Bruneel-Debruycker winnen de zesdaagsche Parijs nog eenige weken zonder kranten Debatten over groentenvoorziening in de Tweede Kamer TIM TUIMEL EN HET SPOOH mmsn LZ30TTGERING 'ASPRO i Puntenvoorsprong op Schalte-Boeyen Wij luisteren naar Niemeijers r MOT SPAARNE - THEATER OPROEP NETTE MEISJES BEKWAME SORTEERDERS AANK. MANNEL. OF VB. KANTOORBEDIENDE INBOEDEL KOFFIE VEILEN DONDERDAG 27 FEBR- VRIJDAG 21 FEBRUARI 1947 PAGINA 4: Nieuw offensief ENGELAND-EUROPA Het continentale elftal OM DE ENGELSCHE CUP EEN ANDER GELUID UIT AUSTRALIË Weer per tram naar Volendam Amsterd. Conservatorium Barre hongersnood in Roemenië Poolsche paarden in Rotterdam Door electrischen stroom gedood Sovjet-Unie maakt begrooting Begint Sovjet-dïplomatie een tegen-offensief? DRIEMAAL DE DOODSTRAF C.V. Blesgraaf's Expeditiebedrijf den geheelen dag gesloten Sluiting Gemeentelijke instellingen te Haarlem KUN JE NOG ZINGEN, ZING DAN MEE Prijs f 2.90 W. Alphenaar Hooi, stroo, houtwol, turfmolm Als hoofdfilm: DE 13e GAST DE SCHRIK DER BANDIETEN De R.K. Industrie- en Huishoudschool te Haarlem zal wegens kolengebrek tot nadere aankondiging GESLOTEN ZIJN. MEUBELTOONKAMER direct van fabriek Wacht nu even met die zooveel- ste sigaret - en neem in de plaats daarvan een VENCO-peper- munt! Zoo heerlijk koel en frisch in de mond - heusch, peper munt is echt opwekkend - en veel gezonder I 17" Hondenliefhebbers clubmaich v. rashonden MOSCOVISCH-TAARTEN VERWARMINGSINSTALLATIE 1e Interne Bedrijfsorganisatie 2e Moderne Bedrijfsadministratie WEET U Fa. M. C. HOOLF GAZELLE TRANSPORTFIETS 5 P.K. ELECTRA MOTOR Handel en reparatie van alle weegwerktuigen kantoorbediende Leerling winkeljuffrouw SCHAPENWOL Gevraagd op groot fabriekskantoor MANNELIJKE JONGSTE BEDIENDE leeftijd 1516 jaar. Brieven met volledige inlichtingen en verl. salaris, no. 88429, bur. v. d. blad. TWEE KANTOORBEDIENDEN wmmm. <3ikeru£dt Suti! EENIGE HULPARBEIDERS. /- 'ASPRO' VERKOUDHEID of GRIEP FIJNWASSCHERIJ HAAK (Van onzen sportredacteur) ANTWERPEN, 20 Febr. Met een puntenvoorsprong op het Ne- derlandsche koppel Schulte—Boeyen. hebben de Belgen BruneelDebruycker de eerste na-oorlogsche Zesdaagsche te Antwerpen gewonnen. Poppetje gezien, kastje dicht. 32.000 toeschouwers hadden er een halven dag aan opgeofferd, om turend door een waas van rook toch vooral niets te missen van hetgeen er in de laatste paar duizend ronden op de piste gebeurde, en buiten belegerden nog 4 5000 toeschouwers met toegangs kaarten en al de poorten van het her metisch gesloten Sportpaleis, gesloten, omdat de directie tenslotte toch wei had ingezien, dat er op de overvolle tribunes werkelijk geen lilliputter meer bij kon. Er waren ook clandestiene toeschouwers, want sommige „gelukkigen" hadden kans gezien een paar lange ladders aan te sleepen en zij stonden uren lang de koude te trotseeren om te zien wat zich in deze laatste uren achter de beslagen ramen afspeelde! Het laatste bedrijf wera met gepast decorum opgevoerd. Hevige jachten, ach tervolgingen, verrassende ontvluchtings- pogingen en tenslotteeen Belgische zege, die natuurlijk stormachtig werd toegejuicht en die, gezien het schouwspel van dezen avond, ook wel verdiend was. Na de sprints van 6 uur stonden 3 ploegen aan den kop, n.l. BruneelDe bruycker, Schulte—Boeyen en de Fran- schen LapébieSeres. Tijdens de jach ten, die om kwart over 7 ontketend werden en waarvan SchulteBoeyen de aanstokers waren, slaagden onze land- genooten er in met de Belgen opnieuw een ronde te nemen, maar nog geen half uur later dreunden de gewelven van het Sportpaleis onder het daverend enthousiasme, toen de rood-geel-zwarten opnieuw wegvluchtten en alleen den kop namen. Weliswaar dook toen ook Schulte