Nieuwe bonnen LEZERS spjafy! Biomalf NEDERLANDSCH ELFTAL MOET JONG ZIJN Moeilijke taak voor keuzecommissie Hitler-regime (Vervolg van pag. 1) Sovjet-ambassadeur voor Nederland Benzine binnenkort bonloos Vliegtuigen kunnen op Schiphol landen 150.000 woningen verwoest Ontploffing te Vught Vrachtautobanden WIST U Door insecten gered Weer post naar het buitenland VOLKSHERSTEL gaat gelden inzamelen Tribunalen wachten Geen gebak of borstplaat Auto op een landmijn wt %e£ïacAtVan AU&tmencU Arttn." Geen feest in Haarlem IN HET KORT DAMPROBLEEM klimmen in de pen Van het witte doek Loonsverhooging bij de Spoorwegen? Bepaalde groepen nazi's hebben de misdadige beginselen, waarin zij ge loofden, tot de laatste consequentie en met de beslistheid van een dui- velseh fanatisme doorgevoerd, in de overtuiging, dat zelfs de misdaad kan worden beschouwd als een dienst ten nutte van het eigen land. Bij de voorbereidingen der nazi's tot wereldoverheersching door mid del van den oorlog en bij de opvoe ding liet men systematisch alle mo- reele remmen los; de kinderen wer den tot opstand en ongehoorzaam heid tegenover hun ouders aange spoord; onderwijzers kregen een spe ciale vorming om hun te leeren, hoe zij de sporen van het Christendom iii de zielen der kinderen konden uitroeien: zwakzinnigen en zieken werden uit den weg geruimd; zelfs werden jonge meisjes aangespoord om buitenechtelijke kinderen te krij gen. „Ons blijft", zoo schrijft de Aarts bisschop, „slechts één redding over: terug te keeren tot God en de be ginselen van het Christendom. Dit geldt bijzonder voor de jeugd, die systematisch bedorven is in school en partij." Mgr. 'Gröber doet een scherpen aanval op de opportunisten, die nu ontkennen, dat zij ooit nazi's ge weest zijn en die zélfs niet schromen anderen aan te brengen, die nooit partijleden zijn geweest. Christenen mogen zich niet aan een dergelijk opportunisme overgeven. Zij moeten de huidige beproevingen dragen in een geest van berouw en met ver trouwen op de Goddelijke Voorzienig heid. Mgr. Gröber doet een beroep op de bezetters, niet op gelijke wijze het kwaad, door de nazi's aange richt, te willen vergelden, „want twee slechte daden vormen tezamen niet een goede." Hij vraagt hun in het bijzonder te willen bedenken, dat het juist de cnschuldigen zijn, die het meeste zuilen Jijden. Aan het slot spréékt Mgr. Gröber de hoop uit, dat bij den wederop bouw allen zich bij hun plannen zullen laten leiden door het Kruis, waarin alleen alle redding wordt ge- Vonden. Naar de Sovjet-zender Monitor be richt, is Wassily Walkof benoemd tot Russisch ambassadeur, buitengewoon en gevolmachtigd, voor Nederland. (A.P.). Benzine zal waarschijnlijk een van de eerste producten zijn, die bin nenkort bonloos verkrijgbaar zul len worden gesteld. De vooruitzich ten zijn van dien aard, dat benzine, en in mindere mate ook smeerolie, geen essentieele belemmering meer behoeven te zijn voor 't herstel van het verkeer. Pleizierritten per auto blijven echter vooreerst uit den booze. Op Schiphol nadert thans één startbaan haar voltooiing, zoodat bij gunstige windrichting regelmatig vliegtuigen kunnen landen. Voor loopig zullen alleen vliegtuigen van de S.H.A.E.P. hier te lande en het directoraat Ned. Luchtstrijdkrachten Van het vliegveld gebruik maken. Volgens zeer voorloopige schattin gen zijn sinds de invasie in Nederland 100.000 woningen verwoest. Voor de invasie waren er reeds 50.000 verdwe nen, mede door afbraak en ook door bombardementen Van het aantal slachtoffers zijn al leen nog de cijfers van 1940 tot en met 1943 bekend, en wel voor mili tairen 2247 en burgers 5971. Dezer dagen is in de Frederik Hen drik-kazerne te Vught, waar de Ne- derlandsche troepen zijn gelegerd, mu nitie tot ontploffing