Erkenning openbare schuld Noodparlement tot verkiezingen in den loop van 1946 Bensdorp neemt in Heffingen ineens op oorlogswinst (Vei volg van pag. 1) K. 06 K. 11 WIST U, Volgend seizoen een nood- en bekercompetitie Politieke Opsporingsdienst Haagsche bende gepakt IN HET KORT Militair Gezag Dit vereisoht In de eerste plaats materieele opheldering van de ver houding tusschen het Militair Gezag en het burgerlijk bestuur, in dien zin, dat nergens bestuursapparaten van het M.G. worden gehandhaafd op plaatsen, waar de te vervullen taak even goed of beter door het burger lijk bestuur kan worden vervuld. De regeering heeft besloten de werkzaamheden van het M.G. in de door haar vast te stellen volgorde te doen beëindigen, waarbij als richt snoer zal gelden, dat dit overal daar moet geschieden, waar zij op goede gronden verwacht, dat het civiele bestuur volkomen in staat is de bestuurstaak volledig over te nemen. Het M.G. zal uiterlijk op 1 Septem ber zijn geliquideerd, uitgezonderd ln die functies en op die plaatsen, waarin zulks door de regeering noodzakelijk wordt geacht of tot in standhouding van de verbinding met de geallieerde militaire auto riteiten in Nederland gewenscht ls. Herstel der democratie In de tweede plaats is voor het herstel der gezagsverhoudingen noodzakelijk, dat de democratische organen worden hersteld. Het herstel der vertegenwoordigende colleges zal zoowel voor staten-Generaal, Provin ciale staten als voor de gemeentera den geschieden. De methode, die bij dit herstel zal moeten worden ge volgd, zal nooit in overeenstemming kunnen zijn met de wettelijke voor schriften. Het kabinet meent, dat in dit ver band de z.g. Nationale Adviescom missie een belangrijke taak kan ver vullen, in het bijzonder bij het sa menstellen van een noodparlement, dat door ons noodzakelijk geacht wordt. Noodparlement De regeering stelt er prijs op en vertrouwt, dat de regeling op het noodparlement zal worden aange nomen in de vergadering der in 1940 fungeerende Staten-Generaal, nadat tot haar bijeenroeping bij afzonderlek K. B. een machtiging zal ztjn verkregen. Uiteraard zal deze vergadering vooraf aan een zuivering moeten zijn onderworpen. Dit noodparlement zal in functie blijven tot de eerstkomende ver kiezingen. Wij meenen, dat zonder bijzondere omstandigheden hier voor zeker met een jaar moet wor den gerekend. Ten aanzien van de samenstelling van gemeenteraden overweegt de regeering een wijziging van het uit voeringsbesluit Zuivering De regeering acht noodzakelijk dat leden der N.S.B. en zij die zich op welke laakbare wijze dan ook tijdens de bezetting op ergerlijke wijze heb ben verrijkt, voorloopig in verzeker de bewaring worden gesteld, totdat de wijze, waarop zij hun vermogen tijdens de bezetting vergaarden, zal zijn opgehelderd niet alleen, maar zij, indien de ontoelaatbaarheid ^aar- van vaststaat, dit ook volledig door den staat in beslag hebben zien ne men. Voor een doortastende rechtvaar dige zuivering van het ambtelijk ap paraat zal voor de verschillende in stanties een tijdstermijn moeten wor den gesteld en verder zullen de eischen bij de zuivering scherper moeten worden met een hoogeren graad van verantwoordelijkheid en naargelang van de positie van den ambtenaar. Het is noodig een scherp onderscheid te maken tusschen zui vering op grond van onvaderland- lievende gedragslijn tijdens de bezet ting en de beoordeeling van de alge- meene geschiktheid van den ambte naar, welke laatste geen zuiverin^s- gronden kan opleveren. Hierbij zal tevens de mogelijkheid in aanmer king genomen worden, dat, hoewel niet politieke onbetrouwbaarheid is' bewezen, het algemeen vertrouwen ln bepaalde gevallen onherstelbaar verloren is Voorstellen zijn te verwachten van Invoering van een algemeen geldende regeling, die de mogelijkheid biedt en de voorwaarden schept, dat het bedrijfsleven door middel van tucht rechtelijke beoordeeling wordt ge zuiverd, terwijl de wederopbouw van het bedrijfsleven niet meer dan strikt noodig ls' wordt