Duizendwielige slangen kropen naar zee Beurs van Amsterdam Haarlem, 23 Juni WANDGEDIERTE DISTRIBUTIE-VRIJE BRANDSTOFFEN „DE SPAARNESTAD "n.v. WANDGEDIERTE Onze Gezellen gelijk met Halfweg Honderdduizenden gasten in Zandvoort Fraaie overwinning van H.C.K. Nagekomen Marktberichten MAANDAG 23 JUNI 1941 STADSNIEUWS Zandvoort dronk de zee leeg Een recorddag voor de N.Z.H.T.M. PRIESTERFEEST KAPELAAN P. E. J. BOTTELIER Uitreiking distributie bescheiden Dinsdag de letters L. en M. Huwelijksvoorlichting Orgelconcert Trams en bussen van de N.Z.H. rijden 'n half uur later Met ingang van Woensdag 25 Juni KINDERPORTRET VAN CORNELIS SPOOR In het gemeentelijk museum BEDEVAART NAAR HEILOO Duizend smeekende pelgrims „RADICAAL" HONKBAL Zwijntjesjager aangehouden H.H.C. en Haarlem winnen HaarlemSchoten 229 OSKAR MENDLIK 70 JAAR BURGERLIJKE STAND VEENKLUITEN CENTRALE VERWARMING BRANDSTOFFENHANDEL VOETBAL Protest tegen een 3—3 gelijk spel H.H.C.—Quick 5—1 De overige uitslagen NED. VOETBALBOND ON DER A F D. HAARLEM Officieele mededeelingen Examen voor kraamverpleegster HEEMSTEDE Vaste tot zeer vaste markt. Geen uitgebreide handel Verder verloop Prolongatie 214 pet. u kunT uw C0$Tuum OOR ZELF STOOMEN MAAR HET IS 3ETER WANNEER EEN VAKMAN HET "DOET7 ONPE^HOUP-ABONNEMENT VAN n.v.GE^AI^D'A.van uiTóluiTend KWiSiTR. 7 AGENDA Bioscopen 24 Juni Bioscopen Apotheekdiensten Fa. H. v. LOON Tel. 23037 Brutale diefstal met braak te Haarlemmerliede Er zijn van die dagen in Nederland, dat moderne rijwielpaden te klein worden, dat de grootste droogpruim in een badpak duikt en dat de meest verwende menschen genoegen nemen met een doodgewoon glas pompwater. Zoo'n dag was het gisteren, toen de zon een Afrikaansche hitte ont ketende en iedereen koelte zocht aan zee. Zandvoort heeft op dezen hoogzomerschen dag historische oogenbliKken beleefd, toen honderdduizenden naar de badplaats trok ken, waar zij genoten van zon en zee. In den vroegen ochtend trokken reeds vele Amsterdammers door de bloemenstad en van af tien uur kropen over den Zeeweg duizend wielige slangen naar het strand. De fietsen stallingen waren tot het laatste plaatsje vol gepropt en de rijwielen; die hier geen plaatsje meer konden vinden, mochten tegen de strandhelling staan. Het maakte toch weinig uit waar ze stonden, want de banden liepen met deze hitte toch wel leeg. Nog nooit was het strand zoo druk bezocht. Vanaf IJmuiden tot Noordwijk was het een eindelooze zee van badgasten, die zich te goed deden aan zonnebaden of aan het water, dat een heerlijke temperatuur had. Vooral op het zg. stille strand was het be zoek enorm groot. De meest vreemde combina ties van zwemcostuums waren hier te bezich tigen. Vaders, die anders een waren afschuw koesterden voor alles wat strandvermaak heet, hadden zich bij deze gelegenheid in een klas siek badpakje gestoken en huppelden met hun onwillig kroost in zee. Met behulp van fiet sen, dekens en mantels werden tenten ge ïmproviseerd, waarin de huismoeders zich even best thuis voelden als in haar eigen huis-kamèrs. Naast de vele genoeglijke en dikwijls ook komische strandscènes, waren we helaas ook getuige van een nieuwe „sport", die wij alleen nog maar mogelijk achten onder de onbeschaaf- den. Maar het schijnt dat onze moderne maat schappij ook nog kannibalen heeft. Wij zien ten minste geen* enkele aantrekkelijkheid in het bombardeeren van badgasten roet nat zand. Als we de pachters van Strandtenten en de eigenaars van restaurants in Zandvoort mogen ge- looven en waarom zouden wij dat niet doen, want zij kunnen er van meespreken hebben de bezoekers millioenen liters drank naar bin nen gewerkt. Na twaalf uur liep het op som mige plaatsen reeds zoo hard storm, dat ver schillende dranken, zooals koffie thee en limo nade, waren uitverkocht. De zee had gisteren zeker niet te klagen. Vrijwel iedereen heeft' er van genoten. De mees ten hielden het bij baden, maar 'ook waren er velen, die aan zwemmen de voorkeur gaven. In de badplaats s!elf stroomden via de trein- en tramstations elk oogenblik nieuwe passagiers binnen. De restaurants en