N Gelijke score na den eersten dag Haarlem's kansen tegen VUC LEGALISATIE WETSBESLUITEN BLIJFT EEN VRAAGSTUK -=8 BEURS VAN AMSTERDAM Regeering en Kamer zijn het op dit punt nog niet eens Ziekte van het ambtelijk leven Van der Pol begint met een nederlaag Volewijckers kan en Ajax zal winnen i Doodstraf geëischt tegen cadet-Oostfrontstrijder Kalme markt VRIJDAG 11 JANUARI 1946 PAGINA 3 TWEEDE KAMER: Doodstraf voor verrader Kath. Jongerenbeweging Biljartwedstrijd NederlandBelgië V. d. Pol verslagen Hoogoventournooi Rantsoenbonnen voor schoenreparatie Groote partij leer in beslag genomen Zakenvliegtuigen OBLIGATIËN (Van onzen parlement, redacteur) Het debat over het regeerings- beleid heeft twee moties op geleverd inzake de legali satie van wetsbesluiten. Een motie van mr. Donker, strekkende de regeering uit te noodigen, een wetsontwerp in te dienen, dat de wetsbesluiten zal bekrachtigen en voorts' zal bepalen, dat zit opnieuw herzien en vastgesteld zullen wor den, een andere motie van mr. Joekes, die zonder meer legalisatie der wetsbesluiten vraagt. Minister Kolfschoten bleek, zooals te verwachten was, afwijzend te staan tegenover den wensch naar legalisatie. In een lang betoog, waar- In bij de juridische en politieke zijde van de kwestie analyseerde en vast stelde, dat niemand ontkent, dat de wetsbesluiten rechtskracht hebben, behoudens, dat sommigen 'n materie regelen, die naar veler meening bui ten het noodrecht ligt, kwam hij tot een soort van tusschenvoorstel, dat niemand bijster kan imponeeren. Hij wil een wetsontwerp indienen, waarin art. 124, tweede lid, van de Grond wet van toepassing wordt verklaard op de wetsbesluiten. In genoemd ar tikel wordt verklaard, dat wetten onschendbaar zijn. De Kamer wil er niet aan. Zij wil de rechtskracht der wetsbesluiten bespreken en zij wil klaarblijkelijk het recht hebben aan sommige dier besluiten de rechtskracht te ontzeggen. Het is dus toch te vreezen, dat het wetsontwerp van den minister geen meerderheid zal halen, en waarom, aldus mr. Joe kes in een zeer welsprekende repliek, waar er dus zoo duidelijke twijfel heerscht, dezen toestand te besten digen? Het zag er dreigend uit, toen het uur was aangebroken, waarop de Kamer, reeds een eind weegs ln den avond, naar huis ging. De partijen teekenen zich scherp a/. Weliswaar heeft de katholieke frac tie nog geen duidelijk standpunt Ingenomen, doch dr. Kortcnliorst heeft namens haar wel te kennen gegeven, zeer te hopen, dat de nacht het Kabinet raad zal brei* gen in. dien zin. dat het zal beslui ten de moties van de Kamer over bodig te maken. In het begin van den middag hoor den wij een uitvoerige en menigmaal met kiem geformuleerde rede van den minister-president, die allereerst aankondigde, dat het Kabinet hoopt, tegen het einde van de maand te kunnen beginnen met de behande ling der begrooting 1946, waarvan hij denkt, dat zij uiterlijk 1 Maart bij de Kamer kan worden ingediend. Omstandig besprak hij de kabinets formatie, waarbij hij de meeste aan dacht schonk aan de door den heer Schouten gevoerde oppositie en aan toonde, dat er geen sprake is ge weest van een streven bij de forma teurs, die op hun wijze dachten aan de manier, waarop zij hun taak kon den vervullen, het kabinet te plaatsen onder de signatuur van N.V.B. en S.D.A.P., gelük blijkt uit hun hardnekkige pogingen den anti-revolutionnairen een plaats in het kabinet te geven. Deze pogingen zijn gestrand op den eisch van de anti's, om het restant van de oude Kamer te laten bestaan en 't slechts aan te vullen uit de candidatenlijst van