De Britsche overval op Syrië Radiorede van admiraal Darlan Tokio zal spoedig; definitief zijn houding bepalen Moord na vijf jaar o Bonaanwijzing voor boter De Wilhelmstrasse en byne Britsche verliezen bij luchtgevechten Geschut en luchtmacht bestoken Tobroek Verduistering r Fransch communiqué fransche luchteskaders in Syrië aangekomen „Houding van Ankara zal niet veranderen" J V Nieuwe stakingen in Amerika Japan staat voor hesluiten van groote draagwijdte Drievoudige taak voor de Fransche regeering VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS fcUR. VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: smedestraat 5 TELEOON 21543 EN 21544 - GIRO 22884 WOENSDAG 11 JUNI 1941 VIJF EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 23049 ABONNEMENTEN: net Inbegrip van het Zondagsblad 26 cents per week, per kwartaal 3.42 De prijs der advertentiën bedraagt 35 cents per regel. Ingezonden Mededeelingen 60 ets. per regel. Bij contract sterk gereau- ceerde prijzen. Kleine annonces (Vraag- en Aanbod-advertentiën) 13 regels 48 cents, iedere regel meer 16 cents. O Berlijn geheel aan de zijde van Frankrijk Duitsch weermachtsbericht Vrachtschepen vernietigd en beschadigd Ital. weermachtsbericht Duikbooten brachten 63.000 ton tot zinken HET CONCORDAAT MET SPANJE Portugeesch gezant te Vichy overleden JAPAN EN NE DE RL A NDSCH-INDIE Levenslange gevangenisstraf geëischt Britsche ambassadeur in China naar Hongkong DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VICHY, 10 Juni. (D. N. B.) Het Fransche Ministerie van Oorlog heeft hedenavond om- trent het verloop van de militaire operaties m Syrië het volgende bekend gemaakt: Gistermiddag en hedenochtend hebben 4e tusschen de kust en Dzjebel Droes uit verscheidene divisies, waaronder een pant serdivisie, bestaande Britsche, strijdkrach ten hnn aanvallen in de richting van Bei roet en Damascus herhaald. Tusschen DzjebeJ en Droes en het Her- Wongebergtê zijn de Fransche garnizoenen van Kuneitra en Sjeik Meskin terugge- fetrokken, nadat zij hun taak, den tegen stander op te houden hadden vervuld. Dinsdagochtend werd de tegenstander op 4e lijn Merdj Ayoem opgehouden In het kustgebied van het Zuiden van den Libanon was een poging van de Éngelschen om 4en tegenstand der Fransche troepen te bre ken, vergeefsch. De Engelsche aanval werd öoor pantser-eenheden en oorlogsschepen ge steund. Tegen Britsche strijdkrachten, wien Let gelukt was ten Noorden van de monding 4er Lltani-rivier te landen, zijn tegenaanval ten aan den gang Het Fransche tuchtwapen Leeft Maandag vijandelijke troepenconcentra- Les in Zuid-Syrië met bommen oestookt en Met succes ook deelgenomen aan net reeds Semelde gevecht tegen Britsche oorlogssche pen. Vier Engelsche jagers werden neergescho ten. Britsche gevangenen hebben naar in het c°mmuniqué van het Fransche ministerie van Oorlog verder wordt gezegd, hun verwonde- Mng uitgesproken, dat zij alleen te doen had 4en met Fransche en niet met troepen van 4e spilmogendheden Een gevangen Engelsche Marine-officier was er van overtuigd, dat hij Li Duitsche handen viel Daarmede worden de Lementi's van de Fransche regeering ten aan een van de valsche Britsche berichten duide lijk bevestigd Verder meldt het D. N. B. uit Vichy; In bevoegde Fransche kringen wordt als be- wÜs van het feit, dat de Engeischen reeds ikng het plan hadden Syrië aan te vallen, be kend gemaakt, dat de Engelsehen sedert Oc tober 1940 ieder reizen van Fransche soldaten haar Syrië hebben verhinderd. Zoo kon een contingent van 10.000 man, tot net uitzenden daarvan Frankrijk gemachtigd was op grond van onderhandelingen met de Duitsche en Italiaansche wapenstilstandscommfssie om de °rde en veiligheid tn Syrië in stand te hou- 4en, niet daarheen vervoerd worden. Deze houding, zoo verklaart men in bevoeg- 4e kringen, vormt