment van den bal gewerkt. Dit is het sein voor een actiever optreden der Heracli den, die in zoovere het spel weten te verplaat sen. dat dit niet meer zoo eenzijdig is. Gerui- men tiid golft het spel op en neer. zonder dat er veel vermeldenswaardigs geschiedt; negen minuten voor de rust, trekt de Heracles-voor- hoede er eensklaps fraai combineerend tusscben uit: Krakshuis stelt door een fraaie throuh- pass Veldhuis in de gelegenheid om te scoren, doch diens harde schot Vliegt via paal en Mi chel corner. Even voor half time beleeft het Heraclesdoel een gevaarliik moment, wanneer Godschalk juist over het door Dekker verlaten doel schiet. In de tweede helft ziin de partijen aanvan kelijk om beurten aanvallend Na vijf minuten snelens brengt Godschalk den stand op 11: Karreveld zet een hoekschop uitstekend voor doel; de bal wordt door Dekker juist voor de voeten van Godschalk geslagen, die fraai via den onderkant van de deklat inschiet (1IV Heracles wordt hierna zienderoogen sterker: de verdediging der gasten, waarin Poulus een prachtige partij speelt, staat echter als een rots in de branding. Vrij onverwacht herneemt de thuisclub de leiding, wanneer na een VJ3.V.-aanva> Veldhuis den bal krijgt toegespeeld. Na een korten dribbel geeft hij uitstekend door naar den naar binnen zwenkenden Jaarsma. die hard en onverwachts op een afstand van 25 meter inschiet; tever geefs valt Michel uit. (2—1). Razend snel golft hierna het snel op en neer. Nauwelijks hebben na een misgreep van Dekker twee Heracliden den bal met kunst en vliegwerk uit het doel geweckt of aan den anderen kant moeten alle zeilen worden bijgezet om den aanstormenden Krabshuls het scoren te beletten. Langzamerhand raakt V.S.V. vermoeid het geen een -vrij constante meerderheid van de gastheeren tot gevolg heeft, welke echter niet eerder dan vijf minuten voor het einde in een uitstekend doelpunt van Veldhuis wordt uitge drukt. Dit doelpunt heeft nog een kleine ople ving bij de gasten tengevolge, evenwel ^onder succes, zoodat het einde komt met 31 voor Heracles. Scheidsrechter van Asperen uit Den Haag leidde goed. De stand is nu: Heracles 3 3 0 0 6 11—3 V.S.V. 3 0 2 1 2 3—5 P.S.V. 3 0 2 1 2 2—6 De Quick 10 10 1 00 AD.O. 2 0 111 2—4 niimtmmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiitimiiiiiiiiiiiiiimiM i Ondanks de met zooveel succes op- i gezette protest-actie, is Limburgia in de Zuidelijke eerste klas toch het kind van de rekening geworden. Men her- innert zich, dat de Heerlenaren vorige week gedaan kregen, dat de wedstrijd tegen Roermond, dien zij indertijd i met 2—1 verloren, mocht worden over- gespeeld, omdat de tegenstanders on- gerechtigde spelers hadden opgesteld. I Tevens werd de wedstrijd NOAD Helmomd (22) opnieuw vastgesteld. I omdat gebleken was, dat men in het I NOAD-kamp niet voldoenden tegen- stand had geboden, hetgeen alles bij- I een op een complot tegen Limburgia wees. De Heerlenaren, die reeds als degradatiecandidaten waren aange- wezen, kregen dus nog eon heel goede kans, omdat zij de laatste ronde in- gingen met één punt voorsprong op Roermond en gelijk met Helmond. 