K.N.V.B. aanvaardt fusiebepalingen Ned. athletiekkampioenschappen Nederland wint van Luxemburg Magere oogst bij honkbal Meerderheid tegen hoofdklasse en promotie-degradatie-wedstrijden HBC—Oud-lnt. RKF Nieuw record van Lamoree Mevr. Blankers-Koen vijfvoudig kampioene MAANDAG 5 AUGUSTUS 1946 PAGINA 3 Fusiebepalingen Ned. athleten voor Oslo Gelijkwaardige ploegen Lamoree, de eenige athleet, die voor een recordverbetering zorgde Zwemmen Heemstede Kugeler de beste turner Scherens slaat Van Vliet en Derksen Van der Voort superieur Flamingo's-Free Foresters De tweede dag (Van onzen Sportredacteur) UTRECHT, 3 AUGUSTUS. De vele voorstanders van het ideaal der eenheid in de voetbalwereld mogen tevreden zijn. Met 49 tegen 11 stemmen heeft de algemeene vergadering van den K.N.V.B. te Utrecht de fusicbepalingen aanvaard. Twee en een half uur is er over deze kwestie gedebatteerd. Er zijn pleidooien gehouden en bezwaren geuit, maar tenslotte heeft men toch geconcludeerd, dat de oprechte samen werking, in vriendschap onder den druk der omstandigheden gevonden, thans door een beslissing uit vrijen wil haar bekrachtiging en besten diging moest vinden. Intusschen werd er zóó uitvoerig over deze kwestie gesproken, dat door vertrek van de afgevaardigden uit de verste landsdeelen de verga dering verliep en het eveneens be langrijke punt van de competitie- indeeling er eenigermate door in het gedrang kwam. Met meerderheid van Stemmen werd nu besloten, af gescheiden Van de ingediende rap porten, de competitie-indeeling te combineeren, waarbij het volgende ln acht zal worden genomen: 1. Er komt geen hoofdklasse. 2. De promotie-degradatie-wedstry- den worden afgeschaft. 3. Het aantal eerste-klassers wordt beperkt tot hoogstens 60. 4. De competitie wordt zooveel mo gelijk in gelijkvormige pyramides opgebouwd. 5. Degradatie naar en promotie uit dé afdeelingen geschiedt auto matisch. 6. De reserve-elftallen worden in aparte afdeelingen ondergebracht. De kwestie van de fusiebepalingen werd ingeleid door voorzitter Lotsy, die een historisch overzicht van de besprekingen gaf en er daarbij den nadruk op legde, dat de fusie nim mer van bovenaf is gecommandeerd, maar uit vrijen wil van de geïnte resseerden, zij het dan onder druk van de omstandigheden, is tot stand gekomen. Vervolgens lichtte Ir. Hopster, vlce-voorzitter van den Bond cn oud-voorzitter van de R.K.F., de fusiebepalingen toe en zette uiteen, waarom men er van katholieke zijde op stond de junioren-competitie gescheiden te houden. Niet omdat men de katholieke jongens te goed voor de anderen achtte maar omdat men hen nog niet sterk genoeg vond, om zich tegen ongewenschte toestanden, die er elders zijn b.v. in dekleedkamers te bevei ligen. Dr. van Leusden, (V.S.V.), dien men eigenlijk zoo'n beetje als woordvoerder van de oppositie kon beschouwen, 'nam het tegen Ir. Hopster op. In een werkelijk zeer hoogstaand debat somde hij zijn Voor den op 18 Augustus a.s. te spelen wedstrijd H B cOud Inter nationaals R K F is het elftal der oud-internationaals als volgt samen gesteld Doel: Pot (HMS), achter: Van Deun (VDZ) en Haanappel (Leonl- das), midden: Coolen (RKTVV), Pik (VDZ) en Habets (Wilskracht), voor: Claessens (Sitt. Boys), Seykcns (G.-Br.