Nederland in het afgeloopen jaar PRIESTER- EN KLOOSTERJUBILEA IN HET NIEUWE JAAR I Indië in het brandpunt, een nieuw kabinet, ernstige vliegongevallen, verheugend nieuws uit Soestdijk DE HOND WOEF EN IK Duister. spel Wij luisteren naar Beroep op gerechtigheid van Episcopaat Studiefonds voor de N.S. J DINSDAG 31 DECEMBER 1946 PAGINA 4 Aartsbisdom Bisdom Haarlem Bisdom Breda Bisdom Den Bosch Bisdom Roermond Augustijnen Benedictijnen Camilianen Geschoeide Carmelieten Cisterciënsers Dominicanen Missionarissen v. h. Godd. Woord Jezuïeten (Wordt vervolgd) Kruisheeren Lazaristen Minderbroeders Gapucijnen Minderbroedersorde Sociëteit voor Africaansche Missiën Witte Paters Miss. v. d. H. Familie Missionarissen v. h. H. Hart St. Joseph Congr. Mill Hill Missionarissen van Scheut Montfortanen Oblaten van Maria Passionisten Paters v. d. H. Geest Paters der H.H. Harten Paters v.h. Allerh. Sacrament Priesters v. h. H. Hart van Jezus Redemptoristen Hervormde Cisterciënsers Trappisten Achelsche Kluis Het jaar 1946 zal een ieder bij blijven als hei „Indische jaar". Na maanden van onderhandelingen, hier zoo wel als in Indië en nadai een Commissie-Generaal naar Batavia was gezonden, werd eindelijk een oniwerp-over- eenkomsi samengesteld, die de Tweede Kamer 20 December j.l. goedkeurde. En opnieuw gaai de Commissie-Generaal nu naar Indië Nederland ging weer ier siembus en aldus werd een iradiiie van vóór 1940 weer hersteld. Dr. Beel slaagde begin Juli er in een nieuw kabinet ie vormen, waarin zes nieuwe bewindslieden hun intrede deden. Hei Hoogwaardig Epis copaat zag zich tot zijn leedwezen genoopt, in Augustus een klemmend beroep ie doen op allen, waarin liefde en gerechtigheid gevraagd werd voor de politieke delin quenten. Een golf van ontroering ging door Nederland bij de vliegramp ie Apeldoorn op 7 October, waarbij 21 H.B.S.- leerlingen om hei leven kwamen. De K.L.M. werd 14 No vember ernstig getroffen toen op Schiphol de P.H.-T.B.W. met 26 inzittenden verongelukte. Uit Soestdijk kwam vreugdevol nieuws, toen bekend gemaakt werd, dat in Februari a.s. een blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin ie verwachten is. geheel Java en Madoera den staat van beleg af. De Britten stelden een ulti matum aan de Indonesiërs bij Soera baja. 18 Juni werd de maanden geduurd hebbende staking op Schiphol opgehe ven. 20 Juni eischten nieuwe Indonesi sche voorstellen de facto erkenning van het gezag der „Republiek Indonesia»' over Java en Sumatra. Einde Juni ver lieten de Britsche troepen Bandoeng en droegen het gezag over aan de Neder- landsche troepen. 1 Juli werden Sjahrir en enkele leden van zijn „kabinet", die 27 Juni ontvoerd waren, te Soerabaja weer bevrijd. 2 Juli vormde dr. Beel 'n nieuw kabinet voor namelijk uit leden der Kath. Volkspartij en Partij v. d. Arb. De staking te Rotter dam en Amsterdam werd opgeheven. Soekarno, die 28 Juni besloten had alle macht in handen te nemen, zal deze macht voor onbepaalden tijd behouden. 12 Juli werden de leden voor de Eerste Kamer gekozen; vier Communisten de den hun intrede. De „Gorote Oost" kwam weer onder het gezag der Nederlandsche autoriteiten. Vertegenwoordigers van alle deelen van Ned.-Indië kwamen te Malino bijeen, ter bespreking van den regeeringsvorm. 16 Juli promoveerde Prins Bernhard aan de Universiteit te Utrecht. De Noordersluis te IJmuiden was deze maand hersteld en 18 Juli passeerde de „Oranje" als eerste schip deze sluis. H.M. de Koningin opende de Staten-Generaal. De traditioneele gou den koets kon hierbij niet gebruikt wor den; dit bleek „technisch niet mogelijk te zijn". Einde Juli bracht de Koningin een bezoek aan Londen en decoreerde den Koning van Engeland met de hoog ste Nederlandsche onderscheiding, n.l. de Willemsorde. Begin Augustus deelde de directie der Nederl. Spoorwegen mede, dat de spoor wegstaking rond 42 millioen gulden had gekost. 5 Aug. verscheen een wetsont werp tot instelling van een Commissie- Generaal voor Ned.-Indië. Minister Jonkman hield een radiorede, waarin hij er met nadruk op wees, dat de band met Indië behouden moet blijven. Zon dag 11 Aug. werd in alle kerken een schrijven voorgelezen van het Hoog waardig Episcopaat, waarin om liefde en gerechtigheid gevraagd werd voor de politieke delinquenten. Een week later hield minister Van Maarsseveen een ra- Het jaar begon met de komst van de eerste 1900 repatrieerenden uit Ned.-Indië met de „Almanzora" te Amsterdam en 5 Januari verlieten ae eerste Canadeesche troepen Nederland. Enkele dagen later verscheen er een Regeermgsnota, waarin gezegd werd, dat de toestand in Bandoeng, Buitenzorg en Semarang précair was. 17 Januari be sloot de Tweede Kamer een commissie van leden der Staten-Generaal naar Indië te zenden, ter bestudeering van den toestand. Op het einde van de maand vertrok Clark Kerr, speciale am- bassadeur der Britsche regeering, naar Batavia. De Tweede Kamer nam de Kieswetwijziging aan, waarbij de leef tijdsgrens van 25 op 23 jaar werd terug gebracht. 