een nieuw bewijs voor het vooropgezette plan van Engeland om Syrië op ton goeden dag te overvallen. Berlijn, io Juni (A.n.P). Duitsch- la-nd staat in de Syrische kwestie geheel de zijde van Frankrijk. Het Duitsche standpunt in deze kwestie is gebaseerd op 4e moreele, zedelijke en ethische zijde van dit probleem. Aldus werd vandaag in de Wilhelmstrasse Duitschlands houding tegenover de nieuw ste actie van Engeland geschetst. Ter oe- sntwoording van de vraag, of dit Duitsche standpunt militairen steun includeert, *ees men te Berlijn op Frankrijks verkla- ring, dat het de verdediging op eigen hout- Je wil voeren. Duitschiand heeft Frankrijk °°k in staat gesteld, zoo voegde men hier in de Wilhelmstrasse aan toe, zijn politieke belangen zelf te verdedigen. H«t persbureau S.P.T. meldt dienaangaande Oo8 uit Berlijn: »De vraag of en ln welke mate Duitschiand de Jtonschen in Syrië zal steunen vormt het voor- j etp van vele gissingen in Berlijnsche journa- 'Ueke kringen, maar van bevoegde zijde kor.- er> hierover geen inlichtingen worden gegeven. Frankrijk heeft bij de bepalingen van den aPenstiistand het recht gehouden zijn kolo me bezittingen te verdedigen en het beschikt ^er de middelen zich van dezen heiligen plicht - kwijten", zoo zegt men van bevoegde zijde, j wüst op de Fransche successen, die wel- be a.ar Piet overweldigend zijn. maar die toch dat de Franschen zich kunnen ver- dat een ^ker verzet te bieden Men weet, sta 116leger in Frankrijk door de wapenstil- (j! Lsvoorwaarden beperkt is tot 100.000 man beaar Loeveel Fransche troepen zich in Syrië ^vmden kan men in Berlijn niet mededeelen, a staat Duitschiand dan politiek en moreel bet 136 zbde van Frankrijk in het geval Syrië, tj, ls niet onwaarschijnlijk, dat, voorloopig al- rjj, ns- 4e berichten uit dat land er voor Frank- niet rooskleurig zullen uitzien gj, b'deljjke berichten over den toestand in toly6 0111 breken op het oogenblik nog. Waar- fe„.UnliJk is dit gedeeltelijk te wijten aan het ^bat de telefoonverbinding tusschen Beiroet te v k(je is verbroken. Hieruit is het misschien zp.^k'aren dat de Duitsche bladen vanmiddag vera Meer m beschouwingen over den toestand io*j*M en weinig mededeelen over het ver- P der operaties, toq ricbten over de reactie op de gebeurtenis- ZiJn ln Syrië in de landen die er het meest bij Ontu 8aintoresseerd Turkije en Rusland ®ken nog ten eenenmale Volgens S.P.T. te Ankara ontvangen be richten wijst niets er op, dat de Duitschers voornemens zijn in het conflict in Syrië in te grijpen. Duitsche kringen in Ankara ver zekeren, dat zij niets te maken hebben in het Fransche mandaatsgebied. Leden van de wapenstilstandscommissie zijn naar Rhodes vertrokken. Verder zijn de telegraafverbin dingen tusschen Turkije en Beiroet hersteld Wat de houding van Turkije betreft zeg gen politieke kringen alhier, dat deze niet zal veranderen. BERLIJN, 10 Juni (D.N.B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Het luchtwapen heeft aan de Britsche Zuid kust en in den Atlantischen Oceaan twee vrachtbooten met 10.000 br. ton in totaal tot zinken gebracht. Twee andere koopvaardijsche pen werden op den Atlantischen Oceaan ter hoogte van Portland zoo zwaar beschadigd, dat aangenomen kan worden, dat zij verloren zijn gegaan. In het Bristol-kanaai kreeg een gewa pend vijandelijk tankschip een bomvoltreffer. In Noord-Afrika werden vijandelijke stoot troepen voor de Duitsch-Italiaansche stellingen bij Tobroek afgeslagen. Formaties van het Duitsche en Italiaansche luchtwapen bombar deerden Britsche luchtdoelbatterijen en verde digingsinstallaties bij Tobroek en Mersa Ma- troeh. In luchtgevechten boven het Kanaal en Noord-Afrika, alsmede by pogingen om de bezette gebieden te naderen verloor de vijand tien vliegtuigen. Hiervan werden er door jagers zeven en door de luchtdoelartil