Minister Mansholt over de aardappelpositie Zalig Nieuwjaar 10 JAAR Joh. Laimböck Jr. Ziet U t Boeren hebben geen schuld aan het oploopen der prijzen Soberheid blijft geboden DE HOND WOEF EN IK Wie zal de werkzaamheden van de Unrra overnemen? Krijgt Frankrijk een regeering van nationale eenheid? Wij luisteren naar v.. dadelijk dank LOU BRAAKMAN NETTE R.K. MEISJES GESCHIKTE MANNELIJKE EN VROUWELIJKE WERKKRACHTEN Niemeijer? Koffie f Ked. vrouwen danken haar bevrijders P: Wereldvoedselsitaatie in de komende maanden critiek Opvoering arbeids productiviteit .J Drogisterij „De Gaper" FLUKS" UW WAGEN KAPOT? Wonderlekkere rauwe rookworst fijn hand- en machinewerk KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. HAARLEM (dikmd dk-fieótzj WOENSDAG 11 DECEMBER 1946 PAGINA 4 DIENSTWEIGERAAR IN HONGERSTAKING Sinds 26 November j.l. MINISTER FELICITEERT DE MARINIERS PROVINCIALE STATEN Nogmaals de verkiezing van gedeputeerden 200 LANDBOUW JEEPS VERWACHT „St. Petrus" en „St Paulus" Socialisatie der mijnen? Geen Harwich-booten op Kerstdagen Brug bij Mook Maandag in gebruik Het vliegongeluk bij de „Willem Barendsz" „Harder werken" is niet de oplossing DAMPROBLEEM Sportsnippers NET MEISJE z«b W ENGELS M.O. leraren FRANS M.O. DUITS M.O. Voor direct gevraagd r 1 JONGSTE KANTOORBEDIENDE mei Mulo-diploma 1. MAGAZIJNBEDIENDE A. J. Roiieveel's Garagebedrijf, Dr. D. Bakkerlaan 12-16 - Bloemendaal was de klant koning bij LOU BRAAKMAN Onze klanten De klant blijf koning bij SPECIAAL SIGARENZAKEN AUTOMATIEK rr* Bij „Fluks" gegeien is goed en goedkoop gegeien Nergens beier, nergens goedkoper GR. HOUTSTRAAT 21 Fouragehandel en verhuurinrichiing A. ZONDERLAND VLEESHOUWERU TELEFONISCH AANGESLOTEN tffwr/L E. PAULETTA, Wil HEBBEN PLAATS VOOH (ook leerlingen) NETTE MEISJES GEVRAAGD In een voor dat doel speciaal belegde besloten bijeenkomst in Tivoli te Utrecht heeft de minister van Landbouw, S. L. Mansholt, mededeeling gedaan van de motieven, die geleid hebben tot de Jongste maatregelen inzake de aard appelvoorziening. De maatregelen zijn alleen genomen, aldus spr., in het be lang van de handhaving van het loon- en prijspeil, een van de moeilijkste vraagstukken waar de regeering mee te maken heeft. „Wij moeten zeer voorzichtig zijn met de buitenlandsche oogstberichten," aldus de minister, „deze zijn niet altijd juist en als ze juist zijn dan is het nog niet zeker, dat ons aandeel naar Nederland komt. Daarom is een voorzichtige poli tiek geboden en mogen wij geen onnoo- dig risico nemen. Het is niet onmogelijk dat er op bepaalde momenten weer over vloed komt en dan moet een prijsval voorkomen worden. In het algemeen is «Ie situatie zeer moeilijk, zoodat de regeering het niet zonder contrdlemaat. regelen kan stellen." De minister deelde verder mede, dat op verzoek van de Stichting van den Landbouw de aardappelen in den afge- loopen zomer vrij zijn, gekomen, hetgeen geschied is in verband met de oogst- verwachttngen De toestand heeft zich echter geheel anders ontwikkeld. In tegenstelling tot de verwachtingen oefen den de zandaardappelen geen prijsver lagingswerking uit ten opzichte van de kleiaardappelen Hoewel de zandaard appelen 3 cent per kilo goedkooper wa ren, wilde het publiek deze niet afne men. Het was niet voldoende een maximum prijs voor de stad en een telerspriis voor de boeren vast te stellen. Het bleek eveneens ncodig voor den handel een terugloopenden toeslag te bepalen. Al bracht dit onbillijkheden met zich mede, deze maatregel moest toch worden ge nomen. aldus spr. De prijsstijging van de kleiaardappelen in de stad