Bijna was Heracles kampioen Verrassend slot Ondubbelzinnige E.D.0 van overwinningen en Emma V.V.Z. begint met een nederlaag V.5. V. stak echter vlak voor het einde een spaak in het wiel Verrassende zege van Be Quick op A.D.O. m Go Ahead degradeert H. F. C. speelt weer gelijk H.D.M. hockeykampioen van Nederland E.D.0.-K.F.C. 3-0 MAANDAG 9 JUNI 1941 EmmaC.V.V. 60 Overmaas wint zilveren bal (Van onzen sportredacteur) IJMUIDEN. 8 Juni. Negen van de tien voetballiefhebbers die men Zaterdag ontmoette, waren bereid te verklaren, dat He racles Zondag met den Nederlandschen voetbaltitel zou gaan strijken. V.S.V. immers, dat in zijn vijf kampioenswedstrijden nau welijks twee punten had weten te bemachtigen, zou het toch niet in zijn hoofd halen het machtige Heracles, dat uit zes wedstrijden tien winstpunten boekte, in de beslissende ontmoeting voor den kampioenstitel den voet dwars te zetten Al de overwegingen en verzekeringen van deze sportieve tinnen- gieters zijn evenwel beschaamd. De avond van den acht sten Juni kwam zonder dat er in I Jmuiden een Nederlandsche kam pioensclub op de schouders van het veld was gedragen en in Almelo was het even rustig als op de andere Zondagen van het jaar dat er. geen kampioenschap van Nederland te vieren valt. Want V.S.V. had het klaargespeeld den leiders met 22 een gelijk spel af te dwingen en aldus de kans open te houden voor P.S.V., dat nu eerst in Eindhoven van de Velsenaren moet winnen, om dan bij Heracles zelf zijn geluk te mogen beproeven. Groningers verslaan hun gast heeren met 42 Ander karakter Promotie eerste klasse, afd. 1 V.V.Z.—Q.S.C. 0—1 mi VolewijckersRapiditas 50 Elinkwijk—H.F.G. 3—3 De Heracles-voorhoede opereert voor het niet thuis Velsensche doel. maar Michel geeft (foto Pax-Holland) Overigens heeft het heusch zoo veel niet gescheeld of Heracles was reeds nu kampioen geweest. Enkele minuten voor het einde immers de Oostelijken hadden een 10 achterstand in een 21 voorsprong omgezet stonden de Almeloërs nog op winnen. Temeer scheen het daarop te zullen uitdraaien, omdat de tegenstand van V.S.V. niet zoo fel meer leek en de tijd schijnbaar niet voldoende was om nog een ge lijk spel te forceeren. Maar juist toen gebeurde het. Er werd in stilte al zoo'n beetje met bloemen gegoo cheld en officials repeteerden eveneens in stilte hun geprepa reerde toespraken, toen van der Lugt den bal met een fraaien om haal achter Dekkers plaatste en daarmede de bloemen en de toe spraken voorloopig van de baan schoof. De stand is: Heracles P. S. V. A. D. O. Be Quick V. S. V. 7 6 7 6 6 5 2 2 2 0 11 7 6 5 3 21— 6 10—10 12—15 7—13 7—11 Zooals uit den stand blijkt, behoudt Heracles nog veruit de beste kansen op den lauwerkrans. Zoo goed als V.S.V. gisteren tegen de ad- spirant-kampioenen van Nederland partij heeft gegeven, zoo weinig heeft de andere Westelijke vertegenwoordiger A.D.O. ervan terecht gebracht. De Hagenaars bestonden het namelijk op eigen veld van den Groning- schen mededinger Be Quick te verliezen, een feit, dat in de geschiedenis van de Ne derlandsche voetbalkampioenschappen stellig niet vaak zal zijn voorgekomen. Den Gronin gers overigens alle eer voor hun prestatie. De cijfers 42 zijn overtuigend genoeg. De wedstrijd mag wel zeer merkwaardig wor den genoemd. De strijd werd tijdens regen en onweer gespeeld en binnen het kwartier wisten de Be Quickers een 03 voorsprong te behalen. In de eerste helft was Be Quick overwegend ster ker. Na de rust werd de wedstrijd ongeveer al leen op de Groningsche helft gespeeld. De zware regen was oorzaak, dat het veld al spoedig zeer glad werd, waardoor glijpartijen