1 Maar zoo gelukkig als de Zuid- Limburgers in het protesteeren wa- I ren geweest, bij het voetballen keerde 1 de fortuin hun den rug toe. Zelf ver- I loren zij met 10 den wedstrijd te- I gen Roermonddien zij slechts gelijk behoefden te spelen cm in veiligheid te zijn en tot overmaat van ramp I slaagde Helmond er nog in, een alles- zins overtuigende 30 zege op NOAD te behalen. Zoo is Limburgia toch het kind van de rekening geworden en staat het voor de weinig benijdens- waardige taak, zijn plaats in de eer- ste klas tegen de vier aanstormende kampioenen te verdedigen. Het zal 1 niet gemakkelijk-zijnt ii iiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiii ii imiimiiiiiiim ii ii 111111111111 in munt urn ii Voor de promotie naar de eerste klasse was Zondag de hockeywedstrijd tusschen Laren en de Delftsche studenten van zeer veel belong. De Delftsche studenten sco ren den gelijkmaker (Foto Pax-Holland) Op onbetwistbare wijze heeft Arie van Vliet zich Zondagmiddag op wielerbaan „Jordaens" te Eindhoven de snelste getoond van alle sprin ters, die ons land momenteel bezit. Jacq. van Egmond, wiens rijden alle felheid verloren heeft, Arie van der Linden en Van Rijn waren geen party voor de drie favorieten Van Vliet, Derk- sen en Van de Vijver. En de laatste werd op zijn beurt door onze twee snelste mannen ver slagen. Zoo moest de laatste serie, die tusschen Van Vliet en Derksen ging, de beslissing bren gen en de wereldkampioen won de race over tuigend. Hij drong den Zwollenaar de leiding op en bij het ingaan van de laatste ronde viel hij hem zoo fel aan, dat Derksen eigenlijk op 100 meter voor de finish reeds verslagen was. Wel ging de Zwollenaar, die de onderbaan had, nog door, maar toen Van Vliet bij het uitkomen van de bocht opnieuw aanzette, werd Derksen vlot gepasseerd. In den koppelwedstrijd over 50 k.m. nam Derksen echter revanche. Het dient gezegd, dat Van Vliet ook daarin voor niemand behoefde onder te doen, maar zijn koppelgenoot, M. Jan sen, was ditmaal verre de mindere van M Steenbakkers, den maat van Derksen. In een lange jacht tijdens het vierde en vijfde klasse- m-nt veroverden Derksen-Steenbakkers de be slissende winstronde op het geheele peleton, waarin Van Vliet zich het beste verweerde. Ook Wijdenes-Van de Vijver, die de tweede plaats veroverden, leverden goed werk. De baan, die voor het eerst onder een nieuwe directie draai de, was geheel uitverkocht, er waren ruim 3200 toeschouwers. De resultaten waren als volgt: Sprint: Eerste serie: 1. Van Vliet; 2. Van Rijn, laatste 200 m. 13 4/5 sec.; tweede serie: 1. Derksen, 2. Van der Linden, 13 sec.; derde serie: 1. Van de Vijver, 2. Van Egmond, 13 1/5 sec.; vierde serie: 1. Van Vliet, 2. Van der Lin den, 13 4/5 sec.; vijfde serie: 1. Derksen, 2. Van de Vijver, 12 1/5 sec.; zesde serie: 1. Van. Rijn. 2. Van Egmond, 13 sec.; zevende serie: 1. Van Vliet, 2. Van Egmond, 13 2/5 sec.; achtste se rie: 1. Derksen, 2. Van Rijn, 13 2/5 sec.; ne gende serie: 1. Van de Vijver, 2. Van der Lln- 1 den, 13 sec.; tiende serie: 1. Van de Vijver, 2. O l—l 1—1 3—1 3—1 1—5 0—0 Het eerste optreden van Be Quick in de landscompetitie heeft den Groningers een suc cesje gebracht, want als zoodanig mogen wij de draw, die Be Quick tegen P. S V. uit het vuur wist te sleepen, wel beschouwen. Als altijd in de eerste wedstrijden van de Noorderlingen in de kampioenswedstrijden bleek er een groot tempoverschil tusschen beide ploe gen te bestaan, waardoor P. S. V. het grottste deel van den strijd den toon aangaf. De tac tiek van de ploegen was een geheel verschil lende. P. S. V. speelde het stopper-spil systeem tot in de perfectie en Trines wist dan ook veelal de aanvallen van Be Quick te breken. Bij Be Quick trok de halflinie zich. behoudens enkele oogenblikken, vrijwel steeds op de back linie terug, waardoor de verdediging van de thuisclub weliswaar nog werd versterkt, maar de voorhoede veelal aan haar lot werd overge laten. Hier moest het dan ook van snelle door braken komen, welke mede door het fa'en van Blijham en Wilkens geen resultaten op leverden. Vrijwel steeds was het de P. S. V.