Oostelijke voetballers maken een uitstekende beurt I V.V.Z. behoudt een kansje, maar Spartaan degradeert De Roode verrast met een zege op Frits de Ruyter 111 Bondselftal met 5—2 geslagen Een goede wedstrijd Verrassende nederlaag van Miranda Santpoort met één been in de tweede klas Houtman en Spree slaan Nota op de 100 meter Het Spiegel kampioen van Nederland Geslaagde meeting op Duindigt MAANDAG 30 JUNI 1941 PP fgi:, Criterium van Den Bosch voor Evers VOETBAL TENNIS KORFBAL Spel en spelers TWEE OVERWINNINGEN VAN LANZI OP HARBIG Duitsche athletieken sterker dan de Italianen Q.S.C.V.V.Z. 1—2 Lagere regionen WIELRENNEN REMKES WEER OP DREEF SCHOOLATHLETIEK Osendarp in Weert Derksen klopt Van Vliet Op de Deventer sintelbaan Benzine alleen voor de kampioenschappen TENNIS PAARDENSPORT Axkit wint het hoofdnummer HONKBALUITSLAGEN Het Oostelijk voetbal is door het landskampioenschap van Heracles sterk op den voorgrond getreden, zoodat het geenszins verwondering baarde dat een sterk Bondselftal werd samengesteld om in Arnhem het Oostelijk elftal partij te geven. Ten aanschouwen van 7000 toeschouwers en onder voor voetbal bijzonder gunstige weersomstandigheden werd deze eerste aanval op de Oostelijke hegemonie met succes afgeslagen. De Oostelijke ploeg, hoofdzakelijk samengesteld uit spelers van N.E.C. en Heracles, was aanmerkelijk sneller dan de Bondsploeg, bovendien waren in het Oostelijke elftal geen zwakke plekken te vinden, in tegenstelling met de Bondsploeg waar linksbuiten De Villeneuve (H. V. V.) en Den Boer (Sparta), die als rechtsbinnen was opgesteld, zeer teleurstelden. Drager (Foto Pax-Holland Onder leiding van scheidsrechter Colen uit Nijmegen stelden beide partijen zich als volgt op: Bondselftal Kraak (Stormvogels) v. d- Lely Louwe (Feyenoord) (Xerxes) Faauwe De Vries van Buitenen (Feyenoord) (V.S.V.) (Hermes-D.V.S.) Drager Den Boer Vente Smit (Ajax) (Sparta) (Feijenoord) (H.B.C.) De Villeneuve (H.V.V.) Jaarsma v. d. Veen Ten Velde Engelsman (Heracles) (Heracles) (N.E.C.) (Quick) Lodensteyn (N.E.C.) jr. d. Sloot Wiskamp Roelofs (N.E.C.) (N.E.C.) (Go-Ahead) Cuyten Jansen (N.E.C.) (Wageningen) Dekkers (Heracles) Ondanks den tegenwind nam het Bondselftal het initiatief en reeds spoedig moest Dekkers na een punter van Vente handelend optreden. Het Oostelijk elftal speelde met een ver terug getrokken middenlinie, doch kon zich dit ver oorloven, want de uitstekende aanval presteerde het zonder steun uitermate gevaarlijk te zijn. Aan de overzijde had Kick Smit er eoht zin in en gaf mooie pas ses naar zijn links buiten. De Ville neuve wist zich dikwijls handig vrij te spelen, maar tot het afgeven van een behoorlijken voor zet kwam deze spe ler zelden of nooit. De aanvallen van het Bondselftal werden nu over rechts geleid, doch hier miste Drager het flitsende van vroeger, terwijl den Boer er wei nig van terecht bracht. Vente kreeg dan ook weinig vrije ballen en zoo kon het ge beuren dat ondanks het overwicht van het Bondselftal, doelman Dekkers geen bal te ver werken kreeg. Plotseling speelde v. d. Veen naar den vrijstaanden Jaarsma, die met een prachtig vleugelschot doelman Kraak volkomen ver raste (10). Er was 20 minuten gespeeld en nu eerst kwam de snelle Oostelijke aanval op volle toeren. Noch Bas Pauwe noch de Vries waren in staat om de Oostelijke stormloopen te keeren. Engelsman en v. d. Veen