lerie een neergeschoten. Patrouillevaartuigen schoten op de Noordzee twee Britsche ge vechtsvliegtuigen neer. Hierdoor heeft deze flottielje patrouillevaartuigen in drie dagen vier Britsche gevechtsvliegtuigen neerge schoten. Overdag noch des nachts werden door den vijand boven het Duitsche rijksgebied ge vechtshandelingen verricht. Bij de oorlogvoering tegen de Britsche ravi- tailleeringsscheepvaart hebben de vliegerforma- ties van generaloberst Stumpff bijzondere suc cessen behaald. In de week van 1 tot V Juni heb ben zij elf schepen met een gezamenlijken in houd van 80.000 br. ton tot zinken gebracht en 15 andere schepen zwaar beschadigd. Hierdoor hebben deze formaties sedert 1 Februari 1941 in totaal 33 koopvaardijschepen met een totalen in houd van 208.000 br. ton vernietigd en 86 schepen beschadigd. ROME, 10 Juni. (Stefani). Het 370e com muniqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „In het centrale bekken der Middellandsche Zee, ten zuidwesten van Malta, hebben onze vliegtuigen een gevecht met vijandelijke jagers gevoerd: een vijandelijke jager werd neergescho ten. Een onzer toestellen is niet op zijn basis teruggekeerd. Aan het front van Tobroek in Noord-Afri ka zijn weinig beteekenende uitvalspogingen van den vijand snel verijdeld Onze artil lerie heeft met zichtbaar resultaat batte rijen en munitievoorraden in de vesting ge bombardeerd. Italiaansche en Duitsche luciitformaties hebben aanvallen gedaan op luchtafweerbatteryen en verdedigingswer ken by Tobroek en Mersa Matroeh. Te To broek werd schade aangericht en braken branden uit. Twee vijandelijke vliegtuigen van het type Hurricane zijn door Duitsche jagers neergeschoten. In den nacht van 8 op 9 Juni heeft de vijand nieuwe luchtaanvallen op Tripolis en Benghazi gedaan In het gebied van Galla en Sidamo in Oost- Afrika wordt nog steeds heftig gevochten De oewegingen der italiaansche en Engelsche co lonnes duren, gehinderd door slecht weer. voort In de streek van Gondar heeft de vyand het fort van Dbra Tabor met bommen en ma chinegeweer bestookt en de bezetting opnieuw gesommeerd tot overgave, die werd geweigerd Op den Atlantischen Oceaan hebben Ita liaansche duikbooten een belangrijk vijan delijk convooi aangevallen en negen stoom schepen met een gezamenlijken inhoud van 63.000 ton tot zinken gebracht. 10 Juni (D.N.B.). Fransche j VICHY, c toskaders uit Noord-Afrika zijn na een thjke vlucht in Syrië aangekomen, naar 1114 Beiroet meldt. Zonsondergang U Juni 22.02 Zonsopgang 12 Juni 5.17 Maanopkomst 23.33 ondergang 7.40 DETROIT 10 Juni (D.N.B.) In zes fabrie ken van de Bohn Aluminium and Brass Com pany zijn ongeveer 4000 arbeiders wegens loon- eischen in staking gegaan. Volgens opgaven van de bedrijfsleiding beschikt de maatschappij ever staatsopdrachten ter waarde van 25 millicen dollar. Van de productie is 85 pet. voor de be wapening bestemd. Uit Washington meldt S.P.T.: Met een meer derheid van 172 tegen 32 stemmen is Maandag middag in het huis van Afgevaardigden het voorstel van de regeering. volgens hetwelk de federale arbitrage-commissie alle volmachten verkrijgt om conflicten in de bewapenings- industrie arbitraal bij te leggen, aangenomen. ROME, 10 Juni (D.N.B.). Tusschen Spanje en den Heiligen Stoel is zooals reeds w°rci gemeld een Concordaat gesloten. Ter gele genheid hiervan hebben Z.H. de P&us en Franco benevens de Spaansche minister van Buiten landsche Zaken Suner, en de Kardinaal-staats secretaris, Maglione, gelukwenschtelegramtren gewisseld. De onlangs gesloten overeenkomst over de benoeming van bisschoppen vormt een deel van dit concordaat. VICHY, 10 Juni (SPT). De Portugeesche ge zant in Frankrijk, Armando Humberto da Gama Ochoa is Maandagmiddag in Vichy plotseling gestorven. Ochoa was sedert 1926 gezant van Portugal in Frankrijk. De bijzetting van ex-keizer