KOOPMANS mm iii in'm 12328 DAMESJAPONNEN Bloemendaal verhoogt den gasprijs Pétain verhuist Het Stadsfeest BAVO'S BEIAARD SPEELT WEER i ROZIJNENBROODJES VAN DE GRAAF'S BAKKERIJEN KENNEL „HAERLEM" IMPASSE in Frankrijk Oneenigheid om de portefeuilles Brussel ontvangt Churchill VRIJDAG 16 NOVEMBER 1945 PAGINA 2 Stad en omgeving zonder bereidverklaring en tegen halve punten Beeldje ter herinnering aan de Kindervoeding FRAUDE MET RANTSOEN BONNEN In de Koudenhorn- kazerne Controle Bevolkings register R.K. Middenstands- vereeniging Luuk Kemper f Bekend illegaal werker Het eerste avontuur van Ling Khi Tong Restant L t.m. Mee "OUTfN S Onze puddingpoeders worden uitsluitend verpakt geleverd Van Houten Weesp Pater Antoon Smoor t KONDEN Zoo'n pannekoek heeft mijn moeder gebakken, en lekker dat ie was Moeder glimlacht, immers HANDELSCORRESPONDENTIE TAAL- EN LETTERKUNDE M.O.-OPLEIDINGEN ELEMENTAIR LATIJN MALEIS De Leidsche Onderwijsinstellingen P. DUINEVELD, Nassauiaan 46, Haarlem UoNandscVie Chocolade. Eris weer echte Gruyter-5 Reepen, D. \hpolil*» ja ze»s Oubhe yroeger en er Flikjes zijn heer.J bonnen. voldoende voorraad Inrichting voort pension, verpleging, wasschen, knippen, plukken, trimmen, castreeren onder narcose, pijnl, dooden. Dierenhandel, ook pluimvee en gevogelte. WAT BIEDT DE RADIO ZATERDAG? Volgens mededeeling d.d. 12 Nov. (aan de winkeliers) van het Rijksbureau voor Textiel (sectie Distex) kunnen met ingang van 15 Nov. dames-zomerjaponnen worden verkocht tegen 12 punten van de textielkaart, kinder-zo- merjaponnen tegen 7 punten, zomerjaponstoffen tegen 3 pun ten per M2. (dus zonder speciale vergunning en zonder bereidver klaring. De raad van Bloemendaal kwam Donderdagmiddag bijeen onder leiding van burgemeester Jhr. C. J. A- den Tex. De gasprijs werd met één cent per M3 verhoogd, het vastrecht met tien cent per maand, terwijl de meterhuur verdubbelt zal worden. Het voorstel van den heer Schulz om de verhooging te laten ingaan bij de volgende meter opname werd met meerderheid van stemmen verworpen. Besloten werd, een beeldje te doen vervaardigen door den beeld houwer J. v. Haverman ter her innering aan de kindervoeding in den vorigen winter. Hierdoor zal het nageslacht herinnerd worden aan de in de maanden van den grootsten nood door vele burgers betoonde liefde en barmhartigheid. B. en W. werden gemachtigd in den komenden winter hout onder de ingezetenen te distribueeren. Tenslotte werd een crediet van maximum f 700 beschikbaar ge steld voor het geven van orthopae- dische gymnastiek voor schoolkin deren, die deze oefeningen noodig hebben, Naar wij vernemen, Is er een ern stige fraude met distributie-rantsoe nen geconstateerd, o.a. bij de poli tieke bewaarplaats in de kazerne aan den Koudenliorn. Er verblijven daar 2160 politieke gevangenen, voor wie rantsoenen op voorschot verstrekt werden. Naar is gebleken, zijn voor deze 2100 menschen 3200 rantsoenen verstrekt en dat gedurende 12 we ken. Thans wordt een onderzoek in gesteld naar de verantwoordelijke Sersonen fu deze kwestie. Een aantal istributic-ambtenaren zijn bezig op te sporen, waar de overige rantsoe nen zün