Misbruik van monopoliepositie BLU1 Nog niet naar Mekka Father J. Staal f Van het witte doek Wie werkt al eten! H.M. de Koningin Nieuw geld afhalen ZATERDAG 6 OCTOBER 1945 PAGINA 2 STAD EN OMGEVING 1 Yi jaar gevangenisstraf voor leider der VBNA Ruiten troef! Wat geschiedt er in Indonesië? AGENDA Eerste ledenconcert H.O.V. Candidatenlijst der communisten Gerehabiliteerd Openbare aanbidding te Rotterdam Uitreiking van nieuwe bonkaarten Aanvraagformulieren schoenen en nieuwe bonkaarten Nijmegen wil „vierdaagsche" houden SCHAAKPROBLEEM DAMPROBLEEM WAT BIEDT DE RADIO ZONDAG? De terechtzitting in het Paleis van Justitie te Haarlem, welke ruim acht uur duurde, werd gister- jniddag vervolgd met het requisitoir tegen de verdachten in de V. B. N. A.-zaak door den Officier van Justitie, mr. v. d. Valk Bouman. Na een uitvoerige schets van de ontwikkeling der knoeierij met aardappelen, kwam de Officier tot de conclusie, dat alle verdachten schuldig waren aan het ten laste gelegde. „Zij bezaten een monopoliepositie, deze grossiers, en hadden als zoo danig een groote verantwoordelijk heid te dragen. Vooral verd. v. d. Oord draagt een zware schuld, om dat bij de absolute leider van het verdeeikantoor was. Tegen hem eisch ik anderhalf jaar gevangenis straf." C. P. Schrama, G. A. Verbeek, Th. de Vries, M. v. Latum, S. T. de Vries, P. A. Kroezen en A. Boon hoorden ieder vier maanden ge vangenisstraf tegen zich eischen. Voor H. Bredeveld vroeg de Officier twee maanden. In een pleidooi, dat niet alleen bijzonder uitvoerig maar ook opval lend icherpzinnig was, betoogde mr. van Löben Seis, dat zijn cliën ten niet vervolgbaar zijn, aangezien de aardappelen-distributiebeschik king is geschorst. Spr. betwistte dat de bevolking van Haarlem en om geving door de handelingen van verdachten te kort is gedaan. „De overheid zelf", aldus de ver dediger, „heeft zich in dien tijd schuldig gemaakt aan het onrecht matig bemachtigen van aardappe len. In de eerste maanden van 1945 werd niet minder dan 4500 ton aardappelen geleverd aan de ge ineenten Haarlem, Bloemendaal en IJeemstede en bovendien aan de Diaconie, de Brandweer en andere Instellingen. Wannneer je niet in gemeentedienst werkte, kon je naar aardappelen fluiten. om wor den deze menschen dan beschul digd dat zij op eigen houtje de aardappelen gedistribueerd heb ben?" Bovendien staat in nun cre dit dat zij l>/2 millioen kilo aard appelen op eigen initiatief naar Haarlem hebben gebracht c dat zjj een deel van dit voedsel met anderen hebben gedeeld. Van v. d Oord kan niet bewezen worden dat het plan van de 5 mud van hem is uitgegpan." De verdediger vroeg den Politie rechter deze zaak ter beoordeeling van het hoogste rechtscollege voor te leggen en deed een dringend verzoek tot invrijheidstelling van de verdachten en een schriftelijke vonniswijzing. Mr. de Vilder vroeg voor zijn cliënt vrijspraak, subs, ontslag van rechtsvervolging. Mr. v. d. Wall sloot zich aan bij het pleidooi van mr. van Löben Seis. De politierechter, mr. C. G. Bijleveld, wees hierna vonnis, dat door de verdachten