R.K. Kamercentrale „Haarlem Een carrière in mozaïek De avonturen van Ling Khi Tong v: COLLECTE VOOR EEN FEESTGAVE J MAANDAG 4 FEBRUARI 1946 PAGINA 2 Apart palet van Molkenboer STAD EN OMGEVING Middensluis te IJmuiden beschadigd Zevende Volksconcert H.O.V. Kolenauto in brand I, J en L Kath, Volkspartij R.K. Arbeidersbeweging te Heemstede Belofte ingelost"! Geen carnaval in Tegelen Eerste H. Mis te Aerdenhout Spaarcertificaten nog niet gereed Mag. Dr. S. Stokman O.F.M: over de Kath. Volkspartij „Er komt een vriend vanavond" Ned. Kinine-industrie bedreigd ZONNEVLEKKEN STOREN 10-METERGOLr Bestemd voor Kard. De Jong „RiAN" BIJ RAMSEY GEZONKEN Opvarenden gered WAT BIEDT DE RADIO DINSDAG? OFFICIE] PUBLICA Verfkwasten schoonmaken, dat •was de eeretaak, die $en kleinen Anton werd opgedragen, toen hij als jongen in een kunstenaars kring terecht kwam, hetgeen te vens zijn eerste kennismaking met de kunst was. Klein van postuur is Molkenboer steeds gebleven, maar groot is de naam, dien hij in den loop der jaren in Nederland en vooral in het buitenland heeft verworven door zijn mozaïeken. Bonte steenen, rijk in kleur en tint, vormen het palet, dat deze kunstenaar, die reeds geruimen tijd in Haarlem zijn tenten heeft op geslagen, zoo meesterlijk han teert. Bij een bezoek aan zijn ate lier, dat in een der lokalen van de Mariaschool aan de Koning straat is gevestigd, sinds zijn hei ligdom in Den Haag door bezet tershand gesloopt werd, komt men dadelijk onder de bekoring van de bijzondere omgeving. De nieuwe Vredesmadonna, die Molkenboer pas voltooid heeft, domineert het geheele vertrek. Het is een schoon mozaïek, doch tegelijkertijd kinder lijk vroom van conceptie. Verder staat er een doopvont, een H. Hart beeld, een groot crucifix, een En- gelenkop. Ook hangen er afbeel dingen van heiligen en stoere man nenkoppen, alles in mozaïek, alles in steentjes kunstzinnig gecombi neerd met fantastische kleureffec ten. Hoe Anton Molkenboer tot deze kunst gekomen is? Wel, het gezel schap, waarin hij tijdens zijn jeugd verbleef, heeft ongetwijfeld een grooten invloed gehad op de ont wikkeling in deze richting. Het feit, dat in deze kringen veel ge sproken werd over monumentale kunst, heeft min of meer op hem een stempel gedrukt en er toe bij gedragen, dat hij tot dit genre werk overging. Hoewel Molkenboer als portretteekenaar en -schilder begonnen is, had hij toch reeds van het begin af aan een groote inte resse voor de Byzantijnsche kunst, die zich vooral in mozaïek uitte. Na de Akademie bezocht de jonge Molkenboer eenigen tijd de Sor- bonne te Parijs. Vandaar trok hij weer naar zijn vaderland, waar men dadelijk een opdracht voor hem had. Het jaarlijksch studen tenfeest maakte Molkenboer tot een Byzantijnsch festijn, wat tot gevolg had, dat de aandacht op zijn naam gevestigd werd. Toch is het geen wonder, dat deze mo zaïekkunstenaar zijn vleugels bree der moest uitslaan. Het kleine Ne derland kon hem niet die mogelijk heden bieden, welke in het buiten land voorhanden waren. Molkenboer maakte studierei zen naar Italië, kreeg opdrachten voor werken in Amerika, Frank rijk, Zweden, Finland, Duitsch- lan' en eenige andere landen, tot de oorlog aan zijn cosmopoli- tisme een einde maakte. Maar nu de vrede hersteld is, zal er voor Molkenboer, die de laatste