Benauwde, maar nuttige EDO-zege ADO speelde na rust beter Twee punten voor alle Londensche 2e klassers Chelsea wint weer NEPTUNUS HEROVERT DE LEIDING Na nederlaag van Ajax alleen Noad en Veendam ongeslagen ONZE FOTO-REPORTAGE Nederl. Elftal voor Spangen ABSENTIE VAN ROOZEN EEN HANDICAP Goede prestatie van V.S.V. Te zware taak voor doelman Kraak Paard van Troje O ZEEBURGIA EN A.F.C. VERLIEZEN Prachtige backpartij van Schijvenaar Zuid-Nederland speelt gelijk in Luxemburg Haarlem wint met 1-0 COPPI'S UURRECORD NIET ERKEND stormvogels verliest PAGINA 9 ÉL** is?** -T v - WËWSÊMMmSï^mmËMÊMmÊm UITSLAGEN EERSTE KLASSERS Selectiewedstrijden hockey ok het Noorden is ontevreden over de Keuze-CommissieEi genlek is iedereen dat, want waar is de KC, behalve om spelers te selecteeren, anders voor. dan om de ontevredenheid op te wekken van anderen, door dingen die ze doet 0/ niet doet. Het Noorden echter heeft zijn speciale reden tot ontevreden heid. Want, zegt men, terwijl de KC snakt naar goede spelers voor het Nederlandsch Elftal, laat zij een van haar beste krachten (Abe Lenstra) langs den kant staan. ln de Sportkroniek van deze weck heeft de voorzitter van de KC. de heer Herberts, de verdediging van het beleid der commissie op dit punt ter hand genomen. Herberts erkent daarin ten volle, dat Lenstra een spe ler van buitengewone kwaliteiten is en dat de KC deze kwaliteiten in haar elftal maar al te goed zou kun nen gebruiken, wanneer, zij er van verzekerd mocht zijn, dat'de Fries er steeds alles op zou zetten, deze kwa liteiten ook inderdaad te benutten. Om de een of andere reden is dit bij Lenstra echter niet het geval en de KC acht deze onberekenbaarheid zóó'n factor van gevaar, dat zij het Nederlandsch Elftal daaraan niet durft wagen. Herberts herinnert dan aan den wedstrijd in Luxemburgwaar Len stra erkende in puike conditie te zijn, maar onder de meest ideale omstan digheden zóó futloos speelde, dat de KC hem aan den dijk zette- Wat Herberts schrijft is juist. Ook wij stellen Lenstra's technische ca paciteiten boven die van andere, in zijn plaats aekozen of te kiezen inter nationaals en wij vermoeden dat maar weinigen op dit stuk met ons van meening verschillen. Doch in plaats van het natuurtalent, waarvan we maar moeten afwachten, of het zich in een bepaalden wedstrijd kan of wil doen gelden, zien wij liever den minder onbetwistbaar grooten, maar steeds opnieuw ten aanval trékken- den speler, die de physieke kracht heeft om zelfs tot het einde door te knokken, wanneer alles hem tegen schijnt te zitten. De laatste is, bij alle mogelijke tekortkomingen, voor zijn medespelers een voortdurende inspi ratie; de eerste zou als een Paard van Troje in het elftal worden binnen gehaald. PUNTER Zwemwedstrijden RDZ Courses op Mereveld #a'o^ Met succes heeft EDO den strijd tegen de laatste plaats gevoerd en ADO een 21 nederlaag toegebracht. Een zege welke echter, na een 20 voorsprong bij de pauze, nog danig in gevaar kwam, omdat de ADO-ploeg in de tweede helft dtor eenige veranderingen in de opstelling en een duidelijke verhoogmg van het tempo eer. spfelletje ontwikkelde waaraan de Haarlemmers hun handen meer dan tol kregen. De Haarlemsche achterhoede, waarin doelman Wille zijn ouden vorm weer gaat benaderen, wist den zwaren druk te weerstaan en verder dan één doel punt van Eversteyn brachten de Hagenaars het niet. EDO veroverde twee kostbare punten. Maar benauwd was de zege ongetwijfeldv opstelling noodzakelijk en eerst in de tweede helft zou blijken dat dit voor EDO fatale gevolgen dreigde aan te nemen- Niet echter Wille alleen heeft een flink deel aan de