terrassen waren üoorloopend bezet en wanneer wij de monstru euze getallen zien van het aantal liters, dat in Zandvoort letterlijk verzwolgen is, zou men den ken dat de zee was leeggedronken. Ongetwijfeld heeft de N.Z.H.T.M. een record geslagen in het vervoeren van passagiers. Er waren speciale diensten ingelascht, zoodat aan het verlangen van velen, om zonder veel ver moeienis naar de badplaats te komen, voldaan werd. In den namiddag, toen de meeste bezoe kers weer huiswaarts wilden keeren was het bij de eindhalte zoo overweldigend druk. dat er het eerste' uur niet aan een tram te denken viel. Vanaf de „hokken" tot ver in de Haltestraat stond een rij van wachtende menschen, die ech ter niet allen de hitte ert de vermoeienissen konden verdragen. Dikwijls zag men de mare chaussee, die bij de regeling van het verkeer handen te kort kw?mvroutVen wegdragen, die flauw gevallen waren. Onafgebroken reden de wagens van de N.Z.H.T.M. vanaf half vijf tot kwart over elf naar Haarlem en zelfs de laat ste wagens, die uit zandvoort vertrokken waren „vol". Al het materieel is voor het vervoer ingezet en het aantal passagiers dat vervoerd werd loopt in de honderdduizend. Dank zij den 82 graden Fh. in. de schaduw heeft Zandvoort gisteren een zeldzamen dag beleefd, die voor velen onvergetelijk zal blij ven, ondanks de rijwielmisère, waaraan nog al geleden werd. De oudste paardjes, die op dezen zcaierschen dag van stal gehaald wa ren. moesten af en toe wel eens bijgelapt worden en "vele banden zijn onder de felle zonnestralen bezweken. Maar de fietspomp en de bandenlichters hielden het optimisme er intot eindelijk een frisch bad verlos sing bracht. Zondag vierde de Weleerw. heer P. E. J. Bot telier kapelaan der kathedrale parochie, zijn 12 -jarig priesterfeest. Om 9 uur droeg de ju bilaris de solemneele Hoogmis op, waarbij hij werd geassisteerd door twee heemeven, de Wel eerw. heercn P. C. Bottelier, professor van het seminarie Hageveld en P. B. Bottelier, kapelaan te Rotterdam, respectievelijk als diaken en sub diaken. De Weleerw. heer E. B. J. A. M. Deter- meijer. kapelaan der kathedraal was ceremonia- rius. Behalve de hoogeerwaarde plebaan en eenige kapelaans hadden in het priesterkoor ook de beide secretarissen van het Bisdom Haarlem, de Weleerwaarde heeren H. W. Agterof en F. J. Bank, plaats genomen. Op er. rond het altaar stonden vele fraaie bloemstukken. Het zangkoor der Kathedraal, ondër leiding van den Weleerw. Zeergel. heer Dr. A. J. M. Kat, verhoogde op in drukwekkende wijze den luister van 't feest en in de kerkruimte gaven vele parochianen, verwan ten en kennissen van den jubilaris door hun tegenwoordigheid blijk van hun meeleven met dit priesterfeest. Naar aanleiding van het jubi leum zette de Hoogeerw. heer plebaan na 't Evan gelie de beteekennis en de hooge waardigheid van het priesterschap uiteen. Des middags was er van twee uur tot half vier receptie op de ple- banie, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Door den heer Dieckman werd het cadeau der parochie, een geschenk onder couvert, aangebo den. Verder waren nog vele andere blijken van waardeering en belangstelling, waaronder één van militairen, die tijdens de mobilisatie gebruik hebben gemaakt van het militair tehuis, dat door de .goede zorgen van kapelaan Bottelier was in gericht in een perceel aan den Koninginneweg. Om half vijf werd door den jubilaris een plech tig danklof gecelebreerd met assistentie van de' Zeereerw. heeren Th. IV. Taman, pastoor der parochie van de H. Familie te Rotterdam en H. Th. H. Heijink, pastoor van den Briel. In een toespraak dankte kapelaan Bottelier voor de on dervonden belangstelling. In den loop van den Week zullen nog feestelijke bijeenkomsten plaats hebben o.a. van de Congregatie afdeeling Hee ren, van de Mariacongregatie, afdeeling meisjes en van het Vrouwelijk Jeugdwerk, die allen bij zondere reden hebben kapelaan Bottelier voor zijn arbeid te danken. Voor rib uitreiking van de diverse distributie bescheiden is het Dinsdag de beurt aan de let ters L. cri M. De geestelijke leider van het Katholiek Bu reau voor Huwelijksvoorlichting, Wit-Gele Kruis- Huis, Parklaan 75 Haarlem, zal verhinderd zijn om a.s. Dinsdagavond zijn wekelijksch spreek uur te houden. Het programma van de orgelbespeling in de Qroote of St. Bavo kerk te Haarlem op Dinsdag 24 Juni 's avonds van 8—9 uur, door deh heer George Robert, luidt: 1. Adagio en Allegro uit het le' Concert, G. F. Handel. 