gebleven. Morgen, Zaterdag, dieenen zich aan de H.B.S., Zijlvest 27, te melden voor de contrólg op het bevolkingsregister en de distributiestamkaart Libbenga t.m. van Lozen. De R. K. Middenstandsvereeniging te Haarlem heeft haar eerste verga dering na de bevrijding gehouden. De voorzitter, de heer Th. S. J. Hooy, herdacht al degenen, die voor het vaderland vielen. De heer v. d. Brule, lid van de Tweede Kamer en waarnemend voorzitter van den dio- cesalen Haarlemschen middenstand, besprak het groote reorganisatie- schema van den N.R.K.M. Op duide lijke wijze toonde spreker de nood zakelijkheid en de doelmatigheid van dit schema aan. Bij de bestuursverkiezing trad het geheele bestuur, dat zich demissio nair beschouwde, af. De heer Hooy stelde zich niet meer als voorzitter herkiesbaar. Van de andere bestuurs leden trokken zich terug de heeren Van Beek en Van Opzeeland. Als voorzitter werd gekozen de heer S. J. Warmer en als bestuursleden de heeren Hooy, Holt, Alders, Spruyt. Borst en Straathof. Maarschalk Pétain is van het fort Portalet overgebracht naar het eiland Re, tegenover La Ro ebelle, omdat zijn eerste verblijf plaats omvol'doende gemakken bood aan de 500 gendarmes, die hem bewaken. (A.F.P.). In den leeftijd van 28 jaar is te Haarlem overleden de makelaar L/uuk Kemper. De heer Kemper heeft zich in de oorlogsjaren vooral onder scheiden als illegaal werker. Bij hem waren alle mogelijke stempels te ver krijgen voor toewijzingen, voor ver voer, voor het behoud van een fiets en dergelijke zaken. In zijn archief zijn tientallen stempels met haken kruisen en adelaars als herinnering achtergebleven. Honderden Haarlem mers hebben van zijn illegalen arbeid geprofiteerd. 29. Ling Khi Tong stevende recht op de kamer af, waarin hij zelf den toovenaar had opgesloten Toen hij voor de deur stond, bleef hij nog even nadenken, of hij het wel doen zou. Daarna draaide hij opnieuw den sleutel om en klopte aan, „Wat is* d'r?" riep de toovenaar. Eerbiedig excuus voor stoornis," zei Ling Khi Tong. „Is praatdrank gereed?" J, „Zeur niet voor die deur," zet de toovenaar. „Kom dr in." 'Klein Chinees niet graag proefkonijn," zei Ling Khi Tong. „Kom d'r in of ik haal je d'r in," schreeuwde de toovenaar. Toen deed Ling Khi Tong langzaam de deur open en ging naar binnen. Het programma van de evene menten verbonden aan de herden king van het 700-jarig bestaan van Haarlem als stad, luidt: Donderdag 22 Nov.: 20.15 uur: Officieele herdenkings avond in het gemeentelijk Con certgebouw met muzikale mede werking van de H.O.V. en van de koninklijke liedertafel „Zang en Vriendschap", dirigent Frits Schuurman. Vrijdag 23 Nov.: 9.009.30: Carillonbespeling (Groo te Kerk) door H. W. Hofmeester. 9.30: Proclamatie van den wnd. burgemeester van het bordes van het stadhuis. 9.30: Boomplanting door de leer lingen der lagere scholen. ft.3011.30: Bijeenkomst voor de rijpere schooljeugd in de Groote Kerk. 11.3012.30: Carillonbespeling (Gr. Kerk) door Ferd. Timmermans. 15.00: Officieele opening der histo rische tentoonstelling in het Frans Halsmuseum. 15.00: Orgelconcert In de Groote Kerk door George Robert met medewerking van Jo Vincent en het C.O.V.