UIT DEN OMTREK Myra, het elfje en kabouter Zwartvoet ssem N.V. HOTEL POLEN N.V. „PALEIS-HOTEL Welke bonnen zijn geldig? 1 KERKLIJSTEN ZATERDAG 7 JUNI 1941 ■wd MARKTEN Gelijke Monniken... Gelijke kappen GRUTTERSWAREN 1 I i BEVERWIJK JUBILEUM CONGREGATIE Het „Voetpad" Ingezetene won 1000. Nieuwe aardbeiensoorten Werk opgedragen Bloemenkeuringen Zondagsdiensten apotheken en doktoren BENNEBROEK VELSEN Moedercursus Wit-Gele Kruis Waterpolowedstrijden in „De Heerenduinen" Begin der zomercompetitie A. v. d. Wint trainer Geslaagd Hinderwet IJMUIDEN Fietsendief gegrepen R.K. Zwemclub Tim Bedevaart naar Heiloo „Neeltje Jacoba" Water polo-competitie in de Zaanstreek ZAANDAM „HET POOLSCHE KOFFIEHUIS fi Zaandam Jubilarissen bij „Frigo" K Zooals bekend, viert de Congregatie van de E. Familie, afdeeling dames, in de parochie van O. L. Vr. van Goeden Raad morgen haar zilveren bestaansfeest, waarbij talrijke leden, die de congregatie al dien tijd trouw zijn geble ven, mede zullen Jubileeren. Zondagavond wordt een plechtig Lof gecele breerd door den zeereerw. heer pastoor Haver, uit Rotterdam, stichter van de congregatie, die geassisteerd zal worden door de zeereerw. hee- ren v. d. Pavoordt, oud-pastoor der parochie en oud-directeur, en pastoor Oudejans. Gedeputeerde Staten stellen voor krachtens het tweede lid van artikel 8 der Wegenwet, aan het openbaar verkeer te onttrekken, het gedeel te van het in de gemeente Beverwijk gelegen „Voetpad langs de zuidoostzijde van de Tocht sloot", loopende van den Noorder-Kanaalweg in den Zuidwijkermeerpolder tot een punt 60 M. ten zuidwesten van den Militairenweg aldaar, zulks met ingang van den dag, waarop dit be sluit hoogere goedkeuring zal hebben verkregen. Ben ingezetene kocht dezer dagen van den agent der Winterhulploterij, den heer H. We- lage, een lot. Na opening van het couvert bleek de kooper de gelukkige winnaar te zijn van een bedrag van 1000, Zondagmiddag om drie uur zullen de tuinders gelegenheid hebben om den aardbeienproeftuin te bezichtigen. De nieuwe soorten, Rother Elsfants en Mizi Schindler, waaromtrent men goede verwachtingen koestert en waarvan reeds een aantal planten onder de kweekers is gedis tribueerd, staan dan in bloei. Ongetwijfeld zul len de vakmenschen deze gelegenheid gaarne aangrijpen om de nieuwe soorten eens te gaan bekijken. Het glas-, schilder- en be'nangwerk voor de in aanbouw zijnde woningen van de bouwver- eenigingen „Goed Wonen" en „De Voorzorg" is opgedragen aan den heer H. M. de Welf, alhier, voor 23.300, In de laatste vergadering van de Tuinbouw- studieclub werd besloten om dezen zomer bloe menkeuringen te houden. De eerste keuring zal gehouden worden op Zaterdag 21 Juni in het veilinggebouw ,,'t Centrum". Gevraagd zullen worden inzendingen van snijbloemen, bloemwerken en groenten, vaarvoor prijzen beschikbaar worden gesteld. De Zondagsdienst voor doktoren zal op 8 Juni worden waargenomen door dr. Th. J. J. Duter- ioo, Zeestraat 29, tel. 3838. De Zondagsdienst gaat hedenavond 8 uur in. In de week van 8 tot 15 Juni zal met den Zondags- en