2- Suite u premier ton, L. N. Clérambault. 3. Adagio, J. S. Bach. (uit Sonata III) 4 Pastorale, H. Vierne. 5- Final, c- Franck. De tranis en bussen van de Noord Zuid Kol- landsche Tramweg Maatschappij zullen met in gang van Woensdag 's avonds een half uur later rijden. De dienstregeling wordt voor de laatste trans dus als volgt: ZandvoortAm sterdam 21.45; Haarlem—Amsterdam 22.05; Amsterdam—Zandvoort 21.55; Amsterdan>- Haarlem 22.45;' Haarlem—Zandvoort 22.34; ZandvoortHaarlem 23.05; Haarlem—Leiaen 22.02; LeidenHaarlem 22.02. In de stad ver trekt de 'laatste tram van het Soendapiein naar Heemstede om 22.25; van Heemstede naar Haarlem om 23.00. De laatste bus van Bloe- mendaal vertrekt om 22.23 en van het station naar de Ramplaan om 22.43. Tijdens de tentoonstelling van nagelaten wer ken door wijlen Comelis Spoor, welke is ge houden van 2,4 Mei tot en met 21 Juni j.l. in Kunsthandel Leffelaar te Haarlem, en welite door zeer vele belangstellenden, onder wie ver scheidene vooraanstaande personen uit de kunstwereld, bezocht werd, werd o. m. door de Vereeniging tot uitbreiding van de collectie Kunst en Oudheden, ter plaatsing m het Ge meentelijk Museum te Haarlem, een kinder portret (schilderij) aangekocht. Onder het mooist denkbare zomerweer trok gisteren onder geestelijke leiding van kapelaan C. M. Broers, en onder auspiciën van de com missie van geestelijke belangen in den R. K. Volksbond, de jaarlijksche bedevaart naar Heiloo De deelnemers kwamen per trein of per rijwiel. Om kwart, voor tien werd de pelgrimsstoet opgesteld en onder het zingen van „Lieve Moeder van den Heer" trok men naar de kapel, waar kapelaan Broers mededeelingen deed over het dagprogram Den gehee'en dag zou een offerkaars branden, terwijl na de H. Kruisweg oefening een bloemenhulde aan de H Maagd zou worden gebracht. Vervolgens werd een plechtige Hoogmis ge celebreerd door den geestelijken leider, met assistentie van de weleerwaarde heeren L. A M. v. Teijlingen en J. Th. van der Beek, als diaken en sub-diaken. De predicatie werd ge houden door kapelaan Broers die tot tekst ge kozen had: „Toon dat gij moeder zijt". Onder de H. Mis naderden zeer velen tot de H. Tafel. Na een pauze vingen de middagplechtigheden aan met de H. Kruiswegoefening, Biddend en zingend trok men groepsgewijze langs de staties. Bij de twaalfde statie hield kapelaan J. Th. van der Beek een toespraak, getiteld: „Is er wel een smart gelijk aan de Mijne?" In de kapel teruggekeerd werd door debruidjes een bloe menhulde aan de H Maria gebracht. Om kwart voor drie kwam men weer bijeen voor de slotplechtigheden. Het Lof werd gecele breerd door kapelaan J. Th. van der Beek, met assistentie van de weleerwaarde heeren L. A. M. van Teijlingen en O. M Broers Hierna werd de processie opgesteld en trok men den lommer rijken tuin van het genadeoord in. Het was een schitterend schouwspel de zingende menigte, de vele bruidjes en de talrijke vaandels te zien optrekken .naar het rustaltaar waar nog een indrukwekkende predicatie gehouden werd door kapelaan van Teijlingen. Hierna werd de zegen gegeven en werd in de kapel een plechtig Te Deum gezongen. Vermelden wij tot slot nog, dat de R K. zangvereenigingen „St. Caecilia" en de muziekvereeniging „Utile Dulci", onderafdee- lingen van den R.K. Volksbond bij deze bede vaart hun zeer gewaardeerde medewerking ver leend hebben. Absolute verdelging onder geheimhouding en schriftelijke garantie. ZUIVERING-ONDERNEMING Gen. Cronjéstr. 135 - Haarlem - Tel. 11657 ö°or de politie is dezer dagen aangehouden 2i-jarige chauffeur uit deze gemeente, die ®rdacht werd van diefstal van een rijwiel. Een jj'tgebreid onderzoek door de politie bracht aan et licht, dat deze man in den laatsten tijd 16 JWieien had ontvreemd. ~e chauffeur hoeft bekend. Hij wordt aan de ^htie overgeleverd. Pijnakker, de H. H. C.