Darlan over zijn onderhoud met den Führer Spoedige breuk Londen-Vichy? Eén aardappelbon voor twee weken I Verduistering v r Duikbootwapen ver nietigt 1 10.300 ton Successen der Ital. vloot S - V Prijsaanduidingsbesluit heden in werking VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 24 MEI 1941 Samenwerking met Duitsch- land en trouw aan Pétain Vereischt Nieuwe commandanten in Ver. Staten benoemd Verlenging volmachten voor president Quezon Doodstraf op prijsopdrijving in Roemenië? Grieksche Koning in Caïro Lord Austin overleden Bioscoopbrand te Ankara J- K R O ATIFfa Porties blijven even groot Duitsche en Ital. matrozen in Amerika vrijgelaten Generaal Guzzom afgetreden VICHY, 23 Mei (DNB). De Staking op Amerikaansche werven Australië's oorlogskosten VON BRAUCH1TSCH IN BEZETTE GEBIEDEN Duitsch weermachtsbericht Graziolo thans Hooge Commis saris van Ljoebljana HET KONINKRIJK KROATIË ITAy^CH "N[agram BIJ DE CENTRALE KEUKENS: Boter in het eten Pauze op den Balkan Ital. weermachtsbericht Popoio di Roma over troepenver voer door Rusland en Turkije Dreigende politieke crisis in Noprd-Ierland Andrews naar Londen Meisje door vrachtauto overreden SPAANSCHE ARBEIDERS NAAR DUITSCHLAND Voorloopig zullen 200 d 300.000 man vertrekken Tijd en eeuwigheid DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Tentoonstelling over Vrijmet selarij te 's-Gravenhage BUR. VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: SMEDESTRAAT 5 TELEOON 21543 EN 21544 - GIRO 22884 ABONNEMENTEN: met inbegrip van het Zondagsblad 26 cents per week, per kwartaal 3.42 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 23021 De prijs der advertentiën bedraagt 35 cents per regel. Ingezonden Mededeelingen 60 ets. per regel. Bij contract sterk geredu ceerde prijzen. Kleine annonces (Vraag- en Aanbod-advertentiën) 13 regels 48 cents, iedere regel meer 16 cents., plaatsvervangende premier, admiraal Darlan, heeft vanmiddag voor de Fransche radio een rede gehouden, waarin hij verslag uitbracht over zijn besprekingen met den Führer. ,,De rijkskanselier heeft mij niet aangespoord," zoo verklaarde Dar lan, ,,tot uitlevering van onze vloot aan hem. Iedereen weet en de Engelschen weten het beter dan wie ook dat ik haar aan niemand zal uitleveren. De kanselier heeft geen koloniaal gebied van mij ge- eischt. Hij heeft ook niet van mij verlangd, dat wij Engeland den oorlog verklaren. Waarom zou hij dat ook gedaan hebben? Duitschland, dat alleen den oorlog ingegaan is. acht zich in staat hem alleen te beëindigen tegen welke-coalitie dan .ook. Tijdens 't onder- houd Is er geen oogenbhk sprake geweest van het opgeven van het Fransche souvereiniteits- recht. Frankrijk kiest volledig vrij den weg, waarop het zich begeeft. Heden en toekomst hangen van het land zelf af. Het zai den vrede krijgen dien het zelf verwerft („la paix qu'elle se sera faite elle-même"). Het zal m de Europeesche organisatie de plaats innemen, die het zichzelf bereidt. Herinnert u want zékere lieden schijnen dit te vergeten dat Frankrijk de zwaarste nederlaag uit zijn geschiedenis heeft geleden, dat drie vijfde van het gebied In Europa be zet is en wij anderhalf millioen gevangenen hebben. Deze nederlaag is de schuld van onze fouten in het verleden Van 1919 tot 1939 heb ben onze leiders en onze wetgevende vergade ringen de eene fout na de andere begaan en zich laten meesleepen tot de verdediging van belangen, die niet de onze waren. Zij hebben ons tot de beschermers van de kleine Euro peesche volken gemaakt, zonder dat wij in staat waren de voor de vervulling var, deze taag onmisbare wapenen te smeden. Zij hebben het land slechts van een defensief leger voorzien. Ofschoon onze leiders het niet verstonden den oorlog geestelijk en stoffelijk voor te be reiden, hebben zij