Wilhelm. Voo r de kapel v.r.n.l. Generaal-veldmaarschal k von Mackenzen; de Rijkscommissaris dr. Seyss-Inquart; de Kroonprins en de gemalin van den ex-Keizer (Foto SS-Pk Fritz—Stapf) De bijzetting van ex-keizer Wilhelm in D oom. Een kijkje in de kapel na de bijzet ting van het stoffelijk overschot. Links de krans van den Führer (Foto SS-Pk Fritz—Stapf) TOKIO, 10 Juni. (S.P.T.). In bevoegde politieke kringen te Tokio ziet men in het staken der besprekingen tusschen Japan en Nederlandsch-Indië niet zoozeer een teeken, dat Japan zijn pogingen opgeeft, dan wel het begin van een herziening der Japansche houding en mogelijk een overgang tot an dere methoden. Tokio staat voor besluiten van groote draagwijdte en Matsoeoka zal thans moeten beslissen, welke koers moet worden gevolgd. Het doel van Japan is nog steeds van econpmischen aard, wordt in deze kringen verklaard. In genoemde kringen is men voorts van oor deel, dat de kwestie, waarom het in de eerste plaats gaat, niet zoozeer de vaststelling van de aan Japan te leveren oliequota is. dan wel de lepaling van de quota rubber en tin, die Japan jaarlijks uit Nederlandsch-Indië zal kun nen betrekken. In dit verband wordt gewezen op het feit, dat de Vereenigde Staten als koopers van deze grondstoffen in Nederlandsch-Indië een voorkeurspositie wenschen in te nemen. Neder landsch-Indië, aldus wordt betoogd, moet blijk baar op de eerste plaats rekening houden met de wenschen van president Roosevelt, ofschoon de Nederlandsch-Indische regeering zeer goed beseft, dat de Japansche behoeften aan rubber en tin niet door indo-China en Thailand alleen kunnen worden gedekt. Tenslotte wordt er op gewézen, dat de Ame- rikaansche leveranties van oorlogsmateriaal aan Nederlandsch-Indië geen gunstigen indruk in Japan hebben gewekt. Uit Tokio meldt Domei: Binnenkort zal de regeering definitief haar houding bepalen ten aanzien van het Nederlandsch-Indische vraagstuk door oinnen een dag of twee het zij een spoedvergadering van het kabinet te houden of een gecombineerde bijeenkomst van de regeering en het opperbevel, zoo be weert men in welingelichte kringen. De autoriteiten van Buitenlandsche Zaken en de weermacht hebben vanmiddag op het de partement van Buitenlandsche Zaken een ge combineerde vergadering gehouden ter behan deling en studie van het antwoord van Neder landsch-Indië op de Japansche voorstellen. De autoriteiten van Buitenlandsche Zaken, die de beraadslagingen met de vergadering van heden middag beëindigd hadden, verwachten spoedig concrete resultaten. In dit verband meenen po litieke waarnemers, dat de betrokken autoriteiten tot de slotsom gekomen zijn, dat zij het ant woord van Nederlandsch-Indië verwerpen, daar dit aanzienlijk afwijkt van het Japansche voor stel. Vernomen wordt, dat de opvatting, die onmiddellijke terugroeping bepleit van Ken- kitsji Josjizawa, den Japanschen vertegen woordiger te Batavia, in regeeringskringen veld wint. De Tokohai, een uiterst rechtsche politieke groep onder leiding van Seigo Nakano, heeft vanmiddag in haar hoofdwartier te Tokio een spoedvergadering gehouden en haar houding nopens het Nederlandsch-Indische vraagstuk besproken. De aanwezige leden namen een mo tie aan, Waarin bij de regeering aangedrongen werd op onmiddellijke terugroeping van Kenketsji Josjizawa en terzijde stelling van de vijandige gezindheid van Nederlandsch-Indië, dat gesteund wordt door Engeland en de Ver. Staten. Dinsdagmorgen stond voor de Almelosche recht bank terecht de landbouwer B. O. te Almelo, bekend onder dén haam „hengstenboer" be schuldigd van moord en een poging tot moorc. op zijn echtgenoote. Deze moord werd gepleegc eind Maart 1935 en ofschoon toen een onder zoek is ingesteld, kon de schuld van verdachte niet worden bewezen. Begin November van hel vorig jaar kwam deze zaak door een