gestoord. Aangezien zeer velen in ons bedrijfs leven dikwijls noodgedwongen of ook Indirect in meerdere of mindere mate voor den vijand hebben moeten werken, zal de verwijdering en vrij- heidsberooving zich ln hoofdzaak moeten beperken tot Q'e ernstige, directe gevallen, ingrijpende flnan- cleele maatregelen echter zullen Iedere soort uit hoofde van samen werking met. of hulpverleening aan den vijand verkregen winst teniet moeten doen. De berechting zal met spoed ter hand worden genomen vooral vin de leidende personenvan de N. S.B. en van de oorlogsmisdadigers Op een snelle zuivering van dé politie zal in liet bijzonder worden aangedrongen, speciaal ln ,|0 groote steden. Hierbij zal niet al léén op onvaderlandlievende da den. maar ook op corruptie gelet worden. Na deze zuivering van de pclitle moet de Politieke Opsporingsdienst zooveel mogelijk ln handen der po litie worden gebracht, terwijl bot onderzoek moet worden toevertrouwd aan daartoe te scheppen, uit Justi tieel oogpunt bevoegde, organen Het Tribunaalbesluit moet worden hor zien, in dien zin, dat sorteering der gevallen tot versnelling der bestraf fing kan leiden, dat meer vrijheid in de strafmaat ontstaat en dat zooveel mogelijk een rechterlijke beoordee ling gewaarborgd zij. Pers De zuivering van de pers dient snel te geschieden. Over de moge lijkheid tot verschijning of over de finitief verbod van, op grond van het Persbesluit, verboden bladen, zal zoo spoedig mogelijk een beslissing wor den genomen. Hierbij zullen in iedei geval de rechten van de bonafide il legale pers behoorlijk gewaarborgd worden. De minister-president zette vervol gens uiteen, dat niet alleen de voed selvoorziening. doch ook de ontzet tende nood op het gebied van huis vesting, huisraad, van kleeding en schoeisel dringend voorziening eischt. Onze arbeidskracht is vrijwel het eenige, dat ons gelaten werd en deze zelfs nog lang niet in de mate als voor den oorlog. Werkelijke welvaart voor iedereen kunnen wij alleen maar opbouwen door arbeid. Maken wij daar geen ernst mee, dan blijven wij een volk van arme menschen. In de eerste plaats zal al hetgeen noodig is zoo mogelijk moeten worden in gevoerd. De regeering vertrouwt, dat öe vrijwillige Inzameling van huisraad enz. voldoende resultaten zal ople veren om andere maatregelen over bodig te maken. Zij staat echter wel op het stand punt, dat het ln beginsel ongeoor loofd Is, dat de eene burger tenge volge van oorlogsvernielingen geen stoel heeft om op te zitten en de ander over huisraad beschikt, dat hij slechts eenmaal in de week of in het geheel niet gebruikt. Deze eer ste poging tot gelijkmatige verdee ling van het beschikbare is niet al leen noodig om onze getroffen medeburgers aan het noodigste te helpen, maar zij zal ook voor de saamhoorigheid van nut zijn en op den levensmoed der getroffenen een stuwende werking uitoefenen. Economisch herstel Herstel en opbouw van het Neder- landsche productievermogen zal alleen doeltreffend kunnen geschie den op den grondslag van een alge meen sociaal-economisch-financieel plan. waarin de richtlijnen, volgens welke het beleid moet worden ge voerd, zijn vastgelegd. Zulk een plan dient te worden ontworpen na aan wijzingen door den ministerraad, door een in te stellen wetenschappelijk bureau. Voor de eerste phase van het re- geeringsoptreden is noodig een Nood plan 1945, waarbij speciaal de urgen tie van de verschillende voorzienin gen ten opzichte van elkaar wordt overwogen en waarin vele verande ringen mogelijk moeten zijn, al naar den wisselenden stand van nationale of internationale zaken. Daarnaast moet direct een be gin worden gemaakt met het op stellen van een herstelplan 194G 1948, dat drie jaren moet omvat ten en waarvan een aantal onder- deelcn, met name de bouwnijver heid, reeds direct moet worden ge zien in een veel langer tijdsbestek. In deze plannen komt aldus reeds een belangrijk deel van het eco nomische beleid tot uitdrukking. Herstel van het Nederlandsche be drijfsleven zal moeten worden