Ook Eerste Kamer accoord met Commissie-Generaal Congres „Pax Roman." begonnen Het wee van den specialen verslaggever Geen aarzeling bij Katholieken Z Vrij Duitschland" opgerold Vertwijfelde journalisten Cultureele vorming van de jeugd Katholieke studenten uit geheel de wereld te Frybourg bijeen Daitsche spionnage-groep werkte voor de Russen ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1946 PAGINA 3 Visie van Indië Grondwettig standpunt DE ZEVEN WERELD WONDEREN Meesterwerken der oudheid 99 Laatste congresdag te Nijmegen WAT BIEDT DE RADIO ZONDAG? Programma Maandag (Van onzen parlementairen redacteur) In de Eerste Kamer bielten do voor- en tegenstanders van het Wetsontwerp tot instelling van de Comissie-Generaal vrijwel op dezelfde wijze verdeeld te zijn als in de Tweede Kamer, zoodat de behandeling geen belangrijke nieu we gezichtspunten heeft opgeleverd, zij het dat de tegenstanders in den Senaat hun zaak met aanzienlijk minder intelligentie hebben voor gestaan dan in de Tweede Kamer, terwijl bij de Katholieken van de sterke aarzeling, welke zij in de Tweede Kamer nog hadden te over winnen, hier niets viel te bespeu ren. Het ontwerp werd aangenomen met 29 tegen 14 stemmen. Tegen stemden A.R., C.H. en P. v. d. Vr. Dat de oppositie van een niet al te beste kwaliteit was, viel voornamelijk te wijten aan den Christelijk-Histo- rischen woordvoerder, Prof. De Zwaan, die op even aanmatigenden als zuren toon het Wetsontwerp uitsluitend afbrak op grond van evenzoovele gra tuite beweringen, niets bewijzend, niets tegenover zijn negatieve kritiek stellend, terwijl hij wel insinueerde, dat er in den boezem der regeering zelf grondig meeningsverschil over het Wetsontwerp, de samenstelling en de instructie der Commissie-Ge neraal, bestaat. De Partij van de Vrijheid verde digde in den Senaat bij monde van mr. Stikker vooral het standpunt, dat zij eerst instructie en samen stelling der commissie moet kennen alvorens zij haar houding tegenover het Wetsontwerp kan bepalen. „Wat de regeering thané van ons vraagt", zeide mr. Stikker, „is een blanco mandaat". Wellicht had zij dit kun nen krijgen, indien wij thans een naitionale regeering hadden. Onder de gegeven omstandigheden echter ging, wat de heer Stikker een blanco mandaat noemde, zijn Partij te ver. Op te merken valt hier, dat de heer Stikker zijn Partij op zuiver op positioneel standpunt stelde. Dit aanvaard zijnde, was zijn stelling niet onredelijk. De katholieken bleven bij monde van hun officieelen woordvoerder, de heer Kerstens, precies in de lijn. Behoorende tot een der partijen, waaruit de regeering is voortgeko men, veklaarde de heer Kerstens zich beeld om de regeering het vol ledige vertrouwen te scheiiken, waarom hij vraagt. „De commissie- generaal", zeide hij, „is overigens niet de vrucht van een gedachte, die pas bij de kabinetsformatie is gere zen; reeds voor de bevrijding van Indië hoopte men daar vurig op de uitzending van een dergelijke com missie, die werkelijk representatief zou zijn voor het Nederlandsche Volk en ook het vertrouwen van dit volk zou hebben." Dit was dan de visie van Indië op de commissie. Be grijpelijk is dan ook wel, wat de katholieke woordvoerder in dit ver band uiteenzette, namelijk, dat men in Indië men moet de nationalis ten en de extremisten vooral niet verwarren, onder de eersten bevin den zich even goote helden ln den strijd tegen de onderdrukkers als hier in Nederland, dat men dus ln Indië ten zeerste zou betreuren de uitzending van een commissie, die dezelfde aarzeling en halfharti- gen steun van het Nederlandsche volk zou deelachtig worden als men aan den Luitenant Gouverneur-Ge neraal gegeven heeft. ,,Er is in dit heele geding", aldus de heer Ker stens, „een enorme behoefte aan ver trouwen." Verwondering mocht het baren, dat ondanks dezen volop door de katholieke fractie gegeven steun ook de heer Van Voorst tot Voorst nog een rede