Pauselijke radio-rede over wereldvrede Hertog Willem Practische daden van godsvrucht barmhartigheid en boete gevraagd UIT HAARLEM'S HISTORIE ar Herderlijk schrijven Bijzondere dag voor Kath. Jeugdbeweging MAANDAG 3 JUNI 1946 PAGINA 2 STAD EN OMGEVING 25 jaar Stille Omgang te Heemstede Begrafenis van ir. F. C. van Zwieten Militair verongelukt Portefeuille gestolen Binnenbrand Zilveren jubileum Bananen voor kinderen Nationale hoofdkwartier ingezegend Staatsloterij WAT BIEDT DE RADIO DINSDAG? In Zijn radio-mie Tan Zaterdag, Waarvan \vn reeds een uittreksel Ueb- jben gepubliceerd, heeft Z, H. de l'aus een algemeen overzicht gege ven van de taak van de Katholieke Kerk in deze eritieke tijden en heeft Iïij de geloovigen opgeroepen om in de maand Juni, de maand, toegewijd nan het H. Hart van Jezus, het groote werk van uitboeting en eer- hersel, dat de wereld voor verdere rampen zal moeten behoeden, te be ginnen door practische daden van godsvrucht, barmhartigheid en boe tedoening. Hij riep alle geloovigen op tot een algemeen Confiteor, tot ne derigheid en tot een vertrouwvol be roep op de Goddelijke barmhartig heid, teneinde de Goddelijke genade af te smeeken over het mensehdom. De Paus sprak tot het college van kardinalen, dat Hem op Zijn Feest dag kwam gelukwenschen en Zijn rede werd door Radio-Vaticana uit gezonden. „Onze gedachten gaan terug naar een jaar geleden, toen de oorlog juist ten einde was", aldus de Paus. „In de harten van alle mensehen leefde toen groote hoop, doch thans beseffen wij, dat wij er goed aan gedaan hebben de wereld toen te waarschuwen. De weg naar den werkelijken vrede is lang en moeilijk. Wij hebben den indruk dat die vrede op het oogen- blik verder en verder terugwijkt. De papieren en de documenten zijn opgestapeld op de conferentie tafels, maar de moeilijkheden ne men nog steeds toe voor de staats lieden der wereld. Geen waarlijke vooruitgang naar den werkelijken vrede kan gemaakt worden totdat de bedreiging van geweld en poli- tieken en economischen druk van ons weggenomen is. Onevenwichtig heid vergiftigt de internationale be trekkingen." Het is altijd de groote taak van de Kerk geweest, in een iegelijk het gevoel voor rechtschapenheid, gema tigdheid en eerbied voor waarheid en recht in te prenten Deze taak is des te dringender in tijden van ver warring en crises. Als de springvloed van wereldlijke naijver opkomt, wan neer in de hitte van het gevecht een broze internationale gemeenschap, welke uitsluitend gebouwd is op economische en politieke overwegin gen. het perspectief van de ware christelijke broederschap dreigt te verduisteren, wanneer de krachten van opstand en atheïsme de massa's trachten te misleiden als een ge- dachtelooze kudde, terwijl zij het eigenlijke doel, waarheen zij hen op moreel en religieus gebied drijven, verbergen, dan is het meer dan ooit noodzakelijk, dat van de groote ba ken der kerk het licht van Christus helder schijnt om het pad te ver lichten en klaar te toonen, welke klippen en draaikolken rechts en links het schip bedreigen. Zonder twijfel heeft de bittere ervaring van den oorlog ep van een naoorlogsche periode, zoo geheel gespeend van hoopvolle vooruitzichten, de Kerk bij de ver vulling van haar taak gesteld te genover een steeds grooter aantal menschen, wier kracht door armoe de is uitgeput, wier élan verminderd ls en wier energie is verzwakt Dit echter mag geen reden zHn om ons te laten ontmoedigen en den sa- menhangenden kijk op het heele beeld der realiteit te verliezen. Wii zullen 'nooit Inoekie worden onze Bonen ep dochters op het hart te drukken: „Weest opgeruimd en Verliest den moed niet." Gij zijt in aantal talrijker dan Op het eerste gezicht zou kunnep schijnen. Gij Zijt sterker dan uw tegenstanders, omdat uw innerlijke overtuigingen en deze zijn van het hoogste gewicht waar. oprecht en samen hangend