staande werd aanhoord. J. J. v. d. Oord werd veroordeeld conform den eisch, zeven grossiers tot een gevan genisstraf van 3 maanden en H. Bredeveld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maan den; allen met aftrek van pre ventieve nechtenis. De politie rechter kon zich niet vereenigen met de juridische argumentatie van de verdedigers. Hij achtte alle verd. schuldig aan de over treding van de distributiebeschik king, hetgeen strafbaar Is. Daar de zeven grossiers reeds drie maanden in voorarrest had den doorgebracht en zij afstand deden van hooger beroep, konden zij de rechtszaal vrij verlaten. De veertien andere verdachten in deze rechtszaak hadden zich hierna te verantwoorden. Conform den eisch vari den Officier van Justitie werden sommigen van hen veroor deeld tot een geldboete, subs, hech tenis. Vier controleurs werden vrij gesproken. In het interneeringskamp ,,Ku- Ching" te Serawak is in Mei 1944 in den ouderdom van 57 j'aar overleden father J. Staal, missionaris van Mili um. Pater Staal werd 16 April 1887 te Haarlem geboren, 21 September 1912 briester gewijd en vertrok 13 Novem ber 1912 naar Serawak (Borneo). In i924 kwa mhij voor het eerst naar Haarlem over, en daarna in 1935: In Augustus 1936 vertrok pater Staal <weer naar Borneo. Omstreeks No vember 1943 ontving zijn familie te Haarlem vla het Roode Kruis het bericht, dat h(j geïnterneerd was floor de Japanners en verbleef ip het kamp „Kuching", Serawak, waar pater Staal in Mei 1944 aan malaria- Koortsen ls overleden. In Luxor draalt deze week de film „Orkaan", een zeer spannend avon turenverhaal, zich afspelend op een Van de Zuldzee-ellanden. Een .teugdig gevangene weet te ontvluchten, doch wordt op last van den gouverneur Van het eiland steeds vervolgd. De Jonge man geniet echter voorspraak |n hulp van een priester, Vader Paul, fn een dokter. Dan breekt een orkaan los, die het heele eiland verwoest. De ontvluchte gevangene weet echter Velen te redden, onder wie de echt- genoote van den gouverneur. Vader Paul weigert te vluchten en komt om. Kn de gouverneur laat dan den edel moedig gevangene, die meer door een samenloop van omstandigheden |n. de gevangenis terecht gekomen ts, eindelijk los, zoodat deze vereenigd Kan blijven met vrouw en kind. Een film, die de aandacht geboeid tloudt. Palace. „Het geluksnummer" heet fle dwaze en onzinnige film, waarin James Stewart en Paulette Goddard Be hoofdrollen spelen. Maar het kan •en mensch goed doen van ge- gonde dwaasheid getuige te zijn en fr hartelijk om te lachen. Dat ls het geval met deze muziekfilm, met èen beetje show, veel grappen en een origineel slot. In Rembrandt wordt de film ver toond „De lamp blijft branden". Een Charmante archltecte, wier bediende een ongeluk krijgt, voelt zich plot jfeiing geroepen tot verpleegster. Zij Wijdt zich aan dit mooie beroep, doch Jiordt verliefd op een patient. Wan fleer zij echter moet beslissen, geeft Bij er de voorkeur aan ten dienste te blijven van noodlijdende menschen. s De film In Frans Hals-theater laat tóen hoeveel moeilijkheden de