Blauw Wit kansloos verslagen Zege van Haarlem kwam geen oogenblik in gevaar Ajax voetbalt drie minuten Dubbele Nederlandsche zege op Belgische hockeyploegen Charlton weer in Cupfinale HAARLEM WAAGT NOG EEN KANSJE Neptunus verliest en ook Sitt. Boys herstelt zich niet Het oude liedje bij DWS1-0 De Volewijckers weer aan bod r Lotsy's verweer Gebrek aan combinatie tegen gebrek aan schutters GROENEVELD BETER DAN BERGMAN Voldoende om ADO te verslaan Dames 3-0, heeren 3-1 Liverpool-Burnley onbeslist -V SENGERS in laatsten stoot driebandenkampioen MAANDAG 31 MAART 1947 PAGINA 3 mmmm aH D.J.K. WINT HAUSERBEKER Volewijckers waren heer en meester KOMT DE „TOTO" TERUG? Engelsch elftal tegen Schotland 't Gooi en R.F.C. spelen gelijk Tijdens de zwemwedstrijden, welke Zaterdagavond in het Sportfondsenbad-Oost te Amster dam werden georganiseerd door de Zwemclub „De Dolfijn", is Nel van Vliet er in geslaagd het wereldrecord op de 200 meter schoolslag, dat reeds op haar naam stond, te verbeteren en te bren gen op 2 minuten 51,9 seconden. O,v 17 Augustus 1946 Vracht zij het wereldrecord op dezen afstand op 2 minuten 52.6 seconden, gemaakt' in het zwembad te De Bilt. Dit record is tot nu toe nog niet dor de F. 1. N. A. erkend. Reeds tijdens haar training had Nel van Vliet vorige week een tijd ge zwommen die beneden haar wereldrecord op de 200 M. schoolslag lag. Geen wonder, dat dit nummer door insi ders met de grootste spanning tege moet gezien werd. De Robbenzwem. ster zette er na de start flinke vaart in en liet haar concurrenten Wil Haverlag en de zusjes De Groot dadelijk al achter zich. Regelmatig bleef zij dezen voorsprong vergrooten en op de laatste 50 meter, toen zij al beneden het schema voor een re cordverbetering was, gooide zij er nog een schepje bovenop en tikte als eerste aan. Zenuwachtig tijdcontro- leeren volgde en eindelijk kondigde de microfoon de geboorte van een nieuw wereldrecord aan. Met 0.7 sec. \had Nel v. Vliet haar record verbeterdij HAARLEM, 30 Maart Wanneer onze nationale middenvoor Roozen zijn Uit stekenden vorm, welken hij hedenmiddag op het eivolle HFC-terrein nog eens overduidelijk bevestigde, weet te bewaren, kan de Belgische achterhoede een prettige Paschen beleven! Zonder dat zijn prachtig spel ditmaal tot een aantal doelpunten leidde, was het van superieure kwaliteit en het duel met den stopper-spil Altink, die zich overigens lang niet onverdienstelijk van zijn zware taak kweet, werd door den Haarlemmer glansrijk gewonnen. Zijn snelle rushes, de snelle passes naar links en naar rechts, zijn steeds groeiende voetbaltechniek stem pelden hem tot de'groote figuur in de Haarlem-voor hoede en eischten van de Blauw Wit-verdediging de volle aandacht. Hetgeen indirect Blauw Wit's nederlaag beteekende, omdat hierdoor de overige Haarlem-voorwaartsen daarvan ten volle profijt konden trekken en dit dan ook prompt deden. Drie doelpunten van aan voerder De Winter waren er het gevolg van! Zoo werd dus Blauw Wit het tweede Am- sterdamsche slachtoffer van de steeds beter op dreef komende Haarlem ploeg, welke, nu de eindfase van den wedloop om het kampioenschap schijnt aangebroken, van groote beteekenis gaat worden. Want niet slechts Roozen speelde dezen middag in prachtigen vorm, de linksbuiten Groene- veld deed het heel wat- beter 'dan de vorige week tegen de Volewijckers en met Smit, die inderdaad aan 't aftakelen ls, maar nog steeds zijn partijtje dapper meeblaast. vormde hij een uiterst snellen en gevaar lijken linkervleugel. Met een actieven rechtsbuiten als De Winter is de Haarlem voorhoede voor elke verdediging een voort durend gevaar. Zij stak dan ook gunstig af bij den Blauw Wit-aanval die op het uiterst zware HFC-veld maar moeilijk uit den weg kwam en waarin Bergman al heel weinig van internationale allure bleek te zijn. Herhaaldelijk moest de Blauw Witter in den back-op-leeftijd v. d. Hulst zijn meerdere erkennen en omdat ook in de Haarlem achterhoede stopperspil Van Daalen langzaam maar zeker weer de oude is geworden, was het voor de Amsterdam- sche voorhoede een schier hopelooze onder neming om met haar bovendien te korte spel, waaraan Westphal en Van Wijngaar