«3 Vlootplan ligt in duigen Gouden medaille van België voor Vught 'Wil TIM TUIMEL EN HET SPGGIC Binnenhuis OMVANG VAN HET LEGER NOG ONZEKER Geen sprake van militair verbond met België Er komt geen derde smaldeel 5S® ijjj Wij luisteren naar m m KATHOLIEKE PROPAGANDISTEN EN COLPORTEURS ACTIEVE JUFFROUW Niemeijers "jamboree schoenen •Ja, inderdaad m en daarom vraag il altijd Vim!' Herdenking Februari- staking Handhaving der loonstop mogelijk? Flink overwicht van de - Ijsvogels - het vuil vliegt weg SPECIALE AANBIEDING 150 x 200 f. 23.15 KREMERS KAREL DOORMAN HERDENKING KOFFIE WOENSDAG 26 FEBRUARI 1947 PAGINA 4 DE SLAG IN DE JAVAZEE Admiraal Helfrich voor de radio EERSTE KAMER NEDERLANDSCHE S.S.-ERS GEHOLPEN Proces tegen zeven Engelschefi Doelmatige verdeeling der woongelegenheid - Maar dan moeten de prijzen dalen MGR. VERRIET TE WILLEMSTAD Sportsnippers Streathan verliest met 82 Begeerde bokstïtels Het Nederlandsch uurrecord DAMPROBLEEM 1 SP SP Daar spreekt een echte huisvrouw. Natuurlijk Vim, en niets anders. Door 't schuimige Vim wordt zelfs' het taaiste vuil volledig verwijderd. Leidsche wollen Zaalbergdekens Met vergunning, uit voorraad leverbaar NATIONAAL JONGEREN VERBOND REPARATIE ELECTRO-MOTOREN Electro-Techn. Reparatie-Inrichting BEKWAME gevr. door groot R.K. bedrijf Voor directe indiensttreding gevraagd een Liedertafel „Haarlemsch Zanggenot" Dirigent: TOM DE VRIES. AANVANG DER REPETITIES HOTEL „FLORA" TE HILLEGOM EEN FLINKE SCHOONMAAKSTER NETTE 2e WINKELJUFFROUW Mangelsters, strijksters en persters NETTE BAKKERSLEERLING GEVRAAGD Wie kan ons helpen aan meubelen, vloerkleed en eenig aardewerk? kantoorbediende NET MEISJE flinke zelfst. hulp. MEISJE EERSTE en TWEEDE KAPSTER gevraagd. <3ikerudJ Satêf ►DRA6EN ONZI met prima kernlederen zool ca„ too—300 M3. geschikt fabrieksruimte. (Van onzen parlementairen redacteur) Heel langzaam en met stukjes en beetjes krijgen we er bij Oorlog toch een zekere waarheid uit. Een negatieve waarheid ten minste: minister Fiévez heeft nu Dinsdagmiddag in de Eerste Kamer met zooveel woorden gezegd, dat hij geen plan met betrekking tot den legeropbouw heeft en °°k niet wil pogen het op te stellen, zodlang de internatio nale verhoudingen zooveel onzekers bies den. Het is wel de*minste waarheid, die de minister kon zeggen, maar hij heeft haar nog nooit zoo duidelijk geformu leerd. Hij deed het in antwoord op het herhaalde aandringen van den heer Van Voorst tot Voorst: Als er dan geen groote U)n getrokken kan worden, hoe valt dit dan te rijmen met de zes lich tingen, waaruit het leger zou komen te bestaan en waarover gesproken wordt? De minister antwoordde daarop, formeel terecht, maar ook formalistisch, dat hij niet gesproken heeft over de indeeling van 't leger in zes lichtingen, hetgeen niet wegneemt, dat deze opzet een publiek geheim is. Doch in ieder geval wil de minister van Oorlog officieel niets van "t zes-lichtingenplan weten. Hij verloo chent het zelfs, wanneer hij er aan toe voegt, dat we later wel zullen zien, wel ken omvang het leger zal krijgen. Intusschen hebben alle vertogen en vra gen van den heer Van Voorst tot Voorst en hij is niet de eenige in den lande, die vraagt ons niets wijzer gemaakt. En toch lijkt ons het opstellen van een plan een uiterst urgente kwestie. Er zijn vijftien jaren gemoeid met den opbouw van een leger, en er zijn nu twee jaren sedert de algeheele