Wegrenners door sprinter te schande gezet Van Vliet kampioen 50 K.M. E.D.0. verspeelt laatste kans I Titels voor Haarlem en ADZ Slijkhuis vestigt nieuw record, maar Wooderson wint Kaag-weekeinde Geen beslissingen in actie Op 18 Aug. tegen H.B.C. Honkbalcompetitie MAANDAG 22 JULI 1946 PAGINA 3 Oud-Internationaals R.K.F. Voetbaluitslagen CLUBKAMPIOENSCHAP ZWEMMEN VIJF TITELS VOOR NED. ATHLETEN Het verkeerde moment Distr. I wil geen apart juniorenvoetbal R en W klopt Haarlem Landskampioen verliest CONCOURS HIPPIQUE TE HEEMSTEDE (Van onzen sportredacteur) AMSTERDAM, 21 JULI. Een sprinter, die ongeveer 50 wegrenners over een afstand van 50 km. te sterk was! Hoort het dwaas verhaal van het lange-afstandskampioenschap der professionals op de Stadion- baan te Amsterdam. De mannen van den weg wisten in dezen wedstrijd niet veel anders te doen dan te pronken met hun gebrek aan fantasie en daarvan profiteerden uiteraard de kampioenen van de sprint, toen de heele groep in gesloten gelederen op de eindstreep afstormde. Arie van Vliet won tot zijn eigen, niet geringe verbazing den titel. Een sprinter kampioen op den langen afstand! Neen, het was ditmaal niet de stelling van Joris van den Bergh, die Van Vliet deed winnen: dat de sprint de grondslag is van alleding. Het was niets dan een doodgewone lusteloosheid van den grooten troep, die den heelen wedstrijd eigenlijk tot een dood ding maakte. Eén se rieuze uitlooppoging was er en de vijf dapperen die daaraan hun krachten hebben gewijd, mogen aan de vergetelheid ontrukt worden. Het zijn Ooms en Lust, die na 20 van de vijftig kilometer het eerst weg ging en vervolgens De Korver, De Best en Reuter, die er iets in zagen en resoluut meesprongen. Vijf en twintig kilometer lang hebben deze vijf één derde tot één kwart baan voorgelegen, omdat men 't in het pe loton vertikte er achteraan te gaan. Zoo nu en dan roerde Schulte zich eens. of Peters, of Van der Voort, maar een serieuze achtervolging werd niet ingezet. Tót de tijd van de sprinters kwam. Tegen hét eind begon men toch te probeeren de heele club weer bijeen te krijgen en vooral Derksen speelde hierin een groote rol. Dat werd den vluchte lingen toch te machtig. Hun goede samenwerking brak tegen de ver eende krachten van een nog niet door den strijd vermoein peloton en toen 5 km. vóór het einde Ooms als eerste afgevallen was, moesten ook de anderen zich spoedig gewon nen geven. Twee renners probeerden ln die laatste vijf kilometer hun slag nog te slaan. Van der Voort ging het eerst, maar op dat moment zat Middelkamp vóór in het peloton en hij rutschte achter den titel houder aan om hem tot de orde te roepen. Drie kilometer voor het einde stond heel het Stadion recht bij een soortgelijke poging van Schulte. Schulte nam 40 meter, 50, 55 maar wéér zat Middelkamp er achter en Schulte's wanhopige poging, wanhopig omdat zij de overtuiging miste, liep anderhalven kilometer verder op een nederlaag uit. Dit was het groote moment voor de sprinters, die zich schrap zetten voor de beslissing en inderdaad met groote stelligheid hun stempel op den uitslag drukten. Over het halve peloton heen kwamen wiel aan wiel Derksen en Van Vliet naar voren stormen, hun tegenstanders stuk voor stuk achter zich latend. Van Vliet won met een kwart wiel voor sprong op Remkes, die bij het in gaan van het rechte eind aan den kop lag. De uitslag was: 1. Van Vliet 50 km. in 1.07.30; 2. Remkes; 3. Peters; 4. Derksen; 5. Matena; 6. Boeyen; 7. Ooms; 8. De Best; 9. Motké; 10. Middelkamp; 