Fran- Sche politie heeft den beruchten ju- tteelendief Pépé le Moko, die ver blijf houdt in de Kashba te Algiers, fen doolhof van steegjes en straatjes- tb arresteeren en hoe zij er ten slot te in slaagt.1 De bekende Fransehe filmster Jean Gabln speelt hierin de hoofdrol. UITBREIDING DIENSTREGELING Van morgen af zullen de treinen OP het traject Beverwijk—Haarlem ook des Zondags rijden; de dienst regeling ls als op werkdagen, met uitzondering van trein 7.51, die ver valt. In Haarlem en Heemstede wordt de actie VenrayNijmegen, die een groot succes was, van 8 tot 13 Oc tober voortgezet met een inzameling van glas. Alle soorten glas zijn wel kom, ook oude spiegels, broeikas- ramen enz. enz. worden graag in ontvangst genomen, iün en ander wordt in de bepaalde week afge haald. In verband met de berichten over den toestand in Indonesië zullen Ra den A. Poeradiredja en Mr. W. Ch. E. A. de Vries, hoofdbestuursleden van het Verbond van Indonesische Bur gers (V.I.B.), Maandag 8 Oct. om 7.30 uur in „De Leeuwerik", Kruisstraat 30, Haarlem, spreken over: „Wat ge schiedt er in Indonesië?" Stadsschouwburg: 6 Oct. Hoofd stad-operette in „Driemeisjeshuis", 8 u.: 7 Oct. idem, 2 en 8 u; 8 Oct. Charlotte Kohier in „Frasquita", 8 u.; 9 Oct. G. en W. „De mooiste oogen van de wereld", 8 u.; 10 Oct. Openbare Vergadering der N.V.B, over „Annexatie", 8 u.; 11 Oct. Oost en West-Indische Kunstavond, 8 u.; 12 Oct. Voor de Ned. Ver. van Huis vrouwen cabaret Chiel de Boer, 2 u.; Kennemertooneelgroep in „De Kleine Apostel", 7.45 u.; 13 Oct. Tooneel- groep „Comedia" in „Pas op voor stille waters", 8 u.; 14 Oct. „Come dia" in „Comediespelen", 2 en 8 u. Gein. Concertgebouw: 8 Oct. H.O.V.-Volksconcert, 8 u.; 11 Oct. Hongaarsch strijkkwartet, le concert Beethovencyclus, 8 u BIOSCOPEN Rembrandt: De lamp blijft bran den, 2.30, 4.45, 7.15 en 9.30 u Cinema Palace: Het Oeluksnummer, 2, 4.15, 6 45 en 9 u.; Luxor: Orkaan, 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Frans Hals: Pepe le Moko, 2, 4.30, 7 en 9.15 u. Te Beverwijk is opgericht de Ken- nemer Sociëteit. Op dit eerste ledenconcert onzer Haaxlemsche Grkestvereeniging, door een nagenoeg geheel bezette zaal bijgewoond, werd het ensemble weer geleid door Hein Jordans, die bij zijn binnenkomen een bouquet in de Haariemsche kleuren op den lessenaar vond. Nadat het orkest staande het Wilhelmus had uitge voerd, kregen we pds eerste pro gramma nurAirier de Egmont-Ouver- ture te hooren. Een vertolking die in haar krachtig en imponeerend karakter al wel sterk werd bena derd, met fraaie climaxen, doch op het beslissende moment toch even aan dramatische felheid te kort schoot. Jo Juda, de uitnemende violist, gaf ons daarna met het uitstekend reageerende orkest .een uiterst ge voelige en kunstzinnige vertolking van het meest beteekenisvolle viool concert der Russische School, het concert in D-dur, op. 35, van 1878 van Peter Ilijtsch Tschaikowsky. Jo Juda kreeg bloemen en werd in een korte toespraak gehuldigd door mr. Stomps, als voorzitter van de Haarl. Afdeeling van Ex-poli tieke Gevangenen. Na