Weinig zeggende 5-0-zege van ig Nederl. Elftal voo rloop Teleurstelling en onzekerheid op tal van plaats en Vermeer in plaats van Kuppen j Tam rapport -a. GEEN REORGANISATIE IN le KLAS? Volgens rapport zal alleen nummei' laatst automatisch degradeer»! Motiveering ONZE FOTOREPORTAGE Bergman linksbuiten en Drager rechts Onze biljarters staan tweede in Parijs Zoo zijn onze manieren Dank zij Lawton wint Chelsea met 2-1 van Sunderland Blackpool onttroond Verdienstelijke prestaties van D.H.C. en H.B.S. y H.B.C. VERLIEST MET 10-1 VAN O.S.V. ra V Ned. zwemmers de sterkstee Amsterdamsche clubs herstellen zich MAANDAG 18 NOVEMBER 1946 PAGINA 3 'Bedrieglijke nul Tegen de verhouding NAAR DEN ZATERDAG cs NIET - - (Van onzen sportredacteur) ROTTERDAM, 17 November. Daar ligt de laatste kans van het Neder- landsch elftal om zijn supporters t.a.v. Huddersfield wat meer vertrouwen in te boezemen, aan gruzelementen op Spangen. Een overwinning, jawel, een 50 overwinning, maar had het niet beter een kleine nederlaag kunnen zijn, wan neer er dan tenminste maar een wat gunstiger indruk was achtergebleven van het spel onzer toekomstige internationaals? Neen, er is geen sprake van, dat deze groote zege van een eindelijk her- Vonden internationale allure getuigt. Het overwicht dat tot een cijferverschil van vijf tegen nul kon leiden, was in het spelbeeld weliswaar uiteindelijk terug te vinden, maar het werd behaald op een tegenstander, die zijn taak als sparring partner helaas niet tot het einde toe naar behooren kon vervullen. Het is eigenlijk wel ontmoedigend voor Se Keuze Commissie, om bij eiken volgen den oefenwedstrijd nieuwe punten van on zekerheid en teleurstelling te moeten no- teeren. En In dat opzicht was deze middag eigenlijk wel een ipppunt In de voorge schiedenis van den historischen strijd op Engelschen grond, want op een stuk of vier spelers na. die behoorlijk voldeden, was het verder aan den oranjekant'' weer een slappe vertooning. Dat viel niet zoo op ln het begin van de eerste en ook van de tweede helft. In deze perioden speelden de Rotterdammers met een verbetenheid, die de keurploeg tot groote krachtsinspanning dwong en in die "Pgenblikken was net spel de moeite ook JX;,. !)ara' Maar toen de gastheeren den tol y°°r die speldrift moesten betalen, zakte het geheel meteen in elkaar en de doelpun ten, die de roodhemden tenslotte dank zij de onvoorwaardelijke overgave van de Rooi terdammers nog konden maken, schonken nauwelijks bevrediging. Bevrediging had in dit verband slechts, een goed spelend Nederlandsch Elital kunnen schenken. En daar zijn we, zooals gezegd op enkele uitzonderingen na, Verre van gebleven. Vooreerst is daar de bedrieglijke nul ten gunste van de nationale verdediging. Men leide er vooral niet uit af, dat het achtertrio volmaakt heeft gewerkt, want dit is zeker biet waar. Potharst en Van der Linden wa ren goed, zooals men dat trouwens van zulke geroutineerde backs verwachten ïhag, maar hun samenwerking onderling en met Kraak liet te wehschen over en dat maakte deze achterhoede niet onpasseer- baar. De anders zoo zekere doelman, maak te een paar foutjes eu hetzelfde geluk dat de lat tweemaal een Rotterdamsch doel punt deed voorkomen, moest deze achter- -hoede ook toen enkele malen te hulp snel len. Dit was misschien mede het gevolg van teleurstellend spel in de middenlinie, die ditmaal wel het zwakste deel van de ploeg Was. Paauwe begon wel zeer poovertjes en hoewel hij zich later wat herstelde, is hij cr eigenlijk den heelen wedstrijd niet ten Volle meer bovenuit gekomen. Devroet