Hertog Willem Caspar De te verwachten drukte in IJmuiden Lezers klimmen in de pen Parochiefeestavonden te Hillegom v „Oude Wal" Britsphe bonden in de FIFA Prijshoudende markt WOENSDAG 17 JULI 1946 PAGINA 2 STADSNIEUWS Pater Ph. Esser O.E.S.A. 25 jaar priester Weer autobusdiensten op Zondag Benoeming K. Rijpma Faillissementen Orgelbespeling Monteur-saboteur Water trappersZ.W.I.P. 7—2 Burgerlijke Stand BOLLENSTREEK BEVERWIJK B. Hagen f Wandeltocht door Kennemerland Bloemenveiling Fraaie concertavond in Groote Kerk Gemeente brak weer af Ze waren den bureau stoel moe Burgerlijke Stand Nieuwe Tweede-Kamerleden Ronde van Zwitserland WAT BIEDT DE RADIO DONDERDAG? De zeereerw. pater Philippus Esser O.E.S.A., oud-conrector van het Triniteits Lyceum, thans pas toor van de parochie van den H. Augustinus te Amsterdam, viert 15 Augustus zijn zilveren priester feest. De jubileerende pater zal dien dag des morgens om half negen in zijn parochiekerk een plechtige Hoogmis opdragen. Des middags is er van 12 tot 2 uur receptie. In verband met de plechtigheid ter gelegenheid van het weer in gebruik stellen van de Noordersluis te IJmuiden, Donderdag a.s-, deelt dt commissaris van politie te Velsen het volgende mede: Publiek en genoodigden kunnen alleen de sluizen bereiken van de Zuidzijde af door IJmuiden. Bezoe kers uit Noordelijke richting zullen dus via de ponten naar IJmuiden dienen te gaan. Bezoekers wordt geraden vóór 3 uur namiddag aanwezig te zijn. De directie der N.V. „Naco" zal Zondag 21 Juli as. de autobusdien sten op Zondag weer laten ingaan. Met ingang van 1 Augustus is tot commissaris van politie te Den Helder benoemd de heer K. Rijpma te Heemstede. De nieuwe commissaris. Haar lemmer van geboorte, studeerde aan de H. B. S., was aanvankelijk op een handelskantoor werkzaam, doch in 1931 kwam hij op de ad- riinistratie van de Haarlemsche politie. In 1934 werd de heer Rijp ma bevorderd tot inspecteur van politie. In September 1940 weré hij benoemd tot territoriaal inspecteur van de Luchtbescherming in de provincies Noord-Holland en Utrecht. Na de bevrijding ver richtte de nieuwe commissaris be langrijk werk als commandant van de arrestatie-ploeg bij den P.O.D. In October heeft hij deze functie neergelegd, om zich bezig te hou den met de liquidatie der lucht bescherming. De Haarlemsche Rechtbank heeft Dinsdag 16 Juli het volgende fail lissement uitgesproken: H. J. Smit, vertegenwoordiger, wonende te Haarlem, Rustenburgerlaan 63. Cu rator mr. F. J. Gerritsen te Haar lem. Rechter-commissaris mr. C. E. Muller te Haarlem. In December 1945 is een nieuwe regeling getroffen betreffende de huur van door evacué's bewoonde huizen. Dit houdt in, dat de huis eigenaar de huur van zijn evacué moet innen en wanneer de evacué den prijs niet geheel kan betalen, kan deze bij het districtsbureau voor oorlogslachtoffers een verzoek indienen, om geholpen te worden. Een lezer, die graag in zijn eigen huis te Bloemendaal zou gaan wonen, maar daartoe niet in staat is, omdat er nog IJmuidenaren in verblijven, ontvangt nu reeds van 1 Januari af een klein gedeelte van de huur van zijn pand. De evacué heeft bij het districtsbureau om financieelen bijstand gevraagd, maar heeft nog steeds geen ant woord ontvangen. 