Opheldering gevraagd Ongedekt crediet uit de Ver. Staten Het probleem rond Iran fiifil Badoglio weggezuiverd WAT AAN DE CAPITULATIE VOORAFGING NICO KREEG EEN SPAARBANKBOEKJE ZATERDAG 30 MAART 1946 PAGINA 3 Week in vogelvlucht i: VEILIGHEIDSRAAD Géén audiëntie Mr. Bosman voor het Bijz. Gerechtshof Rotterdam achtergesteld bij Amsterdam? Rede prof. Lieftinck Naar vrijwilligen verkoop van Amerikaantjes? Groot tekort aan medici in Ned.-Indië Staking bij meelfabrieken te Amsterdam Biljartkampioenschap 45/2 WAT BIEDT DE RADIO ZONDAG? Programma Maandag Het hoofdprobleem van de af- geloopen week was als in zooveel voorgaande de internationale kwestie rond Iran. De vooruitzichten tegen het vorige weekeinde waren weinig be moedigend, tot er Zaterdag een ken tering scheen te zijn: eerst door Stalin's pleidooi ten gunste van de Vereenigde Naties en 24 uur later door het bericht, dat de Russische troepen Iran zouden verlaten. Het is niet duidelijk, waarom deze ont ruiming werd bekend gemaakt na de mislukking der Russisch-Iraan- sche besprekingen en n_adat Iran de kwestie opnieuw bij den Veiligheids raad aanhangig had gemaakt. Iran vond in de Russische verklaring nu geen aanleiding meer om van zijn voornemen terug te komen, temeer daar de toevoeging behoudens on voorziene omstandigheden" aan de Russen een gevaarlijke speling gaf. De agenda van de V.R.-zitting oe- vatte aldus bij de opening de Iraan- sche klacht, wat tot een nieuwe crisis leidde, daar Ruslands voorstel om het punt van de agenda te schrap pen slechts door Gromyko zelf en bij gevolg door den afgevaardigde van het vrije Polen werd gesteund. Gromyko achtte een behandeling in „strijd met de feiten", daar de Rus sen immers reeds terugtrokken. Byrnes verzette zich krachtig tegen deze interpretatie, daarmee opnieuw Amerika's draai accentueerend van bemiddelaar tusschen Engeland en Rusland naar uitvoerder van een actieve politiek tot bescherming van de UNO. Rusland zag slechts eén middel en Stalin vergat de schoone woorden van zijn pleidooi, dat ,,de kracht van de UNO in gelijkberech tigdheid der naties bestaat en de or ganisatie niet op het beginsel van overheersching van één staat over andere is gebaseerd". Gromyko eischte, dat de bespre kingen over Iran tot 10 April moes ten worden uitgesteld. Toen dit ver worpen werd, nam hij ostentatief zijn papieren en verliet de-zaal. De Veiligheidsraad zette de behan deling van de kwestie voort en in de zitting van Vrijdag verklaarde Hussein Ala, dat hem wel een bin- nenlandsche verplaatsing van Rus sische troepen, echter geen terug trekking naar Rusland, bekend was. Byrnes stelde voor den secr.-gene raal inlichtingen te laten inwinnen bij <je Russ. en Iraansche regeeringen over de onderhandelingen en de vergadering te verdagen tot 3 April. Hoe moet deze kwestie eindigen? Een kwaad Rusland en 'n niet tevre dengesteld Iran, en een Veiligheids raad, die zich niet bii een overheer sching van één staat wenscht neer te leggen en zijn standpunt door zet: tegen de steeds opvolgende Rus. sische aspiraties in. Wat zal de raad besluiten, voornamer nog, welke kracht zullen zijn besluiten bezit ten, nu Rusland zich afzijdig houdt? Zeer vergaand bleken intusschen de door Rusland geheim gehou den voorstellen aan Iran. Hoe Ruslands eischen tot bezet ting van een deel van Iran, tot au( - he| val ri.il cl De prachtige Zwit- sersche bergen en de /rissche sneeuw- atmosfeer zijn wel de voornaamste actorendie de wintersport zoo aantrekkelijk ma ken. Geen beter oord ook is er, om eens vit te rusten en weg te zijn uit de dagelijksche zor gen. Iedereen, die daar geweest is kan er van meepraten, en