EDO-overwinning bijgedra gen.. Het was vooral Schijvenaar die in 'n zijner nieuwste creaties, ri. als linksach ter, een gave partij vertolkte met een rust en een souplesse welke den geboren voetballer kenmerken. In de eerste helft had de EDO-crack het niet zoo moeilijk, omdat er van de Haagsche voorhoede weinig kracht uitging, zoodat de EDO- achterhoede zich betrekkelijk eenvoudig kon handhaven. In deze periode was EDO veelal ir. den aanval en hoewel het spel der Haarlemmers over het algemeen geen groote hoogte bereikte, waren hup aan vallen veel gevaarlijker dan die der Ha genaars en kreeg Rootselaar tot twee maal toe 'n fraaie kans, waardoor een Haarlemsche voorsprong van twee doel punten tot de mogelijkheden had behoord en ongetwijfeld verdiend was geweest. De EDO-linksbinnen faalde echter hopeloos, maar na een half uur had hij dan toch succes en plaatste het leder tactisch langs doelman Niezen. Spoedig hierna werd EDO's voorsprong dan toch nog tot 20 verhoogd, toen de actieve Odenthal, een zijner vele resolute pogingen met suc ces zag bekroond en zijn harde schot den Haagschen doelman verraste. Tot dat oogenblik was ADO er niet zoo aan te pas gekomen, maar een ongeval, aan linksachter Bau-man overkomen, maakte een verandering in de Haagsche Vergeefsche aanval van 't Gooi op het doel van D.W.S. Na, de 2—2 van Tilburg in 1939 is het Zuidelijk elftal gisteren in het sta dion in Luxemburg tegen de vertegen woordigers van .het Grooji-Hertogdom opnieuw met dezelfde cijfers naar huis (gegaan. Een resultaat, waarmede het meer dan tevreden kan zijn. Het ver toonde spel was over het algemeen ma tig en versterkte ons in de meening, dat niet het sterkste Zuidelijke elftal op de been werd gebracht. Het scheel de maar heel weinig of wij hadden naast een kouden neus ook een langen neus gehaald. Het enthousiasme en vooral het tempo van de Luxemburgers speelde den Zuiderlingen parten. Onze tegenstanders speelden doeltreffender en zij bezaten bovendien enkele spe lers, die individueel over prima capa citeiten beschikten. Het Zuidelijk elftal mag met dezen uit slag vrede hebben, want de Luxemburgers hadden niet alleen een betere en ,home- genere ploeg, zii speelden ook frisscher voetbal. Hun spel was sinds Maart, toen het Nederlandsch elftal met groot ver schil won. sterk vooruit gegaan Onge twijfeld zouden zij met een kleine overwin^ ning beter beloond zijn geweest. De nationale parkloop te Bergen op Zoom over 7 km. is gewonnen door den B-klasser J. Fliers. In de C-klasse werd A. Visser winnaar. Het wereldduurrecord, dat de Italiaan- sche wielrenner Coppl in 1942 te Milaan vestigde, is door de U. C. I. niet erkend. Het record van Archambaud blijft dus gehandhaafd op 45.840. De In Den Haag gehouden driekringen- weclstrijden voer turnen hadden het vol gende resultaat: 1. Leeuwarden 1002.75 pnt.; 2. Alkmaar: 3. Den Haag. Blauw-Wit en NOAD speelden een vriendschappelijken wedstrijd in het Sta dion te Amsterdam, die door de Zuider lingen met- 3i gewonnen werd. Na de pauze bezette Van Kampen de linksback-plaats, invaller v. d- Harst nam diens plaats in, terwijl Eversteyn de voorhoede ging versterken. Het vlotte in eens veel beter bij de Hagenaars. Het combineeren in de voorhoede, speciaal tusschen Neuteboom en Eversteyn, stelde aan de EDO-achterhoede de hoogste eischen en toen laatstgenoemde Hagenaar na een fraaien voorzet van den linksbui ten het leder keurig langs Wille plaatste en daarmee de kans op een gunstig resul taat weer volop in 't verschiet kwam, werd er een andere geest vaardig over de ADO-ploeg. Fel laaide de strijd op en tot aan het laatste fluitsignaal