de verkiezingen-1937. Was dit het struikelblok, prof. Schermerhorn ontveinsde zich niet meer, dat er, was men daar al over heen gekomen, zeker nog andere on overkoombare verschillen aan den dag getreden zouden zijn. lettemin beschouwt het ka binet zich nog steeds als een nationaal kabinet, dat een taak heeft van herstel en vernieuwing en dat zeker ver plicht was, in zijn program het volk een wijd perspectief te ope nen, ook al wist het kabinet wel, hoe onmogelijk het was, dit ge- heele programma in zijn zittings periode uit te voeren. Wat de heer Schouten wil, waartoe het kabinet zich zal beperken, noem de de minister-president een politiek van puinruimers, straatvegers én re parateurs. In dit verband, deed de minister-president, meteen de critiek op de radio-affaire af, door er op te wijzen, dat de radio het bewijs levert van de bereidheid van het kabinet zich te stellen op de basis van een vrijwillige samenwerking ook met hen, die een andere politiek Voor het B'ijzonder Gerechtshof te Den Haag heeft terecht gestaan H. F. K. Bol uit Den Haag, die zijn oom, een zekeren Knage, zou hebben aan gebracht bij den Sicherheitsdlenst we gens het in bezit hebben van een ra diotoestel. Knage werd met zijn heele familie gearresteerd. De vrouw van Knage en twee zoons zijn in gevan genschap in Duitschland overleden. Knage zelf stond op de nominatie vergast te worden, maar werd één dag tevoren bevrijd. De advocaat-fiscaal, mr. Braun, eischte tegen verd. de doodstraf met ontzetting uit belde kiesrechten. Het hof besloot deze zaak voor een nader onderzoek 24 Januari weer in behandeling te nemen. In de rubriek „Ministers cp de brug" aal hedenavond 9 uur minis ter lr. S. G. J. M. van Schalk spreken over „Het vraagstuk van de motor voertuigen." voorstaan. Maar dit lijkt ons niet het sterkste deel van dé ministerieele rede. Zeer dringend werd prof. Scher merhorn, toen hij ernstig waarschuw de voor een gemakkelijke veroor deeling en goedkoope geringschatting van de humanistische en socialisti sche levensbeschouwing, zooals hij die had, gehoord in woorden van den heer Tilanus en aandrong, niet op nieuw een poging te doen een nood lottige antithese te scheppen. Deze scheiding van ons volk, als ook de nieuwe, die dreigt, de schei ding in illegalen en de rest van het volk, wilde de minister-president met alle middelen voorkomen. Inzake de socialisatie, inzonderheid van de mijnen, staat de regeering nog op hetzelfde standpunt, doch zij zal deze niet ten uitvoer leggen, zij wil slechts de voorbereidende maat regelen treffen. Sommige onderdee- len van het vervoerswezen behoeven niet gesocialiseerd te worden en wat de socialisatie van den grond betreft vroeg de minister-president zich af, of het gemeenschappelijk bezit van den grond zooveel onvoordeeliger zou zijn voor den kleinen boer, dan wan neer hij pachter is van een particu lier. Niettemin: socialisatie is geen programma-punt van het kabinet. In het ambtelijk leven erkent prof. Schermerhorn ziekteverschijnselen, maar de ziekte van het ambtelijk le ven is de ziekte van het Nederland- sche volk. Er zijn èl te veel particu liere vereenigingen, en er is daar tegenover te weinig samenwerking. Staatssocialisme is noch direct noch indirect van het kabinet te verwach ten. Belangrijk was ook de paragraaf, die de minister-president nu reeds wijdde aan de bedrijfsorganisatie. Als dr. Kortenhorst meent, dat er scher pe tegenstellingen bestaan inzake deze plannen, dan kon minister Schermerhorn ook dr. Kortenhorst verzekeren, dat in diens eigen kring de tegenstellingen