liep parallel met de opgeloopen prijzen bij de bceren. Minister Mansholt ontkende ge zegd te hebben, dat het oploopen Uit dankbaarheid voor haar bevrij ding uit Duitsche gevangenschap heeft, zooals bekend, een groep Nederlandsche dames de regeering der Vereenigóe Sta ten 1000 hyacintenbollen ten geschen ke aangeboden. Onlangs heeft kolonel Roel Rogs, militair- en luchtvaart-at taché van de Nederlandsche regeering te New York, de hyacinten In de kleu ren van de Nederlandsche vlag plech tig aangeboden aan den gouverneur van de Militaire Academie, generaal-majoor Taylor. Bij de aanbieding van het geschenk zeide kolonel Roos: „De bevrijding van het Nederlandsche volk in 1944 en 1945 is bij vele gelegenheden en op velerlei wijzen herdacht. Heden staat een be paalde bevrijdingsdaad in het centrum van onze belangstelling. Zeven en vijf tig vrouwen waren door haar Duitsche onderdrukkers in een kleine stad in de nabijheid van het lugubere kamp van Dachau gevangen gezet. Zeer waar schijnlijk zou haar hetzelfde lot hebben getroffen als vele bewoners van dat oord van verschrikking en ellende, in dien niet juist bijtijds de mannen van het zevende Amerikaansche leger onder generaal Patch tusschenbeide waren gekomen. 1 Mei 1945 werden deze vrou wen uit haar doodsangst bevrijd, toen deze Amerikaansche soldaten haar ge vangenbewaarders overvielen. Deze klei ne groep van vrouwen zal dezen dag nooit vergeten". der prijzen de schuld van de boeren geweest zou zijn. De oorzaak hier van moet worden gezocht in het feit, dat de vraag naar kleiaard appelen onevenredig groot was. De aanwezige voorraden bleken aanzien lijk kleiner te zijn dan de schatting en om geen risico te nemen, werden de maatregelen getroffen en o.a. ook het verbod uitgevaardigd, con sumptieaardappelen voor veevoeder te gebruiken. De minister deelde nog mede, niet voornemens te zijn, aardappelen bij de boeren te vorderen. V/el moeten deze de voorraden beschikbaar houden voor de consumptie door het afsluiten van contracten. Verwacht mag worden, dat de voorraad tot 400.000 ton zal stijgen. Aan de voedselvoorzieningsinstanties verzocht de minister hem opgave te verstrekken. Ook al zouden de voorraden boven de verwachting blijken te zijn, toch ligt het niet in de bedoeling van de regeering de rantsoenen te verhoogen. Soberheid blijft geboden. Van een individueele ver sobering komt niets en de regeering wil daarom stimuleerend optreden. Voor het komende voorjaar zijn nieu we maatregelen te verwachten. Aan de Stichting van den Landbouw verzocht de minister medewerking te verleenen en hij verwachtte op korten termijn een concreet voorstel. De raad van de „Algem. Neder landsche Vredes Actie" (A.N.V.A.) heeft zich telegrafisch gewend tot de ministers van Oorlog en Justitie inzake den gedetineerden dienstwei geraar Kneulman, wiens beroep op de dienstweigeringswet is afgewezen erf die thans in het militair hospi taal te Utrecht in hongerstaking is. Wij vernemen nader, dat de 21-jarige Kneulman 26 November in hongerstaking is gegaan. Toen hij werd opgeroepen voor den dienstplicht, deed hij een beroep op de dienstweigeringswet. Hij werd gehoord en ontving 2 October j.l. van den minis ter van Oorlog bericht, dat zijn gewe tensbezwaren niet waren erkend. De dienstweigeraar, wiens gewetens bezwaren niet zijn erkend, wordt weer gewoon opgeroepen in militairen dienst. Kneulman ontving zijn oproep, en heeft zich inderdaad gemeld. Hij beschouwt- de nieuwe oproeping, en de niet-erken- ning van zijn gewetensbezwaren als een onrecht. Hij heeft het besluit genomen, om in