REDERLAIIO ZAL HERMJZEII PALTHE ALBERT HEIJN frfi 1 Êa mm L. A. A. M. WESTERWOUDT schoentjes VRIJDAG 2 NOVEMBER 1945 PAGINA 2 D OUWEE G B ERTS KOFFIE - THEE Geslachten lang Javoriet! Stad en omgeving 700 woningen aan den Vergierdeweg Sportterrein ten Westen van de Delft Centrum Kleverpark Gemeentebegrooting Letters N en O Controle Bevolkingsregister Zwemcompetitie IN MEMORIAM oud-plebaan Zoo is dan tóch de wreede dood gekomen Tot hem, reeds lang door ziekt' en zorgen afgemat! Maar ons is weer een priestervriend ontnomen, Dien wij zoo trouw en innig hebben liefgehad. Eén priester naar Gods hart, die zegen spreidde In de gewijde sfeer van der Levieten woon Dan 's Bisschops paladijn een hoofsch geleide Daarna de trouwe wachter bij den Bisschopstroon! Het broze lichaam droeg dien last niet verder Hij lei de hoflivrei voor 't volk deemoedig af. Nu treurt Sint Victor's kudde om zulk een herder, Hij was voor haar 'n kroonmaar 't meest 'n stut en staf. Nu treedt hij voort in 's hemels paradijze, Terwijl in 't witte kleed hij 't Lam volgt waar Het gaat. Nu zingt hij blij, Melchisedech aan 't prijzen, Terwijl zijn priesterhand de gouden harpe slaat! Aerdenhout, Doodenmaand 1945. W. M. BOSCH, pr. IN HET KORT Prinselijk paar naar Londen Eervol ontslag aan regeeringscommissaris Bankjes van f 500.en f 1000.— Brug beschadigd van Ling Khi Tong Het eerste avontuur DE VREDE WINNEN! fyhoiudlp ii daoXtoe noodig! Lederen Verven in alle kleuren 1 penn. 13 cent staat Albert Hei jn's principeTiptop bediening. Snel. Hulpvaardig. Beleefd. Deskundige, uitstekende voorlichting. Volgt de verstandigen, zij koopen hun kruidenierswaren bijt tMHW.il opent weer haar poorten KRUISSTRAAT 17 rd. VRAAGT TE KOOP Nieuwe hoofdaalmoezenier bij de vloot Nieuw conflict in het visscherijbedrijf Herstelbank opgericht WAT BIEDT DE RADIO HEDEN? Programma Zaterdag In verband met den heerschenden woningnood zal het noodig zijn een groot aantal woningen te bouwen, zoodra over de daarvoor benoodigde bouwmaterialen zal kunnen worden beschikt. In overleg met den Alge meen gemachtigde voor den Weder opbouw werd overeengekomen een plan voor te bereiden voor den bouw van ongeveer 700 woningen, op grond ten Oosten en ten Westen van den Vergierdeweg te Haarlem. Om stag natie In de uitvoering der plannen te voorkomen Is het gewenscht. dat de benoodigde grond in eigendom aan de gemeente overgaat, waartoe B. en W. een onteigeningsplan heb ben vastgesteld. In verband met de groote behoef te aan sportvelden achten B. en W. van Haarlem het gewenscht. zoo spoedig mogelijk een sportterrein aan te leggen ten Westen van de Delft. Daartoe moeten eenige gronden ont eigend worden, mede voor den aan leg van een toegangsweg, en om de Delft eenigszins te vergraven. De indeeling van het centrum van den Kleverparkweg, waarmede de Santpoorterstraat kruist, is niet be vredigend, aangezien daar ter plaat se een overgroot streekoppervlak te genover een verbrokkelde plantsoen- indeeling gewenscht is. Hierin kan verbetering worden gebracht door 'n gewijzigde indeeling, waardoor tevens de ieder Jaar terugkeerende onder houdskosten verminderen en het stadsbeeld zeer verfraaid zal worden. Daarom hebben B. en W. besloten eenige gedeelten van den Kleverpark weg aan het openbaar verkeer te onttrekken. B. en W van Haarlem hebben be sloten de gemeentebegrooting van 1944 ook geldig te verklaren voor 1945. Een en ander zal zoo spoedig mogelijk bij suppletoire begrooting worden geregeld. Morgen, Zaterdag, zijn aan de beurt voor het indienen van aan vraagformulieren met bereidverkla ring de letters N en O. Morgen, Zaterdag, dienen zich voor de contróle van het bevol kingsregister en de distributiestam kaart aan de H.BJ3.