-werper, is zijn in zinking weer te boven. Door zijn toedoen vooral werd Quick kansloos verslagen. Haar lem boekte een regelmatige zege op een lang niet feilloos spelend Schoten, waarin werper Hoogendijk een slechten dag had. Een prachtige wedstrijd wérd gespeeld tusschen de negentallen van H.C.K. en A.F.C., waar van de uitslag beslissend was voor de bo venste plaats in de overgangsklasse. Nadat na zes innings de stand nog 8—7 in het voordeel van de Kinheimers was, konden in de laatste innings door goed slaan van Hu- ges en Wartena en prachtig veldspel van Wartena en Lindeman de H.C.K.-ers een 25—1 overwinning boeken. R.C.H. liet een steek vallen tegen Zeeburgia, terwijl E.D.O. 2 een flinke overwinning tegen het zwakke broertje uit de overgangsklasse De Catchers boekte. Door vele goede slagen hebben de Haarlem mers Zondagmorgen het Schoten-team uit zijn doen gehaald. Aanvankelijk kon werper Hoo gendijk de Haarlemsche slagformatie aardig baas, maar al spoedig moest hij honkslagen in- casseeren van Hunik, Voetelink en de Mon waardoor Schoten in de tweede innings een 3—C achteistand kreeg. In de vblgende beurt, toen twee maal vier wijd waren gevallen, gaf Hoo gendijk den strijd op, en moest van He tem hei werpen verzorgen. Met de eerste twee spelers had deze werper succes, dank zij een goeden vang van Hoogendijk op de korte-stop plaats maar in de volgende innings sloegen de Haar lemmers zoo veel en kweten de Schoten velders zich zoo slecht van hun taak, dat zes runs ge- scoord werden. Eerst toen midvelder Klooster De bekende Hongaarsche schilder Oskar Mendlik, die thans te Aerdenhout woont, viert heden zijn zeventigsten verjaardag. Mendlik, d!e hier zijn tweede vaderland heeft gevonden, verwierf in ons land vele vrienden met zijn zeegezchten en portretten. In zijn geboortestad Boedapest kreeg hij schil derles van Székely. Aanvankelijk legde hij zich toe op het portretschilderen, tot, bij een bezoek aan een tentoonstelling vin zeegezichten, de lust in hem ontwaakte, zeeschilder te worden. Hij maakte reizen, werkte een tijdlang in Rome, waar hij de Nederlandsohe beeldhouwster Julia Mijnssen leerde kennen, die zijn vrouw Werd. Te Aerdenhout bouwde hij zich een huis, in de nabijheid van de zee, die hij tot nu. toe trouw is gebteven. Hij schilderde haar bij voorkeur in haar dreigende, dramatisch bewogen oogenblik- ken; bij mist, nevel, naderend onweer of vlie genden storm. Zijn schetsen maakte hij op wan delingen langs het strand of liever nog in volle zee, onvervaard voor het geweld van wind en golven. Oskar Mendlik mocht op dezen dag talrijke schriftelijke gelukwenschen van vrienden en ken nissen ontvangen. Velen hadden van hun be langstelling blijk gegeven, door het zenden van bloemen. Vanmiddag, op de receptie, bestond er gelegenheid om den schilder persoonlijk te feli- citeeren, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Geboren: 22 Juni. H. D. SmitNlessen, d.; 21 Juni J. M. H. Plus—Piek, d.; 23 Juni. M. G. Zweérs—Lijnzaat, d.; 23 Juni. C. M. W. Den hoorn—Kaatee, d.; 22 Juni. E. W. Stol—Bogaart, d 21 Juni A. E. Dijkstra—Vergouw, d.; 23 Juni. W. Ummels—Koper, z.; 21 Juni. W. van der Steijle—Tool, z.; 23 Juni. A. C. H. Jansen—He ij- ligers z.; 23 Juni. M. W. Förch—Zuidgeest, d.; 22 Juni G K. I. Horn—Ostendorf, d.; 22 Juni. C Sieraad—Hekster, d.; 23 Juni. E. Tak—van Opstal, z.; 21 Juni. J. M. Harren—van Zijp, z.; 23 Juni C. HoornBogaerts, d.; 23 Juni. P. Ger- rits—Niessing, z.; 18 Juni. M. Selhorst—van ES0verleden: 21 Juni. M. van Rooden, 57 j„ Kamperlaan; 22 Juni. H. Wiardi, 66 j„ Bilder- dijkstraat; 22 Juni. J. de Zeeuw, 52 j„ Gasthuis- vest; 21 Juni. W. M. Janssen, 7 J., z. van E. J. Janssen, Hazepaterslaan; 22 Juni. M. Haesker Wijkhuizen, 78 j., Witte Heerenstriat; 21 Juni. A. RavensbergenBoersma, 79 j„ Schotersingel. door Verkerk vervangen was ging het beter. De eerste de beste speler werd door Verkerk uitge- vangen. De tweede goede