geen enkel opzicht iets met het militaire apparaat te doen te hebben, en niets van militaire instanties te aanvaar den. Hij weigerde daarom des nachts ge bruik te maken van hem aangeboden stroozak en dekens. Verder weigert hij alle voedsel dat hem wordt aangeboden of opgedrongen. De minister van Marine heeft aan den commandant van het korps mariniers, ter gelegenheid van het uitreiken van de Militaire Willemsorde aan het korps, het volgende telegram gezonden: „Mijn hartelijke gelukwenschen aan alle leden van het korps mariniers voor de welverdiende hooge onderscheiding van uw vaandel, waarmede tot uiting wordt gebracht de belooning voor de zeer vele daden van moed, beleid en trouw gedurende dezen oorlog en in het verleden. Ik ben er van overtuigd, dat u allen bij de vervulling van uw plicht en taak ook thans onder de gegeven moeilijke en bijzondere omstandigheden geleid wordt door de drie mooie ele menten die thans voor immer in uw vaandel zijn gegrift". De Provinciale Staten van Noord-Holland kwamen Dinsdagmorgen te Haarlem bijeen onder voorzitterschap van den Commissaris van de Koningin. Aan de orde kwamen de algemeene beschouwingen over de Provin ciale Staten 1945. De heer Jac. Groen (K.V.P.) wees er op, dat met den terugkeer der Staten een droevige periode werd af gesloten. Er is door eenige leden de op merking gemaakt, da+, het toenmalig college van Gedeputeerde Staten in September 1941 nog is aangebleven, hoewel reeds een N.S.B.- er in het college zitting had en er reeds sprake was van een Commissaris van Pro vincie. De heer Groen protesteerde tegen deze opmerking en constateerde dat, Gede puteerde Staten op het juiste moment, wa ren heengegaan en dat juist daardoor o.a. mr. P. J. Witteman in het concentratie kamp is terecht gekomen. Spreker ging daarna nog even is op de samenstelling van het, huidige college. Ondanks de strubbe lingen zou de fractie het college welwillend tegemoet treden. In de middagvergadering uitte de heer Baas (A.R.) zijn misnoegen over het bui tensluiten van de protr-chr. groepen van het college van Ged. Staten èn daarna getuigde de heer Koejemans (C.P.) van zijn vreugde over de samenstelling van dit college. Niet minder dan zes leden van deze fractie lie ten zich vervolgens gelden en bespraken zoowel het georganiseerd overleg, de ma lariabestrijding als wegenaanleg. De heer Clijnk (K.V.P.) merkte op, dat het onjuist is van de P. v. d. A. te beweren, dat <*e K.V.P. geen standpunt inneemt ten aanzien van de communisten. De K.V.P. neemt tegenover de communisten wel de gelijk een omlijnd standpunt in; zij wil n.l. principieel met de C.P. niet samenwer ken. Dat wil echter niet zeggen, dat wan neer buiten haar medewerking een com munist in het college van Ged. Staten wordt gekozen, de K.V.P. zal verklaren: nu blijven wij buiten het college. Dit zou onjuist zijn tegenover haar kiezers. Spr. pleitte verder voor uitbreiding van het ge organiseerd overleg voor alle organisaties in de Stichting van den Arbeid opgenomen. De heer Rustige (C.H.) wenschte een populair rapport over den financieelen toe stand van de provincie. De heer Van Beek (K.V.P.) kon na de verklaring Van den heer De Roos niet aan den indruk ontkomen, dat de P. v. d. A. bij de verkiezing van G. S. niet vrij is ge weest van egoïsme en ondeugendheid. Spr. vroeg een hooger bedrag op de begrooting voor objecten, die in werkverruiming kun nen worden uitgevoerd. Hij dacht daarbij speciaal aan de agrarische bedrijven en de seizoen-werkloosheid. Eenigen tjjd geleden werd voor land bouwdeskundigen de „vredesjeep"-in- actie