Regen van verrassingen daalt over de voetbalvelden Leidende clubs in Zuid en West verspelen punten T.Y.B.B. op weg naar het kampioenschap I ST0PPERSPIL Prachtig spel van Haarlem aan 5-2-zege STOND MACHTELOOS Roozen helpt Struggle for life 1 Hekkesluiters in herstel? H.F.C. met 3-1 geklopt 'I, Met nieuwen moed u domineert in de league Rumoer bij E.D.O.-Feijenoord STEVIGE NEDERLAAG VAN D.W.S. R.F.C. zegeviert met 3-0 NederL hockeyteams samengesteld Aan Bruist heeft het niet gelegen KNAU BESPREEKT HET KNVB-BESLUIT r Charlton eenigszins uit de knel MAANDAG 24 MAART 1947 PAGINA 3 KOSTBARE ZEGE VAN DE HAARLEMMERS De Grooie Trek naar de voetbalvelden is, behalve in hei Noorden, weer in vollen omvang begonnen. Mochi de regen dan de velden in de lagere afdeelingen veelal onbe speelbaar hebben gemaaki, in de eersie klassen gingen op een enkelen wedstrijd na alle ontmoetingen door, en de belangstelling, die er voor deze eersie voeibalgebëurienis- sen na precies twee maanden bestond, getuigt wel heel duidelijk van de vreugde waarmee de terugkomst van dezen even machtigen, maar minder strengen vorst begroet werd. Uit vrijwel alle deelen van het land bereikten ons de verwachte rapporten van onwennige spelers, wier taak er door de dikwijls zware velden niet gemakkelijker op werd. Maar talrijker waren nog de verrassingen, die in vele ge vallen de spanning in de afdeelingen plots weer deed her- leven en vooral daardoor de hervatting van de competitie tot een der meest besproken evenementen van <jlii week end heeft gemaaki. ROTTERDAM, 23 Maart DWs is een van de clubs die niet erg content zullen zijn over de wijze waarop zij de competitie hebben hervat. De 30 ne derlaag in de Rotterdamsche modder heeft den Amsterdammers de kans ont nomen het gedeeltelijk falen van Ajax in hun voordeel te benutten en 't feit. dat dit tegen een vrij zwakke ploeg als BFC gebeurde, is voor de verdere mogelijk heden niet erg bemoedigend. Het was weer als altijd een technisch overwicht van de Amsterdammers, die wel verschillende malen gevaarlijk dicht bij een doelpunt waren, maar er toch nimmer kwamen, ondanks het ook nu weer opvallend goede werk van Wiertz en de groote activiteit van middenvoor Kil die juist in den thuiswedstrijd tegen de groen-witten zijn record van zes doel punten noteerde. Nu scheerden zijn schoten lat en palen steeds aan den ver keerden kant en bovendien was er de gladheid, die den aanvallers zoowel ter eene als ter andere zijde vaak verhin derde gemakkelijk schijnende kansen uit te buiten. Er werd vóór de rust dan ook niet gescoord. Twee merkwaardige doelpunten van RFC, beide op dezelfde wijze tot stand gekomen, brachten in de tweede helft den Amsterdammers den genadeslag toe De grondslag hiervoor werd gelegd door Van Oirschot, die een der beste R.F.C.- ers was. Beide malen gaf hij een ver ren pas naar den nieuwen, jongen vleu gelman Snijders op rechts en beide malen lQste de zeventienjarige jonge ling een als voorzet bedoeld schot, dat door den wind in het doel zeilde. Deze feiten zouden toch de aandacht niet op dezen debutant gevestigd hebben, ware het, niet, dat hij in het algemeen een zeer goeden indruk maakte. De bekro ning van het werk werd dezen middag geleverd door Van Oirchot, die zijn zwoegen beloond zag, toen hij kort vóór tijd een hoog, ver schot buiten bereik tan Klein onder de lat zag verdwijnen: 3—0. Deze verrassingen waren vrijwel over alle afdeelingen verdeeld. In I verspeel den Ajax (één) en DWS (twee) punten; in II sneuvelden zoowel Volewijckers als Neptunus, in III liet AGOVV zich thuis door NEC uitschakelen en in IV verloor Willem II thuis van