-Mulo), Van Lingen (Excel sior), Alsemgeest (Achilles), en Mar tin (H.B.C.). Reserv.: Alsemgeest (DHL), Thisse (Sitt. Boys), v. d. Linden (Zwaluwen Vooruit) en v. d. Sande (Leonidas). Wij vernemen, dat HBC het sei zoen begint met een elftal, waarin enkele jeugdige krachten zullen wor den geprobeerd. De juiste *samen- Stelling van het HBC-elftal wordt nog nader bekend gemaakt. Naar wij vernemen is de Neder landsche ploeg, welke zal worden afgevaardigd naar de Europeesche kampioenschappen, die van 22 t.e.m. 26 Augustus te Oslo worden gehou den als volgt samengesteld: Dames: 100 en 200 meter: Fanny BlankersKoen, Gerda Koudijs eh Netty Timmer; 80 meter horden: Fanny BlankersKoen en Gerda Koudijs: 4 x 100 meter estafette: Fanny BlankersKoen, Gerda Koudijs, Netty Timmer en Martha Adema, res. Elly Dammers; ver springen: Fanny BlankersKoen en Gerda Koudijs; hoogspringen: Fan ny Blankers—Koenspeerwerpen; Jo Koning en Elly Dammers; discus werpen en kogelstootenAns Nie- Sink. Heeren: 100 meter: Zwaan en Lammers; 200 meter: Scholten en Van Osta; 400 meter: Blok- 800 meter: De Ruyter; 1500 meter: Slijk huis en De Ruyter; 5000 meter: Slijkhuis; verspringen: Naaktgebo ren polsstokhoogspringenLamo ree; speerwerpen: Lutkeveld; kogel- Sllngeren: Houtzager; 4 x 100 meter estafette: Scholten, Zwaan, Lam- ïners en Van Osta, res. Blok. Dat Scholten en Zwaan verdeeld eijn over de 100 en 200 meter is gelegen in het feit, dat men het zwaartepunt te Oslo wil leggen in de estafette, zoodat men in elk dei- bovengenoemde nummers slechts een van beiden heeft ingeschreven. Aangezien Blok als reserve mede gaat voor de 100 meter, kan hij ook deelnemen aan de 400 meter. De wereldrecordhoudster 100 meter schoolslag Nel v. Vliet zal zich na Ingewonnen medisch advies alsnog laten inschrijven voor de kampioens wedstrijden te Apeldoorn op het estafettenummer ln de ploeg van De Robben. onoverkomelijke bezwaren tegen aparte junioren-competities op. Hij achtte het tegen den geest van de fusie, wanneer katholieken op dit punt vasthielden aan een onder onsje, en meende dat de fusie al leen een volledig succes zou kun nen worden, wanneer beide partijen in de concessies zoo ver mogelijk gingen. Dit is z.i. thans bij de ka tholieken niet geschied. Ir. Hopster antwoordde hierop, dat op dit punt geen concessies meer te verwachten waren, omdat dit nu eenmaal niet mogelijk was. Uit de vergadering kwam tenslot te een vermaning om de fusie niet afhankelijk te stellen van een punt in de fusiebepalingen, dat tenslotte op het voetbal in het algemeen absoluut niet van nadeeligen invloed kon zijn. Men had ter vergadering voor deze zienswijze algemeene waar deering en toen de stemming kwam, werd het voorstel met 49 tegen 11 stemmen onder luide toejuichingen aangenomen. Op voorstel van Ir. Hop ster werd een kleine redactiewijzi ging aangebracht in het veelbespro ken punt 3 B en wel in dier voege, dat de regeling van de jeugdcoin- petitie in handen van een gemengde commissie zal worden gelegd. Voor de vergadering hield de heer Lotsy een zeer uitvoerige rede, waarin hij een overzicht gaf over de jaren 1943 tot 1945. Op de eerste plaats herdacht hij hierin de ge storven K.N.V.B.-leden, wier aantal op ongeveer 1500 moet worden ge schat en waarvan de Haagsche ver- eeniging „Ooievaars" met 116 een droef record houdt. Verder deelde hij mede, dat het Z-Ssemi-interna- tionale voetbal weer is hersteld. Voor Oost-Nederland heeft men een Noord-Fransche voetbal-selectie cn voor Noord-Nederland een Zweed- sche keurploeg in principe als jaar- lijkschen tegenstander gevonden. Verder deelde de heer Lotsy mede, dat de ballenpositie hoofdzakelijk zorgen baarde door gebrek aan bin nenbanen. Over de schoenenpositie kon de heer Lotsy een optimisti scher geluid laten hooren, daar de tot heden toe ingediende aanvragen alle zeer binnenkort worden afge handeld. In 1948 zullen de voetbal schoenen vrij komen. In de beslissi-ngscompetitie promo tie tweede klasse, district IV, heeft Helmondia de kans voorbij laten gaan om de leiding te nemen. Op het NCAD-terrein te Tilburg werd tegen Goes 22 gelijk gespeeld. De stand is thans: Goes RBC Helmondia 3—3 1—1 2—2 *mix Na een onderbreking van eenige laren heeft de Heemsteedsche Polo club den tradition-eelen k.m.