aan de orde van den dag waren, terwijl van balcon- tröle of fraai spel geen sprake was De Gronin gers konden zich echter het beste bewegen en liepen direct hard van stapel. De wedstrijd was pas vijf minuten oud, toen Bottinga, de links buiten van de Groningers, een goeden voorzet gaf, waarna de vrijstaande van K-ioyk onhoud baar inschoot (01). Steeds fraai combineerend en met open spel komen de Groningers terug. Op den anderen vleugel geeft Prins vervolgens goed voor doel en Blijham geeft Koek voor de tweede maal met een kopbal het nakijken (02). Niet lang daar na is het 0—3. Van Kooyk deponeert nogmaals met een kopbal het leer in den hoek van het doel. De Hagenaars zijn door deze prestatie van hun rivalen eenigszins onthutst, doch komen er nu beter in en eenige tegenaanvallen worden ondernomen. Praai is het spel van A.D.O. ech ter lang niet. De aanvallen worden slordig op gezet en het spel is te kort. Toch weet Neute boom een tegenpunt te scoren, als hij alleen doorbreekt en inschiet (13). Na de rust is het spel van Be Quick niet meer te vergelijken met dat in de eerste helft. De Hagenaars zetten daarentegen hun beste been tje voor en ondernemen een waren stormloop op de vijandelijke veste. Doch alle aanvallen worden gekeerd, deels door goed verdedigen, deels door slecht schieten van de gastlieeren. Eerst na een half uur ziet de Heer zijn kans schoon, als Neuteboom hem een goeden voor zet geeft. Hij kogelt onhoudbaar in (2—3). De druk op het Groningsche doel duurt on verminderd voort, doch dan weet Boèrma naar den anderen kant te ontsnappen, maakt het vierde doelpunt en stelt daarmede de overwin ning veilig. oog in. De gastheeren namen de leiding door Godschalk, die een voorzet van Sterk onder zijn controle wist te krijgen en het leder toen via den paal achter doelman Dekkers wist te deponeeren. De Heracleïden pakten nog eens even aan, maar aldra bleek, dat de Velser- defensie moeilijk te passeeren was en het ver wonderde dan ook niemand, dat de Heracles- aanval, waarin het voorloopig nog niet heele- maal boterde, er niet in slaagde Michel en de zijnen te passeeren. De tweede helft van den strijd was van een geheel ander karakter. Van een V.S.V.-over- wicht was nu geen sprake meer en aan de zijde van de Oostelijken vlotte de combinatie nu wel wat beter. Speciaal'de voorhoede, waarin van der Veen van rechts naar links was ge gaan, begon erin te "komen en het werd dan ook geducht oppassen voor de gastheeren. Deze mochten er niet in slagen hun voor sprong te behouden. Wel duurde het nogal even voordat Heracles zijn toenemend overwicht in een doelpunt wist uit te drukken, maar langzaam aan begon het er toch naar uit te zien, dat dit doèlpunt komen zou. En in derdaad, twintig minuten na de her vatting kwam dat doelpunt. Michel was juist tevoren even onklaar ge raakt en scheen nog niet geheel op zijn gemak te zijn, toen rechtsbuiten Krabshuis een schot loste, dat misschien niet ge heel onhoudbaar was, doch dat de V.S.V -doelman op dat oogenblik zóó slecht onder con trole had, dat hij het liet glippen (1—1). Michel liet zich na dit doelpunt vervangen, maar ook zijn opvolger Blomvliet kon niet verhinderen, dat Heracles nog een maal het net wist te vinden. Dat was tien mi nuten later, toen de bal weer voor het Velsen sche heiligdom kwam te zweven en daar Jaar- sma op zijn plaats vond om zijn club onhoud baar de leiding te geven (12). Met nog slechts een kwartier te spelen scheen het kampioenschap van Heracles nu min of meer veilig. Vooral toen de tegenstand van V.S.V. mede door deze teleurstelling in zekere mate verslapte, begon men er