Helmond(l) en moest BW een puntje laten bij Helmon- dla. In V tenslotte maar dót is meer een belangrijk resultaat dan een verras sing kon Limburgia, strijdend voor zijn laatste kans, het bezoekende Sitt. Boys niet meer dan één puntje ontne men. ADO, RKTVV en Brabantia ver beterden hun positie aan den staart van de ranglijst, door flinke overwinningen. x-. De hervatting van het seizoen is voor TYBB al bijzonder gunstig geweest. Te gen „Good old" HFC hebben de Geel zwarten een fraaie 31 overwinning we ten te boeken, waardoor de kans op het afdeelingskarapiocnschap enorm is ge stegen. Met nog vier thuiswedstrijden voor den boeg stevent TYBB nu regelrecht op den eere-titel af. De overwinning welke TYBB aan de Spanjaardslaan heeft behaald mag een succes worden genoemd voor het toe passen van de „moderne spelmethode". Met Smit als stopper vormde de verde diging der geel-zwarten een solide ge heel, al was het uiteraard merkbaar, dat men zich aan het drie-backs-systeem nog even zal moeten wennen. In Smit had de HFC-midvoor Hans Winter zijn mannetje gevonden, en waar de buitenspelers Ligtenstein en Groot de aandacht genoten van de Wildt en Hu- neker, waren, mede doordat van de bei de binnenspelers niet veel kracht uit ging, de momenten dat het TYBB-doel in gevaar kwam niet talrijk. In de TYBB- voorhoede waren het de buitenspelers Huneker en van Turnhout, die zich vooral voor de rust onderscheidden. Nadat van Turnhout kort voor de rust TYBB de leiding had gegeven, kwamen de HFC-ers in de tweede helft onstuimig opzetten. Niet onfortuinlijk ontkwam het TYB B-doel hierbij eenige malen aan een doorboring, toen schoten van de gebrs. Winter rakelings langs den paal suis den. Geruimen tijd bleef de thuisclub in het offensief, maar de meestal slecht afgewerkte aanvallen ontnamen de kans tot scoren. Een kwartier vóór tijd viel de beslissing toen van Riel een afgemeten Pass van v. Turnhout achter Anderiesen tikte. (02). Wel scoorde De Nijs meteen hierop tegen (1—2), maar TYBB's zege kwam toch niet meer in gevaar. Een fraai doelpunt van v. Riel gaf den geel zwarten aanhang in de laatste minuten nogmaals reden tot Juichen (13). Het Nederlandsch dameselftal, dat Zon dag 30 Maart te Brussel tegen België uit komt, is als volgt samengesteld: doel: Jur- Hssen (Pinoke); achter: Loeb (Rood-Wit) en Kleinbog (Gooi); midden: Buissant (Hilversum). Smlthuisen (Amsterdam) en Wynstroom (B.D.H.C.); voor: Broers (Be Pair) Dullaert (Hilversum), mevr. Hensch (Kampong) Piel (H.H.IJ.C.) en Goeting (Rood-Wit). Het heerenelftal komt op denzelfden dag eveneens te Brussel, tegen België uit. Deze ploeg is als volgt samengesteld: doel: Haitink (HH.IJ.C.); achter: P. Nefkens Venlo) en Drijver (Leiden); midden: Lousada (H.O.C.). Loggere (Laren) en Lanchout (Deutsche stud.); voor: Steinz (E.M.H.C.), Couvret (H.D.M.), W. Nefkens (Venlo), Kruize (H.H.IJ.C.) en Esser (T.O. G.O.). Aanval van HFC op het doel van TYBB, dat echter ook +eqen deze poging van de Good Old f" op gewassen bleek Doch laat ons, zooals te doen gebruike lijk was, de resultaten in de verschillende afdeelingen op den voet volgen. In I is het gelijke spel van Ajax, dat het zonder Stof- felen en Drager moest stellen, nu het be stuur deze „overloopers" niet meer wil opstellen, nog niet eens zoo onbehoorlijk. In ieder geval wist DWS er niet van te profiteeren, want de blauw-zwarten, die thuis Indertijd met 71 van RFC wonnen, moesten nu met 30 de vlag strijken. Al leen Hermes. dat 't Gooi met 41 versloeg, ging er één puntje op vooruit. In werke lijkheid is de situatie aan den kop er niet zoo héél veel door veranderd. Groot waren de successen van de vier staartclubs. Be halve RFC won ook EDO. dat op verdien stelijke wijze Feijenoord met 21 bedwong, en tegen het ééne punt dat Emma op Ajax veroverde, stelde hekkensluiter ADO zijn flinke 52-zege op sparta. Ajax H.D.V.S. D.W.S. Feijenoord R.F.C. V.S.V. E.D.O. 