bleef het spel het aanzien volkomen waard omdat er van Haagsche zijde vc-le goede staal tjes voetbal werden weggegeven, maar waarbij nu vooral de EDO-defensie zich van haar beste zijde liet zien. En in deze periode hebben we Schijvenaar's optreden èls achterspeler kunnen bewonderen, waarbij hij goed werd geassisteerd door Lasschuit- Trouwens, in deze ontmoeting was het spel der achterhoeden over het algemeen superieur aan dat der aanval lers, want in de Haagsche defensie deden De Jong en Van Kampen uit stekende dingen, terwijl doelman Niezen in laatste instantie zijn taak onder de lat zeer behoorlijk vervulde. Van degradatie-candidaten hebben we wel eens-slechtere wedstrijden gezien. Het voorloopig Nederlandsch elftal, dat Zondag 17 November te Botterdam te gen het Botterdamsch elftal zal uitkomen in den strijd om den gouden onafhanke lijkheidsbeker is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels)achter: Potharst en v. d. Linden (beiden Ajax) midden: Paauwe (Feijenoord), Kuppen (Sittard) en De Vroet (Feyenoord)voor: Lakenberg (NEC)Wilkes (Xerxes)Boo- zen (Haarlem), Smit (Haarlem) en Draeger (Ajax). Doelman v. d. Bijl van Feyenoord redt op fraaie wijze bij een aanval van de Ajax-voorhoede De militaire voetbalwedstrijd tusschen Nederland en België om de derde plaats van het intergeallicerde voebalkam- pioenschap. zal worden uitgesteld tot een nader te bepalen datum in December Het Fransche militaire elftal heeft een revanche-wedstrijd aangevraagd. Getracht zal worden ook dezen wedstrijd in De cember a.s. te spelen. Het Nederlandsche militaire* elftal zal op Woensdag 20 Nov. a.s. een lichtwed- strljd spelen tegen het Nederlandsch politle-elftal in het Utrechtsch stadion. De voetbal-wedstrijd ZwitserlandOos tenrijk werd door 'de Zwitsers met 10 gewonnen. Boozen ontbrak op het appèl en dit stelde Haarlem voor een probleem, waar voor men geen oplossing heeft kunnen vinden. Met De Winter als aanvalsleider was de Haarlem-voorhoede vrijwel onge vaarlijk. Met alle respect voor De Win ter's kwaliteiten als spil, was h(j toch zeker niet de man, aan wien de zoo be langrijke midvoórplaats kon worden toe vertrouwd. En het leek wel alsof de ge- lieele Haarlem-ploeg hierdoor uit z'h ge wone doen was. Ook Smit had een „off day" en kwam slechts zelden tot zijn be kende spel. Evenals Haarlem maakte ook Excelsior geen grootschen indruk, maar de verdienste der Botterdammers was, dat zij van de eerste tot de laatste mi nuut 'n pittig en agressief spel speelden, in tegenstelling met Haarlem, dat het vooral voor de rust nogal lauw hield. Met de spelopvatting van de Excel- sioranen, die o.a. gebruik maakten van het recht den doelverdediger aan te val len, kon iedereen zich niet vereenigen. De speelwijze der Rotterdammers als „ruw" te kenmerken, zou echter niet ver antwoord zijn. In hun enthousiasme gin gen' eenige rooübroeken wellicht wat te vei èn dit veroorzaakte binnen ep. buiten de lijnen een minder prettige sfeer. Het vermanende woord van scheidsrechter Bergmeijer bracht echter de noodige rust weer in het veld. Het sublieme en uiterst beheerschte spel van den Excelsior-spil Vermeer verdient hier een aparte ver melding. Deze halfspeler nam zoo onge veer het geheele middenveld voor zijn rekening en het was tegen hem, dat ook Kick Smit meerdere malen het onder spit moest delven. Lang zag het er in de tweede helft naar uit, dat deze wedstrijd zonder doelpunten zou eindigen. De Win ter, en aan den overkant Wigrnan, kre gen verschillende kansen, maar de heeren wilden eenvoudigweg niet. Bij een hard schot van Wigman leek Kluit geslagen, doch de Haarlem-doelman