even scherp zijn. Als wij bedrijfsorganisatie wenschen om aaii het individualisme een eind te maken, dan zou zulk een organi satie zonder ingrijpen van de over heid ten bate van het algemeen wel zijn het groeps-individualisme slechts in de hand werken, en dit zou nog veel gevaarlijker zijn, omdat de par tijen zich aldus zouden organiseeren, om de rest van het land uit te bui ten. De ervaring, o.a. met de com- mlssie-Woltersom, heeft duidelijk uitgewezen, dat de voorzitter of de commissaris van de bedrijfsorganisa tie geen belanghebbende mag zijn. De minister-president hield nog eenige beschouwingen over de Party van den Arbeid, die hij als een doorbreking van het enge isolement van de oude partij-discipline be schouwt en met veel warmte ver dedigt. De kwestie-De Geer en het ontslag van gen. Reijnders wil prof. Scher merhorn gaarne in openbaarheid ge bracht zien. Hij suggereerde de Ka mer/ daaromtrent, dat deze van haar recht tot enquête gebruik kan ma ken. En minister Beel deelde mede, dat er meer Soc.-Dem. burgemeesters benoemd zullen worden, alsook dat er benoemingen van vrouwen en van verzetsmenschen in burgemees tersambten te wachten zijn. Ook mi nister Kolfschoten heeft geen be zwaar tegen de benoeming van vrou wen tot rechters en notarissen, maar terzake moet hij daar eerst nog eens een onderzoek naar instellen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft namens het Hoogw. Episcopaat benoemd tot nationaal aalmoezenier van de Ned. Kath. Jongerenbeweging den zeereerw. heer H. A. J. Drost, te Amsterdam. - Overzicht van de zaal tijdens den eersten avond van den biljartwedstrijd NederlandBelgië. Op den voorgrond is de Belg Baudart aan stoot; op het andere biljart zijn landgenoot Van den Woestijne. (Van onzen sportredacteur) AMSTERDAM, 10 Januari. In Krasnapolsky is vanavond een sportevenement van beteekenis be gonnen: de landenwedstrijd biljar ten tusschen de Nederlandsche en Belgische keurploegen. Op dezen eersten van de vier tournooidagen werd de winst verdeeld. Voor de Belgen wonnen Vingerhoedt en Van de Woestijne respectievelijk van Verbeek en Van der Pol; bij de Nederlanders zorgden Sengers en de Leeuw voor de punten door overwinningen op Fauconnier en Baudart. De stand is nu dus: Ne derlandBelgië 44. In verschillende partijen, zooals VingerhoedtVerbeek en v. d. Woestijnev. d. Pol, viel uitstekend spel te genieten; andere muntten uit door groote spanning: De Leeuw Baudart en SengersFauconnier. De nederlaag van v. d. Pol was de verrassing van dezen eersten dag. In het driebandenspel was de par tij VingerhoedtVerbeek het meest interessant. De Belg speelde zeer sterk en met zooveel fantasie, dat Verbeek hem nauwelijks kon volgen. Keer op keer raakte onze landgenoot drie of vier caramboles achter, maar tel kens slaagde hij er toch in met een paar fraaie vieren weer gelijk te komen. Maar na 57 beur ten, toen de stand 3838 was, bleek dat dat spelletje hem teveel van zijn kracht gekost had. In de 11 beurten, die Vingerhoedt voor zijn laatste 12 punten noodig had, scoorde Verbeek niet éénmaal meer. Sengers stevende tegen Faucon nier schijnbaar regelrecht op de over winning aan. Hij liep al aanstonds uit en speelde na 19 beurten al met een veiligen voorsprong van tien punten. Het spel was hier veel tra ger dan aan de andere tafel, daar zoowel de Belg als onze landgenoot geduchte inzinkingen had. Toen de stand 36 was, leek de zaak be klonken. Maar dat was ze niet. Pro- fiteerend van een inzinking bh Sen gers liep Fauconnier in tot 37—35. Sengers herstelde zich echter en liep opnieuw uit: 4535. Wéér leek de Belg verslagen. Maar nóg eens kwam hij met een prachtserie van 5 in het offen sief: 4541. 