gekomen. De ge volgen waren ernstig. Tot dusverre zijn er ongeveer honderd gewonden, onder wie verscheidene zeer ernstig. Tot heden bedroeg het aantal dooden twee. Ook de materieele schade is zeer groot. De geallieerde autoriteiten, hebben enkele tienduizenden vrachtauto banden vrijgegeven, waarvan er veertig procent nog bruikbaar zijn voor trucks, veertig procent voor landbouwwagens, en de overige 20 procent zullen worden verwerkt tot rubber zolen en hakken. Een demarcatielijn, welke 7 Juli a.s. 20 k.m. ter weerszijden van de grens zal worden afgebakend, zei, aldus verklaarde de leider van den P.OD. te Den Haag, de kans van N.S.B.-ers en S-D-ers om naar Duitschland te ontkomen vrijwel te niet doen. dat het Nederlandsche Roode Kruis in de jaren 1940 t/m 1944 aan de Ned. krijgsgevangenen, officieren en manschappen, plm. 70.000 Roode Kruis-pakketten zond en rond 900.000 pakketten van familieleden doorzond? Een Engelsche kapitein Tom Hutchinson bleef voor dood V-g- gen op een slagveld in het oer woud van Birma. Een kogel was dwars door zijn borst geschoten en was er in den rug weer uitgegaan. Drie dagen later vónden hospi taalsoldaten hem en zij bemerk ten dat hij nog leefde. Het bloed was op de wonde gestold en in secten hadden bloedvergiftiging voorkomen door de giftige deelen op te eten. Nu is hij alweer ge zond. Artsen verklaardendat zijn leven door de insecten gered is en ook omdat hij onbewogen is blijven liggen. Dit laatste echter is muggen zifterij. Van 25 Juni af kunnen weder briefkaarten en brieven tot een maximum gewicht van 20 gram ook aangeteekend naar de Vol gende landen en gebieden, voor zoo ver niet door Japan bezet, worden verzonden: de Nederlandsche Over- zeesche Gebiedsdeelen, de Vereenigoe Staten van Amerika en bezittingen, Groot-Brittannië en Noord-Ierland, de Britsche Dominions, Mandaatge bieden en bezittingen, Frankrijk en Koloniën en bezittingen, België cn koloniën, Luxemburg. Naar alle overige landen, met uitzondering van Duitschland, Oostenrijk, Japan en dcor Japan bezette gebieden, kunnen uitsluitend gewone en aangeteeken- de briefkaarten (geen prentbrief kaarten worden verzonden. Indien niet het Nederlandsch wcrdt gebruikt, moet cp de adres zijde, in den linkerbovenhoek, de gebezigde taal' duidelijk worden ver meld. Het gebruik van gevoerde om slagen is verboden. Het briefpapier en de briefkaarten mogen slechts aan één zijde worden beschreven. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de postkantoren. Cok correspondentie tusschen bur gers in Nederland en personeel van de Nederlandsche en Geallieerde strijdkrachten hier te lande en el ders (uitsluitend onder veldpost aanduiding) is weder toegestaan. Verzonden mogen worden: brieven (ook brief pakjes) tot een maximum gewicht van 2 kg. en briefkaarten, gedrukte stukken en nieuwsbladen. Prof. Romme Rijksbemiddelaar Prof. mr. c. P. M. Romme is be noemd tot Rijksbemiddelaar vpor de provincies Noord-Holland, zuid-Hol land en Utrecht, tevens voorzitter van het College van Rijksbemidde laars. BENOEMINGEN IN OVERHEIDS FUNCTIES De Groote Adviescojnmissie der Ille galiteit heeft besloten haar advisee- rende functie aan regeering en Mili tair Gezag inzake bestuursvoorzienin- gen te delegeeren aan een commissie waarvan als secretaris fungeert mr. Le Poole, Javastraat 16, 's-Gravenhage. BOERDERIJEN VAN N.S.B.-ERS In Noord-Friesland is een aantal boerderijen van geïnterneerde N.S.B.