hield om de regeering eveneens van zijn bijval te verzeke ren. De basis, waarop hij dezen Steun stelde, was eerder in staat om het standpunt van de fractie te ver zwakken dan te versterken. Hij zag de commissie namelijk vooral als een instrument om het grondwettig standpunt, dat dezeregeering in te genstelling tot haar voorgangster zou willen innemen, onder alle om standigheden bij dr. Van Mook te doen prevaleeren. De toehoorder kon hierbij bedenken, dat dit grondwet tig standpunt dan mede verdedigd zal worden door het lid van de com missie-generaal, Professor Scher- merhorn Niet onvermeld mag blijven, dat de communist Koejemans van de gelegenheid profiteerde om veel on vriendelijker dan zijn collega in de Tweede Kamer over het Wetsont werp te spreken n bovendien een moti in te dienen, warin stopzet ting van alle troepenzendingen naar Indië gevraagd wordt. Minister Jonkman, die des avonds de sprekers beantwoordde, had ook hier geen al te moeilijke taak. Vrij uitvoerig sprak de minister over het aspect, dat geopend wordt door de komst van Lord Killearn naar Batavia. Hij wees er op, dat de Britsche regeering er naar streeft een politiek van niet-inmenging in onze blnnenlandsche aangelegenheden te voeren, maar zij is uiteraard wel ge. interesseerd bij de politieke aspecten van het vraagstuk, die met de mili taire nauw verbonden zijn. De komst van Lord Killearn naar Batavia is overigens niet geschied, dan nadat hierover met de Nederlandsche re geering overleg was gepleegd. Verder betoogde de minister nog eens, dat het recht van zelfbeschik king geen zin zou hebben zonder erkenning van de mogelijkheid van afscheiding, doch daarbij dienen enkele voorwaarden in vervulling te gaan, zooals, dat deze kwesties be slist moeten worden door organen, die werkelijk het volk vertegenwoor digen en onder omstandigheden, die een vrije beslissing waarborgen. Wat het vraagstuk van het erken nen van de staatkundige organisatie, die zich Republiek Indonesia noemt, betreft, verduidelijkte minister Jonkman zijn in de Tweede Kamer te dezer zake gedane mededeeling nader, dat pas bij het zoeken van overeenkomst met deze organisatie de kwestie van erkenning en van het aanwijzen van haar plaats in de staatsregeling aan de orde kan ko men. De motie-Koejemans werd verwor pen met alleen de stemmen van de communisten vóór. Frater Tharcisio Horsten, gewezen Algemeen Overste der Congregatie van de Fraters van Tilburg, zal 8 Sept. zijn gouden kloosterfeest vieren. In de oudheid kende men zeven wereldwonderen. In de eerste plaats de pyramiden van Egypte, die we allen kennen van foto's en beschrij vingen. Verder de hangende tuinen van Babyion, het Mausolaeum te Halicarnassus en de tempel van Diana te Efeze. Voorts waren daar nog de Kolos van Rhodos, het bééld van Zeus door Phidias en tenslotte de pharus of vuurtoren van Alexandrië. Het waren meester werken die terecht beroemd waren. Tegenwoordig kennen we ook nog meesterwerken die befaamd zijn. Bijvoorbeeld de drie onover troffen melanges van de Gruyter's koffie: Rood, Blauw en Oranje merk. Meesterstukjes van vakman schap. Door ervaren specialisten samengesteld en gebrand. De lucht dichte koffiesilo's van De Gruyter beschermen het aroma en verzeke ren U daardoor het puur genot van deze edele drank. De Gruyter's koffie een wonder van geur en smaak, (Adv.). (Bijzondere correspondentie) witserland, nu meer dan ooit eiland van rust en welvaart in Europa, is 't internationale toevluchtsoord bij uitstek ge- w, .den. De economische rijkdom, de onverstoorbaar kalme en onpar tijdige sfeer, die er heerscht, maken het tot een charmante gastvrouw van internationale cultureele con gressen, die elders om materieele en politieke moeilijkheden niet kunnen plaats vinden. Een oecumenisch wereldcongres was er in Bazel drie maanden geleden; van 2 tot 14 Sep tember zal er in Genève een con gres worden gehouden over l'esprit Européen, waar