bevrijding van Neder land verstreken. Ong^wijfeld heeft de mi nister gelijk, als hij wijst op de onzeker heden in de Internationale situatie. Maar even zeker is, dat men daar nu ook weer niet een overdreven gewicht aan moet toekennen. Iedere internationale situatie heeft te allen tijde een bepaalde dosis onzekerheid in zich, en er zijn ook zeker heden, die men daar tegenover kan stel len. Ze zijn te vinden in de geografische en ten deele in de politieke situatie van ons land. Is dit allemaal nog niet genoeg, dan moeten we trachten ons zekerheden op internationaal politiek gebied te ver werven. Dan komen we op het netelige gebied onzer buitenlandsche politiek, waarop we nog minder doelbewustheid vertoonen dan op dat van onze defensie. Niettemin zullen we door een buiten landsche politiek te kiezen onszelf een lijn moeten verschaffen, die mede als richtsnoer kan dienen voor de doelstelling van onzen legeropbouw, en het komt ons voor, dat deze conclusie geheel en al over eenstemt met de strekking van het be toog, dat de heer Van Voorst tot Voorst in eerste instantie Vrijdag J.l. in de Kamer hield. Betreurenswaardig was bet verder, dat bij de replieken geen woord meer viel over de B.V.L. en ^le Volksweer baarheid, onderwerpen, die de gemoede ren van breede kringen in het land te sterk bezig houden om er nu zoomaar verder het zwijgen toe te doen. Voorts vond minister Fiévez de ge legenheid zijn opmerkingen ter zake van onze verstandhouding met België nader toe te lichten. Tegenover de aantijging van den heer Koejemans zeide hij, dat deze vorm van samenwerking niets te rnaken heeft met blokvorming en dat er ook geen sprake bij is van een mili tair verbond. De minister wilde alleen gezegd hebben, dat het ondenkbaar is, dat Nederland en België in een conflict tegenover elkaar zullen komen te staan, doch dat het integendeel heel goed denkbaar is, dat ze aan dezelfde zijde zullen komen. Welnu, met het oog op ói waarschijnlijkheid zou het dwaas heid zijn, als België en Nederland ge heel los van elkaar twee totaal ver schillende legermachten en organisaties op zouden bouwen. Inzake gevechtswagens en tanks verdui- d^ijkte de minister zijn mededeelingen dobr er fle aandacht op te vestigen, dat wij in het geheel nog niet toe zijn aan het formeeren van legerafdeelingéfc met gevechtswagens Wij hebben ze dan ook niet als zoodanig van onze bondgenooten overgenomen Er zat een aantal van deze dingen van allerlei soort en fatsoen in de dumps, die wii tegen een zacht prijsje hebben overgenomen/ en daarmede zijn wij nu kalmpjes aan het experimenteeren. Nadat er nog eenige minder belangrijke onderwerpen, als principieele en kwasi- principieele dienstweigering waren ter sprake gekomen, is de Begrooting van Oor log op verlangen van de communisten in stemming gebracht en met dertig oegen drie stemmen goedgekeurd. Ter herdenking van den slag in de Java-zee zal de bevelhebber der zeestrijd krachten, luitenant-admiraal C. E. L. Helfrich, Donderdagavond om half ze ven het woord voeren in een speciaal programma voor de Nederlandsche strijdkrachten over den zender Hilver sum I. Daarna spreekt een der overle venden van dezen slag, de kapitein-lui tenant ter zee J. Beckering Vinckers, destijds eerste officier aan boord van Hr. Ms. kruiser „Java". Bij de oefenwedstrijden van de Ned.-elftalclub in het V.U.C.