- ers onder staatsbeheer gesteld. Er zullen bedrijfsleiders worden aange steld, die bij voorkeur zullen worden gekozen uit boeren, die hun eigen bedrijf verloren hebben. De bedrijven worden op den ouden voet voortge zet en blijven tot de uitspraak van de tribunalen in eigendom en pacht bij de geïnterneerden. In do komende week zullen in het gcheele Westen van ons land door N.V.H. geldinzame lingen worden gehouden. Het Tribunaal te Eindhoven heeft een telegram gezonden aan den mi nister van Justitie, waarin het „zijn groote bezorgdheid tot uitdrukking brengt omtrent het voortdurend uitblijven van de practische moge lijkheid om met de werkzaamheden van het tribunaal een aanvang te maken. Hierdoor worden het rechts gevoel van de bevolking en het aan zien van de tribunalen ernstig ge schokt. Het dringt er daarom krach tig op aan, dat het tribunaalbesluit met de daaraan verbonden uitvoe ringsbesluiten ten snelste wordt af gekondigd." Het verbod tot het vervaardigen van klein brood en gebak, alsmede tot het verwerken van suiker blijft voorloopig nog ten volle gehand haafd. Dit houdt in, dat ook de fa bricage van gebak en suikerwerken van ingeleverde grondstoffen nog niet is toegestaan. NEDERL. UITZENDING VAN RADIO VATICANA EINDHOVEN, 23 Juni. In den ver volge zal de radiopost van het Vati- cuan iederen Donderdag een uitzen ding verzorgen in- de Nederlandsche taai. AVONDWIJDING OP DE DREEF Vrijdagavond' verzamelden zich tal rijke Haarlemmers en Heemstedena ren op de Dreef, waar deni 7den Maart van dit Jaar vjjpfcien Neder landers' werden gefusilleerd. Et vond een muzikale wijding jftaats, waaraan medewerking verleenden de Orkest klasse van het Haarlemsch Muziek Instituut, het Mannenkoor Caecilia en Haarlemsoh a Capella-koor o.l.v. Nico Hoogerwerf en Karei Mengel berg. Het was een ïtc.Bamingsvolle herdenking. De voedselcommissaris voor het district Haarlem maakt in Mededee- ling 97 de volgende bonnen bekend: Geldig tot 30 Juni: 61 400 gr, brood; 62 400 gr. brood; 62 2) 3) 125 gr. versch vleesch of 4 oz. vleesch in blik of 4 oz. visch in blik; 64 100 gr. vet; 65 125 gr. boter; 66 125 gr. suiker; 67 1 tablet chocolade of 55 gr. ge broken chocolade; 68 l tablet chocolade of 55 gr. ge broken chocolade; 69 2 liter melk; 79 400 gr. brood; 80 600 gr, biscuit; I) 02 rood 8 oz. vleesch in blik of 8 oz. visch in blik (224 gr.); D 03 rood 300 gr. biscuit; 02 blauw 4 oz. vleesch in blik of 4 oz. visch in blik (112 gr.); R 13 250 gr. rijstebloem; R 14 125 gr. suiker; R 15 4 liter melk; K 03 rood 1) 30 cent K 03 blauw 1) 60 cent. Zelfverzorgers moeten op het Dis tributiekantoor Zijlstraat 62' inleve ren: Graan: 61, 62, 77, 78, 80 en D 03 (rood)Melk; 69. R 15; Vleesch: 63, D 02 rood en D 02 blauw; Aard appelen: 51. 1) De bonnen K 03 rood vertegen woordigen een waarde van 30 cent; de bonnen K 03 blauw een waarde van 60 cent. Deze bonnen kunnen in de week van 23 t.m. 30 Juni a.s. bij den bakker of melkhandelaar in betaling worden gegeven voor brood, biscuit of melk. 2) Op bon 63 zal zoo mogelijk versch vleesch worden afgeleverd. Is dit niet mogelijk, dan wordt vleesch in blik verstrekt. Deze bon moet dcor het publiek Maandag 25 en Dins dag 2'o Juni a.s. bij de slagers wor den ingeleverd. De verkoop van het op dezen bon beschikbaar gestelde vleesch geschiedt van Donderdag 28 Juni af tot en met 30 Juni. 3) Bij deelneming aan de warme maaltijden van de Centrale Keu ken moet aldaar bij den kaartverr koop op Dinsdag 26 Juni a.s. bon no. 63 voor 125 gr. versch vleesch of 4 oz. vleesch in blik of 4 oz. visch in blik worden ingeleverd. EXTRA RANTSOENEN VOOR JONGE MOEDERS De voedselcommissaris voor het district Haarlem maakt bekend, dat de omruiling van ongeldig verklaarde (nocd)rantsoenbonnen, o'p de ver schillende distributiekantoren' waar men déze rantsoenen heeft ontvan gen, zal plaats vinden volgens onder staande familienaam-indealing: Maandag 25 Juni de letter A, Ba t/m Bli van 8.3011.45 uur, restant B' vajj 14—16 uur; Dinsdag 26 Juni de letters C' en D van 8.3011.45 uur, E, F, G van 1416 uur; Woens dag 27 Juni de letters H