BEY VE Kleurrijk levenswerk onder glas Ned. Voetbalbond FRANKEN's „HALF OM" afl v. Empeien WANDGEDIERTE KOUSEN KAAN flllT DE ZAANSTREEK^ DINSDAG 20 MEI 1941 JUBILEUM BIJ DE MARECHAUSSEE Het kweeken van variëteiten in de bollenstreek Een unicum, dat weinigen kennen MARKT-N Fa. H. v. LOON - Tel. 23037 Zaansche Tafeltennis kampioenschappen Clandestiene slachting „WINTERHULP" VER. PLAATST Centrale Keuken Burgerlijke stand „De Eendracht" VELSEN'NOORD SANTPOOR1 IJMUIDEN R.K. Middenstand R. K. PROPAGANDACLUB CONGRES DER DERDE ORDE Handelsavondschool Encycliek-herdenking CASTRICUM HEEMSKERK UITGEEST KROMMENIE Onderafdeeling Haarlem HILLEGOM PURMEREND WORMER ZAANDAM Neem in Uw eigen belang Want 't blijft versch nog dagen lang! PLANT NU TOMATEN Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer P v. Breukelen, brigade-commandant van de marechaussee, alhier, bij het corps marechaus- lee in dienst trad. De heer van Breukelen was aanvankelijk in Zwolle werkzaam. Vandaar kwam hjj naar Be verwijk, waar hij tot wachtmeester werd bevor derd. Lated volgde zijn overplaatsing naar Wijhe, waar hij gedurende 15 jaren werkzaam was. In December 1939 werd de heer van Breukelen, die inmiddels tot opperwachtmeester was be vorderd, wederom naar Beverwijk overgeplaatst en hier benoemd tot commandant der brigade. Het heeft den jubilaris gisteren niet aan belangstelling ontbroken. Van vele zijden mocht hij blijken van achting en medeleven ontvangen en zulks in velerlei vorm. Zijn woning werd in den loop van den dag in een bloementuin her schapen. Velen kwamen den jubilaris persoon lijk complimenteeren, in de eerste plaats na tuurlijk de onderofficieren en minderen van het corps en voorts de leden van het gemeente lijk politiecorps, terwijl o.a. ook de oud-brigade- commandant van de voormalige Rijksveldwacht, de. heer Seldenthuis, thans brigade-comman dant van de marechaussee te Castricum. den ju bilaris de hand kwam drukken Het was voor den heer van Breukelen en zijn echtgenoote een mooie herdenkingsdag. Maandagavond deed de politie een inval in een perceel in het centrum van de plaats, waarbij drie personen werden betrapt bij het Clandestien slachten van een koe. De personen lijn in bewaring gesteld, terwijl de koe in be slag is genomen. Het is in den laatsten tijd wel gebleken, dat W. H. N. reeds heel wat werk heeft verzet in den lande en hierop maakt de gemeente Vei- sen geen uitzondering. Regelmatig hebben wij onze lezers op de hoogte gehouden van de verrichtingen van bo venstaande Stichting en hieruit is wel gebleken, dat ook in onze gemeente heel wat werk is ver richt, waarvan honderden gezinnen in de ge meente kunnen getuigen. Aanvankelijk begonnen in een klein kamertje in het raadhuis, moesten reeds spoedig meer dere vertrekken ter beschikking worden gesteld, om den vrijwilligers gelegenheid te geven hun werkzaamheden te verrichten. In de praktijk bracht dit echter vele moei lijkheden mede, zoodat spoedig naar een betere werkgelegenheid moest worden uitgezien. Thans is het dan zoover, dat bovengenoemde stichting de beschikking heeft gekregen over ae voormalige arbeidsbeurs aan den Engelmundus- weg, alwaar de werkzaamheden ter hand zul len kunnen worden genomen, tot verderen uit bouw der organisatie. Ten overvloede zij nog vermeld, dat de ko mende maanden geen uitkeeringen van boven staande Stichting meer zullen plaats vinden. Zoodra hier weer mede begonnen zal worden, sal dit tijdig in de dagbladen worden bekend gemaakt. In de afgeloopen week werden in de Cen trale Keuken te Velsen 2170 maaltijden afge leverd. Verdeeld .over de vier dagen sedert de opening werden dus per dag gemiddeld 540 porties uitgereikt. Ondertrouwd: H. C. Gras en J. van Vuuren; C. G. Rutte en C. J. Zwanenburg; A. van Don gen en H. de Ruiter; H. Jager en T. Geluk; G. Zwart en A. Stol; W. G. J. Oudshoorn en P. Huijer; S. van Popta en A. M. Klaver; A. v. Leeuwen en W. Demmers; W. v. d. Tuuk en C. B. v. d. Giessen; D. Prik en C. Kerkhoven; J. J. 8. G. Kreuk en A. Vink. Getrouwd: C. Prins en J. C. v. d. Schans; J. Zonneveld en M. Klein; M. G. Boelsums en G. Boon; J. M. Verhagen en G. J. de Jonge; K. C. Dogger en M. M. Pierkes; N. ten Broeke en J. den Heijer; C. J. v. d. Kamp en G. Schoon; J. C. Gütt en E. v. d. Duijn Schouten; H S. Ham ming en J. C. E. Apetz; J. de Niet en L. v. Heij- zen; H v. Vliet en A. Zeilmaker, A. de Vries en N. Vroonland. Geboren: A. PlugZwart, d.; T. de Heer v. Nieuwendijk, d.; J. H. E. Deenv. d. Klashorst, z.; M. v. VeelenHabermehl, z.; W. Tijman— Goedhart, d.; A. M. LodewijksHeeremans, d.; E. M. SchuurmansBoomkens, z.; G. A, du Pont Baltus, z. Overleden: J. Groeneweg. 