N.V. De Kennemer Bankvereeniging ALLE BANKZAKEN LIPS' SAFE-INRICHTING VE de Greet „HALF OM" FRANKEN 3 Nd" C^UIT DE ZAANSTREEK^} UIT DE BOLLENSTREEK MJi Uit de Haarlemmermeer WOENSDAG 11 JUNI 1941 Houtplein 8 Tel. 13829 (3 lijnen) LISSE MARKTEN Sleutel weg? Tel11493 De Sleutelspecialist, L. Veerstr. 10 P. H. BORGHOUTS ZORG VOOR DEN WINTER VOORRAAD Hoe men zelf groenten kan drogen KATHOLIEKE SOCIALE ACTIE Kettinghandel ontdekt Pensioenregeling bij de Papier fabriek Verkeersongeval IJMUIDEN WIT-GELE KRUIS Vereenigingswerk neemt steeds grooter vlucht DE VISSCHERIJ IN 1940 Jaarverslag R.K. ZWEMCLUB „IJMUIDEN-OOST" HEEMSKERK KROMMENIE H. BADER f Oud-voorzitter der R.K. Kamer centrale Persoonlijk schaakkampioenschap van de Zaanstreek UIT HAARLEM DE KERFSTOK DER HAAR LEMMERS Onderwijzers-examen F aillissementen HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND zegt Puntje Textiel Gr. Houtstraat 98 Haarlem - Tel. 16772 De smaak van komt het meest tot zijn recht Heel dun gesneden, en onbelegd! bakt het echte. Nu 17 cis. per 800 gr. Vooral dun snijden GEVRAAGDE BETREKKINGEN AANGEBODEN BETREKKINGEN Net Meisje voor dag en nacht FLINK R.K. MEISJE Gevr. R. K. DIENSTBODE R.K. DIENSTBODE HULP IN DE HUISHOUDING TE KOOP GEVRAAGD BUSSEN Kantoorbehoeften - I PENSIONS DIVERSEN HUWELIJK HUWELIJK MOND- EN KLAUWZEER Secr. J. KOK, BEV Als de versche groenten volop verkrijgbaar zijn, neemt de huisvrouw maatregelen, om van den overvloed een gedeelte te conserveeren voor een volgenden winter. Dan worden weck-ketels en Keulsche potten voor den dag gehaald en de campagne kan beginnen, alles ten zegen van onze magen in de komende wintermaanden. Er is evenwel ook een andere, eenvoudiger manier om de spinazie en de boontjes zoolang safe te houden, n.l. door ze te drogen. Dit is weliswaar ook een bekende methode, maar zij werd tot nu toe niet of weinig toegepast in onze keukens: men liet dit aan de groote in richtingen over. En toch is het mogelijk, zonder veel kosten, zelf een drogerij voor groenten en fruit hl te richten. In de demonstratiezaal van het ge meentelijk gasbedrijf is dat gisteren getoond aan een aantal belangstellende dames. De demonstratrice van het bedrijf, mej. Koo reman, toonde allereerst het apparaat, een een voudig houten kastje, van binnen met asbest bekleed, zonder bodem en deksel. Het apparaat wordt over den (laaggehouden) brander gezet; bovenop komen drie treefjes, waarop de groen ten worden gelegd en het proces kan beginnen. Wie een beetje handig is, kan het apparaat gemakkelijk zelf maken en anders kan men het aan iederen timmerman overlaten. Het gas bedrijf verstrekt alle inlichtingen en levert des- gewenscht ook het apparaat. Mej. Kooreman wees er op, dat voor het dro gen versche groenten moet worden genomen, die van eerste kwaliteit. Vervolgens moet onder scheid gemaakt worden tusschen de groenten, die veel water bevatten en dit ook weer ge makkelijk loslaten, ni. bladgroenten, zooals spi nazie enz., en de z.g. vaste groenten, die het water moeilijk loslaten, dus wortelen, kool enz De bladgroenten worden op de gewone wijze schoongemaakt en na het uitlekken gedroogd De vaste groenten evenwel moeten na het schoonmaken even met water en zout worden gekookt, plm. 3 minuten, waarna ze gedroogd kunnen worden. Het schoonmaken en bereiden geschiedt geheel op dezelfde wijze, als men het voor den maaltijd doet. De voordeelen van drogen zijn vele. Weck- flesschen en ringen zijn b.v. moeilijk te krijgen en mislukkingen, die bij het sterillseeren wel eens voorkomen, zijn bij het drogen uitgesloten. Voorts kan tnen het proces rustig onderbre ken. Het drogen van 10 pond slaboonen b.v. duurt 8 uren, doch men kan er gerust even mee ophouden, wanneer men b.v. de pit voor een ander doel noodig heeft. Het is ook geen dure methode. Het gasver bruik is gering; voor die 10 pond slaboonen is nog geen kubieke meter gas noodig. Drogen is dus goedkooper dan steriliseeren. Wat nu be belangrijkste betreft: de voedings waarden, deze is