Electrische treinen worden korter DE HOND WOEF EN IK STENOTYPISTE Zalig Nieuwjaar w ZWANENBERG X DE AMERIKAANSCHE POSITIE IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE Frankrijk is toestand meester in Hanoi Britsche gezant terug uit Madrid Gevolg van de kolenschaarschte r V/ij luisteren naar Drie films van het Ministerie van Landbouw Gesloten versiering Kerst* muziek te' huur gevraagd NETTE R.K. MEISJES Joh. Laimhöck Jr. VRN JONGE TANDTECHNICUS FABRIEK BENIGE JONGE ASSISTENTEN, J N.V. WED. OOSTEN &Z00N'S MAANDAG 23 DECEMBER 1946 PAGINA 4 BUITENLANDSCH OVERZICHT Tsaldaris draagt zijn steentje bij De havenstaking in Antwerpen „Curasao baas in eigen huis" Verklaring van gouverneur Kasteel Postverkeer met Buitschfasid uitgebreid Pierre Reinards voor het Tribunaal Vleesoh voor bruiloftsmaal Iets minder braafheid gewenscht Mislukte aanslag op Franco UITGEBREIDER MENU'S Prachtig resultaat bij Philips A. J. DE VRIES praktijk hervat OPHALEN VUILNIS TE HAARLEM JONGEMAN UW VERLOVINGSRINGEN Dr. H VEEN afwezig tot 6 Jan. Afwezig tandarts K. GR0USTRA d7 hessels"" geen praktijk Dr. van Ravenswaay afwezig van 24 t/m 28 Dec. CR, HOUTSTRAAT 49 N.V. Algemeene Hollandsche Crediel- en Deposilobank (ets blijvends Kerstgeschenk Adr. v. Ooy wegens INVENTARISATIE op 27, 28, 30 en 31 December Complete Woninginrichting Barteljorisstraat 13-17 STADSSCHOUWBURG „DE HEMEL KOMT LATER WEL" UITZENDING VAN DINERS G91DSCN11EDINC of gedeelte van fabriek of ruimte Onverschillig waar Telefoon 18305. WINKELBEDIENDE, Voor enige fijn hand- en machinewerk RIJWIELGROOTHANDEL vraagt v direct Aardige werkkring HXLAMUS FOTO KINO Groote Houtstraat 102 Drogisterij „De luraper" samen te stellen maakt wat smaakt! 'p&iib v.> tESPREER TIJDIG VW> TRFEL RESERVE BR OOK VOOR fitEUUïJR9i9,ZDRGa De Koninklijke Nederl. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. ie IJmuiden a. voor den 2-ploegendiensir elecftraseh-Iasschers koifteraavs draaiers gereedschap schavers slijpers f raisers draaibeilej- slijpers b. voor den dagdienst: ervaren gereedschapmakers ervaren constructiebankwerkers ervaren machine-bankwerkers, bekend mei stoomwerktuigen en dieselmotoren. In verband met woningschaarschie moet, behoudens door middel van woningruil, de mogelijkheid tof vesti ging binnen de gemeenten Velsen en Beverwijk uitgesloten worden geacht. Sollicitaties worden binnen 8 dagen na plaatsing dezer advertentie inge wacht bij de Sociale Afdeeling „Blijen- hoeve". De Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. ie IJmuiden Tsaldaris, de Srieksche minister-pre sident, heeft niet met leege handen terug te keeren van zijn bezoek aan Amerika, waar hij bij de U.N.O. namens zijn land Jcego-Siavië, Bulgarije en Al banië aanklaagde van steun aan de re bellen aan de Grieksche Noordgrenzen en waar hij met de Amerikanen onderhan delde over financieelen, economischen en militairen bijstand. Zijn aanklacht had tot gevolg, dat de Vereenigde Volken een commissie van onderzoek hebben inge steld, welke den bergachtigen Balkan zal c'oorvorschen. Ongetwijfeld zal nu, min stens gedurende den tijd, waarin het on derzoek gaande is, de activiteit der par- tisanen tot stilstand komen en het Griek sche leger zal zonder al te veel wapen geweld posities kunnen innemen, die een herhaling van het geval het zou de zcoveelste herhaling zijn! kunnen ver hinderen. Winst dus voor de regeering, reeds voordat of zelfs zonder dat zij door de commissie in het gelijk gesteld wordt. Winst voor de Westersche Statengroep, die nu mede het recht heeft, de deksels op