weer achter zijn stuur en slaagde hij er in nog voor 8 uur weer zijn ronde te nemen, maar intusschen waren ook Bru neelDebruycker weer van anker gesla gen. Zij namen hun ronde en leidden toen weer met een ronde voorsprong op de Nederlanders, die inmiddels opnieuw het gezelschap van SeresLapébie moes ten dulden. De situatie was dus weer hersteld met dit verschil, dat sommige koppels, die lang meegekund hadden, door het geweldige tempo van die jachten achterop raakten. Tot hen behoorden onze landgenooten Van den BroekSavelberg, die het lang ln de voorste gelederen hadden volgehou den, maar die tenslotte van de groot machten toch een ondubbelzinnige hint kregen en in de achterhoede verdwenen. PellenaersMiddelkamp hielden het nog even langer vol, maar Middelkamp, die vooral de eerste dagen puik werk had ge daan, kon het tempo niet meer aan en zoo raakte ook deze combinatie een paar ronden achter. Twee uur voor het einde kromde Schul te weer zijn rug om te laten zien, dat hij het nog eens ging probeeren. Hij maakte gebruik van de gelegenheid, dat zjijn groote rivalen achter in het peleton hin gen en vloog er tusschen uit. Inderdaad wisten hij en Boeyen een ronde te nemen, maar de Belgen waren ct inmiddels even eens tusschen uit gestoven en zoo kwam het er tenslotte op neer, dat de twee lei ders samen een ronde namen, dat was uiteraard niet de bedoeling van de Neder landers geweest! Drie kwartier voor het einde konden SchulteE'oeyen bij de gratie van de lei ders eindelijk hun slag slaan, samen met SeresLapébie, die inmiddels weer een ronde waren achter geraakt. De Nederlan ders kwamen nu weer op dezelfde ronde als hun rivalen, maar een tweede ronde, die zii noodig hadden voor de overwin ning omdat hun puntental geringer was, stond niet meer op het programma. De Belgen lieten Schulte-Boeyen geen moment meer uit het oog en dezen speelden op hun beurt politie-agentje ten opzichte van Seres-Lapébie. Onder zoo strenge en gedegen bewaking kon uiteraard niet veel gebeuren en het slot is verder dan ook alleen nog maar ver meldenswaard door een incident bij de finale Bruneel, in geweldige eindspurt met van Steenbergen, raakte in zijn vaart een official, die zich te dicht bij de piste had gewaagd. Even voorbij de eindstreep verloor hij de macht over zijn stuur en werd tientallen meters ver over de mat langs de cabines gesleurd. Het ongeval liet zich aanvankelijk nogal ern stig aanzien, maar tenslotte bleek alles nogal mee te vallen, en zoo kon ook he laatste bedrijf, waarin fotografen, fan fares en bloemen de hoofdrol speelden, worden opgevoerd, onder geestdriftig ge juich van het publiek, dat maar heel langzaam aanstalten maakte naar den huiselijken haard terug te keeren. De eindstand luidt: 1. Eruneel-Debruycker 228 p., 3183 km. 735 m. in 145 uur. 2. SchulteBoeyen 71 punten. Op 1 ronde Lapébie-Seres 94 p. Op 2 ronden Naeije-yan Simaeys, Kint- van Steenbergen, Pellenaers-Middel- kamp. Op 3 ronden Fruythof-de Meulemees- ter, Adriaensens-Jansen en Cool-Thijs- sen. Op 4 ronden Van den Broek-Savelberg, Gruimbretière-Le Nizerhy. Volgens een leidend Belgisch sport blad zouden de volgende spelers in aan merking komen voor een plaats in het Continentale elftal, dat 10 Mei a.s. te Glasgow de vertegenwoordigende ploeg van Groot-Brittannië ontmoet. Doel verdedigers: Da Rui (Frankrijk), Ballabio (Zwitserland), Komich (Dyna mo, Moskou); achterspelers: Maroso (Italië), Steffen (Zwitserland), Pawusa (Oostenrijk); middenspelers: Tschai- kofski (Zuid-Slavië), Nagymarosi (Hon garije), Parola (Italië), Archangelski (Dynamo, Moskou), Gregoire (Frank rijk), Joksch (Oostenrijk), castigliano (Italië); voorwaartsenEspirito Santo (Portugal), Melchior (Oostenrijk), Mitic (Zuid-Slavië), Gren (Zweden), Bobrov (Rusland), Nordahl (Zweden), Deak (Hongarije), Peyroteo (Portugal), Fe- dotov (Rusland), Ben Barek (Frank rijk), Bobek (Zuid-Slavië), Mazzola (Italië), Zsengeller (Hongarije), Nyers (Frankrijk), Ferraris n (Italië). Gisteren zijn twee wedstrijden van de vijfde Engelsche cupronde overgespeeld. De uitslagen luiden: Sheffield Wednesday Preston North End 02, Leicester City —Newcastle United 1—2. Als resultaat van deze wedstrijden luidt thans de zesde cupronde, die 1 Maart gespeeld wordt, als volgt: Sheffield United—Newcastle Uni ted, MiddlesbroughBurnley, Charlton Athletic—Preston North End, Liverpool Birmingham City. In het Australische parlement heeft het liberale lid, Archie Cameron, terwijl hij sprak over een door de oppositie ingedien de motie van wantouwen in de regeering van Chifley, gezegd, dat de toekomst vooi de macht der Nederlanders in het Verra Oosten twijfelachtig is. De minister van immigratie, Calwell interrumpeerde met de woorden: „Hear hear". Zonder de Nederlanders en de Franschen in het gebi edvan den Stillen Oceaan' aldus Cameron, „zou Australië bedreigd worden door het ontwakende Azië. Ik be treur de slappe houding van de regeering t.o.v. den toestand in Indonesië. Australi. sche schepen, die gebruikt werden vooi den overtocht van rebellen en Indone. siërs naar Nederlandsch-Indië, hadden voor voedselverschepingen naar Engeland benut kunnen worden. De Indonesische regeering werd door Japansche strijdkrach ten. tegen wie de Nederlanders en Austra liërs gevochten hebben om de Europee. sche beschaving te behoeden, bewapend" De Zesdaagsche te Antwerpen is gewonnen door het Belgische koppel BruneelDe Bruycker na. een spannenden strijd met de Nederlanders Schulte en Boeyen. die te recht in de huldiging der winnaars werden betrokken. Bruneel. die in den laatsten eindsprint een ernstigen val maakte, staat niet op de foto. (Vervolg van pagina 1) Minder overtuigend werd de heer V. d. Heuvel, toen hij een zuiver theore tische becijfering opzette, waaruit zou moeten blijken, dat de huisvrouw per week slechts 25 cent voor groenten be hoeft uit te geven, zoodat er, naar zijn oordeel, in het geheel geen maximum prijzen noodig waren. En dan, zoo (be toogde deze afgevaardigde, er wordt in Nederland zooveel besteed aan tabaks artikelen, gedistilleerd en vermakelijk heden, daar kan best wat meer af voor groenten. De interpellant zou geen rechtgeaard lid van de anti-revolution- naire partij zijn geweest, als hij ten slotte niet terecht was gekomen bij de eerbied voor het gezag". Deze gaat bij overheids-voorschriften, die in de prae- tijk toch niet worden nageleefd, er niet op vooruit. Ais slot kwam de conclusie, dat de minister er voor dient te wa ken den handel niet tegen zich in te ne men. Een herhaling van het „Met kwa de honden is het slecht hazen vangen" dat dr. Kortenhorst eergisteren minis ter Vos had geprobeerd duidelijk te ma ken. Ir. Mansholt verdedigde zijn beleid door vast te stellen, dat het noodzake lijk was snel in te grijpen en daar hij de consumenten niet wilde overleveren aan z.i. ongemotiveerd hooge prijzen stond hem geen andere weg open dan de verordenende bevoegdheden der On dervakgroep in te trekken. Wat hierna te vreezen viel, gebeurde: de sprekers wierpen zich op het vraag stuk deT prijzen en nadat de heer Suur- hoff (P. v. d. A.) en Borst (C.P.N.) zich hiermede hadden bezig gehouden, was het de heer Schmal (C.H.), die, zoekend naar een vast punt in de discussie, ein delijk het beestje bij zijn waren naam noemdede detaillisten kunnen niet uitkomen met de prijzen zooals deze nu zijn vastgesteld en dan moet men zich niet te gauw opwinden en het woord „staking" in den mond nemen. In een geestig en kort, maar goed geredigeerd speechje kwam deze spreker tot de con clusie, dat het loslaten van de prijzen niet vereenigbaar is met het vigeeren- de systeem der prijsbeheersching en dat de eenige uitweg is het vaststellen van den veilingprijs, een visie, die ir. Mansholt bij zijn dupliek bleek te dee- len. De heer Bachg (K.V.P.) was eveneens van meening, dat het woord „staking" van den handel te lichtvaardig gebruikt was, doch de afgevaardigde Hoog- carspel zou zijn communistische instel ling verloochend hebben, als hij daar niet tegen opgekomen was; de groot handel, met den nadruk op „groot'' wèl staken en de havenarbeiders niet? Hij wond er geen doekjes om en adviseerde voor goed de gemeentebesturen in plaats van den groothandel te laten optreden, zooals thans Amsterdam door den nood gedreven doet. De heer Schilthuis (P.v.d.A.) stelde zich aan de zijde der handelaren, van wie men toch moeilijk kan verwachten, dat zij, zooals bij voorbeeld bij witlof het geval is, met verlies gaan werken en vroeg zich af of er niet te veel han delaren zijn, waardoor de vraag te groot en de prijs te hoog wordt. En zoo waren er nog enkele afgevaardigden, die het hunne over de spruitjes en de savoye- kool in het midden brachten. Een lita nie van vragen en verlangens, die de minister en niemand, die het hem euvel duidde zeer summier beant woordde. Hij verheugde zich te hebben vernomen, dat veie Kamerleden zijn op vatting deelden, dat de prijzen niet kunnen worden vrijgelaten en gaf als doekje voor het bloeden aan de verte genwoordigers, die het daar niet mee eens waren, de mededeeling, dat pri meurs aan de prijsregeling gebonden zullen zijn. Men kan de versche aard beien straks dus net zoo duur betalen als men zelf wil. Tenslotte verklaarde de bewindsman zich bereid als het pa rool tot staking word^ ingetrokken, de functie van den handel nader te bezien. En hier zou het vertelsel beëindigd kunnen worden met de woorden: „Toen gingen allen tevreden naar huis", ware er niet geweest de heer Kortenhorst (K.V.P.)die in een scherp geformuleerd staatsrechtelijk betoog uiteen had ge zet, dat de secretaris-generaal als nood wetgever in oorlogstijd de verordenen de bevoegdheid van het bedrijfsorgaan, in casu de Ondervakgroep, waarmede de minister thans overhoop ligt, op grond van de artikelen 152 en 154 der Grondwet had vastgelegd en dat nu slechts de weer in eere herstelde wet gever deze bevoegdheden in kon trek ken. Dit was den landbouwkundig inge nieur achter de groene tafel echter te geleerd en hij beloofde er nog eens over te zullen denken. De tramlijn AmsterdamVolendam, die voor de tweede maal gestremd was door de enorme sneeuwmassa's, is thans weer vrij. Driehonderd militairen heb ben déze heele week meegewerkt het verkeer met Waterland te herstellen. Met ingang van heden vertrekt weer 20 minuten over het heele uur de tram van Amsterdam. De soldaten hebben nu de lijn naar Purmerend onder handen genomen. Men hoopt deze nog heden vrij te krij gen, zoodat dan morgen ook de tram- dienst AmsterdamPurmerend weer hervat zou worden. In verband met het vertrek naar Ame rika van den heer Herman Leijdensdorff is de violist Dick de Reus benoemd tot tijdelijk hoofdleeraar aan het Amstejv damsch Conservatorium'. (Telefonisch van onzen Parijschen correspondent) Parijs, 19 Februari. In de journalistieke milieux is men van meening, dat Parijs nog wel twee a drie weken van zijn dagbladen zal kunnen zijn verstoken, totdat namelijk het financieel uithoudingsvermogen van de stakers zal zijn uitgeput. Wanneer dan weer gepraat wordt, zouden de sta kers, naar men vermoedt, reeds blij zijn, indien zij bereiken, dat hun achteraf