en I van 8.30—11.45 uur, J, K, L van 14—16 uur; Donderdag 28 Juni de letters ivf en N van 8.3011.45 uur. O, P. Q van 1416 uur; Vrijdag 29 Juni de letters' R en S van 8.3011.45 u., T, U, V van 1416 uur; Zaterdag' 30 Juni de letters W, X, IJ, Z van 8.30 tot 11 uur. De verstrekkingen van de extra rantsoenen' achteraf, in verband met de herziening der rantsoenen, zal plaats vinden' in de week van 2 t/m 7 Juli. Te allen tijde dient te worden meegebracht: tweede' distributie stamkaart moeder, doktersattest of ontvangstbewijs distributiedienst, persoonsbewijs moedér. Bij den muur op den Hagelingerweg te Santpoort is een auto op een mijn gereden. De auto, waarin twee Cana- deezen en twee meisjes zaten, werd geheel vernield. Een Canadees en 'n meisje werden licht gewond. De beide anderen overleden aan de bekomen verwondingen. Vloeibare voeding, met vitaminen en kalk Het hoofdbestuur van de Vereeni- ging „Koninginnedag" deelt ons op verzoek van den burgemeester van Haarlem en in overleg met het dage- lijksch bestuur van Ned. Volksherstel mede, dat men in verband met den rouw en droefheid, welke nog in de Haarlemsche gezinnen heerscht, de feestelijke viering van de Nationale Feestdagen moet uitstellen totdat het geheele Koninkrijk is bevrijd en in vrede leeft. Dit standpunt, dat zeker door een ieder begrepen en gerespecteerd zal worden, houdt niet in dat buurtver- eenigingen niet op bescheiden wijze de bevrijding in feestelijke bijeen komsten zouden kunnen vieren. Het verdient de voorkeur, dat deze feestviering der buurtvereenigingen zooveel mogelijk geschiedt op en rondom de komende verjaardagen van Prins Bernhard en van onze Ko ningin. Op deze feestdagen van het Ko ninklijk Huis zal Haarlem dus op passende wijze uiting kunnen geven aan zijn vreugde en de Vereeniging ..Koninginnedag" zal al het moge lijke doen, om dit zooveel mogelijk te doen slagen. Kermis en vuurwerk zullen evenwel niet op het program ma voorkomen. Het bericht over de Nationale Feestdagen in Haarlem, dat wij Don derdagavond publiceerdeen en ons verstrekt werd door het Centrum comité van de Vereeniging Konin ginnedag was dus eenigszins voor barig. PER TREIN NAAR AMSTERDAM EN ROTTERDAM Zooals reeds gemeld, is de moge lijkheid thans opengesteld per trein van Amsterdam naar Rotterdam te reizen. Uit Haarlem vertrekt om 10.17 uur een trein naar Amsterdam, waarin veertig Haarlemsche passa giers kunnen worden opgenomen. Naar Rotterdam vertrekt uit Haar lem een trein om 17.33 uur. Voor dit traject kunnen slechts vijf reizi gers worden meegenomen. In zijn woning te Bloemendaal is overleden de heer A. Hiemstra, die de eerste commisaris van politie in deze gemeente was. Vijf Engelsche spelers komen Maan dagavond om 7 uur uit tegen leden van de Haarlemsche Tafeltennisver- eeniging „Tot ons genoegen". Dinsdagavond om half acht draagt Victor Vindicator (Jhr. mr. dr. W. H. Alting von Geusau) in de Begijnhof kapel eigen liederen en gedichten voor, waarbij hij zich zelf aan. den vleugel begeleidt. De opbrengst van dezen avond komt ten bate van N.V.H. In Wijk aan Zee is een oplei dingskamp geopend voor degenen, die geteekend hebben voor het nieuw op te richten Ned. leger. In de Zeewijkschool op den Romer- kerkweg zullen de SG- en BT van de BS worden ondergebracht. Wij publiceerden deze week een bericht over pogingen; die te Londen in het werk worden, gesteld, om een Europeesche voetbalcompetitie op touw te zetten. Hiervoor zouden tien landen; waaro'ndier ook Nederland, worden uitgenoodigd. In de Engel sche voetbalwereld staat men er ech ter nogal critisch tegenover. Men veelt het als een: bezwaar dat /En gelsche voetballers, die ai zoo druk b'ezet zijn met competitie-, beker en interleaguewedstrijden zéker 40 in totaal óók nog zouden