te lichten van de pannetjes, die de Slavische kameraden in hun potdicht ge houden Balkankeuken op het vuur heb ben staan. De besprekingen tusschen den premier en Amerikaansche gezaghebbers lever den op, dat de Engelsche troepen in Griekenland zullen worden vervangen door Amerikaansche. Wanneer en in welk aantal, dat kon Tsaldaris nog niet zeggen en dat is ook een kwestie van secundair belang. Feit is, dat de Ameri kanen komen. Er is geen manier waar op men den Russen beter zou kunnen zeggen, dat Griekenland definitief Wes- tersch invloedsgebied is. Het bastion tegenover het Slavische blok wisselt van garnizoen: een zwakker garnizoen ruimt zijn plaats voor een sterker: te meer onneembaar wordt de vesting. Want men meet den militairen steun van Engeland of van Amerika niet afme-'en naar groette en kracht van het daar gestationneerde leger: die zijn van gewicht slechts voor den bin- nenlandschen toestand. In de interna tionale politiek is het feit dat er een Amerikaansch troepencontingent naar Griekenland komt voorloopig vol doende. Voor Turkije, dat zijn zeeëngten lichtelijk door de partisanen en groo- telijks door de Russische politiek be dreigd voelde, voor Engeland, dat zijn Middelland.che Zeepositie niet meer kan handhaven zonder de hulp van den groeten bondgenoot Amerika, die echter voor zijn hulp een deel van die positie opeischt, is de overeenkomst, welke Tsaldaris heeft aangegaan, een beves tiging van de huidige situatie. Voor de communistische Balkanlanden is het een duidelijke waarschuwing, op te houden met de pogingen, Griekenland of een deel van Griekenland tot lid van het Slavische verbond te maken. Men verwacht, dat ook op economisch terrein de Amerikanen de Grieken zullen bijspringen. Niet uit liefde, maar omdat alleen bezetting-op-verzoek niet volstaat, om die vooardeelen binnen te halen, waarom het den Amerikanen op den duur begonnen is: de commercieel. Verdrietig voor Engeland, dat ook graag economisch vasten voet in Grieken land zou willen hebben, maar zich met het oog op zijn veel geringeren rijkdom niet permitteeren kan, hier al te veel ponden over den balk te gooien. Tsai- daris is nu naar den meer gezegenden belanghebbende geloopen en zal daar wel klaar komen ook: hij onderhandelt in Washington met het mes op de keel, want.de toestand in zijn land is volgens tal van berichten werkelijkzeer slecht. Deelgenootschap met Engeland in de Palestijnsche kwestie, militaire en eco nomische belangen in Griekenland, deelgenootschap in Triëst, economische steun aan Italië, economische belangen in Egypte, politieke steun aan Turkije, dat zijn in het kort zaken, waaruit de Amerikaansche positie in de Middel- landsche Zee bestaat. Men denke er niet gering over. Vrijdagavond heeft de Belgische premier Huysmans een groep Antwerpsche haven arbeiders ontvangen. Hoewel de Premier bereid was de oorzaken, die aan het neer leggen van het werk ten grondslag liggen, te onderzoeken, was hij niet geneigd te bemiddelen in een zaak, die in de vakver- eenigingen zelf moet worden behandeld. De premier verklaarde, niet te kunnen toestaan dat de moeilijke taak van den mi nister voor de ravitailleering onmogelijk wordt gemaakt door stakingsbewegingen. Zaterdagmorgen hebben militairen van de genietroepen een. begin gemaakt met het lossen van acht schepen, welke geladen zijn met fruit, eieren en boter. Na de gevechten in Indo-China, welke de bezetting van Hanoi door de Fran- sche troepen en de vlucht uit de stad door de Hotsjiminh-regeering tengevolge hadden, heeft generaal Morlière zich