-wed- strijd weer in eere hersteld en de Van Merlenvaart, zooals gewoonlijk het tooneel van den strijd, had vobr deze gelegenheid vele toeschouwers naar haar oevers gelokt. Het hoofd nummer. de 1 k m. vrije zwemwijze, werd inderdaad hét nummer. Smits (Haarlem) nam direct den kop. Eén zwemmer hield het strakke tempo vol. De H.P.C.-er Tony Kloots zwom zeer tactisch en liet Smits eenige meters voor liggen. Hij bewaarde de eindspurt tot kort voor de finish, doch was toen ook niet meer te houder» en onder lulde toejuichingen passeerde hij den Haarlem-man. In de andere afdeelingen ging het er minder spannend aan toe. De school slag was voor W. Solkamans (H'lem) in 18.16. Het damesnummer was'voor mej. v. Wijk (DWR) ln 17.57.8. Het slot van den middag werd gevormd door 500 m. gekleed zwemmen door leden van de reddingsbrigaden. Bij de dames won mej. D. Turkenburg (H'lem) 12.14. De „eeuwige" kam pioen Vrugt (H'lem) won bij d« hoeren in 12.8.2. De Ronde van Bergen op Zoom was voor Lakeman vóór v. d. Zande, Stuijts enz. DAMES: 100 m. mevrouw Blankers-Koen 12.1 sec. 200 m. id. 25.3 80 m. horden id. 11.9 Hoogspringen id. 1.55 m. Verspringen id. 5.46 m. Kogelstooten mevr. v. Schouwen- Cramer 11.82 Speerwerpen mej. Koning 41.43 nu Discus mej. Niesink 39.09 m. HEEREN: 100 m. Scholten 10.9 sec. 200 m. id. 22.2 400 m. Blok 50.1 800 m. De Ruyter 1 min. 55.7 sec. 1500 m. H. Maar, 4 min. 8.1 sec. 5000 m. Slijkhuis 15 min. 2.6 sec. 110 m. horden, Jan Zwaan 15.9 s. 400 m. horden N. Boesten 58.1 sec. Hoogspringen Spanjerdt 1.85 m. Verspringen Naaktgeboren 7.02 m. Kogelstooten De Bruyn 13.97 m. Speerwerpen Lutkeveld 61.43 m. Discus Brasser 43.99 m. Hink-stap-spr. Oosterhof 13.74 rn. Polshoog Lamoree 3.97} 3 (nieuw Ned. record). Kogelslingeren Houtzager 49.43 m. (Van onzen specialen verslaggever) HAARLEM De Heeren-keurploeg van het K.N.G.V. heeft in de feest vierende stad Haarlem op uitste kende wijze de balans tusschen Luxemburg en Nederland weer in evenwicht gebracht, door de achtste ontmoeting in haar voordeel te be slissen. Het dient vermeld, dat de Zui derlingen veel tegenslag hadden Eén van hun kopmannen, Willy Klein, bleek geblesseerd te zijn, zoodat hij van deelname moest af zien. Paul Welfring .liep voorts na een mislukte ringoefening een schou derblessure op, die hem volledig uitschakelde. Toen dP deelnemers aan het tal rijke publiek werden voorgesteld, startte Nederland reeds met een grooten achterstand, want bij het paardspringen dat in de ochtend uren was afgewerkt had Luxem burg met 51.0 tegen 42.7 punten de leiding genomen. De Nederlanders stonden dus voor een zware taak, maar bij de vrije oefeningen bleek duidelijk, dat zij tegen deze teleur stelling opgewasschen waren. Hun oefeningen waren niet alleen van betere samenstelling, maar boven- De Zondag op de Ordrupwielerbaan te. Kopenhagen gereden wedstrijden om den Grooten Prijs v. Kopenhagen hadden het volgende resultaat: Sprint: 1 Scherens 5 pnt„ 2 v. Vliet 4 pnt., 3 Derksen 2 pnt., 4 Koblauch (Den.) 1 pnt. Een 5 km. wedstrijd werd gewonnen door v. Vliet, gevolgd door Falck Hansen, Derksen en Senftleben. De Zondag te Utrecht gehouden wielerwedstrijden, aangekondigd als revanche van de Nederlandsche kampioenschappen, hadden