Plaatste vooral erg zwak en Kuppen maakte een minder goeden indruk dan Stoffelen m den wedstrijd tegen Volewljckers. Ook feed hij beslist onder voor den Rotterdam- schen spil Vermeer van Excelsior. In de voorhoede is het rechtsbuitenpro bleem met dezen wedstrijd niet opgelost, hakenberg kon zich niet in het spel van de Voorhoede inschakelen en is terecht ge passeerd. Drager, die ditmaal overigens ook geen. sterken indruk maakte, is naar rechts gedirigeerd, terwijl Bergman, die hem na fe pauze kwam vervangen, als linksbuiten meegaat, hetgeen waarschijnlijk de eenige oplossing ls. Met Kraak, die toch nog altijd stukken beter was dan de ook nu weer veel onher stelbare fouten makende Landman, be hoorden onze binnenspelers tot de besten, Zonder dat overigens ook zy tot groote prestaties kwamen. Van Roozen was dit wel te verontschuldigen Hoewel zijn ge kneusde rib nog niet voliedig hersteld was, had de K.C. zijn medespelen gewenscht ge acht en begrijpelijk deed de Haarlemmer het wat kalmpjes aan. Desondanks had hij een groot aandeel in het spel en in de score, Want één doelpunt maakte hij zelf en twee Ontstonden er uit mooie passes van zijn Voet. Het spel van zijn clubgenoot Smit Was niet zoo fonkelend als het vroeger wel kon zijn maar bevredigend was het toch Zeker. En Wilkesja Wllkes blijkt toch eiken wedstrijd opnieuw een speler van bij zondere klasse te zijn, maar zooals in de beide vorige ontmoetingen, ontplooide hy ook thans zijn groote capaciteiten veel te Weinig. Hopénlijk ln Huddersfield.... De Rotterdammers begonnen den wed strijd zeer enthousiast en Kraak kon al heel gauw zijn capaciteiten toonen Hij feed dat goed. maar ook het feit dat de schoten van den actieven Van der Tuyn fikwijls op een haar na hun doel misten hielp de score blank houden. Geheel on verwacht nam het voorloopig Nederlandsch ®lftal na tien minuten de leiding, toen wllkes 'n door Paauwe listig vrijgemaakten /tomaRFC 22^\ DHCDe Volewijckers22 DOS—HBS 2—2 AGOW—Tubantia 4—0 HelmondWillem LongaVlissingen NOADHelmondia VVV—BVV II 0—4 6—2 2—1 0—1 Be QuickSneek 12 EmmenHeerenveen 02 GVAVLeeuwarden 30 AchillesFris! a 31 Veendam—HSC 1—0 EindhovenSitt. Boys PSVJuliana BleijerheideBrabantia De SpechtenSportclub Emma. 1—1 2—2 2—5 bal, keurig inkopte: 10. De eerste helft bleef het daarbij. Na de pauze eenzelfde spelbeeld. Wéér een overwicht van de Rotterdammers en wéér na ongeveer tien minuten een doel punt voor de nationalen, toen Roozen een blunder van Van der Toom afstrafte. Na een kwartier besloot Drager een mooie pass van Roozen met een misser, maar toen Bergman hem was komen vervangen, kon deze Amsterdammer Smit een nieuwe kans geven. De Haarlemmer raakte den bal heel slecht, maar Landman hielp welwillend den stand op 30 brengen. Daarmee was bet hek van den dam. De Rotterdamsche defensie stortte ineen en eerst nu bleek hoe groot het gat was dat de. overigens uitstekend werkende, aanval lende spil Vermeer van Excelsior achter zich liet ontstaan. Zeven minuten voor het einde werd het 40 toen Bergman een nieuwe pass van Roozen via Landman's handen inschoot en drie minuten voor tijd bracht Wilkes, o.i. wéér met een houdbaar schot, den stand op 50. ln de drie-landen-ontmoeting te Parijs won op den tweeden dag Van de Pol van Chaussereau maar Van Vliet verloor van den Belg Gabriëls. Ook Kobus en De Leeuw waren niet opgewassen tegen Baudard en Dusetelle. Sweerlng en Sengers daarentegen slaagden er ln van Manoun en Vessart te winnen. Op den derden dag was weer Van de P01 winnaar en wel van den Fransch- man Felgna en