RUSSISCHE WENKEN fel RIJK IN IEDER OPZICHT Einde van dit jaar gereed? BOEMELBARON SPIONNEERT Heete debatten in Londen N I E M E IJ E R J Zuivering van ambtenaren Engelschen vechten voor hun belangen ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1945 PAGINA 3 De week in vogelvlucht H.H. Wijdingen in Het Bisdom Haarlem Benoemingen Inlevering kolenbonnen J>s %en*°Ff P 0/ L A Spoorkaartjes voor oud geld Nazi-spion Burgers assisteeren bij geldsaneering In functie van „belasting- rechercheurs" IN 1946 WEER JAARBEURS? Het was een gebeurtenis zonder precedent toen Molotof in Londen op de Russische Am bassade een persconferentie be legde de aanwezige buitenlandsche correspondenten lieten niet na te vermelden, dat de Sovjet-minister voor het eerst sedert zijn verblijf in Londen niet omringd was door par ticuliere detectives. Doch van meer belang waren de antwoorden, welke hij gaf op de gestelde vragen. Hij ontweek bescheiden alles wat zou kunnen lijken op het prijsgeven van de geheimen der conferentie van mi nisters van Buitenlandsche Zaken, oorzaak van zijn verblijf in Londen, maar greep daarentegen dankbaar de gelegenheid aan, het Russische stand punt nog eens te onderstrepen ten aanzien van de regeeringen van Bul garije, Hongarije en Roemenië. Hij verklaarde veelzeggend, dat hij wel een land, wist, waar de regeering heel wat minder den tegenwoordig zoo druk besproken volkswil vertegen woordigt. Het was een typisch Rus sische wenk veelzeggend en ge heimzinnig en toen een der jour nalisten wilde weten op welk land, deze toespeling sloeg, zweeg Molotof. Later zeide hij, dat het van groot be lang voor de geallieerden zou zijn, wanneer er zoo spoedig mogelijk vér- kiezingen in Griekenland zouden worden gehouden. Er ging velen een licht op! Dus nog steeds: de Balkan. Het is In Londen geen rustige week ge weest. De ministers der Groote Vijf hebben dagelijks geconfereerd, maar de communiqué's onthullen slechts weinig meer dan den duur der besprekingen. Het blijft een raden naar de resultaten, zooals we gewend, zijn, na Potsdam en Quebec. Intus- schen weten we waarover het ging: Triest en omgeving. Maar het is er waarschijnlijk niet bij gebleven. Want nu de machtige heeren toch bij el- kaai- zijn, meenen allen die moeilijk heden, verlangens of eischen hebben, dat men niet beter tot zijn doel kan geraken dan door 'n woordvoerder naar Londen te zenden. Zoo zag deze week een stroom van bezoekers, delegaties en afgevaardigden op weg gaan naar Londen, want voorwaar: moeilijk heden zijn er in dit na-oorlogsche Europa! Joego-Slavië zond een delegatie. Italië werd gehoord: het lag voor de hand, want Triest stond op h'et spel. Ook Léon Blum verblijft sinds een week of twee in Londen. Griekenland zond zijn Regent met een verlanglijst ten nadeele van Bulgarije en Al banië. En Polen kwam, op den voet gevolgd door Oekraïne en Wit-Rus- land. Deze beide laatsten, de jongste autonome leden van de Sovjet-Unie, werden besteld door Molotof: iedere stem is er één in het kapittel. En ten slotte werd één ding bereikt: Triest is van het programma afgevoerd. De stad komt onder internationaal be heer een vrijhaven dus. De gren zen zullen nader worden vastgesteld aan de hand van den landaard der bewoners. Een oplossing, die aan de eischen van het gezond verstand schijnt te voldoen. Het tweede punt op het officieele programma heette: Italiaansche ko loniën. Maar ook hier wist men niet van toegeven en er werd wéér gespro ken over een internationaal trustee ship. Tot Molotofr op zijn persconfe rentie de zaak behandelde brus- keerde is wellicht het juiste woord. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft Zaterdag 22 Sept. in de Kathe drale kerk St. Bavo te Haarlem de volgende H.H. Wijdingen toegediend: het H. Priesterschap aan de eerw. heeren: A. P. F. Angevaare, B. J. van Bommel, H. W. A. Brans. B. M. v. d. Brink, J. A. H. Buffing, N. Bijnsdorp; C. P. v. Dam, C. F. A Geraets, W. J. de Graaff. P. M. de Groot, P. H. Heemskerk, A. J. Hoge- ma, B. C. Hoogeveen, J. w. M. de Jong, W. A. J. Koenekoop, M. J. A. de Leur, G. A. J. v. d. Meer, A. J. Meijer; Th. J. M. Naastepad, W. F. Perquin, S. Schut, W. C. Tamis, A. M. Vulsma, A. H-. P. A. Wiegerinck. Vervolgens de vier lagere H.H. Wij dingen aan-de eerw. heeren: J. J. M. Agterof, E. v. Diepen, Th. J. M. V. Dongen. G. Th. J. Friesen, A. W. de Greef, H. F. Hamakers, G. J. Klin kenberg, Th. G. J. Kloeg, Th. J. Kra mer, P. J. Krol. H. W. J. Kuipers, S. H. J. v. d. Meer, A. G. W. Nijs, M. v. d. Ploeg, J. Sikkink en J. A. v. d. Zeijden, allen theologanten van het seminarie te Warmond. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan den hoogeerw. hooggel. heer kanunnik W. J. J. de Jongh als pre sident van het Theologicum te War mond en hem benoemd tot pastoor te Ouderkerk a. A Amstel; tot pre sident van het Theologicum te War mond den zeereerw. hooggel. heer H. J. van Deursen, die directeur was van het-Philosophicum te Warmond. Vervolgens tot pastoor te Dordrecht (H. Bonifaciusj den weleerw. heer D. Schoenmaker, die pastoor was ts Ouderkerk a. d. Amstel. Verder tot pastoor te 's-Gravenhage (O. L. Vr. v. Goeden Raad) den weleerw. heer W. Ch. c. M. van Alphen; tot pastoor te Badhoevedorp den wel eerw. heer J. p. van Zon; tot rector van het ziekenhuis S. Joës de Deo te Haarlem den hoogeerw. heer ka nunnik offlciaal C. G. van Trlgt, die professor was in het Kerkelijk Recht aan het Theologicum te War mond. Van 24 September af tot nader order kunnen de bonnen 43 B.V., 44B.V., 45B.V. en 46B.V. nog bij den brandstoffenhandel worden ingele verd. Internationaal trustee-ship aldus Molotof, is nog nooit vertoond terwijl toezicht, uitgeoefend door één mogendheid, veel meer veiligheid biedt. Alweer was één der Journalis ten niet tevreden met deze vaagheid. Of Rusland soms zelf belangstelde in de Italiaansche koloniën? Molotof glimlachte: „Hierin kon wel eens een greintje waarheid ste ken'' en alweer ging er bij velen een licht op. Maar over de koloniën is niet meer gesproken. Het was ove rigens niet de eenige conferentie, deze Groote Vijf aan de ronde tafel. Bevin heeft nog tijd gevonden, alle Britsche vertegenwoordigers in het Midden-Oosten rond zich te ver zamelen om, zooals het officieel heette: alle financieele, economische en sociale problemen van het voor Engeland zoo uiterst belangrijke Midden-Oosten te bespreken. Het communiqué vermeed zorgvuldig te vermelden of er ook politieke pro blemen bestaan in dat gebied. Maar er zijn dingen die té bekend zijn, om nog over te praten. Een van die din gen heet Palestina en een tweede mo gen we kortweg olie noemen. Ten slotte Washington, ook daar een conferentie. Niet zoo schitterend van uiterlijk niet zoo sprekend tot de naar vrede strevende menschheid -maar voor de wereld van onmis kenbaar belang. Daar confereert Eh- gelands grootste financieele expert. Lord Keynes. Inderdaad heeft hij deze week min of meer alléén gecon fereerd. Hij heeft gedurende eenige dagen Engelands uiterst précaire fi nancieele en economische situatie uiteen gezet, die het gevolg is van het plotseling beëindigen door de V. S. van hun leen- en pachtleverin- gen. Halifax, de ambassadeur die eigenlijk reeds zijn ontslag had gevolg van den uitslag der Britsche verkiezingen vergezel* hem, een waardevolle steun, gebaseerd op het vertrouwen dat het Witte Huis in hem stelt. Er wordt niet veel over bekend gemaakt en de besprekingen zijn nog in het eerste stadium, maar Halifax zond