bracht op knappe wijze redding. Nogmaals een kans voor De Winter, maar andermaal faalde de Haarlemmer. Het was uit een inder daad fraaien voorzet van* rechtsbuiten Leonard, invaller voor Koning, dat Haar lem het eenige en beslissende doelpunt maakte. De toeschietende Groeneveld kopte den bal onhoudbaar achter v. d. Torre: 10. Het werelduurrecord zonder gangma- king is op het oogenblik nog steeds in het bezit van den Franschman Archam baud, die in 1937 te Milaan in een uur 45.840 K.M. aflegde. Iri 1942 reed Coppi (Italië) te Milaan in een uur 45.871 K.M., dus 31 meter meer dan de Franschman. Het officleele procesverbaal werd nimmer door den Italiaanschen wielerbond inge diend bü de U.C.I. en thans kan het record niet meer worden erkend, aan gezien volgens de reglementen, het pro cesverbaal binnen een maand bij de U.C.I. moet zijn binnengekomen. 7 5 1 1 11 19—11 7 4 2 1 10 19— 9 8 4 2 2 10 24—25 8 4 1 3 9 15—14 8 4 0 2 8 18—13 7 4 0 3 8 17—11 7 3 1 3 7 17—19 7 2 1 4 5 16—23 7 2 1 4 5 16—24 7 2 0 5 4 15—18 7 0 1 6 1 9—18 pectievelijk met 64 en 10 de ver wachte overwinningen op Xerxes en Ex celsior behaalden. Een groote verrassing was het optreden van HBS, dat in zijn wedstrijd tegen Stormvogels bijna even veel doelpunten scoorde als in aijn vijf eerste ontmoetingen en de IJmuid'eijaren met 5—1 versloeg. Doordat zij echter een wedstrijd méér speelden dan de overwon nenen, behouden de Hagenaars toch nog de laatste plaats. DOs behaalde een zeer verdienstelijke 4zege bfj DFC. Eindelijk heeft Ajax tol moeten betalen aan de bijzondere inspanningen, die de clubs in zijn afdeeling zich getroosten om den sterken Amsterdammers een neder laag toe te brengen. Feijenoord komt de eer toe den roodwitten voor het eerst in dit seizoen te hebben verslagen en door dit succes van de Rotterdammers zijn nu e leen NOAD en Veendam nog ongeslagen. De strijd om de onderste plaatsen is in I uitgevallen ten voordeele van EDO en in II van HBS, dat met 51 van Storm- ISf o-, W?nl M.aar toc,h staan de kraaien nog met ADO op de laatste plaats. In de vul r^e s ,en e' gden de wedstrijden, die de clubs van de dreiging der laatste p a sen moesten bevrijden, in het voordeel van Enschedesche Boys, Helmond en ue bpecnterr Go Ahead wun bij Quick en handhaafde daardoor zijn positie als lei der fan het Oosten. De grootste aandacht is ditmaal zeker het uitslagenlijstje van district I waard. De nederlaag van Ajax heeft de spanning weer doen terugkeeren en op de eerste plaats is daarbij DWS gebaat, dat 't Gooi in Hilversum met 3O versloeg en daar door op duidelijke wijze demonstreerde dat de Gooiers in den strijd om de eerste plaats nu wel hebben afgedaan. Feijen oord, dat zich vandaag den grootsten roem van de eerste klasse verwierf door Ajax zijn nederlaag toe te brengen, steeg ook hooger, maar sparta struikelde bij VSV, dat er zoowaar in slaagde met 54 de winst in Velsen te houden. De belangrijke wedstrijd EDOADO eindigde in het voor deel van de. Haarlemmers, die met t1 wonnen. ADO, dat vóór Haarlem en Vole wijckers tweemaal achtereen het lands kampioenschap behaalde, staat nu met drie punten achterstand op de laatste plaats. Hermes won met 32 van Emma. Ajax D W. S. Feijenoord 't Gooi V. S. V. Sparta H. D. V. S. Emma R. F. C. E. D O. A. D. O. Neptunus Blauw-Wit Volewijckers Haarlem D. F. C. D. O. S. Xerxes D. H. C. Excelsior Stormvogels H. B. S. 21— 6 20— 8 29—20 26—20 20—18 15—17 16—20 9—21 9—13 5—15 11—22 Sitt. Boys M. V. V. Eindhoven P S. V. Limburgia Bleyerheide Maurits S. C. Emma Juliana Spechten Brabantia 2011 17— 7 12— 5 5— 4 15—16 13—19 17—13 18—18 12—17 11—20 9—19 De hedenmiddag