weer verloor Van Vliet, ditmaal van Fauconnier. Kobus en de Leeuw deden het ditmaal beter ten koste van Dusetelle en Van de Woestijne. Tot. slot verloren Sweerlng en Sengers van Lagache en Vingerhoedt. Na den derden dag was de stand: België 22 pnt., Nederland 18 pnt en Frankrijk 14 pnt. De internationale wedstrijden, die de A. Z. 1870 in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam organiseerde, zijn, wat de bui- tenlandsche deelneming betreft, geen suc ces geworden De Association Sportive Villeurbannaise uit Lyon, bleek geen zwem mers van groot formaat te bezitten. Op alle nummers waren de Franschen nergens, behalve bij het waterpolo, waar zij een 44 gelijk spel behaalden tegen A. Z. 1870. A. Z. won den tweekamp met 19 11 punten. De beste prestatie van den dag werd ge leverd door Stans Scheffer, die op de 100 m. rugcrawl een-tijd noteerde van 1 nun. 11,2 sec. Even fraai was de tijd van Rob Sindorf op de 200 ra. borstciawl, die hij aflegde in 2 min. 20 sec. Door deze over. winning legde hij "voor een jaar beslag op den Obeltbeker. Bij de dames won Nel van Vliet het nummer 100 m. schoolslag in 1 min. 22.4 see., gevolgd door Wil Haverlag. Hanny Termeulen bevestigde haar supre matie op de borstcrawl door de 100 m. af te leggen in 1 min. 9 sec. Het tweede doelpunt van het voorloopig Nederlandsch elftal. De Rotterdammer Van der Toom, die de fout gemaakt heeft, ligt op den grond. Vlak bij hem loopt Roo. zen, die de kans heeft uitgebuit door Landman (geknield) te passeeren. Op den voorgrond de nieuwe spil van het Neder landsch Elftal Vermeer, ditmaal in ver teruggetrokken positie. Ook wat zijn leng te betreft is deze midhalf een waardig opvolger van Kupven Er is dezer dagen wel iets heel nieuws gebeurd in de geschiedenis van het Nederlandsch Elftal. Een aantal Friesche „supporters" heeft een dreigbrief geschreven aan den heer Herberts, voorzitter van de Keuze-commissie, waarin ze dezen beloven met een „knockploeg" naar Den Haag te zullen komen, wan neer Abe Lenstra niet in het Nederlandsch Elftal zou worden opgenomen. „Supporters"zeiden wij Op de internationale wielerwedstrijden in Antwerpen eindigde in de sprint Van Vliet met 4 punten op de eerste plaats. Tweede werd Scherens met 7 punten en Gosselin en Derksen werden drie en vier met 8 en 9 punten. Peters bezette in een' internationale omnium de tweede plaats. De keuzecomxnissie van den K. N. V. B. heeft het Nederlandsch Elftal, dat Woensdag 27 November te Huddersfield. tegen Engeland speelt, als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst (Ajax) en Van der linden (Ajax). Midden: Paauwe (Feijenoord), Vermeer (Excelsior) en De Vroet (Feijenoord). Voor: Drager (Ajax), Wilkes (Xerxes), Roozen (Haarlem), Smit (Haarlem) en Bergman (Blauw Wit). Reserves: Van Raajte (Blauw Wit), Van Bun (MW), Stoffelen (Ajax) en Lakenberg (NEC) Het Nederlandsch elftal gaat per vliegtuig naar Engeland en wel Maandag 25 November. Men keert Vrijdag 29 November wederom per vliegtuig terug. De groote verrassing is uiteraard de ver vanging van Kuppen door den Excelsior- spil Vermeer. Deze Rotterdammer, die geen lid was van de Ned. Elftal Club, heeft op Spangen weliswaar opvallend goed werk verricht, maar slechts weinigen zullen ge dacht hebben dat de K. C. het zou aan durven dezen aanvallenden spi) tegen Lawton op te stellen. Dat was nu weer eens een Zaterdag middag als vanouds geweest, had Joe, Smith gezegd, toen hjj laat in den avond aan zijn sober maal zat en zich de vele spannende momenten herinnerde, waar aan vooral de tweede helft van den