uit den aard der zaak niet gelijk te stellen met versche groenten, doch zij ligt, naar de demonstratrice verzekerde, veel hooger dan bij gesteriliseerde of gezouten groen ten. Ook smaak en geur blijven beter behouden. Een groot voordeel is ten slotte, dat het gedroogde product zoo weinig ruimte inneemt. De groente sHnkt tijdens het drogen natuurlijk enorm. Van een bloemkool houdt men niet meer over dan een half kopje bruinachtig ge kleurde stukjes. Wat dit betreft ziet het resul taat van de drogerij er wat ontmoedigend uit. Vandaar waarschijnlijk ook, dat het gedroogde product wel weinig gewaardeerd wordt. Men late zich echter niet uit het veld slaan Wanneer men de groente vóór het gebruik twee maal 24 uur in den week zet, krijgt ze weer volume, de bloemkool wordt weer wit en wanneer ze daarna op de normale manier ge kookt wordt, zal het resultaat zeer bevredigend zijn. Tijdens de demonstratie werd gedroogde spi nazie bereid en over een proefje bleken de da mes tevreden. Uit de vele vragen bleek wel, dat de belangstelling voor het apparaat gewekt was. De demonstratrice vestigde er ten slotte de aandacht op, dat men er op dient te letten, den brander op de juiste hoogte te stellen. Bij een te kleine vlam duurt het drogen te lang en bij een te groote vlam verbrandt de groente. Wanneer de groente stug aanvoelt is ze vol doende gedroogd. Het bewaren geschiedt het best in een katoe nen zakje, dat op een droge plaats, b.v. op den zolder, wordt opgehangen. Op deze manier kan men ze heel lang bewaren. Zoo goed als alle soorten groenten en fruit zijn geschikt ctn gedroogd te worden, met uit zondering van asperges en aardbeien, die er zich niet voor leenen. houden. De zuster legde bij deze kinderen 382 huisbezoeken af. Door het magazijn werden 1129 stuks mate riaal in bruikleen gegeven. In dit verband dringt het bestular er bij de leden op aan, om met het materiaal zeer zuinig om te gaan, daar aanvulling niet of zeer moeilijk kan geschie den. De rekening van den penningmeester, den heer R. de Ruiter, sloot met een bedrag van f 6358.87. Het nadeelig saldo, ad f 549.99, wordt door een aanvullende subsidie der gemeente gedekt. Het aantal leden der vereeniging bedroeg op 1 Jan. 1940 836. In den loop van hetj aar worden 60 leden afgeschreven, terwijl 140 nieuwe leden konden worden ingeschreven. Het totaal aantal steeg- daardoor met 80 tot 916. Bovendien steeg het aantal leden te Velsen- Noord van 2.20 tot 234, zoodat de vereeniging op 31 Dec. 1940 bij elkaar 1150 leden telde. Besloten werd de bestuursverkiezing tot een ander tijdstip uit te stellen. Aan het slot der vergadering sprak de voor zitter den wensch uit, dat de leden bij een volgende gelegenheid wat meer belangstelling zullen toonen voor het werk van hun mooie vereeniging. In de Dinsdagavond onder voorzitterschap van den heer N. J. Out gehouden jaarvergade ring van het plaatselijk comité voor Katho liek-; Sociale Actie, werd het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, den heer C. G. van Baar, goedgekeurd. De exploitatierekening wees een batig saldo aan. De aftredende bestuursle den, de heeren J. L. F. Post en N. Zuurbier, werden herkozen. De gemeentepolitie is een kettinghandel in koffie en thee op het spoor gekomen. In ver band hiermede werden enkele personen aange houden. Een aanzienlijke hoeveelheid thee, die in koffers verpakt op het punt stond verzonden te worden, werd door de politie in beslag ge nomen. De afdeeling Velsen van de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders heeft in het clubgebouw „Kindervreugd" een goed bezochte vergadering gehouden ter bespreking van het onderwerp: Pensioenregeling aan de papierfabriek. De hoofdbestuurder, de heer J. W. de Vries, deel de een en ander mede over de met de directie gevoerde besprekingen betreffende deze materie. Definitief staat echter nog niets vast, daar het voor het bedrijf in deze moeilijke omstandig heden absoluut onmogelijk is beslissende toe zeggingen te doen. Zeker is