zoo zal iedereen zich verheugen met onzen Prins en Prinses, die daar op liet oogenblik ver toeven. Want men zal het er toch wel over eens zijn, dat onze toekomstige Koningin en haar gemaal af en toe een vacantie ver dienen, zeker in een tijd als deze, nu een dubbel zware ver antwoordelijkheid op hun schouders drukt. De foto hier toont de Prinses met haar hofdame, die zich langs een kabel naar boven laten trek ken, om straks in volle vaart een lang stuk berg-af te kunnen ski-en po^irrg tot overheersching door één stftfet van een gebied, waar vele inter. nationale niet alleen Russische beiangen samenkomen? In Griekenland worden duizenden inktpotten gevuld, om Zondag ieder Grieksch burger gelegenheid te geven eerst zijn vinger in den inkt te doopen en vervolgens met zijn afdruk zijn „stem" uit te brengen. Er is een invloedrijk man: Damas- kinos. metropoliet van Athene en regent van den Staat, die boven al de linksche en half-linksche, uiterst en normaal-rechtsche groepeeringen staat en naast zich den liberaal So- phoulis als premier heeft. De EAM en de socialisten weigeren aan de verkiezingen deel te nemen, daar zij door uitstel eerst inwilliging van verschillende eischen wenschen. Engeland zoowel als Amerika heeft zich echter voor het handhaven van den 31 sten Maart uitgesproken, zoo dat de verkiezingen van morgen on danks het Amerikaansch-Engelsch- Fransche toezicht wellicht niet den wil van het geheele volk zullen weer spiegelen. Wanneer men algemeen een rechtsche overwinning van de Volkspartij verwacht, en zelfs een daaruit voortvloeienden terugkeer van den koning, is dit aller minst, omdat Griekenland zijn sinds 1S41 in Londen verblijvenden Koning George zoo vurig terugwenscht. De reactie ecjiter tegen de EAM-excessen in den burgeroorlog van 1944 heeft het volk als naar een bescherming te gen het communisme weer naar de monarchie gevoerd. Per slot van zaken wil ook 't Griek- sche volk eindelijk rust en opbouw. En daarom zal er een streep onder het guerilla-verleden en -heden gezet moeten worden. Misschien gebeurt dat morgen. Indien tenminste de regeering kans ziet de ongeldig-verklaring van een der kieswetten, door den Raad van State, ongedaan te maken. In het andere geval zullen de verkiezingen moeten worden uitgesteld en zal de EAM op het laatste oogenblik -nog haar verlangens ingewilligd zien. Z. H. Exc. de Bisschop van H-arlem zal Woensdag a.s. geen audiëntie verleenen. Na opening van de zitting van den Veiligheidsraad gaf de Iraansche afgevaardigde Hus sein Ala, in antwoord op vra gen van den Poolschen afge vaardigde, een uitvoerige uit eenzetting. Ten aanzien van zijn instructies om zich te verzetten tegen uitstel van de behandeling van de Iraan sche kwestie zeide Ala met betrek king tot den Veiligheidsraad die stappen te zullen ondernemen, welke hij nuttig achtte voor de bescher ming van de belangen van zijn land. Byrnse stelde tenslotte voor, dat Trvgve Lie, de secretaris-generaal, zich onmiddellijk tot de Russische en Iraansche regeering zou wenden om inlichtingen over den stand der onderhandelingen en dat hij daarom trent op 2 April rapport zou uit brengen. Speciaal zou Lie moeten ln- formeeren, of het terugtrekken van de troepen afhankelijk gesteld was van het sluiten van overeenkomsten ten aanzien van andere onderwer pen. De woordvoerder der Iraansche re geering, prins Firouz, heeft officiéél de door Hoessein Ala, Iran's am bassadeur te Washington, voor den veiligheidsraad afgelegde verklarin gen becritiseerd. Deze verklaringen waren „overdreven tengevolge van Ala's patriotisme, aldus zeide Firouz. hof van •schalk Ba- van zijn naat. Het het