deden als verbindingsspelers meesterlijk werk; steeds diri geerden zij den bal in den doelmond, doch op onverklaarbare wijze bleef Kraak's heiligdom voor een nieuwe doorboring gespaard. Niet één behoorlijk schot heeft doelman Dekkers in de eerste helft feitelijk te verwerken gekregen, zoodat de 10-voorsprong met het ingaan van de rust volkomen verdiend was. Direct na de hervatting kreeg Jaarsma den bal keurig aangegeven van Ten Velde, doch het schot van den snellen Heraclied faalde. Geheel op eigen kracht bleef de oostelijke aan val zijn stormloopen uitvoeren en noteerde na 10 minuten spelen succes, toen Engelsman keu rig doorgaf naar Lodensteijn die via de boven lat inknalde (20). Vente, die steeds vastge- loopen was op de hechte Oostelijke verdediging, kreeg plotseling den bal toegespeeld, sjouwde op ouderwetsche wijze door en gaf met een wel gericht schot den uitgeloopen Dekkers geen schijn van kans (2—1). De wedstrijd kreeg nu een spannend karakter en het was den Bonds- spelers aan te zien dat zij voor een zege Voch ten. Op keurige wijze maakte Dekkers een schot van Vente onschadelijk. Spil de Vries maakte zich verdienstelijk door midvoor Ten Velde te schaduwen, doch de overige Oostelijke aanval lers speelden zoo uitnemend, dat de Bondsver- dediging niets beters wist te doen dan het buitenspelvalletje open te stellen. De Oostelijke aanvallers hadden het spoedig door en namen maatregelen waardoor de Bondsploeg toch nog moest capituleeren. Toen er 25 minuten in de tweede helft gespeeld waren kopte Lodensteijn een goeden voorzet van Jaarsma in (31). Op nieuw kregen de Bondsspelers een kans op een behoorlijk resultaat toen de Villeneuve na goed werk van Smit opnieuw tegenscoorde 32. Even ging toen nog de strijd gelijk op, doch in de laatste minuten toonde de Oostelijke aanval zijn groote kracht. Een Voorzet van links werd na eenig geharrewar door Lodensteijn ingezet (42). Nog was het niet genoeg en uit een algemeenen aanval scoorde Engelsman het vijfde en laatste doelpunt (5—2). Het Arnhemsche publiek dat nu reeds zeven jaar van eerste-klasse wedstrijden verstoken is, heeft kunnèn genieten van uitstekend spel. Be wonderde men eenerzijds het groote technische Te Bologna is een tweedaagsche atletiek wedstrijd tusschen Duitschland en Italië ge houden. De Duitschers toonden zich sterker en sloegen him gastheeren na spannenden strijd met 88 tegen 80 punten. Lanzi sloeg bij dit treffer' zijn rivaal Harbig zoowel op de 400 als op de 800 meter. kunnen van Smit c.s., anderzijds was het flit sende spel der Oostelijke een bekoring voor het oog. Beide doelverdedigers hebben hun werk naar behooren verricht, terwijl Cuyten en vooral de Wageninger Jansen beter waren dan hun westelijke collega's. Wiskamp toonde zich geenszins de mindere van de Vries, terwijl de Go Aheadspeler Roelofs de beste halfspeler ge noemd kan worden. De Oostelijke voorhoede was zelfs 'n klasse beter dan die van 't Bonds elftal, waarin De Vil leneuve en den Ener faalden. Vente is de mindere van den N.E. C.