-stadion te Den Haag ter voorbereiding van de komende interland-voetbalwedstrijden, is een proef genomen met een nieuw soort gummibal van Amerikaanschen oorsprong. Eenige spelers bekijken den nieuwen bal. V.l.n.r.: BergmanDrager, Kraak, v. d. Linden, Van Raalte Potharst en Wilkes Gistermiddag werd op het Waterloo- plein te Amsterdam een plechtige her denking gehouden van de Februari-staking die in 1941 uitbrak als eerste openlijke daad van collectief verzet tegen de joden vervolging door den bezetter. Op het plein was een lichtmast opgericht, die met zwart was omkleed. Het oorspronke lijke plan, hier een vlam te doen branden, was door de omstandigheden onmogelijk gemaakt. Gedurende den dag hadden reeds velen bloemen om den lichtmast gelegd. Eenige roode tulpen vormden een Davidster op den grond. Om precies 3 uur opende de heer Dia mant, voorzitter van den Bond van oud- illegale werkers, de plechtige herden kingsbijeenkomst. Hij wijdde eenige sobere woorden aan de nagedachtenis der ge vallenen en wekte de aanwezigen op schouder aan schouder te blijven staan in den strijd tegen het Nationaal-Socialisme, dat wel verslagen, maar niet dood is. Vervolgens sprak de heer Van Dorp na mens de oud-B.S.-ers. Hij verzocht de ge vallen landgenooten te herdenken door het in acht nemen van eenige oogenblik- ken stilte. Een prachtige bloemkrans werd daarop aan den voet van den herdenkingszuil ge plaatst. Daarna memoreerde spr. de be- teekenis van de staking' die de verzetsge- dachte in het Nederlandsche volk had levend gehouden. Namens den Nederlandschen bond van expolitieke gevangenen .sprak de heer W. van Wijk. Ook hij herdacht de slachtoffers der staking en waarschuwde tegen het anti-semietisme. Hij eindigde met een opwekking tot waakzaamheid en strijd baarheid. Daarna legden deputaties van talrijke vereeniglngen, bedrijven en instellingen kransen en bloemstukken op de plaats der herdenking. Ook vele particulieren gave® uiting aan hun gevoelens door wat bloemen neer te leggen. (Van onzen parlementairen redacteur) Minister Schagen van Leeuwen is een man van weinig woorden, maar met die weinige woorden vertelde hij Dinsdagmiddag in de Eerste Kamer tijdens de behandeling van de Marine- begrooting een belangrijk nieuwtje, waaruit men kan opmaken, dat ons vlootplan voor een derde deel in duigen ligt, en men kan er op niet geheel denkbeeldige gronden de vraag aan vastknoopen, of het dan niet vrijwel heelemaal in het water is gevallen. De minister vertelde, volkomen onbe wogen, dat het vlootplan aanvankelijk geprojecteerd op tien, jaren, tengevolge van monetaire en financieela oorzaken niet geheel in dit tempo kan worden uit gevoerd. Toen dan de feiten voor de hee- ren kwamen, bleek deze "term een heel zachte te zijn geweest. Het eerste smal deel zal in 1951 gereed zijn. Drie of vier jaren later volgt het tweede smaldeel en het derde, wel dat zal er wpl nooit komen. De Kamer hoorde het aan zonder er met de oogen bij te knipperen en de minister sprak voor men het wist alweer over andere onderwerpen, doch het was alsof op dat moment de schim van mi nister Lieftinck uit de zaal sloop. Wat de minister verder te vertellen had, was niet zoo bijster interessant. Men maakt het dezen minister nooit erg moei lijk. Zelfs als er iets belangrijks is te be spreken, doet men nog' of men het niet gehoord heeft. Er is door verschillende sprekers wat ongerustheid geuit over de vraag, of de vlootleiding wel