STAD Welke bonnen zijn geldig? Nog geen concurrentie voor van Vliet GRU TTERS WAREN: Bijster winnaar bij de amateurs Ital. divisie gereed voor Sovjet-front VRIJDAG 27 JUNI 1941 Van vingerafdruk naar „ja'-woord Groote partij textielgoederen gestolen Congresve rgade ring A.N. V. V. Van der Voort de snelste achtervolger Woning in de Vrolikstraat uitgebrand Radio-boodschap van den H. Vader Engelsche luchtaanvallen Ce nest qu'un pas! EEN DORSTIG WIEL Vloog uit den band UIT DE HOOFDSTAD IJmuidenaren voor het Gerechtshof VERKOOPINGEN Begrafenis P. E. Bredée BEVERWIJK ZOLDERS ONTRUIMEN Eindexamen H.B.S. Examens acte L.O. VELSEN CENTRALE KEUKEN GEMEENTERAAD VAN HEEMSTEDE Beëediging van den heer A. P. Vester Aanvragen geld Bosch en Hovenschool Rondvraag K WIELRENNEN Amateurs Achtervolging It Kwade kans..2! RETRAITEN St. Petrus Canisius, Bergen Zonder veel tegenspraak te verwachten kun nen we met een gerust hart de stelling ponee ren, dat de dag, waarop twee menschen elkaar voor het leven oprechte trouw zweren, een fcocgtij-dag is. Net als bij het van-stapel-loopen van 'n schip van eenige beteekenis, gaat de start van de hu- welijksboot eveneens gepaard met het vloeien van Kostelijk vocht. Maar het „momefit-suprême", waarnaar de nauw- en minder nauw-betrokkenen (deze laat- sten om de meest uiteenloopende redenen) is dat, waarcp de betrokken ambtenaar het trouw verbond voor gesloten verklaart. Dit is namelijk de eerste stap op het huwelijksche pad. Fantastische droomen zijn door geliefden om dit moment gedroomd, als de zoete bekroning op den schoonen verlovihgstijd. Maar daarnaast vergen ook de meer nuch tere consequenties, die het heuglijke feit met zich meebrengt, veel zorgen, doch wanneer deze volkomen overwonnen zijn en er geen problemen meer om een oplossing vragen, lokt de huwe lijksdag als een verkwikkende waterplas op hondsdagen. Zoo ging het met de liefde vroe ger, zoo gaat het ook nu. Edoch, zelfs de listige Amor kan wel eens een verkeerde berekening maken, vooral tegen woordig. Denkt u zich eens in: wanneer er vastgesteld is, dat het burgerlijk geluk u om 2 uur des na middags van een bepaalden dag definitief ten deel' zal vallen en er later een verzoekje op duikt om op hetzelfde tijdstip den loop uwer vingerlijnen aan de openbaarheid te kanen prijsgeven. Wat zoudt gij doen, lezer? Bezin u op deze vraag en leest inmiddels wat een Utrechtsch bruidspaar, dat zulks overkwam, deed. Het slachtoffer van Amor's misrekening was de bruid. Op de vraag om uitstel van de legi timatie-formaliteit werd afwijzend beschikt en cm ae ambtenaren van de dactyloscopische af- deeling tevreden te stellen en om den Burger lijken Stand niet te mishagen, beklom er gis termiddag een uitgebreide schare heeren met hooge hoeden en dames in feestkleeding achter eenvolgens op twee verschillende plaatsen de trappen van het stadhuis, om getuige te zijn van de twee noodzakelijke plichtplegingen. Negen dagen lang roldf de band van een gasgenerator zonder ophouden over de gloeiende asfaltwegen in Haarlem. Duizenden keeren achtereenvolgens had dij in de stekende zon al van het station naar Overveen gepuft. Hoe hard de as ook piepte,- de chauf feur kende geen medelijden en ging ver der met het transport van passagiers, die niet alleen aan de hitte, maar ook aan het naargeestige gekreun achter den bus een zweetdruppeltje offerdeh Maar aan elke lankmoedigheid komt een eind. Voordat iemand het wist kreeg de as een zonnesteek, vloog met een gra- cieueen sprong door een winkelruit en verzoende zich met een flesch champag ne. Ontroerd door deze attentie vloog de Kurk met een feestelijken knal tegen het plafond en spoot haar schuimend vocht over het verdroogde