gezocht in opvoering van de productie, van de productiviteit van haar arbeid en van de werkgelegenheid, speciaal in die takken van bedrijf, welke de eerste levensbenoodigdheden, voe ding, woning, kleeding en schoeisel vervaardigen en in de industrieën, welke voor energievoorziening en transport van primair belang zijn Daarnaast zal tot versterking van onze economische voorziening een gezamenlijk optreden op de buiten- landsche markten voor in- en ver koop noodzakelijk zijn. De régeering zal een regeling ont werpen voor de organisatie van het bedrijfsleven ln groote samenvatten de eenheden. De regeering acht het van het grootste belang, jUist vanwege den grooten achterstand, onderzoekings- arbeid naar de technische, economi sche, sociale en cultureele aspecten van de productie zoo sterk mogelijk te bevorderen. De koopvaardijvloot leed geduren de den oorlog groote verliezen. Plan nen voor aanvulling en vernieuwen zijn in behandeling met de scheeps eigenaren en binnen zeer korten tijd kan een aanvang gemaakt worden met de uitvoering van den bouw van schepen, zooveel mogelijk op Neder landsche werven. Nieuwbouw van zeeschepen, kustvaartuigen en vis- schersschepen is noodig." Voortgegaan zal worden met de uitwerking van een pensioenregeling voor het personeel der koopvaardij vloot. De regeering ls verder voornemens een onderzoek ln te stellen naar de vraag, voor welke bedrijfstakken, ge deelten van bedrijfstakken of onder nemingen, naast die van het mijn bedrijf en de Ned. Bank, een over gang van particulier eigendom naar den publieken of semi-publieken eigendom uit een oogpunt van alge meen* belang is geboden. In dit ver band zal ook worden onderzocht wat dient te gebeuren met de verbeurd verklaarde en onder beheer gestelde bezittingen van Duitsche of van Ned, onderdanen. Land- en tuinbouw Onze land- en tuinbouw verkeeren S buitengewoon moeilijke omstan digheden en de vooruitzichten voor den komenden oogst zijn ongunstig Het herstel van de geteisterde gebie den zal met de meeste kracht wor den aangevat. Voedselvoorziening De voedselvoorziening van ons volk baart nog vele zorgen. Slechts indien de geheele bevolking haar plicht verstaat, zal het mogelijk zijn om te voorkomen dat het tegenwoor dige rantsoen moet worden vermin derd. Rechtsorde van den arbeid De werkers van hoog tot laag, zoowel in openbare bedrijven als in particuliere ondernemingen, moeten bij 't bedrijf worden betrok ken op een wijze, die hun doet ge voelen, dat met hun rechten, belan gen en gevoelens rekening wordt ge houden, maar dat zij dan ook mede verantwoordelijk zijn en dat een goe de vervulling varl hun taak een maatschappelijke plicht is. Een minimum levensstandaard zal zijn te waarborgen, waarbij inzonder heid rekening is te houden met de prijzen der gedistribueerde goe deren. Aangestuurd z?,l worden op een betere verhouding tusschen de belooning van verschillende catego rieën dan vroeger. Zoolang de ont wrichting van het bedrijfsleven en het tekort aan grondstoffen het niet mogelijk maken allen arbeid te waar borgen, zullen de gevolgen daarvan voor de arbeiders moeten worden op gevangen door wachtgeldregelingen en werkloosheidsuitkeringen van een ander karakter dan de vroegere steun. Hiertegenover staat echter, dat geen wachtgeld meer mag wor den uitgekeerd aan hen, die redelij ken arbeid weigeren. Bij de voorbereiding van een uit breiding der sociale verzekeringen en voorzieningen staat voorop de ur gentie van een verbetering der ouderdomszorg. Aan doeltreffende organisatie van gezondheidszorg zal bijzondere aan dacht moeten worden besteed. Cultureele zaken Wat onderwijs, kunsten en weten schappen betreft. De radio-omroep zal bij dit depar tement worden' betrokken. Met het oog op de groote cultureele beteeke- nis van pers en film zal worden na gegaan, in hoeverre deze zaken aan dit departement zullen moeten wor den toevertrouwd. Op het gebied der kunst zal de regeeringsbemoeiing van den grond af moeten worden ge organiseerd. Hetzelfde geldt van de