reeds over te praten dat de strijd om den Nederlandschen kampioenstitel van Nederland dit jaar weer gestreden was. Maar juist toen gebeurde het onverwachte en zooals in den aanhef al verteld werd, was het ditmaal Van der Lugt die den bal langs Dekkers schoot en Heracles daarmede voorloopig het kampioenschap van Nederland dcor den neus boorde. In de resteerende minuten deden de Heracle- iden nog nerveuze pogingen om het verloren terrein te herwinnen, maar het mocht niet meer gelukken den voorsprong te heroveren. Toen er voor de laatste maal gefloten was, was de stand nog steeds 22 en hoewel Heracles daarmede zijn kans op den landstitel weer iets verbeterd heeft, zijn de voorspellingen dergenen, die Heracles in Velsen kampioen zagen worden, niet bewaarheid geworden. Of dat misschien aan het koffiedik ligt? Michel (foto Pax-Holland) t&Wg. Hoe groot de belangstelling was op den tweeden dag van de Hollandia roeiwed- strijden te Alphen a. d. Rijn (foto Pax-Holland) Zooals te verwachten was is het eerste slachtoffer van de degradatiecompetitie Zondag gevallen. Go Ahead verloor den uitwedstrijd bij P.E.C. en is nu gedoemd het volgend jaar in de tweede klasse door te brengen. Overigens dreigen er nog meer eerste klassers te sneuvelen. Behalve in het Zuiden, waar Limburgia ondanks zijn nederlaag van Zondag, een redelijke kans blijft behouden, staan de degradatiecan- didaten er allesbehalve goed voor, In het Noorden heeft L.S.C. uit twee wedstrijden nog maar, één puntje noodig voor zijn promotie en in het Westen staan E.D.O. en Emma als het ware met een been rééds in hiet dorado der Nederlandsche voet balclubs. EJD.O. heeft op wel zeer duidelijke wijze laten zien, dat het inderdaad de eerste favo riet voor de hoogste klas van afdeeling I is. Na de 42 overwinning bij Z.F.C. versloeg het thans K.F.C. in Haarlem met niet min der dan 30 en heeft het dus op zeer dui delijke wijze de leiding genomen. E.D.O. K.F.C. Z.F.C. 2 2 2 7—2 2—3 2—6 In de andere afdeeling heeft Emma het zoo mogelijk nog overtuigender gedaan dan de Haarlemmers. De Dordtsche club gebruikte met C.V.V. heelemaal geen consideratie en toen de tweemaal drie kwartier ten einde waren, hadden de tweede klassers hun collega's uit de eerste met 6—0 ingemaakt. Emma C.V.V. Overmaas 10—1 46 1—8 Voor de promotie en degradatie, eerste klasse zullen voor afdeeling 1 nog de volgende wed strijden gespeeld worden: 15 Juni. Zaandam: Z.F.C.K.F.C.; 22 Juni: Köbg aan de Zaan: K.F.C—E.D.O.; 29 Juni: Haarlem: E.D.O Z.F.C. In het Oosten is Go Ahead dus zeer radicaal gesneuveld tegen de stormloopen van de twee de klassers. De Deventenaren verloren bij P.E.C. met 20 en wisten daarmede gelijk waar ze aan toe waren. Favoriet voor de eer ste klasse is op het oogenblik Vitesse, dat ook zijn tweeden wedstrijd tegen Rigtersbleek, nu in Arnhem, met 2—0 wist te winnen en daardoor de leiding in deze competitie heeft genomen. De Gelderlanders moeten hun laat sten wedstrijd nog gaan spelen bij Go Ahead, hetgeen ongetwijfeld niet mee zal vallen F.E.C. en Rigtersbleek ontmoeten elkaar nog op het. terrein van laatstgenoemde. Vitesse P.E.C. Rigtersbleek Go Ahead In het Zuiden heeft Limburgia zijn eerste nederlaag te slikken gekregen. Picus herstelde zich goed van de nederlaag welke het vorige week bij de eerste klassers leed en won nu op zijn beurt met 21,- waardoor de kans ten volle behouden bleef. Miranda maakte een voortreffelijken start tegen R.B.C., dat in Lim burg met 40 radicaal geklopt werd In het Noorden is de strijd practisch beslist nu W.V.V. er niet in geslaagd is zijn thuis wedstrijd tegen G.R.C. te winnen. De 