pi estatie van dezen invaller was een home-run op de Mon voor de eerste maal, toen hij aan slag kwam. Door een hpnkslag van Klinkenberg, een fout van Lange- reis en den home-run van Verkerk kon Schoten in de eerste vijf innings diie punten scoren. In de vijfde beurt van Haarlem waren de honk slagen nog verder en krachtiger. Ferment en Koning onderscheidden zich met resp. een drie- en een twee-honkslag. Het werpen van de Mon werd in de tweede helft van deze ontmoeting minder, waardoor nog zes punten aan het totaal toegevoegd konden worden. Ook Haarlem zal niet stil en scoorde eveneens nog zes punten, waardoor de eindstand 22—9 voor Haarlem werd. Voetelink gaf in de achtste beurt nog een home run te zien, terwijl Koning nog een driehonk- slag gaf. De werpersprestaties waren: De Mon: 15 maal 3 slag, 1 maal 4 wijd eh 8 honkslagen tegen. Schoten werpers: 1 maal 3 slag, 7 maal 4 wijd èh 16 honkslagen tegen. Haarlem Schoten 03265015 22 00012402 0 8 TIJDELIJK KUNNEN WIJ AANBIEDEN prima kwaliteit Als AANVULLINGS-BRANDSTOF voor zijn deze „VEENKLUITEN" verre te verkie zen boven brandhout. De prijs is: per 100 K.G. f 3.75 per 1000 I 35.— per 10.000 f325 Voor grootere partijen speciale condities. HANDELAREN REDUCTIE bij levering af onze schuiten of veenderij. Levering uitsluitend a contant FRIESCHE VARKENSMARKT 6—10 Telefoon 14164 en 13904 HAARLEM Het is Onze Gezellen niet gelukt op het reeds uitgeschakelde R. O. D. I. een overwinning te behalen. Met een gelijk spel, 33, moesten de Haarlemmers genoegen nemen, al blijft de kans bestaan dat de uitslag nog eenige veran dering ondergaat. Onze Gezellen heeft n.l. ge protesteerd tegen het niet toekennen van een doelpunt, dat volgens den scheidsrechter in buitenspel was gescoord. De bal scheen echter door een der R. O. D. I.-spelers het laatst te zijn aangeraakt en zooals we uit de lezing over het geval konden opmaken, werd hierdoor he' buitenspel-geval opgeheven. Afwachten is ech ter de boodschap. In elk geval hebben de Gezellen hun kans op behoud nog volkomen in eigen hand, want zij staan nu precies gelijk met Halfweg, teger. welke ploeg O. G. de volgende week in het strijdperk moet treden. De stand luidt: Halfweg Onze Gezellen R. O. D. I. 3 1 2 0 4 5—3 3 1 2 0 4 7—5 4 0 2 2 2 4—8 H.H.C. heeft zich na een slechten start in de competitie prachtig hersteld. Na eerst verleden week Haarlem verslagen te hebben, werd Zon dagmiddag Quick met een nederlaag naar huls gestuurd. De roodbroeken hebben zich nu van de onderste plaats in de eersté klasse afgewerkt. Deze zege op Quick hebben de rood-witten in hoofdzaak te danken aan het goede gevarieerde werpen van Pijnakker. Acht innings lang hac de H.H.C.-pitcher zijn tegenstanders voor nul aan den kant gekregen, waarna in de negende beurt door een doorgeschoten bal Postma in staat gesteld werd een tegenpunt te maken. H.H.C. nam reeds in de eerste beurt een 20 voorsprong door een honkslag van Hartog en een tweetal kostbare fouten van den derden honkman Bakker. In de volgende innings werd het door honkslagen van Panman en Noordhofi 3—0, terwijl Mulder in de vierde innings met een honkslag twee spelers over de thuisplaat Niettegenstaande de warmte werd in een flink tempo gestart en het begin is al zeer sen sationeel, wanneer v. Elders van een misver stand in de achterhoede profiteert en met een onhoudbaai schot R.O.D, I. de leiding geeft, 1—0. Onze Gezellen valt fel aan en het R. O. D. I.- doel ondergaat een stevige belegering. Bij een snellen aanval op het R. O. D. I.-doel west een der backs niet beter dan hands te slaan en Bosma benut met een zuiver schot den toege- stanen strafschop, 1—1. Nauwelijks is R. O. D I. van den schrik bekomen of Bouma lost van verren afstand een formidabelen kogel, die dei. keeper te machtig is en binnen een kwartier heeft Onze -Gezellen een achterstand omgezet in een 21-voorsprong. In de volgende periode heeft Onze Gezellen het beste deel van het spel in banden. Een doelpunt van v. d. pol wordt terecht wegens buitenspel afgekeurd. Vlak hierop geeft Verhappen een scherp schot raar voren; de back van R. O. D. I. kopt den bal en deze komt terecht bi) Oorthuis, die der. ba. Ir de touwenkopt. De scheidsrechter keurt c^. 