-er Ten Velde, al leen Smit toonde zich een groot speler, in tegenstelling met Drager, die mogelijk door zijn overschrij ving naar Ajax, eenigszins gehandicapt is. De Heracles-vleu- gel Jaarsma-V. d. Veen kan op een goeden wedstrijd terugzien. Hetzelfde kan gezegd worden van den vleu gel Engelsman-Loden- steijn. Engelsman toonde zich zelfs een talent- Volle speler, het is daarom jammer dat zijn spel niet altijd door den beugel kan. Kick. Smit (Foto Pax-Holland) Emma heeft gisteren ten overvloede nog eens zeer duidelijk laten zien, uit welk hout het ge sneden is. Op grandioze wijze namen de Dord- tenaren afscheid van de tweede klas door een 111 zege op Overmaas! Commentaar overbo dig, temeer als men het voor een promotie competitie ongewone doelgemiddelde van de nieuwe eerste klassers eens bekijkt. Emma C. V. V. Overmaas 4 4 4 1 4 1 0 8 3 2 3 2 23— 3 8—12 5—20 In het Zuiden heeft Picus tnans de leiding genomen. De Eindhovenarcn zorgden zelf voor een keurige zege op Standaard, dat in eigen huis met 4—1 werd geklopt. Bovendien ver raste R.B.C. vriend en vijand door het sterke Miranda met 30 te slaan, waardoor deze ploeg thans ook haar eerste nederlaag moest noteeren. De stand is: Picus 5 4 0 1 8 10— 6 Limburgia 4 3 0 X 6 11— 4 Miranda 4 3 0 1 6 14— 8 R. B. C. 5 2 0 3 4 6— 9 Standaard 5 0 0 5 0 7—21 De wedstryden ED.O.Z.F.Q. en G.R.O.— L.S.C. werden uitgesteld. Ten bate van de Stichting Winterhulp-Nederland werd in het hotel Suisse te Amsterdam Zondag een groote biljart-demonstratie gegeven. P. v. d. Pol aan stoot (Foto Pax-Holland) Met den moed en de kracht der wanhoop is V.V.Z. erin geslaagd in den uitwedstrijd tegen Q.S.C. zfjn eerste zege te behalen (21) en daardoor een laatste kans op zijn plaatsje in de tweede klas te behouden. Dit resultaat is echter op de eerste plaats een bofje voor Sant poort, dat nu uit twee wedstrijden nog slechts één punt noodig heeft voor zijn intrede in de tweede klas. Santpoort QB.C. V.V.Z. 2 2 0 0 4 3 10 2 2 3 10 2 2 13— 4 4— 7 4—10 Het begin kenmerkt zich door gelijk opgaand spel, waarbij beide elftallen wat betreft slordig spel, slecht plaatsen en doorzichtig opgezette aanvallen niet veel voor elkaar onderdoen. Te gen het verstrijken van de eerste helft verwaar loost de V.V.Z.-spil Daub 'n oogenblik zijn ver dedigende taak, waarvan Pfersich handig ge bruik maakt om de score te openen (10). Bij na hadden de Zaandammers nog voor de rust gelijk gemaakt, doch het schot van Sporre suisde rakelings naast het Wormerveersche doel. Na de hervating pakken de bezoekers flink aan, waarbij zich al spoedig een fraaie kans voor den gelijkmaker voordoet als Oly alleen voor keeper van Veen komt te staan, doch op onnavolgbare wijze Wist de V.V.Z.-er er nog hoog over te schieten. Het bleek echter uitstel van executie te zijn, daar na 20 minuten Happe van zeer dichtbij den stand op 1—1 bracht. Ge steund door dit succes vallen de gasten onstui mig aan en moet Q.S.C. alle zeilen bijzetten. Bij een handsgeval krijgt V.V.Z. een penalty te nemen, welke door A. Huisman benut werd (1—2). De thuisclub zette hierna alles op al les, maar succes bleef uit en het scheelde zelfs nog weinig of de club van Kruiver had den voorsprong nog vergroot. De wedstrijden H.F.C.