4- nederlaag welke de Winschoiers leden, beslist practisch over hun degradatie naar de tweede klas ten voordeele van LS.C. 5 3 1 1 7 7—6 5 2 2 1 6 10—7 5 2 1 2 5 6—6 5 0 2 3 2 4—8 L.S.C. G.R.C. W.V.V. 0 2 2 5—1 6—7 5—8 V. V. Z. heeft de degradatie-competitie slecht ingezet door zijn eersten thuiswedstrijd tegen Q. S. C. met 01 te verliezen. Voor Santpoort, dat ongetwijfeld in zijn vuistje lacht, is dit re sultaat het beste, waarop het hopen kon. Santpoort Q. S. C. V. V. Z. 5—2 35 0—1 Het was een wel verrassend einde van dezen boeienden kamp, maar men kan moeilijk ont kennen, dat deze uitslag voor de Velsenaren verdiend mag heeten. Vooral vóór rust hadden de gastheeren fel op den bal gezeten en er was dan ook geen sprake van, dat zij in eenig opzicht voor de kampioenspretendenten onder deden. Bij de Oostelijken vlotte het toen nog niet zoo erg en vooral de voorhoede heeft niet veel laten zien dat werkelijk een kampioens- indruk maakte. In de westelijke gelederen was vooral de middenlinie weer in goeden vorm en speciaal aanvoerder De Vries had er goed het In de andere afdeeling heeft naar onzen smaak vooral H. F. C. een heel goede beurt ge maakt door zijn 3—3 gelijk spel bij het sterke Elinkwijk. Dat geeft den burger moed. Vo- lewijckers deed wat er van deze ploeg ver wacht werd en klopte Rapiditas. De cijfers 50 bewijzen, dat de Volewijckers hun vorm weer gevonden hebben. HIJ ZIT! Inderdaad, hij zit, maar hij telt niet, loant de H.F.C.-er die zijn hand opsteekt, heeft niet tevergeefs geprotesteerd tegen dezen voltreffer van Elinckwijk. En dus blijft de visch- partij van den Haarlemschen doelman voor The Good Old zonder gevfolgen (foto Union) Volewijckers Elinkwijk H.F.C. Rapiditas 2 2 2 2 1 1 3 0 3 3 2 0 7—2 6—5 5—5 2—8 Hollandiaan begon de degradatie-competitie met een 2—1-zege bij S. V. W. Spartaan deea den, waarbij zoowel Van Veen als Huisman voor hun taak berekend zijn. Over het alge meen echter blijven aan weerszijden de verde digers de aanvallers de baas. Kort voor de rust juicht V. V. Z. reeds als Schimmel scoort, doch wegens buitenspel wordt dit doelpunt geannu leerd. Ook na de hervatting gaat de strijd aanvan kelijk gelijk. De Zaandammers worden dan een tikje sterker, maar het volledige Q. S. C. weet den druk te weerstaan. Onverwachts nemen de gasten dan de leiding als Pfersich handig pro fileert van een fout van den V. V. Z.-keeper Huisman (01). Door beter veldspel blijven de Wormerveerders hierna krachtig aanvallen, waarbij eenmaal de deklat V. V. Z. een handje helpt. De tweede klassers krijgen het dan zwaar te verduren, maar de gasten' slagen er niet in hun meerderheid in verdere doelpunten uit te drukken. Bij V. V. Z. werd Romanesko nog ver vangen door Stevens. Er waren circa 1500 toe schouwers. keurig werk, door bij Musschen met 3- winnen. -1 te Reeds spoedig blijkt, dat beide elftallen in kracht niet veel vöor elkaar onderdoen, want beurtelings moeten de keepers handelend optre- Met een flinke 50-zege op Rapiditas heeft Volewijckers zich aan het hoofd van het klavertje-vier gesteld, dat in het rayon Haar lemAmsterdamUtrecht hardnekkige pogin gen doet om een plaatsje in de tweede klas te bemachtigen (resp. behouden). De Volewijckers liep in hoog tempo van stapel doch aanvan kelijk liepen de Amsterdammers maar al te veel in de door de Rapiditas-achtèrhoede opge zette buitenspelval. Maar binnen een kwartier veranderde het aspect van den strijd volkomen. Eerst gaf C. Smit met een fraaien kopbal der tien minuten voor rust Volewijckers de leiding. Vlak daarop verdween de tweede voltreffer in het Weesper net en nog vóór de