't Gooi Sparta Emma A.D.O. 12 12 12 13 13 11 12 12 12 12 11 18 15 14 13 12 11 11 11 10 9 8 33—21 27—22 24—18 35—36 3237 27—26 26—26 23—28 25—24 25—35 21—25 In II verloren de leiders allebei. Neptu nus liet ich thuis door DFC met 81 in de luren leggen en Volewijckers. dat nu met de Rotterdammers gelijk had kunnen komen, verspeelde deze kans door maar liefst met 52 op overtuigende wijze van Haarlem te verliezen. De roodbroeken be houden door dit succes hun kansje, maar vooral Blauw-Wit. dat Excelsior met 31 versloeg, gaat weer meetellen. In ieder ge val is het duidelijk, dat hier nog van alles kan gebeuren. DHCStormvogels, de wed strijd die van zoo groot belang was voor de bezetting van de onderste plaats, kon niet gespeeld worden mooie en nuttige 5- Xerxes weg. DOS behaalde een -2-overwinning b(j Neptunus Haarlem Blauw-Wit Volewijckers D.F.C. Xerxes D.O.S. D.H.C. H.B.S. Excelsior Stormvogels 12 13 12 12 12 12 13 10 11 12 11 17 16 16 15 14 13 11 8 7 7 6 27—12 41—33 30—23 44—33 31—23 35—30 29—36 13—29 19—27 15—26 16—28 In het Oosten heeft het er wel lets van weg dat het duel Go AheadNEC tenslotte de beslissing zal moeten brengen. De De- ventenaren behaalden met 3o een mooi succes tegen Enschede en NEC deed het zoo mogelijk nog beter, door in Apeldoorn den concurrent AGOVV met 32 van zich af te schudden. Be Quick benutte, zooals wij wel verwachtten, de kans om zijn po sitie te verbeteren door een 32-zege op het bezoekende Wagenlngen. Tubantia kwam echter zoover niet en verloor met 1o van Heracles. Quick behaalde met 30 de normale zege op Vitesse. De Feijenoord-doelman treedt red dend op bij een aanval van EDO Go Ahead N.E.C. A.G.O.V.V. Quick Wageningen Ensch. Boys Enschede Heracles Be Quick Vitesse Tubantia 13 12 12 12 13 12 13 13 12 13 11 20 17 14 13 13 12 12 12 9 8 6 32—16 28—20 33—23 25—22 21—21 29—27 23—23 16—18 2030 22—33 13—29 •In XV ls de naam Helmond op aller lip pen, omdat het de ploegen uit deze stad zijn geweest, die de leiders aan de onbe stendigheid van den voetbalroem herin nerd hebben Willem II, met een prachtig record aan gewonnen wedstrijden en niet- gescoorde tegenpunten in zijn laatste ze ven Of acht wedstrijden, werd op eigen grcmd geveld door Helmond, dat nummer voorlaatst stond, maar er desondanks geen been In zag, den tricolores met 20 de winst te ontnemen. BW kwam er bij Hel- mondia iets beter af, maar ook het punt loos gelijke spel dat de Bosschenaren be haalden, was niet erg overtuigend. Noad won met 21 den lastigen uitwedstrijd tegen Vlissingen en heeft nu zoowaar voor- loopig weer de bovenste plaats, waartoe niemand het ln dit stadium van den striid meer in staat had geacht. Behalve de Hel- mondsche clubs zag ook RKTVV kans om zijn slag te slaan. Het won met 52 van De Baronie en behoudt dus zijn kans om, bij voortduring van het herstel, de laatste plaats nog te ontgaan. NAC tenslote zege vierde met 52 over Longa en behield daarmede in theorie een waarschijnlijk niet meer gedroomd kansje. N.O.A.D. Willem II B.V.V. N.A.C. Longa V.V.V. Vlissingen Helmond Helmondia Baronie R.K.T.V.V. In VI heeft Sitt. Boys zijn voorsprong moeten inboeten, maar toch kunnen de leiders van deze afdeeling moeilijk van een teleurstellend resultaat spreken. Een gelijk spel bij Limburgia was onder deze omstandigheden alleszins eervol Iets anders is dat de laatste con currenten. PSV