moe ten uitkomen in deze Europeesche serie. Verder vestigt men er de aan dacht op, dat verschillende populaire Engelsche clubs tenslotte gaat het hier om professionalsgoede aanbiedingen voor een tournee op het vasteland zouden moeten laten loopen. Het zal er, zo'oals we reeds' bij het bericht aanteekenden, dan ook wel op uitdraaien, dat er van heel het daverende plan niets terecht komt. Ên dus houden we het voorloopig nog maar bij het bondselftal dat we moeten samenstellen voor den wed strijd te Rotterdam en bij de spe lers, die in aanmerking zouden kun nen; komen om in dé toekomst den goéden naam van het Nederlandsche \oetbal naar buiten uit te dragen. Het is begrijpelijk, dat een groot aantal voetballers', di'e vóór Mei 1940 tot de uitverkorenen; behoorden, na een internationale pauze van onge veer zes jaar niet meer aan bod ko men. Dat stelt de keuze-commissie van den K.N.V.B'. voor de moeilijke taak, in den kortst mogelljken tijd' een' combinatie te vinden, die eeist met waardige, later naar wij hopen weer met opvallende, prestaties uit de bus kan komen. Dat is vooral een moeilijke opgave, omdat de; overgang thans niet een geleidelijke kan zijn, zooals dat in normale omstandighe den; steeds het geval was. Nu zal het allemaal vëei radicaler moeten geschieden. Eï zullen in het Neder landsch elftal, dat we binnenkort weer hopen te formeeren; wel vijf of zes, waarschijnlijk nog meer nieuwe lingen moeten optreden. We nemen aan, dat men vo'or den' wedstrijd tegen de geroutineerde E'n- gelschen nog maar liever een beetje aan den' veiligon kant blijft en nog eens een keuze doet uit een meer derheid' van oudere, doch in ieder geval beproefde krachten. Dat is te billijken. In de toekomst echter dient men' de zaken voortvarender aan te pakken. Gaan we dan wéér een beroep doen op Caldenhove, Wilders, De Vries. Smit, Devro'et. Drager en anderen! wier verdiensten overigens zeer groot zijn, dan zijn We er over een jaar of drie nóg niet en doen we eigenlijk niet veel anders dan de moeilijkheden verschuiven. Thans is het de tijd dat er inge grepen kan worden. Men' zit vrijwel overal met hetzelfde probleem en men kan dit probleem het beste aan, wanneer men met eenigen durf te Werk gaat. Men begrijpe ons goed'; wij bepleiten het overhaaste besluit nóch een ten koste van alles doorgevoerde verjonging. Maar de vernieuwing die tóch moet komen, kan nodit zoo goed worden doorge voerd als Juist nü. No. 1207 van B. J. Pranger, Den Haag. Zw. 14 St. op: 6, 8. 9, 11, 14, 1724, 29, dam op 16 en 35. Wit 13 et. öp: 26, 28, 30—33, 38—40, 41, 44. 49, 50, dam op 25 en; 48. Wit speelt en wint; oplossingèn tot uiterlijk over drie weken aan B. H. M. Ste vens, Eikenlaan 36, Heemstede. Oplossing No. 1205 van J. B. Renckens, Amsterdam. Wit speelt naar S328, '22, 39. 40, 20 en wint. Nu de damrubriek weer regelmatig gaat verschijnen, houden tvc ons aan bevelen voor toezending van goede composities. Het zal wel niemand verwonderen, dat er op velerlei gebied misstanden zijn, die het publiek uit den weg wil ruimen en waartoe dan het ingezon- courant gekozen aantal lezers, dat de pen ter hand neemt en ons verkwikt met humoristische verhalen, neemt met den dag toe Het is ons onmogelijk, alle klachten en 'wen- schen zelfs al zijn zij11 gepri meerd, te pubheeeren. Daarom zul len wij zoo nu en dan een keuze doen. Een abonnée, moeder van vijf jon gens, is kwaad geworden sinds ze las, dat de bioscopen weer draaien, want er had veel beter kunnen staan: de wasscherijen draaien weer. Hoe krijg je zonder gas en zonder hout de wasch van zoo'n gezin schcon? Inderdaad, het is een pro bleem. maar het ziet er naar uit, dat ze éerder de wasch uit huis dan gas in huis zai hebben. Een controleur van den Planten- ziektenkundigen