ver- .isdadigers ;enaat. Het uit den weggezui- Badoglio bewerkte in 1943 den val van Mussolini HetAmsterdamsche Bijzondere Ge rechtshof heeft hedenmorgen het proces voortgezet tegen de voorma- ligen adjunct-secretaris van het centraal bureau voor den omroep, Mr. G. J. P. M. Bosman. Pater J. K. Dito O.P., eertijds voorzitter der K.R.O., legde een geheel sluitende v erklaring af omtrent taak en ge dragingen van verdachte, met wien hij tijdens de oorlogsjaren in nauw contact ba dgestaan. Op een desbe treffende vraag van den president, Mr. B. De Gaay-Fortman, deelde pater Dito het Hof mede, dat ver- dachte's lidmaatschap van de N.S.B hem eerst bekend was, nadat Mr. Bosman van de K.R.O. naar het centraal bureau was overgegaan, in dien wij dit eerder hadden geweten, aldus pater Dito, zou Mr. Bosman zeker niet langer bij de K.R.O. ge handhaafd zijn. (Van onzen Rotterdamschen redacteur) Er heerscht in Rotterdam eenige deining omdat men er de vrees gaat koesteren, dat de Maasstad geen vlieg veld zal krijgen en aldus sterk bij Amsterdam zal worden achtergesteld. De onrust is een gevolg van het stilzwijgen waarin de regeering zich hult. Uit Den Haag valt maar geen bevestiging of uitspraak te krijgen van of over de vraag of er voor bet Westen des lands weer een groot centraal vliegveld op het programma staat, eventueel Noordelijk van den Haarlemmermeerpolder, of dat Schip- bol biertoe zal worden aangewezen. Rotterdam wenscht een eigen vlieg- haven. Het heeft in die richting reeds belangrijke besluiten genomen, maar de regeering zal uiteindelijk moeten beslissen. De deining wordt mede veroorzaakt door het gevoel van achteruitzetting, dat zich van de Rotterdammers dreigt meester te maken. (Vervolg van pag. l) Bij de bespreking verklaarde' de Rijkscommissaris voorts, dat, wan neer de Geallieerden voor de Greb- belinie zouden blijven en geen ver dere oorlogshandelingen tegen het Nederlandsche kustgebied zouden ondernemen, de Duitsche legerleiding hier te lande bereid zou zijn, geen verdere gebieden te innundeeren, geen kapitaalgoederen verder te ver nietigen en haar medewerking te verleenen aan de mogelijkheid van uitgebreid reliefwerk. De Rijkscom missaris zou in dat geval er voor zorg dragen dat alle politieke ge vangenen uit de gevangenissen naar een taehoolijk kamp zouden worden overgebracht, dat geen terechtstel lingen meer zouden plaats vinden en dat de S.D. haar acties, razzia's enz. zou staken. Alle reliefgoederen zouden volledig ter beschikking staan van het R.V. V.O. Noodzakelijk zou ook zijn naast aanvoer van 'minimum 5000 ton levensmiddelen per week, de aanvoer van minimum 1000 ton kolen per week, die volledig zouden komen aan het rijkskolenbureau. Van beide zijden deelde men de opvatting, dat een eventueele rege ling, welke zou neerkomen op een wapenstilstand met het geweer aan den voet, zich zoo onopgemerkt mo gelijk zou moeten voltrekken. Van de zijde van vertrouwensman, nen en van de zijde van den C.B.S. zou een vertegenwoordiger naar het bevrijde gebied oversteken teneinde de regeering en den B.N.S. de ver klaring van Seyss Inquart te over handigen en deze toe te lichten. De heeren L. Nehcr en J. van der Gaag namen deze taak op zich. De heer Van der Gaag stak in den nacht van 13 op 14 April over naar het bevrijde gebied en bereidde den overtocht van den heer Neher voor. Deze werd in den ochtend van 14 April door een Duitsch officier overgezet. In de volgende dagen lieten C.B-S- en C.B.T. zich voortdurend op de hoogte houden van den toestand in het nog bezettè gebied, waarbl) ook vooral plaatselijk de gedragingen van den bezetter nauwlettend wer den