-B, Zijlstraat 27, te melden: Groeneweg tot en met Den Haan. In den kring Haarlem van den Ned. Zwem- en Reddings Bond be gint Zaterdagavond om 6 uur de competitie. Deze wedstrijden worden gehouden in het Sportfondsenbad en georganiseerd door de Watertrappers. De Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" voert Woensdag T Nov. om 8 uur voor haar donateurs in den Stadsschouwburg het tooneelspel „Het lied van aUe tijden" op, onder regie van Herman Moerkerk. Mr. B. W. Biesheuvel te Spaarn- dam is benoemd tot toegevoegd se cretaris der commissie van advies voor de zuivering van het personeel van Landbouw, Visscherij en Voed selvoorziening voor Noord-Holland. B. en W. te Haarlem hebben be sloten het beheer der St. Josephsge- zellen te Haarlem en de exploitatie van de tot en met 14 October 1942 in stand gehouden avondteekenschool aan de Kamperstraat (daarna ge meentelijke avondteekenschool) we derom over te dragen. Na het 40-jarig ambtsjubileum van den heer A. Klootwijk, hoofd inspecteur bij het Gem. Gasbedrijf, vierde gisteren de heer J. H. Stein- kamp, hoofd-assistent bij het zelfde bedrijf, zijn 25-jarig jubileum. Ir. W. J. A. Duynstee, die giste ren zijn 25-jarig jubileum als direc teur van het gas-, water- en electri- citeitsbedrijf te Heemstede her dacht, is door het gemeentebestuur gehuldigd. B. en W. van Heemstede hebben besloten ten laste van de gemeente met de N.V. Verzekeringmaatschappij St. Petrus, gevestigd te Utrecht, een geldleening aan te gaan tot een no minaal bedrag van f 156.600 koers pari. tegen een rente van 3y2 pCt. per jaar. Dinsdag 6 November om 8 uur zal „Comedia" voor de leden van „Ge loof en Wetenschap" in den Stads schouwburg een opvoering geven van „Pas op voor stille waters". Mr. J. F. Jansonius zal Vrijdag 9 Nov. om half twee als burgemees ter van Haarlemmermeer worden geïnstalleerd. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard worden binnen enkele dagen te Londen verwacht. H. M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn door het En- gelsche Koningspaar uitgenoodigd om 6 November het noenmaal In Buckingham Palace te gebruiken. Aan G. F. Ferwerda Is, op diens verzoek, met ingang van 1 October 1945, eervol ontslag verleend uit zijn functie van regeeringscommissaris, belast met de repatrieering van in het buitenland verblijvende Neder landers, onder dankbetuiging voor de diensten, door hem in uiterst moeilijke omstandigheden den lande bewezen. De mogelijkheid tot na-inleve ring van bankbiljetten van f 500 en f 1Ó00 eindigt Zaterdag 3 November 1945 bij kassluiting. De nieuwe even voor den oorlog gereed gekomen verkeersbrug bij het station Maarssen nabij Utrecht is door mijnontploffing beschadigd. Een reeds gedemonteerde maar nog niet van de lading ontdane Duitsche mijn kwam daar n.l. tot ontploffing. Een wandelaar werd gedood, eenige andere personen gewond. Het verkeer is totaal gestremd. Op het H.O.V.