;UIT KeNNEMERLAND Ontginning van duingrond VE i s Zaanstreek de Groe t iPSCASSO-BANK N.V. UIT DE TÜE6C Maximum-prijzen voor aardbeien CREDIETEN EFFECTEN CORÏOSÖ 3 J. Heu'nen Uw RADIO defect?1 ZATERDAG 21 JUNI 1941 Ten dienste Van de voedsel voorziening HAARLEM UIT DE BOLLENSTREEK Joed ik mg 1 opc/e f modevakschool was* Kunst iN TÊITÉN Slot defect? Tel11493 De Sleutelspecialist, L. Veerstr. 10 RADIO-MOORS N.V. RAAD VAN BEVERWIJK Ontginningswerk Fabrieksaardbeien worden tegen 30 cent per k.g. ingenomen Melk op de scholen ZONDAGSDIENST GENEES- HEEREN EN APOTHEKEN V.Z.V. ontvangt D.J.K. Voorgevelrooilijnen V eiserduinweg 1JMUIDEN DE VISSCHERIJ Hinderpalen verwijderd KRUISWEG 59 H. Sacramentsprocessie Geslaagd Een meevaller Wijziging buslichting HEEMSKERK UITGEEST BOKSVERBOD OPGEHEVEN BENNEBROEK HILLEGOM ZAANDAM LISSE NOORDWIJK VOORHOUT Gr. Houtstraat 98 Haarlem - Tel. 16772 l-ÊH $00D Verkoop van VOORWERPEN Zilver Exclusief Meubilair Z ij (weg 111 TEL.17877 Bel op 1460!) Kmisstr. 38 VAN orl)S BEKEND AFZET VROEGE AARD APPELEN i Gisteravond heeft de gemeenteraad een ver gadering gehouden onder voorzitterschap van burgemeester Scholtens Alvorens de agendapunten aan de orde te stel len installeerde de voorzitter het nieuwbenoemde raadslid, de heer Th. J. Ch. Wilms Flock, die, nadat door hem de voorgeschreven eeden waren afgelegd, door den voorzitter werd geluk ge- wenscht. Benoemd worden hierna- tot lid der Algemeene onderstandscommissie dr. W Netelenbos te Wijk aan Zee; tot leerares in vasten dienst aan de gemeente lijke Huishoud- en Industrieschool, in de vakken Kinderverzorging en Opvoeding, <nej. A. Seel; tot tijdelijk leeraar aan de gemeentelijke Nij verheidsschool in de vakken natuur- en werk tuigkunde en electrotechiniek. de heer p Krabbendam. Goedgekeurd werden vervolgens de voorsteller, tot vaststelling van de vergoedingen ingevolge de l.o.-wet over 1S40 en tot toekenning van een voorschot op de vergoeding van vakonderwijze res over 1941. Op verzoek van den Rijksinspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaan vallen werd besloten, het gemeentelijk ar- beidsovereenkomstenbesluit in dien zin te wij zigen, dat het niet meer van toepassing zal zijn op het personeel, behoorende tot den gemeente lijken luchtbeschermingsdienst. Hierna kwam een wintersche aangelegenheid aan de orde. Voorgesteld werd nJ., in de politieverorde ning nieuwe voorschriften op te nemen omtrent het sneeuwruimen. Volgens de nieuwe bepalin gen zijn de ingezetenen o.m. verplicht er voor zorg te dragen, dat bij sneeuwval de trottoirs en voetpaden vóór hun woningen van sneeuw wor den vrijgehouden en tegen gladheid worden be strooid. De nieuwe voorschriften werden conform het voorstel vastgesteld. Wanneer weer donkere sneeuwluchten drei gen maar die tijd is gelukkig nog ver weg zullen we deze voorschriften wel eens onder de aandacht van onze lezers brengen. Goedgekeurd werd het voorstel tot verhoo ging der belooning voor het verrichten van kostelooze vaccinatiën en re-vaccinatiën. Voor de tweede maal heeft Jhr. H. Bo- reel een gedeelte van het landgoed „Wes terhout", ter grootte van 2.50 H.A., gratis aan. de gemeente in gebruik aangeboden voor beplanting met voedselgewassen. B. en W. hebben dit aanbod gaarne aan vaard en willen het terrein als object voor werkverschaffing doen spitten, egaliseeren. zaaiklaar maken, bezaaien enz. De vereischte vergunningen zijn reeds ver leend en verwacht mag worden, dat uit het Werkloosheidssubsidiefonds de gebruikelijke bij drage zal worden verleend. B. en W. vertrou wen, dat de ten laste van de gemeente komen de uitgaven uit de opbrengsten zullen kunnen worden bestreden. De algemeene leiding en het dagelijksch toezicht worden opgedragen aan de Nederl. Heidemaatschappij. De heer PASSCHIER sprak er zijn voldoe ning over uit, dat de gemeente weer een ob ject voor