- aanvalslinie, die het initiatief nam. Door de diepe W-formatie, waarin het vijftal van den tegenstander speelde, wisten van der Linden en Pienter telkens te naderen. P S. V. pro beerde het daarom met verre schoten, die veel al naast en over belandden. Tegen de rust vond Be Quick haar juisten vorm; een hard schot van van Kooyk werd door Boumans uitstekend tot hoekschop ver werkt en daar Kammeyer zich beter van zijn aanvallende taak ging kwijten, kwamen de Groningers enkele keeren terug. Deze minuten deden de hoop bij het tienduizencikoppige pu bliek terugkeeren, dat Be Quick wellicht na de rust beter partij zou geven. Men is daarin niet teleurgesteld. Wel attaqueerde P. S. V. aanvankelijk nog het meest, waarbi) doelman Gemaat enkele keeren uitstekend werk ver richtte, maar langzaam kwamen de kanthalfs Hoogenbirk en Gernaat Jr. beter in hun spel en wisten het positiespel van P. S. V. te breken. Op het nippertje ontkwam Be Quick aan het gevaar, toen Scholtens, uit een scrimmage, te gen den paal schoot. Maar ook aan den anderen kant kwamen, hoewel nog steeds in rrvndere mate, de kansen. P. S. V.'s veldmeerderheid werd zienderoogen kleiner. Het hooge tempo, waarin zij steeds had gespeeld, konden enkele rood-witten niet meer volhouden en toen mid- voor Blijham ook den smaak te pakken kreeg moesten van Run en Kleij alle zeilen bijzetten om een nederlaag te ontgaan. Van Kcoyk be sloot een uitstekende doorbraak met een slecht schot, waarmede hij echter de inleiding vormde van het laatste kwartier, dat geheel aan Be Quick was. Scheidsrechter Bronkhorst leidde den in goede verstandhouding gespeelden wed strijd op uitstekende wijze. Van Rijn, 14 sec.; elfde serie: 1. Van der Lin den, 2. Van Egmond, 14 3/5 sec.; twaalfde serie: 1. Van Vliet, 2. Van de Vijver, 13 2/5 sec.; der tiende serie: 1. Derksen, 2. Van Egmond, 14 sec.; veertiende serie: 1. Van der Linden, 2. Van Rijn, 14 4/5 sec.; vijftiende serie: 1. Van Vliet, 2. Derksen, 12 sec. Totaal: 1. Arie van Vliet 10 pnt.; 2. Derksen 9 pnt.; 3. Van de Vijver 8 pnt.; 4. Arie van der Linden 7 pnt.; 5. Van Rijn 6 pnt.; 6. Van Eg mond 5 pnt. Ploegachtervolging: A. Steenbakkers-K. Ros- sou loopen M. Jansen-Gommers in na acht ronden in 2 min. 2/5 sec.; C. Wijdenes-J. van Hout loopen R. Helleroons-J. van Vliet in na tien ronden in 2 min. 22 2/5 sec.; C. Wijdenes- J. van Hout winnen in de finale met 40 meter van A. Steenbakkers-Rossou na 20 ronden ln 5 min. 10 2/5 sec. Koppel wedstrijd over 50 k.m.; 1. J. Derksen- A. Steenbakkers 15 punten; op één ronde: 2. Van de Vijver-C. Wijdenes 14 p.; 3. Van Vliet- M. Jansen 10 p.; 4. J. van Hout-J. van Egmond 6 p.; op twee ronden: 5. Van der Linden-Van Rijn 10 p.; 6. Hellemons-J. van Vliet 5 p.; 7. Gommers-Rossou 0 p. Weèr is er groote vreugde in Arnhem. Vitesse, de tweede klas-kampioen, die vorige week de promotiecompetitie begon met een verdienstelijke 2—0 zege bij Rigcersbleek, heeft weer kans gezien den geheelen buit te bemachtigen. De thuiswedstrijd tegen Go-' Ahead leverde weliswaar slechts een 10 overwinning op, maar de punten tellen toch even goed en zij verhoogen de kans van