Bernanos, Ortega Gazzet, Sartre, Benedetto Croce e.a. zullen spreken en een film-, muziek- en theater-festival is georganiseerd; studenten, intellectueelen van alle landen studeeren en doceeren aan de Zwitsersche universiteiten, voor zoover maar de gelegenheid gegeven wordt. En zoo is ook het 20ste Fax Ro- mana-congres van de katholieke studenten der heele wereld deze week in de katholieke universiteits stad Frybourg begonnen. Officieus tenminste. Het eigenlijke congres wordt Maandag a.s. 2 September geopend. Maar voorbereidende en nevencongressen worden reeds ge houden. Van 24 tot 26 Augustus waren hier vertegenwoordigers van de katholieke afgestudeerden bijeen, in Estavayer-le-Lac Vergaderen nu de delegatieleiders der nationale Pax Romana-afdeelingen over orga nisatievernieuwing en toekomst plannen, terwijl voor de groote groep der congresdeelnemers, meerendeels al in de stad aangekomen, een serie iezingen wordt gehouden over „La Conception de l'Etat, Chrétienté et Démocratie" door professoren van de universiteit. Afgezien van genoemde voordeelen vooral de spreekwoordelijk ge worden Zwitsersche welstand, uit alles blijkend; de fraaie, kleurige kleeding van werkelijk ieder, dien men hier ziet, de verbijsterende over vloed in de etalages, die de van franks verstoken Nederlandsche tan talus alleen achter winkelruiten kan bewonderen is het alleen om de verblijfplaats al de moeite waard geweest het congres hier te organi- seeren. Een stad ais een sprookje. Men moet van een der hooge wegen neerzien op de stad, de oeroude huizen hangend over de beide wan den van een ravijn, waar in de diepte het groene water van de Sarine bruist, en men vergeet in welke eeuw men leeft en waarvoor men anders hier gekomen zou kun nen zijn, dan om hier te staan en neer te zien op dit wonder van menschelijke kunst in de natuur. Trappen zonder eind voeren om laag tusschen de schilderachtige, gekleurde huizen, waaruit de in drukwekkende kathedraal en sier lijke torentjes omhoog steken. De aantrekkingskracht van deze schoonheid wint het zeer dikwijls van de wetenschappelijke belang stelling en den heelen dag wandelen studenten en meisjesstudenten, met alle soorten vaii baretten, in en buiten de stad rond. Is het contact en de vriendschap, die dan gesloten wordt tusschen de van heinde en ver gekomen katholieke studenten, ook niet de essentie van deze sa menkomst? Engelschen en Fran- schen zijn gekomen, Oostenrijkers, Duitschers, Polen, Spanjaarden, maar ook Boelgaren, Egyptenaren, Oekraï- ners. En in het holst van den nacht stonden gisteren voor de poort van ons pensionaat vijf Malthezers, na een vijfdaagsche reis uitgeput hier aangekomen. Alles wil men weten, alles moet verteld worden. Over de Indonesi sche kwestie, over den M.R.P., over de katholieken in Amerika, hoe het nu eigenlijk zit met Franco, met de katholieken in Rusland en met de onderdrukking van Polen. Zeven jaar is het geleden, dat het 18e Pax Romana-congres in Washington plaats vond en we zijn hier om de schade in te halen. Bij' de diners noodigen de verschillende landen elkaar om beurten uit; er wordt ge speecht, meest Pransch er zijn vele accenten waarmee dat kan ge sproken worden men zingt en houdt ook felle woordenwisselingen. Overal voelt men, dat hier een levende band is, een besef van sa- menhoorigheid tusschen al deze vreemdelingen, die hier zijn geko men om hun gemeenschap, „Pax Romana", te herstellen en nieuw leven te geven. Pax Romana werd na vele pogin gen in deze richting, na den vorigen oorlog, in 1921 definitief opgericht. Vooral ook uit de noodzaak de ver zoening tusschen de naties te be werken. Op dat congres, tegelijk de 25ste verjaardag van zijn stichting, zal men een nieuwen, een intellec tueel apostolischen geest moeten laten doordringen. Strijdbaar tegelijk tegen de atheïstische en communis tische agitatie in het universitaire ieven, die b.v. in het studenten