te Leeuwarden voor de hoofdklasse van den K.N.S.B. gespeelden wedstrijd tusschen Philidor en Staunton .uit Groningen heeft tot voorloopigen uit slag 3'/e2met 4 afgebroken partijen. De totaal-uitslag zal waarschijnlijk worden 5»/24U, in het voordeel van Philidor. De hoofdklasse-wedstrijd schaken tus schen D.D. en Krallngen werd door D.D. met 73 gewonnen. Philips won met 53 van Eindhoven en Spangen met 0% van N.R.S.V. De rugby-wedstrijd NederlandTsjecho- Slowakije eindigde in een 148-over- winning voor de Tsjechen. Met de eerste klassers kan het nog altijd stukken beter, maar over de jong ste prestaties van hun clubs in de tweede divisie hebben de voetballiefhebbers van Londen zich Zaterdagavond geestdriftig uitgelaten. Om te beginnen met deze tweede klassers: ze wonnen alle vier. Twee van hen, Totenham en Fulham, benutten hun succes om respectievelijk naar de derde en vierde plaats op de ranglijst te klimmen, West Ham en Millwall incasseerden de kostbare pun ten, om zich te beveiligen tegen de nu Cd dus alweer verminderde, maar nog ang niet verdwenen dreigingi van het degradatie gevaar. Voor de leiders in beide divisies is het 'n magere dag geweest. In de eerste verloor Blackpool met 42 bij Sheffield United, dat nu weer een heel behoorlijke kans heeft om ook mee te mogen doen in den strijd om de bovenste plaats. Voorloopig evenwel is Liverpool, dat Portsmouth met 31 sloeg, met dezen uitslag het meest gebaat. Een attentie voor Sunderland, dat Middlesborough op eigen grond met 3—1 overmeesterde en van week tot week een betere plaats gaat bezetten. Overigensde compe titie is nog pril veertien wedstrijden gespeeld van de twee en veertig en de 'kanshebbers op het leaguekampioen schap bevinden zich tot ver in de on derste helft van de ranglijst. Ook Chel sea is er bij. De Londenaars hebben nu al twee weken achtereen gewonnen en na Arsenal ook den stadgenoot (Brent ford aan hun zegekar gebonden. De eerste helft van deze derby was beneden peil. Chelsea speelde iets minder slecht dan Brentford en Lawton drukte dit met een kopbal uit een corner in een doelpunt uit. Brentford maakte welis waar nog gelijk, maar van toen af aan speelden alleen de gastheeren nog. Toen het door Walker 21 en vlak daarop 31 werd, was de zaak voor de blues in kannen en kruiken en het tweede te- genpunt van Brentford, dertig seconden voor het einde, bracht de zege niet meer in gevaar. In de tweede divisie speelde Bumley gelijk en moest daardoor plaats maken voor Newcastle, dat met 'n doelgemid- delde van 3813 wel den indruk maakt een waardig leider te zijn. Barnsley, dat op eigen veld met 31 voor Plymouth op de knieën ging, zakte van de tweede plaats naar de vijfde af en moest, zooals we reeds opmerkten, o.m. de beide Lon densche clubs Tottenham en Fulham laten passeeren. Uit deze positie kunnen zij nu den aanval op de begeerde eerste plaatsen inzetten. Dat zij hun kruit goed, maar niet te vroeg verschieten! De uitslagen zijn: EERSTE DIVISIE: BoltonBlackburn 0—0. CharltonWolves 14, Chelsea Brentford 32, GrimsbyHudclersfield 10. LeedsEverton 21, Liverpool Portsmouth 30, Manch. UnDerby 41, Middlesb.Sunderland 13. PrestonAr senal 20< Shelf. Un.Blackpool 42, StokeAston Villa 00. Blackpool Liverpool Wolverhampton Manch. Un. Sunderland Middlesb. Preston Stoke Sheffield Un. Aston Villa Grimsby Charlton Chelsea Blackburn Brentford Bolton Derby Everton Portsmouth Leeds Arsenal Huddersfield 21 20 19 18 18 17 18 16 16 15 13 13 13 12 11 11 10 10 9 9 8 7 29—21 30—16 33—18 31—19 27—20 26— 3225 3322 19—13 1823 2829 28—32 15—13 19—26 18—23 22—24 14—25 2125 19—29 19—32 16—35 In het Oosten heeft