een boodschap vooruit om, als het ware, reeds tevoren de juiste sfeer te scheppen. Toen hij met Lord Keynes in de V. S. arri veerde, sprak hij tot de Journalisten: „We komen niét als bedelaars Intusschen is de taak van Keynes er niet eenvoudiger op geworden. Het heet, dat hij zich voorstelt een rente loos voorschot te verkrijgen om de eerste allergrootste moeilijkheden te kunnen bestrijden, doch Dinsdag werd in Washington bekend, dat Rusland een leening van de V. S. heeft gevraagd tegen normalen rente voet, waarmee Engelands kansen op, hulp een geduchten klap hebben ge kregen, aangezien het wel zeker schijnt, dat de V. S. niet aan beide aanvragen zullen kunnen voldoen en uit den aard der zaak tot datgene zullen besluiten dat de meeste voor deden af zal werpen. HET GEBIED VAN TRIËST osentacfj rfrjmburg Laibach Otxr i~aiba<fi dme Gorizia AidussoncS u Mon Falcone (jraco%nf l ü\ÈST(-3rWcas'n\ dpodislria Mootona riome O Ë-r-, ICanfanaro Rovgnoif* *-'7 A bba 7 ta-r- Susak —BENZINE en nu nog ons kopje ECHTE koffie en thee van Om het publiek tegemoet te ko men. nemen de Spoorwegen en de reisbureaux, welke spoorkaartjes ver- koopen. nog tot en met 2 Oct. a.s. oud geld in ontvangst. De plaatsbe wijzen voor 36 Oct. kunnen op alle werkdagen tot en met 2 Oct. ge kocht worden bij de reisbureaux. Op de stations kan het publiek Zondag 30 Sept. van 912 uur en van 13— 18 uur eveneens voor die dagen kaartjes koopen. Men moet met ge past geld betalen. In geen geval zal bij aanbieding van oud geld nieuw wórden teruggegeven. Voor onge bruikte plaatsbewijzen wordt na 25 Sept. geen restitutie verleend. Bij opruimingswerkzaamheden aan het Arnhemsche telefoonkantoor werden vijf arbeiders onder neer stortend puin bedolven. Vier hun ner werden ernstig gewond. Achttiende Zondag na Pinksteren Als Sint Paulus in het. Epistel schrijft: „Te allen tijde dank ik God om u", dan voegt hij daar onmiddel lijk de reden voor die dankbaarheid aan toe: „voor de genade Gods, die u is geschonken in Christus Jezus; want door Hem zijt gij rijk geworden in ieder opzicht." In deze woonden ligt de kern van alle christelijke blij moedigheid. Nooit is een waarachtig Christen wanhopig, want door alle donkerte heen straalt voor hem toch het glorierijke licht van den Verrezen Christus, die een onderpand is voor zijn eigen opstanding; nooit is hij verlaten, want Christus deelt zijn eenzaamheid; nooit is hij arm, want hij kan putten uit de ondoorgronde lijke rijkdommen van Christus. „Rijk in ieder opzicht". Wanneer wij ons dan toch soms arm en verlaten ge voelen, komt dit dan niet, omdat wij niet volkomen Christen zijn en daar door niet Christus in zijn volheid bezitten? Wij verwachten vaak te veel van de wereld, die onvolkomen ls en te weinig van Christus, in Wien alle volmaaktheid gevonden wordt. Een Christen behoeft nimmer de goede dingen der wereld te vreezen, hij kan er zich in verheugen en verblijden. Maar wat hij wél moet vreezen is de geest dezer wereld, de wereldsch-ge- zindheid. „Alles ls het uwe", zegt St. Paulus. Maar slechts op voor waarde, dat wij onthecht zijn aan onszelf en toebehooren aan Christus. „Alles is het uwe, de wereld, het leven, de dood, heden en toekomst, maar gij behoort aan Christus, en Christus aan God." (1 Cor. 3, 2223). Wie God heeft toegelaten in zijn hart, bezit die verheven zelfonthechting, waarin men zichzelf hervindt om een. nieuw leven te leven dat rijk en vruchtbaar is. „Wie om Mij zijn leven verliest, zal het vinden." (Mt. 10, 39). Wanneer men zich eenmaal zoo heeft weten te verliezen om zich zelf terug te vinden, dan kan men zonder vrees in de wereld gaan, om dat men dan altijd de ware vrijheid bezit. Alleen Christus kan ons het volle leven geven, zonder Hem kwijnt