pauze had Jongh er 30 van gemaakt. Twintig minuten na rust maakte de Jongh er 40 van en uit een hoekschop ontstond kort voor het einde het vijfde en laatste doelpunt. Over het geheel genomen wist H.F.C. in dezen strijd, iets vlugger te reageeren op de diverse situaties dan de thuisclub. Dat was nu wel niet van dien aard dat daardoor een meerderheid werd verkregen, maar menige kans voor Elink wijk werd er toch onschadelijk door gemaakt Elinkwijk speelde haar gewone enthousiaste partij, als moet het gezegd, dat de voorhoede minder productief was dan voorheen. Het sa menspel, dat anders tot tal van gevaarlijke schoten en ook tot doelpunten voert, was nu minder Verzorgd, waarbij echter de opmerking past, dat de achterhoede van H.F.C. gevormd door Kammeijer en Eterendse, resoluut was in het ingrijpen en vooral veel en goed kopwerk liet zien. Het bleek, dat het terrein door den regen tij dens de voorafgaande onweersbui tamelijk glad was. Dat was echter voor de thuisclub geen beletsel om direct aanvallend op te treden en de H.F.C.-verdediging danig aan den tand te Voelen. De spil van H.FC. verrichtte daarbij nuttig werk en menige voorzet van G. Jansen of Blom werd door hem onderschept. Na een klein kwartier spelen loopt de tot dan vrijwel aangehouden meerderheid van de thuisclub ten einde en gaat de strijd meer gelijk op. Er volgt een corner op het doel van de thuis- club, waarbij de bal zoo lang voor het heiligdom van Post blijft zweven, tot het opnieuw een hoekschop wordt. V/eer een scrimmage voor het EHinkwijk-doel, waaruit Höck, de midvoor, in lastige positie het leder inschiet, 01. Dit geeft den bezoekers moed en eenigen tijd blijven zij „evaarlijk. Doch dan is het woord weer aan Elinkwijk. Een buitengewoon gevaarlijk mo ment ontstaat voor het doel der bezoekers bij een hoekschop. Blom weet daaruit het leder precies op het hoofd van Hal te plaatsen, die het een zuiveren stoot geeft in de richting van het doel. De doelman weet echter nog juist het leder weg te stompen. Na eenige hoekschoppen op het H.F.C.-doel ontstaat voor het doel een hevig duel. D. Jan sen, die wat meer naar achter stond opgesteld wist het leder te bemachtigen en met een laag schot weet hij den doelman te verrassen, 1—1 Vlug daarop is het rust. Het eerste kwartier na de rust was geheel voor de thuisclub. Eerst eenige enthousiaste aanvallen, dan een hoekschop, een gewirwar voor het doel, en D. Jansen weet Van dichtbij in te schieten. Het doelpunt werd. echter niet toegekend. Men kwam echter direct weer te rug; een vrije schop en een corner op het Haar lemsche doel volgden. Na acht minuten komt echter succes. Vreeswijk zet goed voor, de bal blijft dicht bij doel en maakt vreemde caprio len, totdat hij ten slotte tergend langzaam naar de 'doellijn rolt, buiten het bereik Van den doel man. Juist vóór de lijn ligt hij een seconde stilD. Jansen blijkt de vlugste van allen en met een klein tikje maakt hij er 2—1 van Eenige minuten later brengt Vreeswijk 't le der snel op, de backs van de gasten loopen voorwaarts, met het doel den aanvaller buiten spel te zetten, doch de list gelukt niet en de stand is 3—1. Het offensief van Elinkwijk blijft nog even aanhouden, doch als er 20 minuten is gespeeld, komt H.F.C. opzetten en treedt veel actiever op dan voorheen. Na 23 minuten komt HJF.C op eenigszins for tuinlijke wijze aan het tweede tegenpunt. Er wordt een vrije schop op het Elinkwijk-doel ge nomen. Hal heeft zich eenige meters vóór doel man Post opgesteld en weet het leder koppende op te vangen. De doelman is toegeloopen en juist op het moment dat Hal kopt stoot hij achter