rubber. Met leede aogen zag de chauffeur naar zijn manken generator, de wijnhandelaar naar de scherven en de buspassagiers naar dezen godendrank, die pareltjes tooverde cp het dorstige wiel ingang van gelijken datum eene geldigheids duur verkrijgen van drie weken, wat door een da.tumstempèl zal worden aangegeven. De reeds in omloop zijnde kaarten zonder da tumstempel verliezen haar geldigheidsduur op Woensdag 23 Juli a.s. De scheurkaarten zijn verkrijgbaar aan de be kende distributielokalen van des morgens 11 tot des middags 1 uur. De verkoop van dagkaarten blijft onveran derd geschieden op eiken werkdag gedurende dezelfde uren. Het menu voor de week van 30 Juni t.m. 5 Juli luidt als volgt: Maandag: Erwtensoep. Dinsdag: Stamppot koolraap. Woensdag: Stamppot bieten. Donderdag: Stamppot andijvie. Vrijdag: Groentensoep. Zaterdag: Stamppot spinazie Voor het gerechtshof te Amsterdam, gepre sideerd door mr. Joh. M. Jolles, stonden Don derdag drie mannen terecht, die zich een groote partij textielgoederen hadden toegeëigend. Een der mannen had een auto gehuurd en v/as met de twee anderen des morgens om vier uur van IJmuiden naar den Zeeburgerdijk te Amsterdam gereden. Bij een box aan den Zeeburgerdijk had de chauffeur halt gehouden. De twee IJmuidenaren waren toen naar bin nen gegaan en hadden daar groote partijen goederen buit gemaakt. De autobestuurder had geholpen de goederen in den wagen te laden De twee mannen uit IJmuiden hadden van den autobestuurder de opdracht de goederen weg te halen. Zij werkten dus voor hem. Het was een flinke voorraad, welke zij sta len. In totaal namen zij dertien oakken mee, waarbij vijf pakken, welke iéder ruim vijftig kilo wogen. De pakken bevatten o.m. manuac- turen, veters en damesmantels. Per auto reden de heeien naar IJmuiden te rug, waar zij bij een caféhouder de goederen verhandelden. De beide mannen omvingen ieder een en tachtig gulden, terwijl de geheele partij voor 557 werd verkocht. De rechtbank te Amsterdam had de drie mannen veroordeeld ieder tot twee jaren ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest Bij de behandeling voor het Hof bléven zij volharden in hun ontkentenis. Zij meenden dat er sprake was geweest van goederen, die aan de distributie waren onttrokken, en niet van gesto'en goederen. De procureur-generaal, mr. J. Versteeg, achtte het ten laste gelegde wettig en overtui gend bewezen en vroeg bevestiging van de Gisterenmiddag werden in het verkooplokaal van het Notarishuis aan de Bilderdijkstraat de volgende huizen geveild: Het heerenhuis met erf en tuin te Heemstede aan de Heemsteedsche Dreef no. 41 voor f 12.600. D. H. Granneman. De huizen met erven te Haarlem aan de Semarangstraat nos. 10, 12 en 14 voor f 11.930. Het huis met erf en tuin aan het Ripperdapark no. 11 voor f 6055, P. A M. Hoogeveen. De villa aan den Bloemendaalschen weg no.- 188 te Overveen, tegenover het Raad huis te Bloemendaal met voor- en achtertuin waarin een groot tuinhuis voor f 20.250, G. J. J. M. Eldering q.q. Voor de gronden, bestemd voor bouwterrein nabij den Rijksstraatweg te Haarlem-Noord en grenzende aAn de Rijnstraat en de te projecteeren straten als Vechtstraat, Amstelstraat, Hollandsch Diepstraat, Volkerak- straat en Tesseischadeplein werd door J. Bon- gers ca. f '16.500 ingezet. Een huis met erf te Haarlem aan de Scheeperstraat no. 47 voor f 3000, J. P. van Velsen. Gisterenmidag had op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede de begrafenis plaats van wijlen den he«r P. E. Bredée, oud-schoolop ziener resp. van Haarlem en Rotterdam. Er waren vele vrienden, die den overledene de laatste eer bewezen. Nadat onder orgelspel van Gezang 232 het stoffelijk overschot