toch den oorlog verklaard Wij hebben hem verloren door de schuld en nalatigheid dergenen, die ons daarin meege sleept hadden. Na een onbeschrijfelijke cata strophe is de maarschalk geroepen om het lot des lands in handen te nemen, en hij verzocht om een eervollen wapenstilstand. In Juni 1940 had de overwinnaar den wapenstilstand kunnen weigeren, Frank rijk kunnen verpletteren en van de wereld kaart vagen. Hij heeft dit niet gedaan. In Mei 1941 verwaardigt de overwinnaar zich tot onderhandelingen met de Fransche regeering. Sedert de Bijeenkomst van Mon- toire. toen tot het beginsel der samenwer- WASHINGTON, 23 Mei. (D.N.B.). President Roosevelt heeft drie nieuwe commandanten be noemd, een voor het luchtcorps, een voor de infanterie en een voor de afdeeling chemi sche oorlog'voering. Generaal-majoor Brett is benoemd tot com mandant van het luchtcorps, in plaats van kol. Arnold, dié tot dusver chef van het luchtwapen van het leger was en die thans tot generaal-majoor is benoemd. Arnold behoudt Zij- functie van plaatsverv. chef van den staf. Brigadier Courney Hodges is benoemd tot commandant van de infanterie als opvolger van generaal-majoor Lynch, die met pensioen gaat. Kolonel Porter is benoemd tot leider van de afdeeling chemische oorlogvoering. Hij ver- Vangt generaal Baker, die de vorige maand met pensioen is gegaan. Arnold, die tot dusver het bevel voerde over bet luchtwapen, heeft, zooals men weet, on langs een reis nas- Engeland gemaakt om de toestanden aldaar te bestudeeren. De Senaat heeft het wetsontwerp aangeno men, dat het federale productiebureau het recht geeft om opdrachten voor Engeland, het Amerikaansche leger en de Amerikaansche Vloot prioriteitsrechten te verleenen boven Particuliere opdrachten. Het wetsontwerp V'ordt thans eer onderteekening naar het Wit 's Huis gezonden Vrachtauto's van de marine der V. S. hebben ^rfjdag opnieuw onder de bescherming van marinetroepen arbeiders naar de werven ge- l°hden, waar de machinisten het werk hebben Neergelegd. Associated Press meldt, dat tot °hsver nog geen enkele stakende machinist het Verk hervat heeft. king werd besloten, heeft Frankrijk door gestes uitdrukking gegeven aan zijn wensch tot voortzetting van deze politiek. Deze gestes zijn voor den rijkskanselier aanleiding geweest ons verzachtingen van de gevol gen der nederlaag en van de wapenstil standsbepalingen toe te staan, welke ver zachtingen u bekend zijn. Luistert goed naar mijn woorden: van het verloop der huidige onderhandelingen hangt de toekomst van Frankrijk letterlijk af. Het gaat voor Frankrijk om een keus tusschen leven en dood De maarschalk en de regeering hebben het leven gekozen. Uw plicht is nauwkeurig voorgeschreven: volgt den maarschalk, steunt hem met al uw krachten, zooals ik het zelf ook doe, bij zijn werk voor de nationale vernieuwing Laat u, als hij en ik doen, in uw gedachten en handelingen uitsluitend leiden door de hoogere belangen van Frankrijk." Volgens Reuter heeft het Britsche ministerie van Blokkade vandaag medegedeeld, dat een definitief af breken der betrekkingen tusschen Engeland en de regeering te Vichy voor de deur staat. MANILLA, 23 Mei. (S.P.T.) De Nationale Vergadering heeft Vrijdag een crediet van 10 millioen pesos toegestaan, welke ten be hoeve van de burgerlijke verdediging zullen worden aangewend, in samenwerking met de Vereenigde Staten. De Nationale Vergade ring verlengde daarna de volmachten van president Quezon voor den tijd van een jaar. Naar uit New York wordt gemeld, heeft de Australische ambassadeur in Washington, Robert Casey, tijdens een bijeenkomst een rede ge houden, waarin hij gesproken heeft over de Australische oorlogskosten. De ambassadeur zeide o.m.: „Deze oorlog wordt door Australië op een heel wat breedere basis gefinancierd