-ledenconcert he denavond (Vrijdag) worden de vol gende werken uitgevoerd: „O aman- tissime sponse Jesu" van Ritter en „Les prières" van Caplet, te zingen door Annie Hermes, „Pavane pour une infante défunte" van Ravel, „Alceste" van Gluck en de 5de sym phonic van Tschaikowsky. A.CLIHKX 17. Toen Ling Khi Tong een paar dagen later rustig thuis de krant zat te lezen, zag hij daar een advertentie in staan: Oproep aan een kleinen Chinees. De Prinses van het Hooge Slot zou graag beter kennis maken met den kleinen Chinees, die een paar dagen geleden hij haar voor spook gespeeld en daarna twee bandieten opgeruimd heeft. Wil hij misschien op een middag even bij haar aanloopen? Ling Khi Tong riep onmiddellijk zijn vrouw, die net met de afwasch bezig was. Zij kwam direct binnen en Ling Khi Tong las haar de adver tentie voor. „Oproep voor klein goed man van nietig vrouw?" vroeg de vrouw van Llng Khi Tong. „Oproep voor ellendig ondankbaar man van zeer braaf vrouw," zei Ling Khi Tong. „En welk antwoord?" vroeg de vrouw van Ling Khi Tong. „Antwoord zeer groot wandeling," zei Ling Khi Tong. „Morgen vroeg vertrekken, misschien vóór donker aankomen." Eerst wanneer de felste nood is gelenigd, tedere Nederlander weer aan het werk is «n door zijn werken en handelen respect af dwingt, zijn wij op weg de vrede te winnen, Bedenk dat .slechts dan de tijd tusschen ver wal en wederopbloei zoo snel mogelijk wordt Overbrugd, wanneer de sterke van geest den inoedelooze, de gezonde den zwakke en de •ninder getroffene den van alles beroofde ihelpt. Een krachtige organisatie staat achter IJ! In Volksherstel werken de bestaande kerke lijke en particuliere hulporganisaties samen tot herstel van de materiëele, lichamelijke ert geestelijke kracht van het Nederlandscho Volk. Volksherstel verleent daadwerkelijke} moreele en materiëele hulp aan alle oorr logsslachtoffers Wij kunnen nog niet zo als wij wil len, maar doen ons best U zo veel moge lijk tevreden te stellen Onze prijzen zijn nog als alt ij d Groote Houtstraat 21 Haarlem in het geheel gerestaureerde schoolgebouw: (ingang Ridderstraat). Haarlem Onderricht in: PIANO GITAAR TROMPET ACCORDEON HAWAIIAN SAXOPHOON VIOOL MANDOLINE XYLOPHOON STRINGBAS KLARINET SLAGWERK Prettige en snelle methode Voor leerlingen zonder instrument is in de school ruim- schoots gelegenheid tot gebruik van en studie op onze instrumenten. 111474 FOTOHANDEL E. HILARIUS V.h. R. v. d. WERF Groote Houtstraat 102 - Haarlem Camera's, Filmopneemcamera's, Projectie- toestellen voor film en kleinbeeld, Beliclitings- meters. Statieven - Vergrootingstoestelien, Telelenzen voor Film en Kleinbeeld en andere diverse Foto-instrumenten en hulpmiddelen. De Staatscourant meldt: Met in gang van. 1 September 1945 is be noemd tot hoofdvlootaalmoezenier in vasten dienst, ln rang gelijkge steld met kapitein ter zee, J. F. M. de Sain. Benoemd zijn: tot hulpaal moezenier bij het leger, gelijkgesteld met den rang van majoor, C. J. M. Weemaes, alsnog gerekend van 15 Augustus 1945 af; tot hulpaalmoe zenier bij het leger, gelijkgesteld met den rang van kapitein, L. A. M. Goos- sens, alsnog gerekend van 8 Novem ber 1944 af; J. J. Ph. Smith, alsnog gerekend van 22 Maart 1945 af; M. A. Verhoeckx, alsnog gerekend van 19 Mei af en D. G. Hooyschuur, als nog gerekend van 12 September 1945 af. Bij de gevoerde onderhandelingen