jaren hoofdzakelijk voor ons land werkte, weer gelegenheid zijn groote mozaïeken in het buiten land te vervaardigen. Het Noorsche motorschip „Tay- Yang", dat Zondagmorgen tijdens een sterken Zuidwesterstorm met behulp van twee sleepbooten de haven van IJmuiden is binnenge loodst, heeft schade aangericht aan de remmingswerken van de middensluis. Het moeilijk bestuur bare schip is door vier sleepbooten, twee voor en twee achter, naar Amsterdam versleept. Het kwam van Oslo en zal in Amsterdam ge repareerd worden. Het programma, dat Jan Out met Ihet ensemble der H.O.V. ten ge- hoore bracht, bestond uit de wer ken, die wij vorige week reeds me moreerden. Tevens trad op de harp. soliste der H.O.V., Annemiek Jan sen. De orkestwerken werden zoo mogelijk met nog grooter verfij ning gespeeld dan op het vorige ledenconcert, en het applaus, in het bijzonder ook voor de solisten van het concertino in Mozart's Serenata Nottuma, getuigde van groote voldoening. De harpiste bracht met begeleiding van het Btrijkersensemble de Danse Sacrée et Danse Profane van Debuissy tot uitvoering. Zij slaagde er in de niet sterk sprekende tegenstellingen in dit Debussy-werk (van 1904) vol doende relief te geven om te boeien. Sterker sprak tot het pu bliek ongetwijfeld haar interpre tatie van de goed voor het instru ment geschreven Fantasie voor harp van Saint Saëns. Veel ap plaus werd haar deel en beloonde haar voor haar bijzondere kunst. J. Scheepens Hedenmorgen is een kolenauto die in een garage aan de Nieuwe Gracht stond in brand geraakt, doordat er bij het starten te veel olie in den motor was gekomen. Nadat men na eenigen tijd de deuren van de garage had kunnen openen, werd de wagen in de Nieuwe Gracht gereden. De brandweer was terstond ter plaat se en heeft dadelijk de nablus- sching ter hand genomen. Er is hoegenaamd geen schade aan den wagen ontstaan. Morgen, Dinsdag, zijn aan de beurt voor het afhalen der nieuwe bonkaarten I, J en L. Woensdag 6 Febr.,~8"uur, houdt de afdeeling 3 van de R.K. Volks partij, waartoe de parochies St. Joseph, O. L. Vrouw van den Ro zenkrans en H. Johannes de Doa- per behooren, een ledenvergadering in restaurant Brinkmann. Op de agenda komen de volgende belang rijke punten voor: bestuursverkie zing, aanwijzing candidaten voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten. Zij die zifih voor 15 Februari op geven als lid van de Kfth. Volks partij, kunnen nog deelnemen aan de stemming over de samenstelling der officieele candidatenlijsten. Voor de afd. Heemstede van de R. K. Arbeidersbeweging heeft Zondagavond de tooneelafdeeling „Door Eendracht Sterk" het too- neelspel „De Lichte Last" van Kees Spierings opgevoerd. De voorzitter, de heer G. J. Wil- lemse, wees in zijn openingswoord op den groei van de afdeeling, wier ledenaantal thans reeds 450 be draagt en sprak zijn vreugde uit over de gestadige ontwikkeling van diverse onderafdeelingen, waarbij vooral „Herwonnen Levenskracht" een goed figuur maakt. Dinsdag 5 Febr. viert het echt paar A. v. d. VeldtE. Gybman, Waldeck Pyrmontstraat 60, zijn gouden huwelijksfeest. 