Vier winstpunten voor Heracles Sportvisschers beleven gouden tijdperk hun i E.D.O. en Emma beginnen met een nuttige overwinning Alleen P.S.V., dat drie punten behaalde, kan de Oostelijken nog bedreigen m Meer belangstelling voor goede vangst Go Ahead vrijwel zeker naar de tweede klas P.S.V.-A.D:0: Sportsnippers Heracles-Be Quick 3-0 Vischtijd Zondag geopend I 15 SANTPOORT START MET ZEGE BIJ Q.S.C. DINSDAG 3 JUNI 1941 G. DE GROOT WINT HET N.A.C.-CRITERIUM Van de vijf clubs, die deelnemen aan de kampioenscompetitie, heelt Heracles met Pinksteren de beste resultaten bereikt. De Al- meloérs wonnen bun beide wedstrijden tegen Be Quick met 30 en hebben daarmede dus op ondubbelzinnige manier het bewijs gele verd, dat de nederlaag bij A.D.O. niet het keerpunt beteekende van hun prestaties in dezen korten, maar heftigen competitiestrijd. De Oostelijken hebben nu weer een voorsprong van drie punten op hun concurrenten uit het Zuiden genomen en met nog slechts twee wed strijden voor den boeg, waarvan één in Velsen en één thuis tegen P.S.V., hebben zij ongetwijfeld de beste kansen. Ook P.S.V. heeft met de Pinksterdagen goede resultaten ge boekt. Op de eerste plaats won het thuis met 32 van A.D.O. en voorts speelde het den dag ervoor in Den Haag met 22 gelijk. Ondanks de drie behaalde punten zijn de P.S.V.-ers echter toch weer een streepje meer op de leiders achtergeraakt, zoodat zij ach teraf beschouwd wel een behoorlijke, maar toch geen onverdeeld gunstige Pinkster hebben gehad. ZWEM MEK Nederlandsche zwemsters nog niet afgereisd H.F.C. en de Volewijckers deelen Q.S.C.Santpoort 25 AJAX WINT HET D.O.S.— VELOX-TOURNOOI WIELRENNEN RONDE VAN ZAANDAM Bakker en Lakeman winnen bij de amateurs Van Vliet wint omnium in Wageningen HOCKEY Zuid-NederlandOost-Nederland 3—2 D AM MEN R. D. G. KAMPIOEN VAN NEDERLAND A Pt, «L In een pittigen wedstrijd, die niet op een Brootsch, maar toch wei op een behoorlijk tech nisch peil stond, heeft P.S.V. een volkomen ver diende 3—2 zege op A.D.O. bevochten. De Eind- hovensche club gaf bijna voortdurend het tempo aan en de veldmeerderheid, die zij gedurende langen tijd heeft gehad, wordt met één doelpunt élechts schraal uitgedrukt. De Haagsche spelers bleken over het algemeen lang niet zoo goed tegen de vermoeienissen van het zware Pinksterprogram te zijn opgewassen ais de Eindhovenaren en dientengevolge ging het physieke overwicht, dat A.D.O. in normale omstandigheden op de P.S.V.-ploeg heeft, geheel Verloren. Reeds in de eerste minuut van den wedstrijd Baf de Haagsche club een staaltje van haar stootkracht: terwijl een groot deel der ongeveer tienduizend toeschouwers nog niet op zijn plaats Zat gaf Eversteyn, na een handige schijnbewe ging, een keurigen center naar Martens. De Eindhovensche verdediging aarzelde en A.D.O.'s rechtsbuiten, die in volkomen vrije positie kwam, passeerde Boumans van dichtbij kansloos (0—1). De thuisclub ging daarna echter met groote énergie aan het werk en vooral Blatter weerde Zich geducht bij het steunen van zijn voorhoede. Toen de Eindhovensche rechtshalf daarbij een maal onzuiver werd aangevallen, kreeg P.S.V. een vrijen trap te nemen. Hunting plaatste den bal uitstekend en de toeloopende Roosendaal kopte hem in den uitersten hoek: (11 na vier minuten) P.S.V. kreeg na 35 min. spelen de belooning, die het voor zijn vele goede werk verdiende: bij een corner bracht Hunting den bal tweemaal goed voor het doel en terwijl Koek op ongeoor loofde wijze Roosendaal aanviel, sloeg laatstge noemde het leer