familieveete opnieuw aan net rollen. De politie vond argumenten om verdachte te arresteeren. Het mocht haar eenige uren daarna gelukken, verdachte tot een beken tenis te brengen. Dinsdagmorgen diende de zaak voor de rechtbank. Na een rainuthuze behandeling van de zaak waarbij verdachte een cyni sche houding aannam en de ten laste ge legde feiten volmondig en zonder eenige aarzeling bekende, eischte de officier van Justitie, mr. A. C Groenewegen, levens lange gevangenisstraf. De rechtbank zal 17 Juni vonnis wijzen. VICHY, 10 Juni. (D» N. B.) De plaatsver vangende minister-president, admiraal Darlan, heeft in zijn radiorede onder meer het volgen de gezegd. Franschen. In mijn vorige boodschap heb fk u gezegd, dat de maarschalk het lot van het land in handen heeft genomen op het meest critieke oogenblik van onze geschiedenis. De macht op zich te nemen onder dergelijke om standigheden is niet de daad van een eer zuchtige, maar die van een groot patriot. Wij zullen nooit onzen chef genoeg dank kunnen brengen, onzen chef, die zijn persoon aan Frankrijk heeft geschonken om het te red den. Gered is het echter nog niet. Het Is thans geen tijd voor onvruchtbare discussies en bit tere critiek op de regeering. Thans slaat het uur der discipline en der eensgezindheid. De nederlaag brengt altijd on geluk met zich mede. Het is een Fransche traditfe, de regeering verantwoordelijk te stellen voor het ongeluk van het volk. Onze huidige ellende moeten wij toeschrijven aan het regime, dat ons tot de nederlaag heeft geleid. Het regime is verantwoordelijk, niet de regeering van den maarschalk, die als erf gename van dezen onheilvollen toestand er naar streeft de kwalen te genezen, waaraan geleden wordt en haar duur te bekorten. Om succes te hebben heeft zij moed, hardnekkig heid, offervaardigheid en den steun der natie noodig. Wanneer de natie niet wil begrijpen, zal zij ten gronde gaan. Talrijk zijn degenen, die trachten het verstand der natie in neve len te hullen. Aangezien gy ongelukkig zijt, beloven velen uwer alles, wat verteld wordt en alles, wat gefluisterd wordt, zonder de moeite te nemen te overleggen. Zij aanvaar den als onweerlegbare waarheid, wat hun da gelijks wordt voorgekauwa door den geneimen of De Gaullistischen zender, die door een bui tenlandsche mogendheid betaald wordt. Franschen, hoedt u hiervoor en steunt de re geering in haar zware, ja zeer zware taak. Deze taak der regeering is een drievou dige: de verbetering van den huidigen toe stand van het Fransohe volk, de voorbe reiding van den vrede in de mate, waarin de overwonnene dit kan doen, de voorberei ding van de toekomst van Frankrijk in het nieuwe Europa. Er is naar voren gebracht, dat de wapenstil stand geen vrede, is. De wapenstilstand is een onderbreking van de vijandelijkheden op de door den overwinnaar vastgestelde en door den overwonnene aanvaarde voorwaarden. Hy kan eenzijdig door den overwinnaar worden opge legd Den wapenstilstand niet loyaal toe te pas sen en daardoor den overwinnaar aanleiding te geven hém op te zeggen, zou voor Frankryk ge lijk staan met zelfmoord, zoowel voor Frank rijk als ook voor zyn imperium. Den wapen stilstand uitvoeren zonder te trachten zyn voorwaarden te verzachten, beteekent de in standhouding van een toestand, waaronder gy zeer ïydt. Aangezien de wapenstilstand een door Duitschiand en door ons onderteekend verdrag is, moeten wy, wanneer wy hem willen ver zachten, met Duitschiand .onderhandelen. Djs maarschalk heeft my belast met deze onder handelingen. Hy keurt de voortzetting goed. Waarom, zegt gy, aanvaarden de Duitschers als overwinnaars onderhandelingen? Omdat Duitschiand. dat den wederopbouw van Europa in zyn voornemen heeft, weet. dat het {lit al leen doelmatig kan ,doen, wanneer de verschil lende Europeesche naties die geroepen worden tot