3 Februari confereerde Clark Kerr me: Sjahrir en besprak de Veiligheids raad het Britsche beleid in Ned.-Indië. Minister Logemann verklaarde in een radiorede, dat Indië vrij deelgenoot in het Koninkrijk zal zijn. met recht van zi if beschikking na overgangstijd. 16 Fe bruari besprak het Indonesisch Comité te Batavia de Nederlandsche voorstel len. Prins Bernhard ontving op Buc- kingham-Palace van den Engelschen Koning de versierselen van het Groot kruis van het Britsche Rijk. Einde Fe bruari was Walcheren aan de zee ont worsteld. 2 Maart bezetten Nederlandsche tioe- pen Bali, zonder dat tegenstand onder vonden werd; 7 Maart volgden de Klei ne Soenda-eilanden. Twee dagen later gingen negen Nederlandsche bataljons te Batavia aan wal; grootere eenheden landden in Semarang en Soerabaja. Sjahrir vormde een nieuw „kabinet". 16 Maart werd het doodvonnis over Max Blokzijl voltrokken. Einde Maart was de bezetting van Bandoeng voltooid. Zuid- Bandoeng was één vuurzee, daar extre misten groote branden hadden gesticht. Begin April maakte het Prinselijk Paar een tocht naar Scandinavië en arriveerde de Indonesische delegatie voor de conferentie op de „Hooge-Ve- luwe" op Schiphol. 10 April verscheen een witboek van de Ned. regeering, waarin gepubliceerd werd dat de Duit- sche bezetting van ons land negen en een half millioen gulden had gekost. 25 April gingen de Indonesiërs teleurgesteld naar Indië terug, daar de besprekingen op de „Hooge Veluwe" mislukt waren. 1 Mei kondigde de E.V.C. een staking af voor de havens van Amsterdam en Rotterdam. Al het werk werd stil gelegd. Den volgenden dag verscheen er een r-pport van de Commissie-Van Poll over den toestand in Indië. 4 Mei vierde ons land zijn bevrijding; 7 Mei werd het doodvonnis aan Mussert voltrokken. In deze maand bracht Churchill een be zoek aan ons land, waarbij hem in Lei den het eere-doctoraat in de Rechten werd verleend. De regeering veroordeel de scherp de zeelieden-staking die „onze geheele bevolking met zeer ernstige ge volgen bedreigde". Bij de herdenking van 14 Mei 1940 verklaarde burgemees ter Oud van Rotterdam, dat deze stad toen 900 dooden verloor. 17 Mei ging Nederland ter stembus; de Katholieken wonnen één zetel en de Communisten kwamen van 3 op 10 zetels. 1 Juni werden 1400 N.S.B.-ers in de Nederlandsche steenkolenmijnen te werk gesteld. 3 Juni verwierpen de Indone siërs de Nederlandsche voorstellen en bood Sjahrir aan Van Mook tegen voorstellen aan. Soekarno kondigde voor diorede over hetzelfde onderwerp, waar in hij de noodzakelijkheid van barm hartigheid bepleitte. 26 Aug. kwam er groot nieuws uit Soestdijk: Officieel werd machtiging ontvangen te verkla ren, dat H. K. H. Prinses Juliana den eerstkomenden tijd om verblijdende re denen Hare werkzaamheden zal moe ten beperken. 7 September werden de heeren Scher- merhorn, De Boer en Van Poll benoemd tot leden van de Commissie-Generaal; één week later vertrokken zij reeds naar Batavia. Mgr. dr. C. C. van Noort, de ken van Amsterdam, overleed 15 Sept. in hoogen ouderdom. 18 Sept. verscheen de Millioenennota; er was een tekort van twee milliard gulden. In Amster dam braken stakingen uit in verband met het uitzenden van troepen naar Indië; zij duurden slechts één dag. 26 Sept. bereikte de Tweede Kamer de Kinderbiislagregeling van minister Drees. 1 October werd Seyss-Inquart te Neu renberg veroordeeld tot den dood door de strop. Het Consumentencrediet werd in het leven geroepen; hiervoor bleek slechts zeer weinig belangstelling te be staan. Minister-president Beel hield 5 Oct. een radiorede over de loonen en prijzen en kondigde aan, dat brood, melk en boter duurder zouden worden. 7 Oct. stortte een militair toestel op een H.B.S. te Apeldoorn, waarbij 21 leerlin gen den dood vonden. Dien dag begon nen te Batavia de onderhandelingen tusschen de Commissie-Generaal en de republikeinen. Kardinaal De Jong be zocht Rome en ontving van Z. H. den Paus den Kardinaalshoed. 14 Oct. werd in Indië officieel de wapenstilstand af gekondigd. 16 Oct. werd het doodvonnis aan Seys-Inquart voltrokken. 2 November arriveerde dr. Kasteel, gouverneur van Curagao, op Schiphol, voor besprekingen met de regeering. 4 Nov. werd officieel te Batavia de order „Staakt het vuren" gegeven. De radio musici gingen in staking; tien dagen lang hoorde men uitsluitend gramofoon- platen, toen was het leed geleden Dr. Beel hield een radiorede over onze grenscorrecties. „Nederland heeft zijn recht laten gelden", aldus de minister president. 8 Nov. verklaarde de regee ring, dat voortaan geen onderscheid meer zou worden gemaakt tusschen Sjahrir en Soekarno. Woensdagavond 14 Nov. verongelukte de P.H.