Betere voorziening voor de ouden van dagen bepleit Romantiek in het circusleven „Lady" is ondeugend Eindexamens M.T.S. Ook Van Gooi niet Stichting van den Arbeid wendt zich tot Sociale Zaken RADIO MOORS ZATERDAG 13 JULI 1946 PAGINA 2 STAD EN OMGEVING Bedevaart naar Heiioo Grootsche Mariahulde Wanneer Haarlem feest Etalagewedstrijd en versiering van de partij ii? Herstel speeltuinen Volksdansgroep TYBB—DTS Nieuws van de sportclubs Sportsnippers REQUIEM VAN VERDI Géén audiëntie SANTPOORT WAT BIEDT DE RADIO ZONDAG? Programma Maandag De R.K. Arbeidersbeweging van Haarlem en Overveen gaat Zondag 4 Augustus, na een onderbreking ivan vijf jaar, weer een grootsche bedevaart ondernemen naar Ma ria's genadeoord in Heilóo. De R.K. Arbeidersbeweging rekent er op, dit wie maar eenigszins kan aan jd;ze bedevaart zal deelnemen. Alles zal gedaan worden om deze bedevaart zoo luisterijk mogelijk te doen zijn. Alle vakorganisaties zul len met hun vaandels en vlaggen mede optrekken. Er is een groot aantal bruidjes. Een prachtig jon genskoor zal met gezangen opluiste ren. De bedevaart staat onder geestelijke leiding van rector C.M. Broers. De intentie van de bede vaart is: „Versterking van den christelijken geest onder onze ar beiders". Er gaat voor deze bede vaart een extra trein. Kaartjes voor en regeling van de bedevaart zijn verkrijgbaar aan de volgende adressen: Dames Stam, Paul Kru- gerstraat; J. Bonfrer, Marsstraat 64; H. Vissers, Merwedestraat 30; L. Mol, Kogelstraat 10; A.v.d.Veldt, van 't Hofstraat 296; N. Schouw, Graaf Willemstraat 42; B. Reijn- ders, Zomervaart 134; G. Scholte, Middeweg; sigarenmagazijn v. d. Voort, Kampersingel; gebouw St. Bavo, Smedestr. (alleen 's avonds na half zes). Te Overveen bij A. v. d. Veldt. Noordertuindorplaan 16. Aan de Middelbare Technische /School te Haarlem verwierven het einddiploma Afd. Bouwkunde: R. W. Brakel, Haarlem; W. Buma, Haarlem; H. C. Hoogewoning. Haarlem; J. G. Hoog- vorst Bergen W. de Jonge, Lisse A. W. Koolman, Beverwijk; A. J. de Koning, Hoofddorp; H. J. Koster, Haarlem; C. J. Mulder Zandvoort; W. E. v. d. Roest, Bussum; C. de Vries, Hoevelaken; D. van Woerkom, Aerdenhout; afd. Weg- en Water bouwkunde: H. Akkerman. Kromme nie; G. H. Bernhard, Heemstede; C. H. Bottelier. Heemstede; H. Broek hof, Haarlem; J. J. Cancrinus. Rei den; B. Deinum, Haarlem; H. J. J. Delhez, Haarlem; L. Dingemanse, Haarlem; J. H. Holswilder, Leiden; A. Hoopman, Haarlem; J. Jansen, Haarlem; C. Joustra; Haarlem; D. Kaai. Alkmaar; D. Keetman, Haar lem A. Kerkhoff HaarlemB. J. Klein, DriehuisP. L. de Klerk, Haarlem; E. J. Klomp, Heemskerk; L. Limburg. BloemendaalF. J. M. van Nes. Haarlem; J. J. v. d. Oord, Alkmaar; J. G. van Roosmalen, Haarlem; D. de Ruiter, Heemstede; J. C. v. d. Valk. Heemstede; H. J. Visser, Haarlem; D. J. Vlasblom, Leiden; E. Weener, Enschede; J. C. Weterman, Haarlem; D. A. de Wil ligen. HarlingenA. J. v. d. Wilt. Velp; J. A. Wijninckx. Haarlem; H. Wijninckx, HaarlemF. J. Zant- voort, Santpoort. Niet geslaagd: 1. Teruggetrokken2; afd. Werktuig bouwkunde T. M. Baanstra Haar lem; F. H. Boelen, Haarlem; G. Benit. Haarlem; H. Bilderbeek, Be verwijk; J. H. Bonarius, Leiden; P. F. Bourgeois. Wassenaar; J. G. P. Bruschke. OégstgeestL. Ebskamp, Haarlem;' F. A. M. Fonville. Haar lem; J. P. Fortuin. Den Haag; C. L. A. Grauwelman, Zutphen; C. Groot, HeemstedeF. W. Haak, Heem. stede ^S. Hartman Velsen; T. M. A. ten Hengel. Den Haag; H. Th. Hoo- gestijn. HaarlemA. W. Hulshoff, HaarlemT. Huygen, HaarlemK. J. de