zijn en gebaseerd zijn op eeuwige beginselen en niet op val- eche begrippen, op verkeerde con structies, op bedrieglijke leuzen of op oogenbliksoplossingen. God is met u In alle nederigheid en dankbaarheid Jegens God mogen wij wel spreken van de bescherming, welke God steeds aan Zijn Kerk heeft verleend. Wij hebben berich ten uit de geheele wereld voor ons en in spijt van alle tegenspraak en van alle fouten die zijn be gaan, kunnen wij vaststellen, dat de Kerk in Haar geheel inwendig en Uitwendig sterk en één is. Overal waar zij. hetzij door een systema- matische vervolging, of door de ver woestingen van den oorlog beroofd is van eiken zichtbaren steun of van haar wettige rechten, heeft de Kerk een steeds nauweren band met haar geloovigen verkregen, wier Ijver zij tot steeds feller gloed heeft aangevuurd. En zoo niet overal, dan is de Kerk toch in het meerendeel der gevallen krachtig en jong' uit den storm te voorschijn gekomen. Het is van cardl- naal belang in dit oogenblik, dat de katholieken en allen, die in een per soonlijken God gelooven, zich door niets ter wereld laten lntlmideeren en het bewustzijn van hun eigen kracht behouden. Zij moeten zich daarom bewust zijn, wat zij, en zij alleen, kunnen bijdragen tot het herstel van de wereld, omdat dit herstel nooit zal slagen, als het niet gegrondvest is op recht, orde en vrijheid. Met vrij heid bedoelen wij die ware en goede vrijheid, welke in harmonie is met het welzijn van elk volk in het bij zonder en van de geheele volkeren- familie in het algemeen. Deze vrijheid heeft de Kerk altijd voorgestaan en verdedigd. De H. Vader deed daarna een be roep op de Italianen en Franschen bij de verkiezingen van Zondag te toonen of deze twee naties, deze twee Latijnsche zuster» met duizenden la ren christelijke beschaving, zullen blijven staan op de vaste rots van het Christendom, of dat zij hun lot zullen toevertrouwen aan de onmo gelijke almacht van een materialisti- schen staat zonder God. Van deze twee mogelijkheden zal de eene of de an dere werkelijkheid worden naar gelang van den stembusuitslag. Aan de eene zijde hebben wij den geest van overheersching en staats- absolutisme, volgens welke de mensch nofi' minder is dan een rad in een machine. Aan de andere zijde zien wij de Kerk, sereen en kalm, maar vastbesloten en gereed eiken aanval af te slaan. Deze goede en teedere Moeder zoekt den strijd niet, maar juist omdat zij Moeder is, is zij sterk, ontembaar en geeft zij geen kamp. De zedelijke kracht van haar liefde kan niet door materiaal ge weld worden gebroken als het gaat om de verdediging van haar waar digheid en integriteit en om het le ven, de vrijheid en de eer van haar kinderen. De Paus deed daarna een beroep op de overwinnende naties om de honderdduizenden krijgsgevangenen en verplaatste personen zoo spoedig mogelijk te hulp te, komen. Het is waar, dat het internationale recht de overwinnaars niet verplicht hen voor het sluiten van den vrede vrij te laten. De Paus hoopte echter, dat de zedelijke en geestelijke nooden van hun familieleden en de heilige rechten van het huwelijk en het gezin zwaarder zouden wegen, dan wetteksten. En als een of andere overwinnende natie om economi sche redenen de arbeidskrachten der krijgsgevangenen niet kan missen, dan moet zij overwegen of deze ar beidskracht niet beter door vrije arbeiders uit het betrokken land zou kunnen worden vervangen. Ook voor de andere categorieën van verplaatste personen, die verplicjit zijn ver van hun land te wonen, dikwijls in streken, die zelf reeds overbevolkt zijn, hield de Paus een pleidooi. Hij hoopte, dat de minder dicht bevolkte landen uit christe lijke naastenliefde hun grenzen voor hen zouden openzetten. Tenslotte riep de Paus alle ge loovigen op tot boetedoening en eerherstel. Zondag vierde de afdeeling Heem stede van het genootschap van den