gecontroleerd. BIJ herhaling werd aan den Rijks commissaris mededeeling gedaan van geconstateerde misdragingen van Duitsche zijde, waartegen in steeds klemmender bewoordingen protest werd aangeteekend. Inmiddels was de doorsteking van qen Wieringermeerdijk (op 17 April) bekend geworden. Vertrou wensmannen en de C.B.S. overwo gen als gevolg hiervan, of aan het Duitsche voorstel nog eenige waar de kon worden toegekend. Gezien de enorme ramp, welke de geheele onderwaterzetting van Noord- en Zuid-Holland en twee derden van de provincie Utrecht met zich zou brengen, werd besloten voorshands te volstaan met een ernstig pro test. In verband met een Reuterbericht volgens hetwelk Himmler de on voorwaardelijke overgave van het Duitsche leger aan Groot-Brittannië en de Ver. Staten zou hebben aan geboden, verzochten de vertrouwens mannen 28 April den heer Van der Vlugt contact op- te nemen met den Rijkscommissaris. Op verzoek van den Rijkscommissaris heeft de heer Van der Vlugt een bespreking gevoerd met de Duitsche ambtenaren prof. Spanner en dr. Calmeyer. Namens den Rijkscommissaris werd o.a. opgemerkt, dat van officieele capitulatie slechts sprake kon zijn, indien de Rijkscommissaris over na dere gegevens betreffende de ontwik keling in Duitschland beschikte. Nadat 30 April te Achterveld Seyss Inquart verschenen was voor den chef-staf van het geallieerd opper bevel generaal Bedell Smith, richt ten vertrouwensmannen zich 1 Mei, in verband met het zienderoogen dalende gezag van het Duitsche machtsapparaat hier te lande, spoedshalve rechtstreeks tot den B.N.S. Tenslotte wordt o.m. melding ge maakt van de bespreking van 4 Mei iusschen Nederlandsche en Duitsche militaire autoriteiten ln het Gooi, over verschillende met de op han den zijnde capitulatie van belang zijnde onderwerpen, welke bespre king gevolgd werd door verscheidene détail besprekingen, zulks ter vast stelling en controle van de van Duitsche zijde te nemen maatrege len. In een Vrijdagavond voor de radio uitgesproken rede heeft de minister van Financiën een overzicht gegeven van de onderhandelingen in de Ver. Staten, die geleid hebben tot een door de Ver. Staten aan Nederland verstrekt „overbruggingscrediet" ten bedrage van 200 millioen. Prof. Lieftinck noemde hierbij het ongedekte karak ter van dit crediet het meest ver blijdende teeken van het feit. dat ons land zijn internationale standing heeft behouden. Aan deze rede ontleenen wij verder nog het volgende: Het is niet geheel onbegrijpelijk, dat van Amerikaanschë' zijde de wenscb werd geuit, dat Nederland onder de omstandigheden, waarin het verkeert, door verkoop van een deel van zijn effectenbezit zijn bereidheid zou toonen zooveel mogelijk zich zelf te helpen. Op korten termijn zou een dergelijke verkoop echter op zeer groote moeilijkheden stuiten. Ook een verpanding onzer effecten werd te berde gebracht. In dat geval zou de liquidatie geleidelijk kunnen geschie den. Het grootste bezwaar, dat aan een verpanding van effecten was verbonden, bestond echter hierin, dat een en ander de credietwaardigheid van ons land zou hebben ondermijnd. Het standpunt kon en moest worden ingenomen, dat een land als Nederland, dat nog nooit in gebreke is gebleven aan geldelijke verplichtingen tegenover het buitenland te voldoen, aanspraak mag maken op een ongedekt crediet en mag vergen, dat aan de regeering zelf wordt overgelaten tijdig de mid delen te vinden om dit crediet af to lossen. Voor deze argumenten bleek men van Amerikaansche zijde niet onge voelig en zij werden daii ook al spoedig als de juiste aanvaard. Behalve vanuit een financieel-economisch oogpunt beoordeelde men