Jong. HaarlemJ. Kansen, Alkmaar; J. Kloimper, Haarlem; J. C. Knegjes. IJmuiden; H. S. Knoo, Haarlem; H. F. Kok. Noördwijk; P. Kolk. HaarlemH. Kruit, Haarlem A. Kruijt, HaarlemJ. Lambregts, AmsterdamH. v. Lonkhuijzen, Heelsum; P. J. v. d. Maat, Haarlem; H. H. van Nieuwenhuizen, IJmui den H. Oostenrijk. ApeldoornA. A. v. d. Poel, Aerdenhout; L. Rampt, HaarlemC. G. Schilperoort, Den Haag; J. Siegmund Den Haag; H. v. Someren. BloemendaalJ. T. J. Spook. HaarlemJ. L. Sterks, Haar lem 'L. Swakman, Koedijk; F. S. rTaast. Haarlem; A. C. Twisk. Bak- kumD. Verdoes, Katwijk a/Zee; H. H. v. Vliet. Haarlem; C. P. de Vries, Koog a/d Zaan J. P. Waagmeester. Beverwijk; Qr. v. d. Weide. Amster dam; J. Cm Zoon, Heiioo. Niet ge- slaagd12. Afd Electrotechniek: H. L. Boot, Alkmaar; J. G. F. Bruning, Amster dam; T. Dijkgraaf, Haarlem (met lof); G. L. Felix, Haarlem; P. Foc- kens, Haarlem; G. Geikhorst, Heem stede; E. J. Goode, Haarlem; H. A. A. Grimsbergen, Leiden; G. Guffroy. Den Haag; J. A. M. v. d. Helm, Haarlem; W. Hermes, Haarlem; P. oogestijn, Haarlem; H. Hortensius, Oegstgeest; M. J. outkooper, Alk maar; H. J. Kruydenberg, Haar- lem; J. C. v. d. Linden, Leiden; W. >Lispet. Den Haag; W. G. v. Niel, IJmuiden; J. E. J. Pley, Wierden; M. A. Raasveldt, Rijswijk; J. v. Rij, Velsen; D. F. Sant. Haarlem; IJ. JScheeres, Heemstede; J. Verhagen, Haarlem; J. R. Vogel, Amsterdam; W. F. de Vries, Haarlem; J. Wijga, .Amsterdam; F. J. Wijtenburg, Arn hem; H. Zuiderduin, Santpoort. Niet geslaagd 1. Afd. Sckeepsbouwkunde: N. Beu- deker, Haarlem; N. T. P. van Dale, Amsterdam; R. H. Dragt, Leiden; K. v. Duffelen, Amsterdam; J. N. Hab- ben Jansen, Overveen; N. A. Hart man, Westzaan; F. ter Heide, Den Haag; J. Kostelijk, Bloemendaal; A. Kuiper, Den Haag (met lpf); R. de Lange Boom, Amsterdam; C. H. J. Lindeman, Zwanenburg; S. Maas land, Den Haag; K. Metz, Heemste de; W. Molin, Amsterdam; K. H. v. d. Neut, Amsterdam; T. Poorter, Alkmaar; J. H. Prinssen, Hilversum; W. E. Rijnveld, Haarlem; A. Schreu- tidr, Aerdenhout; J. W. Uittenbo- gaart, Amsterdam; J. W. Verwer, Heiioo; G. A. .Zuiderduin, Leiden. Ni*t geslaagd 2 Teruggetrokken 1. Afd. vliegtuigbouwkundeA. L. Aarts, Haarlem; C. M. L. Alden- kamp, Beverwijk; J. A. J. van As- donk, Bloemendaal; W. G. F. Ban ge, Haarlem; K. W. Bood, Medem- blik; W. J. Bouma, Beetsterzwaag; J. P. Bijsmans, Amsterdam; C. Cap- pon, Nieuwe Niedorp; H. J. Dan- nenburg, Amsterdam; P. L. v. Delft, Rijsburg; P. Deys, Haarlem; H. P. v. Dusseldorp, Haarlem; T. A. Fok- kema, Zutphen: L. J. Geudeke, Wijk aan Zee; P. M. Geukers, Haarlem; A. M. Groels, Haarlem; J. J. Hoep, St. Maartensbrug; L. J. Hofland, Edam; M. F. A. Hout, Haarlem; J. O. Huiberts, Alkmaar; B. E. Jager, Egmond a. d. Hoef; K. Jongkind, Aalsmeer; H. Kenter, Amsterdam; C. Klaver, Heiioo; J. Klijn, Heiioo; C. H. Koemans, Rotterdam; K. Kos- sen, IJmuiden; P. Loof, Terneuzen; H. A. v. d. Meijden, Zeist; H. F. Meyst, Amsterdam; H. C. Peters, Haarlem; L. G. Planken, Den Haag; G. Poelakker, Nijverdal; W. J. v. d. Pol, Arnhem; C. H. de Ridder, Heemstede; A. van 't Riet, Deven ter; C. J. Romeyn, Haarlem; D. Schermerhorn, Groot-Schermer; B. Schipper, Haarlem; J. A. Sparen- berg, Amsterdam; A. v. Staveren, Wageningen; G. Stolker, Heemstede; F. v. Venetiën, IJmuiden; W. D. Verduyn. Ede; D. A. Visser, Sant poort; W. de Vries, Aalsmeer; J. H. Wagemakers, Hoofddorp; J. J. Wie- gant, Hilversum; J. IJbrandy, Am sterdam. Niet