11. Pronk; 12. Bakker; 13. Van Rijn: 14. Buuron; 15. Schul te; 16. De Ruiter. Bij de kwart en halve finales kwa men geen verrassingen voor. Van Vliet plaatste zich spelenderwijs in de finale, waar hij Derksen zal ont moeten. Bijster kwam in den eind strijd met Hijzelendoorn en bij de achtervolging zal het duel Schulte Peters zoo'n beetje het hoogtepunt van den dag zijn. na de door hen te winnen halve finales tegen Mid delkamp en Evers. De competitie om het landskam pioenschap is ten einde. Haarlem kon met een gerust hart verliezen bij Heerenveen, wat het met 31 ook prompt deed. Ajax Speelde in Breda beter dan NAC en legde met een royale tweede plaats nog eens den nadruk op het toch nog niet te ont kennen feit van de Westelijke su prematie. NEC won in Nijmegen met 1O van Limburgia, maar de Lim burgers namen thuis met 63 re vanche. Eindstand: Landskampioenschap NECLimburgia 10 HeeremveenHaarlem 31 NAC—Ajax 1—3 LimburgiaNEC 62 Promotie-degradatie TOG—AFC 50 VUC—Unitas 4—i VitesseRigtersbleek 21 PECLabor 21 Goes—RB'C 1—1 Helmondia—TSC 31 EmmenFriesland 31 V Op den eersten Zondag van het nieuwe voetbalseizoen, 18 Augustus a.s., zal een elftal van oud-inter nationaals der vroegere R.K.F. een wedstrijd spelen tegen H.B.C. op het Heemsteedsch Sportpark. Het ligt in de bedoeling van het HBC-bestuur om jaarlijks een wed strijd HBCOud-internationaals te organiseeren. Reeds is eenige jaren geleden daar een begin mee ge maakt, maar door den oorlog is er geen uitbreiding aan gegeven. Nu echter de toestanden weer vrij nor maal worden en de reisgelegenheid zooveel beter is geworden, wil HBC aan deze poging om het contact met de oud R.K.F.-ers op te nemen, vas ten vorm geven. Op deze interessante sportgebeur tenis komen wij nader terug, zoo dra we omtrent de samenstelling van het R.K.F.-elftal, waarvan voorbereiding in handen is gelegd van den oud-doelman dr. W. Alsem- geest, wat meer weten. District I. Promotie Derde kl.: KennemersLeerdam 50, BFC AW 11. Promotfte Vierde kl.Wa- tervog.Alw. Forw. 13, Or.-Zwart JHK 3—0, Wilskracht—RCA 5—2, DTSVVB 4—2. District II. Promotie Vierde kl.: HillegomArchangel 32, Lekkerkerk Terlaak 70, Celeritas—HDV 21, PechvogelsHermandad 0—o gest. Als voorspel van de Nationale kam pioenschappen, welke de volgende maand in Apeldoorn worden gehou den, waren onze zwemmers en zwem sters gisteren naar Overveen geko men om in Stoop's bad de eer van hun vereenlging hoog te houden in den strijd om het club-kampioen schap van Nederland. In 1944 was dit kampioenschap voor het laatst verzwommen en de Heemsteedsche Polo Club had toen als zegevierende vereenlging den ir. Stoop-wisselbeker gewonnen. Bij de dames waren het de Robben, die den Haarlem-wissel beker mee naar Hilversum namen. Helaas konden de Heemstedenaren ditmaal him beker niet verdedigen Het polo-team van HPC verkeert n.l. in degradatiegevaar en het bestuur kon de toch al aan zwemmoeheid lijdende spelers hierdoor aan deze wedstrijden niet laten deelnemen. De Zwemclub Haarlem veroverde in de heeren-afdeeling den titel. Het verschil ln punten met nummer twee, Het IJ, was weliswaar klein, maar de Haarlemmers hadden er voldoende aan voor hun eere-plaats. Bij de dames hadden de vereenigin- gen HDZ en RDZ geen inschrijving gezonden, waardoor cracks als Hannie Termeulen, Beb Groenendijk, I. Schu macher e a. op het appèl ontbraken, en zoo kon men van te voren al zeggen, dat de strijd slechts zou gaan tusschen de ADZ en de Robben. Met een voorsprong van nog geen vier punten werden de