de pauze ging Dvorak's Vijfde Symphonie, waarin de componist eijn indrukken uit „de nieuwe wereld" heeft verwerkt. J. SCHEEPENS. Ged. Staten van Noord-Holland kwamen hedenmorgen te Haarlem bijeen, teneinde het beroepschrift te behandelen van de communis ten tegen het besluit van den bur gemeester van Haarlem, waarbij de ingediende candidatenlijst voor den noodgemeenteraad ongeldig werd verklaard. Voor de communisten sprak mr. Proper, die formeele be zwaren tegen dit besluit maakte. Hij meende, dat het mogelijk was geweest, alleen een der namen on geldig te verklaren. Hij drong er op aan, de vergissing niet verder dan als een vergissing' te beschouwen. Namens het gemeentebestuur sprak de heer J. Stalpers. De burgemees ter kon niet anders doen dan de voorschriften toepassen en dus de Geheal Nederland toont nu wat het waard is. Wij willen er weer bovenop komen. Ook onze medewerkers en wij steken de ormen uit de mouwen. Straks leveren wij weer onze. prima zeepproducten. 'm A debut r-produei prima! opprestatie Zegevierend kwam de tank uit lederen «lag door de prima kwaliteit van het materiaal. Blue Band werkt ook uitsluitend met prima grond- en hulpstofien en wacht tot het een on- overtroffen pre duet kan rijn.. B 6 2-03it lijst ongeldig te verklaren, aldus spr. De Ged. Staten zullen zoo spoe dig mogelijk uitspraak doen. De Eereraad voor de Architectuur heeft den ambtenaar van Bouw- en Woningtoezicht der gemeente Bloe mendaal, den heer Ch. Lebeau, die op de lijst voorkwam van hen, die in den bezettingstijd niet als lid van den E'. N. A. bedankt hebben, volkomen gerehabiliteerd. Morgen (in het octaaf van den feestdag van st. Franciscus) zal het H. Sacrament ter openbare aanbid ding zijn uitgesteld ln de St. Fran- ciscus-kapel, Zoetestraat 11 van 12.30 tot 4 uur. H. M. de Koningin heeft Vrijdag een onverwacht bezoek gebracht aan Rotterdam. Om twee uur arriveerde H. M. bij het gebouw van de Kon. Roei- en Zeilvereeniging „De Maas". Na een hartelijk welkom van bur gemeester Oud, begaf Zij zich aan boord van „De Stad Rotterdam" en maakte een tocht door de havens. De door de Duitschers aangebrachte vernielingen van de Waalhaven wer den o.m. in oogenschouw genomen. Na aankomst aan den steiger van de HollandAmerika-lijn maakte H. M. een rijtoer door de ln allerijl iri vlaggentooi gestoken stad. Bij het monument der gevallenen op den Plelnweg legde de Koningin een grooten krans. Aan de betaalkantoren kunnen Maandag een bedrag van ten hoog ste f 100 in nieuw geld afhalen: A van 912 en Ba-Brak van 1.30 4 uur. Te Bloemendaal kan men dit geld van de banken halen: Maan dag 8 Oct. A-D, Dinsdag 9 Oct. E- J, Woensdag 10 Oct. K-M, Don derdag 11 Oct. N-R, Vrijdag 12 Oct. S-V, Zaterdag 13 Oct. W-Z. Van 826 October zullen in het Centraal Uitreiklokaal „De Vleesch- hal" de volgende distributiebeschei den worden uitgereikt tegen inne ming van een bon van het inlegvel: Bonkaarten K 512 voor de 12de pe riode, een leder-tëxtielkaart V.A. 510 en een groente-fruit-vischkaart N 512. De afgehaalde aanvraagformu lieren voor textiel