1. ter. onrechte dit doelpunt af, waartegen Onze Gezellen dan ook na afloop van den wedstrijd een protest indiende. Aan de andere zijde heeft Kiphardt geluk, wanneer een hard schot van Goed door den paal wordt gekeerd. Dan be leeft Onze Gezellen een ongelukkige vijf mi nuten. Kuiper kopt een bal naar eigen doel en een toegeschoten R. O. D. I.-speler profileert hier handig van. 22 Vlak erop is het Eldert. die op fortuinlijke wijze een bal krijgt en ten derde male Kiphardt passeert, 23. Onmidael lijk hierna is het rusten. In de tweede helft geeft het spel weer eer aantrekkelijk beeld. Weer is Onze Gezellen het meest in den aanval en het is van der Pol, die reeds spoedig door de achterhoede weet heen te glippen en Teiwes van dichtbij geen kans geeft Weer staan de partijen op gelijken voet. Hard wordt gestreden om de leiding, doch de spelers raken door de enorme hitte uitgespeeld. Bij vlagen wordt evenwel goed voetbal gegeven. bracht. Na deze vijf runs van de roodbroeken beheerschte werper Geestman van Quick de situatie uitstekend en kwamen nog slechts Ver- wey, Sipel en Bronkhorst door slagen op de honken. De vermaarde slagploeg van Quick presteerde op het werpen van Pijnakker maar heel weinig Het opstellen van Parman in het binnenveld van H.H.C. beteekende een groote verbetering Ook Verwey speelde ditmaal een goede partij. Door uitstekende vangballen van Hartog en Pan man werd twee maal een dubbelspel gemaakt. De werpersprestaties waren: Pijnakker 13 maal 3 slag, 7 maal 4 wijd, 3 h.s. tegen. Geestman 13 maal 3 slag, 3 maal 4 wijd en 7 h.s. tegen, Overgangsklasse H. C. K. 3005004 13 A. F. C. 1 2 0 .3 0 1 0 0 0 Zeeburgia 100111111 R. C. H. 0 0 0 0 0 3 3 7 E.D.O. 2 Catchers 1 2 2 8 5 2 0 18 0 0 1 1 1 25 7 16 14 28 15 Tweede klasse A. A.F.C. 2—E.H.S. Tweede klasse B. Keulss ter T.Y.B.B. 1 1 1 0 0 0 1 1 26500435 Tweede klasse B Schoten 2 225344 10 3 O.V.V.O. 100000 62 Tweede klasse C. R. C. H. 2 0 4 Haarlem 2 4 1 Derde klasse: T.H.B. 2—H.H.C. 5 Haarlem 3—H.C.K. 3 E.D.O. 3Spaai'nev. R.C.H. 3—H.H.C. 4 Schoten 4E.D.O. 5 E.H.S. 2—--R.C.H. 4 10 0 2 10 2 8 15—13 13 26 33 11 12 22 13—36 52— 0 38—12 5—24 31— 3 14— 1 Tegen het» einde komt R. O. D. I. nog eens flink opzetten, doch de stand blijft gelijk. Na afloop protesteert Onze Gezellen tegen het niet toekennen van het vorengenoemde doelpunt. Afdelingsbestuur. De aanvankelijk voor 20 Juni vastgestelde ver- irierlng zal thans plaats vinden op VrUdag 17 Juni. des avonds te acht uur, on het Bonds- rureau. H'ilzlgins secretariaat. Het secretariaat van V.V. Nieuw Vennep wordt vederom waargenomen door den heer B Rooden :urg, Gelevinckstraat 17 te Nieuw Vennep. Wedstrifd uitslagen. Kampioenschap der afdeeling Haarlem: k CeO—lEV 43 Stads Editie Beker. >EM 2—Haarlem 3a 2—2 Overschrijvingen. Aanvragen: No. 1216 M. H. Meijs van Kenau naar Droste; de aanvrage No. 1206 komt hierdoor te vervallen. No 1217 P. Pape van RCH naar SV '34 Ingetrokken: No. 1170; P. Heilig van Storm- ,-ogels naar Sport Vereent Scheidsrechterskaarten. Zaterdag 28 Juni as (van 5 tot 5.30 uur): Groep A tot en met Z. Kampioenschap van Haarlem: '22 Juhl rerrnsvogels- JEV. 6 uur n.m. 29 Juni 1EV—DeCeO 6 uur n.m. 6 Juli DeCeO—Terrasvogels, 6 uur n.m Op 19 en 20 Juni 1941 werd aan het St. Eli sabeths of Groote Gasthuis te Haarlem het examen voor kraamverpleegster gehouden. Geslaagd zijn de zusters: M. H. van Beek, L J. Büller, A. C. van Dalen, A. C. Gregorius F. van Keeken, E. Knip, A. Land, E van der Linden, W. C. M. van Tuyll van Serooosker- ken, A. van der Valk, C. M. Warmoultz, R. C. Wefes Bettink. HAARLEM. Examen Nuttige Handwerken. Geëxamineerd 5 candidaten, gêslaagd de da mes: mej. L. N. Jonker, H. J- Laatsch, C. M. Reeders, E.Scherrmann en A. Teer. Gemeenteraad. Onder voorzitterschap van burgemeester J. P. W. van Doorn komt de raad der gemeente Heemstede op Donderdag 26 Juni 1941. des namiddags om 3 uur, in vergadering bfjeen. De agenda vermeldt o.a.: Beëediging