congres van Praag op het oogenblik hoogtij viert. Reeds werd op het afgestudeerde congres met geestdrift besloten tot een organisatie van afgestudeerde, katholieke intellectueelen, een or ganisatie naast de Pax Romana. Zij kan om het meer blijvende ka rakter van de positie harer leden nog belangrijker dan de studenten organisatie worden. We kunnen ver wachten, dat het vuur van vernieu wing en apostolaat ook onder het congres van volgende week zal op laaien. In Juni werden in Nederland 73.828 telegrammen uit het buiten land ontvangen, terwijl er naar het buienland 88.180 werden verzonden. In het binnenlandsch verkeer be droeg het aantal 451.398. De voorlichtingsdienst van de Amerikaansehe strijdkrachten in Europa heeft de onthullingen bevestigd inzake de arrestatie van Duitsche burgers, die zich tot een groep hadden vereenigd die den naam „Vr(| Duitschland" droeg'. In de officieele verklaring werd slechts één naam genoemd, namelijk W. Kazmarek uit Stuttgart. Deze zou hebben 'verklaard; „Het is duidelijk, dat wij de Russische politiek onbe perkt steunen; eenigen van ons, in een kleine groep vereenigd, zijn voor hen meer wagrd dan een paar di visies". Voorts zei hiir „Als het Oos ten aanvalt, dan zullen de geeste lijken snel verdwijnen." Kazjmarek heeft sinds December 1945 voor het Amerikaansche mili taire bestuur gewerkt. Zijn politieke activiteit had de belangstelling' van het Amerikaansche contraspionnage- corps gewekt. Toen hij en zijn mede. standers trachtten contact te krij gen met Russische officieren in de Russische zone, geschiedde een over val, die de spionnagegroep „op rolde". Intusschen was het contra-spion- nage-corps er in geslaagd gramo- foonopnamen te maken van bespre kingen die door de samenzweerders waren gehouden en hieruit bleek, dat de groep een politiek program ma nastreefde dat gericht was op een langzame doordringing van de Amerikaansche militaire kringen met Duitschers, die met de Sovjet-Ume sympathiseerden. In de verklaring werd een ze kere majoor Droachin, een Rus sische officier van de geheime politie, genoemd als de stichter van de beweging „Vrij Duitsch land" in Stuttgart. (Van onzen sportredacteur) Dat we hier apenootjes eten en met grooter roekeloosheid een Camel of een Laurens Khedive opsteken dan de Amsterdammer zijn gedraaide shagje of zijn Superbe, weet de lezer al. Maar om hem te laten weten, dat het voor den „specialen verslag gever" niet alles rijst van gouden bordjes is in dit aardsch paradijs, een kort relaas van hetgeen ons als vertwijfelde Nederlandsche journa listen te Zürich is overkomen. Het is nu Woensdagochtend zes uur en nog altijd ligt naast mijn te lefoon op het nachtkastje het verslag van Peters. Het verslag van Peters. Dat klinkt alsof het zoomaar een relaas is, rustig' gepend na een wed strijd bij een kopje' koffie of een glas Beaujolais. In werkelijkheid is het een met zweet en bloed geschreven reportage, tijdens 'n soort Marathon tusschen Oerlikon en het hotel in den geest tot stand gekomen en daar bij aankomst in één ruk op het pa pier gedaverd, omdat de telefoon uit Amsterdam, tegen half elf besteld, elk oogenblik kan binnenkomen nu het al kwart over één is. Persbroe- üers, die naar de laatste tram ren den, toen de speaker het uitstellen van de achtervolgingsfinale had aan gekondigd, hebben dat verrassend slot gemist. Maar hier ligt dan df correctie op het onvoltooid relaas van hun niet tot het eind toe be leefde Oerlikon-drama; een unicum in de geschiedenis van den sport journalist en voor den sportjourna list een kans uit duizenden om be geesterde kopij, heet van de naald, te schryven. Vonkt er werkelijk begeesterde taal uit het anderhalve kantje, dat hier naast de telefoon onder de schemerlamp ligt? Ik weet het niet, maar in mijn vingers hamert nog de cadans van de schrijfmachine en ik popel het te kunnen voorlezen aan de stenografe. Nauwkeurig zal ik acnt slaan op haar