65 j., echtgen. van H. J. v. Ekkendonk, Zeeweg 336, Velsen; I. de Vries, 72 j., achtgen. van R. Visser, D. Hartogh- straat 8, IJmuiden; A. Klijn, 44 j„ echtgen. van M. E. Brouwer, 's-Gravenhage. sephgezellen het St. Franciscusspel „Franciscus en de roovers" op. Na een dankwoord van den voorzitter voor de medewerking van dezen avond, gingen allen zeer voldaan huistoe. De Harmonie „De Eendracht" zal in de tweede helft de r volgende maand een opênluehtconcêrt geven in de muziektent van het park „Con- eórdia". Sportpraatje. Het competitierad gaat zelfs zoo hard dat Santpoort in tijd van acht dagen drie wedst/ijden krijgt te spelen. A.s. Donderdag (Hemelvaartsdag), heeft Santpoort haar laat sten uitwedstrijd te spelen tegen Schoten, waar van in het begin van de competitie verloren werd. Doch sindsdien is veel veranderd wat het spel der beide elftallen betreft. Santpoort werd sterker en Schoten zwakker. Laat Santpoort evenwel haar tegenstander niet onderschatten en er rekening mee houden, dat Santpoort de beide punten op Ripperda zal veroveren, zoodat bij verliezen de begeerde kampioenstitel met de tijd van het jaar medegaat en naar de badplaats ver huist. Gerrits die tegen Bloemendaal zoo een goe den wedstrijd speelde, staat ook thans weer opge steld. Santpoort verschijnt met: C. Nijssen J. Nijssen, D. Nijssen Maarschalk, C. Tromp, Slok Gerrits, T. Tromp, Bakkum, Kaldenbach, Wijker Het programma voor Hemelvaartsdag luidt: Schoten 1Santpoort 1, 2 uur. WA 2Santpoort 2, 2 uur. WE 2Santpoort 3, 2 uur. Buslichtingen. In verband met de nieuwe dienstregeling bij de Nederlandsche Spoorwegen, heeft de directeur van het postkantoor te Haar lem de tijden der buslichtingen te Santpoort dorp en Santpoort-station gewijzigd. Te Santpoort-dorp en Santpoort-station: op werkdagen 5.45 uur le lichting; 9.50 uur 2e lich ting; 14.30 uur 3e lichting; 18.50 uur 4e lichting. Op Zon- feestdagen hebben geen lichtingen plaats in Santpoort-dorp, alleen te Santpoort station heeft des morgens om 5.50 uur een lich ting plaats. Onder groote belangstelling heeft de afdee- ling IJmufden van de R. K. Middenstandsver- eeniging een bijeenkomst gehouden. Bijna alle leden waren des middags half drie in het St. Fidelisgebouw bijeen, alwaar de voorzitter, de heer L. van Noort, het welkomst woord sprak. De eerste spreker van dezen middag, de zeereerw. pater Ernestus O. C. schetste in zijn rede „Gods Voorzienigheid in dezen tijd", de vele moeilijkheden welke wij in de afgeloopen eeuwen hebben meegemaakt en hoe achteraf bleek, dat juist in tijden van tegenslag en te genspoed veel goeds geboren wordt. Na deze rede, waarovoor Pater Ernestus een enthousiast applaus in ontvangst mocht nemen maakte de voorzitter in het daarop volgend actueel half uurtje gebruik van de gelegenheid nog eens op het mooie ret.raitewerk te wijzen. Mede door het aanvullend woord van den geestelijk adviseur gaf zich tijdens de pauze een 14-tal leden op voor de retraite in Bergen. Na de pauze sprak de heer Jan Bakker, lid van het hoofdbestuur der Ned. R. K. Midden- standsvereeniging over het onderwerp „De Mid denstand in dezen tijd". In aansluiting op de viering van het 25-jarig bestaan van de R- K. Propagandaclub in de morgenuren, had 's avonds de herdenkingsfeest vergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw plaats. Met den Christelijken groet opende de voor zitter. de heer N. van Hesselingen, deze bijeen komst. Daar de eerw. spreker van