werkverschaffing ter hand laat ne men, een object, dat tevens beteekenis kan hebben voor de voedselvoorziening. Evenwel, het seizoen is reeds gevorderd en daarom vroeg spr. of men het mogelijk acht, het terrein nog zaaiklaar te maken, zoodat in dit jaar nog ge zaaid kan worden. Wethouder VAN DOK antwoordde, dat het aanvankalijk in de bedoeling haeft gelegen, een gedeelte van het terrein, dat vrij vlak is, nog met boonen te bezaaien. Maar dit bleek niet meer mogelijk te zijn. Er is nu besloten dit gedeelte met Lupinen te bezaaien, waardoor de structuur van den grond toch beter worat. Het volgend jaar zullen hierop dan aardappelen kunnen worden geteeld, terwijl het overige terrein waarschijnlijk met rogge bezaaid zal worden. Alles geschiedt evenwel in overleg met de Nederl. Heidemaatschappij. Besloten werd hierna B. en W. te machtiger, tot het doen uitvoeren van het werk en hier voor het benoodigde crediet te verleenen. Onder de ingekomen stukken was een cir culaire van het centraal .orgaan inzake ge- Door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale is met ingang van Dinsdag 24 Juni tot nader or der de volgende regeling getroffen: De aardbeien, die met dop worden aan gevoerd, zijn uitsluitend voor de vei'sche consumptie in bet binnenland bestemd; de maximumprijs voor deze aardbeien is vijftig cent per k.g. netto gewicht. De aardbeien, die zonder dop worden aan gevoerd, zijn uitsluitend voor fabriek-matige verwerking bestemd en deze worden ingeno men tegen een prijs van dertig cent per k.g., netto. Deze, voor de fabrieken bestemde, aardbeien moeten vruchten, zooals zij voor den voet op worden geplukt; het is niet toegestaan, hier betere vruchten uit te sorteeren voor andere doeleinden. Ten slotte worden onder aardbeien zonder dop die variëteiten verstaan, die andere jaren door fabrieken werden gekocht. Is de aanvoer met dop dermate groot, dat de verkoopsprijs beneden dertig cent per k.g. komt te liggen, dan worden deze aardbeien toch uit sluitend naar het binnenland verkocht. In Beverwijksche veilingskringen acht men deze prijzen niet onbevredigend. In Breda zal men dezer dagen gaan veilen. Wanneer de aard beienveilingen in Beverwijk beginnen is nog niet bekend. Vermelden wij nog, dat de maximumprijs voor sla met ingang van 24 Juni is opgeheven. meenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot deze gemeenschappelijke regeling toe te treden. Op een verzoek van de afdeeling Velsen e.o. van den Ned. Bond van hotel- en restaurant houders, om wijziging van de verordening op de heffing van vergunningsrecht, werd afwij zend beschikt, omdat het volgens de wet niet mogelijk is het vergunningsrecht lager te stel len dan f 40 per vergunningsjaar. De aandacht van adressanten is er reeds op gevestigd, dat vergunninghouders, wier aanslag hooger is dan f 40, daartegen bezwaren kunnen indienen bij den gemeenteraad. In verband met de opheffing van de Cen-. trale Keuken verzocht Mevr. KEMPHAAN om over te gaan tot het verstrekken van melk op de scholen. De VOORZITTER zegde toe dat B. en W. de mogelijkheid hiervan zullen onderzoeken. De heer RIJKENS merkte op. dat door den dienst voor Sociale Zaken personen worden ge plaatst in het oude mannen- en vrouwenhuis te Wijk aan Zee. Volgens spr. heeft den dienst daar niet het recht toe. Het reglement schrijft voor dat de betrokkenen 60 jaar moeten zijn minstens 10 jaar te Wijk aan Zee moeten heb ben gewoond, terwijl de toelating de goedkeu ring moet hebben van den gemeenteraad De VOORZITTER antwoordde, dat deze aan gelegenheid in het coilege zal worden be sproken. Tenslotte vestigde de heer NIESTEN de aan dacht op het vrijgekomen terrein bij de con- servenfabriek aan de Breestraat, waar een hinderlijke stuifboel is ontstaan. Het bleek dat de aandacht van het coilege hierop reeds gevestigd was. Wanneer het mo gelijk is, zal er wat aan gedaan worden, zeide de voorzitter. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten. De Zondagsdienst voor doktoren zal op 22 Juni worden waargenomen door; M. H. A. Melchior. Noorderwijkweg 1, tel. 3340. De Zon dagsdienst gaat hedenavond 8 uur in. In de week van 22 tot 29 Juni zal met den Zondags- en nachtdienst voor apotheken belast zijn: apotheek Donder, Breestra'at 61, tel. 3150. De apotheek is geopend van hedenavond 8 uur af. Zondag spelen het eerste en tweede zeven tal der Velser Zwemvereeniging hun tweede thuiswedstrijd. Ditmaal komt D. J. K. uit Am sterdam op bezoek. Om half vier speelt V. Z. V. II tegen D. J. K. II. Een voorspelling is hier moeilijk, aange zien er niets bekend is omtrent de krachten van de Amsterdamsche reserves. Om vier uur volgt dan de wedstrijd V. Z. V. 1D. J. K. 1. De Amsterdammers beschik ken over een zeer snel zevental; o.a. spelen de bekende zwemmers Scheffer en van Schouwen in deze ploeg. Hét zal dus een spannende strijd worden tusschen de techniek en tactiek der Velsenaren en de snelheid van D. J. K. De voorgevelrooilijnen voor het gedeelte van den Velserduinweg, van het Velserduinplein af tot den Willemsbeekweg en den Stormvel- derweg, zijn indertijd vastgesteld op een on- derlingen afstand van 20 M. Daarbij is echter te veel de richting van den bestaanden weg gevolgd en is onvoldoende rekening gehouden met het beloop van den Velserduinweg ten zuiden van den Wiilemsbeekweg en den Storm- velderweg. Als gevolg hiervan zal bij bebou wing overeenkomstig de vastgestelde voorge velrooilijnen een zeer hinderlijke bocht in den Velserduinweg ontstaan, hetgeen thans ter plaatse reeds duidelijk tot uiting komt. Eén en ander heeft aanleiding gegeven tot het ontwerpen van eene wijziging der voorge velrooilijnen voor de oostelijke- en westelijke zijden van den Velserduinweg, voor zooveel betreft de gedeelten respectievelijk tusschen den Engelmundusweg en den Willemsbeekweg en tusschen den Engelmundusweg en den Stormvelderweg. Hierbij is de onderlinge af stand tusschen deze rooilijnen teruggebracht tot 19.15 M., zulks in aansluiting aan den Vel serduinweg ten zuiden van den Willemsbeek weg en den Stormvelderweg, waarvan de breed te eveneens 19.13 M. bedraagt. Voor het gedeelte tusschen het Velserduin plein en den Engelmundusweg kunnen de vast gestelde voorgevelrooilijnen, in verband met de reeds bestaande bebouwing, ongewijzigd gehand haafd blijven met een onderlingen afstand van 20 M. B. en W. stellen den raad voor in dezen zin een besluit te nemen. De aanvoer van versche zeevisch was naar verhouding niet onbevredigend te noemen. Men profiteert dankbaar van hetgunstige weer, terwijl het aantal schepen, dat aan de visseherü deelneemt, niet verminderd is. De vraag naar visch blijft groot, de handel heeft ver.1 behoefte aan meer grovere soorten, welke geschikt zijn om te koken. Niettemin maken de visschers voor hun kleine bakvischsoorten uitstekende prijzen, waardoor hun bedrijf ren dabel blijft. Dezer dagen hebben arbeiders van den Rijkswaterstaat de hinderpalen verwijderd, die sedert vele tientallen van jaren elk weg verkeer langs dén Kanaaldijk onmogelijk maakten, althans voor auto's en motorrijwielen. tegen zakelijke en persoonlijke zeker heid of in blanco Aan- en Verkoop Voorschot in rek. ct. Des avonds vormden deze palen voor de fiet sers ook een ernstig verkeersobstakel, doch nu behoort ook dit weer tot het verleden Morgenmiddag zal in den tuin van het St. Anthonius-Ziekenhuis de jaarlijksche H. Sa cramentsprocessie worden gehouden. De tuin zal worden opengesteld om half vijf, terwijl de processie om 5 uur zal borden opgesteld. Niet minder dan 29 vereenigingen en orga nisaties uit de parochie van den H. Lauren- tius zullen met hun vaandels in deze proces sie meegaan. Voor het praktijkdiploma Duitsche Handels correspondentie voor L. I. T. E. H. slaagden