Stillen Omgang het vijfentwintig jarig bestaan. Des morgens droeg de hoogeerw. heer G. v d. Burg, deken van Amsterdam, eén plechtige H. Mis op .in de kerk van den H. Bavo aan den Heerenweg. Des avonds was in het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg een groote feestver- gadering, waarbij o.m. medewerking verleende het Kathedrale Zangkoor onder leiding van dr. Kat, dat op keurige wijze een aantal geestelijke liederen zong De secretaris, de heer Lijnkamp, bracht over de afgeloo- pen vijf en twintig Jaren verslag uit, waarbij het wel en wee van de af deeling uitvoerig werd gememoreerd. Pater Gilbertus Lohuis O.F.M. schetste de beteekenis van den Stil len Omgang voor de Katholiekenen drong er op aan, in alles principieel ,te handelen. Ook de hoogbejaarde (heer Krieger, de oprichter van de afdeeling, woonde deze bijeenkomst bij. Onder zeer groote belangstelling geschiedde Zaterdagmorgen op de Algemeene Begraafplaats de ter aardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen ir. F. C. van Zwieten, in leven onderdirecteur van de N. V. Haarlemsche Machi nefabriek v/h Gebr. Figee. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich de directeuren van Figee, Prof. v. Itterson, directeur van de Staatsmijnen, vele vrienden en kennissen en een groot aantal le den van het personeel. In de aula voerden de president commissaris van de Haarlemsche Machinefabriek, de directeur en 'n vertegenwoordiger van de Staats mijnen, waar de overledene een jaar heeft gewerkt, het woord. Nadat de heer Meijer namens het personeel woorden van afscheid had gesproken en een toepasselijk gedicht had gezegd, zong het fa- briekskoor ten afscheid „Ecce quo- modo moritur" van Gallus. Onder de klanken van „Wilt 'heden nu treden'' werd de baar, die met 'n schat van bloemen was bedekt, naar de groeve gedragen Zondagavond omstreeks 7.30 uur reed de 40-jarige militair H., ge legerd in Wildhoef, op een zwaren motor op den Bloemendaalschen weg. Bij het salueeren voor een meerdere verloor hij de macht over zijn stuur en reed tegen het trot toir op. Na eenige buitelingen bleef hij bewusteloos liggen en overleed kort daarna. Pastoor Beune, die ijlings het lof beëindig de kon den ongelukkige nog het H. Oliesel toedienen. Ter gelegenheid van het kam pioenschap van „Haarlem is in een café hier ter stede dit feit feeste lijk gevierd, doch ook hier was men niet veilig voor zakkenrollers. Een heer miste een portefeuille met een bedrag van ongeveer f 265De leege portefeuille vond hij later in een toilet terug. Van deze berooving zijn W. E. van Z- en zijn echtgenoote verdacht, die inniiddels door de politie in verzekerde bewaring zijn gesteld Gistermiddag is brand uitge broken in een woning aan de Borskilaan te Bloemendaal. De vrouw des huizes had haar wasch gestreken en de strijkbout, niet uitgeschakeld, op den grond laten staan. De vloer vatte vlam en de dienstbodekamer brandde uit. De brandweer wist het vuur te be dwingen. Vandaag herdenkt de heer G. Stouten, Harmenjansweg 53, zijn zilveren jubileum bij den Fijnhout en Triplexhandel F. G. J. Beer- kens aan den Burgwal. Hjj ontving vanmorgen van de directie een en veloppe met inhoud en werd door zijn collega in de bloemetjes gezet. Een brokje geschiedenis uit het 57-jarig verleden van de rood broe ken, wordt me gevraagd. Maar dat is even een opgave! Onze nieuwe kampioen had zelf al twee werken noodig, omvattende 700 bladzijden, om zijn historie over 50 jaar te boekstaven. Wat moeten wij be ginnen met die beperkte ruimte, die ons werd toegedacht? Daarom enkele grepen, persoonlijke vooral. Onze eerste kennismaking dateert uit de periode, dat de roodbroeken nog rondhuppelden op de plek tus- schen de tegenwoordige Florisstraat en de remise van do N.Z.H. In de boerderij was 't kleedlokaal, verder waren er 'n stel doelpalen, netten, 'n simpele afrastering