gedemonstreerd. Het betrof hier een nieuwe uit Amerika te importeeren „jeep", welke technisch bij de eischen welke de agrarische bedrijven stellen, is aangepast o.a. door lagere „gearing", zwaardere koppeling en grootere koeling. Deze jeep is een lichte tractor, die tal van mogelijkheden biedt voor de land bouwbedrijven. De eerste tweehonderd stuks worden thans in Amerika afgezonden. Men ver wacht, dat ze eind December hier te lande arriveeren. Nadat eenige voorbereidende besprekin gen waren gehouden, zijn onlangs de hoofd besturen van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" en van den Ned. R. K. Bond van P.T.T.-personeel „St. Petrus" bijeen geweest ter bespreking van de mogelijkheid en de wenschelijkhetd van een fusie tusschen deze twee organisaties. Het resultaat van deze beraadslagingen is geweest, dat in de beide hoofdbesturen in beginsel volledige overeenstemming is ver kregen. Een fusie-commissie is Ingesteld. Minister Huysmans heeft gisteren de Staatscommissie geïnstalleerd, die op dracht ontving te adviseeren over de vraag, of het algemeen belang eischt, dat de positie der particuliere steenkolenmij nen door socialisatie of anderszins gewij zigd wordt. Op beide Kerstdagen zullen geen ibootdiensten tusschen Harwich en Heek van Holland worden onderhouden. Ook de aansluitende boottreinen vervallen op deze dagen. Opnieuw is een van de door den bezet ter vernielde spoorbruggen over de groote rivieren, n.l. de brug over de Maas bij Mook. voorloopig hersteld. Zaterdag a.s. zal zij officieel worden geopend en van Maandag af in gebruik worden genomen. 93. Ook de dames Troelala hadden het zwaar te verduren. Misschien kwdm dat wel, omdatv de brave menschjes vroeger nogal eens iets op Foppeleentje, hun poes hadden aan te merken. In ieder geval, Fop peleentje toas met een paar vriendinnen en nog twee hondenvriendjes thuis gekomen en aangezien het bijzonder mooi weer was, had ze haar gasten uitgenoodigd in den tuin ie komen zitten. De dieren nestelden zich gemakkelijk in de luie stoelen van de dames Troelala, waarop Foppeleentje haar meesteressen op het kleedje, dat op het stoepetje lagplaats liet nemen. „Kunnen jullie lekker gezellig een beetje in het zon netje liggen spinnenzei ze erbij en het klonk, alsof de dames Troelala zelf aan het woord waren. En terwijl de honden en kat ten heerlijk koel onder een tuinparasol zaten, lagen de twee dames te puffen van de warmte in de onbarmhartig brandende zon. En 's middags, toen Leonora Troe lala, de oudste van de twee dames, op handen en voeten naar de slagerij „Het vette saucijsjegestuurd werdom daar een malsch biefstukje voor Foppeleentje te halen, bestierf ze het bijna, toen de hond, die achter de 'toonbank stond, haar een groote, bloederige kluif toewierp en langs zijn neusweg opmerkte: „Hier, dat is van het slagertje voor het beessie! Heeft het poezeloeresje óók wat!*1 Fiorello La Guardia staat op het punt zijn ambt als directeur-generaal van de UNRRA neer te leggen, maar hij be reidt zich voor een laatste poging te doen, om tot de oprichting van een nieuwe internationale organisatie te komen tot steunverleening aan de be hoeftige landen. Er is nog voor een waarde van 1 mil liard dollar aan voorraden, die naar het buitenland gezonden moeten wor den, voornamelijk naar China. Dit is een gevolg van de vertraging der ver schepingen door de stakingen. De gedelegeerden op de laatste alge meene vergadering van de UNRRA ver wachten, dat La Guardia een voor vechter zal worden van het plan, om het UNRRA-steunwerk voort te zet ten met het noodfonds