nachtdienst voor apotheken belast zijn: Apotheek Sepp, Zeestraat 27, tel. 3820 De apotheek is geopend van hedenavond 8 u. af. Distributie Nogmaals wordt de aandacht van het publiek er op gevestigd, dat de zitting van den distributiedienst in onze gemeente plaats vindt op iederen Maandag- en Donderdagmor gen van half tien tot twaalf uur in de Raads zaal van het Raadhuis. Bij het uitreiken van de persoonsbewijzen blijkt nog steeds dat de opgeroepen ingezetenen niet verschijnen op het tijdstip dat op de oproepkaart is vermeldt. Men wordt dringend verzocht, zich aan het aangege ven uur te willen houden n daardoor mede te werken aan een snelle en doelmatige afwerking. Verloren voorwerpen Verloren: blauwe re genkap, bruine heerenportemonnaie met inhoud, bruine lederen portemonnaie, textielkaart, roode damesportemonnaie, zwarte gummilaars, auto band met velg merk Englemert, twee vetkaarten. Ned. Ver. voor Luchtbescherming Woens dagavond a.s. zal de afd. Bennebroek van bo vengenoemde organisatie een ledenvergadering houden in de zaal van café „Oud Berg en Dal". Er zal dan een definitief bestuur worden geko zen en de overige werkzaamheden worden dan nader besproken en vastgesteld. De leden worden natuurlijk vanzelf verwacht en ook de niet-leden zijn welkom. Feestavond ouden van dagen Dank zij de medewerking van de tooneelclub Onder Ons" is de Commissie voor ouden van dagen er in geslaagd, voor de oudjes een tooneelvoorstel- ling te arrangeeren, welke gegeven zal worden op Dinsdag 11 Juni a.s., des avonds te 7 uur, in de tooneelzaal van „Oud Berg en Dal aan den Rijksstraatweg alhier. Opgevoerd zal wor den „Het trouwlustige Klaverblad". Burgerlijke stand Gehuwd: J. B. Vernooy en H. J. Bregman. Maandag 16 Juni a.s. des avonds half acht zal een nieuwe cursus aanvangen voor a.s. moe ders en meisjes vanaf 19 jaar. Deze cursus om vat de algemeene, geestelijke en lichamelijke ontwikkeling van het kind, de natuurlijke voe ding, de kunstvoeding, huidverzorging. Wee ding, belemmeringen in de normale ontwikke ling enz. Men kan zich voor dezen cursus aan melden aan het bureau van het Wit-Gele Kruis, Parklaan 75 te Haarlem. niet ver van elkander verwijderd waren, had de directie besloten deze jubilea te herdenken op den jubileumdag van den adjunct-directeur, den heer R. S. van Veen. Tijdens zijn loftuitingen richtte de heer Tu- senius zich in het bijzonder tot den heer Van Veen, die aldus spr. het volle vertrouwen heeft van directie en personeel en zijn grooten werk lust en activiteit voor de zaak roemde. De ju bilarissen ontvingen van de directie een prach tig bloemstuk alsmede fraaie cadeaux. Ook het overige deel van het personeel mocht van dezen grootschen huldedag profiteeren en en werd toegezegd, dat het als een vacantie- toeslag een halve week loon zou ontvangen. A.s. Zondagmiddag begint de zomercompeti tie voor de Velser Zwemvereeniging. Om half vier zullen de V.Z.V. 1-dames uit komen tegen de D.W.R. 2-dames. Hierna bindt V.Z.V. 2 den strijd aan met Haarlem 2. De op stelling, waarin de reserves uitkomen is