en MVV, niet meer van plan schijnen kostbare punten te verspe len. Zoowel de 30-zege van MVV hij Bleijerheide, als de verrassende 50 van FSV op zijn stadgenoot Eindhoven, getui gen van den vasten wil om den strijd tot in de laatste phase vol te houden. Hetgeen Sittardsche Boys wel aan den Hive on dervinden. Brabantia volgde het goede voorbeeld van RKTVV door SC Emma met 52 te verslaan. Maurlts behaalde een goede 53-overwinnlng op De Spechten. Sitt. Boys M.V.V. F.S.V. Limburgia Eindhoven s.C. Emma Mauri ts Juliana Spechten Bleijerheide Brabantia 15 10 3 2 23 35—19 15 10 1 4 21 36—18 13 9 2 2 20 2710 13 7 2 4 16 41—22 15 5 5 5 15 30—23 13 6 1 6 13 2627 15 4 4 7 12 2239 14 4 2 8 10 21—34 14 3 3 8 9 16—27 13 3 2 8 8 16—38 14 3 1 10 7 2033 Sitt. Boys een puntje van 15 11 2 2 24 44—25 14 8 4 2 20 35—12 13 8 2 3 18 26—17 13 7 2 4 16 34—26 13 4 4 5 12 2022 14 5 2 7 12 29—37 13 4 3 6 11 30—25 13 4 4 5 12 23—35 13 4 1 8 9 28—43 15 4 1 10 9 21—37 14 2 3 9 7 23—34 De uitslag van den voetbalwedstrijd FrankrijkPortugal is 10. De Interlandwedstrijd rugby België Nederland, die Zondag te Brussel is ge speeld. eindigde in een 63-overwm- ning voor de Belgen. De Head of the River Race is door jesus College (Cambridge) gewonnen. (Van onzen sportredacteur) AMSTERDAM, 23 MAART Dit is de droeve, maar ware geschiedenis van een stopperspU, wien het werk boven het hoofd groeide. Om precies te zijn, de ge schiedenis van den Volewijcker midhalf Kamsrtra, die geen kans zag zich van zijn opdracht te kwijten, omdat er een middenvoor tegenover hem stond, die met hem deed wat hij wilde. Die zich door zijn beweeglijkheid bij voorbaat vrijwaarde voor iedere bewaking; die hem voorbij üep alsof hij er eenvoudig niet stond en die zoo dikwijls als hij daar lust toe voelde, het licht deed schijnen op de ontstellende hiaten in het eertijds zoo befaamde verdedi gingssysteem van de groen-witten. ,Die midvoor was de Haar lemmer Wim Roozen. aanvalsleider van onze nationale ploeg. En de wijze waarop hij zij club aan een 5 2-overwinning hielp, was een van de weinige aspecten, die voor de komende internationale wedstrijden hoopvol mag worden genoemd. Roozen De geschiedenis van Roozens ontwik keling als voetballer bevindt zich nog steeds ln stijgende lijn. Door zijn natuur lijk voetbaltalent en groeiende lichame lijke zelfbeheersching kan hij zijn eneT- gie en inzicht steeds nuttiger maken. Voor doel ls hij altijd buitengewoon ge vaarlijk, omdat hij alle situaties probeert uit te bulten en in het veld blijkt hij eveneens een snelle doorzetter, wiens verrassende actie al vele doelpunten ten gevolge heeft gehad. Het talrijke publiek, dat op het Mos- veld de heropening van het voetbalsei zoen beleefde, kwam herhaaldelijk in verrukking door zijn prachtig berede neerd en productief spel en niet alleen in het Haarlemsche kamp bewonderde men de geraffineerdheid waarmee hij een paar beauty's van doelpunten scoorde. Vier van de vijf voltreffers komen recht streeks op zijn naam. Het laatste scoorde Boerree, eveneens na goed werk van zijn naar links afgedwaalden middenvoor. Hadden de andere aanvallers van de roodbroeken, met name Groeneveld, in wat betere conditie verkeerd, dan zou de score tegen De Volewijckers een catastro- phaal verloop hebben genomen. De 52-overwinning van de Haarlem mers ls dan ook ln geen enikel opzicht geflatteerd. Over alle linies waren de roodbroeken hun tegenstanders de baas en behalve de perioden van fanatiek te genoffensief der Mosveldbewoners was de meerderheid van de bezoekers duidelijk genoeg. Die was trouwens al waarneem baar in het allereerste beg'in, toen de Haarlemsche