reacties en aan haar uitroepen van meeleven en de ge spannen verwachting in haar „ja" wanneer ik verder kan gaan met een nieuwen zin, zal ik kunnen hooren of deze reportage inderdaad geslaagd is Maar waar blijft Amsterdam? „Grüsz Gott," zegt het Fraulein van de telefooncentrale, maar de lijn met Amsterdam is gestoord. „Gaat U maar rustig slapen als U -telefoon op uw kamer hebt. Ik bel zoo gauw mogelijk." Rustig slapen! Ach Ja, dat kan dit Fraulein immers niet weten, maar hoe kun je rustig slapen, wanneer in je hoofd nog de zinnen nadreu nen waarmee je het enerveerend dra ma van dit eerste Nederlandsche we reldkampioenschap hebt willen schilderen? Wanneer Je weet, dat met het verstrijken der uren de edities van de persen vliegen; zónder Pe ters. De wereld zal er niet door ver gaan, maar de krant mist haar nieuws en dat kunnen alle apennoot- jes en sigaretten ter wereld bij den journalist niet goedmaken. Het schemerlampje blijft branden. Het komt niet tot de hoeken van deze groote kamer, maar de kopij ligt er vlak onder en zoodra de te lefoon zoemt kun Je beginnen. Het kan een editie schelen wanneer je alles bij de hand hebt. Maar de telefoon zoemt niet. De zware klokslag van het kerkje dichtbij slaat twee uur, drie uur, vier uur. Je grijpt naar den hoorn en laat je nog eens aansluiten met de telefooncentrale. Neen, zegt Fraulein nog altijd gestoord. Gaat u maar weer slapen, Grüsz Gott. Hoe zal ik kunnen slapen en hoe zal het met mijn collega's zijn, hier in de buurt over de hotels ver spreid? Ook déér ligt bij de tele foons in vliegende haast geschreven kopij; met nog méér haast en schrik! gecorrigeerd, dank zij den voortreffelijk werkenden pers dienst van Arnold Wehrle. En ook zij zullen hun hazentukje doen, met den zoemer van de telefoon al in hun waakzame ooren. Vijf uur.... het gaat licht wor den. Hoe kun Je blijven liggen! Nog altijd gestoord, zegt het Fraulein en aan haar intonatie kan ik hooren, dat ze er nu iets van gaat begrijpen en dat ze meeleeft: Ik bel u absoluut zoo spoedig mo gelijk. Nog een half uur houdt Je het onder de dekens uit. Dan spring Je uit bed en kruipt achter Je ma chine. Het geluid van de letters, die het lint tegen het papier klet teren, leidt je af en onder je han den groeit nieuwe kopij uit dit ge beuren, waar tóch al zooveel over te schrijven is. Het heeft je opge lucht. Terug in bed val je onmid dellijk in een zwaren slaap, niet eens gestoord door het aanzwellend lawaai in de hoofdstraat van het ontwakende Zürich. Alleen de zoemer van de telefoon maakt Je aanstonds wakker. Het is mooi zonnig weer en de klok wijst kwart over acht. Grüsz Gott. zegt een ander Fraulein onbewogen, omdat zij niet heeft beleefd wat haar collega en ik dezen verschrikkelijken nacht hebben meegemaakt hier is Amr sterdam.... De laatste dag van het congres, dat het Nationaal Instituut te Nij megen heeft georganiseerd, heeft interessante debatten te hooren ge geven. Het vraagstuk van de hand having en verbreiding van de Ne derlandsche beschaving heeft onder de congressisten vele tongen los ge maakt en men is getuige geweest van een zeer geanimeerde gedachten- wisseling, in het bijzonder over het vraagstuk van de cultureele vor ming van de jeugd. Hieromtrent hebben twee referenten prae-advie- zen uitgebracht. De heer H. Algra had een referaat gewijd aan de cul tureele zelfwerkzaamheid van de jeugd ten plattelande, de heer W. Thomassn besprak in zijn prae-ad- vies hetzelfde onderwerp ten aanzien van de jeugd, voornamelijk in de groote steden. Het congres werd cVarna beëindigd met een bespre king van een prae-advies van dr. H D. de Vries-Reilingh over het wek ken van nationaal besef. De heer Thomassen bepleitte o.in. spreiding van den vaeantie- tijd, bevordering van den vrijen Zaterdagmiddag, waardoor liet mogelijk zal zijn het wedstrijd- wezen van den Zondag naar den Zaterdag te verplaatsen en een doelbewust streven om