in de Ver. Staten Nederland, ook ln politiek licht bezien, als één der meest vertrouwenwekkends landen van het Europeesche continent. De noodige maatregelen om tijdig aan onze verplichtingen te kunnen voldoen zullen thans door de regeering met voortvarendheid worden getroffen. Onder deze maatregelen zullen voor zieningen, om te komen tot een zoo veel mogelijk vrijwilligen verkoop van een gedeelte van het Nederlandsche effectenbezit in Amerika, niet kunnen worden gemist. De toestand waarin ons land verkeert eischt nu eenmaal offers. Laten wij deze offers brengen ln de overtuiging dat het moet om ons land door dezen moeilijken tijd heen te helpen. In Ned.-Indië is thans een enorme .behoefte aan doktoren. In den geheelen Archipel zijn er 325, van wie 160 binnenkort uit vallen. De toestand ls dus zéér precair. Er moet hulp komen. Vele medici arbeiden n.l. met zwaar hongeroedeem. Practisch kunnen er van de 325, 70 tot 80 doktoren blijven werken, aldus generaal- majoor dr. Daubanton, zoojuist uit Indlë ln ons land terugge keerd. Hij uitte zijn bewondering voor veel, wat hij in Indië had moeten aanschouwen. Die bewondering geldt vooral den Nederlandschen vrouwen, die, beter dan de mannen, tegen de kamppsychose bestand bleken. Thans werken er in het Roode Kruis, die de geheele bezetting door ln de kampen zaten. Maar ook hier ls vervanging noodig. En: men komt alles te kort. Dr. Daubanton constateerde een co ördinatie van militaire en civiele me dici en verpleegsters, die hem aan vankelijk verblufte. Dit beteekent de redding van Indlë ln de komende tij den. Het Roode Kruis werkt hieraan volledig mede. Vanaf i 'April zenden de K.R.O. en de N.C.R.V. uit over Hilversum II en de A.V.R.O. en de V.A.R.A. over Hilversum I. De directie der Engelsche poste rijen heeft Vrijdag bekend ge maakt, dat het pakketpostverkeer met Nederland op 1 April hervat zal worden. En regelmatig wordt er op gestort. Toen Nico geboren werd,kreeg hij van z'n oma een spaarbank boekje met tien gulden er op. Iedere maand legt z'n moeder nu wat opzij en stort dat op zijn boekje. Want zij hoopt, dat Nico later goed zal kunnen leeren en dan kan ze het geld best gebrui ken. En nu het mooiste: het gaat niet ten koste van de huishou ding. De Gruyter betaalt het. Ja werkelijk. Zoo kan iedere Ne derlandsche huisvrouw sparen. Als zij haar boodschappen haalt in de vertrouwde, verzorgde winkels van de Gruyter, krijgt zij betere kwaliteit en 10 kor ting. Voor iedere tien gulden aan bons, één gulden contant terug. .(Ingez. med.). Vrijdagmiddag is het fabrieksper- soneel van de twee grootste Am- sterdamsche meelfabrieken, ul. van de „Holland" en „Ceres Nering Bö- gel" in staking gegaan. Hierbij zijn ongeveer 250 man betrokken. Door de E.V.C. waren drie eischen ge steld, die door de directies aan deif Rijksbemiddelaar zijn voorgelegd, maar onaanvaardbaar worden ge acht. Deze drie eischen luiden 1. 15 pCt. loonsverhooging boven de reeds verleende 25 pCt. 2. Instelling van een 45-urige werkweek. 3. Twee weken vacantie met vijftig procent toeslag op het nor male loon. Daar de arbeiders na de verwer ping dezer eischen zonder meer da fabrieken hebben verlaten, dreigt het gevaar, dat groote hoeveelheden tarwe, die nog in de machines ter voorbewerking zijn (bij de „Hol land" plm. 200 ton) voor de con sumptie verloren zullen gaan, in dien het werk niet spoedig zal wor den hervat. Ettelijke bakkers zitten reeds zonder meel. De beide fabrieken, die thans door deze staking zijn stilgelegd, voorzagen de hoofdstad voor ongeveer 75 pCt. van meel. Hoe de voorziening van de hoofdstad nu zal worden geregeld ls nog niet be kend. maar