dezen avond, de Z.Eerw. Pater Borromaeus de Greeve, vroeg tijdig wilde vertrekken, sprak deze allereerst over „De schoonheid van ons H. Geloof." De gewijde redenaar herdacht in zijn rede het feit, dat de propagandaclub jubileert en vergeleek haar werk met dat der keurtroepen voor de groote roomsche zaak. Komende aan zijn onderwerp wijdde spr. een beschouwing aan de schoonheid der stoffelijke dingen. Wat wordt er al niet gedaan om dit te Verwerven? Hoeveel meer reden is er om de schoonheid van het onstoffelijke of geestelijke te verwerven? Schoonheid immers leidt tot lief de en liefde tot God. Met tal van citaten en voorbeelden werd de schoonheid van ons H. Geloof den aanwezigen voorgesteld. Hierna zong het meisjeskoor van Huize „Meerzicht" het inleidings- en slotkoor van psalm 99 van P. Piet. opus 95 B. Geloofd zij Jezus Christus. Tot slot voerde de toonèelclub der St. Jo- De heer P. v. Breukelen, "brigade commandant der marechaussee te Be verwijk, herdachtMaandag zijn vijf entwintigjarig dienstjubileum bij de marechaussee. (Eigen foto) Het bestuur van „Ustica" schrijft ons: Geheel de stad Utrecht hield op Zondag 18 Mei j.l. een St. Franciscusdag. In alle parochies werd gepreekt over St. Franciscus, navolger van Christus bij uitstek, wereldveroveraar door en voor de liefde tot God en den naaste, den man van vrede en heil! Het was een geweldige -en ontroerende mani festatie, dat geheel katholiek Utrecht, in alle H.H. Missen gretig luisterde naar de toespra ken over St. Franciscus als de volmaakte er blije navolger van Christus. Op Donderdag a.s., Hemelvaartsdag, kan nu ook weer gehouden worden het jaarlijksch con gres der Derde Orde Fed. „Ustica", te IJmui- den-Oost. De Tertiarissen verlangen ernaar er. de geestelijkheid spoort er natuurlijk toe aan. Reeds vele afdeelingen gaven zich op. Het congres wordt geopend op Donderdag middag om drie uur in de zaal van het St. Fi- delis-Patronaat, hoek Willemsbeekweg te IJmui- den-Oost. De Zeereerw. Heer H. de Greeve zal het woord voeren. Op de Gem. Handelsavondschool aan de Pla- tanenstraat te IJmuiden-Oost werd 16 Mei 1941 de cursus 1940'41 afgesloten. Van de le klasse naar de 2e werden bevor derd: Mia Broertjes, B. Haver, D. Snel, J. van 't Veer, N. Verhoeven, J. Brederveld. L. Olden burg, A. v. d. Brink, R. v. Groningen, L. Groot, A. Harmeijer, j. Hoogerduijn, R. Iemenschot, Ti. Mooij, G. Stoelenga, E. Vendel, H. Voer man, J. Meestres, B. Post, G. Jansen, B. Kleijn. W. Snoek, Jan v. d. Berg, C. Hoeben, S. Schel vis, W. Soonius, B. v. d. Kolk. J. Jonker, J. Mooij, J. v. d. Pol, G. Jeeninga en C. v. d. Steen. Van de 2e klasse naar de 3e werderi bevor derd: Marie Brakenhoff, J. Goes, C. v. d. Kolk, W. Lanser, C. Moelker, S. v. d. Schaaf, M. Slagboom en P. Bijl (herexamen), G. Fuldner, J Huizinga, K. Raadman (herexamen). P. Voogt, H. Wardenaar, J. Webbe en A. Post. De cursus 19411942 begint Maandag 15 Sept. 1941. De advertenties voor aangifte voor den nieuwen cursus volgen spoedig. Zondag herdacht de Katholieke Volksbond afd. Velsen op plechtige wijze het verschijnen van de Encycliek Rerum Novarum, weike zend brief 50 jaar geleden door Paus Leo XIII werd uitgegeven. Des morgens werd in de verschillende paro chiekerken een H. Mis uit dankbaarheid opge dragen. In de St. Laurentiuskerk te IJmuiden-Oost vond een plechtig lof plaats, waar pater Ser- verus O. C. een kernachtige predicatle hield over de groote beteekenis van de encyclieken Rerum Novarum voor de sociale positie der ar beider (ster). De geestelijk adviseur der afdeeling, pater Majella O. C., die het plechtig Lóf celebreerde, zegende hierna de gereedschappen om Góds ze gen af te smeeken over het werk. Leert men het nooit? In deze gemeente is gedurende de afgeloopen week een drietal rijwie len ontvreemd. De rijwielen waren niet afgeslo ten neergezet aan den openbaren weg. Tot he den heeft het ingestelde onderzoek nog geen resultaat gehad. Oneerlijk? Als verdacht van diefstal- van een portemonnaie met een bedrag van circa f 52 ten nadeels van zijn baas den loodgieter R. al hier, werd door de gemeente-politie diens 19- jarigeknecht gearresteerd. Eerste peulen Door den tuinier Nic. Welage, wonende aan den Oudendijk te Noorddorp, wer den de eerste peulen gesneden en aan de B. e. T.