in een proclamatie tot de bevolking gericht. In deze proclamatie wordt gezegd, dat de verraderlijke Vietnam-aanval van den zelfden aard als de Japansche was. De Vietnam-regeering is gevlucht en de Fransche autoriteiteh zijn verplicht de orde te herstellen en de zaken over te nemen in het belang van alle betrokke nen. Generaal Morlière heeft een uitgaans verbod van zes uur 's avonds tot zes uur 's morgens ingesteld. De verliezen aan Fransche zijde zijn ongeveer twintig dooden en tachtig ge wonden. De Vietnacn-troepen hebben verscheidene honderden dooden en in de stad werd veel schade aangericht. De Hotsjiminh-residentie werd op den ochtend van Vrijdag door de Fran- schen bezet, nadat de Hotsjiminh-regee ring Hanoi Donderdag had verlaten. De Britsche regeering heeft Sir Victor Mallet, ambassadeur te Madrid, instructie gegeven Spanje te verlaten, zoodra hij zijn persoonlijke zaken heeft geregeld. Mallet zal Dinsdag per vliegtuig uit Ma drid vertrekken. Zaterdag heeft hij den Spaanschen minister van Bultenlandsche Zaken, Artajo, van zijn vertrek op de hoogte gesteld. Men weet niet of de Brit sche ambassadeur voor zijn vertrek nog een onderhoud met Franco zal hebben. Als ant woord zal Franco waarschijnlijk Senor Don Domingo de las Barcenas, de Spaansche ambassadeur te Londen, terugroepen. Senor de las Barcenas kwam dertien maanden ge leden te Londen als opvolger van den Her tog van Alba, die ontslag nam na oneenig- heid met Franco. 103. „Na een tijdje," zoo vertelde Co- tootje verder, „vond de man met de zweep, dat ik ver genoeg was om voor de men- schen op te treden. Op twee pooten moest ik in het rond loopen. Waarvoor dat nu goed was, heb ik nooit kunnen begrijpen. Ieder ordentelijk paard heeft vier pooten. Waarom moet hij dan op twee loopen? Maar het publiek scheen het heel erg mooi te vinden. Het klapte, dat hooren en zien je verging en de man met de zweep maakte een sierlijke buiging. Net of hij iets bijzonders gedaan had en niet ik! En fin dat kon me tenslotte weinig schelen. Als hij daar plezier in had, mocht hij gerust buigen. Ik was altijd al lang blij. als het weer achter den rug was. Op een avond echter, gebeurde er iets, dat aan mijn circusleven een eind zou maken. Je moet dan weten, dat er ook een vuur-, eter optrad, een griezelige vent, die bran dende fakkels in zijn mond stak. Ik snap wel niet wat daar de mop van was, want er zijn genoeg dingen, die lekkerder sma ken dan vuur en bovendien kun je je eraan branden. In elk geval, dien avond kwam de vuur-eter dan weer in de arena en terwijl ik als gewoonlijk, op twee pook ten in het rond wandelde, spuwde hij een verschrikkelijke vlam uit, die vlak bij mii neer kwam. Ik schrok, zooals ik nog nooit in mijn leven geschrokken ben, en galop- peerde, zoo hard ik konop vier pooten weg." Naar wü bij informatie van <le Nederlandsche Spoorwegen verne men, zal de greote kolenschaarschte van het oogenblik vcor het spoor wegverkeer nog ernstiger gevolgen hebben dan wij reeds eenigen tijd geleden berichtten, namelijk alge- heele verkorting van de treinen en verlaging van den verwarmingsgraad. Met ingang van heden zijn de Spoor wegen namelijk overgegaan tot 'n dras tische wijziging in de samenstelling van de treinen, echter alleen die treinen, die op de electrische baanvakken rijden. De ze wijziging bestaat in het terugbrengen van treinen met 7 op treinen van 5, van treinen met 4 op treinen met 3 en van treinen met 6 op treinen met 4 wagens. Telkens dus een besparing van meer dan 20 pet., welke in de electrische centrale wordt