94. De meneer met het lorgnetje had evenwel den moed niet verloren. Toen hij weer thuis kwam ging hij opnieuw met frlsschen moed aan het werk om een ander en beter toestel te maken. Maar Ling Khi Toiig en de toovenaar hadden er geen aardigheid meer in en slopen door de achterdeur stiekem weg, want zij waren bang, dat zij vastgehouden zou den worden, als zij zeiden, dat zij weg wilden. Toen zij eenmaal veilig en wel buiten waren, zei de toovenaar, dat hij er nu voor goed genoeg van had. „Ik ga ergens op een stil plekje leven," zei hij „en me met kleme too- verkunstjes amuseeren." Hij haalde het gouden doosje te voorschijn en voor Lang Khi Tong eigenlijk wist wat er gebeurde, was hij verdwenen. En Ling Khi Tong schudde het hoofd, „Thans klein Chinees alleen in vreemd land,' Zonder centen. Wat nu?" zei hfj. „Zonder ïiiliiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiimiimniiiiiimiMliiiï ln de bange dagen van den winter 19441945, toen Tegelen naast zijn eigen inwoners onge veer 15.000 Venlonaren huisvestte, deed de geestelijke overheid van Tegelen, namens de geheele ge meente, de belofte, gedurende 25 jaar geen carnaval te vieren, in dien Tegelen gespaard zou blij ven van oorlogsgeweld, hon gersnood en evacuatie. Tegelen bleef gespaard. In verband met een ingekomen verzoek heeft de gemeenteraad van Tegelen thans het destijds genomen besluit be krachtigd en de carnavalsviering in de eerstkomende 25 jaren af-, geschaft. Gemaskerde en gecos- tumeerde bals en ook optochten zullen in de toekomst verboden zijn. Dinsdag 5 Februari 10 uur zal pa ter Petrus Schuurmans zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de pa rochiekerk van den H. Antonius van Padua te Aerdenhout. Na de H. Mis zal de neomist aan de pastorie recipleeren. De directie van het Grootboek 1946 deelt mede, dat als gevolg van moei lijkheden met de verschaffing van het benoodigde speciale papier het niet mogelijk is de 2 spaarcerti ficaten onmiddellijk op 15 Februari a.s. aan de inschrijvers ter beschik king te stellen. Verwacht wordt, dat de certificaten begin Maart zullen kunnen worden uitgereikt. Thans kunnen alle houders van honden en/of katten het voor deze dieren bestemd brood zonder bon van hun leverancier betrekken. Men dient er echter rekening mede te houden, dat men deze artikelen niet onbeperkt zal kunnen koopen, daar de fabrikanten slechts een bepaald kwantum mogen fabrl- ceeren. Dit voorjaar zal de distributie van kanariezaad in geringe mate worden uitgebreid. Het ligt in het voorne men alle georganiseerde kweekers wederom bij de distributie van vo gelzaden in te schakelen. De uitgestelde voorstelling van Morova's Danstheater zal thans geschieden Donderdag 7 Febr. 8 uur in de Gem. Concertzaal. Uit gevoerd zullen worden het bevrij- dingsballet „Démasqué", „De pop- De aan 't dansen" en Ballet op thuziek van Fr. Chopin. De R.K. Kamercentrale Haarlam heeft Zaterdagmiddag in Krasna- polsky te Amsterdam een druk be zochte vergadering gehouden. De voorzitter, mr. dr. Witteman, deelde' mede, dat onderhandelingen zullen gevoerd worden met de Partij van den Arbeid om nog vóór de ver kiezingen tot een vergelijk te komen over een .gezamenlijk program. Vóór 13 Febr. a.s. zuilen de candidaten voor de Tweede Kamer ingediend moeten worden bij den secretaris, den heer Hooij, Haarlem, en voor de Prov. Staten bij de secretarissen der Statenkringen. Vervolgens hield mag. dr. Stokman een rede, waarin hij allereerst het wezen en de bestaansreden van onze