-markt gebracht. Koopers waren de Gebr. van .Riessen te Bloe mendaal voor den prijs van 63 ct. per half Kg. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonard Sietso Tjerk, zoon van W. H. Kranendonk en H. Boe- rema; Adriaan Albert, zoon van Albr. de Bie en Herm. Bergers; Johannes Petrus, zoon van Od. B. de Wit en Corn. Beentjes; Anna Catharina Maria, dochter van Lamb, de Ruijter en M. A. Jansen; Maria Divera, dochter van Petr. G. Termes en Jac. C. Druijven; Gerrit, zoon van P. v. d. Outenaar en Jac. A. Latterman; Jaco- ba, dochter van S. P. Fatels en Joh. Stengs; Maria Anna, dochter van Joh. A. Zonneveld en A. Dekker; Margaretha Hendrika, dochter van Jn. Voormeer en A. C. Bloedjes. Ondertrouwd: Nic. Tuijn en Adr. Stengs, bei den alhier; Ba.rth. H. van Beek en M. van Duivenvoorde, beiden alhier; Hendr. de Ruijter, wedr. v. M. Glorie en Gr. v. Delden, gesch. echt gen. van A. J. Apdries. M. Pranger, wedr. van Het gebeurt slechts zelden, dat men in de kleurrijke bloemenvelden een glazen show room ontdekt, waar de oogen van de bezoe kers vergast worden op een uitgebreide col lectie van tulpen en narcissen, die in kleur en vorm de schoonheid van de bloemen in het veld voorbijstreeft. Tijdens een excursie door de bollenstreek be zochten wij een van deze toonkamers met hun lijke bloemenpracht bij de N.H. Rijnveld te Hil- legom, waar uitsluitend gestreefd wordt naar het winnen van nieuwe soorten. Jaar in jaar uit wordt hier met engelengeduld door vakkundige kweekers geëxperimenteerd. Steeds worden nieu we proeven genomen, om de soort te veredelen en d'kwijls is dit werk nog ondankbaar ook, orn aat het nogal eens gebeurt, dat men na afloop van de proefnemingen toch niet dat succes kan boeken, dat men er van verwacht had. De tulpen, die juist in deze dagen volop in bloei staan, verheffen zich op ranke, stevige stengels, die soms meer dan een meter hoog zijn. Het is een grootsche symphonie van hon derden kleuren en tinten, die onder een glazen koepel te prijken staan en de resultaten zijn van een jaren langen arbeid. Maar toch is het werk van den kweeker nog niet voltooid. Het is zeifs een groote vraag of hij dit zelf ooit nog zal be leven. Het duurt ruim zes jaar voor hjj de eerste bloêm te zien krijgt en na tien jaar heeft hij pas een overzicht van het resultaat, dat hij met zijn proeven bereiken zal. Vóór dat de nieuwe variëteit echter een handelssoort is, dus op de buitenlandsche markt een plaats heeft veroverd, gaat een menschenleven heen. Dat deze bloemen onder glas staan wil niet reggen, dat hier gebroeid wordt. De glazen koe- oeling is slechts een bescherming tegen de on regelmatige weersgesteldheden, omdat deze den groei van de verschillende variëteiten belem mert. De wanden van de kas zijn geheel open er, worden alleen bij hagel of regen afgeschermd door rieten bedekkingen. Een groote collectie van breeder tulpen, welke hier bloeien, zijn speciaal geschikt voor borders en worden in Amerika veel gevraagd. De centra le landen voelden tot op heden weinig voor deze soort. Zij hielden het liever bij de oude soorten. Toch is daar momenteel ook verandering in ge komen De groote bloemententoonstellingen, wel ke in Berlijn, Hamburg, Bremen en Keulen ge houden worden, hebben hier een merkbare ver andering in gebracht, daar ook onze oosterburen thans voor deze nieuwe variëteit belangstelling toonen. De Darwin wordt gebruikt voor broei en tuinbeplanting. Naast zaaisels van Ch. Nedham, die goede broeicapaciteiten hebben, zien we 'n zaaisel van vroege tulp, Darwin (geel), dat met bijzonder groote belangstelling wordt gevolgd, daar dit zaaisel verscheidene betere variëteiten zal op leveren dan de thans bestaande. Bijzonder mooi zijn de lelievormige tulpen in rood en geel, die bij uitstek geschikt zijn voor perkbeplanting. Deze bloemen hebben een eigen- aardigen