niet slechts ons geestelijk leven, maar verliest ook het goede der aarde zijn diepsten zin. Het is opmerkelijk, dat Christus den lamme, die genezing zocht, eerst het leven der ziel terug schenkt; „Uw zonden zijn u verge ven", alvorens Hij hem van zijn licha melijke kwaal bevrijdt. Zoo moet ook aan de materieele ontreddering, die thans den wederopbouw remt en de activiteit verlamt, een geestelijke vernieuwing en wederopstanding voorafgaan. En wanneer Christus zich gewaardlgt ook ons te genezen, dan is het met diezelfde gewone woorden, die Hij richtte tot den lamme: „Sta op en ga naar huis." Hij spoort ons niet aan tot uitzon derlijke avonturen of grootsche hel dendaden, maar tot het aanvaarden van onzen dagelljkschen, huiselijken plicht. „Ga naar huis." Dé heilig heid, die Hij verwacht, wordt bevoch ten in het avontuur van het gewone: door te leven overeenkomstig den wil van God en door in allen een voud dag aan dag onzen plicht te doen in gezin en maatschappij. Niet achter verre, onbereikb'are horizon ten ligt het geluk verscholen, maar In het aanvaarden van de taak, die God ons te vervullen gaf in Kerk, gezin en samenleving en in het leven naar Christus' geest, die „vrede schenkt aan allen, die Hem verbei den." (Intr.) K. In de weJcelijksche radiocauserie „Op de brug" sprak gisteravond dr. L. J. M. Beel, minister van Binnenlandsche Zakenover de zuivering van het overheidsperso neel. Uitvoerig behandelde hij de vier gronden, waarop het zuive ringsbesluit berust; ontslag krach tens dit besluit draagt een ont- eerend karakter en aanspraken op pensioen gaan als regel teloor. Tot dusver zijn ongeveer 600 ontrouwe gezagsdragers ontslagen Naast deze categorieën, die den vijand rechtstreeks hebben gediend of daartoe bereid waren, staat nog een groep, gevormd door degenen, die in feite door hun houding en optreden onvoldoende tegenover den vijand stelling hebben genomen door het volgen van een opportunistische politiek, toen dit niet langer geoor loofd was. Tal van ambtenaren heb ben niet geaarzeld heen te gaan; dit had hen, die op hooge posten ston den en bleven schipperen en lavee- ren, mede tot nadenken moeten stemmen. Het is onduldbaar, dat aanwijzingen werden gegeven aan arbeiders tot spitten en graven voor verdedigingswerken, dat actieve me dewerking werd verleend aan instel lingen als de winterhulp, nadat het karakter dezer instelling was komen vast te staan. Degenen, die in ern stige mate het inzicht hebben ge mist, dat in den geestelijken weer stand tegen den drang van de bezet tende macht' om ons volk tot een nationaal-socialistisch volk onder Duitsche oppermacht te maken, de kracht en de toekomst van ons volk lagen, alsmede zij, die door telkens laveeren, schipperen en bakzeil halen gebrek aan beginselvastheid hebben getoond, hun eigen persoon en po sitie hebben overschat en de waarde van een principieele politiek hebben onderschat en daardoor het geestelijk verzet van ons volk in belangrijke mate hebben ondermijnd, dienen naar het oordeel der regeering niet langer deel uit te maken van ons bestuursapparaat. Deze ambtenaren mogen noch tans allerminst op één lijn worden gesteld met de eerstgenoemde 4 categorieën. Hun kan ongevraagd eervol ontslag worden verleend, onder toekenning van wachtgeld. De arrestatie van een „vroolijken ouden Fruisischen baron", die van Fransche meisjes hield en zich graag liet fotografeeren, zal, vol gens een Fransche bron, kunnen leiden tot het ontdekken van een belangrijke groep nazi-spionnen te Parijs, aldius meldt Ass. Press uit Wiesbaden. Baron von Selasins- ky, een 60-jarige- oude heer-met-monocle, was gearresteerd in het ver loop van een normaal onderzoek naar een op mysterieuze wijze ver dwenen, mooi Fransen meisje. Het