wedstrijd SunderlapdChelsea zoo rijk was geweest. Een wedstrijd, dien Chel sea met 21 gewonnen had. Dank zij Lawton, verklaarde Joe met een wijdsch gebaar tegen de dampende aardappel- schaal. En hjj had gelijk, want Lawton was bij de blues weer de groote man geweest. Eerst had de internationale midden voor een pracht van een switch uitge voerd met Spencer. Van de rechtsbui tenplaats had hij zóó'n magnifieken voorzet gegeven, dat Spencer maar „ja" te knikken had om de tienduizenden Sunderlanders met verbazing en teleur stelling tevens te slaan. Spencer knikte „ja" en het was 10 voor Londen. In de tweede helft roerde Sunderland, Kraak treedt, reddend op bij een van de vele aanvallen der Rotterdammers in den oefenwedstrijd op Spangen. Pauwe en Borrani wachten in spanning het resultaat af in en buiten de krijtlijnen, zich zóó ge weldig, dat Chelsea leelfjk in het nauw zat en zich met den gelijkmaker zonder twijfel als met een noodzakelijk kwaad zou hebben verzoend. Maar bij een plot- selingen uitval kreeg Lawton na goed combinatiewerk van Walker en Goulden op 20 meter afstand van doel den bal plotseling voor zijn voeten en met nog vier minuten speeltijd was het 20. In de laatste dertig seconden kregen de gastheeren een sofgoaltje cadeau, waar door het 21 werd. Maar Chelsea won en Joe Smith zei tegen eenieder die naar hem luisteren wilde: Ze zullen staan te kijken, die Hollanders, wan neer onze Tommy op 27 November „met z'n goeie been" uit bed stapt! Ook Arsenal Chelsea won dus, zegge en schrijve, nummer drie in successie en heeft nu weer een beschaafd gemiddelde van 15 punten uit evenveel wedstrijden. Maar ook Arsenal triomfeerde en verder ook nog Charlton, dat Brentford met 41 versloeg. Het leidende Blackpool verloor andermaal en verspeelde daarmee de lei ding aan Liverpool. Huddersfield. onze gastheer van de volgende week, won met 30 van Preston, maar blijft ondanks deze uitstekende prestatie, drager van de roode lamp. In de tweede divisie verloren de Lon- densche favorieten. Fulham. wat niet zoo'n wonder was, van het leidende New-Castle, Tottenham meer verrassend en ook wat beschamend bij Luton. En zoo was het ditmaal in Londen een gunstiger dag voor de eerste dan voor de tweede klassers, al blijven de topclubs nog allen ln de onderste helft van de ranglijst hangen. EERSTE DIVISIE: Arsenal Leeds 42, Aston VillaBolton 11, Blackburn Mlddlesb. 12, BlackpoolGrimsby 23. BrentfordCharlton 14, Derby-Liverpool 14, EvertonManch. On. 2—2, Huddersf Preston 30, PortsmouthStoke 13, SunderlandChelsea 1—2, WolvesSheff Un. 3—1. Liverpool 15 9 4 2 22 34—17 Wolves 16 10 1 5 21 36—19 Blackpool 16 10 1 5 21 31—24 Middleslb. 14 8 3 3 19 2820 Manch. Un. 15 7 5 3 19 33—21 Stoke C. 15 8 2 5 18 35—26 Sunderland 15 8 2 5 ,18 28—22 Preston 14 7 2 5 16 2625 Sheff. Un. 14 6 4 4 16 2425 Sportsnippers De commissie, bestaande uit de heeren O. de Vries, H. Bockmeulen, J. Feddema, G. Kruyver, W. Burgwal en H. Vosman, is bij de samenstelling van haar rapport uitgegaan van de gedachte, dat het nut teloos zou zijn op dit oogenblik een nieuw voorstel te doen tot vorming van een hoofdklasse, nu duidelijk gebleken is, dat de bondsvergadering zoowel als Het was vandaag een betrekkelijk magere competitiedag, maar toch vielen er enkele merkwaardige resultaten te noteeren. Daartoe behooren een viertai gelijke spelen en wel dat van DHC tegen Volewijckers, van HBS bij DOS van Sit- tardsche Boys bij Eindhoven en van Juliana bij PSV. NO-AD en Veendam handhaafden hun ongeslagen record door overwinningen op Helmondia en HSC _In het eerste