dan ce vorige oorlog. Alleen reeds voor 1941 zijn de oorlogskosten op 200.00.0.000 Australische ponden begroot, hetgeen evenveel is als de gezamenlijke kosten van den vorigen oorlog. Een derde ge deelte van dit bedrag wordt door belastinggelden én twee derden door leeningen opgebracht Door een geregelde prijscontrole wordt een inflatie tegengegaan, die gedurende den vorigen oorlog veel storingen in het economische leven teweeg gebracht heeft." „De tegenwoordige oorlog," zoo zette Casey verder uiteen, „heeft een veel grooteren omvang aangenomen, zoodat Australië steeds groote con tingenten troepen onder de wapenen moet hou den." BOEKAREST, 23 Mei. (S. P. T.) De onder staatssecretaris voor de levensmiddelenverzor ging heeft medegedeeld, dat, daar de wet van 3 Mei j.l. klaarblijkelijk tekort schiet, zoo noo- dig op levensmiddelenspeculatie en prijsopdrij ving in Roemenië de doodstraf zal worden ge steld. ROME, 23 Mei. (D. N. B.) De Popoio di Roma meldt uit Beiroet, dat volgens aldaar uit Caïro ontvangen berichten Koning George n van Griekenland per vliegtuig in Caïro is aange komen. Prins-regent Paul van Joego-Slavië en andere leden van de koninklijke famine zijn reeds sinds 20 Mei in Egypte. De vroegere Grieksche minister-president Zoederos is met twee andere vroegere Grieksche ministers op 21 Mei naar Egypte gevlucht. BERLIJN, 23 Mei (D.N.B.) Naar de Londen- sche berichtendienst meldt is lord Austin, ver maard als de eerste fabrikant van een baby auto, op 75-jarigen leeftijd overleden. ANKARA, 23 Mei (D.N.B.)Een der grootste bioscooptheaters van Ankara is door een nach telijken brand verwoest. De aangrenzende ge bouwen van het blad Oeloes en van de directie- generaal der pers werden door de vlammen be dreigd, doch konden behouden blijven, met uit zondering van een deel der drukkerij. Eenige personen zijn verhoord. BERLIJN, 23 Mei (D.N.B.) De opperbevel hebber van het leger, generaal-veldmaar- schalk von Brauchitsch, heeft verscheidene dagen in de bezette gebieden in het Westen vertoefd om troepen te bezoeken en bespre kingen te voeren met commando-instanties van het leger en bureaux van het militaire bestuur. Zonsondergang 24 Mei 21.42 Zonsopkomst 25 Mei 5.31 Maanopkomst 5.06 ondergang 19.46 Zonsondergang 25 Mei 21.44 Zonsopkomst 26 Mei 5.30 Maanopkomst 5.35 ondergang 20.47 BERLIJN, 23 Mei (D.N.B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Duikbooten hebben uit een voor Engeland bestemd convooi negen vijandelijke koopvaardij schepen met een gezamenlijken inhoud van 70.900 b.r.t. tot zinken gebracht, waaronder drie tankschepen van reep. 8.000, 10.000 en 13,000 b.r.t., alsmede een zwaar geladen munitieschip van 7.000 b.r.t. Door duikbooten werd bij afzonderlijke ope raties nog 18.000 bj.t tot zinken gebracht. In het zeegebied ten Wésten van Afrika heb ben duikbooten 21.400 brt. tot zinken gebracht. Hierdoor heeft hét duikbootwapen in be laatste dagen in totaal 110.300 brt. vijandelijke han- delsscheepsruimte vernietigd. De onder bevel van den luitenant ter zee eerste klasse Guenther Prien staande duikboot is van haar laatsten tocht naar den vijand niet teruggekeerd. Aangenomen moet worden, dat deze boot verloren is gegaan. Luitenant ter zee eerste klasse, Guenther Prien, de held van Scapa Flow, die door den Führer door zijn schitterende verdiensten met het eikenlof behoorende tot het ridderkruis van het IJzeren Kruis was onderscheiden, en zijn dappere bemanning zullen in de harten van alle Duitschers voortleven. Het luchtwapen heeft, zooals reeds in een extra bericht is medegedeeld, gisteren aan de in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee opereerende Britsche zeestrijdkrachten zeer zware verliezen toegebracht. Bij herhaalde dappere aanvallen hebben ge vechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers vijan delijke kruisers en torpedojagers tot zinken ge bracht. Bovendien werden bomtreffers op een slagschip en op kleinere eenheden van een uit eengeslagen Britsche vlootformatie geplaatst. Boven het Britsche moederland en het zee gebied rondom Engeland heeft het luch: wapen ondanks de slechte weersomstandigheden over dag gewapende verkenningsvluchten gemaakt en een vijandelijk koopvaardijschip van 5900 br t vernietigd. In Noord-Afrika werden bij Tobroek plaat selijke, door pantserwagens ondersteunde Brit sche uitvalspogingen reeds in de kiem ge smoord. Duitsche gevecotsvliegtuigen bombar deeren met goede uitwerking de ravitaillee- ringsinstallaties van den vijand bij Tobroek. De vijand heeft geen vluchten boven het Duitsche Rijksgebied gemaakt. Bij aanvallen tegen het bovengenoemde vijandelijke convooi hebben zich de duikbooten onder bevel van luitenant ter zee eerste klasse, oudste catego rie Wohlfarth en luitenant ter zee, eerste klasse oudste categorie Gysae, bijzonder on derscheiden. ROME, 21 Mei. (Stefani) Emilio Graziolo, de vroegere gouwleider van Triest, werd bij Ko ninklijk besluit benoemd tot hoogen commissaris der provincie Lubiana (Ljoebljana), in het pas geannexeerde deel van het vroegere Joego slavië. GROOT DUITSCHL.D MARBU War es din I A L I E - +r^®(Zagreb) Bjelowar FIUME svJ" X%nstadt Susjdk SLAV ON IE ESSEG Brod Neusat Krupa BANJALUKA 'Jajce BOSNIË SARAJEVO Visegra ZARA (ITAL.) SEBENICO MOSTAR HERZEGOWNA Metkovic RAGUS Duorovnik MONTENEGRO (4135) Op bovenstaand kaartje is aangegeven het nieuwe Koninkrijk Kroatië alsmede de nieuwe grenzen tusschen Duitschland en Italië. Een gedeelte van het oude Slovenie dat steeds den Duitschen invloed heeft ondergaan, is bij het Groot-Duitsche rijk gevoegd De provincie Lubiana, het Westelijk deel van het oude Slovenië, is bij Italië gekomen. Volgens het te Rome gesloten verdrag wordt het klassieke Dal- matië bij Italië ingelijfd, dit is op de kaart aangegeven, het omvat een breede strook rondom Zara, Sebenico en Spalato. De meeste eilanden in de Adnatische Zee komen bij Italië, uitgezonderd welke op de kaart met een dikke zwarte lijn zijn aangegeven (Kaart van Pelt) Voor de centrale keukens is ten aanzien van de aardappelbonnen met ingang van 3 Juni a.s. een nieuwe regeling vastgesteld, welke zonder twijfel aan de afnemers le vendige voldoening zal geven. Volgens deze regeling zal men, wanneer men aan een centrale keuken een bon voor I1/, K.G. aardappelen geeft, een wisselbon terugkrijgen, welke voor de volgende week zal gelden. Wat de aardappelbonnen be treft, heeft men dus voortaan aan één bon genoeg om twee weken voedsel van de cen trale keuken te betrekken. Maar de hoe veelheid aardappelen, welke men in zijn porties ontvangt, vermindert hierdoor niet. Deze gunstige regeling is getroffen ter tege moetkoming aan bezwaren van menschen, cue betreurden, dat zij 's Zondags, wanneer de cen trale keuken niet werkt en zij hun eigen potje koken, geen aardappelen konden krijgen. Zooals men weet, is op Zaterdag de nieuwe aardappelbon geldig. Wanneer iemand nu op Zaterdag een knippaart voor zes dagen bij de centrale keuken koopt en den nieuwen aaro- appelbon inlevert, kan hij den dag daarop, den Zondag, thuis géén aardappelen bereiden. Maar dit is onder de nieuwe regeling alleen dien eersten Zondag het geval, want hjj krijgt van de centrale keuken een halven wisseibor terug, welken hij een week later kan inleveren. Den tweeden Zaterdag echter is een nieuwe aardappeibon geldig, welken hij kan behouden. Met dezen tweeden bon, voor 1 K.G., kan hij aardappelen koopen voor den tweeden en den derden Zondag. Op eiken van die beide Zondagen kan hij dan per persoon 750 gram aardappelen thuis bereiden. Den nieuwen