Kath. Partij behandelde en vervol gens het Urgentie-program. Wij moeten, aldus spr., onzen koers eerlijk en openhartig bepalen, trouw aan onze vaste beginselen, vooruit strevend in ons sociaal-economisch program en openstaand voor samen werking. Het is onjuist, dat wij, katholieken, „slechts" negatieve nor men hebben. Onze beginselen zijn positief. Verder betoogde spr., dat wij socialisatie als beginsel nooit aan vaarden; we wijzen iedere bedrijfs organisatie, dié van de bedrijven staatsorganen wil maken, af. Sa menwerking met andere partijen is noodzakelijk, niet alleen in <je Kamer, maar ook daarbuiten. Zoo mogelijk moet een gemeenschappelijk program samengesteld worden, ook, met de Partij van den Arbeid. Dat echter niet alleen Het Partijbestuur dringt aan op samenwerking met Chr. Hist., A.R. en Liberalen. Onze principieele eischen zullen wel degelijk tot haar recht komen. In het tweede gedeelte van zijn rede behandelde mag. dr. Stokman in het kort enkele punten van het Urgentie-program, waarbij hff op merkte, dat het vanzelf spreekt, dat de openbare nutsbedrijven, als gas- en electr.-voorziening, spoorwegen enz. gesocialiseerd moeten worden. De mensch is in vele zaken onder geschikt aan de gemeenschap, doch die' gemeenschap moet zoodanig in gericht zijn, dat zij dienstbaar is aan den mensch. Wij willen echter geen staatscultuur, niet op het gebied van onderwijs, jeugd en radio. Wij verlangen geen Nat. Omroep zooals die thans wordt gepropageerd. We willen vérgaande samenwerking, mits met behoud van eigen vereenigingen, met eigen zendtijd, waarover wij autonoom kunnen beschikken. Voor dat program willen we Ijveren en desnoods vechten. We varen niet in den mist. Ons motief is: liefde en toewijding voor onze staatkundige beginselen en de liefde voor ons volk, dat wij willen dienen in al zijn schakeeringen. Tot nieuwe bestuursleden 'werden gekozen de heeren mr. dr. Witteman, Loerakker, Holt, Poncin. Vink. Thuis. Angenent, Feiten en Damhuis. Mr. dr. Witteman werd bil acclamatie als voorzitter herbenoemd. Bij de rondvraag werd geprotes teerd tegen het feit. dat bijna geen arbeiderscandidaten voor dé Tweede Kamer gesteld zijn. Met deze opmer king zal rekening gehouden worden. Een Fiansch stuk, dat den strijd der Maquis in de laatste dagen van den oorlog in beeld brengt. De titel is ontleend aan de befaamde code woorden van de radio, die den bin- nenlandschen strijdkrachten instruc ties gaven voor hun handelingen. Hier is deze titel een wachtwoord voor een groep Maquis, die zich weet té verbergen als halve gekken in een klein sanatorium voor krankzinni gen, waarvan de dokter mede in het complot is. Zoo ziet men situaties, die geschapen worden door normalen en door gekken, van wie men aan vankelijk niet te weten komt, wie wei en wie niet normaal is. Gelei delijk aan wordt de situatie duide lijk, maar dan is te midden van de Maquis een Duitsche contra-spion binnengeslopen, die een meisje het hoofd op hol brengt, dat den sluwen en gewetenloozen nazi niet vermag te ontmaskeren, maar aan het eind van het stuk haar kans krijgt en den verrader neerschiet in eigen huls. De Maquis, die duchtig in het nauw worden gebracht, triomfeeren noch tans en zien de troepen van hun makkers van de bergen komen om al wat Duitsch is te „liquideeren". De