gemeen te-ontvanger; Verkoop grond van terrein „Val kenburg" (41): Beschikking op aanvragen om gelden voor aanschaffing van nieuwe leermid delen ten behoeve van de Bosch en Hovenschool l.o. en u.l.o. (44 en 45); Vaststelling bijzondere voor- en achtergevelrooilijnen en verordening art. 43 Woningwet voor zuidzijde Molenwerfs- laan, Cruquiusweg en aangrenzende straten (42); Toepassing „Schadevergoedingsverordening rooi - lijnen" (43)Comptabiliteitsbesluiten. Amsterdam, '23 Juni 1941 De stemming en de omzetten ter beurze heb ben in de afgeloopen week uiteraard weer te wenschen overgelaten. De internationale toe stand was andermaal van remmenden invloed op den ondernémingsgeest en zelfs van den be- roepshandel, waaraan de handel in dezen tijd grootendeels wordt overgelaten, ging geen acti viteit uit. Het afbreken van de Nederlandseh- Indisch-Japansche economische onderhandelin gen was bovendien niet geschikt, om de belang stelling voor onze koloniale fondsen aan te moedigen. Intusscben bleek opnieuw, dat de zwakkere en weifelende ondertoon der markt niet het gevolg was van bijzonder aanbod en slechts het aanbod van een enkel stuk tot een koersafbrokkeling aanleiding gaf. Omgekeerd kan de vraag naar gering materiaal een ner- stel tot gevolg hebben, welke beweging de beurs onder de huidige omstandigheden herhaaldelijk volgt. Behoudens een enkele uitzondering opende het Damrak de nieuwe week in een vaste tot zeer vaste stemming. De basis-speculatie die in de vorige week nog al aan het woord was geweest, vond schijnbaar reden tot dekkingsaankoopen over te gaan. Van de zijde van het publiek kwamen geen bijzondere kooporders binnen, maar toch was de handel van iets meer betee- kenis, dan in de vorige dagen het geval is ge weest. Op de Petroleumafdeeling opende Koninklijke Olie met een avans van 10 pet. op 232 pet. Hierna werd nog 233 bedongen en na deze tech nische correctie nam men weer een afwachten de houding aan. In den Suikerhoek deed zich hetzelfde ver schijnsel voor. H.V.A. opende met een stijging van 14 pet. op 400 en handhaafde zich voor- loopig op dit peil. Vorstenlanden Cultuur ont moette blijkbaar eveneens dekkingsvraag het geen een koersherstel tengevolge had van 7 pet. op 112. Javasche Cultuur en Nisu werden even eens op hooger peil geadviseerd respect, op 224 en 220. Op de rubbermarkt kon A'dam Rubber 'aan stonds een 9 pet. hoogeren prijs bedingen, n.l. 2'47, terwijl de rest van de markt stil lag. Ta bakken waren ook vaster van toon met name Oude Deli, welk fonds VA hooger werd ver handeld tot 264. Deli Batavia liep 2 pet. op tot 192 en Senembah werd op 209 5 pet. hooger geadviseerd. Scheepvaartaandeelen getuigden op hun beurt van een vaste stemming. Wegens vrij goede vraag boekte Scheepvaart Unie een herstel van 5 a 6 pet. op 163164Holl'. Amerika Lijn kon 2y, verbeteren tot 109 Booten werden ruim 4 pet. hooger geadviseerd. Voor Japanlijn werd 2 pet. hooger geboden, ni. 140. Unilever kon onder lichte vraag VA 3J/a hoogere prijzen bedingen, n.l. 113114^;. Pm- lipslampen golden 203 Voor Aku was de stem ming flauw. Het fonds boekte op 130 een ver lies van ruim 6 pet. Op de beleggingsmarkt was de stemming voor Nederl. Staatsfondsen luier. De nieuwe leening gold 981498IS en de 3—3)4 pet. liep ft— terug tot 90ft90%. Bij verder verloop was de handel afnemen de en brokkelden de koersen iets af. Een vaste ondertoon bleef echter behouden. Koninklijke Olie gold 230, om weer tot 231— 131Vi te herstellen. HVA liep tot 404 op, om iets lager te sluiten. Vorstenlanden kon na 110 weer tot 111 herstellen. A'dam Rubber trok tot 248 aan en gold later 246246%. Oude Deli monteerde tot 266. Booten werden tot 156% verhandeld en Japanlijn tot 140'/2. Aku kon tot 13314 herstellen. Philipslampen bedongen 205. De nieuwe Nederl. Leening gold later 9814 pet. vraagt inlichTinóEN over heT i^LEKDERMARERR 44AA-QLEM - TEL. IO73O Gebouw St. Bavo; St. Ceecilia. 