-T.B.W. op Schiphol; 26 inzittenden werden hierbij gedood, o.w. de schrijver Herman de Man. 18 Nov. verscheen de ontwerp overeenkomst van Linggadjati. De Kin derbijslagregeling werd in de Tweede Kamer aanvaard; er zal voortaan kin derbijslag worden verleend van het eer ste kind af. De Commissie-Generaal keerde terug en het overleg met de re geering begon. 10 Dec. hield minister Jonkman in de Tweede Kamer een rede vóór Linggad jati. 14 Dec. begon de hevige koude, Mgr. B. G. Hilhorst, Apostolisch vica ris van Bagamoyo, die 27 Aug. zijn 25-jarig priesterfeest viert. die tot Kerstmis zou duren. 20 Dec. aanvaardde de Tweede Kamer de ont werp-overeenkomst. Ruijs de Beeren- brouck stemde als eenige katholiek te gen. 50 jaar priester: 15 Aug.: H. H. Kruis te Apeldoorn; J. C. Ruding, De Lutte; B. F. Savenije, Apeldoorn. 40 jaar priester: 11 Aug.: M. J. G. Gas man, Kampen; J. Th. M. Geubbels, Gen- dringen; H. J. Hageman, Delden; J. A. P. J. Hoogeveld, Rossum (O.); Th. W. M. van de Pavert, Mijdrecht; H. J. Peters, Loenen; J. C. Rooswinkel, Abcoude; R. G. R. Smeets, Achteveld; Th. E. B. G. Thuis, Deventer. 25 jaar priester: 15 Aug.: J. G. A. van Ben them. Assen; J. L. A. Heinink, Borculo; A. H. C. Janmaat, Everdingen; J. H. L. de Jong, Huizum Fr.; K. G. Lommerse, Soest-Zuid; P. H. J. Paumen, Renswoude; J. W. Th. Poodt, Vollenhove; dr. A. C. Ramselaar, Apeldoorn; F. A Smit, Rumpt; W. A. Smulders, Nieuw-Heeten; B. velt- man, Barger-Oosterveld; I. A. van der Weide, Apeldoorn. 50 jaar priester: 15 Aug. .1947: J. M C. Nuyen, 's Gravenhage; J. G. Onel, Roelof - arendsveen. 40 jaar priester: 15 Aug. 1947: C J. Boek horst, Buitenveldert; H. A. Bots,'Hallweg; E B. Derksen, Oud-Ade; F. B J. M. Filbry, Haarlem; J. Th. Jacobs Alkmaar; B. F Kosters, Hillegom; A. W. J. Lühn, Haarlem; L P. J. Paulussen, Amsterdam; P. J. M. J. v. d. Pavoordt, Eindhoven; L. H. Wanna, Obdam; H. A. C. M. Wennen, Nieuw-Ven- nep; I. M. P. A. Wils, 's Gravenhage; 21 Dec. 1947: P. Jongmans, Enkhuizen. 25 jaar priester: 10 Juni 1947: L. M. van de Griendt, Sassenheim; dr. C. J. Henning, Heemstede; P. J. M. Heskes, Haqrlem; H. J. M. Heynen, Beverwijk; A. M. Kok, Rin- negom; H. C. A. M. Kouwenhov'en, Wierin- gen; J. Langedijk, Wieringermeer; E. N. F, Pronk, IJmuiden; J. J. J. H. Riswick, Maas land; J. Rijk. Vlissingen; H. C. A. M. Roel- vink, Bleiswijk; C. Vis, Anna Pauiowna; H. N. M. Vreeswijk. Zwaagdijk. 60 jaar priester: 9 Oct.: J. M. Bogers, em.-past„ Roosendaal. 50 jaar priester; 12 Juni: Th. J. C. Asselbergs, Ginneken. 40 jaar priester: 25 Mei: G. C. M. Ver molen, Huybergen; A. C. J. M. Asselbergs, Breda; L. C. M. J. de Meulemeester, Hon- tenisse; 21 Dec.Mgr. P. R. A. Sweere, regent sem. Ypelaar; A. A. van Eekelen. Bergen op Zoom; P. M. Hack, Halsteren; H. J. F. Smet, Lepelstraat. 25 jaar priester; io Juni: A. A. Aussems, Effen; Th. H. v. d. Brule, Hul ten; A. P. Buyks, Sluis; J. G. D. Bongenaar, Roo sendaal; A. M. J. Melsen, Hontenisse; M. 108. Ja, en nu hen ik aan het eind van mijn verhaal gekomen. Natuurlijk is er sinds dien dag in de stad nog een mas sa gebeurd en ook met Woef, mijn hond, heb ik nog heel wat avonturen gehad. Maar geen avonturen meer zooals dit, dat ik je van stukje tot beetje heb verteld. Want toen ik op den avond van het groo te feest naar bed wilde gaan en ik tegen Woef, die in zijn mandje lag te slapen, zei: „En vertel me nu es, hoe vind je, dat alles is afgeloopen?" antwoordde hij al-- leen maar slaperig: „Woef, waf, woef!" En je kunt me gelooven of niet, maar hij heeft ook later nooit meer één woord tegen me gesproken. Hij niet en geen enkele andere hond of kat verder ook. Daarom heb ik me in de jaren, die volg- den, wel eens een keer afgevraagd, of het allemaal misschien nooit echt gebeurd was en ik het misschien maar had ge. droomd. Wie weet? In ieder geval, nu ben ik een groote man geworden en misschien zijn er wel onder jullie, die me kennen, want ik ben onderwijzer en sta in school voor de klas. En als we dier. kundeles hebben en ik vertel van den hond, dan pas ik er wel voor op met het verhaal aan te komen, dat ik hier in de krant heb neergeschreven. Omdat ieder een zegt, dat honden niet kunnen pra ten. En als iedereen het zegt, wel, dan moet ik. als onderwijzes, het toch zeker óók zeggen. Waar of niet? EINDE. Dr. A. C. Ramselaar, president klein seminarie Apeldoorn oud.hoofdverkenners, geestelijke, 'die 15 Augustus zijn zilveren priesterfeest viert C. Ooms, Breda; J- C. Oonincx, Heerle (N.-Br.) 50 jaar priester: 12 Juni: J. P. F. A. Janssen, Moergestel, J. A. van Lieshout, Acht, A. A. J. M. O'Reilly, Nijmegen, J. A. van der Vaart, Haps; 18 December: Dr. P. C. de Brouwer, Hilvarenbeek, N. W. van der Hagen, Boerdonk. 