in de aula was geplaatst, sprak allereerst de zoon van den overledene. Ds. C. M. Briët schetste het groote verlies door dit heengaan voor allen, die hem nader kenden. Nadat onder orgelspel het stoffelijk overschot was uitgedragen, verrichtte Ds. Briët de begra fenisplchtigheid. De Rijksinspectie voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen deelt het navol gende mede Het in den laatsten tijd sterk toegenomen gebruik van brandbommen bij luchtaanvallen vereischt een bijzonder zorgvuldige naleving van alle maatregelen ter voorkoming van brand gevaar. Het opruimen van de zolders is daarbij een van de meest effectvolle maatregelen ge bleken. Deze zolderopruiming is bijzonder belangrijk in bebouwde kommen en vooral daar, waar brandgevaarlijke objecten aanwezig zijn. Gebou wen-complexen, welke aan bijzonder gevaar zijn blootgesteld, zijn: 1. Dichtgebouwde, uit gebouwen van meer dan één verdieping bestaande stadskernen, en wel in het bijzonder de oude stadswijken; 2. Panden, voor bedrijf, kantoor of woongele genheid ingericht, uit meer dan één verdieping bestaande, en bovendien aanéén gebouwd. In de eerste plaats moeten brandbare voor werpen en voorwerpen, die door hun grootte de brandbestrijding zouden kunnen belemmeren, van de zolders verwijderd worden. Verder is het van groot belang, dat zolderruimte, welke als opslagplaats wordt gebruikt, geheel ont ruimd wordt. In het geheele land zal een actie tot oprui ming van zolders worden ingezet, waarbij ech ter wordt opgemerkt, dat deze zich niet uit strekt tot woon- en werkplaatsen, welke zich op zolders bevinden. VELSEN (R.H.B.S.). Geslaagd voor diploma B: B. D. Bangma, Santpoort; J. H. Brunink. Driehuis; Ada v. Deth, Santpoort; W. Huijser, IJmuiden; Hendrika Klok, Beverwijk; Arisje v. d. Lee, Uitgeest; N. Pott, Santpoort; K. Pruis, IJmuiden; Marie A. M. Senlijn, Castricum; Jo hanna A. Sluijters, IJmuiden; R. G. R. Thor- man. IJmuiden; J. Tmkelenberg, Santpoort; P. L. Visser, Beverwijk; Lena V. v. d. Wolde, Zandvoort; E. v. Beek, Santpoort; D. W. Bil- derbeek, Driehuis; J. Bosman, IJmuiden; 'J. G. Carst, IJmuiden; Greta Dekker, Driehuis; A. v. d. Goot, IJmuiden; W. Gutteling, IJmuiden- Oost; Josephine v. d. Harst, IJmuiden; H. Hul- mann, Driehuis; J. A. Kleijn, Velsen; J. Nieu- wenweg, Beverwijk; Aafje C. N. Posthuma, IJmuiden-Oost; H. J. N. Tieman, IJmuiden; D. G. J. Vogel, Velsen; J. P. Wesselingh, Bever wijk; P. H. J. de Weerdt, Velsen; J. G. v. Wijn gaarden, Beverwijk. BEVERWIJK. (Bisschoppelijke Kweekschool) Geslaagd: Th. C. Kunst, Grootebroek; J. M. v. Leeuwen. Alphen a. d. Rijn; Th. J. Tromp, Cas tricum; C. A. Veeken, Volendam; J. F. A. Ver braak, Amsterdam; E. E. Th. Vernooy, Zaandam. Het rijksbureau voor voedselvoorziening in Oorlogstijd heeft besloten, dat de scheurkaarten voor aankoop van maaltijden uit den centrale keuken vanaf 2 Juli a.s. uitsluitend des Woens dags verkrijgbaar zullen worden gesteld. Voor het geval een bepaalde bon niet bekend is, wordt de uitgifte verschoven naar Donderdag. De vorenbedoelde scheurkaarten zullen met Donderdagmiddag vergaderde de gemeente raad van Heemstede onder voorzitterschap van den burgemeester, jhr. J. P. van Doorn. Afwe zig waren de heeren mr. B. W. Stomps (V.D.) en wethouder H. M. van Unen (V.B.). Na de gebruikelijke opening werd onmiddellijk over gegaan tot de beëediging van den nieuw-be- noemden gemeente-ontvanger, den heer' A. P. Vester, die door den gemeentesecretaris, den beer N. Vos, in de raadzaal werd geled. De voorzitter sprak den nieuwen ontvanger toe en wees er op, dat de raad hem met alge meene stemmen als zoodanig heeft benoemd, een bewijs van het vertrouwen, dat de geheele raad in hem