kan men tegelij kertijd, ingevuld en met bereidver klaringen onder overlegging van de 2de distributiestamkaart, aan „De Vleeschhal" inleveren, zulks in af wijking van het reeds eerder daar omtrent gepubliceerde. (De afd. tex tiel in het gebouw Zijlstraat 70 zal n.l. van 8 Oct. af tot nader aankon diging gesloten zijn) De inlevering van de textielformu- lieren en het afhalen van bovenge noemde distributiebescheiden ge schieden volgens onderstaande letter- indeeling: A en C Maandag 8 Oct., Ba t/m Boen Dinsdag 9 Oct., restant B Woensdag 10 Oct., E en G Don derdag 11 Oct., D en F Vrijdag 12 Oct., Ha t/m Heen Zaterdag 13 Oct., restant H Maandag 15 Oct., I, J en L Dinsdag 16 Oct., Ka t/m Kra Woensdag 17 Oct, restant K Don derdag 18 Oct., S (niet Sch) Vrijdag 19 Oct., Sch Zaterdag 20 Oct., O en P Maandag 22 Oct., V Dinsdag 23 Oct., W en M Woensdag 24 Oct., N en R Donderdag 25 Oct., Q, T, X, Y, 2 Vrijdag 26 Oct. De aangevraagde formulieren voor schoenen, bestemd voor kinderen van 1 tot 15 jaar, en van beroeps- en werkschoenen kunnen ingeleverd worden aan de afd. schoenen, Zijl straat 62, volgens bovenstaande let- terindeeling. Hierbij dienen de beide distributiestamkaarten te worden overgelegd, terwijl voor de categorie beroeps- en werkschoenen tevens de werkgeversverklaring op het aan vraagformulier ingevuld en getee- kend behoort te zijn. Kantooruren van 8.3012.15 en van 1416.30 uur; Zaterdags van 8.3012.15 uur. Voor Spaarndam geschiedt de uit reiking in het dienstgebouw van de Oemeente-Sécretarie aldaar en wel op Dinsdag 16 Oct. van 912 uur A—G, 14—16 H—N; Woensdag 17 Oct. 9—12 O—U, 14—16 V—Z. Bij den distrlbutiedienst Heem stedeBennebroek kan men aan vraagformulieren afhalen voor een schoenenbon. Zij, diedestijds een aanvraag hebben ingediend, worden verzocht te verschijnen, om na te gaan of het formulier nog aanwezig is. Personen die na 1 Jan. 1945 in het bezit van schoenen zijn gekomen, moeten aan dezen oproep geen ge hoor geven. Oude en nieuwe stam kaarten medebrengen. Uitreiking ge schiedt te Heemstede, R.K. Vereeni- gingfcgebouw, Heerenweg 101: Maan dag 8 Oct. 9—10 urn- A t.m. Ai; 10 11 uur Am t.m. Baai; 1112.30 uur Bak t.m. Boe; 23 uur Bof t.m. Bri; 34 uur Bro t.m. Bz; 45 uur C. Dinsdag 9 Oct. 910 uur D t.m. Do; 1011 uur Dr t.m. El; 1112.30 uur Em t.m. Ger; 23 uur Ges t.m. Go; S4 uur Gr t.m. Gz; 45 uur H t.m. Heem. Woensdag 10 Oct. 9—10 uur Heen t.m. Hem; 1011 uur Hoo t.m. I; 1112.3p uur J t.m. Kok; 23 uur Kol t.m. Kru; 34 uur Krij t.m. Lef; 45 uur Leh t.m. Lz. Donderdag 11 Oct. 9-10 uur M t.m. Mey; 1011 uur Mi t.m. Mz; 11 12.30 uur N tjn. Plg; 28 uur Pik t.m. Pz; 8—4 uur Q t.m. RAe; 45 uur Rik t.m. Rz. Vrijdag 12 Oct. 9 10 uur S t.m. Schn; 1011 Schoo t.m. Sie; 11—12.30 Sik t.m. Sz; 2— 3 uur T t.m. Tre; 34 uur Tro t.m, Verk; 45 uur Verl t.m. Wa. Zater dag 13 Oct. 910 uur Wak t.m. Wes; 1011 uur Wet t.m. Wor; 1112.30 uur Wov t.m. Zz. Bennebroek. R.K. Vereenigingsge- bouw, Schoollaan: Maandag 15 Oct. 9—10 uur A t.m. C; 10—11 uur D t.m. H; 1112 uur I t.m. L; 12 uur M t.m. O; 23 uur Pt.m.,. S; 34 