de heeren F. Kloos, P. Vons en H. Visser. Vrijdag vond er een loterij-trekking plaats, waarbij o.m. de prijs van f 30.000— er uit kwam. Een arbeider bij de Van Leer's Walsbedrij- ven, de heer H„ wonende in de Ruyterstraat, was de gelukkige bezitter van een twintigste lot, waarop hij' een bedrag van f 1300.in ontvangst kan nemen. De buslichting aan het hoofdpostkantoor aan de Houtmanstraat is met ingang van heden gewijzigd. De buslichting zal thans geschieden: cp de werkdagen op: 5.27, 6.15, 10.15, 15.15; 19.15; en 20.15. Geslaagd voor costumière. Voor het diplo ma CQStumière zijn geslaagd: De Eerwaarde Zuster^wijkverpleegster; de dames M. Boots, B. Wilgenburg; Tr. Gropendaal, Tr. Zonneveld, J. van Duivenvoorde en A. Zonneveld. Konijnen gestolen. In een der afge- pen nachten zijn bij een bewoner aan den Ccmmunicatie-Tolweg een aantal konijnen ge stolen, waarvan de waarde werd geschat op f 35.Voor den betrokken eigenaar een ge voelige: schadepost. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: Comelis Roozendaal en Everdina Kramer, beiden wo nende te Uitgeest; Marinus Evert Hendriks, wo nende te Beverwijk en Agatha Tromp. Distributie In de week van 24 tot en met 30 Juni zijn. goedkoope levensmiddelen als volgt verkrijgbaar: margarine bij G. Mulder, Koepad; vet bij S. Degeling,. Schevelstraat. R.K. Armbestuur In de vacature W. van der Stok is thans de heer A. van der Eng tot voorzitter van dit coilege benoemd, terwijl de heer H. Zurlste secretaris is en de heer F. Zonjie Nzn., het penningmeesterschap bekleedt. Benoemd De heer Van der Lee, assistent alhier is van den buitendienst overgeplaatst naar den kantoordienst; waardoor tevéns voorzien is in de vacature, ontstaan door het vertrek van cen heer W. Prins, commies thans te Zwolle. Naar wij vernemen heeft de regeeringscom- missaris voor Haarlem het boksverbod in deze stad opgeheven. Gemeenteraadsvergadering. Donderdag avond kwam de gemeenteraad van Bennebroek in openbare vergadering oijeen onder voorzit terschap van wethouder Van Lierop (R.K.), daar de burgemeester baron Van Hardenbroek door dringende ambtsbezïgheuen verhinderd was, deze vergadering te leiden. Een schrijven van de Ver van Ned. Gemeen ten inzake verzekering tegen molestrisico werd ter afdoening in handen van B. en W. gesteld. Voorts werd besloten, toe te treden tot een gemeenschappelijke regeling inzake personeels aangelegenheden, eveneens uitgaande van de Ver. van Ned. Gemeenten en werd daarna in het raadsbesluit van 30 December 1940 betref fende vaststelling van een uitbreidingsplan voor „Groot Bijweg" een administratieve wijziging aangebracht. Met het voorstel van B. en W. inzake terug gave van het vergunningsrecht konden de hee ren DUBBIS (C.D.U.) en v. d. MEER (R.K.) zich niet vereenigen. De VOORZITTER zette uiteen, op welke gronden het vergunningsrecht bepaald wordt en deelde mede, dat, indien dit jaar de omzet van den vergunninghouder minder is, het vergunningsrecht het volgend jaar ook naar verhouding lager wordt. Het voorstel van B. en W. werd daarna zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Bij de voorgestelde wijziging van de begroo ting 1941 werd door den voorzitter de aange name mededeeling gedaan, dat de gemeente een meevaller had van 12.500. Ged. Staten hadden er echter bezwaar tegen dat dit geheele bedrag in de begrooting 1941 opgenomen werd en adviseerden daarom 5000 in een reserve fonds te storten en de rest in de begrooting 1941 te verwerken. Op dezelfde gronden werden eveneens een wijziging in de tweede suppletoire begrooting voorgeesteld en zonder hoofdelijke stemming werden beide voorstellen aangenomen. RONDVRAAG Bij de rondvraag informeerde de heer DUB BIS (C.D.U.) of het in de bedoeling van B. en W. lag, na de voltooiing van de Bennebroeker- laan ook de Schoollaan onderhanden te ne men, omdat hij trottoirbanden in