met „re vanche" niets uitstaande Van der Voort bewees opnieuw de sterkste stayer te zijn, ditmaal over twee ritten van 50 km., die hij belde won. De uitslagen waren: Sprint ama teurs: eerste rit: 1. v. Gelder, 2. Buechly; tweede rit: 1. v. Gelder, 2. Buechly. In de finale achtervol ging voor amateurs won Gieseler van Kropman in 5 min. 24.6 sec. Afvalwedstrijd voor amateurs 1. C. Kortenhoeve, 5 min. 17.4 sec. Wedstrijd met motorgangmaking over 50 km.: eerste rit: 1. v. d. Voort, 40 min. 33.6 sec., 2. C. Bak ker op 200 m., 3. Klink op 600 m., 4. Pronk op 170o m., 5. Groenewe- gen 3800 m„ 6. Matena 5200 m.; tweede rit: 1. v. d. Voort in 41 min. 45 sec., 2. Klink op 1100 m., 3. Pronk 1700 m., 4. Bakker 2400 m., 5. Matena 2550 m., 6. Groenewegen 2900 m. Totaal uitslag: 1. v. d. Voort, 2. Klink, 3. Bakker. 4. Pronk, 5. Groenewegen, 6. Matena. Handicap-koppelwedstrijd voor amateurs: i. v. d. Neut 1 min. 5 sec. 2. Krom, 3. Paauw. dien ook lang genoeg om de voor geschreven 75 seconden uit te die nen. Eenige Luxemburgers eindigden rond de zestig seconden en druk ten daalrmee de waardeering on- noodig omlaag. Kwam geen hunner boven de 17 punten, van de onzen werden Linden, Groeneveld, Vos en De Graaf met resp. 17, 17.2, 17.5 en 18.9 gewaardeerd. Met n°g geen twee punten achterstand werd met paard-voltigeeren begonnen. Het Nederlandsch totaal steeg tot 245.7 punten, waar de Luxemburgels 241.5 tegenover stelden. Aan de ringen toonde Kugeler opnieuw zijn klasse door rustig en bedaard zijn zware oefenstof met rotsvaste handenstanden uit te beelden. (18.5 punten). Hier werd Vos tweede (18.1 punten) met o.a. een typische bovenarmhang uit handenstand, een pracht oefening om een overslaanden en dus mis lukten handenstand te camouflee- ren, waarin slechts, weinige deel nemers slaagden. Het werken van Kugeler vond zijn climax aan brug en rek, waar resp. 19 en 19.3 punten werden behaald. De waarde van een keuroefening wordt niet alleen door haar zwaarte bepaald, maar ook door haar logi sche en harmonische verbindingen. En juist ln dit opzicht stond het turnen van Kugeler boven de ande ren, die als 't ware de vrees voer mislukkingen levendig hielden. Van der Linden kwam aan het rek ver boven zijn gemiddelde prestaties van dezen middag uit en bleef met 19.2 punten slechts een fractie on der Kugeler. Jammer dat Wtethaar's gecompliceerde aanvang van zijn rekoefening mislukte. Hij was an ders de best geplaatste Nederland sche turner geweest, met zelfs een mooie kans op de tweede plaats. De zes best geplaatste turners waren: 1. J. Kugeler (Lux.) 100.2 punten: 3- J. Romersa (Lux.) 97 punten; 3. G. Linden (Ned.) 947 punten; 4. M. Vos (Ned.) 92.6 pun ten; 5. P. Ooistra (Ned.) 90.9 pun ten; 6. W. Verhoeckx (Ned.) 89.6 punten. (Van onzen specialen verslaggever) AMSTERDAM, 4 Aug. Voor een handjevol publiek werden Zaterdag middag ln het Olympisch Stadion de Nederlandsche athletiekkampioen schappen ingezet Het weer was van dien aard, dat men geen bijzondere prestaties mocht verwachten Op der» eersten dag kwam een achttal kam pioenen uit de bus. De eerste nieu we titelhouder, die zegevierend over de eindstreep ging', was N. B'oesten op de 400 m. horden. De V.V.H.