vorm. In het midden buigen de bladen naar het midden om dan weer verder naar boven sierlijk uit te loopen. Eigenlijk zijn de bollenvelden een doorloopen- de bloementuin, waar men bij iederen stap volop geniet van kleuren, geuren en bekoorlijke ver gezichten, die door de veelvoudige schakeerin gen in het landschap steeds de aandacht blij ven trekken. Maar dit selectiebedrijf is een ten toonstelling op zich, waar doorloopend vakge- nooten en bloemenliefhebbers van hun belang stelling blijk geven. De duizenden bezoekers, die vandaag weer tusschen de bloemenperken dwa len, mogen zeker een bezoek aan dit uitzonderlijk bedrijf niet vergeten. Gr. de Boer te Krommenie en Marg. W. Ver schoor te Krommenie, onlangs alhier; Jac. H. Timmer alhier en A. Gr. Groenland, te Castri cum; J. P. de Vries en N. van Hoolwerff, beiden alhier; Lour. Gr. Duin en Joh. de Wit, beiden alhier; Joh. Sinnige en Corn. Zonneveld, beiden alhier; S. P. M. Pels te Beverwijk en Com. M. v. Egmond te Heemskerk. Gehuwd: Alph. Ivens te Beverwijk en Geertr. Lammers, alhier; Com. Borst te Castricum en M. C. Gocijer, alhier; Wilh. J. Knaap, alhier en A. Hclgers te Velsen; G. Schoehuijs alhier en C. Duiker te Beverwijk; Corn. J. v. Duivenvoor de en Corn. M. Admiraal, beiden alhier; Ger. de Ruijter en Ooi. M. v. Duivenvoorde, beiden alhier; Corn. J. Kleverlaan te Egmond-Binnen en A. Welboren alhier. Rerum Novarum-herdenking. Zondag werd in onze parochie op eenigszins feestelijke wijze de uitvaardiging van de Encycliek Rerum No varum, nu een halve eeuw geleden, gevierd. Des morgens naderden alle leden der 3 groote standsorganisaties tot de H. Tafel, terwijl des middags onder het plechtig Lof de weleerw. heer J. van Adrichem een predikatie hield in verband met deze viering. Des avonds waren de besturen van Hanze, Volksbond en L.T.B. met hun leden en dames bijeengekomen in hotel „De Ooievaar". Door de Gezellentooneel- club werd onder buitengewoon veel bijval het zeer goed vertolkte tooneelstuk „De roman van een krantenjongen" van P. G. Meeuwisse voor de tweede maal opgevoerd. Het duo „Geerling" vulde met pianospel en zang de verschillende pauzen. Alles bijeengenomen was 't een schit terend geslaagde avond,, zoodat alle aanwezigen zeer tevreden huiswaarts gingen. St. Jozefgezcllen Op Wöensdagavortd zal er gedaan. een verplichte vergadering worden gehouden, waarin zeer belangrijke mededeelingen zullen worden gedaan. Uistributienieitws Dezer dagen zullen door de post aanvraagkaarten worden bezorgd. Déze kaarten moeten ingevuld bezorgd worden aan het distributiekantoor op Maandag 26, Dinsdag 27 en Woensdag 28 Mei, van 9—11.30 en van 14 uur. Latere inlevering zal tot een zeer vertraagde behandeling aanleiding geven. Concert Door de Mannenzangvereeniging „Werkmanslust" wordt op Hemelvaartsdag een concert gegeven met medewerking van Albert Dana, tenor, Utrecht en mej. Gerda Pons, so praan, Amsterdam. OFFICIEELE MEDEDEELINUEN Beëindiging Competities. Na 2 Juni zullen geen competitie-wedstrijden meer worden vastgesteld, met uitzondering van deert. H.H. Penningmeesters. De Penningmeester onderafd. Haarlem brengt ter kennis, dat de nota's voor opgelegde boete enz. zijn verzonden en voor 1 Juni 1941 voldaan moeten zijn. Mocht men de nota niet ontvangen hebben, dan .gelieven de betrokken penningmeesters om toezending van een afschrift te verzoeken. Onder geen enkele omstandigheid zal men zich later op de niet-ontvangst der nota kunnen be- loepen. Betaling kan ges-chieden bi) voorkeur op onze Postgirorekening No. 309438 ten name van den Haarl. Voetbalbond te Haarlem of ten huize van den penningmeester, Prins Hendriklaan 62 te Cverveen. Bij storting op onze postrekening ge lieve men het stortingsbewijs als kwitantie te bewaren. Medische Sportkeuring. De Secretaris van het Haarl. Bureau voor Me dische Sportkeuring is verhuisd naar Mauricia- laan 40 te Overveen. telefoon thans No. 24135. Overschrijvingen. Ingetrokken is de overschrijving onder No. 1165 verleend aan L. Kooien van DSK naar Johez, we gens het voor den vastgestelden