gerealiseerd. Onmiddellijk na de Kerstmis zal men bovendien overgaan tot het doen uitvallen van een aantal minder bezette treinen, alweer alleen op electrische ta'anvakken. Men denkt hierbij in het algemeen aan een trein in den middag en. een trem in den avond, en wel in beide gevallen, zoowel bij den heen- als den teruggaanden trein, waardoor zoogenaamd een mid dag- en een avondslag komt te verval len. Men werkt op het oogenblik aan de verwezenlijking hiervan, zoodat na dere gegevens hierover nog niet kunnen worden verstrekt. Besparing op de stoomtreinen is In een buitengewone openbare zitting van de Staten van Curacao heeft gou verneur Kasteel medegedeeld, dat minis ter Jonkman constitutioneele wijzigingen voorbereidt, waardoor Ouracao een ver antwoordelijke regeering met nieuwe be stuursorganen krijgt. Dr. Kasteel, die de, kwestie van zelfbestuur voor Curacao met het Nederlandsche kabinet en de Koningin besproken heeft, zeide: „H'et is de bedoeling van de Ne derlandsche regeering, dat Curacao baas in eigen huis wordt." Alles wat den indruk geeft van koloniale ver houding, zal opgeheven worden. Het RUk zal hervormd worden, waarbij alle samenstellende deelen een ge- lijkwaardigen status zullen hebben." In de Zaterdagavond-zitting van de Staten van Curacao ig felle critieik ge leverd op gouverneur Kasteel naar aan leiding van diens rede. Oppositie voerden dr. P. H. Maal van de democratische partij en L. D. Gerharts, partijloos af gevaardigde van Bonaire. Zij becriti- seerden ook de voorkeur, welke het be stuur, naar men meent, aan Nederlan ders boven landskinderen met dezelfde kwaliteiten bij het vervullen, van regee- ringsfuncties geeft. De afgevaardigden stelden voorts het bestuur uitgebreide vragen omtrent het werk van verschei- i dene regeeringsdepartementen. men vooralsnog niet van plan, aan gezien hier de besparing ook bij in grijpende bezuiniging vrij gering blijft Men kan echter niet garan deeren, dat ook hier bij her aanhou den der moeilijkheden geen ernstige wijzigingen noodzakelijk worden. In het briefpostverkeer met Duitsch- land zijn voortaan, behalve mededee- lir.gen van strikt persoonlijken aard ook mededeelingen toegelaten van eenigszins zakelijken inhoud, de z g. ,,non transac- tional"-correspondentie. Dit verkeer is beperkt tot het bevestigen van feiten en het uitwisselen van inlichtingen. Niet toegestaan is het afsluiten van zaken transacties en overeenkomsten. Boven dien is correspondentie van Duitschers, betreffende hun bultenlandsche bezittin gen, verboden, zelfs indien slechts ver zoeken om inlichtingen worden gedaan. Hedenmorgen stond de bekende ex-diri gent van den Nederlandschen Omroep, P. K M. Reinards, voor het Gootsch Tribu naal terecht. Hem wordt o.m. ten laste gelegd, hulp en steun aan den vijand te hebben verleend, voordeel te hebben ge trokken uit de vijandelijke bezetting door het dirigeeren van concerten' voor Duitsche instanties en den Omroep, als mede lidmaatschap van de Nederlandsch— Ijuitsche Cultuurgemeenschap. Een slager te Rheden vierde onlangs zijn zilveren bruiloft, terwijl op dien zelfden dag zijn dochter in het huwelijk trad. Om op dit dubbele feest extra vleesch te hebben, slachtte de slager clandestien een koe. Bij controle door den C.C.D. in zijn slagerij kwamen hoeveelheden ongekeurd vleesch en vet te voorschijn. Tegen den slager, die van het vleesch ten deele zonder bon ook aan zijn klanten had verkocht, en tegen vijf andere verdachten is proces-verbaal opgemaakt. Maandag HILVERSUM H 415 M. 15.00 piano 15.30 Amati trio 16.00 Kerkd. 