15 April schreef de eigenaar eveneens een brief aan het districtsbureau „Verzorging oorlogsslachtoffers", waarin hij mededeelde, dat hij nu al drie en een halve maand slechts een deel van de huur ontving en dat, terwijl de lasten flink stegen. Hij infor meerde naar de .juistheid van de aanvrage van zijn huurder. Geen antwoord. 14 Juni, dus al weer ruim een maand geleden, wendde hij zich op advies van den pro vincialen directeur van het bureau opnieuw tot het hoofd van het district met de vraag, wat te doen Een gerechtelijke vervolging van den huurder is namelijk mogelijk, als hij meer kan betalen, maar dit eenvoudig niet wenscht. Geen ant woord. Onze lezer is ervan over tuigd, dat ambtenaren zeer serieus en consciëntieus en voorzichtig te werk gaan, maar het is hem vol komen onduidelijk, waarom hij taal noch teeken en dit in strijd met de beleefdheid ontvangt, Hij verzucht: „En toch krijgen die ambtenaren hun salaris van mijn belastinggeld.'' Het programma van de orgelbe speling in de Groote of St. Bavo- kerk op Donderdag 18 Juli, 's na middags van 15-16 uur, door George Robert luidt: Herr Gott, dich loben wir, J. S. Bach; Air, (uit „Semele") G. F. Handel; Preludium, Ch. V. Stanford; Cantique, E. Elgar; Scherzo, A. Guilmant en Psalm „I Cieli immensi", B. Marcello. In verband met den diefstal, die in den nacht van Zaterdag pp Zon dag bij de Kremix Ijsfabrieken aan de Regentesselaan wCrd ge pleegd, is het volgende komen vast te staan. De inbreker had zich den toegang tot de fabriek niet verschaft met 't oogmerk iets te ontvreemden, doch om iets te vernielen. Hij was namelijk mon teur bij de fabriek, waar de machi nes van Kremix altijd werden ge^ repareerd, wanneer een van deze defect was. De defecte machines werden steeds naar de herstel plaats getransporteerd, zoodat Kremix telkens eenige weken zijn machines kwijt was. Er werd ech ter een middel gevonden om dit te voorkomen. Men gaf den mon teurs wat geld onder de tafel door en de machines werden ter plaatse gerepareerd. De monteur-saboteur ha.d schijnbaar geen werk en geld meer, zoodat hij daarom een van de ijsmachines onklaar wilde maken. Het eerste zevental van de R. K. Zwemver. „De Watertrappers' slaat ïn de derde klasse van den K.NZB. een uitstekend figuur. Van de vijf gespeelde wedstrijden werden er vier gewonnen en één gelijk gespeeld, met als doelcijfers 29—6. Een fraaie overwinning werd ook nu weer behaald op 't Haag- sche Z W.IP. P.W.T was voordu rend in de meerderheid en door van Tongere en Geukers ging de rust in met een 4O-voorsprong. In de tweede helft zag Z.W.IP. kans doelman Lieth met een onhoudba- ren goal te passeeren, waarna Geu kers den voorsprong vergrootte 52. Z.W.IP. gaf den strijd ech ter nog niet op en scoorde nog maals tegen. Roozekrans en Geu kers brachten den eindstand op 7—2. As. Zaterdagavond om 7 uur wordt in het Sportfondsenbad den strijd aangebonden met Die Hage, uit den Haag. Deze vereeniging is de eenigste concurrent voor de bovenste plaats, en wordt deze wedstrijd gewonnen, dan kan D. W. T. het kampioenschap niet meer