datum uitko men voor JOHEZ. Schcldsrechterskaarten. Woensdag 21 Mei a.s. (van 8 tot 8.30 uur) voor de wedstrijden op Hemelvaartsdag: Grogp A tot en met Z. Zaterdag 24 Mel as. (van 5 tot 5.30 uur): Groep A tot en met Z. Strafzaken. Geschorst. W. de Raadt, lid van Vogelenzang, voor den duur van drie wedstrijden, ingaande 14 Mei 1941, wegens wangedrag In den wedstrijd Vogelen zang 2BSM 3 op 4 Mei 1941. C. J. Vos, lid van Hillegom, voor den duur van vier wedstrijden, Ingaande 14 Mei 1941, wegens wangedrag in den wedstrijd RCH 6Hillegom 2 op 4 Mei 1941. W. A. van Oojfen, lid van RCH, voor den duur van vièr wedstrijden, ingaande 14 Mei 1941, we gens wangedrag in den wedstrijd RCH 6Hil legom 2 op 4 Mei 1941. wedstri.ipprogramma VOOR DONDERDAG 22 MEI (Hemelvaartsdag). Voorloopig Plaatselijk Elftal—RCH Combinatie, 2 uur, A. M. Hoff. Grensrechters: J. Th. Jordan Jr. en G A. Wooijekind. Gewone Competities. Afd. 1B. Beverwijk 2—RCH 4, 2 uur, H. Scholts. Afd. 2A. Beverwijk 3—VSV 3. 12 uur, H. A. Hurkmans. Afd. 2B. DSK—RCH 7, 10 uur, Th. Portegies. Afd. 2C. WE 2Santpoort 3, 2 uur, H van Gastel. Afd. 2D. Nieuw VennepETO, 2 uur, J. F. Ploeg Afd. 3A. EDO 7EHS 3. 10 uur, N. Pannevis. Afd. 3D. DSK 2—HFC 5, 12 uur, W. Goulooze. Afd. 3E. Hillinen 3Hillegom 3, 10 uur. G. de Raadt. Afd. 4A. VVH 4Stormvogels 5, 10 uur, G. van 't Hul. Nieuw Vennep 2—ETO 2, 12 uur, A. C. Slobbe. Afd. 4B. HBC 5HBC 4, 12 uur, J. C. H. V. d. Bem. WEDSTRIJDPROGRAMMA ZONDAG 25 MEI 1941. Afd. IC. OIVVogelenzang, 2 uur, A. Bras. Afd. 2B, Bloemendaal 3VSV 5, 10 uur, J. Schaap. Waterloo 2Kennemers 5, 10 uur, J. J. Rosier Afd. 2C. NAS—HBC 3, 2 uur. J. G. C. Schetter. IEV 2TZB, 2 uur, M. H. van Dorp. WE 2Hoofd. Boys, 2 uur, G. Jansen. Afd. 2D. ETODeCeO 2, 2 uur, Th. van Kampen. Halfweg 2Damlaten, 10 uur, J. Otten. N. VennepEDO 6 2 uur, J. M. P. Giebels. Afd. 3A. DeCeO 3—EHS 3, 10 uur, W. de Groot Jr. DOAEDO 7. lo uur, G. Winkelaar. Afd. 3C. BSM 2VCV, 12 uur, F. van der Loo. Afd. 3D. EHS 4Halfweg 3, 10 uur. Kennemers 7Droste 2, 10 uur. J. J. L. Houttuin DSK 2—WH 3, 10 uur, J. C. Luiten. Afd. 3E. Hilleeom 3Heemstede 2, 10 uur, H. C. de Wld. Afd. 3G. NAS 2Allian'ïe 3, 12 uur, J. Th. Jordan Jr Santpoort 4—DEM 3, 12 uur, G. A. Mooljeklnd DEM 6—TYBB 5, 12 uur, W. Kelder. TZB 2—DEK 2, 12 uur, P. Th. de Haas. IEV 3—O. Gezellen 3, 12 uur, N. Molenaar. Afd. 4A. VI. Vogels 3—N. Vennep 2, 10 uur, B. van Dijk. EDO 8Stormvogels 5 10 uur, G. V. 't Hul. Terrasvogels 5—DOA 2, 10 uur, G. P. J. van de Wiel. Afd. 4B. ^it 3—HBC 4. 12 uur, W. P. Nederstigt. BSM 3O. Gezellen 4, 2 uur, C. J. Scheffer. DEK 3Hoofd. Boys 2, 12 uur. H. van Gastel. Van Nispen 2—Vogelenzang 2, 2 Uur, A. C. Slobbe. Junioren A. EDO a—Schoten a, 10 uur, H. J. Jore. Kennemers aBloemendaal a, 10 uur, W. Lubbers. Afd. B. Terrasvogels aEDO b, 10 uur, A. J. v. d. Klashorst. Afd. C. TYBB aHBC b, 12 uur, D. Schipper. DEKHBC a, 2 uur, H. A. Hurkmans. Afd. F. EHS bBloemendaal o, 10 uur, J. Grund. Aid. G. DSS c—TYBB b, 2 uur. DEM ao. Gezellen b, 12 uur. Aid. Jun. I. DSS bO. Gezellen c, 2 uur. TYBB c—IEV b, 12 uur. DEM cSantpoort b, 2 uur. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 24 MEI 1941. Zaterdagcompetitie. Afd. A. Tw. JeugdKennemerland 2, 3 uur. Verg. Weg, J. Steffens. Afd. B. VEW 2Telefonia 2. 3 uur, H. Drupsteen. Kennemerland 5WRA, 3 uur, J. A. G. Krouwels Jr SIZO 2Kennemerland 3, 3 uur. M. Paardebek Jr ADSPIRANTENCOMPETITIES. Afd. D. Halfweg—DIO, 3 uur. ETOEDO c, 3 uur. KennemerlandTHB a, 3 uur, Afd. E. EDO d—VVH. 3 uur. Afd. G. O. Gezellen—DEK, 3 uur. NOORD. AD SPIRANTEN-COMPETITIE. Afd. B. Stormvogels e—Kennemers c, 3 uur. w GOUDEN BRUILOFT Op 21 Mei a.s. zal het echtpaar H. Minck-van Egmond, Ambachtstraat 24, de gouden bruiloft vieren. Om zeven uur zal dien dag in de St. Martinuskerk een H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen. Het zal den oudjes die resp. 76 en 75 jaar oud zijn niet aan belang stelling ontbreken! (Eigen foto) Leo XIII Met heel veel succes heeft de tooneclvereeniging Leo XIII een uitvoering ge geven van' het blijspel met zang „de Molen van Sansouci". De opvoering slaagde uitstekend, Leo XIII had als van ouds veel succes. „Dag van den arbeid" Georganiseerd door het comité „Naar de Nieuwe Gemeenschap" had Zondag een herdenking plaats van de uitvaar diging van de „Encyclieken „Rerum Novarum" en „Quadragesimo Anno'" 's Morgens was er een algemeene H. Commu nie voor alle georganiseerde arbeiders. Midden standers, boeren, de leden van den Vrouwen bond en de Jeugdorganisaties. 