met zijn hoofd in de touwen (2li. Na de rust zette de thuisclub zijn offensief voort. De Haagsche verdediging, waarin Chou- toer goed, doch de Jong matig was, ging daarna de buitenspelval open zette en zü had daar nog él eens succes mee. A.D.O. dat er wat beter in Was gekomen, kreeg nu ook zijn deel in het éanvalsspel en daar de Eindhovensche verdedi ging op links enkele zwakke momenten had. ontstonden er voor de Haagsche voorhoede kansen. Boumans toonde zich echter volkomen betrouwbaar. Daar het derde doelpunt van P. S. V., dat na 24 min. spelen door Roosendael werd gescoord (na een goede combinatie tusschen van Elderen én Hunting) veranderde de situatie geheel: A.D.O. moest alles op den aanval zetten en de Westelijke club deed dat ook. De ploeg, waarin Voordien al enkele spelers gewisseld hadden, Werd weer radicaal gewijzigd. Choufour kwam °D de linksbinnenplaats spelen en had reeds na 27 min. succes toen hij een prachtig schot langs Soumans joeg (3—2). De strijd werd toen weer „open" doch daar Öe vermoeienis steeds zwaarder ging wegen Werd het spelpeil er niet fraaier op P. S. V.'s Achterhoede bleef echter de situatie meester en Ohder groote spanning kwam het einde. Heracles 6 5 0 1 10 19— 6 P.S.V. 6 2 3 X 7 10—10 A.D.O 6 2 2 2 6 10—11 Be Quidk 5 1 1 3 3 3—11 V.S.V. 5 0 2 3 2 5— 9 De Nederlandsche zwemsters Jopie Waalberg, ^or Kint en Alie Stijl, die, zooals bekend, onder leiding van mevrouw S. W. de DoodKoenen Maandagmiddag op reis zouden gaan naar Ko penhagen, hebben deze reis voor onbepaalden l'id moeten uitstellen. Gebleken is, dat zij nog b'et in het bezit zijn gekomen van de benoodig- Deensche grenspapicren. De zwemsters zou den nu vermoedelijk hedenmiddag vertrekken. ^°or de dames is deze vertraging niet bijster wel kom, daar het nu zeer de vraag is of zij wel tijdig genoeg in Kopenhagen zullen arriveeren éfti deel te nemen aan de wedstrijden, welke op Juni reeds zijn uitgeschreven. Die situatie is nu aldus, dat Heracles en P.S.V. nog de eenig overgebleven candidaten voor den landstitel zijn. A.D.O. en Be Quick vprmen met V.S.V. de staart van de groep. Geen eereplaatsen dus deze keer voor de ver tegenwoordigers van het westen! De stand is: Voor de tweede maal in twee dagen stonden deze ploegen tegenover elkaar. Hoewel voor de rust weinig van vermoeidheid te bemerken was, deed zich in de tweede helft de vermoeienis bij de spelers gelden. Vooral toen de thuisclub een kwartier voor het einde het derde doelpunt ge maakt had, geloofden de spelers het verder wel. Tot aan dat moment was de strijd het aankijken zeer zeker waard geweest. De Groningers weer den zich in de eerste helft goed en Heracles mocht van geluk spreken, dat het toch nog een 10 voorsprong nad met de rust. Heracles speel de met een invaller op de rechtsbuitenplaats. Willemink, die den te Groningen geblesseerden Krabshuis verving, voldeed echter matig en daar aanvoerder Jaarsma in de tweede helft ook uitviel, was het voorhoedespel van de thuisclub niet van de beste kwaliteit. Trots deze verzwak kingen verdiende Heracles de overwinning al waren de cijfers wel eenigszins geflatteerd. Dat de Groningers in de eerste helft zoo uitstekend speelden, dankten zij voor een groot deel aan het spel van spil Kammeyer. Deze zette met lange centers zijn voorhoede voortdurend aan het werk en daar de Heracles-achterhoecie nog al eens een steek liet vallen kreeg doelman Dekkers verschillende schoten te verwerken. Toch liet de Groningsche voorhoede eenlge mooie kansen om te doelpunten voorbij