—Elinkwyk en Rapidi- tasVolewijokers werden afgelast. In afdeeling II heeft Spartaan weliswaar zijn loopend protest tegen Laakkwartier gewonnen, maar dat heeft de Rotterdammers toch niet van degradatie kunnen vrijwaren. Laakkwartier won met 2—1 van De Mussohen en ruilt nu met Spartaan van plaats. Laakkwartier Spartaan Musschen 4 3 10 7 3 1113 3 0 0 3 0 8 8—10 4— 8 Hollandiaan vemiimde een goede kans om zijn behoud vrijwel veilig te stellen en verloor bij VF.C. met 3—1. Hollandiaan 3 2 0 1 4 6—6 S.V.W. 2 10 12 2—2 VF.C. 3 1 0 2 2 4—6 Voor wat de lagere regionen betreft, verwijzen we naar de degradatie van DHL,, uit de derde klas. Wassenaar neemt de plaats van de Hol- landsche Leeuwen in. Overigens komt een an dere Delftsche club het aantal derde klassers voor de Prinsenstad weer aanvullen en wel het aloude Concordia, dat zijn eerste twee promotie wedstrijden won en nu1 bij Siod gelijk speelde. Een resultaat, waartegen de gasten protest hebben aangeteekend. Wilskracht begon zijn degradatiewedstrijden al heel slecht door een 41-nederlaag bij Ver kade. De Nederlandsche sprintkampioen der ama teurs, Bernard Remkes, die de laatste weken met een Inzinking te kampen had, is deze wonderlijk snel te boven gekomen, gezien de resultaten welke hij Zondagmiddag op de Olympia-wielerbaan te Badhoevedorp bereik te. Zoowel in de sprints als in de tijdrace wist hij de zege te behalen. In den flnalerit tegen Van Gelder kwam hij de laatste ronde prachtig vanuit tweede positie over dezen heen om met een half wiel voorsprong te winnen in den fraaien tijd van 12.8 over de laatste 200 meter. Ondanks den stevigen wind, welke over de baan stond en eenige gebroken spaken bij den feilen aanzet In den tydrit, wist hij 12.4 te noteeren. Van Gelder deed er 0.4 sec- lan ger over terwijl Faanhof in beide onderdeelen derde werd. In een klassementrace toonde Domhof zich de meerdere over H. Hoek, terwijl een nieuwe- De wedstrijden, welke de Haagsche damesver- eeniging Odia ter gelegenheid van het eerste lustrum aan de Laan van Poot ln de Residen tie organiseerde, kunnen als volledig geslaagd beschouwd worden. Wel leden uiteraard de pres taties onder de ongunstige weersomstandighe den, doch het enthousiasme, waarmee vooral door de jongere deelnemers gestreden werd, vergoedde heel veel. Er vielen enkele verrassingen te noteeren: De recordpoging, welke Frits de Ruyter op de 1000 meter aangekondigd had, mislukte, deels door de. harde bries, deels door het minder tactisch loopen. De Roode was in uitstekenden vorm en nam dan ook direct den kop in-dezen strijd. In een behoorlijk tempo werden de eerste 400 meter afgelegd. Daar de Ruyter echter niet op het juiste moment naar voren kwam was zijn kans om het record te verbeteren verkeken. De Roode profiteerde op goede wijze van de fout van de Ruyter en zette op de laatste 200 meter flink aan, waardoor hij een voorsprong veroverde, welken de Ruyter ondanks een feilen eindspurt niet meer kon inloopen. Ook Slijkhuis liep een verdienstelijken wed strijd en eindigde dicht achter de leiders op de derde plaats. Op de 100 meter werd het optreden van den nationalen kampioen Nota met groote belang stelling tegemoet gezien. HU bleek echter nog steeds niet zyn vorm van verleden jaar gevon den te hebben. Houtman verraste weer met een zeer goeden wedstrijd. Nota, die te langzaam startte, liep weliswaar technisch goed, doch kon in snelheid en hardheid niet tegen den goed ge- oefenden Houtman op. De A. V. 1923-er ging licht over de baan en zegevierde op vrij gemak- gelijke wijze in den tUd van 10.9 sec., een zeer behoorlijke tijd. De V. en L.er Spree liep even eens een goeden wedstrijd en wist er zoowaar ln te slagen Nota achter zich te laten. De komende weken zullen uitwijzen of Nota Frits de Ruyter (Foto Pax-Holland) inderdaad in staat zal zyn zyn kampioenschap te