tegen hem aan. Waarsohijnlijk daardoor kreeg de bal een tegenovergestelde richting en kwam in eigen doel 'terecht, 32. Het einde nadert nu snel. Nog 10, nog 5 mi nutenElinkwijk staat nog voor. Dan volgt een vrije trap op het doel van Elinkwijk, een gewirwar van aanvallers en verdedigers ont staat, totdat ten HaVe den gelijkmaker in de touwen jaagt, 33. Niet slechts de cijfers, waarmee KFC ge slagen werd, maakten indruk, veeleer de wijze waarop de zege tot stand kwam inponeerde de talrijke toeschouwers, want in deze hoogst moeilijke ontmoeting heeft de Haarlemsche ploeg haar reeds gunstige reputatie volkomen weten te bevestigen. Het KFC-elftal was den laatsten tijd versterkt met de oude glorie van eenigen jaren geleden, waardoor het befaamde „KFC-syeteem" weer geheel en al opgeld deed. En niet zonder succes ook, maar de EDO-pioeg trok zich hiervan niets aan en opende den strijd met een overtuiging, waarop een elftal als EDO volkomen recht heeft. Met weloverwogen aanvallen werden Nieirwen- huizen en zijn mannen reeds onmiddellijk aan den tand gevoeld doch de Haarlemmers moesten ondervinden dat de oudjes voorloopig volkomen opgewassen bleken tegen den eersten zwaren stoot van den EDO-aanval. Doelman Klokke- meyer kreeg weliswaar eenig moeiiijk werk en Nolet en Helligman kopten en schoten beiden eenige malen juist langs den verkeerden kant van den paal. Nieuwenhuizen vooral stond de EDO-voorhoede steeds in den weg terwijl ook Hille en Bley zich vooralsnog de meerderen konden toonen over den gevaarlijken rechter vleugel der Haarlemmers, waar Schildwacht en Spek onophoudelijk tot den aanval overgingen, daarbij krachtig gesteund door Schijvenaar en den rechtshalf Schildwacht. Maar ook KFC liet zich niet onbetuigd en de Koogsche voorhoede, hoewel vrijwel aan haar lot overgelaten, speelde het toch klaar Wille's heiligdom eenige malen gevaarlijk dicht te na deren. Zoo gevaarijk zelfs, dat Wille eenmaal slechts ternauwernood een schot van Piet de Boer kon stoppen, terwijl een harde schuiver van Kok misschien ook beter lot had verdiend. Bovendien dreigde van KFC's rechtervleugel ook nog al eens gevaar, omdat daar Lamie over meer dan gewone capaciteiten bleek te be schikken, maar de EDO-verdediging versterkt als zij is met de teruggetrokken vleugelhalfs, kon zich uiteindelijk toch handhaven, al werd het Haarlemsche doel bijna doorboord bij een fraaien kopbal van De Boer, welke buiten het bereik van Wille juist naast ging. Langzaam maar zeker kwamen de betere technische kwaliteiten der EDO-ploeg aan het licht en in het laatste kwartier voor de rust luidde Schijvenaar, met prachtigen steun van den rechtsbinnen Schildwacht een offensief m, dat voor de Koogsche achterhoede op den duur fataal moest worden omdat het tempo de oudjes waarschijnlijk te machtig zou zijn. Tot aan de rust hielden Nieuwenhuizen c.s. echter kranig stand en met blanken stand werd gedraaid. De ondertusschen verdiende pauze had het aspect van den strijd niet veranderd en ook nu kwam de Koogsche defensie onder hoogen druk te staan. En nu bleek al spoedig dat het tempo K.F.C. te machtig werd. Want nadat eerst mid- voor De Jong een prachtige kans. velen spra ken van d e kans van den dag, verloren liet gaan, kwam direct hierna wederom een gat in den Koogschen muur, maar nu liet Nolet deze ;elegenheid tot scoren ongebruikt. De eerste teekenen van K.F.C.'s ineenstorting waren ge signaleerd en toen eindelijk na een kwartier Spek op den linkervleugel een prachtige corner nam, kopte Helligsman het eerste doelpunt langs Klokkemeyer. (10). Hiermede was het ijs gebroken. Onweerstaan baar trok het E.D.O.