gaan, waardoor het overigens wel verdiende doelpunt uitbleef. Heracles verstond daarentegen de kunst van doelpunten maken veel beter en zoo gaf in de 30se minuut Derckinck zijn ploeg de leiding, waardoor de rust met een voorsprong voor de thuisclub kwam, welke daarmee meer kreeg dan zij verdiende. In de tweede helft verviel Heracles in een veel te kort spel. Het lange treuzelen gaf de Be Quick-achterhoede voortdurend gelegenheid tijdig in te grijpen. Het tempo zakte aanmerke lijk, waardoor de spanning van de eerste helft geheel verdween. De Heracles-aanvallen waren veel gevaarlijker en de doelpunten bleven dan ook niet uit. Na 20 min. nam Veldhuis een door Wanningen uitstekend genomen vrijen schop op zijn hoofd, terwijl van der Veen 10 min. later het pleit definitief ten gunste van Heracles besliste, door een listigen voorzet van Veldhuis in den hoek te plaatsen. De Gronin gers bleven nog wel doorzwoegen, doch Biijham c.s. waren niet in staat van enkele weifelingen in de Heracles-achterhoede te profiteeren. De voetballandenwedstrijd Roemenië-Duitsch- nö, welke te Boekarest werd gespeeld, is in ti *"~1 zege voor de Duitschers geëindigd. Bij was de stand reeds 30. jj^aar wy vernemen gaat de ronde van de tr.u Ke't, welke dit jaar op 6 Juli zou worden *>°uden niet door. strijd om het Europeesch kampioenschap den vec'ergewicht tusschen Ernst Weiss en e-, Ecemeenschen titelhouder Licien Popes- Va,A geëindigd in een schitterende ovrwinmng SU weiss. In 15 ronden werd dit gevecht be- é'-tn i loorc'at de Weensche bokser zijn tegen- üer op punten overwon. Weer hebben de jaarlijksche stormen ge woed in de huisgezinnen van onze sport visschers. Zondag immers 1 Juni is het hengelseizoen heropend en daaraan gaan altijd de noodige revoluties vooraf in de huisgezinnen, waar de sportvisscherij meer dan welke bezigheid ook, in eere wordt ge houden. U en ik, die zdo te hooi en te gras eens een ondermaatsch vischjc opslaan, kennen de hartstochten niet, welke den echten sportvisscher in die dagen bezielen. Maar wanneer men Kennissen onder deze lieden heeft, zal men het met ons ervaren hebben, dat ze in deze dagen moeilijk te herkennen waren. Zij hadden toen immers hun bezigheden en voor ons, Zondagshenge laars, schoot er nauwelijks een woord over. De jaarlijksche inspectie van de l.engeluit- rustlng is nu in het gezin van den vlsscher weer achter den rug en daarmede is de rust weer voor een groot gedeelte teruggekeerd. Want wanneer zijn uitrusting eenmaal weer in de puntjes is, bestaat er geen bezadigder, geen vriendelijker en geen geduldiger mensch dan de sportvisscher. De hengels zijn grondig na gekeken, de snoeren op betrouwbaarheid be proefd, de dobbers gecontroleerd, de haakjes getest en geteld, de loodvoorraad aangevuld Dat heeft beweging en lawaai gegeven, want natuurlijk waren er weer minder haakjes en minder looden kogeltjes dan de visscher meen de. En wel om de eenvoudige reden, dat het edel nageslacht het materiaal van zijn gestren- gen papa gemakkelijker had weten te vinden dan deze vermoedde, toen hij zijn spullen na bet einde van den vischtijd een ..veilig" plaatsje gaf. Zoo hier en daar, waar dergelijke weder rechtelijkheden niet geduld worden, heeft hei natuurlijk weer op de gebruikelijke wijze ge spannen, maar nu de voorbereiding weer ter. einde is, zijn de stormen alom geluwd En wanneer onze sportvisschers de eerstko mende vrije dagen ontwaken, zuilen ze weer in vollen vrede naar hun vischwater stappen of rijden, misschien te zamen met dezelfde