40 jaar priester: 25 Mei: J. M. A. M. Ar nold, Asten-Heusden, Mgr. prof. dr. Th. J. A. J. Goossens, Tilburg C. A. J. M\ van der Heijden, Beers, A. J. H. Manders, Boxtel, dr. A. A. JP. M. Mteuwese, Erp, A. J. van Rijswijk, Eerde, P. J. van der Wee, Aalst. 25 jaar priester; 10 Juni: L. C. van Ber. kei, Schaijk, J. P. van Besouw, Boxtel, P. J de Bree, Volkel, J. C. Brekeimans, Catwijk en Klein-Linden, F. A. M. Clercx, Hooge- loon, H. J. R. Goëtte, Winssen, K. D. J. Janssens, Tilburg, dr. W. G. C. Kerssema- kers, Bladel, J. P. J. van Loon, Beek-Ub- bergen, Th. J. de Louw, Uden, P. J. M. H. Mommersteeg, New York, E. B. Odemaere, Vlokhoven, P. H. Stevens, Kessel, G. C. A. J. Terhorst, Middelbeers, H. Th. van Wagen berg, Hulsel, A. H. P. C. van Weert, Ber- chem, dr. B. F. E. van Welie, Zeelst, J. H. Willenborg, Eerde. 60 .jaar priester: 26 Maart, J. H. L. Drummen, Sittard; P. J. L. Soöns, Maas tricht. 40 jaar priester: 16 Maart, J. J. Creusen, Gronsveld; J. H. J. Kerkbosch, Lottum; J. J. H. Knoops, Born; A. H. E. Lemmens, ScLimmert; G. J. H. Lenders, Hoensbroek; J. A. Peeters, Afferden; J. Peters, Beme- len; G. A. Stassen, Geulle;; W. J. II. Theelen, Spekhoizerheide. 25 .jaar prjester: i. April; J M. Bergmans, Grathem; P. J. A. Eggelen, Swolgen; M. J. A. D. van Eijs, Weert; J. F. M. H. Eiissen. Lutterade; P. J. Feron, Montfort; P. E. Frissen, Slenaken; H. C. Grooten, Gracht- Spekholzerheide; J. j. Helgers, Nutn; M. E G. A. Hor.6e, Roermond; J. W. H. Jans sen, spaubeek; W. J. Mulders, Oost-Maar land; P. j. van Oppen, Molenberg-Heerlen; W. Rolkens, Roermond; J. H. M. E. Rosier, Roermond; P. J. J. Terpoorten, Mheer; S. Th. Tijssera, Horst-Meterik; A. H. H. J. Zuijlen, Weert. 40 jaar priester: li Aug.; Drs. Lect. Theod. Vlaar, Prior Venlo; Lib. Snijders, Culemborg; Al. Abels, Eindhoven. 25 jaar priester; 15 Aug.: Manc. Agasl, Amsterdam; Lec. Rog. Gerritsen, Amster dam. 25 jaar Professiefeest; 3 Mei; Br. S. Nij- boer, Witmaxsum; 15 Sept.: Drs. Lect. Alb. Roos, Witmarsum; 4 Sept.: Dr. Lect. G. Meijknecht, Eindhoven; Lamb. Gielen, Bolivia; 27 Oct.: Eug. Ruijs, A'dam; P. van den Nieuwenhuijzen, Utrecht. 25 jaar kl°oster; 5 April: Br. Hub. v. d. Linden, Utrecht. St. Adelbertus-Priorij, Egmond-Binnen 25 jaar priester: 25 Juni; Dom Adelber- tus Ruys O.S.B. 25 jaar geprofest; 18 April; Dom Joh Bapt. de Glas O.S.B. St. Paulus Abdij, Oosterhout. 25 jaar priester: 10 Juni Dom Aug. Ca- ron. 25 jaar professie; 8 Dcc. Dom Carolus Coebergh, br. Martinus Ruys, 25 Mei br. Petrus van Oppenraay. 1947 géén klooster jubilea. 50 .jaar klooster: 6 Oct. A. Ulleman, Zenderen. 40 jaar klooster: 30 Sept.: F. Duyndam, Zenderen; p. van de Ven, Zenderen; Br. D. van Rossum, Nijmegen. 25 jaar klooster: 18 Sept. Dr. A. Nolte, provinciaal, Nijmegen (Javastr. 104); A. v. Eijswijck, Ass.-Prov., Zenderen; A. van Benten, Zenderen; A. Groeneveld, Mit- cbam, Australië; Drs. T. NoOrdermeer, oss. 40 jaar priester; 25 Mei, L. Braakhuis, Zen deren. 25 jaar priester: 15 Aug.. C. van der Poel, Aalsmeer. Jubilea van Hollandsclie Paters, belioorend tot de Braziliaansclie provincie. 50 jaar klooster; 6 Oct., C. Mulderman, Proc. en Custos Provinciae, Rio de Janeiro. 25 jaar Priester: 6 Aug., B. Blenke, Pro vinciaal, Sao Paulo; B. Dissel, Mogi das Cruzes; P. van Helvoort, Capim Branco (Paracatu); M. Jonkers, Sao Romao (Pa- racatu) 40 jaar priester: 25 Mei: Hoogeerw. Vader Dom Alfonsus van Kalken en pater An- tonius R'ooijers. 40 jaar priester; 1 Dec.; Guido Men- zenbach, Diepenveen. 25 jaar Professie; 22 Nov. Br. Th. Mees 50 jaar priester: 11 Maart: M. Houtmor- tels, venlo. 40 j. priester (11 Augustus) St. van den Broek, Nijmegen; R. Bührs, Curagao; Lect. St. Deenen, Zwolle; M. Schuurman, Langenboom; (1 December) dr. C. van Benthem, Amsterdam. 25 j. priester (1 April) E. Vermeulen, Neerbosch; (15 Aug.) G. Busch, Huissen; A. Koenen, Hawkesyard Engeland; dr. E. van der Meer, Amsterdam; A. Meijer, Huissen; A. Oorsprong, Tiel. 70 j. geprofest (23 Sept.) R. Kellen- donk, Neerbosch. 50 J- geprofest (23 Sept.) I. van Gent, Goorne; B. Nauta, Amsterdam; dr. A. Preller, Nijmegen. 40 j. geprofest (23 Sept.) R. Hofhuis, Curacao; G. Perquin, Nijmegen: F. Sas sen, Zwolle; Mag. C. Suermondt, Roone; drs. B. Witte, Neerbosch. 25 j. geprofest (7 Maart) H. Penninx, Curagao; (23 Sept.) C. Brouwer, Neer bosch; P. Elie, Curacao; B. van den Id- sert, Amsterdam; M.'Latoer, Curacao; C. van Looij, Curagao; F. van Rijn,' Neer bosch; L. Terstegen, Zwolle; C. van de Ven, Schiedam. Broeders 40 J. geprofest (7 Juli) Br. Canisius Nicolai, Nijmegen. 25 j. geprofest (23 Sept.) Br. Constan- tius Jegen, Nijmegen. 25 jaar priester; 10 Juni: Z. H. Exc. Mgr. Jac. Pessers, Apostolisch Vicaris van Ned. Timor. 8 Dec.: E. Lampe, Teterin- gen; J. Rutten, Teteringen; H. Veldman, Teteringen; J. Fliervoet, Kerkrade; G. v. Velzen, Endeh, Flores; J. Donkers, Alexishafen bij Madang, New Guinea, Australië. 