deze laan had zien liggen. De VOORZITTER bevestigde dit en deelde mede, dat voorloopig tot het brand- snuithuisje de Schoollaan grondig onderhanden wordt genomen en een tegeltrottoir krijgt. Of het mogelijk zal zijn, de geheele Schoollaan te vernieuwen, zal moeten olijken. Verschillende leden klaagden vervolgens over de vernieling van het plantsoentje op het Wil- helminaplein en drongen aan op veel scherper politietoezicht. De VOORZITTER deelde mede, daaraan alle aandacht te zullen besteden. De vergadering werd daarna gesloten. Uitbetaling inkwartieringsgelden Duitsche Weermacht De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat de uitbetaling van de inkwartieringsgelden ten behoeve van ce Duitsche Weermacht over de maand Mei 1941 heeft plaats gehad op 16 Juni 1941. Diegenen, die gelden hebben te vorderen over de maand Mei, hebben de gelegenheid hun in- k'.vartieringsbiljetten tot uiterlijk 25 Juni 1941 ten Raadhuize in te leveren, des morgens tus schen 9 en 1 uur. De burgemeester van Hillegbm, O. VAN NISPEN TOT PANNERDEN Vergunning B.en W. van Hillcgom 'bren gen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 11 Juni 1941 aan de N.V. van Wavereh's graan handel te Haarlem vergunning is verleend tot het uitbreiden door bijplaatsign van een elec tromotor van 5 P.K. van haar inrichting tot opslag, veredeling en afslag van granen, zaden en peulvruchten, gelegen aan de Prins Hendrik straat, kadastraal bekend als Sectie B. no. 3584. B. en W.; van Hillegom brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 11 Juni 1941 aan de N.V. van Waveren's graanhandel te Haarlem vergunning is verleend tot het uitbrei den door bijplaatsing van 5 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 2414 P.K. van haar inrichting tot opslag, veredeling .en afslag van granen, zaden en peulvruchten, plaat selijk gemerkt Meerstraat no. 139, kadastraal bekend als Sectie E, no.'s 306, 325 en 326. Gevestigd M. H. L. Bulten met echtgenoote, Wilhelmina- iaan 59. A. H. Hommerson, Loostertveg II 2. C. H. Hendriks (geh. met A. Hopman), Weere steinstraat 126. C. Jansen, Meerdorpstraat 47. H. J. Koning, Leidschestraat 154. J. Koppers, Weeresteinstraat 101. A. Philippo, Leidschestraat 105. A. J. Reeuwijk, Vossedwarsstraat 4. Verhooging van de electriciteitsprijzen. Door de stijging van de kolenprijzen was hei eenigen tijd geleden reeds noodig de gasprijzer. te herzien en werd besloten met ingang van 1 April j.l. den gasprijs met !4 cent per kubieke meter te verhoogen. Thans is het, omdat het gemeente-energie bedrijf te Amsterdam de gemeente een hoogeren kolenprijs in rekening brengt en in verband met de invoering, van de nieuwe omzetbelasting, noodzakelijk de electriciteitsprijzen te herzien. Op grond van het vorenstaande heeft de re- geeringscommissaris besloten de electriciteits prijzen te verhoogen met 1 cent. Verhooging van de kinderbüslag, De ge meenteraad stelde op 23 December 1940 een ver ordening voor de kinderbijslag voor de amb tenaren der gemeente vast. Hoewel het college van B. en W. in overeenstemming met het ad vies der organisaties, vertegenwoordigd in de commissie voor Georganiseerd Overleg, hadden voorgesteld de regeling over te nemen welke ontworpen was door het centraal orgaan inge volge de gemeenschappelijke regeling betreffende de behandeling van gemeentelijke personeel- aangelegenheden, besloot de Raad den bijslag te bepalen op de bedragen, die in de kinder bijslagwet zijn opgenomen. Het gemeentepersoneel ontvangt daardoor een lagere bijslag dan het rijkspersoneel. Het komt ook niet in aanmerking voor de tijdelijke ver hooging van het minimum van de bijsag van 60 tot 75 per kind per jaar, aangezien de raad in zijn laatste vergadering een voorstel in dien geest verwierp. Deze toestand moet on bevredigend worden geacht. De aandrang, die er opnieuw van de zijde der organisaties