echter, dat de re geling voorloopig blijft zooals deze nu is, n.l. dat de pensionneering geheel voor rekening komt van het bedrijf. De organisaties hadden zich op het standpunt geplaatst van een fondsvor ming met medezeggenschap van arbeidersver- tegenwoordigers. Ook de ka'holleke en christe- »ijke organisaties hebben deze ingewikkelde zaak besproken en evenals de moderne bond besloten, zich voorloopig bij het besluit van de directie neer te leggen. Op den Stationsweg nabij het Pontplein heeft Dinsdagmiddag een verkeersongeval plaats gehad, waarbij een 8-jarig jongetje door een vrachtauto werd gegrepen. De jongen keek bij het oversteken van den weg niet voldoende uit en bemerkte niet dat achter den vracht auto een gas-installatie was aangekoppeld. Het ventje werd door dit aanhangwagentje gegre pen, tegen den grond geslingerd en met een bloedende hoofdwond opgenomen. Het bleek dat de verwonding niet van ernstigen aard was, zoodat het, na verbonden te zijn, zijn weg kon vervolgen. Dinsdagavond is in het K. S. A.-gebouw de jaarvergadering gehouden van de R.K. Vereeni ging „Het Wit-Gele Kruis". De voorzitter, de hear J. L. F. Post, deelde in zijn openingswoord mede, dat de vereeniging van de tijdsomstandigheden geen nadeelige gevolgen heeft ondervonden. Integendeel, het ledental is toegenomen en het werk der ver eeniging nam een steeds grooter vlucht, die gelijken tred houdt met de bevolkingstoename van Beverwijk. De voorzitter bracht voorts dank aan het gemeentebestuur. Zonder den financieelen steun der gemeente zou het voor een ver eeniging als deze onmogelijk zijn om haar werk voort te zetten. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Groeneveld, gaf een beeld van het werk, dat in het afgeloopen vereenigingsjaar is verricht De wijkzusters hebben 301 patiënten verpleegd en daarbij totaal 14059 bezoeken afgelegd, d.i. gemiddeld 47 per patiënt. De kraamverpleegster verzorgde 176 kraam vrouwen en legde daarbij 3520 bezoeken af. Bij het consultatiebureau voor zuigelingen, dat in samenwerking met het Witte Kruis wordt in stand gehouden, waren 357 kinderen ingeschreven. Er werden 3141 consulten ge houden. Bovendien waren bij de kleuterzorg, die pas in werking is getreden, 48 kleuters in geschreven, waarvan 121 consulten werden ge- Als gevolg van de huidige bijzonder omstan digheden en van het feit, dat na 10 Mei 1940 niet meer van een normale ontwikkeling van den zeevischgroothandel kan worden gespro ken, alsmede wegens het ontbreken van diverse statistische gegevens, heeft het bestuur van de IJmuider Vischhandel Vereeniging ditmaal een zeer beknopt jaarverslag doen uitkomen. Hieraan' ontleenen wij het volgende: Tot 10 Mei 1940 kon de aanvoer van zee- visch en de handel op het binnenland nog in eenigen omvang plaats vinden. Export naar België, Duitschland, Engeland Frankrijk en Zwitserland had in zeer beschei den mate plaats. Sedert genoemden datum en vrijwel voor den geheelen verderen duur van het jaai was de aanvoer van zeevisch, rechtstreeks van uit zer op de. markt te IJmuiden, zoo goed als onmogelijk. Weliswaar vond vrijwel dagelijks aanvoer plaats van kleine vischsoorten uit Sche- veningen, al6mede visch van diverse IJsel- meerhavens (snoekbaars, flint, spiering enz.), en sedert medio Juli werd gedurende eenigen tijd in geringen omvang ook weer zeevisch uit de Scandinavische landen aangevoerd, doch deze aanvoeren waren ten eenenmale ontoerei kend om aan de vraag van den geheelen han del op het binenland te kunnen voldoen. Bo vendien waren de inkoopprijzen van zoodanige hoogte, dat de aangevoerde visch veelal met verlies voor den handel moest worden omge zet. Als gevolg van een en ander zijn er dan ook handelaren, die zich op het oogenblik in een dermate noodlijdende positie bevinden, dat zij zich helaas genoodzakt hebben gezien zich om onderstand te wenden tot de bestaande instellingen. Het ligt voor de hand, dat deze gang van zaken zeer ongunstige gevolgen moet hebben bij een eventueele opleving in het