geslaagd: 1. Teruggetrok ken: 1. In de week van 4 tot 11 Augus tus, als Haarlem het feest van zijn 700-jarig bestaan viert, zullen ver schillende straten versierd worden. Véle straatvereenigingen zijn reeds aan het werk om er iets bijzonders van te maken. De commissie voor de versieringen, die circulaires heeft rondgezonden, geeft gaarne advies en zal haar medewerking verleenen. Er zal ook een etalage-wedstrijd zijn, waarover de daarvoor gevorm de commissie eveneens circulaires heeft verzonden. Men talme niet te lang met het zich opgeven voor deelneming hieraan. De termijn van sluiting is 20 Juli. Men zende het ingevulde formulier of een brief kaart aan het secretariaat Zijlweg 63 en alles komt in orde. Omtrent de samenstelling van 't Haarlem-elftal voor den wedstrijd tegen Limburgia kon men ons Vrijdagavond nog niets definitiefs mededeelen. De kans is echter groot, dat ook Van Gooi niet van de partij is omdat deze infectie heeft. Eerst Zaterdagavond wordt het elftal samengesteld. B. en W. van Haarlem stellen voor een bedrag van f 14000 ter be schikking te stellen voor herstel en vernieuwing van de Haarlem- sche speeltuinen. Het gebouw van de stadsbiblio theek en leeszaal moet hersteld worden, waartoe een bedrag van f 1500 noodig is. Vooraleer de raad Woensdag met de behandeling der begrooting begint, zai eerst een kleine gewone agenda behandeld worden. Zondag a.s. zal op het vroegere H.B.C.-terrein te Heemstede de Volksdansgroep „Het Blije Leven" een groot zomerfeest houden, waar bij de volksdans de eerste plaats inneemt. Voorts zal een Leekenspel ,,'t Duivelsbruggetje" worden op gevoerd. Men verzoekt ons mede te dee- len dat het TYBB-elftal met sup porters Zondagmiddag om kwart over twee verzamelt in de hal van het station voor het vertrek naar Alkmaar. In zijn nederlaagwedstrijden ontmoette D.V.S. Vrijdag de R. K. Damclub Theorie en Praktijk. Voorloopige uitslag 99. Maandagavond 7 uur zal de „Santhaes" op het terrein aan de Kweekerslaan te Santpoort een wedstrijd tegen „Onze Gezellen" spelen. Zondagmiddag zal in het wan delbosch „Groenendaal" de R. K. Harmonie „St. Michaël" een con cert geven. 1440 personen hebben de Sport - tentoonstelling in de Stads Biblio theek en Leeszaal bezocht, Ook de zomeruitvoering van Verdi's Requiem door Booda's Haar lems Gemengd Koor in de oude Bavo wordt een traditie. Dit is te begrijpen.; Verdil oefent in zijn Re quiem, soms nog meer dan in zijn populaire opera's, een sterke aan trekkingskracht uit op het pu bliek, dat in de muziek op de eer ste plaats echt-zangrijke melo dieën verlangt. Eovendien blijft het in dit Requiem niet bij fraaie melodieën, men hoort ook een kleurrijke orkestpartij, er is veel afwisseling in den aang; solo duet, terzet, kwartet en koor. En, wat de uitbeelding van den „dag der verschrikking" betreft, de som tijds schrille, angstwekkende mu ziek hierbij, biedt, al wordt ze niet met opera-pathos weergegeven, een fel contrast usschen al de Zuidelijke, zoet-vloeiende lyriek der andere deelen. Het viel op, dat de lyrische, de meer teere en toch weelderige mu ziek van het Requiem, zoowel in soli, koor en orkest, het best tot haar recht kwam. Hierbij merkte men minder nagalm op, terwijl bij de forti van het koper die nagalm iets hinderlijk werd en bovendien het koor, vooral de bassen, over stemde. Overigens zong het koor lofwaardig, alleen toonde het in de „Libera me" blijkbaar eenige vermoeidheid. De solisten: Corry Byster, Roos