de politiek van de regeering wilde, uitvoeren. Prof. Donkersloot maakte zelfs de aondeninge opmerking, dat de vlootleiding niet alleen disciplinair maar ook met den geest ach ter de regeeringspolitiek moet staan In de dagen, waarin prof. Donkersloot met 's konings rok aanliep, was dit inderdaad wel meer een politieke dan een militaire aangelegenheid naar de opvatting van ve len. Zoo kan men zich dit misverstand verklaren. De minister gaf zijn volfe vertrouwen In de loyaliteit van de vlootleiding te ken nen. Hij noemde met name luitenant-ad miraal Helfrich, die geen lid is van het Comité „Indië in nood", al heeft hij er wel eens een vergadering van bijgewoond en wiens verdiensten en loyaliteit in het verleden alle vertrouwen in hem ook thans wettigen. Bovendien heeft hij geen be moeienis met de maritieme strijdkrachten in Indië. Uitvoerig zette de minister in antwoord op gemaakte, opmerkingen uiteen, dat het de voorkeur verdient geen afzonderlijke luchtmacht in het leven te roepen. Het is te duur en bovendien is het logisch de luchtmacht te beschouwen als wapen van vloot, resp leger. Te Londen is een proces begonnen te gen zeven Engelschen, die twee Neder landschen SS-ers, Herman Meijen en Henry Tiecken, na hun ontsnapping 13 Juni j.l. uit een kamp in Kempton Park, hulp en onderdak hebben verleend tot 15 December, den dag waarop zij weer werden gepakt. De beide Nederlanders zijn indertijd krijgsgevangen gemaakt. Bij hun ontsnapping uit het kamp heb ben zij van Engelsche uniformen ge bruik gemaakt. Zij wilden naar Argenti nië uitwijken en hebben gedurende den tijd, dat zij te Londen waren onderge doken, bezoeken gebracht aan de Argen- tijnsche ambassade aldaar. Het klinkt misschien eigenaardig wanneer men hoort, dat aan Vught is toegekend een der hoogste Belgi sche onderscheidingen, n.I. de gouden medaille van België's erkentelijkheid en toch is deze onderscheiding pster- avond in een plechtige raadszitting uitgereikt door den Belgischen mi nister van Wederopbouw, vertegen woordiger van den Prins-Regent, mi nister Terfve. De naam Vught heeft een wrangen smaak, maar de burgers van deze gemeente hebben in den bezettingstijd voor de gevangenen gedaan wat gedaan kon worden, ook voor de geïnterneerden uit andere landen. En voor deze hulp hebben onze zuiderburen Vught nu gehul digd. Tal van regeering,spersonen van beide landen, hooge ambtenaren en vertegen woordigers van oud-illegale organisaties waren hierbij aanwezig./ Wij zagen den Belgischen minister Terfve, den chef v an het Belgische kabinet Adam en onder de Nederlandsche gasten den minister van Economische Zaken, dr. Huysmans, den secretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandsche Zaken, mr. dr. prin sen, den Commissaris der Koningin van Noord-Brabant, prof. dr. de Quay, den oud-burgemeester van Vught mr. H. J. N. Loeff, den heer Schreurs, vertegen woordiger van de Ned. Ver. van oud-po litieke gevangenen en vele anderen. Minister Terfve zag in deze plechttig- heid de groote waarde niet in het offi- cieele karakter, doch in haar vorm, die van vriendenhulp en verbondenheid der beide volken getuigde. Met groote vreug de, aldus de minister, reik ik deze on derscheiding uit. Hierna bracht hij hul de aan de Vughtsche burgerij' en betuig de hij zijn erkentelijkheid voor haar ver dienstelijk werk. In zijn dankwoord benadrukte he bur gemeester van Vught, dat