district is de wedstrijd EimmaRFC met den 22 uitslag nofmaal geëindigd. in district II eindigden beide wed- gelijk (22), maar hier was het resultaat veel minder normaal. DHC deed n.s op ouderwetsche wijze van zien spreken tegen Volewijckers, dat het in Delft kon brengen dan dit ééne i nAQ e en HBS deed met zijn draw bij DOS voor de prestatie van de Delftena ren weinig onder. In het Oosten won AGOVV vry nor maal met 4 O van Tubantia, waardoor het van de achtste naar de vierde plaats omhoog klimt In district IV had NOAD nogal moeite met het kranige Helmondia, maar tenslotte wisten de Tuburgers hun ongeslagen re cord te handhaven door een 21-zege. BVV had het toil VVV evenmin gemakke lijk. doch ook-de Bosschenaren trokken tenslotte 'aan het langste eind en houden daardoor hun kansen op een behoorlijk peil. Willem II en Longa noteerden ein delijk weer eens overwinningen van for maat. Willem II keerde met een 4O-zege uit Helmond terug en Longa stuurde Vlis singen naar huis terug met een 62-ne- ■derlaag. NOAD 9 7 2 0 16 24— 9 BVV 7 5 1 1 11 13— De commissie tot reorganisatie van de competitie-indeeling is dezer dagen met haar rapport gereed gekomen. De voornaamste punten van dit rapport dat als een voorstel ter algemeene vergadering zal worden gebracht, zijn de volgende: 1. De eerste klasse blijft* gehandhaafd op zes afdeelingen van elf ploegen. De lagere klassen zullen twaalf ploegen per afdeeling bevatten. 2. De nummers laatst ln alle competitie-afdeelingen degradeeren automatisch, de kampioenen' van de klassen daaronder spelen om één plaats in de hoogere afdeeling. 3. In het Westen zal' het noodzakelijk zijn, vooral wat betreft de derde en vierde klasse, verschillende elftallen van district I over te plaatsen naar district n. 4. Teneinde in de Oostelijke tweede klasse een extra degradatie van acht clubs gedeeltelijk te ondervangen, wordt voorgesteld de vereenigingen PEC, Zwolsche Boys en ZAC over te brengen naar district V. 5. Er dient een competitie te worden ingesteld om het kampioenschap van Ne derland, reserve eerste klasse. 6. Het herstel van de zuivere, gelijkvormige pyramide in het competitie-systeem zal op het eind van het seizoen 1948'49 voltooid kunnen zijn. de clubs daar afwijzend tegenover staan. Ook het voorstel' om de eerste klasse los te maken van de Districten en het aantal lste klassers tot 56 clubs (verdeeld over 4 afdeelingen) in te krimpen wenscht de commissie thans niet weer in discussie te brengen. Het afwijzen van het voorstel tot vorming van een hoofdklasse gn de beden kingen tegen eerste klasse afdeelingen van 14 clubs ls voor de commissie aanleiding geweest dit voorstel terug te nemen. Indien er gevolg zou worden gegeven aan de wensch van het Bondsbestuur om het aantal eerste klassers ln totaal op ten hoogste 60 te bepalen, dan zou dat betee- kenen dat de lste klasse-afdeelingen elk tien elftallen zouden tellen. Op grond van hel feit, dat voor alle andere klassen competitie- afdeelingen van 12 elftallen worden voor gesteld leek het logischer om zulks ook voor de eerste klassers te doen. Hierdoor zou net aantal lste klassers echter tot 72 clubs worden uitgebreid. Dit aantal vindt de commissie te groot. Om deze reden ls de tusschenweg gekozen en is voorgesteld het aantal lste klasse- clubs op 66, verdeeld over 6 districten van 11 clubs te handhaven. In de commissie kon de automatische promotie van alle kampioenen met ais gevolg hiervan de automatische degradatie van de twee laagst geplaatste clubs thans geen meerderheid vinden. Aangezien het Bonds bestuur geen