volksopvoeding ln den rulmsten zin, daaronder begrepen de lichamelijke opvoeding en de jeugdbeweging. Een algeheele reorganisatie van 't geheele onderwijs zal worden voor bereid. Wederopbouw Verder ls door de regeering een nieuw ministerie van openbare Wer ken Ingesteld. Het zwaartepunt van de taak van dit ministerie zal liggen in de zorg voor het herstel van het verkeers wezen, voor de drooglegging van on derwaterzettingen en voor den we deropbouw van al wat aan onroerend goed in den oorlog verloren ging. Woningbouw Wil men den achterstand in wo ningbouw in 10 jaar inhalen en de vernielde woningen binnen dezen tijd herbouwen, dan zullen jaarlijks 65.000 70.000 stuks moeten verrij zen. de voorinleveringsbonnen vóór 30 Juni a.s. voor chocolade en koffie Wij stellen het zeer op prijs de gelegenheid te krijgen het contact, dat wij gedurende de afgeloopen jaren nog kon den onderhouden door prima kwaliteit te leveren, weer te kunnen vernieuwen. Zeer binnenkort hopen wij U dan weder onze eigen U welbekende Bensdorp-artike len te kunnen brengen. De mijnen in Limburg De regeering is voornemens de par ticuliere mijnen in Limburg volledig te nationaliseeren en daartoe de voorbereidende maatregelen te tref fen, opdat de eerstkom'ende gekozen volksvertegenwoordiging zich over deze plannen zal kunnen uitspreken. De afdeeling luchtvaart van het departement zal aanzienlijke verster king en moderniseering behoeven. Moderne voorlichting Een voorlichtingsdienst zal op ge paste wijze als het ware het denken der regeering voor het volk reprodu- ceeren. Zij zal vóór alles eerlijkheid dienen te betrachten, zoodat de ba sis van vertrouwen tusschen de re geering en de bevolking door de werking van dezen voorlichtings dienst wordt gesterkt. Daarnaast zal deze dienst ook oor en oog van de regeering moeten zijn, d.w.z. haar op de hoogte houden van hetgeen er in den lande omgaat. Deze regeerings- voorlichtingsdienst zal ook het pers contact met de journalisten dienen te onderhouden. De regeering wenscht in dit opzicht een hartelijke verhouding tot de Nederlandsche pers en treedt haar met vertrouwen tegemoet, echter ook met de opmerking, dat zonder gees telijke discipline in de perswereld geen vertrouwenspositie tegenover de regeering mogelijk is: Regeering als team Wij hebben ons voorgenomen, al dus de eerste minister, te trachten de coördinatie van de werkzaamhe den der verschillende departementen te bevorderen en daartusschen op tredende wrijvingsverschijnselen zoo veel mogelijk op te heffen. Daartoe worden een aantal kleine colleges uit den ministerraad gevormd, onder voorzitterschap van den minister president als coördineerend element, aan welke colleges bevoegdheid tot beslissen over bepaalde zaken wordt gedelegeerd. Zoo is er gevormd een Raad voor Algemeene Oorlog voering, bestaande uit de minis ters van Overzeesche Gebieden, Oorlog. Marine, Buitenlandsche Za ken en Scheepvaart; een Raad voor Binnenlandsch Be stuur, bestaande uit de ministers van Binnenlandsche Zaken, van Jus titie, van Sociale Zaken, van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, van Financiën en van Oorlog, een Raad voor Economische Zaken, bestaande uit de ministers van Bui tenlandsche Zaken, van Overzeesche Gebiedsdeelen, van Handel en Nij verheid, van Voedselvoorziening. Landbouw en Visscherij, van Finan ciën, van Sociale Zaken en van Ver keer en Energie, tenslotte de Raad voor Wederopbouw, omvat tend de ministers voor Openbare Werken, van Binnenlandsche Zaken, van Verkeer en Energie, van Handel en Nijverheid, van Voedselvoorzie ning, Landbouw en Visscherij, van Sociale Zaken en van Financiën. Nederland bezat voor den oorlog uitstekende landsdienaren. In de bezettingsjaren heeft dit corps ook naar den geest zeer geleden. Wij hebben allen gesaboteerd', de Hjn getrokken en de discipline is beden kelijk achteruitgegaan. Het moet helaas' open en eerlijk gezegd wor den, dat de nood van menig braaf rnensch de scherpste kantjes afge slepen heeft en dat de corruptie