Amsterdamsche decIames kampioen. De Juiste verhou- ding vindt in deze punten-verhou- ding evenwel een onzuiver beeld, want het krachtsverschil tusschen de twee clubs was veel grooter. Maar in de 4 x 100 meter schoolslag werd de ADZ wegens te vroeg starten ge- disqualificeerd en dit kostte haar een aantal strafpunten. Van 'n spannen- den strijd was in de meeste nummers geen sprake en als kijkspel werd een en ander dan ook wat „taai". Slechts de 10 x 100 meter borstcrawl heeren had een werkelijk opwindend verloop. Tot op de laatste baan lag „Haar lem" voor, toen Sindorf (Y) onweer staanbaar opdrong en Smits met gering verschil sloeg. Haarlem Ajax Heeren veen NAC FEC Limburgia 10 10 10 10 10 10 15 14 10 8 7 6 22—21 33—16 23—26 15—20 22—32 22—22 In de promotiecompetitie is AFC radicaal uitgeschakeld door een 50 nederlaag tegen TOG, dat Zondag e s. in Hilversum de beslissing gaat halen. TOG 't Gooi AFC 8—4 5—4 5—10 VÜC heeft met 41 van Unitas gewonnen en daarmee zijn kans op behoud gered, al blijft' ze maar kJein. Excelsior 3 2 1 0 5 82 VUC 3 2 0 1 4 7—5 Unitas 4 0 13 1 3li OOk in het Oosten is de beslissing niet gevallen. Rigtersbleek verloor bii Vitesse met 21 en PEC won met dezelfde cijfers van Labor, zoo dat er nog van alles mogelijk is. Rigtersbleek 5 3 117 116 Vitesse 5 3 0 2 6 9—7 FEC 5 3 0 2 6 8—9 Labor 5 0 14 1 7—13 In het Zuiden is een beslissings ronde tusschen drie clubs noodig doordat rbc bij Goes 11 speelde en Helmondia zijn kans benutte om b'et deze clubs gelijk te komen, door TSC met 31 te verslaan. IiONDEN, 20 JULI. Nederland mag tevreden zijn met de prestaties van zijn athletiekploeg, die op Wight City Stadium gedurende de tweedaagsche wedstrijden om de A.A.A.-kampioenschappen vijf ti tels, twee tweede prijzen en een derden prijs verwierf. Kwalitatief is echter dit succes niet zoo hoog aan te slaan, aangezien de vijf kampioenstitels behaald zijn op Engelsche athleten, die op de be trokken nummers nimmer hebben uitgeblonken. Insiders en fijnproe vers op athletiekgebied zullen ver moedelijk liever overwinningen op de drie of op de één mijl hebben gezien dan alle bovengenoemde kampioenschappen tezamen. Uit de prestaties van onze ath leten valt af te leiden, dat Neder land op dit moment zwak is in de sprint. De wedstrijden, waarin De Ruy- ter en vooral Slijkhuis betrokken waren, leverden de belangrijkste oogenblikken van den dag, niet alleen van Nederlandsch, maar ook van internationaal standpunt bezien. Heel athletieklievend Engeland zat gespannen te wachten op den strijd over drie mijl tusschen Wooderson en Slijkhuis. Wooderson, de tien jaar pudere athleet met groote ervaring tegen den 22-jarigen Slijk huis, die ondanks zijn jeugd reeds op groote prestaties kan terugzien. Even voordat de mijl was geloopen nam Wooderson de leiding De En- gelschman kwam hierdoor schijn baar in een minder gunstige posi tie, maar in feite trok hij zóó hard, dat Slijkhuis in onzekerheid bleef verkeeren, welk moment hij diende te kiezen om het initiatief over te nemen. Na twee en een halve mijl, maar op 't verkeerde moment, nam Slijk huis ln de eerste bocht van de laat ste nande de leiding; verkeerd oni succes te kunnen behalen tegen een Wooderson, wiens eindspurt te recht door al zijn concurrenten ge vreesd wordt. Wooderson zette nu gemakkelijk zijn befaamde eindspurt in en reeds iang voordat de eind streep bereikt werd, was Slijkhuis geslagen. Een ontgoocheling voor allen, die op een Nederlandsche overwinning gerekend hadden! Maar toen even later—de