46—45 48—49! Daar had Fauconnier zoowaar de leiding! Maar op het beslissende moment faalde Sengers niet. Met Men kan in het Westelijk voetbal- prngrainina van Zondag a-s. niet den besten wil van de wereld geen groote wedstrijden ontdekken. Maar toch zijn er wel enkele ontmoetingen die de aandacht trekken, omdat zij rivalen voor de bovenste of onder ste plaatsen tegen elkaar in het veld brengen. Zoo is er in district I de ontmoe ting A.D.O.Hermes, twee ploegen, die op drie punten achter de heide Amsterdamsche clubs, hun kans af wachten. We mogen er dan wel op rekenen, dat de hoofdstedelingen, althans een van beiden, hun voor sprong niet zullen prijsgeven, maar we kunnen er toch op rekenen, dat zoowel de Hagenaars als de Schie dammers alle moeite zullen doen, om zoolang mogelijk in de running te blijven. De club die Zondag ver liest raakt daar voorioopig te ver voor achter en ook een gelijk spel zou geen van belden te stade komen. Daarom zal het Zondag spannen in het Haagsche Zuiderpark. Van de beide leiders heeft Ajax thuis tegen V.S.V. de gemakkelijkste opdracht. Dat winnen de rood-witten wel. Volewijckers heeft het in Rotterdam wat moeilijker tegen R.F.C., maar moet het tenslotte toch ook kunnen klaren, 't Gooi zou zichzelf een grooten dienst bewijzen, wanneer het uit zijn thuiswedstrijd tegen D.O.S. weer eens een winstpuntje distilleerde. (Xerxes is niet langer kansloos tegen Emma, nu het zich zoo goed hersteld heeft en de be zoekers daarentegen bergafwaarts zijn gegaan, In het andere district is Haarlem V.U.C. zonder twijfel het belang rijkste gebeuren van dezen dag. De Haarlemsche supporters hebben de hoop nog niet opgegeven, dat de roodbroeken nog een slag naar de bovenste plaats zullen slaan en re kenen er in hun hart wel op, dat zij om te beginnen kans zullen zien V.U.C. met een redelijke nederlaag naar 'huls te sturen. Eh eerljjk ge zegd zijn ook wij van meening, dat de Hagenaars een beetje boven hun stand leven op de derde plaats. Aan Haarlem de taak om te bewijzen, dat het daar zelf eigenlijk meer thuis hoort. Het leidende D.H.C. gaat naar Stormvogels en moet de zen wedstrijd winnen, hetgeen wel zal gebeuren, óók in aanmerking ge nomen het feit, dat verrassende uit slagen in deze afdeeling schering en inslag zijn. Voor H.B.S.Feijenoord geldt hetzelfde. Sparta heeft op Spangen betere kansen dan D.W.S. en d.F.C. kan weer van de laatste plaats afkomen, wanneer het van Neptunus wint. In het Oosten is TubantiaEn- sched. Boys de interessantste ontmoe ting, omdat de Boys dit seizoen beter voor den dag komen dan lang te voren en zeer serieuze kansen op de eerste plaats hebben. Tubantia heeft ze echter ook en zal derhalve alles ln het werk stellen om voor zijn gasten een onoverkomelijk struikel blok te zijn. In IV levert het programma winst op voor alle leidende clubs, behalve misschien voor N.A.C., dat bij een gestadig stijgend Noad wel eens een of meer puntjes kon verspelen, ln „het andere Zuiden" Is Llmburgia S.C. Emma, de nummers twee en drie, de belangrijkste wedstrijd. Waar de geleerden het er over eens zijn, dat S.C. Emma hooger is ge klasseerd dan het eigenlijk verdient, zou men Limburgia de beste kansen kunnen geven. twee punten maakte hij de partij uit en zoo was de Belg, die den na- stoot miste, tóch nog geklopt. Van der Pol was in het kader 45/2 tegen den kwieken v. d. Woestijne niet in zijn besten vorm. De Belg begon het sterkst, maar in de