is uit geoefend, is aanleiding, geweest deze zaak op nieuw onder de oogen te zien. De regeerings- commissaris voor Zaandam heeft thans conform besloten waardoor de kindertoeslag is bepaald op 3 pCt. van het loon vanaf het derde kind beneden 18 jaar, tot ten hoogste 205 per kind per jaar. Burgerlijke stand, Geboren: Apollonia Pie- terneila Johanna, dochter van H. de Vries en C. Schmit Jongbloed; Efs, dochter van J. F van Berge en A. M. M. Zaaijer; Elisabeth Jean- nette, dochter van M. J. de Bruin en J. Fre- ririks; Maria Elisabeth Engelberta Cornelia, dochter van P. j. Kramer en E. van Stormbroek; Anneke Margriet, dochter van H. C. Jongejans en M de Maar; Adrianus Theodorus Maria Gerardus, zoon van P. E. Lauwers en M- E. van der Venne; Henk, zoon van S. Onrust en G. H Kloosterman (won. te Koog aan de Zaan)Nel. dochter van L. Donker en G. van Klaveren; Jacobus Heinrich, zoon van J. J. de Vries en M, van de Plasse; Hans, zoon van H. Jonkhart en G. Plooijer (won. te Koog aan de Zaan) Hetty, dochter van J. Huisman en G. Bakker; Jacobus Nicolaas Cornells, zoon van O. N. Stam en G. Karsten; Albert, zoon van A. de Haan en M. ten Broek; Jan, zoon van A. Kamminga en E. de Vries; Anna Maria, dochter van C. Groot en C. Luttikhuizen; Teunis, zoon van A. Brui- nink en M. Petersen; Annie Marlinde, dochter van A. Smit en A. Walz. Ondertrouwd: J. Kuipers en H. L. Jellema; C. M. Metselaar en M. de Gooijer; G. Oudejans en N Lijnes; J. Inja en G. Karskens; G. Nug- ter en O. E. Palmboom; H. J. Beijering en M. J Visser; M. A. Pellanders en G. Keff; J. van de Ben en M. J. Schaap; O. Stienstra en V. G. H. Pairoux; J. Pieké en M. G. van der Wal. Gehuwd: A. Hoogmoed en C. van den Berg; K. E. Roding en A. C. Humer. Overleden: Geesje Klara Kranevoet, 87 j„ wed. van E. van Wilgen; Jan Wiegmink, 86 jr., wednr. van A. Halstra; Petrus Hendrik Steen stra, 21 jr., ongeh.; Johannes van Ikelan, 83 jr., wedne. van M. Dood (won. te Koog aan de Zaan); Antje Schipper. 9 jr., ongeh.; Maarten Otter, 497 jr., geh. met M. C. Post; Anna Krui- ver, 54 jr., gesch. echtgen. van G. van Leeuwen. W. Roos, Vinkenlaan 28. M. Rijnbeek met gezin, Weeresteinstraat 101. H. C. M. Turkenburg, Stationsweg 232. J. E. Veen, Ambachtstraat 3.- C. HeemskerkWilson, Trekvaart (ongen.). Vertrokken: A. C. Langelaan, Burgsteinfurr., Duitschland. T. P. Langelaan, Burgsteinfurt, Duitschland. Wed. P. PaaseBrammeijer, Santpoort (gem. Velsen) Velserbroekerstraat 7. C. Rikkers, Koegras (gem. Den Helder) Rijks straatweg 78. C. J. M Verhaar, Venlo, Groote Beekstraat 43. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Jozef Antonius, zoon van G. Veelenturf en J. M. van Lint; Anna Cornelia, dochter van H. J. Schee pens en A. M! M. Smit; Maria Johanna Jacoba, dochter van J. W. Warmerdam en J. J. M. Maat; Aibertus Arnoldus Baiduwinus Maria, zoon van B. A, H. A. J. Bos en D. van Workum; Johanna Wilheimina, dochter van D. A. Haster en W. van Tol; Marinus Maria, zoon van J. F L. van der Hulst en S. Ruigrok. Ondertrouwd: A. Koppert en C. van der Vliet; F. Telkamp en C. Jansen. Getrouwd: A. A. Mense en E. J. Klinkenberg; C. van der Burg en A. Scholten. Overleden: N. Willemsen, echtgenoote van J. de Wagt, vr., 26 jaar. Kostelooze inenting. Op Woensdag 2 Juli a.s. bestaat er gelegenheid tot kostelooze in enting des namiddags om drie uur in de open bare lagere school, Van de Endelaan. Men ge lieve geboortebewijs of trouwboekje mee te brengen. Wat er op sti'aat lag. Aanwezig en te be vragen aan het bureau van politie, iederen werkdag van 7 tot 8 uur n.m.: een beige porte. i.nonnaie; een kindermanteltje; een grijze cein tuur; een armband. Aanwezig en te bevragen aan de onderstaande adressen Van Leeuwen, Molenbuurt 29: een blauw kin derjurkje; De Groot, Stationsweg 140: een groen regenkapje; Simon de Wit, Kêrkplein: 3 zilverbons van een gulden; P. Adamse, 3e