prolongeeren. De damesnummers leverden een nieuw Neder- landsch record op en wel by het kogelstooten, waar mevr. Rietman—Albers er in slaagde het record van Ans Niessink van 11.72 meter te brengen op 11.895 meter. Op de 100 meter was Lies Koning de snelste, op de 200 meter leverde Alle de Vries een goede prestatie. De 10 x 100 meter estafette was als altyd een aardig gezicht, bij de heeren zegevierde V, en L., bij de dames Sagitta. De uitslagen luidden: 1000 meter a: 1. J. de Roode (Haarlem) 2 min. 34.1 sec.; 2. F. A. de Ruyter (Quick) 2 min. 35 sec.; 3. W. SUjkhuis (N.A.U.) 2 min. 37.8 sec. 100 meter: 1. Houtman (A.V*^) 10.9 sec.; 2. A. Spree (V. en L.) 10.9: 3. H. Nota (Holland) 10.9 sec.; 4. Abbenbroek (V. en L.) 11 sec. Speerwerpen dames a: L P. Dieben (Brun- hilde) 36.30 m.; 2. L. Burman Ronibout (Sparta) 35.63 m.; 3. M. Bosch v. d. Berg (A.D.A.) 30.85, Kogelstooten klasse a: 1. W. Rietman Albers (Sagitta) 11.895 m. (nieuw Nederlandsch record); 2. H. Niessink (Sagitta) 10.835 m.; 3. mevr. L. Beerman-Rombout (Sparta) 10.74 m. Verspringen dames: 1. L. Rolff (D.O.V.E.S.) 5.10 m.; 2. Loohuys (A.D.A.). 100 meter dames a-b: 1. L. Koning (Sagitta) 12.9 sec.; 2. S. v. d. Meer (V. en L.) 13.1 sec.; 3. M. Reindersma (Odia) 13.2 sec. 200 meter heeren a: 1. Haagh (Trekvogels) 23.7 sec.; 2. Suut (NA.U.) 23.8 sec.; 3. Mahieu (V. en L.) 23.8 sec. 200 meter dames a: 1. A. de Vries (A.D.A.) 27.7 sec.; 2. L. Kok (O.D.IA.) 27.9 sec.; 3. De Jong (O.D.I.A.) 28.3 sec. Discuswerpen dames: 1. A. Niessink (Sagitta) 40.195 m.; 2. W. Rietman-Albers (Sagitta); 3. V. Dekkers (Sagitta). 10 x 100 nieter estafette heeren: 1. Vlug en Lenig 1 m. 52 sec.; 2. Trekvogels 1 m. 53.9 sec.; 3. Shot 1 m. 54.4 sec.; 4. Holland (gediskwalifi ceerd) 10 x 100 meter estafette dames: 1. Sagitta 2 m. 16 sec.; 2. A.D.A. 2 m. 16.9 sec.; 3. Mi nerva 2 m. 19.1 sec.; 4. Holland 2 m. 19.5 sec. Zaterdag werden op de sintelbaan van het sportterrein in de Leidsche Hout te Leiden athletiekwedstryden gehouden. Er hadden 9 jongens- en 4 meisjesscholen ingeschreven voor den stryd om het„Moormanschlid" en den „Gerrisen en van Kempenbeker". De overwin naars in dezen voorwedstrüd ontvangen den districtswisselprijs en mogen uitkomen in de finale, welke Zaterdag 5 Juli te Rotterdani gehouden wordt. De uitslagen waren als volgt: Jongens: 1 Chr. H. B. S. te Lelden; 2. Instituut „Wullings" Voorschoten; 3. Gem. H. B. S., Leiden; 4. Ie gem. H. B. S., Den Haag; 5. Vrijz. Chr. Lyceum, Den Haag; 6. Chr. U. L. O.-school, Leiden; 7. Openb. U. L. O.-school, Araweg, Wassenaar; 8. openb. U. L. O.-school, van der Parrastraat, Den Haag; 9 Openb. U. L. O-school, Paulus Buijstraat, Den Haag. Meisjes: 1 5e gem. H. B. S. Den Haag; 2 VrUz. Chr. Lyceum, Den Haag; 3. Kweekschool te Leiden. lingen wedstrijd over 2 ritten van 6 K.M. een fraaie zege werd vooi den veelbelovenden Fleury. Het slotnummer de koppelwedstrijd over 25 K. M- voor amateurs en onafhankelyken werd een puntenzege voor de ploeg Middelink Somers. Remkes, goed gesteund door den „nieuweling" Pelser, bezetten de tweede plaats Zondagmiddag werd op het nieuwe z.g. Vee- marktparcours te Den Bosch het criterium vatj de hertogstad verroden. De belangstelling van de zijde van het publiek en de renners was zeer groot. De wedstrijden waren spannend en het par cours goed. De nieuwelingen hadden zeven ron den te rijden en de