tijden bekend gemaakt werden verkeerde de teleurstelling in vreugde, want beide athleten hadden den besten tijd, die hier ooit gemaakt was, verbeterd: Woo derson met 13.53.2 en Slijkhuis met 13.54.2, waarmee hij zijn recordtijd van 14.09.5, welken hij op 7 Juli 'te Rotterdam noteerde, 'wederom aan zienlijk verbeterde. De Ruyter was niet in goede con ditie. Hij had den geheelen morgen op bed gelegen, omdat hij zich niet wel voelde, maar hij hield zich des ondanks goed. Het Engelsche pu bliek hoopte op de mijl een waar dig opvolger van Wooderson den titel te zien winnen, maar het heeft heel weinig gescheeld of een niet geheel fit Nederlander had dit voor komen. Ook De Ruyter maakte een fout, welke hem de zege kostte. Hii viel Wilson, den uiteindelijken win naar, in de laatste bocht aan, geen rekening houdend met den daarop volgenden korten afstand tot de finish, want toen zijn aanval faalde en Wilson de leiding hernam, moest De Ruyter #buiten hem om de eindspurt probeeren in te zetten. En daarvoor bleek de afstand te kort. Weliswaar eindigde hij nog in denzelfden tijd als de Engèlschman (4.17.4), maar de 1ury schonk Wil son den eersten prijs. De vijf Nederlandsche kampioenen zijn: discuswerpen Brasser (43.57 ui.); speerwerpen Lutkeveld (56.59); polsstokhoogspringen Lamoree (12 voet 10 inch); kogelslingeren Hout zager (48.57 m.); kogelstooten De Brpyn (43 voet 8 inch). Lamoree be reikte in onze maat omgerekend de 3 meter 91, waardoor hij het record van v. d. Zee (3.90), 'gevestigd in- 1939, verbeterde. Onze sprinters speelden, ook al bereikten eenigen den eindstrijd, geen rol in de finale. Te Amsterdam kwam Zaterdagmid dag district I van den K.N.V.B. in vergadering bijeen. Na diepgaande, vriendschappelijke discussies werden de fusiebepalingen bij acclamatie aanvaard, met uitzondering van punt 3 b (katholieke junioren in com petities van uitsluitend katholieke elftallen), waarover afzonderlijke stemming werd verzocht. Met groote meerderheid verklaarde de vergade ring zich tegen. Op één stem na (V.S.V.) sprak men zich uit voor eên competitie zónder promotie- en degradatiewedstrijden. Invoering van een hoofdklasse stuitte op grooten tegenstand. Besloten werd dit thema voorloopig op te schorten. (Van onzen correspondent) LEIDEN, 21 Juli-, De tweede dag van de Kaagweek is uitstekend ge slaagd. Br was zon en wind en de publieke belangstelling was groot. De toeschouwers hebben van spannende races kunnen genieten. Prinses Ju liana en Prins Bernhard met de prinsesjes Beatrix en Irene waren aanwezig. De belangstelling ging in hoofdzaak uit naar den eersten kamp HollandFriesland voor regenbogen. De Friezen namen een levendig aan deel in den strijd en bezetten de eerste, dej-de, vijfde, zevende en tien de plaats. De Zondag begon met den regenboogwedstrijd tusschen Hollan ders en Friezen. Aanvankelijk waren de Hollanders wat in het voordeel, maar naarmate het einde in zicht kwam, vestigden de Friezen zich sterker in de kopgroep. Bergsma kon den zij echter niet henaderen, de drie volgende plaatsen waren echter voor de Friezen. In den persoonlijken wedstrijd maakten de Friezen even eens een goede beurt door op drie van de vijf plaatsen beslag te leggen. De uitslagen luiden: Zaterdag: 45 M2. kl.: 1 Föhn. Vrijbuiterkl.: 1. Claes Pardous. 12 M. kl. A: 1. Aeo lus; B: Woelwater. Valkenkl.1. Whippet. Drakenklasse1. Thalatta. 16 M2. Eenheidski. A: 1. Nix; B: 1. Corda. 16 M2. Toerkl.: 1. Roerdomp. Pampuskl. met bijzeilen: 1. Braasse- mermeer; id. zonder bijzeilen: 1. Hennie. Olympiajollenkl. A: 1. Glip- per; B: 1. Flossie. 