Boelsma, Han ie Fèvre en Her man Hulsmann gaven goeden sa menzang en ha.dden afzonderlijk zeer goede momenten, bijv. Ie Fèvre in Ingemisco, de dames in Agnus Dei, terwijl Corry Bijster bijzondere vermelding verdient voor haar stralend geluid in hoo- ge ligging boven het koor uit. De H. O. V. volgde nauwkeurig den dirigent, die het geheel be- heerschtë. De kerk was tamelijk goed bezet. Töch zouden we dit werk weer eens in de concertzaal willen hooren. Het is nu eenmaal geen specifieke kerk- of gewijde muziek. Ol. Koop. Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, bis schop van Haarlem, zal Dinsdag 16 Juli geen audiëntie verleenen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt Zondag 14 Juli waargenomen door J. J. Hetman, Hoofdstraat 226, tel. 8510. De opbrengst der Emmabloem- collecte, in de gemeente Velsen ge houden heeft f 1500 opgebracht. In de gemeente Velsen is een samenwerking tot stand gekomen voor de viering van Koninginnedag. Evenals in Velsen-Noord zal Sant poort afzonderlijk feesten. Geslaagd voor het einddiploma HBS, afd. A aan de RHBS te Vel- sèn C. de Wit. Geslaagd einddiploma HBS afd. B. J. Vogel, F. A. v. d. Vlugt, J. A. Bekkering en H. M. Hazevoet. 72. Eindelijk kwamen de lijfwachters met snelle vaart gestoven naar het daglicht. Het gloorde, in de gang de Italiaansche zon wierp heinde en verre zijn verkwikkende stralen, heerlijk weer begunstigde den tocht, ach, wat zal een schrijver nog meer zeggen over het plezier van een dag vol zonneschijn, hij zwijgt er liever over en denkt aan Zandvoort. De lijfwachters dachten er net zoo over, ja je kon wel zeggen dat z.e op hielden met loopen toen ze begonnen te denken. Stapvoets ging het voor waarts. Daar kwamen ze bij het eind. Daar stonden ze op een heuvel. Daar zagen ze het heerlijkste panorama, dat je maar kan zien: de Middellandsche Zee effen en blauw, rustig kabbelend, omdat gr geen vuiltje aan de lucht was. Mijn hemel, wat was dat geweldig Maar ze waren er nog nietNee, ze waren nog niet bij de Middel landsche Zee en aan het eind van hun avonturen. Want toen ze eens foed keken zagen ze. dat vijf kerels in dat goddelijke panorama naar eneden snelden met een zesde op hun schoud.ersPetronius En verder ziende dan hun neus lang was ontdekten ze in de zee, dicht bij het strand twee schepen, gereed om uit te zeilen. ,,Dat is geen zuivere koffie," zeiden de lijfwachters. De moed prikkelde in hun teenen om die kerels achterna te gaan, maar weerom won het de voorzichtigheid en zij zetten zich neder om op den hertog te wachten. ,,Want wij mogen niet eigen machtig handelen," zeiden de lijfwachters. De hertog kwam en met één blik had hij de situatie overzien. ,,Er achteraan," riep hij en hij voegde de daad bij dit manhaftig geroepen woord. Naar wtf vernemen beeft <le Stichting van <len Arbeid, dezer dag eneen nota gericht tot den minister van Sociale Zaken, waarin wordt verzocht voor den tijd van 3 jaar (1946 t.m. 1948) een noodvoorziening in het le ven te roepen ter voorziening in den nood van diegenen, die rentetrekkers zfjn krachtens de Invaliditeitswet en de Ouder domswet. Ten aanzien van de rentetrekkers ingevolge de Invaliditeitswet wordt voorgesteld: le. De ouderdomsrente, welke voor de groote meerderheid cier rentetrekkers momenteel be draagt f3.plus 50 pet. voor alle verzekerden te brengen op f 9.per week. 2e. De invaliditeitsrente, mo menteel al naar gelang den duur van de verzekering liggende tusschen f 3.60 en f 6.per week plus 50 pet., te brengen op f 9.