50 jaar Jezuiet: 10 Mei: Br. G. Schijen, Den Haag; 26 Sept.: V. Esser, Nijmegen; G.' Gorris, Nijmegen; W. Kemper, Amster dam; G. Swagemakers, Nijmegen; Br. A. Tangelder, Amsterdam. 25 jaar Jezuiet: 7 Sept.; H. Bastiaanse, Batavia; Jos. Creyghton, Amsterdam; Th. Kouwenhoven, Den Haag; P. Schvader, Amsterdam; R. van Thiel, Amsterdam: C. Verhaar, Meester-Cornelis (Java); 28 Dec.: Br. F. Kuijpers, Groningen. 50 jaar priester: 26 Aug.; II. Schulinck, Den Haag. 40 jaar priester; 26 Aug.; L. Bonnike, Utrecht; F. v. Hoeck, Mariëndaal (Grave); M. Wijsen, Nijmegen. 25 jaar priester: 29 Jan.: J. Bak, Nijme gen; P. de Bruin, Maastricht; W. Goll, Groningen; A. HUlsetoosch, Groningen; P. Lodders, Den Haag; A. Minderop, Am- Roman op een Waddeneiland «ij „Kay, daar zijn ze," riep zij uit. „Heb ik 't je niet gezegd? Nou komen ze met dikke knuppels, Uwe Tonner, Tewes, Hin. riksen, de oude Rickmers, kapitein Dohse! O hemel, Kay, ze willen jou spreken, maar ga d'r niet uit, verberg je!" Kay stond op, zijn oogen fonkelden. „Verbergen? O nee! Harm, laad de zeehondenbuks en kom me achterop." Hij trad de vijf eilandbewoners in de gang tegemoet. „Wat willen jullie van mij?" Uwe Tonner, breed, forsch en weldoor voed, schoof zich met 'n dreigend gebaar tusschen de anderen naar voren. Een korte poos nam hij den visscher nijdig op. Teen rekte hij zijn gestalte en haalde uit zijn zak de krant, die Harm Ehlers daags te voren aan den kapitein had moeten brengen. „Jij hebt in dit blad over Hallig Hohne en den strandvoogd geschreven," zei hij met ijzige stem. „Je beweert daarin, dat mi n vader zijn ambt misbruikt en dat wü allemaal niks zouden doen tegen de vloedschade; we laten het eiland onder komen en in plaats van onze taak te verrichten houden we ons met duistere zaken op. Hoe kom je daar aan?" Kay lachte spottend. „Omdat het er zoo voorstaat en ik van jullie geknoei dubbel en dwars genoeg heb!" antwoordde hij scherp. „Zoo, bewijs dat eens! En direct!" „Buiten kun je de bewijzen zien," ging Kay op denzelfden toon voort. „In geen jaren is er iets gedaan aan het strand en aan de oeverbevestigingen. De ver woestingen van den laatsten stormvloed zijn nog niet eens opgeruimd. De kleine Hallig wordt vrijwel weerloos aan de knagende golven overgelaten. Klopt dat soms niet? Heeft de schout en strand voogd ook maar het minste gedaan om zijn plichten na te komen? En hebben jullie, jij, de zoon van den strandvoogd, en jullie, eilanders, allemaal, hebben jul lie ooit Iets te berde gebracht tegen die lichtvaardigheid en gewetenloosheid?" Brommend verzetten de mannen zich tegen die woorden. Nu richtte Kay zich tegen den ouden Dohse: „Ja, werkelijk, kap'tein, jij hebt ge protesteerd tegen het plichtsverzuim van den ouden Eike. Jij hebt bij de autoritei ten bezwaren ingediend, nietwaar? En jij hebt mij zelf op deze toestanden attent gemaakt, waar of niet?" „H'm, Kay!" stotterde de zeerob en hij verschool zich achter de anderen. „Maar nu sta je daar, kap'tein en je hebt van dat alles niks gezegd, hè? Ke rel, cchaam jij je niet?" „Onzin, laat dien ouwen man met rust! Ons heb je antwoord te geven, mij!" schreeuwde Uwe Tonner kwaad „Wat zijn dat voor duistere zaken, waar wij ons mee afgeven? Spreek op!" „Tonner," riep Kay en hij boorde zijn oogen in die van den strandvoogdszoon, „vraag dat jezelf! Geen mensch weet beter dan jij, wat hier voor schandelijke dingen worden uitgehaald!" „Hebben jullie dat gehoord?" riep Ton ner, om zich heen ziende. Hij knarste luid met de tanden. „Lasteraar, die je bent! En nou moet je eens luisteren. Op Hallig Hohne was er rust en orde, zoo lang jij ergens in de stad den luilak uit hing. Pas, toen jij hier weer opdook, liep 't mis. Jij was 't, die fatsoenlijke lui schaamteloos onder verdenking van strandroof bracht. Jij plaatste je tus schen Paulsen en mij. tusschen den ouden kapitein en Alma Thiessen, tusschen Hein Lührs en de schilderes. Gesa Lührs bracht jij het hoofd op hol en inmiddels ontvoerde je Helke Paulsen bij nacht en onty naar het vasteland. Zoo heb jij bijna in alle huizen haat en tweedracht gesticht. Ook die geschiedenis met Jens Rickmers heb jij op je geweten. Je fin geerde zelfs een moordaanslag op jezelf, hond die je bent, om van je concurrent Hein Lührs af te komen. En nu stook je ook nog in de kranten de autoriteiten tegen ons op; jij verkondigt met je eigen wijze gezicht, dat de eilanden niets dan negorijen zijn, die beter kunnen verdwij nen; ze moéten maar marschland van 't wad maken en ons het brood uit den mond stooten, hèMaar nou is de maat vol, mannetje, wij zijn 't zat versta je? Pak je bullen en verdwijn! 