als volgt: T. J. v. d. Broek G. Janus Chr. Visman W. Hamers P. Kramer J. de Mayer J. de Jager Om half vijf volgt tot slot V.Z.V. 1Haar lem 1. Dit belooft een prachtige en spannende strijd te worden, daar Haarlem zich altijd e«n moeilijk te overwinnen tegenstander heeft ge toond. n Utrecht is gebleken, dat V.Z.V. 1 ook nu over een zeer sterke ploeg beschikt, zooaat er dit jaar een redelijke promotiekans is voor de Velsenaren. Ongetwijfeld zullen de wedstrijden van a.s. Zondag veel belangstelling naar „de Heeren duinen" trekken. De opstelling van V.Z.V. 1 is: J. Wevers C. Visman P. Duinker Ch. Moeken P. Gottmer N. Schoone P. Swier De heer A. v. d. Wint, de bekende oud-doel- verdediger van VSV, Is aangesteld tot trainer van „De Kennemers". Onze plaatsgenoot de heer H. A. Verbeek slaagde te Delft voor het propaedeutisch exa men voor scheepsbouwkundig ingenieur. B. en W. brengen ter openbare kennis, dat de beslissing op het "erzoek van W. Duller, Huygensstraat no. 6971 te Jlmuiden, om ver gunning tot het uitbreiden en wijzigen van de stoomwasscherij, aldaar, door hen is verdaagd, op grond van het feit, dst het onderzoek nog niet zoover ls gevorderd, dat daaromtrent thans reeds een oordeel Kan worden gevormd Het is de politie mogen gelukken om een fiet sendief te arresteeren. Bij de vele aangiften van diefstal van fietsen, welke thans aan het politiebureau worden gedaan, was er een aan gifte, waarbij verschillende getuigen den da der hadden gezien. Hierdoor kon de politie spoedig een spoor volgen, dat tot het gewenschte resultaat leidde. Een uur na de aangifte vond de politie de fiets in den Velserpolder terug, dochontdaan van de banden. Nadat getuigen de daders in het fotoregister van de politie hadden herkend, konden binnen enkele uren twee inwoners der gemeente worden gearresteerd. De politie hoopt thans weer een aantal rij wieldiefstallen van den laatsten tijd tot klaar heid £e kunnen brengen. De R. K. Zwemclub „IJmuiden-Oost" zal Dinsdag a.s. des avonds half acht in het St. Fidelisgebouw haar algemeene ledenvergadering houden. Er zal een lezing met lichtbeelden worden gehouden over het onderwerp: „Zwem men en redden van drenkelingen in zee'' door den heer A. J. Meyerink. Op Zondag 22 Juni a.s. zal deze zwemclub een sportmiddag organlseeren, waar "voor een aan trekkelijk programma is samengesteld. De Duitsche oorlogsmarine en het luchtwapen brengen Engeland ontzaglijke verliezen toe. Met een schip van 5000 ton, zooals hierboven afgebeeld, gaan wel 600 wagónladinge verloren. Hoeveel levensmiddelen en oorlogsmateriaal voor Enge land zouden nu reeds op den bodem van de zee liggen? (Foto: Continental-Stapf) De Katholieke Volksbond afd. Velsen zal ook dit jaar een fietsbedevaart houden naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo. Deze bedevaart zal plaats vinden op Zondag 29 Juni a.s. De motorredtiingsboot „Neeltje Jacoba" blijkt volgens het zoo juist ontvangen jaarverslag van ae N. Z. H. R. M. over het afgeloopen jaar 19 maal er op uit getrokken te zijn. Bij de ramp van de Laz 47 op 17 