de stakingsuren alsnog worden uitbe taald. Over salarisverhooging zou niet meer gesproken worden. Momenteel verschijnen te Parijs slechts de Europeesche vastelandsedities van de „New York Herald Tribune" en de „Daily Mail," die de eischen van hun personeel hebben ingewilligd. Blijkbaar heeft de re geering tegen deze inwilliging geen bezwaar gehad, gezien het buitenlandsche karakter der betrokken ondernemingen. Ook enkele Parijsche bladen zouden bereid geweest zijn aan de eischen toe te geven, maar hiervoor was de regeering niet te vinden. Zoo is der halve op de staking van het technisch per soneel geantwoord met een algemeen lockout door de patroons. Tot dusverre is deze toe stand nog niet overgeslagen naar de pro vincie, maar de provinciale bladen komen Parijs niet binnen. De Parijzenaars, die nu voor de derde maal in anderhalf jaar tijd een krantenstaking beleven, behelpen zich op de beproefde wijze, die wij reeds in Ja nuari hebben beschreven: door aan de ra dio te hangen, te luisteren naar hetgeen rondreizende dagbladredacteuren via luid sprekers uitbazuinen of door bij buiten landsche kranten te rade te gaan. Eenige nieuwigheden zijn erbij gekomen Men kan thans aan de kiosken Brusselsche bladen koopen, die hier voordien nog nooit gezien waren en die in bijzondere edities de helft van hun voorpagina beschikbaar hebben ge steld voor publicaties van bevriende Pa rijsche redacties. Zoo heeft de uitgeslapen Parijsche „Aube" onderdak gevonden in de Brusselsche „Cité nouvelle" in een rubriek, die heet „D'une aube a l'autre" en waar men behalve het Parijsche bonnennieuws en de theateragenda zelfs een kort hoofd artikeltje van den hoofdredacteur van de „Aube" aantreft. Verder is er een regeeringskrant versche nen. De regeerings-informatiedienst namelijk zal zoolang de staking duurt iederen mor gen in de stad 8000 affiches doen aanplak ken met het belangrijkste nieuws uit bin nen- en buitenland. Uit een en ander kan men afleiden, dat het volle ernst is met de vastbeslo tenheid om voet bij stuk te houden te gen de stakers, wier eisch wel bijzonder exorbitant is. Het minimum, dat een zetter te Parijs verdient, bedraagt on geveer frs. 18.000.per maand, terwijl het geen zeldzaamheid is, dat leden van het rotatiepersoneei tegen de frs. 30.000 Uit Boedapest wordt gemeld, dat een verschrikkelijke hongersnood, zooals Europa in eeuwen niet gekend heeft, Moravië, dat wel eens een der graan schuren van Centraal-Europa genoemd wordt, teistert. Duizenden zijn van hon ger omgekomen. Honderdduizenden zijn :ien dood na'cij. Drie a vijf millioen menschen hebben hun voedselvoorraden, die na den oorlog door twee jaren van droogte waren ge slonken, voor het laatst aangesproken. Men voorziet het ergste voor millioenen, indien niet tijdig hulp geboden wordt. per maand halen. De rotativisten keu ren deze staking op grond van dezen ook door hen overdreven geachten eisch af, in het besef waarschijnlijk, dat hier het meerdere de vijand is van het mindere: voor wat hen betreft zijn zij genegen genoegen te nemen met inwil liging van den eisch, waarvoor zij in Januari tot staking overgingen, name lijk een extra-premie van frs. 100 per dienst. Dat de regeering dezen grand-seig- neurs van den Franschen werkenden stand, die, naar men ze ons afschilderde, ofwel Trotzkyisten ofwel anarchisten moeten zijn, hun verlangde 25 pet. op slag niet wil toestaan, ligt voor de hand. Uit een vandaag door den ministerraad uitgegeven communiqué blijkt nog een keer te meer hoe schoorvoetend slechts' de regeering bereid is over te gaan tot de karige verbetering in de positie der werkelijke minimum-lijders en hoe vast besloten zij is hieruit geen beweging tot algemeene