17.00 Koor 17.40 Orgel 18.10 Gram. 18.40 Sport 19.00 Nieuws 19.15 Klavier 19.45 Lez. 20.00 Nieuws 2005 Oratorium 21.05 Lez.. 22.25 Actueel geluid 22.45 Avond- overd. 23.00 Nieuws 23.15 Gram. HILVERSUM I 301 M15.00 NIWIN 16.30 Piet Lentz cello 17 OG Skymasters 17.45 Kijk Overzee 18.00 Nieuws 18.15 Piano 18.30 Ned. Sttrijdkr. 19.00 Nu naar bed 19.05 Orgel 19.30 Lez. 19.45 Landbouw 20.00 Nieuws 20.08 Radioscoop 22.00 Gitaarmuziek 22.15 Lez. 23.00 Nieuws 23.15 Jazz 23.45 Gram. Dinsdag HILVERSUM II 415 M. 7.00 Nieuws 7-10 Ochtengymm. 7.30 Morgengeb. 7.45 Gram. 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 9.00 Waterst. 9.50 Lichtbaken 10.15 Gram. 10.45 Voordr. 11.00 Gram. 11.30 Lez. 11.45 Gram. 12.03 Albert de Klerk 12.30 Lunchconc. 13.30 Gram. 13.45 Lez. 14.00 Liederen 14.30 Luisterspel 15.30 Kerstcon cert 16.00 Zonnebloem 16.30 Vuurduivel 16.45 Strijkkwartetten 17.45 Advent 18.30 Kerstprogr. 19.00 Nieuws 19.15 Voordr. 19.30 Liederen 20.00 Nieuws 20.05 Ge wone man 20.15 Rott. Philh. Ork. 21.00 Avondgeb. 21.15 Kerstliederen 22.00 Nieuws 22.20 Strijkkwartet 22.50 Gram. 23.15 Kerstmis 23.55 Kerstklokken. HILVERSUM I 301 M. 7.00 Nieuws 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 9.15 Morgenw. 9.30 Gram. 9.45 Gram. 10.30 vrouw 10.35 Gram. 11.00 Lyra trio 1145 Familieber. 12.00 Gram. 12.30 Lezing 12.40 Gerard van Krevelen 13.00 Nieuws 13.15 Vaudevilleork. 14.00 Naald en schaar 14.20 Renova septet 15.00 Lezing 15.15 Gram. 15.30 Gram. 16 40 Schoolbel 17.00 Pianisten 17.30 Gram. 17.45 Rijk Overöee 18.00 Nieuws 18.15 Lezing 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Nu naar bed 19.05 Kamerkoor 19.45 Lezing 20.00 Nieuws 20.15 Rad. Philh. Ork. 21.00 Hoorspel 22.30 Concertgeb quintet 23.00 Nieuws 23.15 Lie deren 0.00 Prot. Kerkd. Het Parijsche ochtendblad „Combat" bracht gisteren het verhaal van een mis. lukten aanslag op Franco door guerilla- strijders In Noord-West Spanje. Drie-en-twintig Spaansche verzets lieden, waaronder twee vrouwen, arri veerden volgens de Combat Zaterdag in Bayonne aan boord van de „Santa Te resa". Zij deelden mede, dat zij deel uit hadden gemaakt van een groep Maquis, die gepoogd had den Spaanschen dicta tor in hinderlaag te lokken toen hij een inspectiereis door het gebied van Galicië maakte. Toen Franco's escorte de stad binnenkwam werd uit de ramen een aantal schoten gelost, doch de caudillo werd zoo zwaar bewaakt, dat de scherp schutters hem zelfs niet te zien kregen. De Combat vertelt niet wanneer de aan slag heeft plaats gevonden. Aan het maken van instructieve films zijn, evenals aan alle voorlichting, vooral als deze zich richt tot ouderen, vele ha ken en oogen verbonden. Wordt hetgeen men te zeggen heeft te nadrukkelijk ge poneerd, dan wekt men tezelfdertijd een zekeren afkeer op voor de geheele materie en een vlottere behandeling van de stof heeft vaak tengevolge, dat het beoogde effect uitblijft. De drie voorlichtingsfilms, die vervaar digd werden door de Polygoon-Profilti- Productie op verzoek van het Ministerie v. Landbouw. Visscherij en Voedselvoorzie ning weten aan deze gevaren niet altijd te ontkomen. Die over de bestrijding van ratten is wel de beste. Sterk wordt den toeschou wer bijgebracht, dat het rattengevaar zeer reëel is. Evenzooveel ratten telt Neder land als menschen en de eersten verme nigvuldigen zich heel wat sneller dan de laatsten De opnamen in kelders, bij grachten en op het vrije veld getuigen van goed ca merawerk. De operateur kreeg een zekere liefde voor het knaagdier, zooals James Hilton toen hij zijn „Wind in the Wil lows" schreef. Deze film heeft ook een voorsprong op de beide andere, omdat er geen sprekende personen in optreden.