meisje, welks naam niet werd bekend gemaakt, ver dween kort voor de be vrijding van Parijs en ls nog niet gevonden. Von Selasinsky heeft toegegeven, dat het meisje Parijs met hem had verlaten, doch heeft gezegd, dat zjj van hem was wegge gaan om zich Beieren te begeven, en dat hij sedertdien nooit meer iets van haar heeft gehoord. Dat wa ren alle Inlichtingen, die hij kon verstrekken, aldus lult. Marre, zou Luitenant Roger Mar- kunnen leiden tot de re, een Fransche ver- onthullingen van een bindingsofficier bij het belangrijken kring van Amer. militaire bestuur Fransche collaborateurs, in Wiesbaden, heeft ge- die men tot dusverre zegd, dat het onderzoek van Selasinsky's huis vele aanwijzingen van veel grootere beteekeni^ heeft opgeleverd. Een daarvan was een serie nog niet als zoodanig heeft ontdekt. De ba ron is aan de Fran- schen uitgeleverd, die Jem voor verdere on dervragingen te Mainz vasthouden. Marre heeft tevens medege deeld, dat uit het on derzoek in Selasinsky's huis ook is gebleken, dat deze de systemati sche roof van schilde rijen en andere artike- foto s van den baron in len van waarde in Duitsche uniform. Een Frankrijk leidde. Een foto toont hem, terwijl der foto's toonde den hy Hitler de hand baron met Franz von schudt. Op een andere Papen, den krachtigen foto brengt hij den „grijzen vos" van de nazi-groet. Bovendien Duitsche diplomatie, heeft men twee docur Andere fotografieën menten gevonden, één wezen er op, dat de waaruit blijkt, dat Se- slanke Pruis ook met laSlnsky een SS-com- vorstelijke personen mandant was, en het omgang had gehad Op andere, dat een dagboek een der foto's zag men naar is, waarin de namen van hem met koning Gus- dozijnen prominente taaf van Zweden, maar Franschen voorkomen, het is niet bekend, die tijdens de bezetting wanneer deze foto was hem te Parijs hebben genomen, gefêteerd. Dit dagboek, Een voorgenomen wijziging beoogt, dit ontslag ook zonder het praedi- caat „eervol" te verleenen en de wachtgelduitkeering facultatief te stellen, pensioenaanspraken blijven behouden; plaatsing elders in over heidsdienst is verboden zonder toestemming van den minister, die het ontslag verleende. „Staking'' van een ambtenaar be- teekent niet, dat de gegrondheid van de ingediende klacht vast staat. De man behoudt zijn salaris, in te genstelling tot een geschorsten collega, wien een uitkeering ter voor ziening in noodzakelijk levensonder houd kan worden verstrekt. Uitvoerig behandelde de bewinds man de taak van het z.g. Centraal orgaan, onder voorzitterschap van oud-minister Boeyen, en sprak zijn scherpe afkeuring uit over onverant woordelijk en lichtzinnig optreden van velen, waarvan zelfs de besten uit ons volk de dupe dreigen té wor den. Met de zuivering zelf wordt de grootst mogelijke spoed betracht. Van de zijde der regeering wordt er alles op gezet om zoo eenigs/.ins mo gelijk vóór het einde van dit jaar tot een eindbeslissing ln deze zaken te geraken. In zijn radiopraatje van Woens dag J.I., dat „De Patriot" gewijd had aan degeldsaneering, heeft hij den verloofden, die waarschijnlijk met den schrik in hefe hart hun spaar potje voor hun uitzet naar de bank brengen, de verzekering gegeven, dat zij bij de deblokkeering van hun saldo kunnen rekenen op medewer king, waar het de inrichting van hun toekomstige woning betreft. Voorloopig wilde hij echter al vast mededeelen, dat minister Lief- tinck besloten heeft, dat in elke inspectie personen uit de burgerij worden aangetrokken, die behulp zaam zullen zijn bij de opsporing van eventueele gelden, die men aan het land zou willen onttrekken. Naar analogie van den onbezoldig- den rijksveldwachter zou men ec-n dergelijken functionaris een onbe- zoldiguen belasting-rechercheur