's Middags had in de kerk de zegening van de werktuigen plaats. De weleerw. heer kapelaan Bisschop hield daarbij een korte toespraak over de groote waarde van den arbeid voor alle men- schen. Na de gebruikelijke gebeden en gezan gen volgde toen de zegening der werktuigen. Daarna had er in het Patronaatsgebouw een herdenkingsbijeenkomst plaats, waarop de wel eerw. heer F. J. J. Bollinger, het woord voerde. R. K. W. S. V. De vriendschappelijke wed strijd WSVPurmerend ten bate van een speler vai. P., die onlangs op het W.-veld een been brak, trok weinig publiek, waarschijnlijk doordat de wedstrijd te laat vast stond. P. kwam onvolle dig uit en W. met een aantal invallers. P. won met 20, De competitie-wedstrijden brachten de volgende uitslagen: WZ 7—WSV 2 0—17; WSV a— GVO a 2—0; WSV b—USV b 6—2 en WSV VVZ d 1—1. Inbraken op klaarlichten dag. In een twee tal woningen resp. aan de Van Ordenstraat en de Verbeekstraat is Maandagmiddag bij afwezig heid van de bewoners ingebroken door verbre king yan een spanjoletsluiting. Deze diefstallen moeten tusschen 2 en 5 uur hebben plaat ge vonden. Uit beide woningen bleek een klein be drag aan geld ontvreemd te zijn. De politie stelt een onderzoek in. BEVERWIJK, 19 Mei. Bloemenveiling 't Cen trum. De prijzen waren als volgt: Yellow Queen 1730, Wedgewood 15—32, Imperator 2838, Whi te Excelsior 1529, div. bloemen van Lathyrus 12 26, Deronicum 812, Ranonkels 15—19, Trollius 1018. Anemonen The Caen 1424, Hollandia 12 —25, St. Bavo 1020, Fulgens 1726, Umbellatum 45145, Ixia 2024, Muurbloemen 1315, Druif jes 1.204, Rozen 45—165, Tulpen 5—27, Narcis sen 622, in guldens per 100 bos. Violen 2585, Africanen 615, Begonia's 1015, Cloxinia's 40— 60, Speria's 25—62, Salvia's 1722, Hortensia's 80 140 cent per pot. BEVERWIJK, 19 Mei. B. E. T. N.V. Prijzen als volgt: Sla 815, Postelein 2226, Spinazie 47, Lof 18—26, Sjalotten 17—22, Bieten 5—7, Wijn peren 3—4, Peulen 126, Prei 2031, Kelen 811, Hout 8—9, in guldens per 100 kg. Asperges 24—79, Soep 20, Peterselie 15, Radijs 2, p. 100 bos. Bloem kool 1723, Komkommers 820, Aardbeien per doos 6080 cent. TER AAR, 19 Mei. Centrale Veiling. Spinazie 8 —28 cent, Sla 1.006, Vellen 2236 cent, Peulen 6.4010. Snljboonen 7.40, Postelein 1720, Prei 22 —33, Radils 2.00, Peterselie 6.80, Rabarber 8.50, Selderie 7.90—8.30, Tomaten 27 cent, Bloemkool 623 cent, Komkommers 1320 cent, Aardbeien 3538 cent. PURMEREND, 19 Mei. .Afslagver. Bcemster, Purmerend en Omstreken". Aardbeziën 4243 ct. per doosje. Witlof 14.00—26 per 100 kg. Bloem kool 8.0Ö—23 Spinazie 5.607, postelein 22.00 23 per 10O kg. Sla 1.40—6 per 1Ó0 krop. Andijvie OOGST VITAMINEN UIT UW EIGEN TUIN Tomatenplanten p. stuk 15 ct. per 10 1.40, per 100 12.50. TUINBOUWBEDRIJF BINNENWEG 18 HEEMSTEDE TELEF. 28080 GEGARANDEERD TOTALE UITROEIING MARNIXSTRAAT No. 116 - HAARLEM Zuiveraars v. Rijks- en Gemeentegebouwen In sport, drie-kwart en lang. Solide kwaliteiten. Enorme sorteering. GEN. CRONJéSTRAAT 129 HAARLEM - TELEF. 