't Zit ons tot hier, wij verdragen jou schoftenstreken niet langer! Vooruit ver dwijn van het eiland, jij, schobbejak!" Kay had den valschen aanklager rustig laten uitspreken. Hij was uiterlijk kalm gebleven en had roerloos dien stroom van haat en verachting over zich heen laten gaan. Maar nu schoot hij eensklaps uit zijn slof: „Net zoo je zegt, 't zit me tot hier, de maat Is vol!" En onder die woor den stiet hij Uwe Tonner tweemaal ach tereen met alle kracht zijn vuist in het gezicht. De zoon van den strandvoogd tuimelde achteruit. Het bloed liep hem uit neus en mond. Kreunend leunde hy een oogenblik op den arm van zijn knecht. Maar toen richtte hij zich weer op en schreeuwde in zinnelooze woede; „Voor uit! D'r op los! Slaat hem dood!" Op zqn verdediging verdacht week Kay naar de keukendeur terug. Een knuppel bonsde, vlak langs zijn hoofd heen, tegen den muur. Toen, in deze seconden van het hoogste gevaar, waarin de opgehitste razende mannen met stokken, steenen en yzeren staven op hem indrongen, werd plotseling de deur van de keuken open gerukt. „Halt! Achteruit! Wie mijn baas aan raakt schiet ik door zijn body!" Het was Harm Ehlers, die dit uitbrul de. Hij stond eensklaps naast Kay Möller en richtte de geladen zeehondenbuks op de mannen. Plotseling verstomde het lawaai. Kapi tein Dohse, die aan den aanval niet meegedaan had, haastte zich naar buiten. De anderen lieten de opgeheven handen zinken, drongen op elkaar en staarden verbluft in den dreigenden geweerloop. Kay zag de veranderde situatie en hij moest er bijna om lachen, zoo beteuterd als de gezichten tegenover hem nu leken. Met een snelle beweging nam hij zijn stuurman het geweer uit de handen. „Ziezoo", zei hij na 'n poos, „nu zou ik jullie allemaal wegens huisvredebreuk en poging tot doodslag achter de tralies kunnen brengen. Maar dat zou me spij ten van Steffen Hinriksen, kapitein Dohse en den ouden Rickmersik weet, dat zij enkel opgestookt zijn en tijdelijk hun verstand kwijt zijn. Zij zul len nu wel tot nadenken komen en zich over hun dwaasheid schamen. sterdam; C. Minderop, Amsterdam; P. Theunissen,, Rotterdam; 1 April: J. van Heugten, Amsterdam; P. Heymeijer, Nijme gen; 10 Aug.: S. Beekman, Semarang (Java); A. Bergefurt, Den Haag; E. Huf- fer. Nijmegen; M. Kusters, Meester-Cor nelis (Java); A. van Mieghem, Vught; Jos. Kurris, Nijmegen; J. Rubbens, Nijme gen; Si Tromp, Rome; A. van Zeelst, Am sterdam; 4 Oct.; W. Creutz Lechleitner, Houthem (L.) 50 jaar klooster: 13 Maart Br. Fr. v. d. B'iggelaar, St. Agatha. 40 jaar klooster; 2 Aug. Br. P. v. Doren, Rome. 25 jaar klooster; 28 Aug. C. v. Lans, Uden, J. Blommestein, Amerika, J. Dijk- mans, Congo, A. Piets, Java, M.- v. d. Elzen en J. Rijnja, België, 16 Sept. Br. A. v. V'eghel, Uden. 25 jaar Priester: 23 Deo. M. Nillesen, Rotterdam. 60 jaar klooster: 30 Sept.; hoogeerw heer Henri Romans, ass. algem. Overste, ^"scMaar klo»ster: 6 Sept.: Z. H. Exc. Mgr Eugenius Lebouille, Bisschop van Yung- oingfu (China); 7 Sept.; Jac. Reijnen, crud-missionaris van China, Helden-Pan- ringen. 60 jaar klooster: 17 Sept. P. Marcus, Han del. 50 jaar priester: 12 Juni P. Bemardus, Tilburg. 50 jaar klooster: 3 Oct.: P. Salesius. Til burg, P. Raynerius, Bratislava, P. Joseph, 's-Hertogenbosch, P. Romanus, 's Hertogen bosch, P. Bavo, Pontianak, P. Macarius, Handel,' P. Josaphat, Helmond. P. Electus, Tilburg, P. Samuël, Handel, P. Rumoldus, Tilburg, P. Salvator, Sambas (Borneo). 25 jaar priester: 1 April: p. Paulus, 's Her togenbosch, P. Lucius, Voorschoten, P. Xa- verius, Udenhout, P. Jesualdus, Tilburg. 25 jaar klooster: 7 Sept.: P. Hildcbrandus Handel, P. Donatus, Pontianak, P. Zeno Voorschoten, P. Maurus, Helmond. P. We- renfridus, Breda. P. Redemptus, Udenhout P. Melchior, Rotterdam, P. Rogatianus Voorschoten; 14 Mei: Br. Chrysogonus, Nij megen, Br. Gorgonius, Nijmegen, 15 Juni; Br. Gordianus en Br. Epimachus, Helmond 23 Juni; Br. Desideratus, Amsterdam, 7 Oct.: Br. Agapitus, Breda, li Nov.: Br. Avellinus, Njaroemkop (Borneo). 60 jaar klooster: I. Trienekens en T. de Graaf, Weert. 50 jaar klooster: F. van Liempt, Brazilië, R. van Oerle, Megen, S. Smitz, Leiden, H. Caminda Nijmegen. 25 jaar klooster: S. van Rossum, China, E. Bruna, Drachten, C. van Lieshout, Haar lem, C. Janszen, Britsch-Indië, H. Veldman, Venray, A. Swinkels, China, M. Lunter, Java, A. van Leeuwen, Minister Provinci aal, Weert, O. Rijnier, Brazilië, Th. Nohten- boom, Noorwegen, G. Peerdeman, Franeker, P. Voestermans, Britsch-Indië, A. Meerman, Britsch-Indië, de broeders L. Nijrolder. J. van Zijl, G. Baakman, E. Lunter, in Bra zilië de br. L. Stoffels, L. Kloppenburg en D. Staaks. 50 jaar priester: B. Hoefnagels, Maas tricht, G. Bruekers, Roggel, M\ Tiesselinck, Brazilië, G. Notmeyer, Bleijerheide, W. v. d. Boezem, Maastricht, M. van der Kooij, Woerden. 40 jaar priester: C. Peeters, Vorden, M. Schilte, China, Th. Emonds, Brazilië, G. Wismans, China. 