zonen, wien zij voor een paar dagen het bezit van een haakje of dobbertje op de meest hardhandige Wijze betwistten! De visschers, die in de dagen van voorbereiding en uitrusting hun spreek woordelijke zachtaardigheid en geduld kwijt waren, zijn weer zichzelf geworden. Overigens zullen zij wel aan den lijve onder- Hengelaars aan den slag op de Amster- damsche Boschbaan Foto Pax Holland vinden, dat de aandacht en waardeering voor hun sport, dit seizoen onnoemelijk veel grooter blijken dan voor di entijd. Zij gaan na hun gou den tijdperk beleven. Neem bijvoorbeeld de sportvisscherij in de laatste jaren. De sportvisscher was een tevreden mensch, die opging in zijn liefhebberij en daar waardeering noch bewondering voor noodig had, noch aanmoediging. En dat was maar goed ook, want we behoeven elkaar niet wijs te maken, dat zij deze aanmoediging van hun dierbare eega's in vele gevallen gekregen hebben. Misschien waren erbij die zich erover verheugden, wanneer de heer dezes huizes op een drukken werkdag met zoonlief-robbedoes naar het water trok, maar deze vreugde en ingenomenheid daalden meestal ettelijke graden, wanneer de heeren moe en vuil van de jacht thuiskwamen, of wanneer de regen op hetzelfde weiland had geopereerd als hun visschersvoeten. Met het gevolg natuur lijk dat de trappers, die 's avonds weer op de huishoudelijke gangmat werden gezet, niet be paald het merk der onberispelijkheid droegen en hun sporen in vele gevallen op pijnlijk nadruk kelijke wijze achterlieten. En speciaal de heeren der schepping, die erop gebrand waren hun buit zelf te consumeeren, hebben er vaak een aardig woordje voor moeten vuilmaken, voordat ze verlof kregen hun vangst te prepareeren en bakken. Dat was het leven van den sportvisscher anno het vorig jaar. Nu zijn de omstandigheden heel anders ge worden. De huisvrouw is weliswaar nog evenzeer gesteld op een propere keuken en gangmat, maar in ieder geval kan de brave visscher ervan over tuigd zijn, dat zij er niet langer op aan zal dringen, dat hij zijn zoodje maar liever verkoopt. Het maaltje visch, dat de gelukkige hengelaar in deze dagen weet te verschaffen, wordt thans met vreugde ontvangen, vooral nu het parool „Eet meer visch" in verschillende huisgezinnen door de hooge prijzen moeilijk in toepassing kan worden gebracht. Kan dit alles dus ertoe leiden, dat de visscher nóg meer op zijn gemak ter vangst gaat, ook afgezien daarvan is hij een benijdenswaardig mensch. Benijdenswaardig, omdat hij geduld heeft voor deze rustige en rust gevende liefheb berij, benijdenswaard om het pleizier dat hij heeft in de natuur, ook al is de vangst minder goed en het weer eens minder zonnig. En vooral nu 'er zekere hoop is, dat de vangst wat gun stiger zal zijn dan de laatste jaren, trekt hij er welgemoed op uit. En wij, verre van onverschillig te zijn voor deze sport zonder records of heldenvereering, wensclien hem ons jaarlijksch „goede vangst". Een beeld uit den strijd der amateurs op den eersten dag van het Zaansche Wieier criterium (Foto Pax Holland) Het eerste slachtoffer in de promotie- degradatiecompetitie is bijna gevallen. Go- Ahead is er niet in geslaagd den revanche wedstrijd bij Rigtersbleek in een zege om te zetten. Het speelde weliswaar eervol met 0—0 gelijk, maar zal tenslotte toch genoegen moeten nemen met het feit, dat de degradatie-dreiging werkelijkheid wordt. In afdeeling I heeft het Haarlemsche EDO een voortreffelijken start gemaakt.. De kam. pioenen van de tweede klas b waren bij hun collega's uit a op