en een paar planken, die het handjevol suppor ters behoedden voor natte voeten. Een waarachtig stukje clubliefde zagen wij heel vroeger eens Jan van den Berg leveren. Een enkele uit zondering daargelaten hebben de roodbroeken nimmer kunnen pochen op doelmannen, die boven de mid delmaat uitstaken. Zoo zat Haarlem ook eens in nood en nog wel voor een wedstrijd tegen H.F.C. Wie her innert zich de geweldige rivaliteit niet meer, welke tusschen beide clubs bestond. Veel kon men verstouwen, doch van H.F.C. verliezen, dat.... Jan wist raad en als vergevorderd veteraan nam hij op zich om zelf het doel te verdedigen. Dit inspi reerde de ploeg dermate, dat er werdgewonnen. Met hoeveel, ik weet 't niet meer en doet ook niet ter zake, maar hij trapte, boks te, dook en sloeg met een bezie ling, die hem zijn doel deed berei ken Men sjorde hem een machtigen lauwerkrans om het lichaam en bracht hem een ovatie! In 1926 verloren de roodbroeken den eerste-klas titel, maar gelukkig lieten de spelers zich niet in slaap sussen. Reeds het volgende seizoen prijkte het team al aan de spits van de tweede klasse, zij 't ook raet slechts één punt verschil op den con current K.F.C. Echter bleek men niet krachtig genoeg om de verloren plaats te heroveren, wat pas in 1929 geschiedde. Helaas was deze herove ringsvreugde van korten duur, want in 1930 degradeerde de club alweer. Het jaar daarop ging de vurige wensch nog niet in vervulling en moest men in de tweede klasse met de tweede plaats vree nemen, doch in 1932 gebeurde 't dan toch ein delijk. Met een overtuigenden voor sprong ging de ploeg door de finish. Ook de promotiecompetitie lever de geen obstakels op, zoodat in dat jaar de oude vereeniging weer in het eerste klas-milieu was teruggekeerd. Het elftal ging nu een invloedrijke rol vervullen, waartoe de komst van Kick Smit in niet geringe mate bij droeg. Zoo zien wij het elftal in 1935 met slechts één mint verschil op de tweede plaats in de eerste klasse. En staan we nu nog even stil bij een der meest dramatische oogen- blikken uit de geschiedenis: het ver lies van het terrein. Van het Soendaplein verhuisde men naar de Jan Gijzenvaart, waar eerst een eenvoudige inrichting was verrezen, die aan de eischen van dat oogenblik voldeed. Met het toene men der populariteit werden nieuwe plannen voorbereid en ten uitvoer gelegd. In deze omgeving beleefde men een bloeitijdperk en vooral naar binnen werd het vereenigingswerk breeq uitgebouwd. Toen verschenen de vernielers en nu herinnert slechts een kaal brok grond aan een der mooiste sportmonumenten uit onze stad. „Haarlem" heeft toen geslikt, gelijk wit allen zooveel te slikken kregen, doch ook zooals men leert in het sportleven een nederlaag te incas- seeren. 39. De slee ging hoe langer hoe harder. Zij suisden de eene helling af en de andere op. „Het is jammer, dat ik mijn ijsmuts niet bij me heb." zei de baron, „want het begint, geloof ik, te vriezen." Om te kijken of het waar was, stak de koetsier zijn wijsvinger in de lucht Hij hield hem daar zeven minuten lang en trok hem toen terug. De vinger was niet meer te bewegen. „Het vriest hard." zei de schildwacht, „de Holland- sche winters zijn er kleine kinderen bij." Ze probeerden toen,' of de vaart niet een beetje verminderd kon worden en staken allen de beenen buitenboord. Maar de slee ging zoo hard, dat het allemaal niets hielp. Nog verliep de tocht voorspoedig, tot er plotseling in de verte een heel diepe kloof zichtbaar werd „Heeremetijd, stoppen, stoppen!" riep de baron. Aan stoppen viel echter niet te denken. Met een ontzaglijke vaart vloog de slee oD den afgrond aan. „Het is met ons gedaan, heeren," sprak de hertog, die in zulke gevallen altijd zijn kalmte bewaarde. „Maakt u gereed voor den laatsten klap. Ik had nog graag wat van de wereld gezien, ik had nog naar Indië willen gaan en HollandBelgië, maar