visscherij- bedrjjf. De uitvoer van zeevisch staat sedert 10 Mei 1940 geheel stil. Een groot aantal handelaren had bij het uitbreken van den oorlog zeer be- langrijke vorderingen op België, Engeland en Frankrijk, terzake van leveranties van voor 10 Mei. De vorderingen op België en Frankrijk zijn thans gelukkig voor een groot deel ver effend kunnen worden. Sedert geruimen tijd worden pogingen aan gewend om te komen tot een tijdelijke ver laging of kwijtschelding van diverse aan het rijk verschuldigde vaste lasten, als kantoor- en pakhuishuur, erfpacht, enz. Verschillende handelaren, die nog zoo lang mogelijk hun vaste personeel in dienst wilden houden nemen thans deel aan de Rijkswacht geldregeling ten bate van bedoeld personeel. Volgens opgave van de directie van het Staatsvisschershavenbedrijf bedroeg de omzet van den Rijksvischafslag te IJmuiden over Jiet le halfjaar 1940 f 2.295.595.31 en over het'2e halfjaar 1940 f 624.640.94. Over het geheele jaar 1940, dus f 2.920.236.25, tegenover f 6.356.026.— in 1939. Bij vergelijking van deze cijfers dient reke ning te worden gehouden met de veel hoogere marktprijzen in 1940. In den loop der jaren heeft de visscherij en vischhandel te IJmuiden afwisselend perio den van voor- en tegenspoed gekend, doch nimmer werden aan hetb edrijf zo zware sla gen toegebracht als in het afgeloopen jaar. Teneinde dit eens zoo belangrijke onderdeel van ons nationaal volksbestaan voor algeheelen ondergang te behoeden, is het dan ook te ho pen, dat er zeer spoedig een einde moge komen aan den oorlogstoestand, en met den opbouw een aanvang kan worden gemaakt. Zonder eenigen twijfel zal dan de zeevisch groothandel te IJmuiden toonen voldoende energie te bezitten en werklust te ontplooien om aan dezen opbouw krachtdadig mede te wer ken. De R. K. Zwemclub „IJmuiden-Oost" hield Dinsdagavond in het St. Fidelisgebouw haar al- gemeene ledenvergadering. De heer A. F. v. d. Boogaard, voorzitter, sprak het welkomstwoord, in het bijzonder een woord van welkom tot den heer A. J. Meyerink, hoofd consul van den Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen, die den avond zou opluisteren met een lezing met lichtbeelden. Na een kort opwekkend woord om meer pro paganda te maken voor' de vereeniging, gaf de secretaris, de heer P. J. A. v. d. Broek, een ver slag over het afgeloopen jaar. Door de gebeurtenissen in den voorzomer, al dus spr., stond het bestuur plotseling voor vele en groote moeilijkheden, die gelukkig allen werden overwonnen. Door de diverse verduiste ringsmaatregelen bleek de opkomst in het na jaar en later niet zoo gunstig te zijn als men verwacht had. Niettemin heeft men in het afge loopen vereenigingsjaar het 400ste lid mogen inschrijven en is het aantal leden tot op heden zelfs gestegen tot 460, n.l. 285 dames en 175 heeren, zoodat men spoedig het 500ste lid hoojft te kunnen begroeten. Spr. legde nog eens den nadruk op 't doel der katholieke zwemclub, n.l. zwemmen in katholiek verband en volgens katholieke eischen. In het afgeloopen Jaar blijken 120 leden hun diploma te hebben gehaald en werd voor de dames een speciaal sport-uur ingelascht. Spr. dankte allen die aan de verzorging van het clubblad medegewerkt hebben en eindigde met den wensch, dat de vereeniging onder Gods zegen zou mogen groeien en bloeien. Door het bedanken van de penninmeesteresse, mevr. C. v. d. Staak, wegens vertrek naar elders, had de voorzitter deze functie tijdelijk waar genomen. Uit het financieel jaarverslag bleek, dat de damesafdeeling sloot met een nadeelig saldo van 64.98, terwijl het kassaldo der hee- renafdeeling sloot met een saldo van 34.79. De heer J. de Beer, lid der kascontrölecommis- sie, zeide dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Als een welkome attractie voor deze helaas minder goed bezochte vergadering, hield, de heer Meyerink een interessante lezing met lichtbeel den over het redden van drenkelingen uit zee. Dank zij het beoefenen der zwemkunst, daalt het aantal