-man, die de buitenbaan geloot had, werd onbedreigd eerste in 58.1 sec., op 1 sec. gevolgd door S. Kuyper. Bij de dames opende de record houdster mevr. J. v. SchouwenCramer de lij door der» kogel 11.82 m. te stop ten. Het nummer discuswerpen heeren was voor Brasser met een worp van 43.99 m.; 2. De Bruyn 41.31. Bij het hoogspringen voor dames behaalde mevr. Blankers Koen haar eerste kampioenschap met een sprong van 1.55 m. In de zandbak was Naaktgeboren heer en meester met een uitstekende 7.02 m. Bij het speerw.erpen voor dames kwam mej. Koning goed voor den dag. Zij eischte de eereplaats voor zich op met een fraaien worp van 41.43 m., waarmede zij slechts 56 c.m. beneden het record vfen mej. Dammers bleef, die. het met 34.09 niet verder dan de derde plaats wist te brengen. De finale 100 m. dames, waarvoor de prominenten zich in de series gemakkelijk hadden geplaatst lever de uiteraard een overwinning op voor mevr. BlankersKoen, tijd 12.1 seconden; mej. Koudijs gaf goed partij en noteerde 12.2, 3. mej. Tim mer 12.3. Bij de heeren werd in de series 100, 200 en 400 m. het kaf van het koren gescheiden. De 1500 m. bracht een zwaar-be- vochten, doch verdiende zege voor H. Maar van A.V.O.N., die na 280 m. den kop nam, op de hielen ge volgd door den Haarlemmer Van De eerewedstrijd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van d» Flamingo's tegen Free Foresters op het HCO terrein te Den Haag is in een gelijk spel geëindigd. De Fla mingo's batten Zaterdag het eerst en scoorden 216. De Free Foresters scoorden 61. Zondag groeide hun totaal tot 274. In de tweede Innings scoorden de Flamingo's 198 voor 4. Mr. H. v. Manen bleef met 75 not out. De Free Foresters hadden toen 80 minuten om 141 voor deover winning te maken. Aan het einde van den speeltijd bleek dé score 166 voor 8. District II Promotie vierde kl. HillegomArchipel 01. Cricket HaarlemQuick (N.) 7661 runs; ExcelsiorVOC 226 106 runs Het honkbalprogramma beperkte zvch gisteren tot twee wedstrijden, Quick—SC Haarlem en HHC—EDO, waarbij de bezoekers in de meer derheid bleven. Haarlem had met de lifkkesluiters weinig moeite en won met 130. Bij Haarlem stond Smit na eer» afwezigheid van vier weken weer op de plaat en hy had de Qulck-slagploeo' volkomen in be dwang. In de eerste innings kwamen de runs druppelsgewijs binnen, na de zesde innings was de stand 70, de zevende Innings leverde n.et minder dan 6 runs op, zoodat de eindstand 130 werd. EDO had met HHC' meer moeite en na eer» aanvankelijken voorsprong van 7—2 moest EDO tenslotte met een vrij magere 86 zege genoegen nemen. Den grooten voorsprong ver kreeg- EDO hoofdzakelijk door zwak veldspel der HHC-ers. maar langza merhand Hepen de laatsten hun achterstand ln. Waren de home-run en 'n drie-hönkslag van Hogenbos op momenten gevallen, dat er honken bezet waren, de uitslag had mogelijk anders geluid. B'il een stand 73 werd het werpen van v. d. Born zwakker. Honkslagen van Waarder en Hartog, alsmede een driehonksiag van Duinker brachten den stand op 76, maar dank zij een veldfout kon EDO zich nog juist in veiligheid brengen, 86. BI. Wit 9 8 1 0 17 Ajax 9 7 0 2 14 E.D.O. 10 6 1 3 13 V.V.G.A. 9 5 0 4 10 S.C. H'lem 10 5 0 5 10 Schoten 10 4 0 6 10 H.H.C. 9 3 0 7 6 Quick 11 0 0 11 0 De uitslagen lulden: Eerste kl.: QuickS.C. Haarlem 0—13, HHCEDO 6—8. Overg: kl. A.: HHC 2—RCH 5—8. 1YEB—BI. Wit 9—6, DWS—Spartaan 3—5, Celeritas—HCK 11—18. B.j DOS—O VVO 5—9, AJax 2— Hilversum 188, ZeeburglaEDO 2 18—18, ABC—SC Haarlem 2 16—2. Gog, die er echter niet in slaagde l:et geringe verschil teniet te- doen; tijd resp. '4 m. 8.1 en 4 m. 8.5. Zondag was het uitstekend weer, de publieke belangstelling was ech ter maar povertjes, circa 2000 man. Om met het klassieke nummer 100" m. heeren te beginnen, dat bracht volop spanning-. Na vier val- sche starts waren de heeren eindelijk: vertrokken. Op ongeveer zestig me ter lagen allen nagenoeg geiSjk. Seholten, Zwaan cn Lammers lie pen