de uitgereikte onderscheiding niet alleen is de aller hoogste, maar tevens een unieke, omdat zij nog aan geen persoon, gemeente of land werd uitgereikt. Spreker merkte op, dat de Vughtenaren slechts hun plicht deden tegenover hun medestrijders 'en dat was geen speciaal karakter van Vught. Hij ziet daarom de onderschei ding als een symbool van België's dank aan Nederland. Naar het A. N. P. verneemt, is zeer binnenkort te verwachten dc indiening van een wetsontwerp tot bevordering van doelmatige verdee ling der woongelegenheid, ter -ver vanging van het vestigingsbesluit met uitvoeringsbepalingen en hei vorderingsbesluit woonruimte. Aan het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de begrooting van Economi sche Zaken ontleenen wij, dat verschil lende leden uiting gaven aan hun ver trouwen in den minister. Met name had den zij de verwachting, dat de bewinds man het particuliere initiatief in het bedrijfsleven zal toonen te beschouwen als den voornaamsten factor voor het scheppen van nieuwe welvaart in Neder land. Eenige leden stelden de vraag, of het onderzoek, dat de minister zou instellen in.de wollenstoffenindustrie, met name betreffende de verdeeling van grondstof fen aan confectiebedrijven en het ver- vaardigen van zoogenaamde utility-goe- deren reeds tot resultaten heeft geleid en zoo ja, tot welke. Welke resultaten zijn reeds bereikt in zake verlaging van kostprijzen: bij de vervaardiging van goe deren in het algemeen en wat is in dit opzicht in de naaste toekomst te ver wachten? Ettelijke, leden meenden, dat de druk op de prijzen nog belangrijk zal moeten worden versterkt. Indien niet spoedig blijkt, dat de prijzen dalen, zal het niet mogelijk zijn, den loonstop te handhaven, met alle gevaren daaraan voor de Neder landsche volkshuishouding verbonden. Sommige leden vroegen, waarom de dienst van de prijsbeheersching niet beter het oog er op houdt, dat in de winkels de prijslijsten duidelijk zichtbaar worden opgehangen. Mgr. Verriet, de Apostolisch Vicaris voor Curagao, is na een afwezigheid van eenige maanden, uit Nederland te Wil lemstad teruggekeerd. Indien de sneeuw dit toelaat, zal de Pullman Club op Zondag 2 Maart a.s. wederom een Slalom-ski-wedstrijd bij Kraantje Lek te Overveen organiseeren. De Deensche tafeltennisploeg, die te Parijs aan de wereldkampioenschappen zal deelnemen, speelde te Groningen een oefenwedstrijd tegen de Noordelijke tafel tennissers. De Denen bleker, verre de meerderen te zijn en wonnen met 91. Ruim 5.000 toeschouwers woonden te Halfweg de harddraverijen voor paarden met arresleden bij, die onder ideale weersomstandighedën gehouden werden. Bij de harddrayers (8 deelnemers) zege vierde „Anzolor", eigenaar J. de Vlieger (Nieuw Vennep) met den pikeur J. de Koning (Voorschoten)„Gonny D" be zette de tweede plaats, eigenaar evepeens J. de Vlieger, terwijl „Fiat V" van S. van Voorst (Hilversum) derde werd. De wedstrijd voor boerenpaarden (13 deelnemers) werd gewonnen door den heer J. van Wijk (Hoofddorp). De tweede en derde prijs kwamen resp. in handen van den heer Duinevel$l (Lisse) en den heer J. de Moi (Haarlem). Donderdag 27 Februari a.s, zullen op de ijsbaan van de ijsclub „De Eendracht" te Rijnsaterwoude groote nationale kop pelwedstrijden worden georganiseerd voor dames en voor heeren. Het Engelsche ijshockeyteam Streat- ham, dat maar een zeer matigen indruk maakte, heeft