spion zelf, die tot het einde de bekende hooge borst blijft opzetten en profeteert, dat de Duitschers toch eenmaal hun doel zullen bereiken, krijgt van een tegenstander de noo- dige lessen, die culmineeren in de mededeeling, dat het verleide meisje een jodin is. Dit knakt den nazi tot den grond, maar even later is hij weer de wereldveroveraar van wel eer. Het Amsterdamsch-Rotterdamsch Tooneelgezelschap heeft van dit stuk in den Amsterdamschen Stads schouwburg een zeer boeiende ver tolking gegeven, waarbij vooral het samenspel en de regie van Paul Storm, maar niet minder de décors van Jacques Snoek bewondering ver dienen. Het tot dusverre geheim gehouden procédé voor de vervaardiging van paludrine, het nieuwe geneesmiddel tegen malaria, is thans in Engeland openbaar gemaakt. De Engelsche che mische industrie heeft medegedeeld, dat paludrine, waarvan de samenstel ling zeer eenvoudig is, tienmaal zoo krachtig is als kinine. De onderzoekingen voor het vinden van een vervangingsmiddel voor de malaria namen een aanvang in En gelsche laboratoria na den val van Malakka en Java ln 1941. Dit bgtee- kende voor de geallieerden het ver lies van 99 procent van den wereld voorraad aan kinine. Op Java werd slechts den kina-bast behandeld, ter wijl vóór den oorlog het uiteindelijke product daaruit, de kinine, in Neder land vervaardigd werd. Na de capitu latie van Nederland geschiedde dit op Malakka, hetgeen een belangrijke be sparing aan tijd en scheepsruimte be- teekende. Door het vrijgeven van de formule voor paludrine kan ieder land ter wereld thans zijn voordeel daar mee doen. doch het zal een ernstige slag beteekenen voor de Nederlandsche en Javaansche kinlne-productie. Ir. C. Staf is met ingang van 1 Februari belast met de waarneming van het directoraat-generaal van den landbouw. Te Tort Guernsey op de Kanaal eilanden. is de beroemde schrijver van thrillers, Edward Phillips Op- penheim in den ouderdom van tach tig jaar overleden. Sir Edward Appleton heeft Za terdagavond voor de Britsche ra dio medegedeeld, dat zonnevlek-> ken de oorzaak zijn van de radio storingen in de laatste dagen. De zonnevlekken, welke thans met het bloote oog waarneembaar zijn, worden de krachtigste sinds 20 jaar genoemd. Zij zenden enorm sterke radiogolven uit, die neembaar zijn op de 10 Meter golflengte. Het geluid van ae radio-ontvangst sterft plotseling uit en is gedurende enkele uren niet meer te hooren. Wel hoort men nu en dan een hevig gefluit ten gevolge van de radio-activi teit van de zonnevlekken, die op zoo'n oogenblik 100.000 maal in kracht toenemen. In de eerstko mende dagen zal men deze zonne vlekken-activiteit duidelijk kun nen waarnemen. In alle kerken van het Bisdom Haarlem is gisteren een herderlijk schrijven voorgelezen van z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, waarin werd gewezen op de verheffing van den Aartsbisschop van Utrecht tot Kardinaal. Mgr. Huibers geeft in dit schrij ven uiting aan de vreugde over de uitverkiezing van den Aartsbisschop tot het hoogste kerkelijke ambt, waarvoor de Paus hem heeft waardig gekeurd. Dan herinnert Mgr. aan de huldiging van Kardinaal de Jong Donderdag 28 Februari te Utrecht en verordent, dat dien dag in overleg met de andere Bisschoppen in alle kerken en zoo mogelijk in alle kapel len