stelt, maar ook een bewijs van de waardeering, die hij heeft ten opzichte van de goede zorgen, die de nieuwe ontvanger steeds aan de gemeente-financiën heeft gewijd, waaronder sinds vele jaren de samenstelling van de gemeentebegrooting behoorde. Spr. noodigde daarna den heer Vester uit, de twee gebruike lijke eeden, zooals de gemeentewet die voor schrijft, te willen afleggen. Nadat de heer Vester aan de uitnoodiging gevolg had gegeven en de vereischte eeden had afgelegd, sprak hij een woord van dank aan het college van B. en W. en den Raad voor het in hem gesteld vertrouwen en beloofde, zijn nieu we taak naar beste weten te vervullen, waarbij hij een beroep deed op de medewerking van allen, die met hem samenwerkten. Na deze installatie werd de agenda verder afgewerkt en werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Zonder hoof delijke stemming werd de verkoop van grond op het terrein „Valkenburg" goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. om op enkele uit zonderingen na de aanvragen om gelden ten behoeve van leermiddelen voor de Bosch en Hovenschool in te willigen, was voor den heer Rijkes (V.B.) aanleiding, critiek uit te oefe nen op het advies van den inspecteur van het L.O. te Haarlem. Daardoor ontstond een uit voerig debat, waaraan achtereenvolgens de hee ren Disselkoen (SD.A.P.) en de heer mr. von Meijenfeldt (A.R.) deelnamen, terwijl van de zijde van B. en W. jhr. van de Poll (C.H.) en de voorzitter het woord voerden. Het eind was, dat het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. De heer Rijkes verzocht aanteekening, dat hij er tegen was. Z.h.st. werden verder nog aangenomen: vast stelling bijzondere voor- en achtergevelrooilljnen en verordening 43 Woningwet voor zuidzijde Molenwerfslaan, Cruquiusweg en aangrenzen de straten; toepassing schadevergoedingsveror dening bijzondere rooilijnen» en ten slotte de gebruikelijke comptabiliteitsbesluiten. B-ij de rondvraag wees de heer v. d. Erf (R.K.) op het jubileum van een autogarage, die zich tevens belastte met ziekenvervoer en sprak den wensch uit, dat, nu deze garage een tweeden ziekenauto heeft aangeschaft, B. en W. daarin een aanleiding zouden zien om het vervoer van zieken voortaan aan deze firma toe te vertrou wen. De voorzitter antwoordde, dat hij deze vraag liever in besloten kring gesteld had willen zien. Echter zal deze aangelegenheid nog eens wor den onderzocht. De heer Voors (C.H.) wees er op, dat er thans weer meer scholen ter beschikking van het on derwijs komen en vroeg in verband daarmede een zoo gunstig mogelijke verdeeling. Hierna ging de raad in geheime vergadering. vonnissen der rechtbank en veroordeeling van de mannen tot een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaren met aftrek van voorarrest. De verdedigers, mr. Van Everdingen, mr. Eskens en mr. Heil pleitten clementie. De caféhouder uit IJmuiden was beschuldigd van he'.ing. De goederen waren naar de twee de verdieping van zijn huis gebracht. Hij be weerde echter niet geweten te hebben wat er in de pakken zat. De mannen hadden hem ge vraagd d pakken tijdelijk te willen opbergen Om zéven uur 's morgens werden de goederen gebracht en om negen uur kwamen reeds de koopers. De caféhouder had echter niet kun nen begrijpen, dat het met dezen nandel geen zuivere koffie was. Ook in deze zaak vroeg de procureur-gene raal bevestiging van het vonnis der rechtbank te Amsterdam en veroordeeling van den man tot een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden met aftrek van voorarrest. Mevr. mr. L. Mazirel pleitte clementie. Woensdag 9 Juli zal het Hof uitspraak doen. In de congresvergadering vin de Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft de voorzitter, mr. dr. L. M. Deckers, nog hen her dacht, die voor het vaderland gevallen zijn. De vergadering hoorde deze woorden van den voor zitter staande aan. De aftredende leden van' het hoofdbestuur, de heeren mr. H, J. Buwalda, Jos. Crolla, mr. D. Breebiart e*i H. Derks Hzn., werden met alge meene stemmen herkozen. De plaats voor de congresvergadering 1942 kon nog niet worden vastgesteld. Van den Helder, waar deze vergadering zou worden gehouden, moest worden afgezien. Dr. J. Smit, wethouder voor Onderwijs en Kunstzaken, woonde 'namens het gemeentebe stuur van Amsterdam de congres vergadering, bij. Het departement van Volksvoorlichting en Kunsten was vertegenwoordigd door den heer A. J. Leupen. Ongebruikte bonnen blijven nog geldig tot en met de tusschen geplaatste data Bon Geldigheidsduur Hoeveelheid BROOD 23 t/m 6 Juli 200 gram Drood oi 2 rantsoenen ge ban Broodkaart BLOEM 9 t/m 13 Juli 50 gram roggebrocc ander brood ot SI gram meel of bloem of U rantsoen gebak Bloemkaart AARDAPPELEN 7 t/m 29 Juni Kilogram 'l Kilogram Aardappelkaart KOFFIE of THEE 46 t/m 20 Juli 40 gram mee of 250 gram koffiesurrogaat Algem. bonkaart SUIKER 56 t/m 6 Juli 1 Kilogram Algem bonkaart VLEESCH 20 t/m 1 Juli 50 gram vleescn )f vet of rantsoen - vleeschwaren Ook 50 gram ktp enz Vleeschkaart VLEESCH WAREN 20 t/m 1 Juli rantsoen Vleeschkaart VET 19 en 20 t/m 29 Juni 250 gram ooter mei 15 cent reductie Vetkaart BOTER 19 en 20 t/m 29 Juni 250 gram botei Boterkaart MELK 22 t/m 29 Juni 1liter Melkkaart KAAS 67 en 77 68 en 78 t/m 29 Juni t/m 29 Juni (13 Juli) 100 gram Algem. bonkaart EIEREN 37 99 t/m 29.Juni t/m 6 Juli 1 el Algem. bonkaart PETROLEUM 11 t/m 10 Augustus 2 liter voor de keuken Bonkaart M en O BRANDSTOFFEN 1,2,3 1,2,3, en 4 1 1/m ll 2 K F Brandstoffen één eenheid 5, 6,7 5,6,7en8 5de periode 5de periode t/m 31 Dec. t/m 31 Dec. t/m 31 Dec. t/m 30 Juni tot 1 Mei '42 t/m 31 Dec. t/m 31 Dec. t/m 30 Juni t/m 30 Juni 1 Hl, of 5( 50 st 1 eenheid vaste brand stoffen turf of later vaste brandstoffen anthr. nootjes Kg. turfcokes uks baggerturi Bonk. Haarden J K Centr. Verw. 1 M en N voor kookdoeleinden Extra bonnen Bonk Haarden J K Ion generator-anthr Bon ereneratorturl ZEEP 35 t/m 29 Juni l rantsoen Algem. bonkaart SCHEERZEEP t/m 31 Augustus 50 gram scheerzeej- of een tube scheer- crême of een pot scheerzeep Textielkaart (paars) HONDEN- EN KATTENBROOD 14 t/m 30 Juni Honden Groep 1 10 kg.: gr. 2 10 kg.; gr. 3 8 kg.: gr 4 5 kg.; gr. 5 4 kg.: gr. 6 3 kg. Katten: 1% kg. Voederkaart Peulvruchten 57 t/m 6 Juli 500 gram Algem. bonkaart Rijst, rijstgries, rijstemeel, rqste- bloem of gTuttenmeel 43 t/m 13 Juli 250 gram Algem. bonkaart Havermout, haver vlokken, haver- bloem of aard- appelmeelvlokken 44 (Zie ook hieronder) t/m 10 Augustus 250 gram Algem. bonkaart Gort of Gortmout of Grutten 44 en 45 t/m 10 Augustus 250 gram Algem. bonkaart Maizena, gries- meel, sago, aard appelmeel, puddingpoeder of eetbare stijfsel- producten 55 t/m 10 Augustus 100 gram Algem. bonkaart Macaroni of Vermicelli of Spaghetti 54 t/m IQ Augustus 100 gram Algem bonkaart Rantsoen gebak 140 gram koek (ontbijtkoek), 140 gram speculaas. 75 gram andere koekjes. 7a gram biscuits en wafels. 75 gram beschuit 300 gram cake. 600 gram gebakjes. 600 gram taart 500 gram gevuld groot kerstgebak (boterletter e.d.). 400 gram gevuld klein korstgebak (amandel broodjes e.d.), een hoeveelheid van alle andere niet genoemde gebakken artikelen waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. Rantsoen zeep 150 gram toiletzeep. 