aardappelbon, welke op den derden Zaterdag geldig wordt, moet de verbruiker weer inleveren bij de centrale keu ken, welke hem weer een halven wisselbon voor de daarop volgende week teruggeeft. Op den derden Zondag heeft hij zooals gezegd, nog 750 gram aardappelen. En den bon, welke op den Zaterdag daarna, dat is de vierde Zaterdag, geldig wordt, kan hij weer zelf behouden, zoo dat hij daarmee op den vierden en vijfden Zondag aardappelen thuis kan bereiden en zoo vervolgens. Op deze wijze wordt bereikt, dat men voort aan, als men voedsel van de centrale keuken betrekt, zich tóch op Zondag, wanneer men zijn eigen potje kookt, het genot, aardappelen te eten, niet behoeft te ontzeggen. Vermelding verdient voorts, dat sedert eenigen tijd, in verband met de vet- schaarschte, geen vet meer in het menu wordt verwerkt, maar boter. Volgens veie verbruikers is het voedsel hierdoor in sma kelijkheid toegenomen. Wat betreft groenten, wordt het menu van de centrale keukens aangepast aan die, welke de tüd oplevert. Wij leven nu in de overgangs periode, welke elk jaar voorkomt en waarin de oude groenten geleidelijk opraken en de nieu we groenten nog niet verkrijgbaar zijn of nog te duur zijn. Iedere huisvrouw kent de moei lijkheden van deze overgangsperiode, waarvan de bezwaren thans óók voor de centrale keuken gelden. Maar zoodra de versche groenten be schikbaar zijn, worden zij in het menu ver werkt. Met sla is dit reeds het geval en andere nieuwe groenten zullen zoo spoedig mogelijb volgen. (J. B. KobéStapf) ROME, 23 Mei. (Stefani). In zijn weermachts- kierlcht no. 352 maakt het Italiaansche opper bevel het volgende bekend: In den nacht van 21 op 22 Mei hebben Ita liaansche vliegtuigen een vliegveld op net eiland Malta gebombardeerd. In Noord-Afrika bedrijvigheid van verkenners. I)e vijand ondernam een luchtaanval op Ben- ghasi. In het Oostelijke bekken van de Middelland sche Zee hebben Italiaansche torpedomotorboo- ten in den nacht van 2o op 21 Mei twee kruisers getorpedeerd. De booten keerden behouden op haar steunpunten terug. Op 21 Mei viel een for matie Italiaansche gevechtsvliegtuigen onder be vel van den eersten luitenant Mario Morassuti een vijandelijke vlootformatie aan en bracht een kruiser van 5000 ton tot zinken. In den nacht van 21 op 22 Mei viel een Italiaansche torpedo- boot onder bevel var. fregattenkapitein Francesco Mimbelli, welke zes Engelsche kruisers .en tor pedojagers ontmoet had, ondanks het vuur van den tegenstander den vijand aan en torpedeerde een kruiser. Het gelukte de torpedoboot, van den vijand los te komen. In Oost-Afrika zette de vijand in Galla en Sidamo zijn druk op de Italiaansche strijdkrach ten voort, die dapper verzet bieden. ROME, 22 Mei In een artikel over de reactie in het Nabije Oosten op de Engelsche nederlagen in Cyrenaica en op den Balkan wijst de Popoio di Roma op de mogelijkheid, dat Rusland en ook Turkije aan de as doortocht van troepen en materieel zouden toestaan, hetgeen de Duitschers en Italianen in de gelegenheid zou stellen gemakkelijk Syrië en Irak te be reiken. Dit zou de vernietiging van Engeland in het Oosten beteekenen, want de strijdkrachten te land van de as zijn onbegrensd, terwijl die van Engeland in het Nabije Oosten niet merk baar versterkt kunnen worden. NEW YORK, 22 Mei. (D.N.B.). Volgens een bericht van United Press uit Belfast hebben de nationalisten uit Noord-Ierland zich tot presi dent De Valera gewend met een verzoek om steun tegen het voorstel van den Noord-Ierschen premier, Andrews, die de Noord-Ieren voor het Britsche leger wil recruteeren. Daar genoemde nationalisten een derde der bevolking vormen, dreigt volgens dit bericht een politieke crisis. Naar de Engelsche berichtendienst meldt, is de Noord-Iersche premier Andrews door Churchill naar