-koor. 15.30: Receptie door het gemeente bestuur ten stadhuize. 20.15: Gala-concert in het gem. Concertgebouw met medewerking van Willem Andriessen, piano: Hendrik Andriessen, piano; Geor ge Robert, orgel en het H.O.V.- orkest, onder leiding van Willem Andriessen en Hendrik Andries sen. Ter herdenking van de 700-jarige stadsrechten van Haarlem op 23 No vember, heeft de Koninklijke Begeer in opdracht van kunsthandelaar Le-f felaar een penning geslagen naar ontwerp van den Haarlemschen beeldhouwer Theo van Reijn, De uitvoerder lieeft in dezen pen ning de tegenstelling tot uiting wil len doen komen van den ouden en den nieuwen tijd. De voorzijde geeft de St. Bavo in haar glorieuze schoonheid weer ach ter het sterke profiel van een vlieg machine, als uiting van den nieuiven tijd. De keerzijde laat de tegenstel ling zien: den ouden tijd, Damiate uit de groote historie van Haarlem, de loopfiets en de trekschuit. 20.15: Gala-voorstelling in den Stadsschouwburg. Opvoering van „De Spion van den Prins", ro mantisch historiespel van J. van Randwijk door de Haarlemsche tooneelclub. Morgen, Zaterdag, is aan de beurt voor het afhaen van de nieuwe bon kaarten het restant L t.m. Mee. Na langen tijd van stilzwijgen zai het carillon van de oude St. Bavo te Haarlem a.s. Zondag weer zijn klanken over de Spaar- nestad beieren. Van 46 uur be speelt de heer R. Heering, de vroegere beiaardier van Leiden, wiens functie eindigde toen het Leidsche carillon op last van de Duitschers werd vernield, op uit- noodiging van het Haarlemsch gemeentebestuur ons carillon.ter eere van de nagedachtenis van den stichter der beiaardschool te Mechelen, Jef Denijn, den Vla ming, die ook aan ons, land zoo vele bekwame beiaardiers heeft geschonken. Het programma van deze beiaardbespeling vermeldt werken van M. v. d. Gheyn, J. v. Hoof, A. Denijn, Staf Nees, T. Jakma, H. Zagwijn en W. Rice. In den leeftijd van 78 jaar ls In Sint Charles te Esch overleden dr. Antoon Smoor, missionaris van de Witte Paters, dichter, professor in de theologie en oud-directeur van Sint Charles. Wasschen, Trimmen, Plukken, Scheren, Uitdunnen en Ontklitten. Behandelingen uitsluitend na afspraak. Ook per telef Gebrs. Veenlnga Kynologi- SChe Inricht, „de Ijdeltuit". JacobUnestraat 10-18, Haarlem Telsfoon 13265 Vraagt Uw kruidenierI KOOPMANS' MEELFABRIEKEN N.V. STUDEERT VANUIT Nederlands - Engels - Frans - Duits - Spaans Nederlands - Engels - Frans - Duits -'Spaans - Italiaans Vraagt het UITVOERIG PROSPECTUS aan voor het vak, dat Uw interesse heeft, bij Afd. Talen Joh. de Wittstraat 327-331 Leiden. Wederom telefonisch aangesloten onder het oude nummer WIJ GAAN VOORUIT. Herinnert U zich nog de duizenden rozijnen en krentenbrooden die wij in 1940 verkochten? Nu, na 5 jaar oorlog, voor een keer rozijnen- broodjes a 10 ets. p. st. Dadelbroodjes 12% ets. ibollen gevuld met gel.e room met suiker mmniïïïïïl Roombollen gevul 8 ets. Suiker-krakelingen "8 cents per stuk (inleveren 50 gram suiker per 8 krakelingen). Galles en verder alles wat U op het gebied van de luxe-bakkerij wenscht. ROTTERDAM HAARLEM G.ed. Oude