uur T t.m. Z. Ten aanzien van textiel geldt voor Heemstede en Bennebroek het vol gende: Maandag 8 Oct. zal voor loopig uitsluitend.' voor huisgezinnen van 8 of meer gezinsleden en voor- ranggroepen de gelegenheid openge steld zijn, aanvraagformulieren aan tc vragen ter verkrijging van spe ciale punten voor textiel. Uitreiking nieuwe bonkaarten te Heemstede in het R.K. Verenigings gebouw, Heerenweg 101 (geopend van 912 uur en 1.304 uur, Zaterdags van 911 uur)Maandag 8 Oct. A t.m. Bee; Dinsdag 9 Oct..restant B; Woensdag 10 Oct. O t.m. D; Donder dag 11 Oct. E. F, G t.m. Ger; Vrij dag 12 Oct. restant G, H t.m. Hon; Zaterdag 13 Oct. restant H t.m. I; Maandag 15 Oct. J, K t.m. Kru; Dinsdag 16 Oct. restant K, L, M t.m. Mey; Woensdag' 17 Oct. restant M, N, o. P t.m. Pig; Donderdag 18 Oct. restant P. Q, R; Vrijdag 19 Oct. S t.m. Spo; Zaterdag 20 Oct. restant S; Maandag 22 Oct. T, U, V t.m. Vol; Dinsdag 23 Oct. restant V, W t.m. Wes; Woensdag 24 Oct. restant W, X, Y, Z. Te Bennebroek, ln het R.K. Ver- eenigingslokaal (geopend van 912 uur en 1.304 uur): Donderdag 25 Oct. A t.m. K; Vrijdag 26 Oot. L t.m, Z. De distrlbutiedienst Heemstede Bennebroek maakt bekend, dat Maan dagochtend (8 Oct.) aan het kantoor Binnenweg 160, afd. schoenen, voor zoover de voorraad strekt, schoenen bonnen worden uitgereikt voor kleine kinderen in de maten 1826; stam kaarten meenemen. Toen de Nederlandsche Voetbal Bond vorige week zijn voorloopig internationaal programma bekend maakte, deelde hij mede van de Britsche Football Association het bericht te hebben ontvangen, dat hervatting van het internationaal voetbalcontact met de bevrijde lan den op dit oogenblik nog niet ge legen kwam. Met begrijpelijke verba zing citeert De Sportkroniek thans een bericht uit „Sport Zurich", waarin het heet, dat het Belgische voetbalteam geïnviteerd is, op 19 Januari te Londen tegen de En- gelschen en vier dagen later te Glasgow tegen de Schotten te komen spelen. Deze handelwijze is op zijn minst bevreemdend, althans wanneer de berichten kloppen. Van den anderen kant echter kan het ons moeilijk spijten, dat we voorloopig nog niet de hooge eer ge nieten, in het Mekka van de voetbal sport te worden ontvangen. Men zal het met ons eens zijn, dat ons mo menteel beslist de krachten ontbre ken, om het sterkste Britsche prof- elftal behoorlijken tegenstand te bieden. Het ware kortzichtig en dwaas anders te beweren. Stellen we ons dus rustig tevreden met onze ontmoetingen tegen Belgen en Luxemburgers en probeeren we eerst déArin een goed resultaat te behalen, aleer we begeerig opzien naar Wembley of Stampford Bridge. En stellen we onze hoop dan maar weer op een normale competitie, nu de treinen, onverwacht vroeg, weer op Zondag zijn gaan rijden. Maar stellen we onze hoop voorloopig niet te hoog. Er zijn nog tal van streken, waar zooiets als een trein momen teel even zeldzaam is als een pro ductieve D.W.S.