bezwaar heeft tegen beslis singswedstrijden in de breedte, wordt voor gesteld de automatische degradatie tot ce nummers laatst in alle competitleafdeelin- gen te beperken. - Evenals de commissie-De Vries ziet ook deze commissie in de gTootst mogelijke meerderheid hers,tel van zuivere gelijkvor mige pyramide, haar voornaamste opdracht. De verhouding 1-2-4-8 wordt voof de zgn. standaardcompetities voorgesteld en voor die van de reserve-afdeeltngen 1-3-9. Om tot deze pyramldenbouw te geraken zullen enkele grenscorrecties moeten worden aan gebracht. Hierdoor zou de noodzakeiyke ver sterkte degradatie in het Oosten gedeelte lijk kunnen worden voorkomen. Met uitzondering van den heer Vosman, die een afwijzende meening is toegedaan en zijn zienswijze ln een „minderheidsrap port" te kennen geeft, is de commissie van meening, dat genoemde versohuivingen en degradatie niet de invoering van het door haar noodzakelijk geachte, zuivere pyramide- stelsel in den weg mogen staan. De uitsla? van den iftvitatie-kegélbon- öenwedstrijd, die Alkmaar werd gehou den. luidt: 1. A'dam 1276 hout; 2. Den Haag; 3. Noord Nederland; 4. Gooi en Eemland; 5. Haarlem; 6. Utrecht. Van Nijnatten behaalde ongeslagen het kampioenschap derde klasse, groot biljart kader 45/2. Zes spelers promoveerden. Het koppel SchulteBoeyen eindigde in de internationale koppelwedstrijden op de Brusselsche wielerbaan op de twaalf de plaats. Het koppel GitselerVan Gelde werd eerste in een omnium-wedstrijd. Bij de internationale wielerwedstrijden op de winterbaan te Gent, kwam onze landgenoot Peters zoodanig te vallen, dat hij een fractuur aan zijn linkerarm op liep. De Amerikaansche tennisbond heeftf zijn Davis-cup-ploeg tegen een bedrag van 10.000 pond verzekerd. Aston Villa 15 6 4 5 16 20—14 Grimsby T. 14 6 3 5 15 21—25 Charlton 15 6 3 6 15 3230 Chelsea 15 6 3 6 15 3033 Blackburn 14 5 2 7 12 1615 Bolon 15 4 4 7 12 19—24 Everton 14 4 3 7 11 1627 Brentford 14 5 1 8 11 2030 Derby c. 14 4 2 8 10 23—28 Arsenal 15 4 2 9 10 23—34 Portsmouth 15 4 1 10 9 22—28 Leeds 15 4 I 10 9 2133 Huddersfield 15 4 1 10 9 19—35 TWEEDE DIVISIE: Bradford- -Notts 0—1, BurySwasean -Ce,3ieetsh31rfd 1 rdw BurySwansea 33, ChesterfieldNew port 20. F"ulhamNewcastle 03, Lei cesterBarnsley 60, LutonTottenham 32, Manch. C.Coventry 10. Millwal) Southampton 31, PlymouthBurnley 22, Sheffield Wedn.—West-JBromw. 2—2. West Ham—Birmingham 04. Newcastle Burnley Manch. C. Chesterf. Tottenham Fulham Birmingham Barnslev Plymouth West Bromw. Leicester Bradford Luton Southampton Coventry Notts Swansea West Ham Millwall Bury Sheff. w. Newport In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer, inzake de begrooting van Binnenlandsche Zaken, wordt gezegd: De minister wil niet ontkennen, dat het denkbeeld, door het houden van sportwed strijden e.d. op Zaterdag den Zondag meer aan zijn bijzondere bestemming te doen be antwoorden, uit algemeen sociaal oogpunt aantrekkelijke aspecten heeft. Dat het ver langen op dit punt niet aanstonds vol ledig bevredigd- kan worden, ligt echter voor de hand. De noodzakelijkheid van het benutten van allen beschikbaren tijd ten behoeve van den wederopbouw van ons land, maakt voorloopig het geheel vrij maken van den Zaterdag onmogelijk. In middels houdt de minister dit punt in gedachten. 