«fff Use**8 -jij s *H BRACHT Noord en Zuid weer vereend! 24 Augustus heropende Prins Bernhard de herstelde Moerdijkbrug. De belangrijkste onzer bruggen werd in korten tijd weer dienstbaar gemaakt 15 September is Mgr. dr. G. C. van Noort, oud- Deken van Amsterdam, overleden. Het stof felijk overschot van Mgr. v. Noort, opgebaard in de kapel van St. Donatus te Amsterdam Links: De zitting der U.N.O., de organisatie der Veree- nigde Volkeren, op 10 Ja nuari in Central Hall te Londen geopend. Een op name tijdens de redevoering van Clement Attlee De ontploffing onder water van de atoombom in de lagune van Bikini op 25 Juli. Men ziet op de foto den massalen water-, en rookpaddenstoel die uit de zee opstijgt 8 Mei kwam Winston Churchill naar ons land en werd overal door een enthousiast juichende bevolking be. groet. Churchill begroet de menigte op origtheele wijze 2 Juli werd het Kabinet samen gesteld. Dr. l~ J. M. Beel, minis ter-president en minister van Binnenlamdsche Zaken Triomf van het Mirakelsacrament. De meest grandioze hulde werd op Zondag 23 Juni gebracht in het Stadion bij het pontificaal sluitingslof, gecelebreerd door Z. H. Exc. Mgr. P. Giobbe, bij gelegenheid van het zesde eeuwfeest van het Mirakel van Amsterdam Onze Aartsbisschop met purper bekleed op 28 Februari. Z. Em. Joannes Kardinaal de Jong op zijn troon, in het priesterkoor der kathedraal te Utrecht, nadat hem de bonnet was overhandigd Drie verkiezingen in één jaar! Tweede Kamer-, Staten, en Gemeenteraadsver. ieiezinaen lokten weer als voorheen talrijke nieuwsgierigen naar de kranten wijken om de uitslagen te vernemen Rechts boven: De „Willem Barendsz" is 27 October uit de Amsterdamsche haven vertrokken ter wal- vischvangst in het gebied van de Zuidpool Rechts: De slotacte te Neuren berg. Een overzicht van de rechtszaal van het Internationaal Militair Gerechtshof te Neuren berg op Maandag 30 September, toen het schuldig of „onschul dig" over de Nazi-leiders werd uitgesproken. Links boven: de president Lord Lawrence. Rechts boven: Hermann Göring Op 7 October stortte een militair vliegtuig op een school te Apeldoorn neer, waarbij talrijke scholieren werden gedood. De foto doet ons de tragiek van dit onheil goed beseffen De groote sluis te IJmuiden werd 18 Juli weer in dienst gesteld. Het eer ste schip dat geschut werd was de „Oranje", dat, na zes jaar als hos pitaalschip voor de Geallieerden te hebben dienst gedaan, de thuishaven weer kon bereiken Vliegtuigramp op Schiphol 14 November. Het totaal vernielde vliegtuig. Bij deze ramp kwamen zes-en-twmtig personen om het leven John Lewis, de Amerikaansche sta kingsleider, stond in het brandpunt der belangstelling van de geheele wereld 10 December: de Regeering aanvaardt accoord van Linggadjati. Een overzicht tijdens de bijeenkomst van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, terwijl de minister van overzeesche gebiedsdeelen mr. J. A- Jonkman zijn historische verklaring aflegt. Boven: De Commis sie-Generaal voor Nederl. Indië: v. L n. r. de heeren M. J. M. van Polo prof. ir. W. Schermerhorn, F. de Boer en minister mr. J. A. Jonkman Veldmaarschalk Smuts bracht in October een bezoek aan ons land. Bij zijn aankomst in Zeeland, den geboortegrond van zijn voor. ouders, bracht een Zeeuwsch boe- renkoor hem een zanghulcte ijd100 jaar in Amsterdam. Een overzicht e plechtige H. Mis, die op 28 Juni in de Mozes en Adronkerk werd opgedragen Zuster Adolphina DierkxJ en 28 andere martelaren uit den Boksersopstandzalig verklaard op 24 November. Tgdens de plechtigheid van de zaligverklaring

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1946 | | pagina 8