8 uur, R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur, Bestuur Kleermakers 7 uur. De Bois, Kruisweg: Zomer-expositie, 10—5 uur. Groote of St. Bavokerk: Kerkconcert der H.O.V., 8 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van beeldhouw werken, 105 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a: te bezichtigen van 3—5 uur en van 7—9 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg: Expositie van schilderijen en teekeningen door C. Spoor, 10—5 uur. Rembrandt; „Droommuziek", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace: „De moord in Parkstraat 13", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „De vrouw met den blauwvos", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „Eva uit het paradijs der vrou wen", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Spaame; Watt en '/s Watt: „Je moet maar boffen", 8 uur. Gebouw St. T»avo: St. Caecilia, 8 uur. De Bois, Kruisweg: ZOmer-expositie, 105 uur. Groote of St. Bavokerk: Orgelconcert door George Robert, 89 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van beeldhouw werken, 105 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a: te bezichtigen van 35 uur en van 79 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg; Expositie van schilderijen en teekeningen door C. Spoor, 105 uur. Rembrandt; „Droommuziek", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace: „De moord in Parkstraat 13", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „De \rouw met den blauwvos", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „Eva uit het paradijs der vrou wen", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Spaame; Watt en V6 Watt: Je moet maar boffen", 8 uur. Dé Zondag- en avonddiensten der apotheken bullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apothekenFr. Duym en Keur, Keizerstraat 6, tel. 1Ö378; Fa. Bege- mann en Sneltjes, Kruisweg 20, tel. 10043; Mar- nixapotheek, Marnixstraat 65, tel. 23525; Apo theek Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, tel. 28320. GEGARANDEERD TOTALE UITROEIING MARNIXSTRAAT No. 116 - HAARLEM Zuiveraars v. Rijks- en Gemeentegebouwen In den nanacht van Vrijdag op Zaterdag is op zeer brutale wijze inbraak met diefstal ge pleegd bij den rijwielhandelaar en winkelier E v. d. Veldt, aan. den Nieuwen weg bij de Nieuwe brug, gem. Haarlemmerliede. Door het indrukken van een ruitje aan de achterzijde van het pand, was het gemakkelijk den sluitboom van een deur te lichten, waardoor men toegang kreeg tot de werkplaats. Van hier uit was de weg vrij tot de winkelgebouwen en woning. Van deze gelegenheid hebben de dieven dan ook gebruik gemaakt. Het geheele huis is doorzocht en medegenomen werden o.a. zeven buitenbanden, een paar binnenbanden, ver scheidene electrische lampen en andere rijwiel- onderdeelen en vogrts voor een beduidend be drag aan nieuw gereedschap. Uit den winkel werd een hoeveelheid koffie, thee en cacaopoeder, met elkaar ongeveer 25 pond, ontvreemd, alsmede wat tabak, sigaren en sigaretten en tal van andere dingen. Tevens zijn een twintigtal bonnen voor rijwielbanden en de distributiebonnen van het geheele gezin in handen van de dieven gevallen. De politie van Haarlemmerliede en van Haarlem heeft een nauwkeurig onderzoek in gesteld, waarbij vingerafdrukken en foto's zijn genomen. De schade bedraagt ongeveer 500 a. 600 gul den. IJMUIDEN, 23 Juni. Tarbot 3.503.15, Vong 3.703,40 per kg., Zetschol 8775, KI. schol 7337, Pufschol eerste soon 3317.50, idem tweede soort 14—8.50, Muilen 34—30. Pieter man 6967, Kleine roode poon 47, Norsmakreel 20—13, Groote schar 37—25, Kleine schar 20 —11, Pufschar 9—6.50, Wijting 37—18, Groote gul 88 Kleine gul 69, alles eer 50 kg. Besommingen trawler: Beatrice IJm. 118 100 m. 1700, Martha IJm. 65 100 m. 1927, Shamrock IJm. 129 65 m. 1348, Sumatra IJm. 253 150 2129, Zeeleeuw IJm. 29 50 816, Zeehond Um. 70 65 1286, Kotter IJm. 224 5275, IJm. 223 927, Loggers: Sch 443 721, Sch 247 1260. Sch 201 381, Sch 196 424, Sch 245 1006, Sch 2^3 914, Sch 30 1059, Sch 402 1495, Sch 246 776, Sch 9 1640, Sch 283 912, KW 20 1036, KW 58 525, KW 97 292, KW 2 J93," KW 108 513, KW 175 691, KW 18 1038, KW 60 936.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 7