vierde beurt kwam onze landgenoot even los, toen hij met een prachtige snelle serie van 114 een achterstand van 80 caramboles in een voorsprong van ruim 30 omzette. Tot de twaalfde beurt hield hij de leiding, toen kwam v. d. Woestijne eindelijk weer gelijk. En voor die gelegenheid had de Belg nog iets achter de hand, n.l. een perfecte serie van 85, waarmee hij van der Pol, die in den nastoot slechts éénmaal scoorde, Ietwat ver rassend versloeg. De Leeuw begon zeer stroef tegen Baudart. Wel gingen de partijen in het begin gelijk op, maar toen de Belg in de 12e beurt met 214 tegen 147 leidde, zag het er voor clen Amsterdammer allesbehalve vrien delijk uit. Toen echter ontpopte De Leeuw zich als den vechtjas, dien we zoo goed kennen. De sterk geconcen treerde, grimmige, met den moed en kracht van den man die zijn laatste kans ziet, vechtende De Leeuw. Met enorme wilskracht slaag de hij erin zijn achterstand in 'te loopen en den stand op 244228 in zijn voordeel te brengen. Wel pro-> fiteerde de Belg van een hierop vol gende inzinking door opnieuw de lei ding te nemen, maar De Leeuw, die de overwinning binnen zijn bereik zag, herstelde zich en besloot de partij met een fraaie 27, waardoor hij Baudart op 283 liet staan. De uitslagen zjjn: Driebanden tot. brt h.s. gem. Sengers 50 95 4 0.526 Fauconnier 49 95 5 0.505 Vingerhoedt 50 68 3 0.736 Verbeek 38 68 4 0.559 Kader 71/2: De Leeuw 300 20 90 15 Baudart 283 20 49 14.15 Kader 45/2: 98 28.57 V. d. Woestijne 400 14 V. d. Pol 329 14 114 23.50 Donderdag werd de zesde ronde van het hoogoventournooi gespeeld. De uitslagen zijn: Hoofdgroep A: StoltzVlagsma, afgebr., Scheltinga van der Tol, afgebr., Kramerde Groot l0, O'KellyKoomen 10, Cortlevervan Steenis 10. Hoofd- rep B: Visservan der Zanden 1, PlinsingaBeen afgebr., Henne- berke—Mulder van Leens Dijkstra afgebr., v. d. BergMarwitz 01. Van DonkWolthuis 01. Op 4 Februari a.s. zal Nicolaas in Den Haag tegen den Belgischen kam pioen in het lichtgewicht J- Preys in den ring komen. Willem v. d. Loos uit Utrecht, die als cadet-vaandrig in 1940 aan de Koninklijke Militaire Academie stu deerde en daarna deel uitmaakte van den Cpbouwdienst en den Arbeids dienst, diende van October 1943 al in het Nederlandsch Vrijwilligerslegioen. Hij verklaarde thans, voor het Bijz. Gerechtshof te Utrecht, zich niet ge realiseerd te hebben, dat Nederland met Duitschland in oorlog was. Do Procureur-Fiscaal achtte een. toe komstig Nederlandsch officier, die tegen een bondgenoot streed, des doods schuldig. Uitspraak over 14 dagen. In aansluiting op hetgeen gepu bliceerd is over het aanvragen van rantsoenbonnen „artikel AA voor schoenreparatie bij het rijksbu reau voor huiden en leder wordt medegedeeld: Voor deze rantsoenbonnen komen niet alle bedrijven en instellingen in aanmerking, doch uitsluitend eenige zeer belangrijke openbare diensten, welke tot dusvesre reeds op andere wijze door bovenge noemd rijksbureau van extra sehoenreparatiemateriaal werden voorzien. Alleen diensten die reeds extra. sehoenreparatiemateriaal ontvingen zullen in den vervolge rantsoenbonnen ontvangen. Andere diensten kunnen geen aanvragen indienen. In een perceel aan de Willem Barentszstraat te Utrecht Is een groote partij vooroorlogsch saf fiaan en boxcalfleer in beslag genomen, ter totale waarde van ongeveer 100.000 gulden. Van dit leer werden damestasschen en por tefeuilles gemaakt, welke tegen 5 a 6 maal te hocge prijzen wer den verkocht. De handel in deze goederen strekte zich uit over be langrijke winkels in Amsterdam, Arnhem en Den