Go Ahead aan de leiding gehandhaafd, door het eerst in zijn geschiedenis overwinning -bij Quick te behalen. zien voor een De In het tweede district zijn troepen met succes heeft Neptunus gereorganiseerd en**DHC ondervond daar de nadeelige ge volgen van, want de green-zwarten ver loren in Rotterdam kansloos met 4—0. Doordat Blauw-Wit niet speelde, namen de Rotterdammers weer de leiding. De kopgroep wordt verder ook nog gevormd door Volewijckers en Haarlem, die res- Na een wedstrijd' waarin de thuisclub, ondanks het feit, dat zjj met drie inval lers moest spelen, voor een groot deel van den speeltijd den toon aangaf, heeft Stormvogels, dat in de normale opstelling verscheen, een wel wat al te zware neder- laag geleden, want zoo groot als de uit slag zou doen vermoeden, is bet verschil in kracht toch ook weer niet geweest. Er viel bij de IJmuidenaren een gebrek aan enthousiasme en vurigen wil vast te s c - len, vooral in, het begin, waarin alleen de rechtsbuiten Meijer er althans nog iets van probeerde te maken. De verdediging, waarvan de achterspelers zeker wel over de noodige trapvasthcid beschikten, liet zich in de tweede helft door het bewege lijk spel van de Haagsche voorhoede over rompelen, met het gevolg, dat Kraak voor de al te zware taak stond, in de meest onverwachte situaties handelend op te treden. Het begon met een vrij tam spelletje, dat weinig induk maakte. Goed samen spel werd vrijwel niet te zien gegeven en de beide verdedigingen hadden dan ook geen moeite de aanvallers in bedwang te houden. Aan beide zijden was de balbe handeling al te doorzichtig, waardoor het geheel een ietwat stumperigen indruk maakte. Toch kwam er na ongeveer een half uur spelen verandering ten goede. Toen Oldemans den bal in vrije positie kreeg toegespeeld, loste hij een vliegend schot, waaruit het leder buiten bereik van Kraak via den paal in het veld te rug kaatste. Na een kort oponthoud voor een verwonding van Pellikaan, trok HBS weer ten aanval en na aardig samenspel tusschen Van der Vegt en Oldemans kon eerstgenoemde een doelpunt maken, dat echter wegens buitenspel ongeldig werd verklaard. Tooh bezorgde Van der Vegt zijn club even later de leiding, na een voorzet van links, met een schot, dat Kraak te machtig was. Toen echter kort daarna bij een Stormvogels-aanval Meijer, die naar bin nen was gekomen, in ongedekte positie den bal voor de voeten kreeg, was het weer gelijk. Vlak voor rust beging de rechtsachter v^n Stormvogels in het be ruchte gebied en overtreding en Van der Vegt maakte uit den strafschop 21. In de tweede helft was HBS het meest in den aanval en daarvan wist Oldemans gebruik te maken om met drie mooie doelpunten de stand tenslotte op 5—1 te brengen. Weliswaar was ook de aanval van Stormvogels iets levendiger, dan voor de rust, maar het gevaarlijke schot .ontbrak en dat gaf tenslotte in dezen wedstrijd den doorslag. Deventernaren zegevierden met 20 en be hielden daarmee huil voorsprong op NEC, dat met 21 bij Vitesse won. Wageningen viel vanzelf af, doordat het bij AGOVV met 3—1 zijn wel verwachte nederlaag leed. Heracles had bij Be Quick ook geen suc ces. De 30 nederlaag van de Almeloërs ls nogal aan den duldeiyken kant. Enschede sche B<oys versloeg Tubantia met 4—2, zoodat de Hengelosche club nu weer alleen onderaan staat. Go Ahead N. E. C. Wageningen Ensch, Boys Enschede Be Quick Heracles A. G. O. V. V. Quick Vitesse Tubantia In. IV heeft RKTVV zichzelf een heel slechten dienst bewezen, door thuis met 63 van Helmond te verliezen. Vlisslngen liet zich ook bij Helmondla van zijn beste zijde kennen en nam de helft van de winst niee naar huls door een 11 gelijk spel. Willem II speelde in de kaart van Noad en BVV en versloeg zijn stadgenoot Longa met I0. 