van de UNO (400 millioen dollar). Hij is tegen het idee, dat bepaalde landen aan bepaalde andere landen steun zouden verleenen, omdat daardoor de barmhartigheid door politieke motieven zou kunnen lijden. Het Amerikaansche departement van Buitenlandsche Zaken is het niet met La Guardia eens en wil 300 tot 400 millioen dollar besteden aan steunwerk in 1947, maar het wil zich het recht voorbehouden dit bedrag zelf te distri- bueeren. Dean Acheson, de waarnemend mi nister van Binnenlandsche Zaken in de V. S., heeft de gedelegeerden van 48 landen ter gelegenheid van de zesde en laatste vergadering van de UNRRA verwelkomd met de mededeeling, dat nieuwe middelen, zoowel op nationaal als op internationaal gebied, beschik baar zijn voor de behandeling van het relief-vraagstuk in 1947. Acheson pleitte voor dezelfde atmos feer van samenwerking als die, welke op de vorige vergaderingen had bestaan. Na afloop van de vergadering deelde Acheson op een persconferentie mee,, dat de V. S. waarschijnlijk het Congres zullen verzoeken onmiddellijk credie- ten beschikbaar te stellen voor behoef tige landen. Hoeveel er noodig zou zijn en hoe veel er gedistribueerd zou worden, stond nog niet definitief vast, zei hij. Van de zijde van de Nederlandsche Maatschappij voor de Walvischvaart deelt men mede, dat slachtoffer van het vliegongeluk by de Willem Ba- rendsz-expeditie niet is luitenant Bierenbroodspot, doch luitenant ter zee derde klasse K. M. R, L. Kuiper. De K.L.M. zal van Maandag 16 December af, weer geregeld versche snijbloemen naar Engeland vervoeren. Acheson wees erop, dat de economi sche toestand in Italië, Oostenryk, Grie kenland en ook nog elders zoo was, dat deze landen in 1947 nog hulp noodig zouden hebben. Assastent-staatssecretaris van Econo mische Zaken, Willard Thorp, heeft de waarschuwing uitgesproken, dat de we reldvoedselsituatie in de komende len te buitengewoon critiek zal zijn en dat de V. S. misschien vocdselzendingen voor export prioriteit zullen moeten ge ven boven zendingen voor binnenlandsch gebruik. Thorp zeide, dat ondanks op- merkelpken vooruitgang een aantal lan den ook in 1947 hulp zal behoeven. Het wereldtekort aan broodgraan voor het huidige oogstjaar wordt geschat op zes tot acht millioen ton. Thorp zeide, dat alle naties alles In het werk moeten stellen om deze kloof te dichten. De heer L. Neher, directeur-generaal der P.T.T.heeft als voorzitter van het Initiatiefcomité Opvoering Arbeidspro ductiviteit (I.C.O.A.) de actie van dit comité met een radiotoespraak ingeleid. Hy wees er daarin op, dat het gebruik van cyfers voor het aangeven van de arbeidsproductiviteit voor en na den oorlog met groote kennis moet geschie den, om niet een volkomen onjuist beeld te scheppen. Ook de simpele op lossing, dat er „harder gewefkt" moet worden, is niet de Juiste. Meestal be doelt men, dat anderen harder moeten werken. En speciaal richt men die aan sporing dan tot „de arbeiders". Die op lossing kan alléén beteekenis hebben, als een ieder bereid is, zich „arbeider" te noemen, onverschillig welk werk men doet. „Harder werken" is ook niet de oplossing. Van het beschikbaar zijn van de noodige hulpmiddelen en grondstoffen, van een goede organisate en werkverdee- ling, van voldoende en geoefend perso neel, is het arbeidsrendement in hooge mate afhankelijk. Tenslotte is de geeste lijke motor, de wil, de meest belangrijke factor om het hoogste resultaat te be reiken. Op grond van eigen ervaringen durft spr. zeggen, dat die er is, doch niet altijd op de juiste wijze tot uitdruk king komt. Volgens