aanvallers door de Volewijck- ers-verdediging liepen, alsof deze een voudig niet bestond. Steeds opnieuw en steeds op dezelfde wijze zag men De Win ter en Boeree over rechts hun spel letje uithalen, maar het duurde bescha mend lang eer de Amsterdammers er net oog ln hadden en ook toen bleek de op lossing nog niet één, twee, drie gevon den. Aan Bruist lag het werkelijk niet. Die sprong en klauwde door zijn kooi, dat het een lust was en menige ferme kogel of geniepige schuiver ging klem tusschen de handen van den waakzamen doelwachter. Maar tegen de solo's van Roozen, die hem herhaaldelijk noopten zijn doel te verla ten, omdat de Haarlemmer alléén op zijn heiligdom was komen aanstormen, was hij tenslotte toch niet opgewassen. Na 6 minuten vischte hij den eersten bal uit het net, toen Roozen een pass van links naar voren speelde en achter den bal aandravend, er juist Iets eerder zijn schoen onder kon krijgen dan de Amster- damsche doelman. Nog. geen kwartier la ter verhoogde dezelfde speler de score met een juweel van een kopbal uit een voorzet van De Winter en het half uur was nau welijks koud of een nieuwe verre pass, waaruit hij den bal nu listig over Bruist heenwipte, had hem ln staat gesteld de hattrick te scoren: 03. De hiernavolgende periode was voor De Volewijckers, dat zijn kansen echter niet Uitbuitte en daarbij ook 't geluk niet mee had. De Ruyter verwisselde nog met De Jongh van plaats, maar het tegenpunt, dat de gastheeren eindelijk scoorden, kon alleen tot stand komen door misslaan van Kluit bij een hoog en bal van Smit: 13. Onmiddellijk na rust sloegen de Am sterdammers opnieuw beleg voor het Haarlemsche doel en binnen het kwar tier na de hervatting herleefde de hoop in de Amsterdamsche harten, toen De Jongh eindelijk de Haarlemsche defensie van zich had kunnen afschudden en Kluit geen kans gaf: 28. Het hielp echter geen steek. Een paar minuten la ter ging de teruggekeerde spanning weer teloor toen Roozen er na een fraaie so lo op onnavolgbare wijze 24 van maak te en tenslotte Boeree m staat stelde den stand op 52 te brengen. Het bestuur en de nationale Technische Commissie van de KNAU hebben in een te Utrecht gehouden vergadering uitvoer rig beraadslaagd over de situatie, welke zal ontstaan door het besluit van den KNVB om de voetbalcompetitie ook in de zomermaanden normaal voort te zet ten. Unaniem was men van oordeel, dat dit besluit in hooge mate moet worden betreurd, daar dit voor de beoefening der zomersporten funest zou zijn. Dit klemt des te meer, omdat het volgend jaar de Olympische Spelen worden ge houden, waarvoor 1947 een Jaar van krachtige voorbereiding moet zijn. Daar de athletlek op het Olympisch program ma een zeer belangrijke plaats inneemt, springen de nadeelen, die deze sport zal ondervinden door het besluit van «en KNVB des te meer in het oog. Bestuur en NTC der KNAU zijn van oordeel, dat alsnog krachtige stappen moeten worden ondernomen om deze hoogst ongewensch- ten gang van zaken te voorkomen. Re den waarom besloten ls zich zoowel met den KNVB als met het Nederlandsch Olympisch Comité en de daarbij aange sloten bonden ln verbinding te stellen, teneinde den ICNVB er van te overtuigen, dat het genomen besltn moet worden herzien, daar dit in strijd is met de al- gemeene Nederlandsche sportbelangen De KNAU vertrouwt, dat ook van over heidswege het nöodige zal worden gedaan om den KNVB een andere gedragslijn te laten volgen. Jjy en Nederlandsch Elftal in h. nieuwe formatie gaat het inter nationaal voetbalseizoen voort zetten met de eerste ontmoeting te gen de Belgen. Voortzetten, want de veelbesproken wedstrijd van