Dienst, belast met de opsporing en bestrijding van den Coloradokever, die ook in de omstre ken van Haarlem geconstateerd is, heeft dringend een fiets noodig. Hij heeft zich achtereenvolgens gewend tot de B.S., het M.G. en de Rijks verkeersinspectie. Maar de contro leur loopt nog op zijn laatste schoe nen en heeft nu ais laatste poging een ingezonden stuk geschreven. Doch wijkomen zelf ook fietsen te kort! Een deelnemer aan de 'Centrale Keuken, die tot nu toe geen aard beien kon eten, omdat hij zijn groentenbon moest inleveren, haai de qe kostelijke vruchten te Bever wijk, maar moest zijn sloffen op de Velserspoorbrug afstaan aan daar dienstdoende B.S.-ers. De passanten, die een armband der B.S. droegen, mochten met hun aardbeien rustig doorfietsenDe man is woedend En niet ten onrechte! Eén abonné uit Heemstede heeft geconstateerd, dat mijnheer en me vrouw Bluf en familie zoo schrijft hij per luxe auto aardbeien en kersen halen. Heel leelijk voegt hij er aan toe: „Hard van den toren bla zen, heel gewichtig doen en mooie banden dragen.en je bent er!" De laatste schrijver, dien wij dit maal aan het woord willen laten, is een bewoner van de Rollandslaan, die het verdrietig vindt, dat de „Mauer-muur" aan den Vlaamschen weg bij de Lorentzkade bij het op- ruimingswerk vergeten is. Gelukkig is er een trapje bij geplaatst, waar van velen tegen een kleine vergoe ding gebruik maken. De vlaggen gaan in het Ramplaankwartler uit, wanneer het onding de lucht in vliegt. De eerste kennismaking' met cie Amerikaansche film na de bezet ting was heel sympathiek. Het is dan oc-fc niet te verwonderen, dat het Frans Hals-theater „De vijf gebroeders" (The Sullivans) prolon geert, want het is eeni familiefilm van de beste scort. In Rembrandt on in Cinema Pa lace wordt deze week de interessante film „Pimpernel Smith" vertoond, die wij in onze courant reecis uit voerig besproken hebben. In Luxor worden journaalvo'orstel- lingen gegeven, waarin ons het nieuws objectiever wordt gepresen-, teerd dan zooals wij onder de Duit- sehers gewend waren. Behalve het journaal draait er nog' een klein bij programma. Te Roosendaal deelde kap. H. Leeuw, verbindingsofficier van M.G. bij de Ned. Spoorwegen, mede dat er eén goede kans bestaat, dat er een loonsverhooging van 10 procent ge geven wordt voor het spoorwegperso neel, met terugwerkende kracht tot 1 Jan. 1945. Er zijn besprekingen aan deni gang óver de sociale verzorging en de verhooging van de pensioenen. Verder zullen alle spoormannen een 15 kg.-pakket ontvangen van de Zwitsersche spoorwegorganisatie, als bewijs van bewondering voor de moedige houding tijdens de staking. Ieder van deze pakketten zal een paar werkschoenen bevatten. BURGERLIJKE STAND Geboren: A. A. Lok—Colljn, J. N. LenaartS:Haak, z; G. M. EngelenbergGcode, z; M. J. Lu cas'de Graaf, d; P. M. Dillmann —Tak, d'; M. E. BuurmanLon- zeck, d; A. A. ReijertsHeere- mans, d. Overleden: P. E. G. Grimmen, 61 j., Gasthuisvest; C. E. M. Kip- hardtBalm, 48 j., Kampersingel; C, van Heulen, 57 j., H. J. Koenen- straat; J. Durge, 47 j„ Steenbok- straat; L. WeiszHuizenga, 60 j., Barendsestraat; H. WancLscher van der Hoek, 84 j., Koudenhcrn. Ondertrouwd; P. J- Korthals en A; den Hollander; J. Gaikema en C. van den Dotder; J, H. van den Berg en A. Paap; J. Stoorvogel en J. de Groot; A. Blokland en C. H. Maatkamp; E. W. Verharen en A. van Keulen; L. Baron de Smeth en F. C. Ott. Gehuwd: H. Veenetna en J- Bak ker; R. Pool en R. A. de Vries; J. B. Doevendans en H. Raben- b'erg; E. Klaster en J. G. Kloet; F. p. Oorver en R. L. Z. Hessen;; W. M. Havenaar en H. van Zalen. Directeur: J. J. W. Boerrigter Waam. Hoofdredacteur: Mr. L. G, A. Schlichting

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1945 | | pagina 2