12 Voetsjollenkl. A: 1. Phoenix; B: 1. Vas; C: 1. Jollv Joker. Zondag: HollandFriesland. Regenboogwedstrijd1. Friesland. 45 M2. kl.1. Benati-. Vrijbuiterkl.; 1. Claes Pardous, 12 M2. kl. A; L. Aeo lus; Woelwater. Valkenkl.: 1. Bufra. Drakenkl.: 1. Joy. 16 M2. Eenheidski. A: 1. Si mon de Danser; A2: 1. Hollands Roem; B: 1. Cupido. 16 M2. Toerkl.: 1. Roerdomp II. Pampuskl. met bij zeilen: 1. Braassemermeer; id. zonder bijz.1. Windekind. Regenboogkl.1 Dolfijn. Olympiajollenkl. A: 1. Clip per; B: 1. Tib. 12 Voetsjollenkl. A: 1. Whippet; B: 1. Zeepaard; C: 1. Jolly Joker. Een overwinning van Blauw-Wit op het zwakke Quick lag voor de hand, maar de hekkensluiters heb ben zich krachtig geweerd en dat Blauw-Wit slechts 8 runs kon sco ren komt speciaal op rekening van het Quick-binnenveld dat zich kra nig weerde. Maar ook bij Blauw-Wit behoefde het buitenveld er niet aan te pas te komen en op het werpen van Linke en Wilders zagen de Quick-menschen geen kans ook maar één honksiag te geven of een run te scoren, zoodat de kampioe nen een no run en no hit zege be haalden. Ajax liet zich door VVGA niet verrassen en met 114 bleef het de haas in een strijd welke veel fouten opleverde, maar ook goed honkbal te zien gaf. Een prachtige vang van Van der Schuit dient ver meld. Even kwam de Ajax-zege nog in gevaar, want bij een stand 72 liep VVGA prachtig in tot 74 maar Ajax herstelde zich tijdig en voegde nog 4 runs aan zijn totaal toe. SC Haarlem heeft ÉDO z'n theoretische kans op de bovenste plaats ontnomen door met 74 te winnen in een futloozen wedstrijd waarbij EDO tot de 6e Innings nog de beste kansen had en met 42 leidde dank zij vooral de drie honk- siagen van Koekoek. De Haarlem- slagploeg kwam er toen evenwel goed in en geholpen door grove veldfouten van EDO, scoorde de SCH er lustig op los en veran derde den 4—2-achterstand in een 64-voorsprong waarna in de 8e innings, ondanks een zeer goed dub belspel van Vrenegoor en v. d. Bom, Haarlem nog kans zag den eind stand op 74 te brengen. In den strijd tusschen HHC en Schoten won laatstgenoemde met 94 na een aanvarikelijken achterstand van 42. Vermeld dient dat Geurts van Scho ten uit 5 slagbeurten 4 honkslagen plaatste. Blauw-Wit Ajax E. D. O. V.'V. G. A. S. C. Haarlem Schoten H. H. C. Quick lste klas; Bl.-WitQuick 80, AjaxVVGA 114,SC Haarlem EDO 7—4, HHC—Schoten 4—9. Overg. kl. A: DWSBl.-Wit 2 103, SpartaanTIJBB 74, HCKHHC 2 20, CeleritasRCH 39. BOWO— SC Haarlem 2 25—4. EDO 2Ajax 2 15—11, ABC—DOS 9—4. 9 8 1 0 17 9 7 0 2 14 9 5 1 3 11 9 5 0 4 10 9 4 0 5 8 10 4 0 6 8 9 3 0 6 6 10 0 0 10 0 Het slot van den middag bracht een waterpolo-wedstrijd tusschen het Y I en Haarlemseh zevental. De Haarlemmers, door het ontbreken van HPC-ers verzwakt, verloren met 7—3. De klassieke cricketwedstrijd tus schen de beide Haarlemsche cricket clubs is in een overwinning voor Rood en Wit geëindigd. Dit resultaat was eenigszins tegen de verwachtin gen, omdat de prestaties van Haar lem in dit seizoen zeer behoorlijk waren, terwijl Rood en Wit juist ou- dsr de verwachtingen bleef. De vrij talrijke toeschouwers cp het prach tige terrein aan de Spanjaardslaan hebben Rood en Wit echter gisteren in grootschen vorm gezien. Vooral aan bat was de thuisclub uitstekend op dreef en wist voor het verlies van 8 wickets niet minder dan 246 runs bij elkaar te slaan, vooral de innings van v. d. Togt (70) was van prima gehalte, maar ook Hans Winter met 43 en de la Mar met 38 waren aan bat uitstekend op dreef. Voorts kwamen Van Buren met 10, Van Baasbank 23, Hagenaar 18 en Hein Winter 29 in dubbele cijfers. Bov.