120 gram huishoudzeep, 150 gram zachte zeep, 250 gram zeep poeder of 300 gram zachte zeeppasta of 20 kg. waschgoed te laten behandglen in een wasscherii Rantsoen vleeschwaren 75 gram gerookt of gekookt varkens-, rund- kalfs- paarden- of schapen, vleesch en gerookte worstsoorten, 100 gram gekookte worstsoorten rolpens en knakworst. 12( gram leverartikeleh. tongen worst en nierbrood: 150 gr. bloedw.: 100 gr kip eend gans ot kalkoen 1 eenheid brandstoffen 1 H.L. anthraciet of steenkool; 75 K.6 industrie- of elerbriketten 110 K.G. bruinkoolbriketten; 2 H.L. cokes of gas cokes; 150 K.G. cokes, bries of gruis; 175 K.G fabrieksturf195 K.G. persturf (300 stuks); 200 K.G. baggerturf (450 stuks); 275 K.G. Péelturf 200 K.G. turf briketten; 200 K.G. overige soorten turf (aanmaakturf is vrjj); 100 K.G. briketten van uit- ef afval van vaste brandstaïfen; 250 K.G. briketten van uit- et afval van turf. AMSTERDAM, 26 Juni Voor het eerst in dit seizoen werden op het cement van tiet Olympisch Stadion de traaitioneele wielerwedstrijden-op-Donder dagavond verreden. Er waren maar weinig belangstellenden) hetgeen zonder twijfel te wijten was aan het ontbreken van stayer wedstrijden. De wegblijvers waren echter wéér eens in het ongelijk, want de sport, die er geboden werd, was evengoed als het weer en verdiende zeker, een grootere belangstel ling. Een van de beste prestaties leverde Van der Voort, die in het nummer achtervolging zijn meerderheid royaal bewees en dan ook verdiend won. Bijster behaalde een fraaie zege bij de amateursprinters en onder de profs was Arie van Vliet weef heer en meester. De eerste rit ging hier tusschen Derksen en Van de Vijver. De laatste nam den kop en behield dezen tot het begin van de eindspurt. Toen zette de snelle Derksen even alles op alles en won zonder veel emotie in den goeden tijc van 12 3/5 se«. In den tweeden rit nam Van de Vijver even eens gewillig den kop. Vóór de Marathon-tribune ■stoof hij plotseling weg, maar v. Vliet had voor heeter vuren gestaan en bewees dat door in een zeer snelle eindspurt met 12 3/5 sec. gemak kelijk te winnen. Ook tegen Derksen bewees de wereldkampioen zijn bijzondere klasse. Vóór de eindspurt was de Zwollenaar al geslagen, want Van Vliet begon zóó iel en onverwachts, dat Derksen geen kans meer kreeg zich te herstellen. Eenzelfde superioriteit legde Van Vliet tegen beide concurrenten tegelijk aan den dag. Hij begon zijn eindspurt vóór de Marathontribune uit derde, positie en won wederom op zijn sok ken. Derksen, die uit de tweede positie was ge komen, werd tweede. De uitslagen zijn: le rit: 1. Derksen 12 3/5 sec,; 2. v] d. Vijver; 2e rit: 1. v. Vliet 12 3/5 sec., 2. v. d. Vijver; 3e rit: 1. v. Vliet 12 3/9 sec., 2. Derksen; 4e rit; 1. v. Vliet 12 3/5 sec., 2. Derksen. 3. v. d. Vijver. Totaal-uitslag: 1 v. Vliet 3 p., 2. Derksen 5 p., 3. v. d. Vijver 7 p. Het sprintnummer der amateurs bracht meer dere eer en glorie voor den jongen Cor Bijster, die in de finale met v. Boheemen en den na- tionalen kampioen Remkes afrekende. Bij den start had de lange Van Boheemen den kop genomen; Bijster was achter hem gekropen en Remkes sloot.de rij. Dat duurde zoo tot de ren ners voor de tweede maal de Marathontribune voorbij waren. Toen gaf v. Boheemen het sein door even iets feller aan te zetten en zijn col lega's volgden onmiddellijk. Remkes trachtte in tweede positie te komen, maar Bijster verde digde zich fel, bouwde meteen een aanval öp en slaagde er door zijn snellen sprint werkelijk' in, het eerst over de eindstreep te schieten De uitslagen luiden: le serie: 1. C. Bijster, 2. Cantelaar; 2e serie: 1. Remkes, 2. Ooms; 3e serie: 1. Duyvis, 2. v. Boheemen; 4e serie: 1. Faanhof, 2. v. Gelder. Herkansing: 1. v. Bo heemen 12 4/5 sec., 2. v. Gelder; le halve finale: 1. Remkes 13 sec., 2. v. Gelder; 2e halve finale: 1. Bijster 14 4/5 sec.; 3e halve finale: 1. v. Bo- heemeij 12 3/5 sec., 2. Faanhof. Finale: 1. Bijs ter 12 3/5 sec., 2. Van Boheemen. 