uitslag werd in de eindsprint beslist nadat vele renners door 't hooge tempo hadden opgegeven Bouche uit Eindhoven werd winnaar in deze categorie. By de amateurs en onafhankelijken waren de meest bekende renners aanwezig. Er werd hard gestreden en de koers werd in hoog tem po gereden. In de derde ronde trok C. Bakker er alleen uit en in de vierde ronde hadden zich Kuyper en Keyzer by hem gevoegd. Ze had den toen een voorsprong van 11 sec. In de eerste ronden voegden zich Steenbak ker en Evers by de uitloopers. In het peloton werd hard gewerkt om de uitloopers terug te halen, doch dit gelukte niet meer. In de eindsprint werd Steenbakkers door Evers uit Zaandam geklopt De uitslagen luiden: Nieuwelingen: 1. A- Bouche (Eindhoven). 2 B. de Kort (Amsterdam). 3 H. Smits (Am sterdam). 4. G. van Straaten (Rotterdam). 6 A. van Bokhoven (Viymen). Amateurs en onafhankeiyken. 1. Evers (Zaan dam). 2. Toon Steenbakkers (St. Michielsges tel). 3. C. Bakker (Zaandam). 4. H. Keyzer (Amsterdam). 5. H. Lakeman (Amsterdam). Te Weert is Zondag een sportdag gehouden, waarby ook athletiekwedstryden op het pro gramma voorkwamen. Osendarp kwam hier weer eens uit op de 100 meter en dat hij het daar nog niet verleerd is, bleek uit den goeden tyd, welken hy op dit nummer maakte (10.8 sec.), ondanks het feit, dat er op een grasbaan ge start werd. Op de sintelbaan in het gemeenteiyk sport park van Deventer zyn Zondagmiddag nationale wielerwedstryden gehouden, waaraan o.m. deel namen van Vliet, Derksen, Motké en Boeyen. Derksen won de sprint in drie ritten van Arie van Vliet. Een der hoofdnummers werd gevormd door een 35-K.M. koers voor koppels, waarin fel om de zege werd gestreden. Kort voor het einde kwamen van Vliet en Motké zoo ernstig te vallen, dat zij den strijd moesten staken. In ■het büzonder Motké liep vrij ernstige verwon dingen op aan een der enkels. De uitslagen waren: Sprint: eerste serie 1. van Vliet, 2. Derksen; tweede serie 1. Derksen, 2 van Vliet; derde serie 1. Derksen, 2. van Vliet. Winnaar Derksen. Achtervolging: eerste serie 1. Motké, 2. Klink; tweede serie 1. Sprenkeling, 2. Boeyen; derde serie 1. Boeyen, 2. Klink; vierde serie 1. Motké. 2. Sprenkeling. Einduitslag:: 1. Motké, 2. Sprenkeling, 3. Boeyen, 4. Klink. Afvalrace: 1. van der Kemp (Deventer), 2. Meyer (Zwolle), 3. Mengerink (Zwolle), 4. Ree rink (Arnhem). Klassementrace over tien ronden: 1. Dekker Jr. (Dedemsvaart) 21 punten, 2. Woldering (Gro ningen) 16 punten, 3. Martin (Arnhem) 16 pun ten, 4. Groters (Almelo) 15 punten, 5. Kamp huis (Deventer) 15 punten. Ploegachtervolging over tien ronden: 1. Over- beek-Mynten (Apeldoorn), 2. Meyer-Mengering (Zwolle). Handicap-race: zes ronden: 1. Motké, 2. Derk sen, 3. Boeyen, 4. Sprenkeling, 5. Klink. Koppelkoers over 35 K.M.: 1. Boeyen-Martin, 2. op 1 ronde Derksen-Groters, 3. Dekker-Kamp huis, 4. Sprenkeling-Woldering, 5. op 2 ronden Klink-Nap. Naar aanleiding van de publicatie, dat voor het verryden van het kampioenschap van Ne derland op de baan met motorgangmaking de benoodigde benzine ter beschikking van de N W. U. zal worden gesteld, werd door verschil lende baandirecties tot het Departement van Opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming het verzoek gericht in anmerking te mogen komen, voor het verkrygen van benzine voor het houden van wedstryden achter motoren. Op verzoek en met