deelneming aan dezen wederopbouw, dit gaarne en vrywillig doen Duitschiand beheerscht zyn overwinning om ons te veroorloven onze nederlaag te overwin nen. Laten wy dus deze nederlaag weten te beheerschen en denken aan het Frankryk van morgen. Dit zal voor u, geloof ik, voldoende zyn om u de noodzakélyk duideiyk te maken van de onderhandelingen die ik op bevel van den maarschalk sedert verscheidene weken voortzet om onzen tegenwoordigen toestand te verbete ren. Dat is de eerste taak van de regeering. De tweede is die der voorbereiding van den vrede. De tegenwoordige toestand is weergaloos m onze geschiedenis. Een der mogendheden, waarmede wy moeten onderhandelen bevindt zich in oorlog met een andere mogendheid en haar operatietroepen bezetten een deel van ons gebied. De onderteekening van een definitieven vrede biyft een moeilyke zaak, zoolang de door het huidige conflict gestelde problemen geen oplossing hebben gevonden. Maar reeds thans en zonder het einde van de vyandeiykheden af te wachten, is het de plicht der regeering, aldus te han delen, dat een gunstige atmosfeer voor het instellen van een eervollen vrede wordt ge schapen. Deze atmosfeer kan alleen gescha pen worden, wanneer wy onze nederlaag beheerschen. Dat wil zeggen, dat wy er naar moeten streven onze houding naar het ver stand te regelen. Ziet moedig de werkelijkheid onder oogen. Geeft u niet over aan sentimenteele reacties, die geen ander resultaat zouden hebben dan tot onze eigen schade de kloof te verbreeden, die door zoovele gevechten tusschen de beide na burige volken gegraven werd en die wy van beide zyden voor den vrede van Europa weer moeten beginnen dicht te gooien Wanneer deze atmosfeer niet tot stand gebracht zou kunnen worden, zou ik een onheilvollen vrede voor Frankryk vreezen. Deze vrees is niet gegrond op een indruk; zy is gegrond op zekerheid. De derde taak van de regeering is de voor bereiding van de toekomst van Frankrijk in het nieuwe Europa. Deze taak kan alleen nut tig te- hand genomen worden, wanneer de tweede taak tot een goed einde is gebracht. Wanneer wy geen eervollen vrede krijgen, wanneer Frankryk, beroofd van talrijke depar tementen en belangryke overzeesche gebieden, zyn intrede doet in het nieuwe Europa, ver kleind en geteisterd, dan zal het zich niet weder verheffen. Wij en onze kinderen zullen in ellende en in haat leven, welke den oorlog kweeken. Het nieuwe Europa zal niet leven, zonder dat Frankrijk wordt gesteld op de plaats, waartoe in de Europeesche hiërarchie zyn verleden, zijn beschaving en zyn cultuur het recht geven. Franschen, hebt den moed uw nederlaag te overwinnen. Weest er van verzekerd, dat de toekomst van het land nauw is verbonden met die van Europa. Wanneer de maarschalk en zyn regeering u oproepen hen te volgen op den ingeslagen weg, moet gy de illusies over winnen, of offers brengen Put uw kracht uit de zekerheid, dat deze weg voor ons vaderland de eenige weg naar het heil is. De Secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visschery maakt bekend, dat de volgende bonnen van de boter- ën vetkaars zyn aangewezen voor het koopen van het daarby vermelde rantsoen. Boter: Bon „19" en ,.20" van de boterkaart: 12 Juni t/m 29 Juni, 250 gram boter per bon. Bon „19" en ,,20" van de vetkaart: 12 Juni t/m 29 Juni, 250 gram boter per bon met 15 cent reductie per 250 gram. TSOENGKING, 10 Juni (D.N.B.) - De Brit sche ambassadeur te Tsjoengking, Clark Kerr, heeft vandaag Tsjoengking verlaten om zien naar Hongkong te begeven. Hij zai daar belang rijke aangelegenheden te bespreken neboen, naar in welingelichte Chineesche kringen ver luidt. O O O Hoofdredacteur: H C. 3. A. BARON VAN LAMSWEERDE, Bussum. Gewestelijk verantwoordelijk redacteurs W. G. A. M. VAN WILLIGE, Bloemendaal,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 1