3. Remkes. In de achtervolging had Klink nog een ap peltje te schillen met v. d. Voort, die hem het vorig jaar zoo netjes zijn kampioenskansen had ontnomen. De appeltjes zijn echter in dezen tijd vrij duur en Klink kwam dan ook niet aan het schillen toe. Weliswaar startte de oud-kampioen in zijn serie het snelste, maar v. d. Voort nam al .spoedig de leiding om die niet meer af te staan. Zijn voorsprong bedroeg enkele tientallen me ters. ziin tiid 5.14 1/5. Interessant was het duel tusschen Groenewe gen en Motké, .kennelijk de twee 7,waksten van het viertal. Groenewegen ging het beste weg, maar Motké nam na een ronde de leiding en scheen regelrecht op de zege af te vliegen. Groe newegen hield echter uitstekend vol en zette de laatste ronde in met een sprintje hij lag toen enkele meters achter dat Motké ten slotte tot c.apituleeren dwong In de finale tegen v. d. Voort had Groenewe gen echter niets in te brengen, v. d. Voort liep spelenderwijs steeds meer uit, legde het, toen hij een flinken voorsprong had, wat kalmer aan en zegevierde ten slotte met meer dan een kwart baan voorsprong. De strijd om de derde plaats eindigde in een gemakkelijke zege van Klink, die ook bijna een kwart baan op Motké inliep De uitslagen zijn: le serie: 1. v. d. Voort 5.14 1/5; 2. Klink. 2e serie: 1. Groenewegen 5.22.3: 2. Motké. Om de eerste plaats: 1. v. d. Voort 5.57; 2 Groenewegen Om de derde plaats: 1. Klink 5.18; 2. Motké. Twaalf nieuwelingen reden een wedstrijd over 5 K.M. (10-ronden). De heele troep bleef broe derlijk bijeen tot anderhalve ronde voor het einde. Toen sloop Homma tuschen de wielen van zijn vrienden vandaan en ging er zoo fel van door. dat niemand kans zag hem nog te be naderen. Vooren won den sprint in het peleton. De uitslag ludit: 1. Homma; 2. Vooren; 3. Oomen; 4. Septer Zeer levendig was de 10 K.M.-cours der ama teurs. Er waren vele uitlooppogingen, maar deze liepen allemaal dood en ten slotte kwam de eer aan Ott, die zijn krachten tot de laatste halve ronde had gespaard en daar dan ook een zeer goed gebruik van maakte. De uitslag was: 1. Ott 13.29 1/5; 2. Lakeman; 3. Petri; 4. Lust. De 6 K.M.-klassementswedstrijd begon met een felle uitlooppoging van Van der Voort, een po ging die natuurlijk &een succes had, maar hem toch de zege in het eerste klassement ople verde. Het tweede was voor Derksen, 'het derde voor v. Vliet. De totaaluitslag was: 1. Derksen 11 p.; 2. B. v d. Voort 7 p.; 3. v. d. Vijver 6 p.; 4. v. Vliet 5 p.; 5. Motké 4 p. Donderdagnacht heeft een korte doch felle brand gewoed in het perceel Vrolikstraat 357 te Amsterdam. De eerste verdieping brandde ge heel uit, terwijl het trappenhuis tot aan den zolder eveneens door de vlammen vernield werd. Het was, omstreeks drie uur in den nacht dat de bewoners van de eerste verdieping brand ontdekten in hun voorkamer. Onmiddellijk waarschuwden zij de brandweer, doch toen de motorspuiten en ladderwagens van de Hoofd wacht, Nieuwe Achtergracht en de post Dap perstraat even later ter plaatse verschenen, sloe gen de vlammen reeds'uit de drie ramen aan de straatzijde. Het vuur greep snel om zich heen en sloeg ook spoedig over naar de achterkamers. Onder leiding van de brandmeester Nijmeijer en Flameling begon men met twee stralen den strijd tegen de vlammen. Een slang werd over het trappenhuis naar boven geleid en de andere door het benedenhuis en den tuin, zoodat men de voor- en de achterzijde tegelijk kon bereiken. De bewoners, een kleermaker met vrouw en vier kinderen, waren intusschen in veiligheid gebracht. Op het alarm middelbrand verscheen het