machtiging van genoemd departement deelen wij mede, dat de beschik baarstelling van benzine voor het nationaal kampioenschap een uitzondering is. Verder kan voor het houden van wedstryden achter motoren in het algemeen geen benzine worden vrijgegeven. Na een uiterst spannenden strijd is Het Spie gel er te 's-Gravenhage in geslaagd een 64 overwinning te behalen op Anglo Dutch, waar door de Bussumers beslag legden op het club kampioenschap van Nederland. De stryd was rijk aan interressante momenten en tot de laat ste partyen toe kon men niet zeggen, welke ploeg ten slotte met de overwinning zou gaan strijken. Ongetwyfeld heeft het uitstekende spel van de Spiegeldames mej. A. Knottenbelt en mej. R. Mechel veel tot de overwinning byge- dragen. Immers in de morgenuren gingen alle drie de heerenenkelspelen naar den Rotterdam- schen kant; ondanks fel verzet van de Bussu mers werden het twee sets nederlagen. Het beste spel leverde de jeugdige Rinkel tegen Teschma- cher, doch ondanks het feit, dat de Rotterdam mer niet in topvorm speelde, kon Rinkel geen set winnen. Leyenaar en Reidt hadden niet veel moeite met van Erk en van Putten. De Bus- sumsche dames Heten zich echter niet uit het veld slaan en wonnen op haar beurt haar enkel spelen in twee sets. Vooral de tweede set van mej. Knottenbelt tegen mej. Diemer Kool was zeer sterk gespeeld. De dubbelspelen leverden verschillende verrassingen op. In de eerste plaats werd de combinatie MechelKnottenbelt door mevr. Hoyer en mej. Diemer Kool gesla gen. Vervolgens sleepten Rinkel en van Putten de overwinning tegen Teschmacher en Reidt uit het vuur (46, 775). Ook de belde ge mengde dubbelspelen werden zwaar bevochten overwinningen voor de Spiegelcombinaties. Beide wedstryden waren emotievol. Mej, Mechel en Rinkel kwamen een set voor, doch taai volhou den van mevr. Hoyer en Teschmacher gaf hun de tweede set met 75. De Rotterdamsche dub bel zakte daarna geheel in elkaar en ging met 6—0 ten onder. De cijfers van de partij mej. Knottenbelt en van Erk tegen mej. Diemer Kool en Reidt duiden er op, dat ook hier volop span ning was. (2—6, 8—10). De meeting van Zondag mocht zich weer ver heugen in een drukke belangstelling. Over het algemeen werd er goede en spannende sport ge boden. Begonnen werd met een ren op de vlakke baan over 2500 M. Hier waren 10 paarden inge schreven waarvan er 6 verstek lieten gaan. Hardie Jolie wist van den kop af te winnen. De prijzendraverij 4e klasse bracht Decent Guy een fraaie overwinning, terwijl Petite Ar tiste, zooals we reeds voorspelden, den Juni-ren wist te winnen. Ook de zoon van David Guy, dien we als favo riet aangaven, wist zich in de tweede en derde klasse te handhaven. Wat den hoofdschotel betreft, in de heatpry- zen draverij le klasse bleek Axkit de sterkste en won in drie heats. De voornaamste uitslagen waren: Draven: Immervoorprys. Prij zendraverij 4e klasse over 2040 M. Ingeschreven 15, uitgekomen 11 deelne mers: 1. Decent Guy 2000 M., c-ig. H. Boer (J. v. d. Berg) in 3 min. 11.4 sec. (1.35.7); 2. Dar- non 2000 M„ eig. Stal Hollandia (W. H. Geer- sen) in 3 min. 13 sec. Totalisator 3.1.50, 2.90 en 420. Irisprys. Prüzendravery 2e en 3e klasse over 2400 M. ingeschreven 12, uitgekomen 10 deelne mers. 1. Zoon van David Guy 2460 M., eig. Stal Hollandia (W. H. Geersen) in 3 min. 33.6 sec. (1.26.8); 2. Admiraal Grey 2440 M., eig. G. in 't Veen (eig.) in 3 min. 33.8 sec. Totalisator 1.60, 1.30. 