kunnen noemen. Hier ontstaat de figuur van den niet-ambtenaar, die den officieelen inspecteur alle aan wijzingen verstrekt, die hij maar krijgen kan en die voor een behoor lijke heffing van waarde zijn. Tot hem zal de bevolking zich kunnen wenden, als was hij de inspecteur zelf. PARIJS, 21 Sëpt. (AP). Volgens een zegsman van den Quai d' Orsay is het tusschen de Engelsche en Russische ministers van Buiten landsche Zaken, Bevin en Molotov, nogal eens tot botsingen gekomen aan de conferentietafel van de Groote Vijf, hetgeen geheel in con trast is met de kalmte op de vorige conferenties. Ér wordt op gewezen, dat ieder onderwerp van bespreking, waarbij Russische en Engelsche be langen waren gemoeid, eindigde in verhitte debatten, waarhij de beide mannen, niét hun vuist op tafel sloegen en begonnen te schreeuwen. Men zegt, dat B'evin sneller warm loopt dan Anthony Eden, de voor malige Engelsche minister van Bui tenlandsche Zaken. Het schijnt, dat de atmosfeer van de huidige be sprekingen veel verschilt van die ln San Fïanclsco. Een uitgesproken verandering schijnt zich ook te heb ben voltrokken in de houding van de Ver. Staten inzake specifiek En gelsche belangen. In San Francisco waren de Amerikanen altijd de eer sten om het Engelsche standpunt te steunen. In Londen echter laten de Amerikanen de Engelschen hun eigen zaakjes opknappen, terwijl zij rustig toekijken. De Franschen too- nen zich zeer dankbaar voor het feit, dat men meer en meer naar hun stem luistert en zij wijzen er op, dat het hun vertegenwoordiger, Georges Bidault, was, die Donder dag de Balkanbesprekingen leidde. Beter kan '1 niet.~> Zelfbewust en ongenaakbaar, van onover troffen samenstelling, dat is het vliegend lort. Ook Blue Bnnd weet wat V,.; aamenstelling waard U. Zijn de grond- en hulpstoffen weer op het Blue Band peil, dan komt er weer BB 1-0311 Volgens den Quai d'Orsay waren de Franschen dadelijk by de Potsdam besprekingen er niet zeker van, dat zij eenige zeggenschap zouden ver krijgen in de B'alkankwesties, niette genstaande het feit, dat gedurende de periode tusschen de 2 wereld oorlogen Frankrijk aan het hoofd vgn de Kleine Entente stond en landen als Tsjecho-Slowakije en Roemenië zich tot Frankrijk wend den als hun leider. De Raad van Beheer van de Kon. Nederl. Jaarbeurs heeft de mededee- ling ontvangen, dat de geallieerde autoriteiten een belangrijk deel van de Jaarbeursgebouwen hebben vrij gegeven. In verband hiermede zullen de noodlge voorbereidingen worden getroffen, die Indien de omstan digheden medewerken het houden van een Voorjaarsbeurs in 1946 mogelijk zullen maken. Het juiste tijdstip wordt nader vastgesteld. LITURGISCHE WEEKKALENDER ZONDAG 23 Sept.; I8e Zondag na Pinksteren. 2. H. Linus (uit de nieu we Mis der heil. Pausen); 3 H. Thecla 4. H. Geest; Credo; Praef. H. Driev. MAANDAG 24 Sept.: O. L. V. tot Vrijkoop der Slaven. 2. H. Geest. Credo. Praef. H. Maagd. DINSDAG 25 Sept.: Mis v.d. vo- rigen Zondag. 2. A. cunctis, 3. naar keuze. 4. H. Geest. Gewone Praef. WOENSDAG 26 Sept.: H. Cypria- nus en Justina. 2. 3. 4. als Dinsdag. DONDERDAG 27 Sept.: H. Cosmas en Damianus. 2. 3. 4. als Dinsdag. Vrijdag 28 Sept.: H. Wenceslaus. 2. 3. 4. als Dinsdag. ZATERDAG 29 Sept.: Kerkwijding van den H. Aartsengel Michael. Credo. ZONDAG 30 Sept.: 19e Zondag na Pinksteren. 2. H. Hieronymus. 3. H. Geest. Credo. Praef. H. Drlevuld. De afdeellngen van den.R. K. Mid denstandsbond ln het bisdom Haar lem hebben de reorganisatieplannen besproken, onder leiding van den heer v. d. Brule, die in het demis- slonnaire hoofdbestuur het voorzit terschap heeft aanvaard. Er zal bin nenkort een Centrale Raadsvergade ring worden, gehouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1945 | | pagina 3