Loosterweg 3: een tube huidcrême; Van der Weijden, Krochtstraat 24: een portemonnaif inh. bonnen. Burg Stand. Geboren: Gijsbertha Johan na dochter van J. M. Grimbergen en J. Boot; Johanna Petronella dochter van W. P. Kerk vliet en M. M. Annaert; Maria Lamberta doch ter van J. A. Veldhoven en G. J. W. Degger. Ondertrouwd: Aibertus van Gulik, 25 jaar, te Lisse met Tonia Louisa Brummer, 20 jaar, te Haarlem; Franciscus Mattheus. Schrama, 26 jare^n, met Alida Christina Maria Bemelman, 27 jaren, beiden te Lisse; Jacobus van der Wolf, 28 jaar te Lissé met Janna Johanna Meulblok, 22 jaar, te Haarlemmermeer; Jacobus Johannes Mooijekind, 25 jaren te Noordwijkerhout met Maria Petronella Hoog kamer, 24 jaar, te Lisse. Getrouwd: J. P. van Eeden te Noordwijker hout met J- G. M. Zwetsloot te Lisse; A. W. van der Wal te Haarlemmermeer met J. C. de Kwaasteniet te Lisse; G. M. Kerkvliet met C. M. J. Kortekaas, beiden te Lisse; B. Reijer- kerk met M. M. Cardol beiden te Lisse. Overleden: Hendrikus de Ree, 80 jaren, wed. van G. Verhaar; Johanna Maria Dingjan, 68 jaren, echtg. van Th. B. Weber; Hendrik Fran ciscus Jozef Bernardus van der Horst, 9 da gen; Leonardus Gerardus van Veen, 2 jaren. personalia. De heer M. Kortekaas slaag de té 's-Gravenhage voor het examen gemeen te-administratie. Te Haarlem slaagde voor het eindexamen middelbare meisjesschool aan het R. K. Meis jeslyceum „Sancta Maria" aldaar, mej. Jet Le- feber, alhier. R. K. VL V. Lisse. Biet voetfcaljirogrdmma hetwelk Zondag a.s. op het R. K. V. V. Lisse- terrein aan de Spekkelaan, alhier, ter gele genheid van het 20-jarig 'bestaan zal worden afgewerkt is door omstandigheden gewijzigd Het luidt thans: 1 uur: Veteranenwedstrijd LisseHillinen. 2.15 uur: S. J. C. 1Hillinen om den 3den en 4den prijs. 3.30 uur: Lisse 1—Teijlingen 1 om den len en 2den prijs. Burgerlijke Stand. Geboren: Mattheus Comelis Andries, z. van A. A. Mooren en H. A v. d. Lans; Johannes Petrus Cornelis, z. van J. A. Hermans en M. H. de Haas: Maria Hen- ririka Anna, d. van P. J. Duivenvoorden en E. H. Duivenvoorde; te Leiden: Jan, z. van J. van Beelen en C. v. d. Meij. Overleden: 14 Juni, Cornelia Zwetsloot. 67 j:: 16 Juni, Geertruida Mink, wed. van J. Welde- ring, 81 j. Geslaagd. Voor het Middenstandsdiploma „Alg. Handelskennis" slaagden te 's Gravenhage onze plaatsgenootende dames Ans Reekers. Liny Steenvoorden en de heeren Fr. Boogaarts, J. van Schooten en Th. Wiering. Gemeenteraad. De raad kwam in openbare zitting bijeen. Afwezig was met kennisgeving de heer P. v. d. Nouland, Na opening door burg v. Berckel, volgde de ingekomen stukken, waar ender een schrijven van B. en W, te Lisse be treffende verantwoording Keuringsdienst. De heer Spierenburg maakte voor de zooveelste maal aanmerkingen op het veel te hooge ver goedingsbedrag, hetwelk de keurmeester ont vangt. B. en W. alhier zijn dezelfde overtuiging toegedaan. Besloten werd om in samenwerking met de gemeenten Sassenheim, Lisse en Hille gom een protest hieromtrent in te dienen. Aan de orde was nu het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een uitbreidingsplan in on- derdeelen der gemeente met voorschriften. De voorzitter maakt bekend, dat een afgevaardigde der Vereeniging van Stad en Landschap, de heer v. Emden, zich bereid verklaard heeft om ver schillende vragen der raadsleden in deze te be antwoorden en toe te lichten. Dit werd door de leden goedgevonden, waarna de voorz. voorstelt dit in geheime zitting te doen plaats vinden. Na heropening werd besloten tot vaststelling over te gaan, hetgeen z.h.st. plaats vond. Het betreft hier gronden rond de kom der gemeente. Enkele wenschen en bezwaren van gegadigden werden ingewilligd. Een voorstel tot toetreding als lid tot de Stichting Vreemdelingenverkeer werd aangenomen, v- Tot het aangaan van een molestverzekering werd met weinig discussie besloten. Ook