25 jaar priester: P. Maarschalkerweerd, Rome, F. Huissen, Ammerzoden, M. Rein- ders, Vragender, W. Janssen, Vorden, C. van de Westelaken, China, P. Teepe, Java, H. Ariaens, Java, R. Vlackx, Vlodrop, B. van der Werf, Haarlem, D. Pemot, Alverna, P. Polman, Alverna. 25 jaar priester: 8 Jan.: L. Kengen; 9 Juli: F. Kooien, J. Lemmens, W. van Lieshout, J. ten Have; 30 Dec.: J. Verha gen. 25 .jaar priester: 15 Juli W. L. H. Es- senberg, Tabora: F. G. A. Verbeek, Bu- koba; J. J. R'omme, Belg. Congo. 50 j»ar broeder: lg April: Br. Bóniface (Ant. Stootman) 's Heerenberg. 25 jaar broeder; 16 April Br. Géréon (Jac. de Groot) Ruanda. 1 Nov. Br. Za- charie (Lamb. v. d. Weijst) Bamalo; Br. Isaac (P. N. van Loenhout) België; Br. Fidéle (Theuwissen Petr.) Noord Afrika. 2,5 jaar priester; 26 Juli: J. v. d. Steegt, Amsterdam; C. Honout, Amsterdam. 25 jaar klooster; 4 Oct. J. van Doornik, Kaatsheuvel; J. Stroosnijder, Amsterdam. 50 .jaar priester; 11 Juli H. Nollen, Ra- baul. 40 jaar priester; 4 Aug. J. Zandvliet, ass. generaal te Rome, Theod. Rateland, Drie- huis-Velsera, Adr. v. Iersel, Brazilië, Adr. v. Croonenburg, Tilburg, Ev. Rijken, Stein. 25 jaar Priester; 26 Maart Ant. Vïnke- steyn, Tilburg, 15 Aug. N. Verhoeven, Til burg, J. Vollenberg, Eindhoven, C. Tim- mermann, Eindhoven, J. Trienekens, Phi lippijnen, Adr. v. Baar, Driehuis-Velsen, Jac. Duray, Batavia. 40 jaar geprofest: 4 Oct. J. Geerts. Bra. zilie, 19 Maart Br. Andr. Franssen, Rome, 1 Mei Br. W. Nieuwenhuizen, Tilb., Br. H. Bogaers, Rome, 8 Dec. H. van Haren, Ned. N. Guinea, Br. J. Schippers. Stein (L.), Br. G. Tesselaar, Philippijnen, Br. H. Kamer beek, Ned. N. Guinea. 25 jaar geprofest: 21 Sept. K. Bedaux, Ned. N. Guinea, Herm. B'röcker, Celebes, K. van Oers, Java. op vacantie Tilburg, 8 Sept. Br. W. van Baast, Brazilië, Br. Barth Opdam, Philippijnen. 60 .jaar priester: 24 Sept.; C. vi d. Bie- sen, Engeland. 50 jaar priester: 19 Maart: E. Bruning, N. Zeeland; 18 Juli C. Looman, Huizo Vrijland; W. v. 't Westeinde, Huize Vrij land; A. Willéms, Huize Vrijland. 40 jaar priester;' 21 Sept. A. Rijk, Phi- Pieck, Beesd Gld. 25 jaar priester: 16 Juli L. Puylaert, Ki- Op initiatief van den personeelraad wordt bij deN.V. Nederlandsche Spoor wegen een fonds gevormd, waaruit be gaafde kinderen van personeelsleden zullen kunnen putten, wanneer zij zulks voor studiedoeleinden behoeven. De mid delen voor dit fonds zullen vooralsnog worden geput uit bijdragen van het per soneel en donaties. Op zijn afscheids bijeenkomst gisteren in Tivoli, te Utrecht, heeft ir. Hupkes goedgevonden, dat het fonds den naam van President Hupkesfonds zal dragen. sumu, G. Spierings, Oeganda, 8 Dec. R. Greiteman, Philippijnen. 40 .jaar Priester: 14 Juli J. van Uden, Boxtel 20 Oct. E. de Wit, Capelle N.-B'r. 40 jaar klooster: 8 Sept. J, Michels, Schijndel, P. van Uden, Boxtel, C. de Brouwer, Hilvarenbsek, H. Verberne, So meren; 20 Mei Br. P. Geelen, Arcen, 24 Dec. H. v. d. Aker, Boxtel. 25 jaar klooster: 8 Sept. Br. C. Maen- hout, Graauw Zl. 50 jaar professie: 15 Aug. J. Houben, Breust-Eysden. 25 jaar pfiester: 10 Juni A. Welters, Hoensbroek, G. Kuypers, Mozambique, op vacantie te Kerkrade, J. Habraken, Leenhof Schaesberg. 25 jaar professie: 15 Aug. M. Pieters, Co lumbia, J. Sparla, Meerssen, A. Cuypers, Vaupèz, Columbia, J. Meels, Leuven (B.). 30 Maart br. Canisius (W. van den Ordel), Schimmert, 4 Oct. br. Remaclus (A. Rous seau), Hoensbroek. 50 jaar klooster 3 April Br. W. Beckers. 25 jaair geprofest; 10 Sept.; pater Fi- delis (J. Moonen) Maria-Hoop (Echt); pater Bernardus (A. Thijssen) Engeland; Br. Isidorus (A. v. Damme) Haastrecht. 40 Jaar priester: 25 Mei; Pater Evarist (A. Kuypers) Varna, Bulgarije: 29 Dec.: pater Fabianus (P. Knoben) Bulgarije. 25 jaar priester; 27 Aug.; Z. H. Exc. Mgr. B. G. Hilhorst, Apost. vicaris van Bagamoyo (Britsch Oost-.Afrika)resi- deerend te Morogoro; B. G. de Lange, Gemert; J. de Rooij, Gemert. 25 jaar klooster; 3 Oct. Steph. Vissers, Gemert. 26 Oct. Br. Renatus van Tol, Belg. Congo. 40 jaar professie: 21 April pater Th. Her- ckenrath, Hawaii. 25 jaar professie: 25 Sept. S. Mooy, Bra zilië, W. Sparidans, Ginneken, A. van de Ven, Lissabon, M. Heijsters, Braine-le- Comte. B., br. H. van Ruiten, Brazilië. 40 jaar priester: 25 Aug. R. Freuljcn, Coudewater. 25 jaar priester: 25 Juli R. Gruntjes, Valkenburg. 40 jaar priester; 16 Maart: Jos. Stap pers, Stevensbeek. 25 jaar priester: 11 Maart: H. Gelens, Stevensbeek; J. van Heumen, Montevideo; 15 April: C. de Krom, Baarlo. 50 jaar geprofest; 15 Aug.: Br. Maria (Plugers) Brussel. 40 jaar geprofest 21 Nov.: Br. Willibror- dus (Nijhef) Stevensbeek. 25 jaar geprofest: 19 Maart: Br. Sige- bertus (Kortekaas) Stevensbeek; 1 Mei: Br. Sigefridus (De Goey) Baarlo. 50 jaar klooster: l Oct. J. Limpens, Bra zilië. 