Vitesse op promotie evenzeer, ais dat zij Go Ahead danig in gevaar brengen zijn eerste klasse-plaats te verspelen. Een ach terstand van drie punten is wel zeer be denkelijk. Overigens liep Vitesse ook op P.E.C. weer een puntje uit, want de Zwollenaren zagen geen kans, hun gelijke spel in Deventer nu in de schaduw te stellen door een overwinning op Rigtersbleek. De Twentenaren, die vorige week zoo matig begonnen, schenen er wel van door drongen, dat zij in Zwolle voor hun laatste kansje vochten en de 30 zege, flie zij behaal den, wijst er wel op, dat zij erin geslaagd zijn dit kansje naar behooren te verdedigen. is Vitesse Rigtersbleek Go Ahead P.E.C. 3—0 3—2 2—3 2—5 Voor de Noordelijke promotie-degradatiecom petitie startte W.V.V. met zijn 03 nederlaag tegen het bezoekende L.S.C. al heel slecht. De honkbalcompetitie is Zaterdag goed ingezet, niet alleen met prachtig zomer weer, doch ook met interessante wedstrijden, waarvan vooral de onmoeting V. V G. A.—Blauw Wit te Amsterdam groote belangstelling trok, De uitslag was 2—2 (Foto Pax-Holland) (Van onzen sportredacteur) HAARLEM, 1 8 Mei. Er heerscht op dezen zomerschen Zondagavond een voortreffelijke stemming in de Spaarnestad, althans onder het voetballende of voetbalminnende gedeelte harer inwoners. Op de eerste plaats is HFC erin geslaagd een nieuwe overwinning te boeken; en dat nog wel in een wedstrijd waarin drie doelpunten werden ge maakt! The good old krijgt nu weer een vrij behoorlijke kans, om de ge vaarlijke helling van de degradatie- competitie voor een van zijn colle ga's, Volendam of Kennemers vrij te laten. Elders op een van de vele fraaie Haarlemsche velden hebben dui zenden EDO kampioen zien worden door een fiksche 51 zege op het Utrechtsche Velox, aldus met suc ces de kroon zettend op een com petitie, waarin de Haarlemmers steeds de eerste vedel hebben mo gen bespelen. En nu heeft men het in Haarlem reeds over promotie wedstrijden en zelfs al over promo tie zonder meer. Dat laatste wordt nog wel niet heelemaal hardop gezegd, maar wie ooren heeft om te hooren, kan zonder al teveel moeite vernemen, dat er in de bloemenstad genoeg voetballief hebbers zijn, die er een lfef ding op willen zetten, dat EDO ditmaal met succes den sprong naar de eerste klasse zal wagen. En menschen, die wat minder stoutmoedig zijn in hun bewe ringen, vertrouwen ons toe, dat zij hun ploeg toch vol goeden moed aan de promotie-com petitie zien beginnen. Hetgeen we kunnen be gapen. En ook verder vormen die promotiewedstrij den, welke weer veel menschen rond het EDO- veld en vele florijnen in de kas van den dito penningmeester zullen brengen, het onderwerp van alle gesprekken. Er wordt al over ge smoesd op de tribune, ais de wedstrijd tegen Velox nog aan den gang is. Ook na afloop in de trams praten de menschen er druk over, alsof het EDO-kampioenschap een gemeente lijk belang is en op de terrassen, waar het prettig nakouten is in een weldadig zonnetje, wordt de koele dronk neg eens extra nabesteld Er zjjn niet elk jaar tweede klas-kampioener. in Haarlem! En daar hooren we ook brokjes Haar lemsche voetbalgeschiedenis, zooals alleen doorgewinterde voetballiefhebbers zien die weten te herinneren en ze ook weten na te ver tellen. We hooren er van de vreugde en van de teleurstellingen, welke de Spaarnestadbewo- ners al aan hun ploegen hebben beleefd en we zien de ch'bs. die kleur en verve brachten aan het stedelijke sportleven alle de revue