8 5 I 2 11 20—11 7 5 0 2 10 17—13 7 3 2 2 8 9— 8 7 3 1 3 7 14—14 7 2 3 2 7 11—12 7 2 3 2 7 1314 8 2 3 3 7 11—11 6 2 2 2 6 15—13 7 3 0 4 6 15—17 7 2 1 4 5 10—12 7 X 2 4 4 616 N O A. D. 8 B. V. V.' 6 Willem H 8 Vlisslngen 7 Helmondia 8 V. V. V. 6 Longa 7 N. A. C. 6 Helmond 8 R. K. T. V. V. 7 Baronie 7 In het Noorden heeft Heerenveen na zijn jongste 82 zege op GVAV, nu met 101 van Frisia gewonnen. Dit demonstreert de overmacht van de Heerenveeners wel heel duidelijk en temeer daar Sneek /zoo vrien delijk was thuis met 20 van TAchllles te verliezen, wijst alles op een hernieuwd kampioenschap van Lenstra c.s. Etnmen leed bij H8C met 32 een nieuwe neder laag. 22— 8 12— 6 1313 13—17 13—14 14—10 11— 6 17— 9 15—24 10—17 8—24 Heerenveen Sneek Be Quick Veendam G. V. A. V Emmen H. S. C. Velocitas Achilles Leeuwarden Frisia 34—12 11—13 22—13 16—10 19—18 11—17 9—11 8— 9 6— 9 10—18 17—33 A.G.O.V.V.—Wageningen 3 Be QuickHeracles 30 Vitesse—N.E.C1—2 Hermes D.V.S.Emma E.D.O.—A.D.O. V.S.V.-Sparta FeijenoordAjax 't Gooi—D.W.S. 3—2 2—1 5—4 5—3 08 De VolewijckersXerxes 64 NeptunusD.H.C40 H.B.S.Stormvogels 51 D.F.C.—D.O.F. 3—4 HaarlemExcelsior 10 Ensched. BoysTubantia Quick—Go Ahead 4—2 0—2 R.K.T.V.V.—Helmond HelmondlaVlissingen Willem II—Longa 3—6 1—I 1—0 VeendamVelocitas 32 H.S.C.Emmen 31 LeeuwardenBe Quick 25 SneekAchilles 02 HeerenveenFrisia 101 Brabantia—De Spechten12 TWEEDE DIVISIEBarnsleyPlymouth 13. BirminghamManch. C. 31, Bum ley—Luton 1—1, CoventryBradford 0O, Newcastle—Sheff. Wedn, 40. Newport Leicester 23, NottsMillwall 12, South amptonChester!. I—1, SwanseaFul ham 02, TottenhamBury 21, West Bromwich- Newcastle Burnley Tottenham Fulham Barnsley Manch. City Plymouth Chesterfield West Bromw. Birmingham Bradford Leicester Southampton oventry Luton West Ham Swansea Notts Millwall Burv Sheff. Wedn. Newport -West Ham 23. 19 19 18 18 18 16 16 16 16 16 15 15 14 13 12 11 11 10 9 8 8 5 38—13 2115 26—16 31—26 34—29 29—15 26—23 14—19 30—26 22—16 21—18 2124 2521 1920 25—22. 19—24 2032 2226 1731 19—27 20—32 21—55 Laren: N.-Holland AN.-Holland B 4—0. Den Haag: Zuid-Holland AZuid-Holland B 13. Deventer: oostelijk elftal ~AOoste lijk elftal B 42. Groningen: Noordelijk elftalBatavieren 32. Na afloop van den proefwedstryd ln het Oosten werd besloten nop geen definitief Oostelijk elftal samen te stellen, doch vol gende week opnieuw twee proef-elftallen te laten spelen in het Goffert-stadion te Nijmegen. In het Zuiden werd een voorloopig Zuide lijk hockey-elftal samengesteld; dit luidt als volgt: doel: Laurie (EMHC); achter: Van der Fuhr (Tilburg) en P. Nefkes (Venlo); midden: Van Doorn (Tilburg), Leene (Venlo) en Waaien (Zw. Wit); voor: v. Beurden (Tilburg), Taminlau (Tilburg), W. Nefkes (Venlo), B'olslus (Tilburg) en Steinz (EMHC). Zulk risico, waarvoor wij zelfs uit het Noorden gewaarschuwd waren, aldus be sluit de voorzitter van de K.C., durfden wij tegen Luxemburg nog we] loopen. Maar men houde or.s ten goede, dat wij tegen België, Frankrijk en natuurlijk vooral tegen Engeland, een elftal willen opstellen, waarin het risico, dat een spe ler door bepaalde karaktereigenschappen totaal faalt, zoo klein mogelijk is. Zeeburgia's eerste nederlaag is 'n feit. Het was de oude Haarlemsche Racing, die deze fraaie prestatie verrichtte en de Am sterdammers in eigen hol met 3—2 klopte. Een verrassing was ook de overwinning van de Alkm. Boys op AFC. De Reds heb ben hierdoor geen gebruik kunnen maken van 't falen van het stadgenooten, waar door de situatie op de ranglijst