ge wone versterkingsmateriaal van de Hoofdwacht Nieuwe Achtergracht. Adjunct-hoofdbrandmees ter A. Hartog nam de leiding op zich en met kracht werd de bestrijding van het vuur voort gezet. Binnen het half uur kon reeds het sein ge geven worden, dat men den brand meester was. Wel viel er vdor de brandweer toen nog heel wat te doen, maar het gevaar was geweken en men kon aan de nablussching beginnen. Zoo snel had het vuur om zich heen gegrepen, dat in dezen korten tijd de geheele eerste ver dieping en het trappenhuis waren uitgebrand. Ook de inboedel werd voor hét grootste deel'een prooi der vlammen De tweede en derde verdie ping bleven echter volkomen gespaard en de plafonds brandden niet door. Alleen de ramen van de tweede verdieping werden vernield. Het benedenhuis liep waterschade op. Hoewel de brand in het nachtelijk uur uit brak, was er toch veel publieke belangstelling. Vanuit de vensterramen en vanaf de balcons en veranda's volgden de bewoners van de huizen in de omgeving den arbeid van de brandweer en toen het vier uur geworden was, kwamen zij in groepen naar buiten. In de vroege morgenuren was de brandweer nog bezig met het gedeeltelijk sloopen van her trappenhuis, waar het vuur zich gevaarlijk h£d ingevreten. Op het terrein van den brand was ook hoofd brandmeester W, de Boer aanwezig. Omtrent de oorzaak van den brand tast men volkomen in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt In uw wagen moet u niets wagen..., autorijden mag geen kansspel zijn: op den weg moet u het zéker weten I (Berichten reeds geplaatst in een deel der vorige oplage) Mussolini heeft Donderdagochtend, naar Stefa- ni officieel meldt, in een stad In de Povlakte, de eerste gemotoriseerde divisie van het expeditie corps geïnspecteerd, dat naar het Sovjetfront gaat vertrekken. In een door hem zelf bestuurd vliegtuig was Mussolini daar aangekomen. Hij was in gezel schap van generaal Cavallero, generaal Pricolo er. partij-secretaris Sereno. In een toespraak tot de aangetreden divisie betoogde de Duce, dat de soldaten een gebeur tenis tegemoet gingen, welke -hun allen voor altjjd in herinnering zou blijven. Zij zouden ten strijde trekken tegen de Sovjet-Unie, den doodsvijand der beschaving. De Duce herinnerde aan de zware verliezen, welke de Duitsche kameraden den Sovjet-hor den reeds hadden toegebracht en hij besloot zijn toespraak met als Zijn overtuiging uit te spreken, dat de Italiaansehe soldaten in elke positie en tegen eiken vijand nieuwen roem aan hun wapenen zouden toevoegen. Zaterdag 28 Juni—1 Juli Meisjes Maria-Congr. Dinsdag 1—4 Juli Gehuwde Dames. Zaterdag 5—8 Juli Volksbond (Haarlem). Dinsdag 8—11 Juli Gehuwde en Jngeh. Dames. Zaterdag 12—15 Juli Mannen (St. Ign. I). Donderdag 17—20 Juli Heeren S. Christoffel. Zondag 2023 Juli Meisjes. Woensdag 23—26 Juli Meisjes. Zaterdag 26—29 Verloofde Jongemannen Dinsdag 12—15 Aug. Ongeh. Dames Zaterdag 16—19 Aug. Mannen (S. Ign. II). Dinsdag 26—30 Aug. Eerw. Geestelijkheid. Zaterdag 23—26 Aug. Mannen. ROME, 26 Juni. (Stefani). „De Goddelijke Voorzienigheid in het leven der menschen", aldus luidt het onderwerp van de boodschap, welke Paus Pius via radioVaticana tot de geheele wereld zal richten op Zondag 29 Juni a.s. den feestdag van de Apostelen Petrus en Paulus. De boodschap zal worden uitgezonden voor de radio des middags om 12 uur 30. Gisterennacht vlogen enkele Engelsche vli«S" tuigen boven ons land en wierpen hier en daa brisant- en brandbommen. Eenige woonhuizen kregen glasschade. Een boerenhoeve werd Se~^ troffen. Een tweetal koeien werd gedood. D°°* den of gewonden onder de burgerbevolking gelukkig niet te betreuren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 4