- Deze zijn het, die gedwongen aandoen in „Vruchtdragende Arbeid", een film over de fruitteelt. De omgang tusschen den tuinbouwconsulent en den fruitkweeker is niet echt. Te braaf ook zijn de menschen die optreden in „De grond wordt weer goed", een documentai re van de overstroomingen, op Walcheren. Doch hier staat er veel dat goed en mooi is tegenover. De wenken omtrent toe te passen be- drjjfsmethodes bij ontzilting van den bo dem worden in duidelijke, aanvaardbare en overtuigende beelden gegeven. Het is jammer, dat men zich hier en daar heeft laten verleiden onnoodig zijpaden te be treden, waardoor het geheel wat langdra dig wordt. Deze instructieve film zou met enkele coupures ook voor andere doelein den te gebruiken zijn, bijvoorbeeld voor vertooning in den vreemde. De Engelscheji vertellen ons ook over hun platteland, terwijl er heel wat minder aanleiding toe bestaat. Het streven van de verschillende in stanties, op welker werkterrein deze drie films ons introduceeren, om bij de voor lichting nieuwe banen te betreden, be reikte in hetgeen thans door de Poly- goon-Profilti-Productie wordt uitgebracht, zijn eerste resultaat. Men is er mee op den goeden weg.... doch de route is nog lang. T. E. De menu's in de restaurants zijn voor den omvang van de maaltijden gebonden aan de bij beschikking „omvang van maaltijden" van den minister van Land bouw, Visscherij en Voedselvoorziening van 10 September j.l. gegeven voorschrif ten. Deze bepaalden o.m., dat een maal tijd uit niet meer dan één gang met voor- en nagerecht mag bestaan. De minister heeft met het oog op de komende feest dagen voor 24, 25, 26 en 31 December 1946 en 1 Januari 1947 ontheffing verleend van deze beperkingen, met restrictie, dat de uitbreiding van de menu's niet meer dan één gang mag zijn. Het voorschrift, dat per maaltijd niet meer dan 100 gram vleesch verstrekt mag worden, blijft on gewijzigd. In een speciaal belegde bijeenkomst van het Philips' personeel heeft hedenmorgen ir F. J. Philips, vice-voorzitter van den Raad van Bestuur der N.V. Philips Gloei lampenfabrieken te Eindhoven, mededee- ling gedaan van het feit, dat het bedrijf vlak voor de Kerstdagen de vooroorlog- sche productie heeft bereikt. Tot onze diepe droefheid overleed, meermalen ge sterkt door de genade middelen der H. Kerk, onze lieve moeder en grootmoeder MAHÖARETHA MARIA ADRIAANSE geb. Brinkman In den ouderdom van 76 Jaren. Haarlem A. ADRIAANSE Zoeterwoude M. ADRIAANSE, relig. A q1fpn G. ADRIAANSE, relig. Heemstede: C. BLAAUWHOF- Adriaanse Haarlem M. ADRL4ANSE en kleinkinderen. Haarlem, 22 Dec. 1946. Nieuwe Groenmarkt 26. De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden op Vrijdag 27 December in de parochiekerk van den H. Antonius van Padua, N. Groenmarkt: de stille H.H. Missen om 7.30 en 8.15 en om 9.30 de H. Requiemmis, waarna de begrafenis vanuit de kerk om 10.30 op het Kerkhof St. Barbara. Rozenkransgebed 2den Kerstdag n.m. om 7.45 in de kerk. OOGARTS Het. huisvuil zal in plaats van Woensdag 25 en Donder dag 26 December e.k. worden opgehaald respectievelijk op Dinsdag 24 en Vrijdag 27 De cember 1946. Gevraagd flinke voor zelfstandig werk, ln groentenzaak. J. C. van Riessen, Bloemend.weg 129 „PATNA", Bloemendaal. VAM CHIRURG van 24 Dec. tot 2 Januari Lakenkooperstvi-.at 18 Kenaupatk 26 van 24 Dec. tot 2 Januari AU.E PRIJZEfl-AllÉ MATEM STEEPS VOORRADIG mef«r> zander injetering eapgood De Directie