verdrinkingsgevallen. Uit statistieken blijkt, dat gedurende de jaren 19031910 jaar lijks gemiddeld 939 'menschen verdronken, ter wijl in de periode van 19341941 dit getal ge daald was tot een gemiddelde van 568 men schen. Het afgeloopen jaar 1940 gaf evenwel weer een belangrijke stijging, zulks tengevolge van de verduistering en verdronken er in totaal 843 per sonen. Spr. hield een krachtig pleidooi om niet alleen voor het genoegen te gaan zwemmen, doch het zwemmen in dienst te stellen der menschheid en zich aan te sluiten bij de IJmuider Reddings Brigade. Hierna werd een aantal interessante en leer zame lantaarnplaten vertoond op het projectie doek over de gevaren van muien, windrichtin gen enz., enz., waaraan de bader in zpe is bloot gesteld. Ook het reddingsmateriaal van vele stations langs onze kust werd onder de loupè genomen en hun werking verklaard. Een gul applaus mocht de heer Meyerink voor zijn inte ressante lezing met lichtbeelden in ontvangst nemen. De schouw. De in Juni plaats hebbende schouw over wegen, heggen en waterleidingen zal thans plaats vinden op Woensdag 18 Juni a.s. Burg. Stand. Overleden: Comelis Meij- land, 28 jaar, ongehuwd. Ondertrouwd: Th. H. Eijking te Beverwijk en M. L. Rijs, alhier; Corn. J. van Steijn alhier en H. A. Mijnands, te Noordwijk. Gehuwd: S. P. M. Pels, te Beverwijk, en C. M. van Egmond, alhier; Adr. J. Diemeer en H. van Duivenvoorde, beiden alhier; F. Cnossen alhier, onlangs te Velsen, en M. van Dijk, te Beverwijk; Joh. Sinnige en Corn. Zonneveld, beiden alhier; W. Brouwer te Den Helder en Herm. Polier, alhier; G. Schoehuijs en A. v. d. Kolk, beiden alhier. Kostelooze inenting. Donderdag 12 Juni a.s., des namiddags van 2.30 tot 3 uur zal in het zusterhuis aan de Kerklaan gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting of her- inenting.' De persoonsbewijzen. Dezer dagen is een aanvang gemaakt met de uitreiking der per soonsbewijzen. Waar sommigen zich in het ge heel niet gemeld hebben en anderen met oude fotos kwamen, is bepaald, dat degenen, die zich niet op tijd en plaats melden zooals in den oproep is aangegeven, het dubbele l.egesbe- drag, namelijk f 2, moeten betalen. Oude fo to's, waarover twijfel bestaat of deze aan de eischen voldoen, kunnen ter secretarie ter keu ring worden aangeboden. Afdeeling van Ned. Ver. Luchtbescherming opgericht. Op initiatief van Dr. H. A. Meijer is in onze gemeente met volle medewerking van burgemeester Vreugde, een bijeenkomst belegd, om te komen tot oprichting van een afdeeling van genoemde vereeniging. Na een inleiding van den burgemeester en een nadere uiteenzetting van Dr. Meijer, gaven alle genoodigden zich als lid van de vereeni ging op en werd een plaatselijk bestuur ge vormd. De burgemeester installeerde het bestuur, dat als volgt is samengesteld: de heer J. W. Neu teboom, voorz., de heer C. C. van den Bergh, secr. en mevr. IJzerman, penn. Rietschouw De jaarlijksche rietschouw zal worden gehouden op Vrijdag 13 Juni a.s.; her- schouw 14 dagen later. Met pensioen De heer Th. Tibie, brieven besteller alhier gaat op 3 Juli a.s. den dienst met pensioen verlaten. In den ouderdom van 72 jaar is gisteren te Sassenheim overleden de heer H. Bader. Op politiek en sociaal gebied in en buiten Sassen heim heeft de heer Bader veel en zeer ver dienstelijk werk verricht. In Gouda en omlig gende gemeenten was hij ook zeer bekend en gezien. Gedurende 38 jaar maakte hij deel uit van den gemeenteraad van Sassenheim, waarvan 18 jaar als wethouder. Van de oprichting af be kleedde hij .met groote toewijding het voor zitterschap van de woningbouwVereeniging „Vooruitgang", aldaar. Vele jaren heeft hij een leidende functie uit geoefend in de Statencentrale Leiden en in de Kamercentrale Leiden, waarvan hij ook voor zitter is geweest. Voorts had hij zitting in de Provinciale Staten van Zuid-Holland. De talrijken, die met den heer Bader in aan raking kwamen, hebben hem leeren kennen als een sympathiek en hartelijk mensch, die altijd vol bereidwilligheid was en voortdurend klaar stond om de katholieke zaak te dienen. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden morgenochtend te 9 uur in de Parochiekerk van den H. Pancratius tè Sassenheim, waarna de begrafenis geschiedt op het R.K. Kerkhof, al daar. Harmonie „Trou moet Blücken" Op het terrein van de Hobaho gaf Maandagavond de harmonie „Trou moet Blijcken" een concert onder leiding van haar directeur. De belang stelling voor dit concert wa« groot, hetgeen gezien de mooie weersomstandigheden niet was te verwonderen. Het gebodene viel bij iedeir In den smaak en het hartelijk applaus was dan ook wel verdiend. St. Gregorlus De R. K. Gemengde Zang- vereeipging ,,St. Gfegorius" hield een goed bezochte ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer Mar. van Dijk. In zijn openings woord zeide de voorzitter, dat deze vergade ring speciaal is belegd in verband met het te houden concours op 29 Juni en 6 Juli a.s. Niet minder dan 44 versenigingen zullen aan het concours deelnemen: ruim 100,aan prijzen is reeds binnengekomen. Het is voorts de be doeling, dat zich een aantal dames en heeren beschikbaar stelt voor den verkoop van speld jes, programma's, enz. enz. Voorts zijn er eenige heeren noodig om het concoursgebouw in orde te brengen, daar dit tot in de puntjes moet zijn verzorgd, De voorzitter deelde nog mede, dat onze Bisschop, Mgr. Huibers, voor dit concours een prachtigen lauwerkrans beschikbaar heeft ge steld. Deze mededeeling werd met een luid ap plaus begroet. Voorts deelde de voorzitter mede, dat een eerecomité is gevormd, waarvoor 28 vooraanstaande personen zijn aangezocht, ^el ke op een drietal na aan dit verzoek hebben voldaan Van het H.B.G. is volle medewer king toegezegd inzake het gebruik van haar kantoren en gebouwen, terwijl de firma Gebr. Ransdorp voor een groot podium zal zorgen. Na nog enkele mededeelingen van internen aard sloot de voorzitter de vergadering. De uitslagen van de 6e ronde van de wedstrij den om het bondskampioenschap van de Zaan streek luiden als volgt: Hoofdklasse: M. PlooyerJ. H. Smak afgebr.; J. RaasveldL. Zwan 10; drs. A. D. Nederlof H. Porsius y,V2B. v. d. Veldenir. J. Zijl stra /2V2M- SchenkA. Gytenbeek 10; E. SpeekmanA. Slob 01; S. de BoorderW. Brinkman 10; S. de BoorderF. Speekman 1/2'A: N. v d. LijnD. K. de Groot 10 regl.; F. C. RoseA. N. v- d. Berg '/2ir. W. Fol- kersmaJ. Wijnberg 10; J. D. MordhorstG. H. Gons 01; F. C. RoseW. Schoonhoven. Ie klasse: C. W. Visser—J. P. Kuntz 1—0; S. KaperA. J. M. Baljet afgeb.; S. VisserG. Vriend 01; C. van DoornW. Boekei 10; dr. A. KummerJ. van Luit 10; J. van AkenF. van Rossum afgebr.; J. J. de Boorder Sr.—G- Kraay V3U,; G. J. GoedeD. J Mordhorst 01; A. Sleutelmevr. Klijn 01; W. J. Steil - bergH. Wardènier 01; J. PoldermanH. Verwer 01; H. van GelderC. Broek I0. 2e klasse: J. RenesK. de Boer 10; O. Kabel P. Gans 01; E. de Jong—J. Schipper 0—1: B. DudinkA. B. Elpert 10 regl.; R. P. Of- fringaJ. de Boorder Jr. 01; mevr. de Boer R. P. Offringa 0—1; dr. H. HagtingiusD. Bak ker afgebr.; C. N. Hovenier—mevr. de Boer 1—0; Th. van Boven—G, Poel afgebr.; A. de Mooy— S. Dekker 10; N. SchoolmeesterA. de Mooy 01; A. SpitsP. Rem 10; K. WillemsP. Klein 0—1; P. C. Janse—J. J. Spijkers 1—0 regl. 3e klasse:' A. MulderH. Ekel 1/2; P. Veen A. A. van Rijsewijk 10; N. StelL. P. Bou wer 1—0; M. Stoel—H. Stolk 1—0; D. van Toorn H. Stolk 0—1; A. F. ten Wolde—J. Som 1—0; J. KroeseN. J. Langereis afgebr.; M. J. Lange- reisJ. Som 10; A. KollenbergH. M. Hoo- gerwoud 1—0; drs. P. H. WuysterR. Eisen- órath 10. In de eerste drie maanden van dit jaar wer den door de politie in Haarlem 11 processen- verbaal opgemaakt tegen overtreders van de arbeids- en veiligheidswet. Acht dronkaards konden in de cel op verhaal komen van hun nachtelijke avonturen. 