-elftal ten aanval en toen De Jong zich eindelijk eens van Nieuwenhuizen kon losmaken, passeerde hij de beide achter spelers en met een schitterend schot bracht de Haarlemsche midvoor den stand op 20. Een geslagen K.F.C., binnen enkele minuten, was het resultaat van een langdurig offensief en nóg vonden de Haarlemmers het niet genoeg. De bres in den K.F.C.-muur werd steeds groo- ter, vooral omdat Nieuwenhuizen in een laat ste poging om z'n club nog te redden mee naar voren trok waardoor het Haarlemsche binnen- trio wat meer bewegingsvrijheid kreeg. En toen Schijvenaar voor de zooveelste maal hpt leder fraai aan zijn midden-voor gaf, was een korte combinatie tusschen De Jong en Helligman vol doende om den voorsprong tot 30 te vergroo- ten waaraan Helligman met een scherp schot de laatste hand legde. „Safety first" was hierna het devies van EDO terwijl KFC moedig volhield om althans nog de- eer te redden. Kaaik werd bij KFC nog vervan gen door Bakker en hoewel De Boer en Rogge veen, na goed werk van Kruiver, nog eenige kansen kregen, bleken Wille en zijn dappere verdedigers toch te sterk voor den Koogschen aanval zoodat in den stand geen verandering kwam. De Doratenaren waren direct sterk in den aanval en het bleek el spoedig dat hun spel meer samenhang vertoonde dan dat. van C.V.V- Toch wogen de partijen in het veld wel tegen elkaar op. maar voor het doel was Emma be slist- de meerdere. Na. 15 min. spelen maakte v d, Gijp met een fraaien kopbal 10. Kort daarop gevolgd door een gelukkigen treffer van Ockenburg. Emma, aangemoedigd door dit suc ces, speelde nu veel rustiger, maar dat C.V.V. de kans om voor het Dordtsche doel te komen. Een toegewezen strafschop werd evenwe1 hopeloos door de gasten gemist en aangezien ook Emma het niet meer tot. doelpunten kon brengen kwam de rust met 20. In de tweede helft dep C.V.V. aanvankelijk hard van stapel, maar - de Dordter.aren waren te sterk. Toch duurde het nog een half uur v°°£ Lemans 30 kon maken, maar toen volgden spoedig meer doelpunten. J. v d. Gijp maakt uit een strafschop 4—0. waarna Lemans en J. v. d. Gijp den eindstand op 60 brachten, wat wel wat geflatteerd was. Door met 5—0 van D.F.C. te-winnen is Over maas in het bezit gekomen van den Zilveren Bal. Een pleister op de wonde dus voor het feit, dat de promotiecompetitie voor deze ploeg wel op niets zal uitdraaien 1 De strijd om den Nederlandschen hockeytitel is ten einde. De beslissingswed strijd, welke gisteren te Tilburg tusschen H.D.M. en Venlo werd gevoerd, moest wel iswaar vijfmaal zeven en een halve minud' verlengd worden, maar toen was het dan toch eindelijk gebeurd en konden de Wes telijken hun huiselijk feest ter gelegenhei van hun behaalde landskampioenschap g<aan vieren. wedstriJ^ rder ru® Het was een felle, emotioneele waarin Venlo aanvankelijk lets in de mee- -g«» door Steinz de leiding te nemen. Niet ontinee[J, digd beantwoordde Venlo dit doelpunt me offensief, dat navijf minuten reeds zit" kroning vond in den gelijkmaker door N®lK op- In de tweede helft kwam H. D. M. fel1® zetten en nu verkeerde het Venlosche doe haalde malen in gevaar. Vooral tegen bet broeide er zoo nu en dan wel iets voor de ^oej- burgsche veste. Het kwam echter niet t0Jv s Ae punten en toen de speeltijd om was, w stand nog steeds 11. n<j eb De verlengingen waren aleven spann qC sensationeel. H. D. M. bleek het beste teg gy vermoeienlssen van een vijftal verlenging gewassen en maakte tenslotte door v ri* Doll uit een snelle doorbraak het doelpu \e. tevens het landskampioenschap beteek

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 4