Hud- dersfield was immers de vroege en weinig glorieuze opening van ons in terlandseizoen. Alles wat daarover gezegd en geschreven is, heeft ons niet van het standpunt kunnen af brengen. dat deze groote nederlaag volstrekt geen debacle was en dat het superieure spel van deze Engelsche ploeg ook sterker tegenstanders dan het Nederlandsche team met behoor lijke cijfers zou hebben verslagen. Iets anders is, dat wij op Engel- schen bodem heel wat lessen hebben gekregen, waar we wel degelijk ons voordeel mee konden doen. Zoo heeft de T.C. er tenslotte aanleiding in ge vonden van haar practische bezwaren tegen het stopperspïlsysteem af te stappen en zal men dus te Rotter dam voor het eerst een officieel ge kweekte, teruggetrokken spil in een nationale combinatie aan het werk l: zien. Men heeft voor die plaats Möh- 1 ring uitgekozen en aan de hand van 1 de prestaties te Ede, was hij zeker degene van de drie. die deze kans het meest verdiende. Zijn district genoot Spierenburg van NÈC heeft kans ge zien voorloopig beslag te leggen op de plaats van Paauioe, maar zijn spel was toch niet zoo opvallend, dat hij deze onderscheiding met grooten voorsprong op zijn rivalen zal hebben veroverd. Van Bun heeft zijn kans zonder twijfel voor een deel te danken aan de absentie van den zieken Pot- harst. Van den anderen kant was er den laatsten tijd wel degelijk vraag naar een figuur, die het vroegere ver trouwen in onze internationale de fensie zou kunnen herstellen. Op het oogenblik verdient Van Bun zijn kans zonder twijfel, maar toch zijn we er nop niet gerust op, dat hij nu degene is, die onze achterhoede datgene zal komen brengen, wat haar, bij alle goeds, tot nu toe ontbroken heeft. MOTOREN EN RIJWIELEN. Boven: deelnemers aan den sterrit van den K.N.M.V. door Overijssel, aan den start voor hotel Rijssenberg. Onder: Gerrit Schulte, met Boeyen, favoriet voor de Parijsche Zesdaagsche, ont vangt zijn fon-maïl In de voorhoede levert de vorming van den linkervleugel de meeste stof tot commentaar. Rijvers mocht Zon dag weer in Ede proefstoomen. Er bleek uit, dat hij zijn vorm van het voorjaar 1946 teruggevonden heeft en nu het weer tegen ploegen gaat die meer van ons eigen formaat zijn dan de Engelschen, is zijn waarschijnlijke herverkiezing dan ook juist gezien. Naast hem, op de buitenplaats, had men algemeen De Harder verwacht- Maar, schreven wij al, Ede zag geen De Harder die ook maar een schaduw was van den vroeger zoo snellen en doortastenden voetbalkunstenaar. Nu is het natuurlijk niet altijd juist op één proefneming af te gaan, maar de K.C. is er blijkbaar zóó van ge schrokken, dat zij in arrenmoede ive- derom haar toevlucht heeft genomen tot Bergman. Het linksbuitenvraag- stuk blijft dus nog aan de orde. Desondanks lijkt ons de voorhoede de minst dubieuze linie van dit elftal en de middenlinie, waarin Devroet nog niet op zijn oude peil is, veruit de zwakste. Vooral om deze reden krijgen we van het team in zijn ge heel niet den indruk, dat we het op voorhand ons volste vertrouwen kun- len schenken. DISTRICT I 3.D.O.Feijenoord 21 Hermes D.V.S't Gooi 4—1 X.F.C.D.W.S3—0 SmmaAjax 22 A.D.O.Sparta 52 DISTRICT II NeptunusD.FC13 De VolewijckersHaarlem 25 Blauw-WitExcelsior 31 XerxesD.O.S25 DISTRICT III QuickVitesse 20 A.G.O.V.V— N.EC2—3 3o AheadEnschede 30 TubantiaHeracles 01 Be QuickWageningen 32 DISTRICT IV R K.T.V.V.De Baronie 30 Willem II—Helmond0—2 HelmondiaB.V.V00 N.A.CLonga 5—2 Vlissingen—N.O.A.D1—2 DISTRICT VI BrabantiaS.C. Emma- 52 Eindhoven—F.S.V05 BleijerheideMV.V. O-3 MauritsSpechten ^LimburgiaSitt. Boys 5—3 LONDEN, 22 Maart Voor de eerste maal na vele weken is