ontgaan. Geboren: J. M. Mulder-öe Graaff, z; T. M. Z. van Vliet-Boddeus, z; H. Vonk-van der Veldt, d; M. C. Oosterbaan-Boelens, d; M. J. Meu- lemans-van Sutphen, z H. J. H. Greijdanus-Hengerink, d; W. Jor- dan-Bos, d; W. B. van Driel-Wal hof, d; W. M. Taverne-Kühne, z; J. A. de Wijn-van Dokkum, z; J. Lud- ding-Rijbroek, z; W. M. Bosman van den Brink, z; A. E. Dijkstra- Vergouw, d; A. M. Geluk-Roos, d. Ondertrouwd: J. A. Teauw en W. Speelman; P. Slagter en H.C. Brou wer; J. V. Piet en A. M. van Leeu wen; L. Koelewijn en J. J. Wosel- dijk; A. M. Stevenhaagen en A. Heitlager; A. C. Hobert en W. A, C. Kooij; A. van Strien en T. J. ten Brink; E. Kattenburg en J. J. van Buijtene; T. F. Oldenburg en A. D. Huisman. Gehuwd: E. Groeneveld en E. van der Tuin; G. Musters en E. Kuyken; W. H. A. M. Lucas en T. C. A. de Jong. Overleden: A. Koopman, 54 Kamperl; B. H. I m., d. v. F. van der Busen, Hazepatersl; E. J. Muhren, 77 j., Amsterdamschev; T. G., 11 j., d. v. G. H. J. Croijmans, Nachtegaalstr; W. J. Hogeslag, 80 j., Tesselschadestr. Geboren G. E. van den Hoek- Smits, z.; H. van de Pieterman- Weening, z.; P. M. A. van den Brcek-Rhee, z.; M. C. Kraaij-Hijl- kema, d.; H. H. S. NagtegaaJ-van Zutphen, d.; P. W. de Graaf-Las- schuit, d.; G. W. A. Hablous- Brouwer, z.; W. van der Aar- van der Veldt, z.; A. C. Gar rits-van der Vlist, d.; I. Rhemrev-Hetijer, z.; E. C. Hocgland-Marchand, d.; J. W. M. Voortman-Wielders, z.; L. E. Lam'bert-Schoonebeek, d.; W. C. Hesing-Wansbeek, d.; J. M. Gerrits-Visser, d.; M E. Nederstigt -van der Zalm, d.; H. J. Klerks- Hesseling, d.; E. van der Voort van Tongeren, d.; C. Vermaat-van Egmond, z.; A. F. van der Meer- Zwaanswijk, z.; L. M. Wegman - Wieneke, d.; L>- C. yink-Lamjners, z.; W. M. Hennekam-de Groot, d.; G. C. Bos-Heemsikerk, z.; T. ter Weijde-Brattinga, d.; P. M. van Velzen-Noordermeer, z.; H. P. I. Hurts-Smit, z.; A. Mulder-de Groot, d.; H. J. Uitermaxk-Vee- ring, d.; M. H. H. Backers-Balen- dong, z.; H. van Beelen-v. Steij- nen, z.; M. de Vos-Colijn, z.; G. M. T. Zonneveld-Hendriks, z.; M. Post-Wojtkowiak, z.; C. A. Berni- son-Botman, z.; H. H. M. Winke- laar-van Strien, z; J H Koppes- Smit, d.; C. A. J. Kok-Henneman, H, Kist-van Heerden, z.; M. de Lie-Pas, d.; A. Reemer-Abdala, z.; OverledenH. N. Velthuis-van den Broek, 28 j., Kedoestr.; J. Oos terling-van de Roovaart, 66 j., Saenredamstr.C. M. Bakker-Ou- dijk, 54 j., Graafschapstr.; C. Iking-Rooter, 82 j., Curiestr.; G. A. Lobbes, 66 j., Velserstr. Als waardige apotheose van het zilveren feest van pastoor B. v. Leeuwen een viertal feestavonden comité een viertal feestavonden georganiseerd, die de parochianen van St. Joseph verzorgden. In de eerste plaats mag geprezen worden het groote gemengd koor dat on der leiding van J. Kakebeeke eeni ge liederen zong o.