toen iets uit op Klein, Van Osta en Xusse. Het leidende drietal stoof gezamenlijk over de eindstreep, voor allen werd 10.9 genoteerd. I)e uitspraak van de jury was: 1. Schol len, 2. Zwaan, 3. Lammers. Ocer deze uitspraak waren de nieenlngeii nog-.il verdeeld. De film, die bij de linisli werd opgenomen, zal móeten aantoonen of Seholten inderdaad eerst, ewas; o.i. won hij op de streep met borstbreedte. Op de 200 m. viel aan de over winning van Scholten niet te tor nen. Na 100 m. nam hij de leiding om met 0.1 'sec. voorsprong op Zwaan en Lammers te winnen in den tijd van 22.2 sec. Bij de dames was dit nummer voor mevr. BlankersKoen, goede tweede werd mej. Koudijs, t'.-d resp. 25.3 en 25.4. De finale 800 m. bracht een voor de hand liggende overtuigende zege van De Ruyter. Van den start af wilde hij onmiddellijk den kop ne men, doch bij deze poging werd hij gehinderd. Dit was echter uitstel van executie, want na 300 m. ging hij -eeds aan het hoofd. Op 600 m. lag hij reeds zeven meter voor. Met eer» góede eindspurt eindigde hij als eerste in 1 m. 55.7 sec. 2. Wolsink 1 58.5. De finale 110 m. horden voor heeren bracht een zeer duidelijke overwinning voor Jan Zwaan in 15 9 sec.; 2. v. d. Hoeven 16.2. Op de 400 m. had Blok betrekkelijk weinig tegenstand, met ongeveer zes meter voorsprong behaalde hij den titel in 50.1 sec. voor De Kroon. Wim Slijkhuis geloofde het de eerste twee ronder» van de 5000 m. wel. Hij liet zich naar het staartje afzakken. Na 1000 m. kwam hij ech ter naar voren en nam de leiding, ir.et Lataster pal achter zich; op 1700 m. voor het einde begon hem het „slakkengangetje" blijkbaar te vervelen, in de toen volgende ronde üep hij ongeveer dertig metef uit; 1000 m. voor de finish kwam de eerste lap. De recordhouder liep hoe 'anger hoe meer uit om op 300 m. voor de finish de eindspurt ln te Zetten, en passant nog vier deelne mers te passeeren en met een snelle laatste 100 m. zoo frisch als een hoentje als eerste te eindigen in den tijd van 15 min. 2.6 sec. De taai volhoudende Lataster werd tweede In 15 min. 23 sec., 3. Walstra. De 80 m. horden dames was voor mevr. BlankersKoen ln 11.9 sec., 9. mej. Koudys 12.1, Oosterhof nam het nummer hink-stap-sprong voor zijn rekening met 13.74 m. Bij het hoogspringen voor heeren lag voor Spanjerdt de lat op 1.85 m. Bij het dames behaalde mevr. Blankers— verspringen dames behaalde mevr BlankersKoen haar vijfden titel met een sprong van 5.46 m. De technische nummers brachten overwinningen vodr Houtzager, die den kogel 49.43 m. wegslingerde, voor Lutkeveld, die de speer 61.43 wierp, voor De Bruyn bij het kogel stooten met 13.97 m. en voor mej. Niesink, die de schijf 39.09 weg ki eeg. Op het scheiden van de markt viel er een verrassing te noteeren, in casu een nieuw Nederlandse-li re cord op het nummer polsstokhoog- sprlngen. De lat lag op „3.85 m." toen onze nationale kampioen La moree weer eens aan de beurt kwam. Hij kwam er juist over, ofschoon hij de lat even raakte; gelukkig bleef ze lisgen. Groot was het en thousiasme van de toeschouwers en niet in het minst van Lamoree zelf toen bekend werd gemaakt, dat de lat onder geheimhouding op fier meter was gelegd. Bij Juiste na meting bleek de hoogte 3.971/4 in., hetgeen een verbetering bleek van 6(4 c.m. van het record, dat Lamoree op 20 Juli j.l. in Londen gevestigd had. De recordhouder probeerde nog enkele malen de 4.05 m. te halen, doch gaf na enkele mislukte spron gen deze poging- op. Zoo eindigde deze middag tóch nog met een record verbetering.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 3