15 8 5 2 21 41—13 15 7 6 2 20 23—17 14 7 4 3 18 3015 14 6 6^ 2 18 16—19 15 6 6 3 18 28—19 15 7 4 4 18 31—29 16 8 2 6 18 26—16 16 7 4 5 18 34—35 14 6 5 3 17 2825 15 7 3 5 17 32—23 15 8 1 6 17 2724 14 5 5 4 15 21—19 15 6 2 7 14 2824 15 5 4 6 14 26—24 15 3 7 4 13 19—21 14 5 2 7 12 23—26 15 4 4 7 12 2335 14 5 1 8 11 19—28 15 4 3 8 11 2032 15 1 7 7 •9 2230 15 3 3 9 9 2234 15 2 1 12 5 2157 O CO Gjui Met alle begrip dat men eerlijk heidshalve hebben moet voor het bijzonder moeilijke werk van de com missie tot reorganisatie van het competitie-systeem, kan men toch, bii een eerste, vluchtige beschouwing van het resultaat harer werkzaam heden, een gevoel van teleurstelling niet onderdrukken. Het eenige wat in het thans gepubliceerde rapport dui delijk tot uiting komt, is de nauw gezetheid waarmee de commissie zich beijvert om terug te keeren tot den zuiver pyramidalen 'opbouw van het competitie-systeemHoewel men een logischen opbouw van dit systeem zonder twijfel moet toejuichen, vra gen we ons toch af of het nu d* voornaamste taak van de commissie was, op dit punt klaarheid te bren gen. Het is heel goed te bemerken, dat de koele ontvangst van de voor stellen der vorige reorganisatie-com missie de stoutmoedigheid van het zesmanschap belangrijk geremd heeft. Na de afwijzing van de hoofd klasse door de'bondsvergadering van 3 Aug. j.l. heeft men geen enkelen stap meer in de richting van een toch wel bijzonder dringend gewenschte se lectie in-welken-vorm-dan-ook, dur ven zetten. De handhaving van het aantal eerste klassers op 66. terwijl men allencegen toch het belang van de inkrimping der hoogste afdeeling erkent, is wel de grootste teleurstel ling. Men zou zich kunnen afvragen, of een reorganisatie wel beteek enis heeft, zoolang er aan een der voor naamste eischen van hei oogenblik verbetering van het spelpeil juist dóór een reorganisatie geen woord is gewijd. De belangrijkste aanklacht tegen de voorstellen van dit rapport is wel. dat hier geen sprake is van ontwikkeling, maar eenvoudig van wijziging. Zelfs waar men iets nieuws van beteékems voorstelde automa tische degradatie durfde men den, stap verder, ook nummer voor laatst daarbij te betrekken, niet zet ten. Juist door de uitbreiding van biina alle afdeelingen ware deze s ap volkomen normaal en verantwoord geweest. Bovendien zou daarmee den kampioenen beter loon naar werken zijn gegeven omdat hun arbeid van een zwaar seizoen dan tenminste weer niet in enkele beslissingswed strijden teniet kon worden gedaan. De instelling van een kampioens competitie voor reserve-elftallen, hoe interessant ook voor de betrokkenen, kan in dit verband niet anders dan van zeer ondergeschikte beteekenis worden genoemd. Evenals trouwens de grenscorrecties, al zullen mogelijk juist hiertegen vele bezwaren rijzen. Voor het overige moet dit ravpon op degenen, wien de ontwikkeling van het Nederlandsche voetbal ter harte gaat, wel een tammen en zeer ortbe- vredigenden indruk maken- PUNTER In IA kwam in de positie der leiden de ploegen geen wijziging, want zoo wel Zeeburgia als AFC zorgden voor de volle buit, door resp. overwinningen van 5—2 bij de Kennemers en 50 op HVC. Deze nederlaag heeft HVC nu wel defi nitief uitgeschakeld in den strijd om de tovenste plaats. Inmiddels vragen ook de prestaties van WFC de aandacht. De Racing schijnt geen plannen te hetben om nog langer in de lagere regionen te vertoeven. Spartaan ondervond een en ander in zijn nadeel. Maar ook Hilver sum voelt niets voor de laatste plaats en zorgde bij de Alk. Boys voor een aar dig 31 succesje. Zeeburgia 8 7 0 1 14 2311 AFC 8 6 0 2 12 24—14 WFC 8 5 1 2 11 17—16 HVC 8 4 1 3 9 24—22 West Frisia 8 3 2 3 8 i5—12 ZFC 8 3 2 3 8 20—17 RCH 8 3 1 4 7 17—18 Alkm. Boys 9 3 1 5 7 1521 Hilversum 8 2 2 4 6 1115 Spartaan 8 2 0 6 4 1221 Kennemers 8 2 0 6 4 1627 KFC behaalde