salarisverhooging te laten groeien, die haar prijsverlagingspolitiek onvermijdelijk zou torpedeeren. De Armarikaansche vrachtschepen Hatties- burg Victory en La Haina Victory, die met ongeveer 700 paarden aan boord', onder weg waren van Savannah (Georgia) naai de Poolsche haven Gdynia, zijn Donder dag in Rotterdam binnengeloopen. daar het ijs in de Oostzee hen belet Gdynia te bereiken. Er worden thans besprekin gen gehouden, de paarden in Rotterdam tijdelijk in stallen onder te brengen. In het „Grand Hotel" te Scheveningen liep de 23-jarige soldaat bij de wacht- compagnie van het ministerie van Oor log, Tj. L. uit Runsumageest, in een on verlichte gang, tastte langs den muur en kwam in aanraking met een ongeïso- leerden electrischen draad, hetgeen den dood tengevolge had. In een gemeenschappelijke zitting V8® de heide kamers van (jen Oppersten S<£" jet heeft de Russische minister van F' nanciën zijn begrooting voor 1947 voN' gelegd. Als het belangrijkste punt hie£ van kan men. in vergelijking met vooj* gaande jaren, de geringe post voor strijdkrachten beschouwen. Deze bedrarS" 18 van de totale uitgaven. Het zwaar tepunt van de begrooting ligt in de ui», gaven voor industrie, landbouw, vervol en productie van consumenten-goederrt; De minister oefende critiek uit op M langzame tempo en de achterstallighe'® van vele producties. De totale inkomst®» en uitgaven schatte hij respectievelijk 391:5 milliard en 371.4- milliard roebel hetgeen een verhooging, vergeleken m®' 1946, beteekent met respectievelijk 23 e» 22 Het bedrag voor de Russische strijd' krachten bedraagt in Nederlandsch gel® 37 milliard gulden. De correspondent te Moskou van Ts j echoslo waaksche persbureau CeteK» seint, dat men te Moskou algemeen van meening is, dat de Sowjet-Russische diplO' matie van haar „actief-defensieve" hotf' ding over zal gaan tot een „frontaal te* genoffensief". De correspondent, die wijst op het feM dat de Sow jet-politici bij de laatste ver kiezingen hun bevoegdheden door bijn* 100 pCt. der kiezers zagen bevestigd, maakt tevens melding van Kuusinnens artikel over de Engelsch-Amerikaanschö politiek, dat de Prawda Woensdag publi ceerde en dat, volgens hem, algemeen aM een aanwijzing wordt beschouwd, dat zicti een verandering in de Sowjetdiplomati* zal voordoen. Het Amsterdamsch Bijzonder Ge rechtshof sprak hedenmorgen driemaal de doodstraf uit en wel over H. J. Veen-: stra, P. Amerika en J. M. v. d. Bijl, dw allen actief aan den strijd op Neder" landschen bodem tegen de Geallieerden hadden deelgenomen. Geen van drieë! kreeg recht op cassatie. Het Hof veroordeelde tenslotte F. vi Scheers en J. J. Prins, resp. SS-er el Landstormer, tot 15 jaar gevangen; straf. VRIJDAG HILVERSUM I, 301 M. 14.00 Gram. 14.30 Concert. 15.10 Gram. 16.30 Jeugd. 16.45 Eddy Canzoni. 17.00 Graan 17.15 Balletmuz. 17.45 Lezing. 18,0oDinermuz. 18.30 Ned. strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Jeugd. 19.30 Vau- deville-ork 19.50 Lez. 20.00 Nieuws. 20.05 K.N.M.I. 20.08 Gewone man. 20.15 Opera. 21.25 Avondgeb. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.20 Gram 23.30 Klaas van Beeck. HILVERSUM II, 415 M. 15.20 Hoorspel 15.50 Gram. 16.00 Pianoduo. 16.30 Lez. 17.00 Eddy Walis. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws. 18.20 Jan Cordu- wener' 18.40 Johan Jong. 19.00 Denk om dé bocht. 19.15 Gram. 19.30 Lezing. 20.00 Nieuws 20.05 Gram. 20.30 Lez. 21.00 Gram. 21.30 Lez. 21.45 Stradiva- sextet 22.15 Jazz. 22.40 Avondw. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. ZATERDAG HILVERSUM I. 301 M. 7.00 Nieuws 7.15 Cchtendgymn. 7.30 Mor- gengeb. 7.45 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. '11.Oo Zonnebloem. 11.45 Fam.