moeten ervaren wat het zeggen wil, dat de Amsterdamsche Ijs vogels over Canadeesc'ne trainers be schikken. In den gisteravond in de Apollohal te Amsterdam gespeelden wedstrijd, dien de Engelschen met 32 verloren, hebben Andreola en Malloy het den gasten zóó moeilijk gemaakt, dat de score voor hetzelfde geld een beetje hooger had kunnen zijn, Vooral Andreola was de groote man in de Amsterdam- ploeg en het was dan ook aan hem te danken, dat de Nederlanders na den eersten speeltijd met 10 de leiding hadden. Dat het niet méér was, moet worden toegeschreven aan het uitstekend werk van den Engelschen doelman Blan- lcgiey, die het Nederlandsche overwicht opr waarlijk frappante wijze het hoofd bood. In de tweede helft maakte Malloy er 2O van. De Engelschen scoorden tegen toen de Amsterdammers met drie man speelden, maar onmiddellijk daar op zorgde de Canadees voor 3-1. Ra- venscroft, die ook het eerste doelpunt gescoord had, verkleinde opnieuw den achterstand, maar nog vóór het einde van den tweeden speeltijd brachten Malloy en Andreola den stand op 5—2 De laatste periode van den strijd was die der Nederlandsche doelpunten, want Suurbeek (tweemaal) en Benjemins konden den stand tenslotte tot 82 op voeren. In de pauze trad met veel succes de Britsche kunstrijdster Bridget Shirley Adams op. Na het bekend worden van het plan van Giel de Roode om Luc van Dam uit te dagen tot een gevecht om den Ne derlandschen middengewichttitel, verne men wij thans, dat Jan Nicolaas, licht gewichtkampioen van Nederland, op zijn beur, een uitdaging tot De Roode heeft gericht voor een ontmoeting om den weltertitel, dien Nicolaas in 1946 aan De Roode verloor. Tenslotte ontving Willy Quentemeijer een uitnoodiging van Pierre Doorenbosch om zijn Nederlandsch kam pioenschap halfzwaargewicht te verde digen. Naar wij vernemen bestaat de moge lijkheid, dat Strijbis (Harenkarspel) Donderdag as. een poging zal doen het in '43 door den K.N.S.B. ingestelde uur- recprd in het hardrijden op de schaats op zijn naam te brengen. Een uurre- No. 1308 van C. Nierop te Amsterdam» No. 1309 aut. idem-. Zw. 10 st. op 9, 12, 13, 18, 19, 23, 32, 35, 38. Wit 12 st. op 11, 20, 21, 24, 25, 30, 31* 34, 39, 41, 44, 46. No. 1310 aut. idem. Zw. 9 st. op 8, 10, 16, 19, 22, 38, 40, 45. Wit 9 st. op 25, 26, 29, 30, 31, 33, 34, 42, 50. Wit speelt en wint; oplossingen kunne» worden ingezonden tot uiterlijk half Maa^ aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heem stede. Abusievelijk is in de vorige rubriek heJ probleem No. 1305 uitgevallen, hier volg" het in cijferstand. Fantasieprobleem van Ph. Veerkamp te Amsterdam. Zwart 13 st. op 3, 8—10, 13, 14, 19, 20» 24, 25, 28, 30, 32. Wit 3 st. op 23, 37, 48, dam op 31, 41 e» 42. Wit speelt en wint. HET LEVENDE PROBLEEM Er is door het gezamenlijk werken def leden van den Ned. Kring v. Damprobl©4 matiek e.a. belangstellenden zeer veel ver beterd in den bestaanden chaos van meeni»- gen omtrent scherpe regels, figuratie, enz. Bij de indeeling in diverse groep©1* heeft men echter o.i. te weinig aandacm geschonken aan een soort problemen daj door bouw en ontleding het practische sp©1 zoo dicht benadert dat het in het voll0 licht verdient te staan. Het is hier niet de plaats, daarover uitvoerig te schrijven; we zullen volstaa» met een voorbeeld dat den aandachtig©** lezers-problemis ten de bedoeling duidelijk zal maken. Stand: Zwart 10 st. op 3, 5, 9, 11, 12, 13' 15. 