in 1B de verwachte overwinnig bij ZW (1—3) en Water graafsmeer deed hetzelfde in Santpoort, waar het Velsen met 10 versloeg. Voorts liet ook Volendam zich niet on betuigd en gaf DWV in eigen huis klop met 32. Het grootste drama speelde zich echter af in Oostzaan. Het steeds meer naar voren komende OSV stilde zijn doelpuntenhonger op het arme HBC, dat met dubbele cijfers werd ingemaakt. Vriendenschaar won met 62 van TOG. KFC 8 8 0 0 16 29— 6 W atergraaf smeer 7 4 2 1 10 10— 6 Volendam 7 4 1 2 9 19—11 OSV 8 4 1 3 9 21—12 Vriendenschaar 7 4 0 3 8 21—14 TOG 7 2 3 3 7 13—16 Velsen 7 2 2 3 6 17—14 SDW 7 2 2 3 6 12—18 DWV 7 3 0 4 6 14—23 ZVV 7 .2 0 5 4 10—15 HBC 8 0 1 7 1 9—40 Aan den bekenden Belgischen voetbal- Internationaal Bob. Paverick is het lid maatschap van verdienste aangeboden door den Belgischen voetbalbond. De in Stockholm gespeelde ijshockev- wedstrijd ZwedenZwitserland eindigde in een 32-overwinning voor Zweden. n Willem Longa Vlissingen Helmondia VVV NAC Helmond RKTVV Baronie 1 3 2 2 1 0 1 1 0 11 9 8 8 7' 6 5 3 2 17—13 17— 8 15—23 14—16 14—11 17— 9 1528 10—17 8—24 In het Noorden gaat het Heerenveen weer naar den vleeze. Zelf wonnen de kam pioenen natuurlijk bii Emmen (02) en voorts verloor Be Quick ln Groningen met 21 van Sneek. Alieen Veendam heeft nog maar één verliespuntje méér, - want ook HSC kon er niet in slagen het zijn eerste nederlaag toe te brengen. Achilles won den belangrijken strijd om de laatste plaats met 31 van Frisia en Leeuwarden ver loor met 30 bij GVAV, zoodat de Friesche hoofdstad er nu wel heel slecht op staat. Voor Slttardsche Boys is het lang geen kwade dag geweest. De leiders speelden bii Eindhoven met 11 gelijk, hetgeen zon der twijfel een belangrijk resultaat is. FSV had daarvan kunnen profiteeren. maar ook deze Eindhovensche club bracht het thuis niet verder dan een gelijk spel (te gen Juliana) en zoo bleef de voorsprong van de Boys voorloopig gehandhaafd. Bra bantia schoot uit ziin slof door een F—2- zege op Bleijerheide. maar blijft toch de laatste plaats bezetten, omdat Spechten met 41 over SC Emma triomfeerde. In- tusschen. de eerste overwinning is er! 21—12 17— 7 13— 6 7— 6 15—16' 14—19 15—24 17—13 IA—21 19—22 14—21 Sitt. Boys 8 6 1 1 13 MW 7 3 3 1 9 Eindhoven 6 3 2 1 8 PSV 6 3 2 1 8 Limburgia 7 3 1 '3 7 Juliana 8 2 3 3 7 Bleijerheide 9 3 1 5 7 Maurits 7 2 2 3 6 Spechten 7 3 0 4 6 S C. Emma 8 3 0 5 6 Brabantia 9 1 3 5 5 De resultaten van de in Zwolle en Nij megen 'gespeelde vriendschappelijke wed strijden Zwolsch elftalDWS en NEC Blauw-Wit zijn 13 en 32 ten voordeele van DWs e» NEC. De voor de hoofdklasse van den K.N.S.B vespeeldë schaakontmoeting tusschen Bussum en Utrecht werd door Utrecht met 72 .gewonnen. H.C.S.V.won met 82 van L.S.G. en V.V.V. met 82 van V.A.S. Links boven het voorloopig Nederlandsch Elftal, dat gisteren op Spangen met R—0 van Rotterdam won. V.l.n.r. staande Paauwe, Potharst, Kraak, Kuppen, Van der Linden en Devroet. Knielend: Drager, Roozen, Wilk es, Smit en Lakenberg..Daarnaast: luchtaf. weer van Kraak bij een van de Rotterdam sche aanvallen. Links beneden een speimo. ment uit den waterpolowedstnjd tusschen de A. Z, '70 en de ploeg van de A.S.V. wit Lycm, die in een 44 gelijk spel eindig de. Tenslotte het bestuur van de Amster. damsche voetbalclub VJ.C. b\j de zesde lustrumviering van deze vereeniging. Zit. tend v.l.n.r. F. v. Veen, pater Fr. Oosterm eyer SJ„ F. Sporre (voorz.), J. Hoedemaker; staande v-l.n-r. Jos de Boer. Th. Ford on Jr„ F. Jansen en F. v. d. Liemt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 3