^ „Haec Dies" van A. Vranken en „De Heilige Stad" van S. Adams, waarin de heer J. v. Trigt de tenorsolo zong. Het was alleen jammer dat de too- neelruimte van „Flora" zich min der goed leent voor koorzang. De declamatrice Annie Fang- mann, declameerde op keurige wijze het gedicht „St. Joseph's Leere" van Gezelle en het „Viaticum" van Jac. Schreurs, het laatste met mu zikale begeleiding van een strijkje, dat eveneens uit parochianen van St. Joseph bestond en dat het Largo uit het dubbelconcert in d. moll ten gehoore bracht. De parochianen van St. Joseph zouden geen Hiilegommers zijn, als zij het tooneelspel er niet bij had den gehaald; een viertal parochia nen voerde het blijspel „Een eeuw achter" van Godfried Bomans op. Een jonge-meisjesgroep voerde reidansjes uit, waarvoor de leidster, Rie Seijsener, alle eer toekomt. Na de pauze werd het laatste gedeelte van de revue „Waar blijf je nou" opgevoerd. De heer J. Schrama vierde weer dezelfde triomfen als een kwart eeuw terug. De jubilaris, pastoor Van Leeuwen, dankte tenslotte al len voor de fraaie wijze waaropzijn feest gevierd is. In den ouderdom van 56 jaar ls overleden de heer B. Hagen, een ;n alle kringen bekend en gezien figuur. Tot Maart 1946 was hij bestuurslid van de Coöp. Tuinders- vereeniging „Kennemerland", een functie door hem met nauwgezet heid en liefde vervuld. 3 en 4 Augustus a.s. organiseert de W. S. V. „Prinses Irene" te Beverwijk een wandeltocht door Midden-Kennemerland over een af stand van 15, 30 en 50 K.M. Deel name staat open voor alle burgers, buurtvereenigingen, jeugdgroepen, militairen, politie, padvinderij als mede ook voor de vele wandelsport- vereenigingen uit den omtrek. Vele extra prijzen zijn beschikbaar ge steld voor de fraaiste groepen, ter wijl iedere deelnemer een fraaie medaille en iedere groep bovendien een gToepsprijs ontvangt. Inlich tingen omtrent deelname worden gegeven bij den secr. van W. S'V. „Prinses Irene", Zeestraat 209, Beverwijk. 't Warme weer was mede oorzaak, dat in de afgeloopen week de prij zen op de bloemenveiling aanmer kelijk daalden. De Vrijdag maakte hierop een uitzondering; toen viel er weer een opleving te bespeuren, maar Maandag werd deze weer te niet gedaan. Het zijn nu de gladiolen, die de overhand op de veiling hebben. De prijzen varieeren van 1892 cent per bos. Lelies daarentegen blijven bescheiden in aanvoer; dientenge volge zijn de prijzen behoorlijk te noemen. De verscheidenheid der zomerbloemen is groot, de prijzen zijn laag. Voor dahlia's bestond aanvankelijk goede belangstelling, maar ook zij hebben een veer moe ten laten. Groote partijen Alstru- meria's worden aangevoerd. De prijs 75) Een zeeslag, zooals in de wateren van de Middellandsche Zee nog nooit is vertoond, begon. Iedereen viel het schip aan. probeerde er eenig houvast te krijgen en werd, zoodra hij zijn hoofd boven de reeling stak, plons, weer in het water gegooid. Maar als je je vastgreep aan het been van den kerel, die op het dek stond, kon je hem meetrekken en dan spar. telde je in het water verder. Het was natuurlijk niet diep zoo vlak bij het strand. Er was gelegenheid te over om den tegenstander met Jeu neus in het zand te boren, hem ondersteboven in de zee te doen staan en tg laten proeven hoe zout dat zeewater nu eigenlijk wel is. Langzamerhand raakte de eene bandiet na de andere van net schip maar de strijd was verwoed en niemand slaagde erin aan boord te komen. Want zoodra de vijand maar even lucht kreeg, greep hij je weer beet en andermaal ging het de