1341 Haarlemmers kre gen in deze periode een bon wegens overtre ding van de rijwiel- en- motorwet of het niet goed afschermen van hun lampen. Maart Was voor de alcohalliefhebbers een drge maand. In Februari overtraden drie winkeliers de win kelsluitingswet. De criminaliteit is blijkens de statistische gegevens van 1941 thans in Haarlem sterk toe genomen. Er werden in de eerste drie maanden van dit jaar bijna duizend misdrijven gepleegd; in Maart alleen al 387. Vergelijkt men dit getai met dat van het vorig jaar over dezelfde maand (108), dan ziet men een aanmerkelijke stijging. HAART.KM „Da Costa-Kweekschool". Ge slaagd de dames C. G. Bakker, F. M. Bück- mann, M. J. H. Hebly, J. F. Luttik, H. E. cie Ruiter allen te Haarlem; W. L. Gj alt erna te IJmuiden; M. Hanhart te Zaandam; J. Ru g- haver te IJmuiden en J. Steneker te Overveen. De Haarlemsche rechtbank sprak het volgen de faillissement uit: De nalatenschap van Nicolaas Groustra, ge woond hebbende te Haarlem, aan de Kleverlaan no. 140; curator mr. A. Bruch te Haarlem, Recliter-commissaris in bovengenoemd faillis sement mr. C. G. Bijleveld te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van: D. van der Wel, kweeker. wonende te Beverwijk, Dahlialaan no. 153; cu rator mr. W. Boers te Overveen. Door het verbindend worden der uitdeelings- lijst is geëindigd het faillissement van D. Mol. schoenmaker, wonende te Zaandam; curator mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaandam. Auto-ongeluk Maandagmiddag is op den Sloterweg dicht bij Badhoevedorp een auto, die uit Sloten kwam, in een der wegslooten gereden. De bestuurder moest uitwijken voor een vrachtauto, welke uit tegenovergestelde richting naderde. Toen dit een botsing scheen te zullen veroorzaken, remde de bestuurder, doch door de vaart, waarmede hij reed, ver oorzaakte deze manoeuvre een salto. Overleden. 7 Juni: P. H. C. M. A.. 17 d., d. van C. J. J. Jacques. Kamperlaan 9 Juni: A. A. Kuiler. 88 j„ Kleine Houtwee J. N. Hekhuijsen 51 j.. Olieslagerelaan 9 Juni; J. J. C. Donck 69 j.. Ripperdapark 9 Juni: F. M. J.. 2 mud., d. van A. G. Barnhoorn. Kam perlaan 8 juni: C. feint 70 j„ Lombokstraat 8 Juni: M. E. Henneke-Jansen 73 j„ Wes tergracht. WOERDEN, 11 Juni Aanvoer 304 partijen kaas: Met rijksmerk le kw. 40.5041.50; id. 2e kw. 38.50—39.50. Handel matig. GRONINGEN, 10 Juni Kalf- en Melk koeien, le s. 490525, 2e s. 350425, 3e s. 260— 315; Kalfvaarzen le s. 375450, 3e s. 280—325; Vroegm. koeien le s. 400450, 2e s. 280—325; Vare koeien 275400; Vaarzen 210300; Kal veren en Pinken 150230; Melkschapen 25— 65; Weideschapen 3550; Vette Lammeren 35— 45; Loopvarkens 2846; Biggen 12—13, 2.10— 2.60 de week. Aanvoer: 726 Runderen; 441 Kalveren; 235 Schapen; 1154 Lammeren; 827 Varkens; 564 Biggen. Overzicht; De aanvoer van melk- en kalf- „die sjaal en die haarband zoo, en dan die leuke, sportieve ceintuur echt weer wat voor De 'Groot, vind je niet? Wat zal Henk trots op je zijn. Nou, dag hoor, een heerlijke fietstochf'. Inderdaad: 't is alles even verrassend, flatteus, wat U koopt bij: Makelaar Onroerende Goederen Kenaustr. 5 b, Tel. 17130 Haarlem koeien was als vorige week met tamelijken handel en stijgende prijzen. Varekoeien aan voer als vorige week met kalmen handel en iets hoogere prijzen. Vaarzen en pinken met kleinen aanvoer, matigen handek de prijzen waren iets stijver. PURMEREND, 10 Juni. Gemeentel. Kaas- beurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 97000 kg. Handel vlug. Hoogste prijs voor 40 plus 35.25. voor 20 plus 18.3022. Kaasmarkt. Aan' gevoerd 4 stapels kleine boeren, wegende 1257 kg. Prijs 34.50 per 50 kg. Handel vlug. Veemarkt. Aangevoerd werden: 640 runderen, 315 vette koeien voor de levering, 175 gelde koeien 320410, handel matig, 110 melkkoeien 360500, handel matig, 5 stieren voor de leve ring, 2 vette kalveren voor de levering, 35 pin ken 200—260, handel matig, 389 nuchtere kal- -veren: slacht voor de levering, fokkerij 3856, 29 vette varkens voor de levering, 52 magere varkens 28—49, handel matig, 407 biggen 18—34! handel matig, 218 schapen 30—45, handel ma tig, 131 bokken en geiten 28—70, handel matig' 861 lammeren 20—30, kipeieren 1.05 per kg- oude kippen en hanen (wit en rood) 1—3, idem (blauw) 1—3 per kg., konijnen 2—15 per stuKi ROTTERDAM, 10 Juni. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 1900 dieren, waaronder 13 paarden, 12 schapen, 596 nuchtere kalveren! 122 graskalveren, 101 bokken en geiten, 6 zuiglammeren en 1050 runderen. Prijzen P«r stuk: melkkoeien 565450—345, kalfkoeien 575450345, varekoeien 355275225, vaar zen 350—280200, pinken 285210—165. Overzicht: Gehruiksvee werd in geringe m<*te aangevoerd. De prijzen waren hooger, hand®1 vlug. De N.V.C. nam 225 runderen, een aantal aangevoerde nuchtere kalveren en enkele scha pen ovei Weideschapen en lammeren waren duur- Voor weidelammeren werd 6.10 tot 6.25 geno teerd. Zware soorten kwamen boven de not®6' ring. Er was een groote aanvoer biggen. der goed te plaatsen, prijzen onveranderd. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Juni. 450 st' Bloemkool 14.00, 6650 kg. Rabarber 6.00. 's-HERTOGEnBOSCH, 10 Juni. Aangevoerd 270 ,-artijen Goudsche kaas: le soort met R.M. 41*^ 41.50, 2e soort 39.0040. Handel matig. Deze rubriek verschijnt in 9 Dagbladen. Prijs 52 cent per regel. (Rubriek Gevraagde Betrekkingen 12 cent per regel) B.z.a. BESCH. JUFFR. m.l. te Amster dam om eenige dagen of uren per w. een oude dame te helpen of gezel schap te houden. Beste ref. staan mij ten d-ienste. Br. o. 1. 1A 10372 bur. van dit blad. R.K. MEISJE, 16 j., z, een interne betrekking met huiselijk verkeer. Haarlem of omstreken, 2 a 3 kin deren geen bezwaar. Brieven onder letter 3A 10399, bureau van dit bl. Gevraagd te 's-G'ravenhage vool spoedige indiensttreding v.g.g.v., zelfstandig kunnende werken en koken, in gezin van 2 personen Hoog salaris. Mevr. G. Ligtermoct Bavoylaan 4 Den Haag. 1B 10351 Gevraagd een zelfst. kunn. werken, liefst van bui ten. Huiselijk verkeer en een Meisje voor de kindeven. Adres: JONKER, PI. Middenlaan 40, A'dam. v. d. en n. Zelfst. kunn. werken en koken. Joop Knijper, Gijsbr. v. Am- stelstraat 265. Hilversum. Wegens huwelijk der tegenwoordige wordt per 1 Juïi of later gevraagd in klein gezin een zelfstandig kunnende werken, v. g. g. v. Mevr. Lelieveldt, Statenlaan 19, Hiilegersberg (Rotterdam). 1—B 10360 Bij R.K. Familie te Velp bij Arnhem. wordt gevraagd een (2 diens tb. aanwezig) om eenig toe zicht te houden op grootere kinderen en uitstekend kunnenle naaien. Br, tinder no. 1B 10362 bur. van dit bl. KASREGISTER GEVRAAGD Bij voorkeur Nationaal Aanbieding met uitersten prijs) Boekhandel Gebr, van Brederode, Tel. 10409 Groote M'arkt 21 Haarlem. 3D 10359 GEVRAAGD elke hoeveelheid 25/'c K.G. nieuwe of gebruikte geschikt voor Stopverf. B Kurpef5' hoek Zonen, Veerkade 8, Rotter* dam, Tel. Nr. 38406. 1—D f3®1 20 SCHRIJFMACH. TE KOOP GEVR. Nieuw en gebruikt. Defect geen be zwaar. Br. met omsehr. en uiter sten prijs postbox 28 Hilversum. 9 F—1033C PENSION gezocht v. bejaard ecJi% m. kl. zoontje, bij Eerw. Zusters. Pr- f 1800. Gen. bedr. ineens te storW Br. no. 24. Bijk. Gc-oische Couran Laren (N.H.). 9—N 1°3® R.K. Jonged., 34 j„ flinke jeugd, versch., hulsh. zeer goed onderlegd, z. k. m. met degel. R.K. Heer 30-40 jr. met beh. vaste positie Strengste discr. verz. en verz. B'r. met foto welke wordt geret., onder no. 6V 10329 bur. van dit blad. Kennismaking gezocht voor R.K Meisje (middenst.) 38 Jr. niet geh onbem. met R.K. Heer 'met vaste positie. Zij heeft alle capaciteiten voor een harmonisch huwelijk. Br. onder no. 3V 10332 bur. v. d. blad Antwoord op: HUWELIJKSADVERTENTIE no. 3—V .99538. Maak adres bekend s.v.p. D. B. 3 beter stand, zou gaarne ""Lm bestieren bij alleenstaand Heef e\ goede huizo, bij voorkeur S6" buiten wonend. Salaris geen eischte. Ook genegen tot samen ning tegen nader over een te n0. men condities. Brieven onder 9V 10331 bureau van dit Tot 80 gr. F. geen gevaar 1 Mond- en Klauwzeer efl Neemt dagelijks temperatuur zorgt voor voldoende eo". va" Voor nadere inl. Ver. tot Bestr. Mond- en Klauwzeer V. Kinsbergenetr. 16 A'dam

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2