van het Bisdom een H. Mis zal worden opgedragen tot intentie van den Kardiaal-Aartsbisschop. Deze H. Mis moet waar het kan gezongen en zoo plechtig mogelijk gevierd worden. Voorgeschreven wordt de plechtige Votief-Mis ter eere van den H. Willibrordus, patroon van het Aartsbisdom, van het Bisdom Haar lem en van de geheele Kerkprovincie. Alle geloovigen worden dringend ver zocht die H. Mis bij te wonen en dan de H. Communie te ontvangen. Het moet een dag zijn, aldus Mgr. Hui bers, waarop heel de Kerk van Ne derland één is met haar Herders. Het zou echter geen volkomen feest zijn, aldus Mgr., wanneer niet een passende feestgave onze gebeden en wenschen zou bekrach tigen. Zijne Eminentie de Kardi- jsnal heeft reeds een prachtige he- stemming aan het feestcadeau gegeven. Het zal strekken „tot hulp van alle kerken in heel Nederland, die door den oorlog getroffen zijn." Opdat het bedrag daarvan bij de aanbieding op den feestdag kan wor den bekend gemaakt, is besloten, dat Zondag 10 Februari in alle kerken van het vaderland een extra collecte tot dat doel gehouden zal worden. Dat is dus de groote dag, aldus de Bisschoppelijke brief verder, waarop Katholiek Nederland daadwerkelijk zijn dankbaarheid én zijn vereering voor den Kardinaal kan toonen, en uiting kan geven aan zijn vreugde over diens verheffing tot het Kardi nalaat. Tevens echter biedt het daar mede een krachtigen steun bij bet werk dat wacht: de wederopbouw van het godsdienstig leven in ons vaderland. Allerdringendst wordt daarom deze collecte in de bijzon dere mildheid der geloovigen aanbe volen. De geheele uit zes koppen be staande bemanning van het Ne derlandsche motorvaartuig „Rian" van 232 ton is gered, nadat het schip Zondagochtend na een aan varing ter hoogte van Ramsey (Eiland Man) rats gezonken. Bij deze aanvaring vtfas nog 'n ander Nederlandsch schip betrokken, nJ. het marinevaartuig de „Jan van Gelder", dat slechts oppervlakkige schade bekwam. De bemanning van de „Rian" werd door de „Jan van Gelder" aan boord genomen en te Ramsey aan land gezet. HILVERSUM I. 301 M. 7.00 Nieuws. 7.30 Inleiding morgen gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Offen bach Can. 8.30 Gram.muz. 9 00 „De heilige van den dag". 9.10 Gram.muz. 9.30 Opgewekte melo dieën. 10.00 Marius Frangois -Gail- lard, piano. 10.10 Gedichten van Jammes. 10.30 Gram.muz. 10.45 Vrouwenspiegel. 11-00 Gram.muz. 11.30 „Als de ziele luistert". 11.45 Krijgsgev. 12.00 „Slaet op den trommele" (gr.pl.). 12.30 Hoe Nfed. den vrede wint. 12.35 Lunchconc. 13.00 Nieuws'. 13.15 Potpourri. 13.30 Lunchconc. (verv.). 13.45 2 piano's. 14.00 Eerherstel aan muz. oorlogsslachtoffers (gr.pl.). 15.00 Orgel er» piano-soü. 15.15 ,,ln Hol land staat een huis." 15.45 „Toen een congres nog dansen kon." 15.15 Sonaten-cyclus. 16.30 Piano en viool. 17.00 Fanfare. 17.15 En semble Erica Helen. 17.40 Repor tage over kerken in Arnhem. 18 00 Schubertliederen. 1815 De Ned. Kath. Arbeidersbew. 18.30 'Liede- renprogr. 19.00 Nieuws. 19.30 Voor de jongeren. 20.05 Het Hartvelt- kwartet. 20.40 Luisterwedstrjjd. 21.00 Metropole-orkest. 21.15 Film- kwartier. 22.00 Nieuwe'. 2", Yehudi en Hephzirah Menumn. 22.30 Avondgebed. 22.50 oram - muz 23.0024.00 „En ten slotte HILVERSUM IJ. 415 M. 7.30 Gram.muz. 8-00 Meuws. 8.15 Or- kestpl. 9.00 Zangers. 