spr. domineert het ontbreken van de overtuiging van de noodzaak om in het algemeen belang de beste prestatie te leveren, die men redelijkerwys geven kan. Ook hiervoor zijn verklaringen. Spr. noemde o.m.: te groote royaliteit door sommigen, een te groot aantal menschen „in den handel", onvoldoende voorlich ting, de vraag naar bestaanszekerheid. De oplossing van dit alles is in het al gemeen niet of niet uitsluitend door overheidsmaatregelen te geven. Willen we de schaarschte in eigen land bestrijden, dan moeten we weer nut van aMcr werkkracht hebben. Dan wordt het aantal goederen grooter voor eigen verbruik, dan kunnen we meer kwaliteitsproducten uitvoeren om voor onszlfs meer grondstoffen en ander ar- onszelf meer grondstoffen en andere ar de heer Neher. Generaal-majoor P. J. Diepenrijkx, mili tair-attaché bij de Belgische ambassade te 's-Gravenhage is benoemd tot groot-officier in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. No. 1281 van P. J. Eype te Haarlem. No. 1282 P. J. Bype, Haarlem. Zwart 7 st. op 610, 20. 29, dam op 27; Wit 10 st. op 18. 26, 35, 36, 38, 43, 4643 en 50. No 1283, idem. Zwart 9 st. op 4, 7, 12, 16, 18, 20, 22. 25 27 Wit 9 st. op 19, 21. 23, 29, 32, 34, 37, 38, 41, Voor alle problemen geldt: Wit speelt en wint. Oplossingen kunnen worden ingezon den tot half Jan. a.s. aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. Oplossing Eindspel. De oplossing van het eenige weken geleden geplaatste eind spel van C. Blankenaar is aldus: 1. 93 32x41; 2. 42—37 41x32; 3. 3—25 en wint in alle varianten. Niet diep, maar toch heel aardig! Compositicwedstrijd Cheekeren! De redactie van het steeds interessante maand blad „Checkerwereld" heeft het plan op gevat een grooten compositiewedstrijd te organiseeren, waartoe een prijzenfonds is gevormd, hetwelk, volgens genoemd blad, thans reeds de som van f230 bevat. H.H. Problemisten. die interesse hebben, vragen eens een proefnummer aan a 25 cent bij de administratie: Von Weberstraat 42 te Utrecht. Dat dit spel ook in het buitenland be langstelling trekt moge o.a. blijken uit de uitnoodigingen tot het spelen van een. tele-match, welke de heer Hoogland ont ving vanuit Engeland en uit Afrika; ae uitnoodigingen zijn door onzen ex-were.d- kampioen aanvaard De leiders van de Franschc politie ke' partijen zijn het eens geworden over een formule voor een regeering van Nationale Eenheid, die alle par tijen zal omvatten, vanaf de commu nisten tot de uiterst rechtsche partij en, maar zij zijn er niet in geslaagd uit te vinden wie president van deze nieuwe regeering zal worden. Het is niet waarschijnlijk, dat het nieuwe hoofd van de regeering vóór Donderdag gekozen zal worden, omdat Vincent Auriol, president van de Natio nale Vergadering, Woensdag een aantal conferenties zal hebben met de leiders van de partijen, om tot overeenstem ming te komen over het regeeringspro- gr anima. De leiders van de politieke partijen zün het er ook over eens, dat de nieuwe regeering voorloopig is en dat midden Januari een geheel nieuw kabinet sa mengesteld zal worden, op het oogen- blik, dat de grondwet van kracht wordt en de president van de republiek ge kozen zal zijn. In dit verband worden twee namen genoemd: die.van den radicaal-socia list Edouard Herriot en die van een so cialistisch afgevaardigde, Paul Tesma- dier. Terwijl men in kringen van het pa leis Bourbon verklaarde, dat men tot overeenstemming gekomen was over een regeering van nationale eenheid, zou 't gemis aan overeensteming, wat het pro gramma aangaat, kunnen nopen tot het zoeken van een nieuwe formule. Wanneer