Londen ontboden om te spreken over de invoering van den dienst plicht in zijn land. Vrijdagmiddag is te Oldenbroek een doodeltjk ongeluk gebeurd. Het zes-jarig dochtertje van den winkelier E. Visch bevond zich tegenover de ouderlijke woning aan de overzijde van de Dorpsstraat. Er stond daar een vrachtauto, waaraan iets haperde, geparkeerd. Plotseling wilde het meisje den straatweg naar haar wo ning dwars oversteken, achter den auto langs Op dat oogenblik naderde uit de richting We- zep een auto van de N. T. F. uit Nijverdal. Het kind zag waarschijnlijk den auto niet. Het liep tegen den wagen op en werd door de achter wielen overreden. Bloedend verwond werd net de ouderlijke woning binnengebracht, waar de geneesheer, dr. Harting, slechts den dood kon oonstateeren. MADRID, 23 Mel. (S.P.T.) Tusschen den lei der der Spaansche vakvereeniglngen, Salvador Merino, en de Duitsche regeering is een over eenkomst gesloten voor het zenden van Spaan sche arbeidskrachten naar Duitschland. Er is rekening gehouden met arbeidsmogelijkheid voor 500.000 Spaansche arbeiders. Voorloopig zullen 2 A 300.000 man naar Duitschland vertrekken. De overeenkomst is gesloten te Berlijn, waar Salvador Merino zich op het oogenblik bevindt. Wij leven niet voor den tijd maar voor de eeuwigheid. Toch wordt soms door enkelen een al te eenzijdige nadruk op de eeuwigheid gelegd. We mogen om de eeuwigheid den tijd en het tijdelijke niet vergeten. Juist omdat we door God in den tijd ge plaatst zijn om de eeuwigheid te ver dienen, moeten we óók de volle waar de aan den tijd en het tijdelijke hechten. Zij zijn onze hulpmiddelen voor het ontijdelijke. In geen geval mogen we derhalve de problemen van den tijd, van dezen tijd, uit den weg gaan en we zijn niet verantwoord, de moeilijkheden van onzen tijd te ont vluchten door 'n loutere bespiegeling van de eeuwigheid. We moeten onzen eigen tijd aandurven en de tijdelijke problemen tot een goede oplossing zien te brengen. Een betere ordening, een betere samenleving, een betere aarde mogen en moeten we nastreven in het licht van de eeuwigheid. O O De gemachtigde voor de prijzen vestigt er nadrukkelijk de aandScht op, dat met ingang van heden, Saterdag 24 Mei, het prijsaanduidingsbesluit in werking treedt. Dit beteekent, dat voor voedings- en genot middelen, textielwaren en lederwaren de verplichting geldt, dat alle artikelen ln de etalage en winkelruimten geprijsd moeten zijn. NEW YORK, 23 Mei (D.N.B.) Associated Press meldt uit San José (Costa Rica) dat 136 daar vastgehouden Duitsche en Italiaansche zee lieden vrijgelaten en naar Panama gebracht zijn, vanwaar zij met een Japansch schip naar huis zullen reizen. De aanklacht tegen deze zeelieden wegens het tot zinken brengen van hun schepen is ingetrokken ROME, 23 Mei. (D.N.B.) De commandeerende generaal Guzzonl heeft, naar officieel wordt medegedeeld, zijn werkzaamheden als plaatsver vangend chef van den generalen staf en onderi staatssecretaris in het ministerie van Oorlog, beëindigd. In een persoonlijk schrijven heeft Mussolini den generaal voor de bewezen dien sten zijn dank betuigd. Tot onderstaatssecreta ris van Oorlog is benoemd de divisie-generaal Antonio Scuero, tot dusverre hoofdintendant van het commando der strijdkrachten in Albanië. Op dsn post van plaatsvervangend chef van den staf zal geen nieuwe functionaris benoemd worden. In het gebouw Fluweelen Burgwal 22 te 's-Gravenhage zal de secretaris-generaal van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten Maandag 26 Mei, 's middags 3 uur, een tentoonstelling over de vrijmetselarij openen. Hoofdredacteur: H C. 3. A. BARON VAN LANiSWEERDE, Bussum. Gewestelijk verantwoordelijk redacteur: W. G. A. M. VAN WILLIGE, Bloemendaal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 1