- Jingcijfers Haarlem: W. Peschar 4-66, L. v. d. Mey 1-25, A. Harmsen 2-47 en G. Wessel 1-13. Haarlem faalde volkomen aan bat, waaraan het fraaie bowlen van Hans Winter en D. Bijleveld niet vreemd was. Haarlem bracht het slechts tot 78 runs, waarvan H. Peschar 14, Van Tiggelen 19 en L. v. d. Mey met 10 in dubbele cijfers kwamen. Voor R. en W. bowlde Hagenaar 1-14, Hans Winter 4-36 en D. Bijle- veld 5-20, In zijn laatsten kampioenswed strijd té Heerenveen heeft Haarlem het met 31 laten zitten. De Friezen verdienden de overwinning' volko men. Was Kluit voor de rust niet zoo uitstekend in vorm geweest, de score zou niet bij 21 gebleven zijn. Abe Lenstra was de ziel van den aanval. In de tweede helft gingen de partijen tegen elkaar op, de strijd was toen meer het aankijken waard. Reeds na elf minuten bracht Len- rra zijn dub op fraaie wijze in vei lige haven. De doelpunten werdea grscotrd door Jonkman, v. d. Hulst (in eigen doel), Van Balen Blanken en, zooals gezegd, Lenstra, Op een feestelijk versierd terrein werd in Heemstede het door de vereeniging „Vooruit" georgani seerde concours hippique gehouden. Van het concours met eenspannen tuigpaaTden behaalde de heer R. K. Velstra uit Marssum met zijn vos Adel bert den len prijs. Klavertje drie werd gewonnen door de Am- stelruiters uit Bovenkerk. Bij den wedstrijd van tweespannen land- bouwtuigpaarden kwamen de twee zwarte stamboekmerries Besetta en Demetra resp. de eigendommen van de heeren K. Reine uit Schagen en mr. dr. J. A. E. Buiskool uit Paramaribo als eerste naar voren. De limietklasse van het eenspan nen tuigpaarden-concours werd door den heer H. Burger uit Am sterdam met het paard Eamelie ge wonnen. Ter opluistering van het programma traden de Dzjiguiten- kozakken op met eenige behendig- heidstoeren, waarmede zij geen prijs, doch wel een daverend ap plaus behaalden. Bij het concours eenspannen stamboekmerries behaalde de heer K. Reine met Besettf wederom den eersten prijs, terwijl de heer A. G. van Tol uit Den Haag, mevrouw Marie VasmanWijnja en de heer D. Siem, beiden uit Wassenaar, de eerste prijzen behaalden, resp. met Blue Mist Javline en Irish Gin. Zoowel bij lichte als middelgewicht paarden, die in het concours met eenspannen hackney's mededongen, behaalde de heer Jac. Rijks uit Nijmegen de eerste prijzen met Dainty Lady en Alms Hill. De open klasse van den wedstrijd eenspan nen tuigpaarden werd door den heer A. Stehouwer gewonnen met Z&mpa. Het hoogtepunt van den middag bestond uit de parade van de lan delijke ruiters; die 80 in getale twee aan twee het terrein opstoven. De heer R. K. Velstra behaalde vervolgens den eersten prijs met Adonis en Subliem bij de twee spannen tuigpaarden limietklasse. In de open klasse waren de hee ren S. Stehouwer met Rampa en Bayard en mevr. J. J. Stakenburg uit Amsterdam met Broompark Spotlight en Broompark Fireflash de eersten. Het springconcours won de heer Oosthout met het paard Berly in 83 sec. met 4 fouten. Het barrière-springen won hij met hetzelfde paard foutloos. Vervol gens haalden de heeren Jac. Rijks en A Stehouwer bij het komische tandemconcours wederom den eer sten prijs. Eerstgenoemde werd te vens kampioen van de hackneywed- strijden met zijn prachtige Dainty Lady. Bij de Belgische kampioenschappen op de baan, kwam Scherens voor Gos- selin ia de sprint.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 3