- ber. 12.03 Piano. 12.30 Lunchconcert. 13.00 Ned strijdkr 13,45 Tooneel en film. 14 00 Gram. 14.15 Engelsche les. 14.45 Concert. 15.45 Kiosk. 16.00 Kwartet. 16.20 Lez. 17.00 Wigwam. 18.00 Pianoduo. 18.15 Lez. 18.30 Ned. strijdkr. 19.0o Nieuws. 19.15 Tombola. 19.45 Gram 20.00 Nieuws. 20.05 K. N M. I, 20.08 Gewone man. 20.15 Gram, 20.30 Lichtbaken 21.00 Lez. 22.00 Ra diopotpourri. 22.45 Avondgeb. 23.00 Nieuws. 23.20 Gram. HILVERSUM IX, 415 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram 9.30 Waterst. 9.5o Philh. Ork. 10.00 Mor- genw 10.20 Feuilleton. 10.35 Concert I 11.00Gram. 12.00 Ladycrooners. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14,15 Sport. 14.30 Ork. 15.30 Boeken. 15.45 Jan Vogel. 16.15 Lez. Wielewaal. 17.00 Gram. 17.30 Lez. 18.00 Nieuws 18.15 Orgel 18.45 Lez. 19.00 Koor. 19.30 Jeugd. 19.45 Lez. 20.00 Nieuws. 20.05 Dingen van den dag. 20.15 En nu... oké 21.30 Lez. 21.45 Gram. 22.00 Eddy Waïis. 22.30 Hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Hobby Hoek. 23.30 Huisbioscoop 1. Het was nog al laat geworden op het wekelijk. se kaartavondje in de herberg „De Vergulde Druif". Meneer Dobbel- man was een hartstochtelijke liefhebber van een gezellig spel letje klaverjassen en het wekte dan ook geen verba zing op, dat hij tot het uiterste gebleven was. De torenklok verkon digde, juist op het moment dat hij er in geslaagd was eindelijk het sleutelgat te vinden, met dreu nende slagen, dat de dag ten einde was. Het was dus twaalf uur middernacht. En daar er in dit verhaal, zoals je aan de titel wel begrijpen kunt, vreemde dingen gebeuren, was deze tijd natuurlijk wel het meest geschikt om deze te laten be ginnen. En het begon dan ook! Nauwelijks had meneer Dof' belman de deur van zijn woning geopend, of met een luia' schreeuw smeet hij die weer dicht en zette het gillend op eC lopen, of de duivel hem op de hielen zat. Met groote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon MARTIEN Bij het H. Doopsel ontving hij de namen Martinus Jozef Gerard us M. SCHOUTEN E. SCHOUTEN Nemec CARLA ANITA Heemstede, 20 Febr. 1947. Rijnstraat 39. Heden overleed geheel onverwachts, na een kortstondig doch hevig lijden, onze innig gelief de Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder JOHANNA ADRLANA VERKAAIK Echtgenote van Nicolaas S. Blesgraaf in den leeftijd van 56 Jaar. Haarlem N. S. Blesgraaf N. S. Blesgraaf Jr. en verloofde T. Snoeks Blesgraaf. Buitenzorg (N.O.I.) J. Snoeks en Joke Haarlem, 20 Febr. 1947. Houtmarkt 1 rd. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maan dag 24 Febr. 1947 te 2 u. op de Alg. Begraafplaats te Haarlem a. d. Klever laan. Vertrek Houtmarkt 1.30 uur. Wegens sterfgeval is 24 Februari HOUTMARKT 1 In- en verkoop net gedragen kleeding. Van ouds bekend: OVERBEEK - Jansweg 59 Telef. 13256 -verdelging:: Klever!. 71 (Bloemendaal) Telef. 22955 Haarlem Eenige kennisgeving Op 19 Februari overleed onze beste Man, Vader, Behuwd- en Grootvader LOUWRENS GERARDÜS PRINS in den ouderdom van bijna 85 jaar. Bloemendaal: C. Prins Huijser van Reenen F. A. C. Drijber Prins S. B. Drijber Overveen J. L. Prins M. Prins Lemstra v. Beusekom en kleinkinderen Bloemendaal, 21 Februari 1947. Bloemend, weg 169. De begrafenis heeft he den op verzoek van den overledene in stilte plaats gevonden op de begraafplaats aan den Bergweg te Bloemendaal. Geen bezoek. Wegens de kolenschaarschte zullen tot nader order des Zaterdags gesloten zijn: de Gemeente-secretarie, de Distributiedienst, Open bare Werken. Nazorg en Werkloosheidsbestrijding Het bureau van den Burger lijken Stand is dan geopend van 9 tot 10 uur, doch uit sluitend voor aangiften van geboorten en overlijden. HEDEN verschenen in beperkte oplaag (Oranjebundel) Algem. Muziekhandel Kruisweg 49 Tel. 11532 A. ZONDERLAND Spaarnwouderstraat 81, telefoon 12915. Thuisbezorgen zonder prijs- verhoogmg Een geheimzinnige thriller vol spanning. Als voorprogramma: In de hoofdrolJohn Wayne. Eiken dag 2.30, 7, 9.15; Zon. en feestd. 