bericht, dat de coupons van de 4% Schuld brieven, vervallende 2 Jan. 1947, vanaf dien datum be taalbaar zijn bij de N.V. Nederl. Middenstandsbank, Ged. Oude Gracht 82. DE DIRECTIE als 'n fraai schilderstuk; ♦n artistieke foto standaard; pracht sorteering lijsten; Ga 'ns kijken bij Gen. Cronjéstraat 156 (b/d Dr. Leydsstr. en Jul.p.) DONDERDAG 26 DECEMBER 2 en 8 uur twee voorstellingen van de blijspel-fantasie van Harry Segall Regie: Joan Remmelts m. m. v. Rie Gilhuys - Ellen de Thouars - Joan Rem melts - Cruys Voorbergh Ko van Dijk - Gtfsb. Ter- steeg - Fons Rademakers en vele anderen Prijzen: 1.tot ƒ3.50 (alles inbegrepen). Voorverkoop vanaf Dinsdag van 103 uur. Telefonisch na 12 uur. 16494 VAN KONIJNEN In particuliere tandartspraktijk wordt gevraagd gevorderd of halfwas. Gelegenheid om het vak in de perfectie te leeren. Alleen zij, die technischen aanleg be zitten, gelieven te schrijven met uitvoerige inlichtingen onder no. 82945 aan het bureau van dit blad. In- en verkoop net gedragen kleeding. Van ouds bekend: OVERBEEK - Jansweg 59 Telef. 13256 Mevr. Schroeder, Baan 35, vraagt HULP in de HUISHOUDING voor den dag of dag en nacht. in ruime keuze bij ÜK. IVlAKiv i J U.V'ftUjLEM GEVRAAGD: leeftijd 1620 jaar. Rijwielen en electra. Chr. Petersen, Gen. Cronjéstraat 6, Haarlem-N die ambitie hebben voor bestaat nog gelegenheid opgeleid te worden bij handschoenen-industrie HEERENWEG 133 - HEEMSTEDE Alleen zij die beschikken over prima re- ferenties kunnen in aanmerking komen Brieven onder no. 82915 aan het bureau van dit blad. Telef. 10866 16 M.M. projectoren 750 Wt. in koffer direct leverbaar voor scholen, vereenigingen en industrie Nog enkele dagen en hoeveel maal zult U deze woorden dan niet herhalen? Op de eerste plaats natuurlijk zijn Uw beste wenschen voor 1947 bestemd voor Uw naaste familieleden. Maar al Uw vrienden, kennissen en vooral niet te vergeten Uw ZAKENRELATIES, vergeef U die niet? Neem het zekere voor het onzekere! Plaats een Nieuwjaars-annonce in de „Nieuwe Haar- lemsche Courant", opdat men U later nooit zal kunnen zeggen: „Ik heb Uw Nieuwjaarswensch in de courant gemist" Een annonce van dit formaat TH. P. ADRIAANSEN Cronjéstraat 20 Haarlem meet 15 m.m. regels en kost Verhuizingen - Transporten Telefoon 98765 1 5 X f 0.30 is f 4.50. Z.N. Geplaatst over 2 kolommen b.v. WENSCHT HAAR GEACHTE CLIËNTEELE 'N ZALIG NIEUWJAAR TELEFOON 99834 - HAARLEM meet deze advertentie 30 m.m. regels en kost 30 x f 0.30 is f 9.-. Stuur Uw Nieuwjaars-annonce aan de Advertentie-afdeeling van de Nieuwe Haarlemsche Courant, Smedestraaf 5, Haarlem, tel. 21543 IJ willen niet zeggen, dat U alles op één dag bemachtigt, maar als het U meeloopt, stelt U een kostelijken Zwanenberg-feestmaal tijd samen. Vooraf een kop harlige Zwanenberg's soep. Dan eerf maaltijd met Zwanenberg's welgevulde Geldersche worst en Zwanenberg's groenten, versch uit bet blik, met af en toe een vorkje Zwanenberg'9 tafelzuur. Tot slot: Zwanenberg's fijne pruimen en appelmoes uit blik. En mocht het een speciale gelegenheid zijn, dan geeft U vooraf wat geroosterd brood met Zwanenberg's leverpastei of andere vleeschwaren O-, - 1 vraagt voor haar Werktuigkundige afdeeling: vraagt voor haar Sociale Afdeeling: leeftijd 20-24 jaar, met Mulo-, H.B.S of daaraan gelijk te stellen opleiding Sollicitaties met beschrijving levensloop en opleiding, vergezeld van een recente pasfoto, worden binnen S dagen na plaatsing dezer advertentie bij de Sociale Afdeeling Blijenhoeve ingewacht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 4