-voorhoede! De organisatoren van de „Vierdaag sche" te Nijmegen zijn een actie be gonnen om den bekenden afstands- marsch voor de stad te behouden. Er is een comité ingesteld, dat reeds voorbereiding treft voor de even- tueele huisvesting der deelnemers. SPRINGER—ROOZENBURG REMISE De vierde partij van den twee kamp RooaenbUrgSpringer was fraai en levendig. Zij eindigde ln remise. De stand is nu Ladderwedstrijd. Oplossing van den tweezet nr. 703 van M. Fran ken, eerste prijs Tournooi van den Wereldschaakbond 1827. 1. Dc8 dreigt 2. Dc2 mat. Boelend spel der batte rijen waarin duals op meesterlijke wijze vermeden zijn. Cross-check: 1. ...Db8t; 2. Pb5 mat. Behalve 1 Dxd4t enz. munten alle varianten uit door élégance. Ter oplossing. Nr. 706 tweezet van F. W. Nanning, e.p. Wit: Kd5, Dd7, Ta5 én g4, Rd3, Pb5 en e4, pion h3. Zwart: Kf5, Dhl, Te6. Re5, Pc2 en g7, pionnen b4, dB, e3, f8 en h7. Op lossingen binnen drie weken aan Jos. Duvergé, Binnen Brouwersstraat 40, Amsterdam-C. Nd. 1216 van L. Colier te Maas tricht. Zw. 12 op: 6, 9, 10, 13, 15, 18, 19, 23, 24, 26, 29, 35. Wit 12 op: 16, 22, 25, 30, 34, 37, 40, 44, 46, 47, 48, 50. Wit speelt en wint. Opl. wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk over drie weken aan het adres; B. H. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. OPLOSSING: No. 1213 van G. Zon neveld te Bennebroek. Wit speelt naar 3933, 31, 13, 10, 3 en wint. Een verrassende bewerking van een bekend idee. Jammer dat er eenlge aettenverwlsseling mogelijk is. HILVERSUM I 301 M. 8.30 „Van man tot man" 9.00 Nieuws berichten, 9.15 Instrumentale soli, 9.30 Waterstanden, 9.33 Lichte orkestwerken, 10.30 Kerk dienst, 12.00 Muziek, 12.30 In strumentale soli, 13.00 Nieuws berichten, 13.15 Sweelinck-kwar- tet, 14.00 De Spoorwegen spre ken, (dr. P. Th. Posthumus Meijes), 14.10 Opera-programma, 14.45 Wereldliteratuur, 15.00 Politie-Amusementsorkest I, 15.30 Scheltens Mol en Kruis, 15.40 Politie-Amusementsorkest II, 16.00 Soli- en koorzang, 16.30 Kerk dienst, 17.30 Bekende melodieën, 18.00 Waterstanden en nacht vorstverwachting, 18.03 Lief- tlnck-klanken (gramof.-muziek), 18.30 Muziek van de week, 19.00 Nieuwsberichten, 19.15 Sportuit slagen, 19.30 Muzikale blogra- phie, 20.00 Nederland Herrijst, 20.15 Londensche correspondent, 20.30 Radio Philharmonisch Or kest, 22.15 „Mensch. en Maat schappij", 22.30 Salonmuziek. 23.00 Nieuwsberichten 23.15 Avondwijding, Wilhelmus. HILVERSUM II 415 M. 8.00 Nieuwsberichten, 8.15 Licht con cert, 10.00 H. Mis Sint Antonius- kerk, Kortenhoef, 11.00 Roman tisch Concert, 12.00 Nieuwsbe richten, 12.15 Koormuziek, 13.00 Stafmuziek, 13.45 Weekbladen overzicht, 14.00 Theater-orkest, 15.00 Goolsch Kamermuziek-en- semble, 16.00 Cabaret Chiel de Boer, 16.30 Zondagmiddag-thé- dansant, 17.30 Oome Keesje, 18.00 Nieuwsberichten, 18.15 Oc- tober-legende: Wijnmaand, 18.45 Denksport, 19.00 Pianomuziek, Brahms, 19.30 Progr. Ned. Strijd krachten, 20.00 Orgel, 20.30 Koos Koen, 21.00 Eddy Walis, 21.30 Pianoduetten, 21.45 Avondwij ding, 22.00 Nieuwsberichten, 22.15 Dansmuziek, 22.58 Wil helmus. Directeur: J. J. W. Boerrigter Waarn. Hoofdred.: Mr L. Schllchtlu

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1945 | | pagina 2