de mogelijkheid be staat, dat het meel van buiten af zal worden aangevoerd. Op den tweeden dag is gebleken, dat Van de Pol's <^>ncurrenten ken nelijk meer „last" öndervinden van. zijn geblesseerden arm dap hij zelf. In zijn beide gespeelde partijen be haalde hij een moyenne van 50. te vens scoorde hij een mooi opgebouw de serie van 217. De uitslagen zijn: Sweering1 Jacobs Van de Pol Wevers Van Vliet Sweering Van de Pol De Leeuw 400 21 90 19.04 208 21 45 9.90 400 8 156 50.00 203 8 65 25.37 400 20 106 20.00 262 20 53 13.10 40C 8 217 50.00 19 8 11 2.37 HILVERSUM I 301 M. 8.00 Nieuws. 815 Man tot man. 9.30 Protest, kerkd. 9.30 Nieuws. 9 45 Gram. 10.00 Misuitz. 11.15 Gram. 11.45 Heilige van den dag. 1155 Gram. 12.15 Boeckhuys. 12.30 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 ProgV.-overz. 13.20 Gram. 14.00 Piano-duo. 14.30 Kath. Bijz. Opl. 14.50 Gram. 15.00 Apologie. 15.20 Stichtsch B'laaskwintet. 15.5 Mr. A. Diepenbrock, pr. 16.00 Zieken- lof. 16.30 Kwartet Jan Corduwe- ner. 17.00 Gewijde muz. 17.30 Prot. kerkd. 18.45 Orgel. 19 15 Bijbel. 19.30 Ned. Strljdkr. 20.00 Nieuws. 20.10 Wederopbouw 20.17 Gram. 20.20 De levende God. 21.10 Hartveltkwartet. 21.45 „Kampvuren". 22.00 Nieuws. 22.15 Sylvester trio. 22.35 Avondgebed. 23.00 Gram. HILVERSUM II 415 M. 8.C0 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Lezing. 9.15 johan Jong, orgel. 9.45 Gees telijk leven. 10.00 Zondagshalfuur. 10.30 Prot. kerkd. 12.00 Roman- Ceio. 12.30 Vrouwen. 12.40 Pierre Palla. 13.00 Nieuws. 13.15 Les Gars de Paris. 13.50 Spoorwegen. 14.00 Gram. 14.05 Dr. P. H. Ritter. 14.30 Concertgebouworkest. 16.30 Reportage hockey-wedstrijden. 17.00 Gesprekken. 17.30 Oome Keesje. 18.00 Nieuws. 18.15 Bra- vour en charme. 18.50 Onderwijs vernieuwing. 19.10 Ramblers. 19.40 Koos Vorrink. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Potpourri. 21.10 Hoorspel. 21.45 Harp-kwartet, 22.15 Act. 22.30 Metropöle-orkest. 23 00 Nieuws. 23.15 Zevenklapper. 23.35 Gram.- HILVERSUM II 415 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 7.45 Woord voer den dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Pro.gr.-overz. 8.20 Gram. 9.15 ziekenbezoek. 9.30 Waterst. 9.45 Henk Lowey, cello. 10.15 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Oude en nieu we schrijvers. 11.35 Fluit-recital. 12.00 Orgelbesp. 12.30 Postillons. 13.00 Nieuws. 13.15 Progr.-overz. 14.00 Jonge moeders. 14.20 Gram. 15.20 Trio Bresser. 16.00 Bijbel. 16.45 Vioolreeital. 17.05 Gram. 17.20 Koor. i7.45 AU Round Sex tet. 18.30 Sport. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws 19.15 Progr.-overz. 19.20 Gram. 20.00 Nieuws. 20.05 Bo- demcarteering. 20.20 Koor en or kest. 20.45 Dr. J. ,C. H. de Pater. 21.30 Gram. 22.05 Nieuws. 22 15 Na het nieuws. 22.30 Nieuwe Testament. 22.50 Gram. 23.00 Mandolinata. 23.30 Gram. 23.50 Schriftl. HILVERSUM I 301 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 10.30 Gesprekken. 10.35 Gram. 11.00 Kindergrapjes. 11.15 Lyra- Trio. 11.45 Krijgsgev. 12.00 Piano recital. 12.30 Gram. 12.35 Plano- spel. 13.00 Nieuws. 13.15 Vaude ville-orkest. 14.00 Vrouwen. 14.20 Recital. 15.00 Voordracht. 15 20 E'onbonnière. 16.30 Fransche chansons. 17.00 Lajos Verés. 17.30 Roode Kruis. 17.35 Red-white and blue stars. 18.00 Nieuws. 1818 Kon. Mil. Kapel. 19.00 En nu naar bed. 19.05 Gram. 19.15 De part. 19.30 Ned. Strijdkr. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philh. Ork. 21.20 Willy Corsari. 22.00 Gram. 22.15 Poëzie III. 22.30 Renova- Septet. 23 00 23.15 Gram. Directeur: J. J-. W. Boerrigter. Waarn. Hoofdredacteur: W. Beverin.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 3