bezoek. ZFC echter, blijkt door de kwestie-Mol op zijn grondvesten te zijn geschokt en moest zijn gasten met 42 de kostbare punten mee naar huis geven. Het ziet er dus zoo'n beetje naar uit, dat het hier tusschen KFCen EDO zal gaan. EDO KFC ZFC 1 1 0 1 1 0 2 0 0 0 0 2 2 2 0 4—2 2—0 2—6 In afdeeling II is het verloop precies een der als in I. Ook hier moest Overmaas zijn tweede nederlaag incasseeren en wel tegen Emma, dat in Rotterdam met de veelbelovende cijfers 4—1 zegevierde. CVV Emma Overmaas 1 1 0 1 1 0 2 0 0 4—0 41 1-fi In het Oosten is Go Ahead zoo goed als zeker het kind van de rekening geworden. The oretisch is er misschien nog redding mogelijk, maar in de practijk zal daar wel niets meer van komen. De Deventenaren hebben deze kwade kans te danken aan het feit, dat zij bij Santpoort heeft den strijd om een plaats in de tweede klas, wel zeer fraai ingezet. De roodbroeken moesten op bezoek bij Q.S.C. en nog in de roes der overwinningen van de laatste maanden, trokken de heeren ook ditmaal op zeer fraaie wijze (52) aan het langste eind. In de andere afdeeling had Elinckwijk het meeste geluk. Deze ploeg was op bezoek bij Rapiditas en won daar met 3—2. In Haarlem verdedigde H.F.C. zich met mannenmoed tegen de sterke Volew'ijckers. Het werd tenslotte een 22 gelijk spel, waarmede Volewijckers o.i. wel het meest ingenomen zal zijn De stand is: Elinckwijk H. F. C. Volewijckers Rapiditas 1 1 0 0 2 3—2 10 10 1 2—2 10 10 1 2—2 1 0 0 1 0 2—3 De situatie in de afdeeling van Santpoort is dus: Santpoort Q. S. C. V. V. z. 1 0 0 0 0 2 1 0 5—2 2—5 In afdeeling II begon Spartaan met een teleurstellende 23 nederlaag op eigen veld tegen Laakkwartier. S.V.W, won met 1—0 bij V. F. C. Vierdeklas Voor de promotie-competitie vierde klas speel de D.O.S.R. tegen G.S.V. met 44 gelijk. D.H.L, verloor thuis met 24 van Wassenaar. De thuisclub pakte direct flink aan en ge durende 20 minuten waren de Wormerveerders het meest in den aanval, doch aan de afwer king hiervan mankeerde nog wel een en ander. De bezoekers wisten geleidelijk de rollen om te keeren en op hun beurt de vijandelijke veste soms gevaarlijk te benaderen. Na een half uur wist de Santpoort-middenvoor van Bakkum. die zwaar bewaakt werd, zich vrij te maken en na een drietal Q.S.C.-ers gepasseerd te zijn, den stand op 0—1 te brengen. Het goed spelen de Santpoort-elftal zag zijn Kans en in een periode van sterk aanvallend spel vergrootte Van Bakkum dezen voorsprong (0—2). De Zaankanters geraakten geheel van streek, waardoor Van Bakkum geen moeite had nog vóór de rust den stand tot 04 op te voeren. Na de hervatting zag het er voor Q.S.R. iets gunstiger uit, toen na 10 minuten Voormey succes had (1—4). Q.S.C. bleef goed volhouden en de toch al niet sterke Santpoort-defensie kreeg het aardig te verduren Het succes kwam tenslotte, doch aan de andere zijde, doorda' Kaldenbach een voorzet van Gerrits w'ist tr benutten (1—5). Tien minuten voor het slot signaal bracht Vloon den eindstand °P 2—5. Er waren 3500 toeschouwers. Rigtersbleek gelijk speelden. De puntenver deling tusschen Vitesse en PE.C. (11) hield hen overigens nog even op de been. Rigtersbleek Vitesse P. E. C. Go Ahead 4 2 11 4 2 11 4 12 1 4 0 2 2 5 S—4 5 5—6 4 8—7 2 4—6 In het Zuiden is de strijd tusschen de beide overwinnaars van vorige week in een zege voor de eerste klassers geëindigd. Limburgia, dat Picus op bezoek had, schiep zich een voor treffelijke kans om de degradatie nog te ont gaan, door zijn gasten met 31 te slaan. De ronde der verliezers (R.B.C.