het heeft niet zoo. mogen zijn. Daarom niet getreurd We zitten in de slee en moeten meesleeën. Daar hebben we de kloof. Nog één oogenblik en we zijn er geweest. Good luck en het beste met u allen." De slee schoot vooruit, de sneeuw spatte omhoog een geschreeuw van jewelste was te hooren, de stem van den schildwacht klonk boven alles uit, het was allemaal verschrikkelijk spannend, maar hoe zou het afloopen? Aan kinderen, geboren in 1942 of later, wordt 500 gram bananen be schikbaar gesteld. De aflevering zal geschieden naar gelang de ba nanen geïmporteerd worden, waar mede waarschijnlijk geruime tijd gemoeid zal zijn. Ter verkrijging der bananen moet men bon 822 der bonkaart KD of KE 606 bij een de taillist in groente en/of fruit inle veren en wel uiterlijk 8 Juni. (Vervolg van pag. 1) Het zal niet noodig zijn. B.G. U nog aan te sporen om aan deze Sacramentsfeesten heel bijzonder deel te nemen. Wij weten dat de liefde van uw hart U daartoe dringt. Wij hopen dit en verwachten het van al onze diocesanen zonder uit zondering. Het is onze wensch dat in alle kerken en kapellen waarover een rector is aangesteld, in die dagen bijzondere oefeningen gehou den worden ter eere van het H. Sa crament; dat algemeene Communies plaats hebben zoowel van volwasse nen als van kinderen, dat het H, Sacrament, zoo mogelijk lederen dag. althans enkele uren ter aanbidding worde uitgesteld en dat de lof van het H. Sacrament blijde wordt ver kondigd. Wij verwachten van dit feest schoone en blijvende vruchten vooral een dieper bewust Eucharis tisch leven bij al onze geloovigen. Daaronder verstaan wjj allereerst een steeds groeienden eerbied en godsvrucht tot het H. Sacrament en een steeds inniger deelname aan het Offer der H. Mis en aan de H. Com munie. Maar daaruit moet voortkomen een echt Eucharistisch leven. Dat wil zeggen: Wij kunnen nooit genoeg ons groot geluk beseffen, en wij mogen dat nooit vergeteh dat wij als Gods uitverkoren kindéren. God mogen dragen in onze harten. Dat moet zichtbaa* zijn in ons gedrag, niet tot ijdele zelfverheffing, maar tot een stipt en trouw volbrengen van onze Christelijke plichten. In alles willen wij handelen standvastig en blij overeenkoihstig het heilig Ge loof. dat Christus ons heeft geleerd en overeenkomstig de heilige wetten van zedelijkheid en naastenliefde, die Christus ons heeft gegeven. Wij moeten Hem zoo beminnen in ons hart, dat in al onze gedragingen niets is wat in tegenspraak zou ko men met onze heilige en hooge uit verkiezing. Om een enkel voorbeeld te noe men wat zou het een wanklank zijn, wanneer Katholieken, die na de ver giffenis hunner zonden God in hun hart dragen, zich lieten verleiden tot haat jegens mensehen. die vroeger hebben misdaan en die dien men schen het leven onmogelijk zouden maken ook al werden zij voor hun fouten reeds gestraft. Wat een schrille tegenspraak zou het wezen, als Katholieken, wier lichamen de tempels zijn waarin God woont, zouden meedoen aan heiden- sche modes van naaktcultuur of in het a.s. seizoen in naam van gezond heid en sport op badplaatsen, zoowel aan het strand als aan meren en plassen hun ziel en lichaam zouden blootstellen aan ergerlijke zonden. Dierbare Geloovigen dit kan en dit moet voorkomen worden door een echt Eucharistisch leven. In deze dagen van voorbereiding roepen Wij u dan ook op pries ters, religieuzen, volwassenen en kinderen om een vurig en aan houdend gebed tot den goeden God, dat de hulde welke wij Hem berei den, Hem welgevallig moge zijn door de oprechtheid van allen, die ze Hem aanbieden, dat Hij de pogingen van alle mede werkers en deelnemers moge steunen en zegenen; dat Hij. die in Amsterdam zoovele en zoo groote teekenen heeft ge daan, andermaal Zijn KoninkHlke macht toone en ons volk „verlosse van alle ongerechtigheid en ons make tot een heilig volk- v°' ijver in goede