werd besloten wedgrom een nieuwe rekening-courant overeenkomst te sluiten met de Coöp. Boeren leenbank te Voorhout en werd aan den heer J. v d. Hoeven eervol ontslag toegekend als agent der arbeidsbemiddeling, wegens opheffing der functie. B. en W. stellen nu voor, f 500 beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten van uitdieping vaarwater der Zandsloot met de zijtakken hier van, t.w. sloten 's Gravendamscheweg en Oost hout. Dit zal een werkverschaffingsobject wor den, hetwelk f 17000 zal kosten, benevens aan verdere onkosten f 4800. Aldus besloten Het bestuur der lagere school van de B.N.S. heeft medewerking verzocht, tot den aanleg van een veld voor lichamelijke opvoeding. B. en W stellen vóór, deze medewerking niet te verlee nen. Het bestuur der Chr. School verzocht de ophooging van de speelplaats en betegeling hier van, waarvan de kosten zullen zijn f 1733. Hierbij adviseeren B. en W. volle medewerking zegt Puntje, „was het al m'n grootste genoegen om iets leuks je improviseeren. Ik leerde een oude japon om te too- veren tot een nieuwe, met behulp van een lintje, een strikje, een corsage of een ceintuur. Dat was nog eens dankbaar werk: je voelde je echt voldaan over je eigen zuinigheid! Toen waren we alleen zui nig met kleedgeld... tegen woordig ook met punten! Meer dan ooit zeg ik daarom nu: dames ga toch eens naar De Groot. Met al die éénige fournituren zult U héél wat oude klee ding kunnen modernisee- ren! e Ook de inspecteur voor Volksgezondheid stem de in beide gevallen in met het idéé van B e» W. Z.h.st. werd besloten. Vervolgens werd aangenomen een voorstel tot wijziging van het besluit tot verpachting van vischwater. De beroepsvisscher zal hierin vóór gaan bij den sportvisscher. Dan maakte de voorz. bekend dat B. en W- een plan ontwerpen om eenige woningen t® bouwen, mede in verband met dé uitbreiding van het politiepersoneel. Evenwel zal dit punt een volgende vergadering aan de orde komen Vervolgens werden nog meerdere wijzigingen van begrootingen aangenomen, benevens wijzi' ging van het Reglement van Orde voor den Raad. Personalia De heer M. Kortekaas, verbon den ambtenaar aan de gemeente-secretarie alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het di ploma Gemeente-administratie G. A. 1. Na het bedanken van den heer F. M. An- gevare in de vacature van raadslid voor de R.K. fractie, is door den voorzitter van he'c stembureau thans aangewezen de heer H. - v. d. Lans. De afzet van vroege aardappelen zal dit jaar anders worden geregeld dan verleden jaar. Hf* zal nu centraal gaan, via de VJB.NA., eveIJ? t dit met de winteraardappelen is geschied. B® persoonlijk contact tusschen landkoopman e handelaar in het consumptie-gebied wordt hi®r door verbroken. De werkzaamheden, welke voor de verlad van de aardappelen zullen moeten worden te richt, zullen geschieden onder toezicht van bij de V-B.N.A. aangesloten aardappelhanae: ren. De aardappelgp zullen los verladen word- terwijl er geen sorteering van boven 28 m wordt ingevoerd. Men deelde ons mede, dat een groot gedeelte het vervoer zal geschie per vaartuig. Er is door de betrokken instantie re „ela regeling ontworpen, volgens welke de had ren zullen worden ingeschakeld in de werkz heden' AVen Zoo zullen ook de veilingen Obdam en n horn gedeeltelijk door handelaren van de gendijk worden bezocht. mistra De leiders voor de technische en acinl angen tieve werkzaamheden zijn te Broek op Noord' dijk S. Kramer en J. H. Wagenaar, te i te Scharwjoude K. Oootjers en K. SlUP te Warmenhuizen L. Kalverdijk en Jb. eI1hom Obdam P. de Boer en P. Rijper, te Aid. Blank en N. de Nijs. djt jaa* De aardappelen van de Rijp zullen or- met naar de Broeker veiling behoeven a3t?e den vervoerd. Deze worden direct e p^- verladen. Als toezichthouder zal de he ker fungeeren,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2