40 .jaar klooste»-: 21 Dec, A. Stootmans Westerbeek. 25 jaar klooster: 2 Febr. Br. Josephus E'osch B'rouwhuis, Br. Vincentius v. Heve lingen, Sumatra, 8 Sept. C. Hofman, Lies. boscL, N. Hoogeboom, Sumatra. W. ten Vaarwerk, Helden, W. Oeers, Liesbosch, H. Coolen, Maastricht, G. de Jong, rector Hel mond, Br. Gabriël Knirim, Sumatra. 25 jaar Priester: H. Graat, pastoor te Scmerern-Heide, H. de Groot, Bergen op Zoom, C. Diemeer, Congo, A. Wijnhoven, Brazilië, J. Rossaert, Asten, lo Juni J. Corver, Amsterdam, N. Bos, 's-Gravenhage. 50 jaar geprofest: 29 Sept.; M. Wol, Reet. Rotterdam; A. Philippona, 'sHertogen- bosch; P. Sterck, Juiz-de-Fora (Braz.); H. Zeg, Juiz-de-Fora (Braz.). 25 jaar geprofest; 29 Sept.; L, Weitman, Paramaribo (Sur.)Th. de Witte, Parama ribo (Sur.); Adr. de Groot, Paramaribo (Sur.); J B. v. Gassel, Reet. 'sHertogen- bosch; Adr. Versteege, Sup. Glanerbrug; Fr. Wijnands, R.-Huis. Bergen. 25 jaar priester: 11 Jan.: A. Paschool, Congoschas do Campo (Braz.); Th. Weer- destein, Floresta (Braz.); L. Buijs, Amster dam; A. van Moorsel, Roosendaal; 4 Oct.; H. Smithuis, Floresta (Braz.); M. Verstee- gen, Glanerbrug; H v. der Meulen, Reet. Wittem; P. Eijkemans, Amsterdam; J. B. Moonen, Roermond. Cisterciënser Abdij O. L. Vrouw Onbevl. Ontvangen, Tegelen (L.) 4» jaar priester: 21 Dec. G. Timme. 25 jaar priester: 1 April V. Barman. 40 jaar Professie: 28 Oct. Br. P. de Jong. 25 'jaar Kloosterf. 8 Dec. H. Holken, Br. I. van Zijl. 40 jaar priester: 30 Nov. S. van Beek, A. van Dam, 21 Dec. A. Bus. 40 jaar gekleed: 19 Mel Br. A. Reimus. 25 jaar gekleed: 19 Oct. N. Pas, 6 Juli A. Bussels, 6 Sept. R. Huf. Dinsdag HILVERSUM II 415 M. 15.00 Vrouw 16.00 Zonnebloem 16.50 Vuurduivel 16.45 Kamermuziek 17.15 Kwartet 17.45 Orkest 18.15 Sport 18.30 Bruce Lowe 18.50 Als ik slapen ga 19.00 Nieuws 19.15 Jeugd 20.00 Nieuws 20.05 Gewone man 20.15 Gram. 1 2200 Nieuws 22.15 Jaarrevue 22 L Reportage 23.45 Gram. 23.50 Gram. 0.05 Toespraak 0.15 Gram. 0.30 Lezing 0.45 Groeten aan zeevarenden. HILVERSUM I 301 M. 15.00 Lez. 15.15 Gram. 15.30 Trio 16.15 Debussyprogr. 16.40 Jeugd 17.00 Strijkkwartet 17.45 Rijk overzee 18.00 Ned. Strijdkr. 19.00 Kerkd. 20.00 Lezing 21.00 Lezing 21.15 Skymasters 22.15 Lezing 23.15 Nieuws 23.30 Gram. 23.45 Toe spraak 24.00 Gram. 0.30 Repor tage 1.00 Groeten aan zeevarenden.. GOLFLENGTENWISSELING Met ingang van Woensdag l Jan. zal de K. R. O. wederom te beluiste ren zijn op golflengte 301 M. Hilver sum Woensdag HILVERSUM II 415 M. 8.00 Nieuws 8.15 Hoogmis 9.30 Nieuws 9.45 ram. 10.00 Kerkd. 11.30 Gram 11.55 Koor 12.40 Lezing 13-00 Nieuws 13.15 Gram. 14.00 Dolf van der Linden 14.45 Declamatie 15.00 Cantate 15.36 Kwintet 16.00 Jeugd 16.45 Con cert 17.45 Orgelconcert 18.00 Ned. Strijdkr. 19.00 Gram. 19.15 Lezing 19 30 Nieuws 9.45 K.N.M I. 19(48 "Gram. 20.15 Koor 21 15 Rad. Philh. ork. 22.15 Actueel ge luid 22.30 Gram. 22.45 Avond- overd. 23.00 Nieuws 23.15 Gram HILVERSUM I 301 M. 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 9.30 OTgel- spel 10.00 Morgenw. 10.20 Regen boog 11.00 Lezing 11.15 Strijk kwartet 12.00 Gram. 12.30 Orkest 14.00 Jeugd 15.00 Hoorspel 15.30 Koor 16.15 Millersextet 16.40 Voordr. 17.10 Radiogesprek ken 17.45 Lezing 18.00 Nieuws 18.15 Gram. 18.45 Nieuwjaarsgr. 19.30 Lez. 20.00 Nieuws 20.05 Radiofantasie 21.15 Sextet 21.50 Hoorspel 22.40 Gram 23.00 Nieuws 23.15 Gram. Donderdag HILVERSUM I 301 M. 7.00 Nieuws 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Morgengeb. 7.45 Gram. 8 00 Nieuws 8.15 Ochtendconcert 8.45 Gram. 9.00 Vrouwenspiegel 9.05 Gram 9.45 Kleuters 10.00 Gram. 10.15 Morgend. 10.45 Gram. 11.00 zonnebloem 11.45 Familieber. 12.03 Vioolrecital 12.30 Lunch concert 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws 13.45 Vrouw 14.00 Cin derella 14.40 Causerie 15.00 Gram. 16.00 Bijbell. 16.45 Cellorecitel 17.15 Travellers 18.00 Voordr. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws 19.15 Gram. 19.25 Lezing 19.45 Reg. voorl. 20.00 Nieuws 20.05 K. N. M. I.20.08 Gram. 22.00 Nieuws 22.15 Actueel" geluid 22.30 Gram. 22.45 Avondoverd. 23.00 Zang en piano 22.35 Gram. HILVERSUM II 415 M. 7.00 Nieuws 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws 3.15 Voordr. 8.20 Gram. 9.15 Morgenw. 930 Waterst. 9.50 Gram. 10.30 Vrouw 10.35 Gram. 10.50 Kleu ters 11.00 Jett Cantor 1209 pianorec. 12.35 p. Palla oirg. 13-0° Nieuws 13.15 Metropole orkest 13.45 Gram. 14.00 Vrouw 14.20 Zangrecital 15.00 Zieken en gezon den 15.20 Gram. 16.10 Camera 17.00 Kaleidoscoop 17.20 Lezmg 17.30 Gram. 17.50 Rijk overzee 18.00 Nieuws 18.15 Skymasters 18.45 Sport 19.00 Nu naar bed -- 19.05 Piano 20.00 Nieuws 20.1» Rad. Philh. Ork. 21-05 Voordr. 22.15 Renovaseptet 22.45 Lezing_ 23.00 Nieuws 23.15 Gram. 23.3" Hoogste tijd 23.45 Gram.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 4