passee- ren: HFC, Haarlem, EDO, RCH en HBC, want ook HBC heeft zich In deze gelederen een naam verworven Maar dat is maar terloops. Echt door ge- boom cl wordt er vandaag alleen over de presta ties van H.F.C en E.D.O. Over H.F.C., dat al weer won en dat wat eigenlijk meer zegt kans zag in één wedstrijd drie doelpunten te maken. Dat was lang geleden, herinnert men zichEn nu is er ook weer moed voor de toekomst. Het zal moeilijk zijn, maar er is nog niets verloren. En daner is toch een kampioen in Haar lem. E.D.O. heeft ook een flinke dosis suppor ters achter zich, dat kan men wel merken, als de vijf doelpunten vallen tegen de Utrechtsche ploeg, als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, als de spelers het veld verlaten. De talrijke toeschouwers hebben vooral in de eerste helft kunnen genieten van een spannen- den strijd, waarbij Velox zijn huid zoo duur mogelijk trachtte te verkoopen. Want nadat Hellingman na tien minuten de scores voor EDO geopend had, antwoordde Velox onmiddel lijk met een feilen aanval, waaruit I. Sluyk met een schitterend schot de partijen weer op gelijken voet bracht, terwijl het enorme ge juich van den EDO aanhang nog niet was ver- zongen de gelukkige Haar lemsche voetballiefhebbers toen zij gisteren aan de Kle verlaan E.D.O. kampioen za gen worden door een over tuigende 51 zege op Velox. De kampioensstemming steeg naarmate de ivedstrijd vor derde en toen de scheidsrech ter eindelijk voor de laatste maal had gefloten, stormden de meest enthou siaste E. D. O.-aanhangers over het veld, namen de spe lers op de schouders en droe gen hen in triomf naar de kleedkamers. Vanzelfspre kend kwamen niet alle ver heugde gezichten op onze foto. maar de lezer kan ervan overtuigd zijn, dat er dien dag in Haarlem nog heel wat meer waren dan er hier staan afgebeeld. Al was het alleen maar in den Hout, waar H. F. C. aan de Spanfaardslaan met succes voor zijn laatste kansje streed! (Foto Stevens) stomd. (11). Het duurde even voor de thuis club over dezen tegenslag heen was en in deze periode kreeg de Haarlemsche achterhoede het zwaar te verantwoorden. Zandstra werd hier terdege gemist, maar diens plaatsvervanger Steffens deed toch herhaaldelijk goede dingen en eenmaal verrichtte hij een prachtige safe door het leder nog juist van de doellijn weer het veld in te werken. Tegen het verstrijken van de eerste helft kwam EDO tenslotte weer in den aanval en kort voor de pauze belandde een der vele fraaie voorzetten van Spek op het hoofd van Hellingman, die geen fout maakte en z'n club een 21-voorsprong bezorgde. Het eerste kwartier na de rust was zeer in teressant omdat Velox z'n sportieven plicht bleef vervulien en de E D.O.-achterhoede herhaalde lijk voor moeilijke problemen stelde. Schijve- naar c.s. wisten den druk echter te weerstaan en toen E.D.O. een hoekschop forceerde, kopte Hellingman den bal ten 3den male langs doel man Haxe. Hiermede bleek het pleit beslecht. E.D.O. speelde vólkomen rustig verder en de strijd scheen als de bekende nachtkaars uit te gaan. Tegen het einde echter nog een kleine oplev'lng, vooral van E.D.O.-zijde, waarbij Hel lingman z'n vierde doelpunt scoorde, terwijl deze productieve speler tenslotte z'n linksbuiten Nolet nog ln de gelegenheid stelde den stand op 51 te brengen Een enthousiaste menigte kon kort hierna den kampioenen de eerste welverdiende hulde bren gen. En dan een stuxje geschiedenis? De E.D.O.