in ons land op ongekende wijze voort woekert. Aan dat alles aal een einde moeten komen. Het vaderland ver wacht van u, ambtenaren, dat gij alle bureaucratie de deur uitzet en in lederen burger den medemensch wilt erkennen. Er moet vóór alle dingen een einde komen* aan eiken vorm van geknoei en de regeering zal niet opzien tegen harde maatregelen bij iederen vorm van bewezen corruptie. Het aoeken van eigen wegen is ons niet vreemd en het zal zeker geen kunst zijn, om ook nu onder deze omstandigheden ln de geestelijke at mosfeer waarin wij nu leven weer de ondergrond'sche practijk tot nieuw leven te wekken en aan te vuren tot activiteit op die punten, waar men meent, dat de overheid tekort schiet. Laat ik dan nu hier van deze plaats nog eenmaal spreken als lid van de Adviescommissie van de landelijke K.P.-leiding en tot allen, die met zulke gedachten rondloopen met grooten nadruk de vraag richten: bent gij bereid, bij voorbaat bereid Betreffende de financieele positie van ons land merkte de minister president o.m. op: inzake het mone taire vraagstuk is 't verschaffen van zekerheid met betrekking tot de bui tenlandsche valutaverhoudingen van het allergrootste belang. Deze zeker heid mag echter niet worden ge kocht met het aangaan van verbin tenissen. die den gulden duurzaam op een maatschappelijk niet verant woord peil zouden blijken te fixee- ren, daar dit bijv. zou noodsaken tot het voeren van een binnenlandsche deflatie-polltiek, die na overwin ning der huidige schaarschte tot eiken prijs moet worden voorkomen. De erkenning van de bestaande openbare schuld, inclusief het uit staande (en bonafide verkregen) staats'- en centrale bankgeld, en bet toekennen van een economisch en sociaal verantwoorde tegemoetko ming ln geleden personeele en mate rieele oorlogsschade moeten als een nationale verplichting worden be schouwd. De bestaande geldovervloed mag geen ontoelaatbare prijsstijging veroorzaken, resp. het voortbestaan van een zwarte markt in de hand' werken en dient zoo spoedig moge lijk te verdwijnen. Eenige heffingen Ineens zullen onvermijdelijk zijn, zy zullen in het bijzonder hen treffen, die van den oorlog hetzij in hun vermogen lietzSj in hun inkomen hebben ge profiteerd en hen, die gezien hun draagkracht, daarvoor het meest in aanmerking komen. De buitengewone uitgaven zullen gedurende den eersten tijd een slui tende begrooting onmogelijk maken. Voor deze uitgaven zal hoofdzakelijk door leeningen, die ten deele in het buitenland zullen moeten worden ondergebracht, dekking gezocht moeten worden. Ten behoeve van den steun bij de financiering van het eco nomisch herstel komt de oprichting van overheidswege ln aanmerking van een Nationale herstelfinancierings- maatschappij, die In de credietbe- lioeflcn, die de particuliere banken niet kunnen vervullen, zal kunnen voorzien. De belastingopbrengsten zullen groot moeten zijn. Zal de volkshuishouding in staat zijn, zonder te zeer ln haar ont plooiing te worden geremd, aan de zen eisch te voldoen, dan moet het nationaal inkomen, zoowel in nomi- nalen als in reëelen zin stijgen. En bi) de keus der belastingen èn bij de besteding der overheidsgelden zal daarmede zooveel mogelijk moeten worden gerekend. dat er tot dusver voor sana toria, ziekenhuizen, tehuizen voor 'ouden van dagen, consuita- tiebureaux voor t.b.c.-patiënten en vo'or andere noodlijdenden vla centrale en bedrijfskeukens door het Ned. Roede Kruis 2.100.C00 kg voedsel is verdeeld? reBeering te zien de centrale het Nederlandsche volk, die om met uw aller hulp maar niet- £Cht' de oneindig zware vaarden om nu ze taali te aan" vaarden, om alle krachtpn in ?ipt Nederlandsche volk te bundelen en te richten op het eene doel dl her rijzenis van het nationale bestaan van het Nederlandsche volk? Het zal daarvoor noodzakelijk zijn, dat ieder van ons bereid is iets op te geven van zijn eigen opvattingen. Wij, uwe regeering, gelooven aan de gezonde krachten in het Nederlandsche volk. Wij doen een beroep op u en vragen uw