September bracht zij het grootst aantal geredden binnen, n.l. 18 personen. Uit het uitvoerig jaarverslag, waarop wij rog nader zullen terugkomen, blijkt wel dat de „Neeltje Jacoba'" een belangrijk jaar van grocte activiteit achter den rug heeft. De zomer waterpolocompetitie is voor de Zaansche zwemvereenigingen geopend met de volgende wedstrijden: gespeeld te Westzaan: Dames afd D: Kroosduikers 1—De Meeuwen 1 26; heeren afd. R: Kroosduikers 1De Ham 1 2—2. gespeeld te Zaandijk: Dames afd. D: Nereus 1Nereus 2 51; hee ren afd. Q: Nereus 3Amstel 2 40. Officieele opening van de Arbeidstentoonstel- ling van de K.J.M.V. In tegenwoordigheid van tal Van genoodigden, waaronder afgevaar digden van verscheidene vereenigingen, is Vrijdagavond de arbeidstentoonstelling van de K.J.M.V., welke in het RK. Jeugdgebouw aan de Bloemgracht wordt gehouden, officieel ge opend. Na een openingswoord van den voorzitter van de K.J.M.V., afd. Zaandam, den heer A. v. d. Kraan, en het zingen van het bondslied, heeft de moderator, kapelaan A. Wentholt, de bedoe ling van deze tentoonstelling nader toegelicht. Deze is de bekroning van een éénjarig arbeids- programma. Het onderwerp heeft de K.J.M.V.- ers dan ook dusdanig gepakt, dat deze idealen naar buiten moesten worden uitgedragen. Dit pleit dan ook voor hun inzicht in dezen tijd. Ook de vruchten van de besteding van den vrijen tijd zijn op deze tentoonstelling geëxposeerd, daar de ontspanning op een goed peil dient te staan. Vervolgens hield de heer J. F. Kamphuys een kernachtige rede, waarbij spr. enkele punten naar voren bracht van de actie voor de nieuwe gemeenschap. Namens het bestuur van de afdeeling Alk maar bracht pater Ruberg de ïelicitaties over, Rokin Kalverstraat AMSTERDA M-C. deelt mede, dat de exploitatie van het hotel, café en restaurant vanaf heden zal worden gevoerd onder den naam van: vooral met het feit, dat Zaandam met een be trekkelijk gering aantal leden een dergelijk werk heeft aangedurfd. Als voorzitter van den R.K. Middenstand sprak nog de heer A. Lansdaal, waarna kape laan Wentholt over ging tot de zegening van de arbeidswerktuigen, waarmede de K.J.M.V.-leden hun arbeid verrichten. Na afloop van deze plechtigheid maakten de genoodigden een rondgang door de fraai inge richte tentoonstellingszalen. Vrijwel alle bedrij ven waren in keurig ingerichte stands vertegen woordigd. Prachtig smeedwerk, interessant op- tiekbedrijf, automobielindustrie, administratie, chemische producten, parfumerie, kleeding- en zuivelindustrie, brood-, banketbedrijf, groenten- handel, houtbedrijf, enz. waren te bezichtigen. De Kruisvaart was met 'n specialen stand voor den dag gekomen, evenals de Actie voor God De arbeid voor de nieuwe gemeenschap vroeg op bijzondere wijze de aandacht, hetgeen ook het geval was met den stand, welke was inge richt ter herdenking van de gouden Pauselijke Encyclieken. Aan de ontspanning waren ver scheidene stands gewijd, terwijl de bijzondere aandacht viel op een miniatuur Paltrok-molen een getrouwe copie van de nog bestaande hout molen „De Poelenburg" van