—Standaard) ein digde in een 20 zege \<oor de thuisclub. Limburgia R. B. C. Picus Standaard Miranda 2 2 0 0 4 8—2 2 10 12 3—2 2 10 12 3—4 2 0 0 2 0 1—7 In het Noorden heeft L.S.C. zich de beste kansen aangemeten. De Sneeker club zond Maandag GR.C. met een 21 nederlaag huis waarts en prijkt nu met twee punten voor sprong op W.V.V. aan het hoofd. L. S. C. W. V. V. G. R. C. 2 2 0 0 4 5—1 2.1 0 1 2 3—4 2 0 0 2 0 2—5 Voor het D.O.S.Velox-toumooi, dat tijdens de Pinksterdagen te Utrecht gehouden werd, werden op den eersten dag op het Velox-terrein gespeeld VeloxAjax D.H.C.—D.O.S. 2—9 2—0 Tweeden Pinksterdag ging eerst de verliezers ronde VeloxD.O.S., die in een 00 gelijk spel eindigde. Door het nemen van strafschoppen werd Velox winnaar. De finale Ajax—D.H.C. werd door de hoofd stedelingen met 4—0 gewonnen, zoodat Ajax winnaar van het geheele toumooi werd. De tweede plaats was voor D.H.C.de derde voor Velox en de vierde voor D.O.S. De laatstge noemde club moest het doen zonder haar mid- voor, die geblesseerd is. Het eerste wielrencritium gisteren in Breda georganiseerd door de voetbalvereeniging N.A.C. is in alle opzichten een succes geworden. Be- guns'igd door fraai lenteweer waren duizenden toeschouwers aanwezig in het nieuwe NA..C.- stadion. Vrijwel alle kopstukken uit de rennerswereld waren aanwezig. De wedstrijd werd in zeer hoog tempo afgelegd. De mindere broeders moesten er aan gelooven, terwijl de cracks elkaar zoo goed bewaakten, dat elke uitlooppoging in den kiem werd gesmoord. Toen echter een premie van 50.werd uitgeloofd voor het nemen van een ronde, waagde Motké zijn kans. Hij slaagde erin de ronde te nemen. Pellenaars, de groote favoriet van dit crite-, rium, had het niet gemakkelijk. Steeds moest hij het peleton leiden en het zware werk doen. Toen aan het einde van den wedstrijd duidelijk bleek dat de overwinning in den sprint uitge vochten zou worden, werd het een gedrang om een goede positie te kiezen. Pellenaars had men den weg afgesloten, doch de Amsterdammer De Groot wist met gering verschil zijn stadgenoót De Hoog te kloppen, terwijl onze nationale kampioen Motké de derde plaats bezette. Het eerste N.A.C.-crlterium werd dus een volledige zege voor de Amsterdammers. Het tweedaagsche wielercriterium van Zaan dam werd Tweeden Pinksterdag geopend met een wedstrijd voor nieuwelingen over 20 K.M., terwijl de categorie der amateurs, die 40 K.M. hadden af te leggen, in een tweetal wedstrij den was gesplitst. Bij de eerste groep amateurs, waarvoor 47 renners aan den start waren verschenen, domi neerden de Zaankanters Cor Bakker en Lust, die tezamen al spoedig een ronde (850 M.) wisten uit te loopen, welke voorsprong tot aan het einde gehandhaafd bleef. In de eindsprint sloeg de Zaandammer Bakker zijn clubgenoot Lust met een banddikte. De tijd van Bakker be droeg 1 uur. 9 min. en 2 sec. De tweede groep amateurs was het sterkst bezet. Hierin waren o.a. geplaatst de kampioen van Nederland Hennie Keizer, verder Chris Smits, Lakeman, Schellingerhoudt. Blauw, Moe ke en Rijsbergen. Dat de strijd bijzonder span nend werd, lag dan ook voor de hand. Geen der renners slaagde er in een voorsprong van eenige beteekenis te nemen, zoodat de eindspurt de beslissing moest brengen. Lakeman was hierbij de gelukkige. De strijd bij de nieuwelingen leverde een on bedreigde zege op voor den Amsterdammer M. de Graaf, die na de geheele course voorop te hebben gelegen, geleidelijk meer uitliep om met eenige honderden meters voorsprong op het hoofdpeleton