2, 4.15, 7, 9.15. Vrijd. geen mat. Toegang boven 14 jr. Plaatsbespreken van 111 uur. Verwacht: SCHENDERS DER AVET (geheel gekleurd) KLEINE HOUTSTRAAT 22 - TEL. 16929 Goth., Mahonie, Blanke en Eng. Huiskamers, clubs, Bureaux, Salons, Slaapkamers enz. Zeer aparte mod. Westerhoutpark 8 by Wagenweg Telefoon 18840 SPAART UW TEXTIELPUNTEN SIOOMEN VERVEN ONTVtEKKEN PERSEN S T O P PA G E HAARLEM: Aimterdamschevaart 28-32, tal. 11561. Gr. Houtstraat 5*. tel. 10771 AMSTERDAM:Slngei415(bU het Spui). I«l«loon 45568 komt naar de Zondag 23 Februari 11 uur in*„De Leeuwerik", Kruisstr. Verpl. program a 0.75. Kynologen Club Kennemerland. Morgen verkoopen wij Moscovisch taarten met fondant en kersen als speciale reclame zonder inlevering. Verder: Hazelnootvlinders, saucijzenbroodjes, suiker krakelingen, alles ook zonder inlevering. Onze bekende eiercake op 50 gr. suiker. 10 prima opgemaakte eier- gebakjes op 50 gr. boter en 50 gr. suiker. v. d. GEAAF's BAKKERIJEN. Zeer mooi voor café of cafetaria: 7 gietijzeren radiatoren met of zonder ketelpijpen; kan ook geplaatst worden; kan ook omgebouwd worden. Voor oliestook geheel geplaatst te leveren. J. J. BLOM BROUWERSPLEIN 11 HAARLEM Ned. Stichting voor Moderne Bedrijfsadmini. stratie en Organisatie, Amsterdam. Schriftelijke cursus Vraagt prospectus bij Secr. VIJGENDAM 2-6, A'DAM dat WÜ nog steeds goede prijzen betalen voor uw hu'slioud- ot industrie-naaimachine met of zonder motor? Merk of defect geen bezwaar. Rijksstraatweg 250 - Haarlem-Noord - Telefoon 22787. Telefoon of briefkaart en wij komen. J. J. TE KOOP AANGEBODEN: met z. g. a. n. banden 26 X 2 en een 220 X 360 Volt. Slepring. BLOM BROUWERSPLEIN 11 HAARLEM. naar de norm van de nieuwe IJkwet. IJken van maten en gewichten. Win kelmachines. S. Bouma, Spaarne 78, naast V. D. Aankomende vrouwelijke gevraagd. Vlot kunnende typen. Br. onder no. 88319 bur. v. d. blad. gevr. in filiaal chemische wasscherij en ververij. Brie ven onder no. 88397, bureau van dit blad. Mooi, dun, zacht gesponnen, verl. pr. Dir. leverb. Pleia- denstraat 23. Op het Bondssecretariaat van de Kath. Land- en Tuin- bouwbond te Haarlem kunnen direct geplaatst worden. Vereisten; lft. 1823 j„ R.K. godsd. Soil, schrift, te richten aan de L.T.B., Pairklaan 12 te Haarlem, onder opgave van leeftijd, opleiding, vorige werkkringen en verlangd salaris. Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V.. vraagt voor spoedige indiensttreding Leeftijd tot ca. 22 jaar. Aanmelden; Klokhuisplein 5, Haarlem, des morgens tusschen 10 en 12 Uur, niet op Zaterdag. BIJ Neem ook tegen RHEUMATISCHE AANDOENINGEN. HOOFDPIJN. NERVOSITEIT. Met een doosje'ASPRO' bij U, behoeft U nooit bang te zijn voor Zoodra U iets bemerkt: niezen, rillingen, loomheid, grijp dan onmiddellijk in. Twee'ASPRO'-tabletten doen de koorts afnemen en be dwingen verkoudheid of griep. Door zijn hygiënische verpak king is ieder 'ASPRO'-tablel beschermd tot op het oogen- blik, dat II het gebruikt. MR. COKNELISSTRAAT 33—35 KUNNEN GEPLAATST WORDEN VOOR ALLE AFDEE LIN GEN Wasscherij Kleverpark, Sanfpoorfersiraai 41 - Haarlem - vraagi gevraagd. Eenige kantoor-ervaring en typen Brieven onder no. 88405 bur. v. d. blad. vereischt- NIEUWE GRACHT 74 Ao. 1909 Makelaar P. Hoogeveen Zoon waarby o.m. electr. Decoupeermaehine en P^C°eroote zaag-, boor- en slijpmachine (in prima staat)» 8 electrische koelkast.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 4