— per week, on geacht den duur van de verzekering. 3e. De weduwenrente. momenteel bedragende f3.60 per week plus 50 pet. en ingaande zoodra de weduwe den leeftijd van 60 jaar heeft oe- reikt, te brengen op f 6.— per week en haar te doen ingaan onmiddellijk na het overlijden van den man. 4e. Do weezenrente voor alle weezen tezamen te brengen van f3.60 per ■week plus 50 pet. op f6.per week. Tevens wordt voorgesteld ook de ouderdomsrenten te verhoogen wan f3.— per week tot f9.per week. De hoogere kosten van deze voor zieningen worden vOor zoover het de renten krachten de Invaliditeits wet aangaat voor het jaar 1946 ge schat op ruim f 100.000.000; voor de verhooging van de renten krachtens de Ouderdomswet zal volgens bere kening een bedrag van f 42.000.000 per jaar noodig zijn. Ten aanzien van de dekking deaer kasten wordt voorgesteld de verhoo ging der uitkeeringen ingevolge de Invaliditeitswet te financieren uit de opbrengst van de vereveningshef fing. Wat betreft de financiering „Lady, wat doe je nu?" De ondeugendste ponny van Mik- kenie Strassburger, het circus, dat thans in Heemstede verblijft, heeft weer eens een koppige bui, zooals tijdens de repetities dik wijls het geval is, vooral wanneer de zon haar brandende stralen uitzendt. Met een sierlijken sprong vliegt „Lady" uit de arena en rent de lee- ge tent rond. Door niemand wil ze gevangen worden, totdat haar baas, Karei Strassburger, met zijn tong klikt, daaraan schijnt „Lady" geen weerstand te kunnen bieden. De reden hiervan is niet zoozeer ge legen in het feit, dat de baas altijd iets lekkers in zijn zak heeft, doch omdat Karei Strassburger bij zijn paarden en paardjes bekend staat als riend en vader; zelfs Ajax, de vurige Friesche hengst, laat zich alles van hem welgevallen. Wat Karei Strassburger is voor zijn paarden, is Hadana voor zijn tij gers- Niets dan goeds vertelt deze donkere Marokkaan over zijn Blan- ca, Seida, Remus, Sita en Java. „De laatste twee," zoo vertelt hij, „zijn nog maar kinderen. Ze tre den niet in voorstellingen op, daar zij zich thans geheel aan hun stu dies moeten wijden- Met een roe de, welke ik bijna nooit behoef te gebruiken, en met mijn oogen richt ik hen af. Als één van hen een slechte bui heeft en valsch wordt, dan kijk ik haar eenigszins boos en doordringend aan en van ver legenheid druipt zij dan af Zoo heeft elke dresseur, acro baat of knecht schik in zijn die ren of in zijn materialen, welke hi; tijdens zijn werk gebruikt. De Deensche clowns benutten momenteel al hun vrijen tijd met het leeren van Nederlandsch, zoo dat zij kunstjes met leuke gesprek ken kunnen afwisselen. De stal knechts gebruiken elk uurtje, dat z j voor zich zelf hebben, om kunstjes én staaltjes in acrobatiek te leeren, zoodat zij later even kun dig zullen worden ais thans hun meesters zijn. „Het mooiste leven, is het cireusleven", beweert de oude Zweed Ewald Nilson, die is te vinden, waar hulp noodig is; kortom hij is de hulp in de cir- cushuishovding. „Ik ben geboren in een circus, heb er mijn geheele leven aan gewijd, en wil nergens anders sterven dan in een circus, doch degene, die niet hard kan werken, zal,het ér nooit lang uit houden", aldus Ewald- Hoe het ook zij, een ieder voelt de romantiek, die er van een circus uitgaat. Het mengelmoesje van talen, dat men er hoort spreken, het gebrul en ge trappel van de dieren, de woonwa gens, het klatergoud, waarmede men zich tooit, het