19, 21, 24. Wit 10 st. op 20, 29, 32, 33; 35, 36, 38, 40» 43. 48. Het spel verliep aldus: 1, 4842. 3—°» 2. 42—37, 5—10; 3. 43—39, 12—18; 4. 32—28, 8—12; 5. 28—22, 18x27; 6. 29—23, 19x281 7. 33x31, 24—30: 8. 35x24, 13—18; 9. 40—35# 21—26; 10. 35—30. 18—23; 11. 30—25,* 12—1^' De opgave luidt nu: Waar verzuimde ee» der spelers de winst? Er wordt bedoeld eeti probleemontleding. Het antwoord is: bij den 5den zet had Wit kunnen winnen door 2923, 3530» 33x24, 36x18, 24x4, 4x47. Men ziet, zulk soort problemen kan vol' ledig voldoen aan alle eischen betreffend© de scherpe regels en toch moeilijk op t0 lossen zijn. Wie zendt ons meer zulk werk? cordhouder is er niet. Strijbis zal óuS de eerste zijn, die zijn naam op de lijs' mag plaatsen. Het ligt in de bedoeling» dat Strijbis het 'record zal vestigen OP de baan van de Amorsfoortsche IJS" vereeniging. Woensdag HILVERSUM* I, 301 M. 14.00 reci tal. 14.30 lez. 14.50 Luchero Trio. 15.20 gram. 16.20 koor. 16.45 jeugd. 17.30 lez. 17.35 gram. 18.30 Ned» Strijdkr. 19.00 nieuws. 19.15 lez. 19.30 Engelsche les. 20.00 nieuws. 20.05 K.N.M.I. 20.08 lez. 2030 concert. 21.20 meditatie. 22.30 act. geluid. 22.45 avondoverd. 23.00 nieuws. 23.15 gram- HILVERSUM II, 415 M, 14.15 Ce- sars Trio. 14.50 orgel. 15.00 jeugd. 15.45 zieken. 16.15 jeugd. 17.15 Jan Vogel. 17.45 jeugd. 18.00 nieuws. 18.15 Varia 18.20 gram. 18.30 lez. 19.00 gram. 19.15 lez. 20.00 nieuws. 20.05 Opera. 21.50 hoor spel. 23TX) nieuws. 23.15 gram. Donderdag HILVERSUM I, 301 M. 7.00 nieuws. 7.15 ochtendgym. 7.30 morgengeb. 7.45 gram. 8.00 nieuws. 8.15 gram. 9.45 kleu ters. 10.00 gram. 10.15 morgend. 10.45 gram. 11.00 zonnebloem. 11.45 fam. ber. 12.03 concert. 13.00 nieuws. 13.15 lunch concert. 13.50 vrouw. 14.00 koor. 14.40 vrouw. 15.00 Bougenot. 16.00 lez. 16.45 orkest. 17.30 pianoduo. 18.00 Vrij en blij. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 nieuws. 19.15 gram. 19.25 lez. 20.00 nieuws. 20.05 K.N.M.I. 20.08 koor. 21.30 gram. 22.00 nieuws. 22.15 actueel geluld. 22.30 gram. 22.45 avondoverd. 23.00 gram. HILVERSUM II, 415 M. 7.00 nieuws. 7.15 ochendgym. 8.00 nieuws. 8.15 gram. a 9.15 morgenw. 9.31^ Waterst. 9.50 gram. 10.30 lez. 10.35 gram. 10.50 kleuters. lf.00 Lyra Trio. 11.45 gram. 12.35 Pierre Palla. 13.00 nieuws. 13.15 Ensemble. 13.45 gram. 14.00 vrouw. 14.20 gram. 15.00 zieken. 15.20 Reprises. 16.15 film. 17.00 kaleidoscoop. 17.20 lez. 17.30 Sky- masters. 17.50 jeugd. 18.00 nieuws. 18.15 Renova Septet. 18.45 Sport. 19.00 En nu naar bed. 19.05 gram. 20.00 nieuws. 20.05 echo. 20.15 conert. 21.15 hoorspel. 21.45 Confetti. 22.45 lez. 23.00 nieuws. 23.15 gram. 23.30 Hoogste Tijd. 23.45 gram. j 5. Op de gang keek brigadier Handboei zijn makker Dik Kop verbaasd aan Wat was er toch met den commis saris aan de hand. Het was inder daad wel vreemd met die spookge schiedenis. maa~ als er toch zóveel mensen met hei zelfde verhaal aan kwamen dragen, moest er toch wel iets van waar zijn. En hoofdschud dend keerde hij weer terug naar zijn post in de buitendienst. De commissaris liep ondertussen woedend door zijn kantoor te ijsberen en dacht diep na. Maar kwam toch tot de zelfde conclusie als handboei: „Als er toch al vier mensen het zdl^ beweerden Daar wij niet in de gele eenheid zijn u allen per soonlijk te bedanken, betui gen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij ons huwelijk en