- historie zou niet in een kort bestek te schrij ven zijn en het is dan ook onze bedoeling niet in geuren en kleuren de geschiedenis van E.D.O. te gaan herhalen. E.D.O. heeft al meer dan eens voor belangrijke gebeurtenissen gezorgd en de rasechte Haarlemmers zijn met het wel en wee van de rood-zwarten maar al te goed op de hoogte. Slechts willen wij de periode van de laatste tien jaar nog eens aan de vergetelheid ontrukken, omdat dit E.D.O.-kampioenschap de Haarlemsche club voor de derde maal in deze tien jaren voor de poorten van de eerste klasse brengt. De degradatie uit de eerste klasse, nu juist tien jaar geleden, was op zich reeds een tra gisch gebeuren voor E.D.O. Met Blauw Wit deelde de Haarlemsche club toen da onderste plaats, zoodat de rood-zwarten met de Amster dammers moesten uitmaken, wie van beide voor degradatie in aanmerking kwam. Na twee extra-wedstrijden Viel de beslissing ten gunste van Blauw Wit en moest E.D.O. z'n plaats ver dedigen tegen Xerxes en Fortuna. Met Xerxes eindigde E.D.O. gelijk, zoodat ook hier een be slissingswedstrijd noodig was. E.D.O. verloor ongelukkig en ging z'n geluk dus weer beproe ven in de tweede klasse Het eerste jaar na de degradatie werd EDO weer kampioen, maar in de promotiewedstrijden met Haarlem bleek Haarlem de sterkste en kon EDO opnieuw den zwaren strijd in de tweede klasse beginnen. En hoewel de Haarlemsche club steeds een hartig woordje in den strijd om het kampioenschap meesprak, het duurde thans tot het seizoen 1938/39 vooraleer EDO wederom af- deelingskampioen werd. De promotiewedstrijden van twee jaar geleden met HBS en Hilversum liggen nog versch in het geheugen en ook nu weer werd het doel niet be reikt, hoewel EDO verreweg de beste kansen had. De tragische dood van Bas Timmermans tij dens den wedstrijd tegen Hilversum was een zeer donkere bladzijde in EDO's geschiedenis en is ongetwijfeld van grooten invloed geweest op het verdere verloop van de zware promotiecompe titie. HBS bleef uiteindelijk eerste klasser. En -thans staan de EDO-mannen ten derde male dus voor het eerste klasseschap. Ook nu zijn de kansen weer gunstig, want het EDO-elft3l beschikt over uitnemende technische kwalitei ten. Maar met techniek alleen komt men niet in de eerste klasse. Daarbij spreken ook andere factoren mee en in de allereerste plaats is het geluk een voorname factor. EDO behoeft Vrouwe Fortuna niet op z'n hand te hebben, maar te genwerking van deze voorname „dame" kan tenslotte geen enkel elftal verdragen. Het EDO' elftal, met een verded'ging waarin doelman Wille en rechtsachter Zandstra de groote krachten zijn, een halflinie, waarin Sohijvenaar de spil bi) uitnemendheid is 'en met spelers in de voorhoede als Spek, Schildwacht en Hellingman, kan met vertrouwen den zwaren strijd tegen ZFC e» KFC tegemoet zien. Het Friesche elftal, dat een vrlendschapp®' lijken wedstrijd speelde tegen den UtrechtscheP eerste klasser D.O.S., slaagde erin een 60 over winning te behalen op de Utrechtenaren. De bekende Upendamsche schaatsenrijdsteri kampioene van Nederland in het hardrijden' mej. H. E. Donker, treedt Donderdag 29 a.s. in het huwelijk met den heer mr. H. Zwa" rensteyn te Oegstgeest. In tegenstelling met berichten. waari£ werd medegedeeld, dat de rechtsbinnen v9 Heerenveen, Lenstra, overschrijving zou heb**\ aangevraagd naar H.S.C., -ernemen wij zulks niet waar is en dat Lenstra voor Hee veen blijft spelen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 4