vandaag een nor maal programma afgewerkt, waarbij al leen de wedstrijd der tweede divisie te Nottingham moest worden afgelast, om dat al"6 voetbalvelden daar on'der water staan. Nu het vast staat, dat de compe titie geheel wordt uitgespeeld, gaat de gTootste belangstelling weer uit naar promotie- en degradatiecandidaten. Het was vandaag vooral de „strijd om het bestaan" in beide afdeelingen, die de aandacht concentreerde op wedstrij den als bijvoorbeeld die in de „Valley" tusschen Charlton en Brentford, de bei de Londensche eerste klasseTs, die, met Huddersfield Town en den hekkenslui ter, Leeds United, momenteel het meest voro degradatie in aanmerking komen. Toch waren slechts 30.000 toeschouwers aanwezig bij den wedstrijd op het ter- rein van Charlton, aangezien de mees ten (50.000) den thuiswedstrijd van Chelsea tegen Sunderland terecht de voorkeur gegeven hadden. Men kon het den spelers aanzien, van zoowel Charl ton als Brentford, dat elk punt hier be langrijk was en het spel werd er niet fraaier op. Charlton gaf den indruk het beste spel te leveren. Het was alleen aan zeer slecht schieten te wijten, dat Charl ton eerst na 35 minuten spelen de lei ding nam door Dawson. De voormalige amateur-international Vaughan maakte vandaag in de Charltonploeg zijn de buut op de middenvoorplaats, maar kon weinig uitrichten tegen den spil Man- ley, die in uitstekenden vorm was. Toch gelukte het Vaughan later nog te doelpunten, nadat Fenton den stand reeds op 20 had gebracht. Aanezien Brentford niet in staat bleek ook een tegenpunt te scoren, won Charlton wel verdiend met 30, waardoor het eenigs zins uit óe knel is geraakt. De hekkensluiter Leeds United haalde zoowaar een punt tegen Arsenal, maar staat er met zijn 17 punten uit 30 wed strijden nog altijd ellendig voor, hoewel het leed verzacht werd door de neder laag van Brentford en door het feit, dat Huddersfield Town met 62 door Pres ton werd afgemaakt. Chelsea scoorde het eerste doel punt van den strijd tegen Sunder- Er is heel wat te beleven geweest b(j den wedstrijd E.D.O.Feyenoord! Maar dat de toeschouwers genoten hebben van een goede partij voetbal durven we niet beweren. Dat E.D.O. spel-technisch niet op een hoog plan staat is algemeen be kend, daarentegen hadden we van de Rotterdammers wel wat meer verwacht, maar ook dezen bleven ver beneden het peil waarop Feyenoord z'n reputatie heeft gebouwd. De 21-overwinning, welke de Haarlemsche club uiteindelijk behaalde, mogen we dan ook niet on verdiend noemen. Het was bij Feyenoord het oude be kende liedje en wie gemeend had dat de oud V.U.C.'t Gooi-midvoar Brandes aan den aanval der Rotterdammers meer vaart en meer fantasie zou schen ken', is wel bedrogen uitgekomen. Ook deze middenvoor loste het probleem van een goeden aanvalsleider, een goed schutter en doorzetter niet op en tot in het oneindige werd er maar gecom bineerd, gegoocheld en dikwijls ook ge knoeid, waardoor de prachtig spelende E.D.O.-achterhoede de situatie steeds wist meester te blijven. Want hoe tal rijk ook de aanvallen der bezoekers wa ren, hoe meesterlijk spil Paauwe en linkshalf De Vroet steeds maar weer het leder naar de Feyenoord-voorhoede di rigeerden, de Rotterdammers liepen zich met het peuterige spel herhaalde lijk te pletter op het trio Schijvenaar LasschuitWille en eerst in de tweede helft kon Van Kilsdonk den goed op dreef zijnden Wille verschalken, resul taat van een korte periode open spel der Feyenoard-voorhoede waartoe Bas Paauwe den grondslag legde. Daarvóór had de zwakke E.D.O.