11385 Zondag werden in „De Jonge Prins" teWor- merveer de jaarlijksche wedstrijden om 't kam pioenschap van de Zaanstreek gehouden. De wedstrijden hadden een aangenaam en vlot verloop en brachten vele verrassende uitslagen. Dit bsgon reeds in de junioren-klasse, waar de beide favorieten, B. Melk van ZTTC en J. Binken van Geel-Zwart, in de eerste rondo tegen elkaar lootten. In een spannenden strijd toonde B. Melk zich in drie sets den meerdere en had daarmede vrijwel het kampioenschap behaald. Hij eindigde onbedreigd als nummer één. J. Gouw van ZTTC werd tweede en J. van Kleef van SSS werd derde. In de tweede klasse waren 31 deelnemers. In de tweede ronde plaatsten zich in poule 1 mej. S. Kwast, w. de Jong en N. Jak; in poule 2 J. de-Bruin, M. Heijne en D. Mijnen; in poule 3 G. Kos, N. van Krochten, H. Buijck en A. van Herkhuizen. In de finale kwamen N. Jak van Steeds Voor waarts en N. van Krochten van SSS. N. Jak werd eerste en M. Heijne van Steeds Voor waarts derde. In de eerste klasse waren 19 deelnemers. Hier waren vele en spannende wedstrijden te zien en ten slotte kwam een uitslag, zooals wel niemand zal hebben verwacht. Zoo werden J. Bank, S. Lemaire, R. Koopman, F. Winter en W. Berkhout reeds in de eerste ronde uitge schakeld. Opmerkelijk was de prestatie van den nog jongen SSS-speler A. Bon, die in de eerste ronde F. Winter sloeg. In de tweede ronde plaatsten zich in poule 1 A. de Ruijter, B. Heesterbeek en C. Dekker; in poule 2 J. Cornelisse, H. C. Lodder en A. Bon. In de finale kwamen A. de Ruijter van DOK en H. C. Lodder van ZTTC. Deze wedstrijd bracht niet, wat er van ver wacht werd, doordat De Ruiter geen goed te genspel wist te geven tegen het korte spel van Lodder, die dan ook reeds in drie sets zich als nummer één plaatste. Cornelisse werd derde. Om het kampioenschap dubbelspel werd ge- speeld door 8 teams. In poule 1 viel ook het spel van A. BonB de Groen op, doordat ze het sterke team Win terBerkhout sloegen. Ze moesten echter de vlag strijken voor de meer geroutineerde spe lers LemaireDekker. In poule 2 sloeg het damesteam S. Kwast— F. Lemaire het team Koopman—Heijne, maar zjj werden geslagen door haar clubgenooten SchuddeboomLodder. LemaireDekker be haalden het kampioenschap na een spannenden strijd in drie sets. 20.0031 per 100 kg. Radijs 2.00 per 100 bos. Ra barber 7.209 per 100 kg. HEM (Zuider-Kogge) 19 Mei. Groentenveiling- Witlof I 18.70—20.60, II 15.40—17.60, III 12—14.50, Spinazie 7.00 per 100 kg. Sla 3.506 per 100 krop. Rabarber 6.70 per 100 kg. Bloemkool 17.30 per 100 stuks. Aardbeien 134167 cent per kg. BEVERWIJK, 19 Mei. Vereen. Vellingen „Ken nemerland" en „Vrije Veiling". Spinazie 7, afw. 5.60, Postelein 2931. cent per kg. Sla 36 cent per krop. Sla 1722 cent per kg. Wortelen V' cent per bos. Rabarber 79 cent per kg. Radi)8 2, Selderie 2428, Peterselie 1520 cent per boa Prei 25—33, Witlof 18—25 cent per kg. BlocmkoO' I 23, II 12—15, Knollen I 23 cent per stuk. Sml' boonen. 1.22, Dubb. Boonen 1.26 per kg. Asperge8 80—90, idem blauwe 60—65, per kg. Asperges Per bos 5074 cent. Aardbeien per doosje 7492 ct. Mach. no. 16 markten BODEGRAVEN, 20 Mei. Aangevoerd 104 par tijen Goudsche kaas, totaal 4680 stuks, wegen' de 42120 kg. Prijs met R.M. le soort 4141-50' 2e soort 3940. Handel matig. GRONINGEN, 20 Mei. Veemarkt. Kalf- melkkoeien le kw. 480500, 2e kW. 350380, 5 kw. 240—290, kalfvaarzen le kw. 350420, kw. 275—300, vroegm. koeien le kw. 400450,^ kw. 300325, vare koeien 275400, vaarzen j ucjtjy y ai v iiwivii j „a —300, slachtvee 115—225, melkschapen 45—6"' weideschapen 4560, vette lammeren 35 biggen 13—20, idem 2.30—2.90 de week. Aan voer: 606 runderen, 590 kalveren, 263 schap® 2250 lammeren, 21 varkens, 653 biggen. Overzicht: Voor het kalf- en melkvee hiel" de prijzen zich voor de beste soorten staan" Het aanbod hiervan was klein. De afwijken soorten werden zeer traag verhandeld- Door Veehouderij Centrale werden ongeveer 150 deren en een aantal aangevoerde nuchtere ka veren overgenomen. Weideschapen en w'eI lammeren iets minder goed te plaatsen. De ti ge prijzen bleven echter onveranderd. -t- schapen gevraagd en zeer duur. Biggen, van de aanvoer zeer groot was, waren nu» goed te plaatsen. De prijzen liepen terug- .„-J5 BROEK OP LANGENDIJK, 20 Mei kg. rabarber 6.40—8.00; 2180 kg. witlof, lc 11.60—21.70, 2e kw. 7.60—13.50. NOORDSCHARWOUDE, 20 Mei. 17000 kg- barber 6.408. ToPg®0 IJMUIDEN, 20 Mei. Consignatievisch. \ntyb-^ 3.954.25 per kg. Pufschol 43.00, Idem II *u' 17, beiden per 50 kg. Zeer weinig aanvoer u' OPEN BOOTEN IJm.; 328 16.—, 307 29.—, 386 7.—, 397 S"—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2