tooneel, muziek en beeldende kunst bin nen het bereik te brengen van de opgroeiende jeugd en de be langstelling van deze daarvoor te wekken. Naar aanleiding van de referaten werd uit het congres een pleidooi geleverd voor de verlossing van de jeugdbeweging uit het isolement, waarin deze ten opzichte van het geheele sociale leven staat, het is'o« lement van de verschillende groepen ten opzichte van elkaar en verlos» sing van ht dilettantisme inzake het jeugdleiderschap. Voorts werd erop aangedrongen, dat de Nederlandsche Jeugdherbergcentrale niet alléén een overnachtingsinstituut zal zijn, maar positief opvoedend werk zal verrich ten. De secretaris van het Nationaal Instituut, dr. C. P. Gunning, heeft tenslotte in een gloedvol betoog den dank van het Nationaal Instituut betuigd aan allen, die tot het wel slagen van dit congres hebben bij gedragen. HILVERSUM I, 301 m. 8.00 Nieuws. 9.30 Niéuws. 9.45 Hoog mis St. Servaeskerk, Maastricht. 11.30 Trio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 ,,In 't Boeckhuys" 12.30 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.40 Apologie. 14.00 Omroep Ka merkoor. 14.30 Vaudeville-orkest. 15.00 „Vier operette-koningen". 16.15 K.K. Boeren- en Tuinders- bond". 16.30 Ziekenlof. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Orgel. 19.30 Nieuws. 19.45 Actualiteiten. 20.00 Wereldkampioenschappen Wiel rennen. 20.15 Kurhaus. 21.15 „Verwikkelingen in Indonesië" 22.00 Nieuws. 22.15 Kath. Nieuws 22.20 Avondgebed. 22.35 Gram. 22.45 „Actualiteiten van het Christendom". 23.00 Victor Syl vester. 23.30 Gram. HILVERSUM II, 415 m. 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de visschers 8.30 Gram. 8.55 Postduivenberieh- ten. 9.00 Aan dichters hand door eigen land. 9.15 Ned. Frogr. 9.45 Lezing. 10.00 „Religieuze poëzie" 12.00 Gram. 1215 Wereldkampi oenschap wielrennen. 12.30 Zon dagclub. 12.40 Mannenkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Tango-orkest. 13.50 Spoorwegen. 14.00 Fritz Kreisler. 14.05 Boekenhalfuur. 14.30 Kur haus. 16.15 Interland-tenniswed strijd. 17.00 Dichters der eeuwen 17.30 Oome Keesje. 18.00 Nieuw0. 18.15 Dansorkest. 18.45 Wereld kampioenschap. 19.00 Klaar ter wijl u wacht. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Operaconcert. 21.30 Hoorspel. 22.00 Pierre Pal- la. 22.20 ,.The Romancers". 23 00 Nieuws. 23.15 Dansorkest. 23.45 Harpspel. HILVERSUM I, 301 m. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.15 Zieken. 9.30 Gram. 11.00 Cello-recital. 11.15 Schrijvers. 11.45 Familiebe richten uit Indië. 12.00 Gooilan- ders. 13.00 Nieuws. 13.15 Quin tet. 14.00 Jonge moeders. 14.20 Gram. 14.35 Planorecital. 15.00 Philadelphia Symphonie Orkest. 15.15 Sextet. 16.45 Omroepkamer- orkest. 17.45 Rijk Overzee. 18.00 Orgel. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Gram. 19.30 Sport- prattje. 19.45 Causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 K.N.M.I. 20.15 Re sidentieorkest. 22.00 Nieuws. 22.15 Actueel geluid. 22.30 Duet ten. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Beethoven-cyclus. 23.26 Trio. HILVERSUM II, 415 m. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Vroolijk Begin. 8.00 Niéuws. 8.15 Gram. 9.15 Morgenwijding. 9.30 Waterstanden. 9.50 „Arbeidsvita minen". 10.30 Vrouw. 10.35 Piano recital. 11.00 ,,Op den uitkijk" 11.15 Ensemble. 11.45 Gram. 12.35 Concert. 13.00 Nieuws. 13.15 Ban- di Balog. 14.00 Recital. 14.30 Ju lia de Gruyter. 14.50 Sextet. 15.25 Indrukken uit Parijs. 15.45 „Al lerhande". 16 30 Trio. 17.00 En- gelsche componisten. 17.30 Gram 18.00 Nieuws. 18.15 Septet. 18.45 Tooneelbeschouwing. 19.05 Pierre Palla. 19.30 Dansorkest. 20.00 Nieuws. 20.05 Dolf van der Lin den. 20.40 Radio-spel. 22.00 Vioolrecital. 22.30 Samenspraak 23.00 Nieuws. 23.15 Schaaktour- nooi 23.30 Einsemble. Directeur: J J. W Boerrigter Waarn. Hoofdredacteur: W. SeTerln

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 3