golven in. In dit waterballet weerde de hertog zich geducht. Overal waar hij ver scheen spoten fonteinen de lucht in en de garnalen vielen bij bosjes over het zeeoppervlak. Geweldig, wat kon Willem Caspar te keer gaan. Het leed geen twijfel, of de overwinning viel aan zijn zijde. Het eenige wat hij noodig had, waren nog een paar flinke mannen erbij. Die kwamen er aan in den vorm van den schildwacht en den schrijver. Maar helaas, ze hadden hun handen niet vrij. Want nog altijd was Hupsolini in hun ge zelschap en je kon ervan op aan, dat de schavuit de heenen zou nemen, zoodra hij er de kans weer voor kreeg. Goede raad was op dit oogenblik duur. ■nai va,* jtvaanw n«»*«aa«i Kil Kii^iisynjihnti wiaVhvnninviairh CHEM. PHARM. FABRIEK, AMSTERDAM-C. Ferro-dubbal la verkrijgbaar bij Apotheker» «n erkende Drogisten loopt van 1853 cent per bos. De eerste chrysanten en Statice ver schenen ter markt. Met de potplan ten raakt het gedaan, het zijn nog enkele soorten, die worden aange voerd. Een uitgebreid program heeft „Zanglust" samengesteld voor het concert, dat Vrijdagavond in de Groote Kerk gegeven wordt. Er zal o.m. een tweetal composities van den dirigent van het koor, Piet J. Potgieter, ten gehoore worden ge bracht: „De Bruid" en „Aan de schoonheid". Aan dit concert ver- leenen verder medewerking Tini Jaspers, sopraan en Piet Halsema, orgel. Met voorbijgaan van het gemeen tebestuur en zonder zich verzekerd te hebben van de goedkeuring der Wederopbouwinstanties had een kapper zijn perceel aan de Peper straat uitgebreid met een woonka mer, welke bebouwing bovendien nog volkomen in strijd was met de eischen van de bouwverordening. Op last' van het gemeentebestuur is deze bebouwing afgebroken. Het is niet uitgesloten, dat van de zijde van de Wederopbouwinstanties, ook met' betrekking tot de gebruikte materialen, nog verdergaande maat regelen genomen zullen worden. Ze waren den bureaustoel moe, de gemeente-ambtenaren van Be verwijk ze hebben him kantoren den rug toegekeerd en te Wijk aan Zee op het V.V.E.-terrein een pit tig partij te voetbal te zien gegeven, waarbij de tegenstanders, perso neel van de Utredhtsche gasfa briek, ondanks aanvankelijk suc ces, het onderspit moesten delven. Uitslag 32. BEVERWIJK Getrouwd: J. Veen en E. Korsma; F. G. Braken- hoff en J. M. Süolemaker; G. aan 't Goor en J. v. WeideJ. Schad- dee v. Doorn en A. M. K. Wayen- berg; T. J. Voorderhaak en H. Ni- naber; K. Schmidt en M. C. van Helder; N. Stuyt en J. L. Alders, Geboren M. L. Aafes-Pater, d-i J. K. de Ruig-Steen, d.; J. Son- dorp-Rostag, z.; C. Berghuis-Bek- ker, d.; L. A. Tanskens, d.; S. Landru-Timmerman, d.; A. R W. Six-Kolen, z.; R. Bosscher-Ren- gers, d.; J. J- de Jong-v. Noort, z.; G. Groen-Pluer, z.; A. Koom- Bennink, d. OndertrouwdA. W. Lindeman en T. E. TeunisisenW. N. H. Seögnette en J. M. W. Kooy; D. Hartkooper en P. Montagne; A. Fillet en E. Houtkooper; N. Kern- per en J. J. Duin; A. van Berkum en J. Oosterveen; J. D. nieuwen- huizen en G, Rumping. Bij besluit van den voorzitter van het Centraal Stembureau zijn be noemd verklaard tot leden der Twee de Kamer: vacature prof. mr. P. Lieftinck: J. C. Deering