de fa. A. J. L. Ket- tenis. Deze fraai uitgevoerde miniatuurmolen was door de firma Bruynaeel welwillend be schikbaar gesteld. Deze tentoonstelling is Zaterdag en Zondag voor het publiek geopend en een bezoek hier aan is dan ook zeer aan te bevelen. Parochie van den H. Bonifatius ZONDAG 2e Zondag van de maand. Drie- vuldigheids-Zondag. De stille H.H. Missen 6 en 7 uur; Kindermis, uitsluitend voor de kin deren; de laatste H. Mis om 11 uur. 3.30 uur oefening van de Derde Orde met inkleeding van nieuwe leden. 5 uur Maria-congregatie (meisjes) afd. I. 6 uur Maria-congregatie voor de jongens. 7 uur plechtig Lof ter eere van St. Bonifatius met feestpredicatle en omgang met de reliquie van St. Bonifatius In de week de H.H. Missen 6.30, 7.15, 8 en 9 uur. MAANDAG feest van den H. Bonifatius, on zen kerkpatroon. De H. Mis van 6.30 in het St. Josephgesticht. 7 uur gezongen H. Mis. Des avonds 7 uur Lof met gebeden voor onzen kerkpatroon; 8 tur Maria-congregatie, afd. II (jonge dames). WOENSDAG begin van de novene voor het feest van het Allerheiligst Hart van Jezus- 11.30 uur catechismus voor de meisjes en de jongens. Van 78 uur gelegenheid om te biechten. 8 uur Maria-congregatie, afd. ge huwde dames. DONDERDAG H. Sacramentsdag. Dit feest wordt plechtig gevierd a.s. Zondag, ons Aan- biddingsfeest. De H. Communie wordt ook om 6 uur uitgereikt. 7 uur gezongen H Mis voo- den Vrede voor den Kath. Vrouwenbond. 11.30 uur biechtgelegenheid voor de kinderen van de lagere klassen van de meisjesschool. 7 uur Aanbiddingsoefening van het H. Sacrament. VRIJDAG 11.30 uur biechtgelegenheid voor de kinderen van de lagere klassen van de meis jesschool. 7 uur Lof met oefening van eerher stel aan het H. Hart. ZATERDAG onder de H. Mis van 8 uur algemeene H. Communie voor de kinderen. Van 4 uur tot 8.30 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria voor de bekeering van de zondaars. ZONDAG a.s. 3e Zondag van de maand. Aan- biddingsfeest van onze parochie. Collecte voor onze eigen kerk.. Niet minder dan zes jubilarissen van Koel huis „Frigo" alhier vierden gisteren een dienst- jubileum. De directeur, de heer K. H. Tusenius, richt te zich op waardeerende wijze tot deze jubi larissen en memoreerde hun groote acti viteit waarmede zij dagelijks hun werk tot heden hebben verricht. De heer R. S. van Veen, adjunct-directeur van Frigo, en de heeren D. Ruig, A. Vos Sr. en C. de Pee herdachten allen hun 35-jang dienstjubileum, terwijl de heeren G. de Bruin en J. Ooms hun zilveren dienstjubileum her dachten. Daar de jubilea van deze employé's Zwartvoet en Puntmuts nemen in 't bosch afscheid van den helper en kruipen samen in een hollen boom om den avond af te wachten. Als 't donker is geworden gaan ze naar 't huisje van Myra en zien meteens de poes op een tafeltje zitten. „Waar is mijn elfje," miauwt ze. „Jou elfje is er niet meer en wij komen morgen hier wonen," zegt Zwartvoet. En meteen verdwijnen hij en Puntmuts weer in het donkere bosch. Maar als ze nog maar een klein eindje van het huisje van Myra af zijn, hooren ze ineens roepen: Halt, Waar is 't elfje Myra? Het is een van de wachters van den Kabouterkoning, die voor hen staat. Verschrikt en woedend kijken Zwartvoet en Puntmuts hem aan. Myra is in haar huisje, gaat u daar maax eerst eens kijken, zegt Zwartvoet en jneteen ziet hij ook de andere wachters komen. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Juni. 11200 bos Rabarber 6.00. 1350 kg. aardappelen: Schotsche Muizen 19.9022.10, Drielingen 20.50—24.10 kriel 18.80—21. BEVERWIJK. 6 Juni. Spinazie 5.206.5, Poste lein 1721 cent per kg. Sla 1.403 per 100 kg Sla 58 cent per kg. Wortelen 1013 cent per bos. Rabarber 4.86 Raapstelen 56 cent per kg. Radijs 1.6, Selderie 917, Peterselie 616 ct per bos. Tomaten 44, Prei 45 cent per kg. Uien 69 cent per bos. Bloemkool I 16, II 912.4 cent per -tuk. Snijboonen 7880 cent per kg. Aard beien 3650 cent per doosje. Asperges 5880, ld blauw 48—58, idem dun 3034 cent per kg. PURMEREND, 6 Juni. „Afslagver. Beemster. Purmerend en Omstreken". Aardbeziën 3042 ct per doosje. Bloemkool 3.0016 per 100 stuks. Spi nazie 4—6.50, Postelein 14.0019 per 100 kg. Sla 1.03 per 100 krop. Andijvie 4.0017 per 100 kg Radijs 1.60 per 100 bos. Raapstelen 1.90 per 100 kg. Rabarber 6.00. WorteWi 13.00 per 100 bos. Prei 14.0020 per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 7 Juni. 16600 bos Rabarber 4.806, 185 kg. Aardappelen: Schot sche Muizen 25.30, Drielingen 25.40, kriel 20.40. LEIDEN, 6 Juni. Veemarkt. Aanvoer 208 run deren, 145 kalveren, 3683 schapen, 649 varken 12 stieren, 108 kalf- en melkkoeien 280.00 iets vlugger. 6l varekoelen 200.00380, tamenj vlug. 27 pinken 160.00280, tamelijk vlug. j- vette kalveren, 129 nuchtere kalveren, 95 we ,91 schapen, 3588 lammeren 17.0030, vlug. mestvarkens 26.00—45. 506 biggen 16.0020 en zeugen 60.00—90. maigt. ^,„8- LEIDEN, 6 Juni. Kaasmarkt. 57 partijen Gouo sche kaas: le soort 40,5041.50, 2e soort 39- 40, 2 partijen Leidsche kaas le soort 39.00. 1 50 kg. Handel goed. _,„v. DEVENTER, 6 Juni. Koehuiden 15—16, Pinf huiden 16—17, Stiertuiden 11—12, Graskalveren 2324. vette Kalfsvellen 2627, nuchtere kaiv_ ren 2627 cent oer pond. Paardenhuiden "•öu 8 50, geitenvellen 1.50 per stuk. DEVENTER 6 Juni. Oude konijnen 2.75-"-3-'°' Jonge kippen 2.003, oude hanen 2.003, Jon» hanen 0.507, tamme konijnen 2.508, eeno 1.301.90 boter geen noteering, eieren 1.05 Pe kg. Biggen 15.0023 per stuk. o De broodprijzen voor Haarlem en omstreken zijn thans officieel vast gesteld op 16 ct. afge haald en 17 ct. thuisbe zorgd. Nu kunt U, zon der één cent meer te betalen, de proef nemen met ons brood, dat voor „oorlogsbrood" werke lijk iets bijzonders is. Ondanks de nieuwe prijs bepaling blijven wij de zelfde kwaliteit leveren en zoeken steeds naar verbetering! KLEVERP ARKWE0 (O TELEFOON 11070 Ongebruikte bonnen bleven nog geldig tot en met de tusschen geplaatste data Bon Geldigheidsduur Hoeveelheid BROOD 24 21 22 t/m 22 Juni (extra) t/m 7 (11) juni t/m 22 Juni 100 gram roggebrood of ander brood of rantsoen gebak 200 gram brood of 2 rantsoenen gebak Broodkaart BLOEM 8 t/m 15 