over een nieuw contract voor het IJmuider Visscherijbedrijf. is geble ken, dat beide partijen, reeders en visschers, zóó ver van elkaar staan, dat het verschil moeilijk te overbrug gen zal zijn. Nu de trawlers vjeer door de eigen reeders geëxploiteerd worden, moesten onderhandelingen over een nieuw contract gevoerd worden. Het resultaat hiervan heeft het bestuur van den Centralen Bond aan de opvarenden van ongeveer 15 trawlers, die binnen waren, meege deeld. Besloten werd, op de door de reeders aangeboden voorwaarden niet naar zee te gaan. Op 31 Oct. Is in het kabinet van den minister van Financiën de akte van oprichting verleden van de Mij. tot Financiering van het Nationaal Herstel, welke MIJ. In de praktijk aangeduid zal worden als Herstel- bank. HILVERSUM 1, 301 m. 17.00 Ted Brooks. 17.45 Canadeesch prögr. 18.04 Ster van den dag. 18.20 Gram.-muz. 18.30 Engelsche les. 19.00 Nieuwsber. 19.15 Aller- zielenherdenking, Klooster Paters Franciscanen, Weert. Predikatie Pater Lohuls O.F.M. 20.01 Neder land herrijst. 20.15 Politiek week overzicht. 20.30 Eddy Walis. 21.00 Op de brug. 21.15 „Docdenher- denking Allerzielen 1945". 22.15 Mensch en Maatschappij. 22.30 Orkestsuites. 23.01 Nieuwsber. 23.15 Avondwijding. Wilhelmus. HILVERSUM 2, 415 m. 18.01 Nieuwsber, enz 18.30 Les Chan teuse de la Colómbiére. 18 50 Voor Je slapen gaat. 19.00 Willem Nos- ke en Herman Kruyt. 19.30 Progr. Ned. strijdkr. 20.01 Ensemble George Frank. 20.30 De werkende vrouw. 20.45 Nederlandsche lie deren. 21.00 „Op de brug". 21.15 The symphony öf strings. 21.45 Avondwijding. 22.01 Nieuwsber. 22.15 Op den drempel van den nacht. Wilhelmus. HILVERSUM 1, 301 m. 7.01 Nieuwsber. 7.20 Licht ochtend programma. 7.50 Ochtendwijding. 8.01 Nieuwsber. 8.20 Werken van Arthur Sullivan. 9.00 Radio-ba ken. 9.33 Mozart. 10.00 Muziek bij den arbeid. 10.45 „De Zonne bloem". 11.15 Kookpraatje. 11.30 Bretonsche liedjes. 11.45 Krijgs gevangenen ln Indië. 12.00 Gram. muz. 12.15 Romantisch Andalu- sië. 12.30 Nederland gaat weer aan den slag. 12.35 Ensemble Rentmeester. 13.00 Nieuwsber. 13.20 Liederen Vincent Scotto. 13.45 Orkest Ted Powder. 14.30 Moderne geschiedenis van Cana da. 14.45 Beethoven. 15.45 „Nacht- asyl". 16.00 Politie harmonie-or kest, Amsterdam. 16.45 „Jan Cam- pert". 17.00 De Killma-Hawaiians. 17.30 Swing-progr. %8.04 ster van den dag. 18.30 MrJaap Kunst over Indonesische muziek. 18 45 Don Marino Barreto. 19.00 Nieuwsber. 19.15 Reportage 19.30 Benedict Silbennan. 20.00 Licht baken van Henri de Greeve, pr. 20 15 Virtuoze blazers. 20.30 Bon te avond. 21.30 Sportpraatje. 21.45 Eddy Walis. 22.15 Constructieve psychologie. 22.30 Schubert. 23.00 Nieuwsber. 23.15 Avondwijding 23.30 Rustige muziek. Wilhelmus. HILVERSUM 2, 415 m. 14.05 Tuinbouwpraatje. 14.20 Orgelcon cert. 14.45 Vraaggesprek. 15.00 Vrouwelijk talent en tempera ment. 15.45 Piano-recital. 16.15 Herfstpoëzie. 16.30 Sylvestre-trlo. 17.00 Kinderhoorspel. 17.30 inter nationaal volksliederen-progr. 18.00 Nieuwsber. enz. 18.80 Ge vraagde platen. 19.30 Progr. Ned. Strijdkr. 20.00 Omroep-orkest. 20.45 Hoorspel. 21.00 Opbouw. 21.15 Oude dansen. 21.45 Avond wijding. 22.00 Nieuwsber. 22.15 Heet van de naald. Wilhelmus. Directeur: J. J. W. Boerrigter Waam. Hoofdred.: Mr. L. Schlichting

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1945 | | pagina 2