opening der zaak. A. J. TROMP jr. E M. TROMPHazenberg Zwaluwstraat 34, Haarlem. Voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden. overleed heden, na een smartelijk lijden in de Maria-Stichting te Haarlem in den leeftijd van 58 jaar. onze lieve zuster, behuwd-zuster en tante ELISABETH BARBARA MARTINA TEKAMP Heemstede G. C. SCHOLTE— Tekamp G. H. SCHOLTE en kinderen Velsen H. J. TEKAMP J. TEKAMP— Rozemeier en kinderen Tiel: H. M. O. VAN DEN HEUVEL—Tekamp G. H. VAN DEN- HEUVEL en kinderen Heel: M. TEKAMP De overledene is opge baard in de Rouwkamer van de Maria-Stichting te Haarlem. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden Zaterdag 1 Maart a.s. in de Parochiekerk van den H. Bavo aan den Heerenweg te Heem stede. de stille H.H. Mis sen te 7.45 en 8.30 uur, de plechtige gezongen H. Requiemmis te 9 uur waarna de begrafenis iri het familiegraf op het R.K. Kerhof St. Barbara te Haarlem-Noord. In- en verkoop net gedragen kleed!ng. Van ouds bekend: O VERB EEK - Jansweg 59 Telef. 13258 DE BEKENOE GELE BUS, DIE MOET U HEBBEN! t f K/V WONINGINRICHTING" JULIANAPARK 58-60-62 TEL. 13661 J KON. VER. „ONZE VLOOT" KON. VER. „OOST EN WEST" Op Vrydag 28 Februari a.s. des avonds om 8 uur in de BAKENESSERKERK te Haarlem Sprekers Ds. E. A. BODAAN, Vlootpredikant, Den Helder, Kaft. ter Zee J. P. H. PERKS Met medewerking; van het mannenkoor der Kon. Liederentafel „Zang; en Vriendschap" Collecten t. b. v. Doormanfonds en het Margrietfonds. Entrée 0.50. De kerk is verwarmd Kaarten verkrijgbaar bij: ALPHENAAR Kruisweg 49. LEFFELiAAR Groote Markt BOEKH. VAN MOURIK, Bronsteeweg 44, Heemsfede en bij de KOSTERIJ, Bakenesserkerk (Alleen Vrijdag) Hik vermogen TELEF. 176.96 SPAARNE 3 TELEF. 16990 Voor goede vakmenschen levenspositie Brieven met photo, uitv. inlichtingen en referenties onder no. 56646 bureau van dit blad. voor de kassa en lichte kantoorwerk zaamheden. Tevens enkele le klas STOFFEERDERS en/of BEDDENMAKERS gevraagd, tegen gunstige arbeidsvoor waarden en prestatieloon. Aanm.; VAN DEI VENBODEN, Ged. Oude Gracht 108-110.» Opgericht 12 Augustus 1868. MAANDAG 3 MAART 1947 TE 20 URE IN GEBOUW CUI TURA. JANSSTRAAT 83. Oud-leden en verder alle liefhebbers van den mannenzang van harte welkom. VRAAGT voor enkele weken.' Firma, van Dril, Hoofdstraat 55, Hil- legom, telefoon 5100 - K 2520, Gevraagd voor direct: pl.m. 17 a 18 jaar, eerlijk, vriendelijk, werkzaam en op merkzaam. Voorkeur voor diegenen, die reeds In brood- banketbajkkerij hebben gewerkt, echter niet vereischt. Aanmelden: v. GOOL'S BAKKERIJEN. Koudenhorn 24, Haarlem. gevraagd. WASSCHERIJ „BGSCH EN VAART," Brouwers vaart 24, Haarlem. SMTT'S BAKKERIJ Nagtzaamstraat 12 HAARLEM. Brieven onder no. 88553, aan het bur. v. d. blad. Aankomende vrouwelijke gevraagd. Vlot kunnende typen. Br. onder no. 88319 bur. v. d. blad. gevraagd, voor dag of voor dag en nacht. Fr. Schubert- laan 68. Heemstede Gevraagd: Goed salaris, goed tehuis. AdresSpaarnzichtlaan 9a, Heemstede. Gevraagd voor de huishouding, van 8 tot 4 uur in klein gezin. Zondags vrij. Mevr Peper, Krocht 12. C- J. Hamburg, Spaarn- wouderstraat 29, Haarlem telefoon 14367. Aanmelden na 6 uur. 27-30 f 7.95 31-34 f 8.95 35-38 f 10.95 NEDERLANDS GROOTSTE SCHOENFABRIEKEN BEST N.fc Drukkerij vraagt te huur: Aanbiedingen; Gebr. Heesmaait, Groote Markt 31, lem, telefoon 21174.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 4