draagt er toe bij,' de sympathie voor een circus op te wekken. van de verhooging van de Ouder domsrenten ingevolge de Ouder domswet meent de Stichting te mo gen voorstellen, dat het hiervoor be- noödigde bedrag zal worden gebracht op de staatebegrooting en uit de ge wone middelen zal worden voldaan. De Nederl&ndsche regeering heeft een uitnoodiging ontvangen om deel te nemen aan de vredesconferentie te Parijs op 29 Juli a.s. Vanouds bekend. Xiel. 14609 Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 38 - Haarlem HILVERSUM I. 301 M. 8.00 Nieuws. 8.15 Hoogmis. 9.30 Nieuws. 9.45 Gram. 10.00 Kerkd. 12.15 In t Boeckhuys. 12.30 Lunchconc. 13.00 Nieuws. 13.15 Progr.-overz. 13.40 Apologie. 14.00 Ned. Kamerkoor. 14.30 Vraaggesprek. 14.45 Strijk kwartet. 15.10 Klankbeeld. 15.40 „Magnificat". 16.30 Ziekenlof. 17.00 Kerkd. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Gram. 19.15 Bijbel. 19.30 Nieuws. 19.45 Act. 20.00 Sport. 20.15 R'd. Philharm. Ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Avondgebed. 22.35 Jaap Meyer. 22.45 Vraaggesprek. 23.15 Gram. HILVERSUM II. 415 M. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.55 Postdui- venber. 9.00 Lez. 9.20 Gram. 9.45 Lezing. 10.00 Kamerorkest. 10.40 Gedichten. 11.00 Stafmuziek. 12.00 Renova-Septet. 12.30 Padvinders. 12.40 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 „Les Gars de Paris". 13.50 Spoor wegen. 14.00 Gram. 14.05 Boeken halfuur. 14.30 Kurhaus. 16.15 Re portage. 17.00 „D'Oranjeboom". 17.30 Oome Keesje. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Gesprek. 19.00 Studiod. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Pierre Palla, orgel. 20.45 Act. 21.30 Hersengymnastiek. 22.00 Het Rad. Philh. Ork. 23.00 Nieuws. 23.15 Skymasters. 23.45 Gram. HILVERSUM I. 301 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 7.45 Woord van den dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Progr.-overz. 8.20 Gram. 9.15 Ziekenbez. 9.30 Gram. 9.50 Cor Backers, piano. 10.20 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Vioolrecital. 11.15 Schrijvers. 11.45 Familieber. 12.00 Continental Quintet. 13.00 Nieuws. 13.15 Progr.-overz. 13.20 All Round Sextet. 14.00 Moeders. 14.20 Zang. 14.45 Rad. Philh. kw 15.30 Gram. 16.00 Bijbel. 16.45 Koor. 17.00 Orgel. 17.30 Gram. 17.45 Rijk over zee. 18.00 Mandolinata. 18.30 Ned. Strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Progr.-overz. 19.20 Gram pl. 19.30 Sport. 19.45 Landbouw. 20 00 Nieuws. 20.05 K.N.M.I. 20.08 Lez. 20.15 Concert. 20.40 Causerie. 2130 Willy Busch, viool. 22.00 Nieuws. 22.15 Na het nieuws.... 22.30 Gram. HILVERSUM II. 415 AI. 7 00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Progr.-ov. 8.20 Gram. 9.30 Waterst. 9.50 Gram. 10.00 Morgenw. 10.20 Regenboog. 10.45 Voordr. 11.00 Orgel. 11.30 Ka rin Robberts, mezzo-sopraan. 12.00 Red Debroy. 12.30 Kal. 12.35 Om- roepork. 13.00 Nieuws. 14.00 Piano recital. 14.20 Gram. 14.30 Vrouw. 14.45 Drie Zwervers. 15.15 Kleuters. 15.30 Kamerork. 16.30 Jeugd. 17.00 School is uit! 17.30 Eddy Walis. 18.00 Nieuws. 18.15 Dolf van der Linden. 18.50 „Pro Arte". 19.15 Par- hij v. d. Arbeid II. 19.30 Willem Noske, viool; 20.00 Nieuws. 20.05 Gesprek. 20.15 Volksconcert. 21.00 Hoorspel. 21.30 Gram. 21.45 Ram blers. 22.15 G.G.-Cabaret. 22.45 Le zing. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. Directeur: J. J. W. Boerrlgter. VVaarn. Hoofdredacteur: W. Severin.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 2