Gracht 39 Groote Houtstraat 167 ri'1i ndfjö AMSTERDAMSCHEVAABT 320 TELEFOON 1-1-4-7-9 PARIJS, 16 Nov. (Reuter). In kringen, welke in nauw contact met gen. De Gaulle staan, werd verklaard, dat In dien de communisten bij hun eischen blijven, De Gaulle zal weigeren zijn pogingen tot het vormen van een regeering voort te zetten. De communistische partij wil een der sleutelministeries als Buiten- landsche of Binnenlandsche Zaken of Oorlog bezetten. De Gaulle wei gert dit, omdat de communisten, naar zijn meening, in beginsel niet nationaal zijn. Men acht het niet onmogelijk in communistische krin gen, dat de generaal terug zal ko men op zijn besluit uitsluitend aan het hoofd te staan van een regeering van alle partijen, en dat hij er wellicht toe zal overgaan een coalitie-bewind te vormen van so cialisten en M. R. P. Trekt De Gaulle zich terug, dan zou er volgens communistische op vatting aanleiding bestaan een regeering te vormen van commu nisten en sociaal-democraten. „Vive Churchill" was niet van de lucht, toen duizenden mensehen minister Churchill een grootscihe ontvangst in Brussel bereidden. De vroegere premier reed met zijn dochter Mary en den Emgelschen gezant door de straten van de stad naar het Graf van den Onbeken den Soldaat, waar hij een grooten krans neerlegde. In een plechtige zitting van de Universiteit werd Churchill benoemd tot doctor ho noris causa van de hoogescholen van Brussel en Leuven. (U.P.-AF.) HILVERSUM I, 301 M. 7.01 Nieuwsber. 7.20 Ochtendklanken. 7.50 Ochtendwijding. 8.01 Nieuws ber. 8.20 Gevarieerd ochtendcon- cert. 9.00 Radio-Baken. 9 30 Wa terstanden. 9.33 Schubert. 10.00 Muziek bij den arbeid. 10.45 ..De Zonnebloem". 11.15 Kookpraatje. 11.30 Lichte muziek. 11.45 Krijgs gevangenen in het Verre Oostei). 12-01 Z.-Amerlkaansche en Mu- sette-muziek,. 12.30 Nederland gaat weer aan den slag. 12.35 Raymond Scott. 13.00 Nieuwsber. 13.20 Churchill te Brussel. 13.35 Ted Fowdeii 14.00 Alt en piano. 14.30 „Zweden tijdens en na den oorlog" 14.45 Omroepor kest. 15.45 Wereldliteratuur. 16.00 Sylvester-trio. 16.30 Lucienne Boyer. 16.45 Boekbespreking. 17-00 Met een lied door Europa. 17.30 Gram.muz. 18.01 Ster van den dag. 18.20 Gram.muz. 18 30 Het. Rijk Overzee. 18.45 The Prairie Ramblers en Bob Mali"11 0 Nieuwsber. 19.15 Reportage. 19 30 Clavecymbel «n violoncel. 20.01 Henri de Greeve, pr. 2015 Bon te avond. 21.30 Sportpraatje. 21.45 Filmmuziek. 22.15 Mensch en Maatschappij. 22.30 Romance. 23.01 Nieuwsber. 23.15 Avondwij ding. 23.30 Rustige, lichte muziek. Wilhelmus. HILVERSUM II, 415 M. 14 05 Uit eigen tuin. 14.20 Orkest. 14.45 Beeldende kunsten. 15.00 Bernard Drukker. 15.30 Cosl fan tutte- 17.00 Hoorspel „Zwarte Griet" (voor kinderen). 17.30 Gram.muz. 18.01 Nieuwsber. enz. 18.30 Ge vraagde platen. 19.30 Progr. Ne- derlandsche Strijdkrachten. 20.01 Omroeporkest. 20.45 Hoorspel „De Inbreker". 21.00 Rubriek van den Opbouw. 21.15 Jan Corduwener non-stop. 21.45 Avondwijding. 23.01 Nieuwsber. 22.15 Dansmu ziek. Wilhelmus. Directeur: J. J. W. Boerrlgter Waarn. Hoofdred.: Mr. L. Schlichting

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1945 | | pagina 2