Juni 50 gram roggebrood a-nder brood, gebak of 35 gr. meel of bloem Bloemkaart AARDAPPELEN 4 5 t/m 8 Juni t/m 15 Juni 1% Kilogram Aardappelkaart KOFFIE of THEE 34 t/m 22 Juni 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat Algem. bonkaart SUIKER 31 42 t m 8 Juni t/m 6 Juli 1 Kilogram Algem. bonkaart VLEESCH 17 18 t/m 7 Juni t/m 15 Juni 50 gram vleescn af vet of rantsoen vleeschwaren Ook 50 gram kip enz Vleeschkaart VLEESCH WAREN 17 18 t/m 7 Juni t/m 15 Juni Vi rantsoen Vleeschkaart VET 17 18 t/m 11 (14) Juni t/m 11 (14) Juni 250 gr. boter of mar garine of 200 gram sla- of raapolie 250 gram boter met 15 cent reductie Vetkaart BOTER 17 18 t/m 11 *14) Juni t/m 11 (14) Juni 250 gr. boter of 200 gr sla- of raapolie 250 gram boter Boterkaart MELK 19 20 t/m 8 Juni t/m 15 Juni 1liter Melkkaart KAAS 66 en 76 67 en 77 t/m 15 Juni t/m 15 (29) Juni 100 gram Algem. bonkaart EIEREN 97 en 51 53 en 88 t/m 8 Juni t/m 15 Juni 1 ei Algem. bonkaart PETROLEUM Pgriode ]g t/m 15 Juni 2 liter voor de keuken Zegel 02 K.F. t/m 30 Juni 1 eenheid Bonkaart M. voor kookdoelein" BRANDSTOFFEN 5 de periode t/m 30 Juni 1 Hl. anthr. nootjes of 50 Kg. turfcokes Bon generator-auth* 5de periode t/m 30 Juni 50 stuks baggerturf Bon generatortuft ZEEP 35 t/m 29 Juni 1 rantsoen Algem. bonkaart SCHEERZEEP t/m 31 Augustus 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crême of een pot scheerzeep Textielkaart (paars) HONDEN- EN KATTENBROOD 14 t/m 30 Juni Honden Groep 1 10 kg.gr. 2 10 kg.; gr. 3 8 kg.; gr 4 5 kg.; gr. 5 4 kg.; gr. 6 3 kg. Katten: 1kg. Voederkaart Peul vruchten 52 t/m 22 Juni 500 gram Algem. bonk®®*4 RUst, rijstgries, rijstemeel, rijste bloem of gruttenmeel 32 t/m 15 Juni 250 gram Algem. bonk®**4 Havermout, haver vlokken, haver- bloem of aard- appelmeelvlokken 24 (Zie ook hieronder) t/m 15 Juni 250 gram Algem. bonka®*4 Gort of Gortmout of Grutten 24 en 25 t/m 15 Juni 250 gram Algem. bopk®**4^ Maizena, gries- meel, sago, aard appelmeel, puddingpoeder of eetbare sti.jfsel- producten 27 t/m 15 Juni 100 gram Algem. bonk®®'4 Macaroni of Vermicelli of 26 t/m 15 Juni 100 gram Algcm^onk®^ r 1 andere 500 gram gevuld groot korstgebak (boterlettei e.d.), 400 gram gevuld klem kofbjbjaariö broodjes e.d.), een hoeveelheid van alle andere met genoemde gebakken artikelen meel of bloem is verwerkt. grab1 het%' Rantsoen zeep 150 gram toiletzeep. 120 gram huishoudzeep, 150 gram zachte zeep, ,vass° p. poeder of 300 gram zachte zeeppasta of 20 kg. waschgoed te laten behandglen m gchaPjjS Rantsoen vleeschwaren 75 gram gerookt of gekookt varkens-, rund- kalfs-, Pa®^d®"*akW0^1t)<o<J'1 vleesch en gerookte worstsoorten, 100 gram gekookte worstsoorten, rolpens e« 0t n -jfl gram leverartikelen, tongenworst en nterbrood 150 gr. bloedw.: 100 gr. kip. een t>rikett,"ul 1 eenheid brandstoffen 1 H.L. anthraciet of steenkool; 75 KG. industrie- °gs£irf i3°° KG. bruinkoolbriketten: 2 H.L. cokes; 175 K.G. fabrieksturf; 195 K.G. perst 200 K.G. baggerturf (450 stuks)200 K.G. overige soorten turf.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 4