de PRL. bijvoorbeeld wei gert de nationalisatie van de ijzerindus- trie, die de communisten verlangen, tioor te voeren, zouden de onderhande lingen hervat moeten worden. In den loop van den dag heeft Auriol zelf verklaard, dat de formule van de nationale eenheid onmogelijk was. De KNZB heeft aan den Franscheu Zwem- bond als datum voor den Internationalen waterpolowedstrijd en den estafettewedstrijd 4 x 200 meer borstcrawl Zondag 31 Augustus 1947 voorgesteld. Bertus de Harder zal Zondag 15 December a.s weer in een competitie-wedstrijd uit komen en wel als linksbuiten van VUC. De Harder heeft, van medische zijde toestem ming gekregen het wedstrijdspel te her vatten. De Schotsohe bokser Murphy is tenge volge van een knock out te Nottingham overleden. De rugbyploeg van Oxford won met 155 van Cambridge. Het Nederlandsche rugby-team is voor den wedstrijd tegen België op 15 December op het ADO-terrein in Den Haag als volgt samengesteld: achter: Molendijk (RRC); driekwart: Land.egem, Van Swol (ARVC), Snikkers (AAC), Hosman II (Gooi); half: Van Vught (AAC), Van der Beek (AAC): voor: Otto (DSRC), Dijkman (AAC), Goet- ting (AAC), Jorso (DSRC), Reinders (AACi, Bogers (AAC), Hobbelman (AAC) en Schrage (Gooi). De skibaan Duinrell zal op Zaterdag 21 December worden heropend. Deze baan werd in 1943 door de Duitschers gesloten. Sportkroniek deelt mede. dat de Groning- sche scheidsrechter K. Schipper op de in ternationale lijst is geplaatst. Arthur Apfel, een 23-jarige Zuid-Afri kaan. en Daphne Walker behaalden het Britsche kampioenschap kunstrijden. Het kampioenschap kunstrijden voor paren werd behaald door mej. Silverthorne en haar broer. WOENSDAG HILVERSUM II - 415 M. 15.00 Gram., 16.00 Lezing, 16.15 Kinderkoor, 16.45 Jeugd. 17.30 Gram., 17.45 Lezing, 18.00 Travellers, 19.00 Nieuws, 19.30 En- gelsche les, 20.00 Nieuws, 20.05 Kamer koor, 20.35 Lezing, 20.55 Rad. Philh. orkest, 22.00 Nieuws, 22.15 Actueel ge luid, 22.30 Gram., 22.45 Avondoverden- klng, 23.00 Gram. HILVERSUM I - 301 M. 15.00 Jeugd, 15.45 Ziekenbezoek, 16.15 Jeugd, 17.15 Gram., 17.30 Lezmg, 17.35 Jan Cor- duwener, 18.00 Nieuws, 18.15 Orgelspel, 18.30 Ned. Strijdkrachen, 19.00 Orgelspel, 19.15 Lezing, 20.00 Nieuws, 20.05 K.N.M.I., 20.20 Dolf van der Linden, 20,50 Gram., 21.15 Hoorspel, 22.00 Ram-blers, 22.30 Le zing, 23.15 Muziek, 23.30 Gram. DONDERDAG HILVERSUM II - 415 M. 7.00 Nieuws, 7.15 Ochtendgymn., 7.39 Mor gengebed, 7.45 Gram., 8.00 Nieuws, 8.15 Gram., 9.30 Waterstanden, 9.50 Gram 10.15 Morgendienst, 10.45 Lily Kraus, piano, 11.00 Ziekenbezoek, 11.45 Kleuters, 12.00 Angelus, 12.03 Trio, 12.33 Lunch concert, 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws, 13.15 Gram., 13.45 Vrouw. 14.00 Cinde rella, 14.40 Causerie, 15.00 Koor, 15.30 Orke st, 16.00 Lezing, 16.45 Trio Bresser, 17.30 Cithermuziek, 17.50 Lezing, 18.00 Orgelbespeling, 18.30 Les. 18.45 Piano duo, 19.00 Nieuws, 19.15 Lezing, 19.30 Pianoduo, 19.40 Lezing, 20.00 Nieuws, 20.05 Kerstconcert, 20.45 Lezing. 22.00 Nieuws, 22.15 Gram., 22.45 Avondover denking, 23.00 Gram. HILVERSUM I - 301 M. 7.00 Nieuws, 7.15 Ochtendgymn., 7.30 Gram., 8.00 Nieuws, 8.15 Gram., 10.30 Vrouw, 10.35 Gram., 11.00 Concert, 11.45 Familie berichten, 12.00 Gram., 12.30 Spionnetje, 12.35 Skymasters, 13.00 Nieuws, 13.15 Ro mancers, 14.00 Vrouw, 14.20 Kwintetspe lers, 15,00 Ziekenbezoek, 15.30 Reprises. 