aller medewerking van hoog tot laag, waar gij ook staat. De heer Karei Lotsy, die Woensdag avond op de gröote sportbijeenkomst in de' Apollohal te Amsterdam sprak, heeft o.m. medegedeeld, dat in het komend vcetbalseiao'en een noodcom- petitie en een hekercompetitie zullen.' worden gespeeld; de bereikte plaats in de eerste is van beteekenis voorde tweede competitie. De kwesties van promotie en degradatie en van het gesloten seizoen zullen op de komen de bondsvergadering worden behan deld. Over het algemeen tast men in het duister, wat de taak van den Politie- ken Opsporingsdienst betreft. Het doel van den P.O.D. is alleen het op sporen, het aanhouden en verhooren vón alle onvaderlandsche elamenten, zooals politiek onbetrouwbaren, col laborateurs en profiteurs. Het werk bestaat dus eigenlijk ln het „pan klaar maken" van de zaken voor het tribunaal gerechtshof. De P.O.D. kan de gearresteerden niet ln bewaring en ook niet in vrijheid stellen. Alleen het Militair Gezag heeft hierin te beslissen. Wel zal de Opsporings dienst aan het M. G. advies kunnen geVen. Vele menschen mopperen, dat er nog talrijke onzuivere individuen vrij rondloopen, vooral groote kop stukken. Zouden de instanties, met deze zaken belast, niet een beetje meer haast kunnen maken? vraagt men. Er bestaat een algemeene last geving, dat leden van de N.S.B.van den Jeugdstorm en van de Waffen- S.S. gearresteerd moeten worden. Col laborateurs en profiteurs vallen niet hieronder. Voor de aanhouding van deze personen heeft de P.O.D. een bewijsje noodig van het M. G. Met alle macht en middelen wil de Op sporingsdienst eraan medewerken, om de rust en orde onder de Haar- lemsche bevolking te handhaven. Maar het is noodzakelijk, dat een ieder daartoe een handje helpt. Op het oogenblik heeft de meening on der het publiek postgevat, qat het on-Nederlandsch zou zijn, de onzui vere elementen aan te geven. Met klem wordt er op gewezen, dat elkeen min of meer verplicht is de hem bekende „ernstige gevallen" te melden. Het ls toch de bedoeling, allen zondaars uit den bezettingstijd een rechtvaar dige straf te bezorgen. Het bureau van aangifte en inlich tingen ls gevestigd Nassauplain 51. Te Den Haag Is een complot ontdekt van een 12-tal personen, onder wié een vrouw, die zich de laatste maan den van de vijandelijke bezetting hoodzakelijk hebben schuldig gemaakt aan niet minder dan 14 moorden en ettelijke roofovervallen, onder voor wendsel, dat een en ander geschiedde op last van de „ondergrondsche". Leider was de 30-jarige K. De moorden werden voornamelijk door drie van dé twaalf personen gepleegd. Oranjefeesl ,,'t Kleverpark'' Voor vrijdag, 29 Juni, heeft de Oranjevereeniging ,,'t Kleverpark" een feest georganiseerd. Het pro gramma vermeldt o.a. vermakelijk heden voor de jeugd op het gem. sportterrein aan de Kleverlaan; uit voering van het kinderkoor „Da Nachtegalen", o. 1. v. mej. Kamp- meijer en den heer Mets; oud-Hol- landsche poppenkast; om 3 uur een hockeywedstrijd' M.T.S.Irenebrlga- de; des avonds om 7.30 uur een kerkconcert in de Nocrderkerk aan de Velserstraat. Van 8 tot 12 uur zal er op drie plaatsen in de buurt muziiek en dans zijn. DR. J. L. XOMBROCK Dr. J. L. Tombrock te Heemstede viert Zondag zijn zilveren ambtsjubi leum. Na in 1919 een jaar als assis tent in de St. Mariastichting te Haar lem gewerkt te hebben, nam hij in 1920 de practijk over van wijlen dr. E. Droog. In de laatste jaren was dr. Tombrock vertrouwensarts bij den distributiedienst. Er is onder voor zitterschap van den zeereerw. heer C. van Mierlo een comité gevormd, om den jubilaris te huldigen. De heer J- Veen te Heemstede, waarnemend gemeente-ontvanger, zal Zondag zijn 25-jarig jubileum ln dienst der gemeente vieren. Een Finsche delegatie onder lei ding van Baron Gripenberg, voorma lig Finsch gezant te Londen, ls te Londen aangekomen om te onder handelen over een nieuwe Engelsch- Finsche handelsovereenkomst, aldus meldt Reuter.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1945 | | pagina 2