geen wij zigingen ondergaat. Ook Spartaan verricht te zeer nuttig werk en sloeg Hilversum thuis met 31. De groen-witten schijnen 'n harden strijd om hun bestaan te moeten voeren. ZFC behaalde een normale 42- zege op het zwakke Kennemers, terwijl het gelijke spel (22) tusschen HVC en West Frisia ook geen verrassing kan wor den genoemd. Zeeburgia A. F. C. H. V. C. W. F. C. Z. F. C. West Frisia Alkm. Boys R. C. H. Hilversum Spartaan Kennemers 18— 9 19—14 24—17 15—15 19—15 1512 14—18 15—17 8—14 1119 14—22 In afdeeling B verloopt de strijd zonder eènige spanning. Met de regelmaat van een uurwerk haalt KFC de punten binnen, ter wijl onderaan HBC een hopeloozen strijd levert. Terwijl- de Koogsche zeil van Vrien denschaar won. en zich daardoor van een 'van haar laatste concurrenten ontdeed, speelde Watergraafsmeer tegen SDW een puntlooze draw en raakte aldus nog meer achterop. TOGVelsen (3—3) lag zoo on geveer in de lijn der verwachtingen, en wat te zeggen van HBC? Zouden de gecombi- neerden inderdaad geen wedstrijd meer kunnen winnen? Opnieuw werd verloren, nu van het bezoekende DWV. waardoor HBC een achterstand heelt gekregen, welke moeilijk in te loopen is. K. F. C. 7 7 0 0 14 265 Watergraafsmeer 6 3 2 1 8 96 Volendam 6 3 1 2 7 16— 9 T. O. G. 7 2 3 2 7 11—10 O. S V. 7 3 1 3 7 11—11 Velsen 6 2 2 2 6 17—13 Vriendenschaar 6 3 0 3 6 15—12 3. D. W. 7 2 2 3 6 12—18 D. W. V. 7 3 0 3 6 12—20 Z. V V. 6 2 0 4 4 9—12 H. B. C. 7 0 1 6 1 8—3Q In het Oostelijk zwembad te Rotterdam organiseerde de R.D.Z. zaterdagavond na tionale zwemwedstrijden. De uitslagen lul den: 100 meter borstcrawl heeren: 1. v. d. Kuil, 1 min. 3.2 sec.; 2. N. C. Korevaar; 3. Scheffer. Dames: 1. Hannie Termeulen. 1 min. 8.9 sec.; 2. let Schuhmacher; 3. Bep van Schaik. 200 meter schoolslag heeren: 1. Kruithof. 2 min. 55.6 sec.; 2. Van Daatselaer; 3. Brongers. 100 meter dames: 1. Nel van Vliet. 1 min. 20.2 sec.; 2. Wil Haverlag; 3. Annie de Groot. 100 meter rugslag dames: 1. Iet Koster van Feggelen. 1 min. 16.9 sec.; 2. Annie Wagemaker; 3. Annie van Duyl. Heeren: 1. D. N. Korevaer, 1 min. 12.6 sec.; 2.*Frlts Maus; 3. Schelfer. Dstafette 5 x 50 meter borstcrawl hee ren: 1. R.Z.C., 2 min. 25 sec.; 2. Mcrwede: 3. Rotterdam. Dames: 1. R.D.Z., 2 min. 445 sec.; 2. O.D.Z.; 3. Meeuwen. De waterpolowedstrijd dames tusschen RD.Z. en H.Z. en p.C. eindigde in een S2 overwinning voor RD.Z. Prijs van Vlncennes: 1. Kalliope. Prijs van Enghien: l. Lord Maire. Prijs van Dil- beek: 1. Junoschka. Prijs van Kortrijk: 1. Excellentie Brewer. Prijs van Duindigt: 1. H Fozetti. prijs van Mereveld: 1. Intrepid. Rechts: Sprong rthar den bal in den wedstrijd 't GooiDWS, waarin de A:nsier. dammers hun gastheeren met 30 versloegen. Daarnaast de doelman vanXtxes stompt den bal weg boven het hoofd van den „helmboswuivenden" Bakker. Schijvenaar in de knel tijdens den belangrijken wedstrijd EDO- Haarlemmers tenslotte met 21 wonnen -ADO, welken de In VI verzuimde Brabantia zijn kans om aich een eindje uit de voeten - te maken. De Eindhovenaren verloren met 21 van den hekkesluiter Spechten en staan nu op de laatste plaats, waar hun positie nog heel wat ongunstiger is dan die van RKTVV in de andere Zuidelijke afdeeling. Roozen ontbrak Zondag bij Haarlem op het appèl. Midhalf De Winter, die zijn plaats innam, bracht het er niet zoo goe d af, maar hier ziet men hem toóh een fraaien duiksjprong naar den bal maken De Xerxes-aanvaller heft juichend de armen omhoog, want zijn ploeg heeft juist de leiding genomen in den wedstrijd tegen De Volewijckers, dien ze toch zou verliezen 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 3