1.30 en 1.40. Internationaal prUs. Heatprijzendraverij le klasse. Afstand 1700 M. 3e heat (beslissing). 1. Axkit 170 M., eig. Stal Hollandia (W. H. Geersen) in 2 min. 27.1 sec. (124.6); 2. Lukin Sans Suite 1740 M„ eig. Stal Good Luck (J. Kruithof) 2 min. 31.8 sec. Totalisator 2.75, 3.25 en 4.00 Rennen: Juniprijs. Ren op de vlakke baan over 2000 M. Ingeschreven II, uitgekomen 5 deelnemers. 1. Petite Artiste, eig. P. v. Weelden (G. v. IJpe- ren 72 K.G.) in 2 min. 16.4 sec.); 2. Craeques, eig. Stal Carolinahoeve (A. Slierendrecht 66 K.G.) op 2 lengten. Totalisator 2.20, 1.40 en 1.50. Tetratemaprijs Ren op de vlakke baan over 1400 M. Ingeschreven 8. uitgekomen 3 deelne mers. 1. Sanata, eig. D. Siem Jr. (eig. 72 K.G.) in 1 min. 27.8 sec.; 2. Looc Mó, eig. Dr. H. v. Schaik (eig.) op 2 lengten. Totalisator 2.80. Prijs van Groningen. Ren op de vlakke baan over 2500 M. Ingeschreven 10, uitgekomen 4 deelnemers. 1. Hardie Joiie, eig. Stal Carolinanoewe (F. Fro- wein 76 K.G.) in 2 min. 59.8 sec.; 2. Kitchener, eig. J. Schlimmer (D. Modderman 66 plus 1V4 K.G.) op 10 lengten. De uitslagen van de Zaterdag voor de com petitie van den Nederlandschen Honkbalbond gespeelde wedstryden luiden als volgt: Eerste klasse: QuickHaarlem 624; WGA HHC 6—5. Overgangsklasse: Catchers—Hilversum 3—15. Tweee klasse aAjax 2EHS 208. Derde klasse a: UW—Wol 2910. Tweede klasse b: FHDCAMJV 17—30. Derde klasse c: DWV-VVGA 5 14—13; Spartaan 2—Kraaien 1527. De uitslagen van Zondag zyn: Eerste klasse: SchotenBlauw Wit en EDO— Ajax uitgesteld. Overgangsklasse: DOSEDO 2 10—fl; RCH AFC 11—10; Zeeburgia—HCK 8—17. Tweede klasse a: HHC 2ZRC 30—6; TYBB AFC 2 uitgesteld. Tweede klasse b: Celeritas—OVVO 12—6; HCK 2—WGA 2 13—27. Tweede klasse c: Haarlem 2WGA 3 en THBSpartaan uitgesteld. Derde klasse b: OVVO 2—DWS 2 11—20. Derde klasse c; BPCZeeburgia 2 2525. Promotieoompetitle 3e klasse QSCVVZ 1—2 Promotiecompetitie 4e klasse HalfwegOnze Gezellen 41 SloterdykSwift 11 SoplaDWSV 4—4 Madjoe—SDW 1—1 Verkade Wilskracht 4—1 4e klasse i CSV—Gold Star 2—6 AFDEELING II Promotiecompetitie 2e klasse EmmaOverm. 111 Promotiecompetitie 3e klasse De Musschen Laakkw 12 VFC—De Hollandiaan 31 3e klasse D Leerdam— Excelsior 1—1 Promotiecompetitie 4e klasse CromvlietGSV 10 Haastrecht Wassenaar 36 SIOD- Concordia 33 o.p.v. Concordia FSV-Pretorla OVV 3—0 DDCMerweb. 2—1 4e klasse F Florissant DLVS 3—0 AFDEELING III Promotiecompetitie 3e klasse Ellermark Labor 4—1 Promotiecompetitie 4e klasse PH—Wierden Albatross 's-Heerenb 2—2 3—1 4e klasse G SCDGr.-W. B. 0—5 AFDEELING IV Promotiecompetitie 2e klasse Btandaard Picus 1—4 BBCMiranda 80 Promotiecompetitie 3e klasse Zeelandla DOSKO 27 Terneuzen DESK 32 KEV—Palemig 3—2 Venlosche Boys MVV 2 01 GennepViost 6—O MULO—Veloc 3—6 ESV—SET 04 Promotiecompetitie 4e klasse MVV 3—FCM 1—3 PCPNieuw Borgvliet 32 PSV (P)— Rocrmona 2 41 AFDEELING V Promotiecompetitie 3e klasse Asser Boys Appingedam 23 Clubkampioenschap van Nederland Anglo DutchHet Spiegel Hoofdklasse Lelmonias 2 Schiedam 1 46 2» klasse Zuid Advantage 1 Lyceum 71 2e klasse Oost TempoOng Genoegen Wag. Stud. 1— Arah. Bond 2 5—2 1 6—2 Kampioenschap van Nederland Wester kW.Deetoe 35 Prom./De gradatie- competitie Noord-Holland le klasse Archipel Oosterkwartier 4-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 5