als eerste door de iinish te gaan. De volledige uitslagen waren als volgt: le groep amateurs over 40 K.M.: 1. Cor Bak ker, Zaandam in 1 uur, 9 mina en 2 sec.; 2. Jan Lust, Oostzaan; 3. B. Hordijk, Rotterdam; 4. G. Peeters, Haarlem; 5. H. Heerland. Amsterdam; 6. P. Ott, Amsterdam; 7. P. Vogelenzang, Den Haag; 8. K. de Vries, Rotterdam; 9. C. Bijl, Den Haag; 10. C. Portegies, Velsen. Nieuwelingen over 20 K.M.: 1. M. de Graaf, Amsterdam in 35 min., 51 sec.; 2. Roozendaal, Soest; 3. J. Alles, Amsterdam: 4. A. C. Kuil man, Amsterdam; 5. R. van Straaten, Amster dam; 6. N. de Kort, Amsterdam; 7. J. Boter bloem, Amsterdam; 8. W. Sirach, Amsterdam. 2e groep amateurs over 40 K.M.: 1. H. Lake man, Amsterdam in 1 uur en 9 min.; 2. B. Schellingerhoudt, Zaandam; 3. Chris Smits, Rotterdam; 4. W. Rijsbergen, Leiden: 5. H. Kei zer, Amsterdam; 6. M. van Bohemen, Amster dam; 7. Bos, Amsterdam; 8. G. Blauw, Zaan dam; 9. J. Laan, Haarlem: 10. G. Loos, Amster dam. Op de wielerbaan te Wageningen werden interessante wedstrijden gehouden, waaraan door verschillende vooraanstaande renners werd deelgenomen. De uitslagen luiden als volgt: Omnium: Sprint over 1 K.M.:1 Arie van Vliet; 2 J. Kremers; 3 A. van der Linden; 4 J. v. d. Vijver. Tijdrit over 1 baanronde met vlie genden start: 1 J. Kremers 12 4/5 sec.; 2 A. van Vliet 12 4/5 sec.; 3 A. van der Linden 13 sec.; 4 J. v. d. Vijver 13 sec. Handicaprit over 2 baanronden: 1 A. van der Linden (30 meter voorgift); 2 J. v. d. Vijver (20 meter); 3 A. van Vliet; 4 J. Kremers (10 meter), 'totaaluitslag: 1 A. van Vliet 4 pnt.; 2 A. van der Linden 6 pnt.; 3 J. Kremers 7 pnt.; 4 J. v. d. Vijver 8 pnt. Achtervolging over 5 K.M. door Wals ge wonnen van Bakker in 6 min. 44 sec Afvalwedstrijd: 1 A. Steenbakkers; 2 J. Pronk; 3 B. van Rijn. Koppelwedstrijd over 75 K.M.: 1 van der Voort—Bakker 16 pnt.; 2 Wals—Pellenaars 14 pnt. Op 1 ronde: 3 v. d. Vijver—Kremers 8 pnt.; 4 PronkEvers 4 pnt.; op 2 ronden: 5 A. van Vliet—Klink 8 pnt.; 6 Steenbak kers—Jansen 3 pnt.; op 5 ronden: 7 HelV mons—van Vliet 0 pnt. De districtswedstrüd tusschen Zuid-Neder land en Oost-Nederland is in een verdiende 3—2 overwnlning voor de Zuidelijken geëin digd. W. Nefbens scoosde vijf minuten na het begin uit een voorzet van J. van Beurden het eerste doelpunt Er werd in een snel. tempo gespeeld, waarbij de partijen eenigen tijd goed tegen elkaaT opwogen. Goed combinatiespel van de Oostelijke voorhoede werd besloten met een doelpunt van den Oostelijken rechtsbinnen Ferrari. Nog vóór de rust bracht J. Taminiau uit een strafcorner den stand op 21. lende goede aanvallen en het was ten slotte J. Taminiau. die met een keihard schot na een voorzet van Hutjens het winnende doelpunt voor zijn ploeg maakte. Ondanks een sterk overwicht van het Zuide lijke elftal wist J. Derkx in de tweede helft de partijen weer op gelijken voet te brengen. In het laatste gedeelte van den strijd kwam de meerderheid van het Zuiden meer en meer naar voren. De voorhoede ondernam verschil- De uitslag van den danswedstrijd tusschen het Residentie Damgenootscliap en de Zuider- Damclub uit Rotterdam had tot resultaat, dat het Residentiegenootschap met 11—9 heeft gewonnen, waardoor zij het clubkampioenschap van Nederland heeft behaald. De belangrijkste ontmoeting tusschen de honkbalteams van de beide hoofdstede lijke eerste-klassers Ajax—Blauw Wit is Zaterdag in- het Ajax-stadion in een 6-5-Overwlnning voor Blauw Wit geëindigd (Foto Pax Holland)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 5