te Voorburg; vacature B. A. A. Engelbertink: J. J. W. IJsselmuiden te Arnhem; vac.: ir. H. Vos: J. B. Vlam te Hengelo (O.); vacature prof. dr. G. van der Leeuw: A. Vondeling te Leeuwarden: vacature W. Drees: G. J. N. M. Ruy- gers te Rijswijk; vacature mr. J. H. van Maarseveen: H. H. van der Zan den te Eersel. Het is thans zeker, dat de voetbal bonden van Engeland, Ierland en. Schotland zich zullen aansluiten bij de F.I.F.A., welke aansluiting zal geschieden op het congres, dat op 25 Juli te Luxemburg begint. Aan gezien ook Canada, Zuid-Afrika en Australië weer lid van de F.I.FrA. zullen worden mag men aannemen, dat de samenstelling van het bestuur wijziging zal ondergaan. De Zwitser Hans Martin won de vierde etappe van de Ronde van Zwit serland. In het algemeen klassement leidt de Italiaan Bartali, gevolgd door zijn landgenoot Zanazzi. Landenklassement: 1. Italië, 2 Bel gië, 3. Spanje, 4. LuxemburgNeder land, 5. Zwitserland, 6. Frankrijk. Van de Nederlandsche renners staat Scbellingerhout als n-o. 34 geklasseerd met een tijd van 27 uur 46 min. Vooren en Steenbakkers zijn tijdens de tweede étappe uitgevallen. Bij beschikking van den minister van Landbouw, Visscherij en Voed selvoorziening is mr. J. Wiarda te Haarlem benoemd tot ambtenaar voor de tuchtrechtspraak voor de voedselvoorziening in het arrondis sement Haarlem. AMSTERDAM, 16 Juli '46. De beurs toonde vandaag bij ope ning slechts weinig verandering, vergeleken bij het slot van gisteren en getuigde van een prijshoudende tot licht verdeelde stemming. De markt sloot met slechts geringe fluctuaties. HILVERSUM I, 301 M.: 7.00 Nieuws, 7.15 ochtendgymn., 7.30 Morgengebed, 7.45 Gram., 8 00 Nieuws. 8.15 Frogr.-overz., 8.20 Gram., 9.45 Kleuters, 10.00 Gram 10.15 Morgend., 10.45 Gram., 11.00 Zonnebloem, 11.45 Fam.-ber., 12.03 Kamerork., 12.45 Lunch- conc., 13.00 Nieuws, 13.45 Lezing, 14.00 Orkest, 14.40 Causerie, 15 00 Gram., 16.00 Bijbell., 16.45 Gram., 17.00 Fluit, 17.30 Ensemble Gregor Douwinsky, 18.15 Vacantletips, 18.30 Ned. Strijdkr., 19.00 Nieuws, 19.15 Progr.-overz., 19.20 Gram., 19.25 Lezing, 19.45 Reg. Voorl., 20.00 Nieuws, 20.05 K.N.M.I., 20 08 Marinierskapel, 21.00 Lezing, 21.20 Mannersaang, 22.00 Nieuws, 22 15 Na het nieuws. 22.30 Gram. HILVERSUM II, 4)5 M.: 7,00 Nieuws, 7.15 Ochtendgymn., 7.30 Gram., 8.00 Nieuws, 8.15 Gram 9 15 Morgenw., 9.30 Waterst., 9.50 Gram., 10.30 Vrouw, 10.36 Henr. Doornbos, sopr.; 11.00 Nuttig en noodig, 11.10 Zang, 11.30 Br. Kee- teweer, bar., 11.45 Sonatine, 12.00 Ork. Malando, 12.30 Spionnetje, 12.35 Pierre Palla, 13.00 Nieuws, 13.15 Gram., 13.30 Aeolian sextet, 14.00 voordr., 14.20 Kamermuziek, 14.55 Gram., 15.00 Lezing, 15.20 Confetti. 16.15 Camera, 17.00 Ka- leidoscoop, 17.30 H A.R.K., 17.35 Gram., 17.50 Rijk over zee> 18.00 Nieuws, 18.15 The Sky- masters, 18.45 Sport, 19.00 Ni cholas Roth, viool, 19.15 Lezing, 19.30 Ted Viehof, 20.00 Nieuws, 20.05 Film, 20.15 Kurhaus, 21.15 Gram., 21.30 Hoorspel, 22.00 Dolf v. d. Linden, 22.25 Lezing, 22.40 Harpkwintet, 23.00 Nieuws, 23 15 Gram. Directeur: J. J. W. Boerrlgter. Waarn. Hoofdredacteur: W. Severin»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 2