-voorhoede kans gezien den Feyenoord-doelman v.d. Bijl tweemaal te doen capituleeren, éénmaal voor de rust na stevig doorzetten van Rootselaar waarvan Steendam profiteer de en kort na de hervatting door Kar- pes, die een vrijen schop met behulp van den wind juist in het bovenhoekje wist te deponeeren: 20. Van goed voetbal was dus geen sprake. AUieen de technische kwaliteiten van enkele spelers kon men bewonderen. Sensatie schonk deze strijd overigens ge noeg. En jammer genoeg niet altijd van de prettigste soort. Het begon al na een half uur toen Bas Paauwe zich vergat land uit een strafschop wegens on regelmatig aanvallen van Tommy Law- ton, die uitstekend door Goulden geno men werd. Lawon kopte na de rust een prachtig doelpunt, waarna Sunderland door een kopbal van Robinson den ach terstand verkleinde. De leiders dezer divisie verloren van daag. Blackpool en Liverpool plaatsten zich door respectievelijk een overwinning en een gelijk spel dichter achter de Wol ves. Eerste divisie: BoltonAston V. 31, Charlt. Athl.Brentf. 30. ChelseaSun- derl 21, Grimsby T.Blackp. 23, Leeds Un.Arsenal 11, Llverp.Derby County 11, Manch. Un.Everton 30, Midlesbr. Blackburn R. 01, Pre6tonHudders field T. 6—2. Sheffield Un—Wolves 2—0. Stoke CityPortsm. 11. Wolves 31 44 Derby 30 30 Blackpool 35 42 Blackb. R. 32 30 Liverpool 32 41 Sun der 1. 31 29 Manch. Un. 31 39 Bolton 34 28 Preston 81 38 Portsmouth 29 27 Middlesbr. 32 38 Arsenal 31 27 Stoke 31 37 Grimsby T. 32 27 A. Villa 31 33 Charlt. A. 31 24 Sheff. Un. 27 33 Huddersf. 31 22 Chelsea 30 31 Brentf. 30 20 Everton 31 30 Leeds Un. 30 17 Tweede divisie: BarnsleyLeicester C. 10, Birmingh. CityWe6tham Un. 30, BurnleyPlymouth 21, CoventryMan chester 11. Newcastle Un.Fulham 13, Newport—Chester!. 30, Southampton Millwall 12. Swansea T.Bury 1Tot tenhamLuton 21, West Bromwich A. Sheffield W. 2—1. Spanning voor het doel van „Haar lem" tijdens den wedstrijd tegen „Volewijckers". Lawton in duel met Robinson, den rechtsbinnen van Sunderland, tij dens den door de Blue's met 21 gewonnen wedstrijd op Stampford Bridge hetgeen aan de aandacht van den scheidsrechter ontging. De hierop vol gende reactie van den Haarlemmer Ver dam zag scheidsrechter De Bruin maar al te duidelijk en prompt kon de E.D.O— er het kleedhuis opzoeken. Een klein intermezzo cp de tribune deed aan het geheel geen goed en in het veld ont stond een prikkelbare stemming, welke, naarmate de strijd vorderde, er niet beter op werd. De stemming werd be paald onsympathiek en vooral in het laatste gedeelte van den strijd, toen E.D.O. den kostbaren voorsprong met hand en tand verdedigde, deden zich maar al te dikwijls overtredingen voor. In de laatste minuut moest Van Mun ster van Feyenoord nog het veld ver laten. Het fluitsignaal klonk als een verlossing. Hoofdklasse K.NJS.B.: HeerlenDen Bosch 34 (voorl.); Max EuweDD 2 54; MaastrichtMiddelburg 86; Hil- versumsch Schaakgen.Amersfoort 82; KralingenHet Centrum 64; Vvv (Alk maar)ASC 4JA5%. Aan den Belgischen biljarter G. van Belle is het lidmaatschap van verdienste van den N.B.B. aangeboden. Het koppel SchulteBoeyen heeft In de Zesdaagsche te Parijs de leiding met één ronde voorsprong op BroneelNae'jC. Een Zaterdagavond gehouden ijshockcy- wedstrijd tusschen Tilburg en de Ijsvogels uit Amsterdam eindigde in een 54-over- winning voor d% Tilburgenaren. Manch. C. 30 46 Bury 31 27 Bumley 31 45 Southampt. 31 29 Birmingh. 31 39 Luton 31 29 Newcastle 30 36 Coventry 30 27 Leiceter 30 34 Barnsley 30 27 W. Bromw. 29 33 Notts 28 26 Tottenham 30 83 Bradf. 27 25 Chesterfield 28 32 Millwall 29 23 Fulham 27 30 Swansea 31 £1 Pymouth 30 31 Sh. Wedn. 30 20 West Ham 29 29 Newport 29 14

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 3