werken <v.it. 11. i»). En zal dit ons herderlijk schrijven op Zondag 2 Juni a.s. In alle kerken van ons Bisdom en in alle kapellen waarover een Rector is aangesteld onder alle vastgestelde H.H. Missen worden voorgelezen. Gegeven te Haarlem op den feest dag van den H. Paschalis 17 Mei 1946. t JOANNES PETRUS, Bisschop van Haarlem. Op last van Z.H. Excellentie: H. W. AGTEROF, Secretaris. Niet lang na de bevrijding beeft de Aartsbisschop den wensch te ken nen gegeven, dat de verschillende katholieke jeugdbewegingen in Ne derland zouden opgaan in een ge heel. Daarbij beeft men echter van katholieke zijde het bezwaar blijven gevoelen, dat jonge menschen van totaal verschillende geaardheid in één jeugdbeweging zouden worden georganiseerd. Men heeft gemeend deze te kunnen omzeilen door de Verkennerij en de Jongensclubs, die zich op bepaalde gebieden speciall- seeren, als afzonderlijke groepen te laten voortbestaan, zij het dan. on der üagelijkECh bestuur van bet Nationale Hoofdkwartier, onder verdeeld in commissariaten. Aan het hoofd van de Katholieke Jeugdbeweging staat dan het, door den Aartsbisschop benoemde hoofd bestuur, dat bestaat uit hoofdcom missaris H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, penningmeester, mr. L. L. Minderop en hoofdaalmoeze nier A. J. L. Verhoeven. Zondagochtend werd in het St. Aloysius-college te Den Haag baron Van Voorst tot Voorst als hoofd commissaris geïnstalleerd en tevens opgenomen in de wereldbroeder schap der padvinders. Na de zege ning en het opspelden van de In signes spraken de oud-hoofdcom missaris, de heer R. Höppener, en de hoofdaalmoezenier over de ver antwoordelijke taak, die de nieuwe hoofdcommissaris op zich genomen heeft. De middag bracht een nieuw evenement, toen ln aanwezigheid van het hoofdbestuur en verschil lende commissarissen het Nationale Hoofdkwartier werd Ingezegend. f20.000: 10249; f5.000; 7598; f2.000: 20870: f 1.500: 3476 5629; fl.OCO: 5023 6703 11224 15542; f400: 2531 2669 19695; f200: 8175 14949 16200; f 1003588 7110 8950 9021 11431 14384 14716 16935 17362 20944 HILVERSUM II, 415 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Morgengebed. 7.45 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 P!rogr.-overz. 8.20 Gram. '8.50 Vrouw. 9.00 Gram. 9.30 Waterst. 10:25 Plano. 10.40 Reportage. 11.15 „Als de ziele luistert". 11.30 Recital. 11.45 Gram. 12.15 Voordracht. 12.30 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Progr.-overz. 13.45 Lezing. 14.CO Liederen. 14.30 Gram. 15.00 Vrouw. 16.00 Zonnebloem. 16.30 Lezing. 17.00 Kamermuziek. 17.30 Kunst lied. 18.00 Dinermuziek. 18.15 Act. 18.50 Als ik slapen ga 19.00 Nieuws. 19.15 Departem. 19.30 Gram. 19.45 Jongeren. 20.00 Nieuws. 20.05 Vacantie. 20.2C „Eroica" 21.15 Henri de Greeve, pr. 21.30 Gram. 21.40 Vraagge sprek. 22.00 Nieuws. 22.15 Avond gebed. 22.30 Ensemble Nina Dolce. 22.45 Filmkwartier door A. van Domburg. 23.15 Gram. HILVERSUM I, 301 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Orgel. 8.45 Gram. 9.15 Morgenwijding 9.30 Gram. 10.30 Vrouw. 10.35 Pianorecital. 11.00 R.V.U, 11.30 Gram. 11-45 Familieber. 12.00 Lyra-trio. 12.30 Platteland. 12.40 Piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Om- roep-ork. 14.00 Naald en schaar. 15.00 Vrouw. 15.15 Gram. 15.30 André de Raaff, piano. 15.55 Zangdeclamatie. 16.10 Kamerkoor. 16.30 Kindertijd. 16.45 „Van 14 18". 17.00 „Dat kun jij ook." 17.30 „Les Gars de Paris". 17.45 Rijk Overzee. 18.00 Nieuws. 18.30 De Ned. Strijdkr. 19.00 En nu naar bed! 19.05 Java. 19.20 Ne- derl. progr. 19.45 Departem, 20.00 Nieuws. 20.05 K.N.M.I. 20.08 Bonte Dinsdagavond. 21.30 Hoorspel. 22.00 Gram. 22.15 Buitenl. overz. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansork. 23.45 Gram. Directeur: J. J. W. Boerrlgter. Waarn. Hoofdredacteur: W- Severln.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 2