17.00 Kaleidoscoop, 17.20 Les, 17.30 Dolf van der Linden, 18.00 Nieuws, 18.15 Vi oolmuziek, 18.30 Ned. Strijdkrachten, 19.00 En nu naar bed, 19.15 Sport, 19.20 Lezing, 19.45 R.V.D., 20.00 Nieuws, 20.15 Hoorspel, 22.15 Pierre Palla, 22.45 Lezing, 23.00 Nieuws, 23.15 Gram., 23.30 Hoogste tijd, 23.45 Gram. ONDERTROUWD TOON HÖCKER en TON VAN DER VLl'GT Huwelijksvoltrekking op Za terdag 28 Dec. a.s. te 9.15 uur in de kathedrale kerk St. Bavo te Haarlem. Gelegenheid tot feliciteeren na de H. Mis in de pastorie. Heemstede. Glipperweg 96. Haarlem. Gasthuissingel 18. 11 December 1946. Toekomstig adres: Valken burgerlaan 93, Heemstede. Voorzien van de H.H. Sa cramenten der Sterven den. overleed heden, tot onze droefheid, zacht en kalm, onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder GEERTRUIDA HULSEBOSCH weduwe van Hendrlcus Kokkelkoren, In den ouderdom van ruim 79 Jaar. Haarlem H. KOKKELKOREN A. KOKKELKOREN- van Gennip Heemstede P. KOKKELKOREN Heemstede F. W. KOKKELKOREN J. M. KOKKELKOREN- Brouwer Amsterdam C. MULDER-Kokkelkoren A. H. MULDER Heemstede G. W. KOKKELKOREN M. H. KOKKELKOREN - van Honschoten kleinkinderen en achterkleinkind. Heemstede, 10 Dec. 1946. Cruquiusweg 152. De H.H. Uitvaartdiensten zullen plaats hebben Vrijdag 13 December as. In de parochiekerk van den H. Bavo aan den Heerenweg te Heemstede. De gelezen H. Mis te 9 uur en de gezongen H. Requiemmis te 9.30 uur, waarna de begrafenis in het familiegraf op het parochieele kerkhof al daar. gevraagd v. d. en n. Hulsel, verkeer Bloemhofstraat 6, Haarlem. Nog enkele weken en hoeveel meel deze woorden dan niet herhalen? Op de eerste plaats natuurlijk zijn Uw besje wenschen voor 1947 bestemd voor Uw naaste familieleden. Maar al Uw vrienden, kennissen en vooral niet te vergeten Uw ZAKENRELATIES, vergeet U die niet? Neem het zekere voor het onzekere! Plaats een Nieuwjaars-annonce in de „Nieuwe Haar- femsche Courant", opdat men U later nooit zal kunnen zeggen: „Ik heb Uw Nieuwjaarswensch 'm de courant gemist" Een annonce van d?t formaat TH. P. ADRIAANSEN Cronjéstraat 20 Haarlem meet IS m m. regels en kost Verhuizingen - Transporten Telefoon 9S765 15 X f 0.30 IS f 4.50, zjt. Geplaatst o>ver 2 kolommen b.v. WEKSCHT HAAR GEACHTE CLIENTEELE 'N ZALIG NIEUWJAAR TELEFOON 99834 HAARLEM meet deze advertentie 30 m.m. regels en kost 30 x f 0.30 is f 9.-. Stuw Uw Nieuwjaars-annonce aan de Advertentie-afdeeling van de Nieuwe Haarlemsche Courant, Smedestraat 5, Haarlem, tel. 21543 C. DENIJS L. DENIJS Opl. praktijk-ex. en akte L.O. Conversatie. Beëd. vertalers. Z&aneniaan 114 Tel. 23907 De volgende tien jaair gaan we met tfrissclien moed verder. Amsterdamstraat 43 Kleine Houtstraat 22 Leldschevaart 26 Jacobijnestraat 8 HAND. EN FAARDENWAGENS TE HUUR PER UUR, DAG OF WEEK TEVENS RIJPAARD TE HUUR VOOR GEOEFENDEN SPAARNWOUDERSTRAAT 81 - HAARLEM - TEL. 12915 met varkensvlees en zonder „het verplichte blikje" bij ZUL5TRAAT 60 onder no. STEEN-, HOUT-, GRANIET- EN BETONWERKEN FLORESSTRAAT 97 HAARLEM-NOORD MEIDOORNSTRAAT 4 IJMUIDEN-OOST 1 Voor enige die ambitie hebben voor bestaat nog gelegenheid opgeleid te worden bij handschoenen-industrie HEERENWEG 133 - HEEMSTEDE Alleen zij die beschikken over prima re ferenties kunnen in aanmerking komen Alle gewenschte inlichtingen verstrekt U onze Per- soneglsafdeeling Zijlweg 136 Haarlem (telf. 11935) van 912 en 1417 uur. Inderdaad, een heel verschilt Nïcmeijer's Koffie in nieuwe, frissche verpakkingl Onveranderd blijft echter de inhoud: de heerlijke, geurige Niemeijcr's Koffie. De naam Niemeijer's in den rirkei geeft U waarborg voor de beste koffie, die U op Uw bon kunt koopen. voor alle af deelingen. EERSTE HAARLEMSCHE STOOM- WASSCHERLJ N.V* Kampersingel 5056, Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 4