9.45 Rus sisch Opera-progr. 10.35 Korte ge- spr. van vro-uw tot vrouw. 10.35 Jetty Cantor. 12.00 „Rusland ln het lled"-I. 12.30 Ons Platteland. 12.40 Pierre Palla. J,3.00 Nieuws. 13.15 Ensemble Khbtinoff. 14 00 „Met naald en schaar". 14.20 Ka merorkest. 15.00 Nuttig en noo- Cig. 15.10 Opera-concert. 16.30 Kleuter-halfuur. 17.00 Lyra Trio, 17.30 „Sweet Melodies". 18.00 Nieuws. 18.15 „De stem van de viool". 18.30 Radio Volksuniversi teit. 19.05 Pianorecital. 19.30 Too- neelbeschouwing. 19.45 The Five Sailors. 20.05 It- S. L. Louwes. 20.20 Dinsdagavondtrein. 21.30 Hoorspel. 22.00 Verzoekprogr 22.15 Buitenlandsch overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 symph. dan sen. Directeur: J. J. W Boerrlgter Waarn Hoofdred.: Mr. L Schllchting Scherpere Voors< voor den han granen, zade peulvrucht De algemeen, raadpositie van zaden en peulv in ons laBd, is i teel als gevolg feit, dat de imp den toestand wereld graan mar in het snelle verwezenlijkt a nen worden a wacht werd. z< dat de overhel genoodzaakt, zie pere maatrege treffen voor der in deze pre Voor graan ver blijft de gele bestaan het bouwde graan bedrijf te ge: Echter dient noodige Waarbc worden jtezort graan, dat ni< verbruik op bei van den verbo bestemd, Wordt volgens de vastgestelde rei Daartoe zijn nieuwe Yoors uitgevaardigd, handelaar en ker zal per 2 1946, te 24.00 nauwkeudge v opgave öioete strekken van dien datum as voorraden. Ol van deze voorre ven zullen ge fingen worden legd. Nadere ties hierover worden Segeve de desbetreffer stanties. Vooi met ingadg va bruarl 1#46 h voer van grai den en peulv zaaizaad en ve artikelen nog plaats mogen op geleidebiljet Voor nadere derheden ove maatregelen wi wezen naar lichting tn d< bouw- ea de den. Vleeschprtj Verkoopsprijz de versclillenc ten vlees:h v< detaillist bij ie' winkel, de va bruari 1946 rundvleesth en van grastelvert stuk en laas f kg., roastbeef trafilet 2.20, alle soorten la klapstukken f hakt en poule rauw nnidve staart zonder been f 130, kalfsvleesch, oesters en fr: 11.95 per kg., f 1.65, gehakt let f 150, vleesch: bicam magere l&ppen per kg-, ci f 1-75, gehakt let f 140, f 0.65, vefsch 1 mager spek, k: lappen e» vett f 1.30, tauw vet f150, f 0.65, ichap< bout met bee per kg., bout been, schouder lade f 1)5, bc been f ito, bc der been f 1.85 bonadc fl.75, f 1.75, gehakt let f 1.7S ra f 1.50, Paard i biefstuk t 1. kg., roastbeef riblappen en f 1.40, brai f 1.40, gehakt let f 1.3#, ra f 1.40, betndere deren vaö r kalveren, var: schapen f 0.' kg., beerteren len van Paarde De prijzen vleesch waren volgt vastgeste eerste bedrag i koopprijs per 1 den detaillist plaats 'an ming, het tw< verkooppfijs pe voor den deta levering tl win kookte vorst ham-, unch en knakvorst) f0.21, Gedersc worst f l.jl, f 0 worst 12.03, bloedworst f 0 tongenwo:st f 1 nierkaas (n 11.13, f (.14, leverwors. 11. Saksischj le f159, fC.20, i leverwors f l.( leverke.as f 1.5 zure zult f 0.8 corned eef glas) t 1.87, gebraden j geha] f 0.19, ïejerpas blik) J 1.87, statiegeld f 1. runderrotkvlee: leen bi»: f 1.9' rauwe b'm f 100 gramS bacc ontbijtsPjk f0. spek f O-A, gez gedroogd spe verschc Vorst van nucltere f0.15, rflpens per kg-. 10.22 gram. paard Vleesch '1.48 f 0.2f> pe1 100

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 2