Haag. Het leer was het eigendom van een Amster- damsch handelaar en was in Utrecht in bewaring gegeven. Tusschen de N.V. Frits Diepen Vliegtuigen t>e Tilburg en de N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfa- briek Fokker te Amsterdam zijn be sprekingen gaande over den bouw van een belangrijk aantal zaken- vliegtuigen. Dezer dagen werden besprekingen gevoerd tusschen den Internationa len IJshockeybond en den Canadee- schen IJshockeybond, waarbij aan eerstgenoemden bond werd opgedra gen een speciale commissie te be noemen om plannen te maken voor een internationale competitie en nau were samenwerking. Amsterdam, 10 Januari 1946. Vandaag was de belangstelling ook maar matig. By opening was de stemming goed pryshoudend. Het beursbezoek is thans reeds aan het minderen en het is niet te hopen, dat men over eenigen tijd een vergelyking maakt met een goed bezette voor-oorlogsche ochtend- beurs. Pandbrieven lagen vast in de markt op 104 pet. Nationale Hyp. Bank 105 G. L. Tegen het slot kreeg de markt ln Staatsfondsen eenig aanbod te ver werken, waarop een daling intrad voor 33J4 pet. Ned. 1938 tot lOO-'i pet. De overige soorten kwamen eveneens op lager niveau. De beurs sloot kalm. DONDERDAG 10 JANUARI b bieden; l 'laten: 8 gedaan en bieden; gedaan en laten. Staatsleeningen NEDERLAND V.K. 10/1 '40 1000 I 4 102X 1940 B 500 4 102X '40 1000 II 4 101/ 1941 100 4 100/ 1941 500 4 103 101/ 1941 1000 4 102K 101 1911 3 Va 102 102/ 1941 100 3V2 102§ 102§ '41 1000 3'A 102/5102X5 1942 100 3 y3 102§ 102g '42 1000 31/ 102/5102/5 1943 100 3'A 102§ 102§ '43 1000 31| 102/8102 X8 '36 1000 3 101 ><8101/8 1937 100 3 102 101A '37 1000 3 101X8101 '38 100 316 3 101X 101X '38 500 314 3 101/ 101 '38 1000 8 101/ 100/ Grootb. 21/ 85X 85Ji OOST-INDIK '87 100 3 99/ 99X8 '37 500A 3 98/6 99X8 '37 1000 A 8 99Xb 99X8 Prov. en Gem.leen. A'd. I '37 814 102b 102X8 A'dam 2 3 'A 102b 102X8 A'd. 3-4 3% 102X 8102X8 A'dam 6 3'A 102b 102X8 A'dam 7 3l| 102X 8102X5 A'dam 8 3'/, 102X 8102X8 Geld.le '88 3 100X8 V.K. 10/1 's-Gr.'36 314 102b 102/ 'sGr.2-37 31/2 102b 102X 'sGr'38 31/2 3 102b 101 H'lem'38 3 1005 N.-H.'38 3 - 100X8 NH15j'38 2i/2 100 100/* N.-H.2e'88 3 101 1015 N.-H.3e'38 3 100X8 R'd4-5'37 3i/2102b 102X R'd.6'37 3/ 102X 102X R'd. 1'38 3i/2 102b 102/ R'dam'43 3%102b 102/ R'd. '44 31/2 102X 102/ R'dam '94 3 102Xb102X§ R'd.'38344 3 1018 101/5 Tllb.l'37Si/2 102X8 UtG4'378y2 1038 Hypotheekbanken AlgHXYSi/2 103/ 104 FGDAVA 3 104Xb104Xb FrGr(3i/2)S 103b 103Xb 's-Gr.vu 314 1038 104 Haarl .BD3 V4 103/ Holl.sK. 3V4 103/5103/ HBNdQ3l4 103/8104 Nat. H.B. 314 1065 105* NVeendKS 1/2103X5104 R'damH.314 103/5103* UtrHbsE3y, 103X 104 Zeeuws 81/2 103b 103 Bank- en Cred. Inst. Alg.Crd.31/2 99b Bk.O.Z.'37 4 100b G.Cr. 20-1.3 100/ 100/ G.Cr. 40-J. 3 100 Nat. Borg 4 102b MHCrKN3V4 1039 103/ V.K. 10/1 (Werkz. l.h. buitenl.) Holl. Bk. 5 93 965 Holl.Can.D6 906 Holl.Can. f 5 88b 90b Holl.-Tex. 6 107X61106 Holl.-Tex. 5 107/61106 NwN.-Am. 5 104b 1066 2eN.&.P4J4 112 V.Trstl H. 3 102b 1056 (Scheepsverb. Myenj le Ned. 8!4 102b 101 Rott.Soh.31/2IOlL 101 Industr. Ondern. BerghJu.344105b 106 Le v. 'sZeep3 105b 104 MMnbouw-ondern. Llmb.St. 314 1035 1046 Scheepvaart-Myen St. Ned. 414 106L Thee-ondern. Ardiredjo4l4 - 100L Diversen Gem.Elg. 3J4102X6102/6 's-GrPss.31/2 1036 N.Gr.br. 314 101/ 101/6 Spoorwegen NEDERLAND NISp.'37 314 82L 82L Tramwegen 0.-Java5l4 S. Joana 414 S. Joana 4 38 S. Cher.'lS 5 49/ S. Cher.'18 5 60L 49/ S. Cher.'26 5 49 49/ Voorl. gen. obllg. Werksp. 8i/4 103/ Prolongatie 2/ SM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 3