den zich herhaaldelijk bezondigden, tot succes te komen. Neen, dan ging het in de Haarlem- Drie minuten voetbal en voor de ove rige zeven-en-tachtig minuten: hard loopen, slecht schieten en vallen, dat is het waar twintig eerste-klasse- spelers hun publiek Zondag in Wa- graafsmeer op vergast hebben. De doelverdedigers kunnen buiten be schouwing gelaten worden; zij ver vulden hun taak naar behooren. Een eigenaardig verschijnsel was de aan vankelijk goede start van de Hagenaars. Reeds in de tweede minuut had Keizer zijn eersten lastigen bal te pakken. Men zou er toen wat om verwed hebben dat er een pittig partijtje in de lucht zat. De' feiten leerden echter spoedig anders. Hoewel er voorloopig geen Ajacied over de middenlijn kwam, was het toch met de meeste g-oodwiil onmogelijk: net ADO-spel superieur te noemen. Impro- ducti'ef tot het uiterste! Het was al dadelijk een raadsel hoe de Haagsche aanval er vorige week te gen Sparta in geslaagd is vijf doelpunten te scoren. Nu stond hij voor een Ajax- team, waarin geen "fan blijkbaar safe voelde en kon ook maar tot geen enkel behoorlijk schot komen. Wat Ajax betrof: de machine liep, maar vraag niet hoe. Broekman, die na verloop van tijd eenige passes van zÜn middenlinie kreeg, bleek er volkomen uit te zijn. Als absoluut geldig excuus moet natuurlijk zijn op stelling op de linksbuitenplaats, waar hij nu eenmaal niet thuis hoort, erkend worden, maar zelfs met inachtneming daarvan kan zijn pers niet anders dan on gunstig luiden. Het was werkelijk op som mige momenten verdrietig te zien hoe deze toch wel hard werkende speler er niet in slaagde de meest eenvoudige puzz les, waarvoor hem de vrij simplistisch werkende ADO-defensie stelde, op te los sen. Dat hü er ten slotte na 33 minuten van teleurstelling toch nog toe kwam een ouderwetschen voorzet „over de hee- le" van Fischer te benutten (10) mo ge voor hemzelf een pleister op de wond zijn, den toeschouwer voldeed het maar matig. Behalve Broekman waren het nog Michels, rechtsbinnen, en Krist, linkshalf die om beurten trainen Reynolds hart kloppingen bezorgd moeten hebben. In deze situatie was het maar goed, dat Fischer nog wel eens probeerde te voet ballen, Stroker als gewoonlijk stevig zwoegde en v. d. Linden minder dan zijn nog niet genoemde collega's blunderde, doch de leiders van district I dienen er zich terdege van bewust te zijn, dat met een spel, als dezen middag vertoond, geen titels behaald kunnen worden, ja niet mógen worden: dat zou een tè triest beeld van ons voetbalpeil geven. Even voor de rust kreeg Broekman het leer goed voor het Haagsche doel. Bruins werkte bal en keeper over de ljjn (20). Wederom een Ajax-doelpunt, wederom zeer on bevredigend. Men kreeg den indruk, dat het volkomen lukraak was. Met evenveel recht had de stand in het voordeel van de Zuiderpark-bewoners kunnen zijn. Van recht gesproken: geen doelpunten, dat zou een juiste verhouding meer be naderd hebben. Plotseling, om precies te zijn: om kwart voor drie ging Ajax voetballen. Als een vloedgolf ging de Amsterdamsche middenlinie met v. d. Veen en v. d. Lin den op haar hielen door het Haagsche bolwerk heen. Bruins nam de even op vlammende fakkel over, koos prima po sitie, gaf een pass naar Fischer, een zui vere trekbal- van dezen naar den linker vleugel en Broekman, die toch zoo zijn best deed, had maar voor het inschieten (30). Nog even smeulde de heilige vonk bescheiden voorttoen viel er een diepe duisternis in, waarover het beter is te zwijgen. voorhoede anders. Roozen bond met Al- tink onvervaard den strijd aan, sjouwde op eiken mogelijken en onmogelijken bal, zwenkte naar rechts en naar links, gaf afgemeten voorzetten van den vleugel, zette herhaaldelijk Groeneveld aan bet werk en Altink moest zich voor twee geven om den Roodbroek te „houden". Stijger en vooral Wilders snelden hun spil nog al eens te hulp, vandaar de groote bewegingsvrijheid van Haarlem's vleugelspelers en de resultaten lieten niet lang op zich wachten. Eerst had Smit een prachtig aangegeven bal van Roozen maar voor het Inschieten doch deponeerde het leder netjes in van Raalte's handen. Toen even later Groene veld een voorzet gaf, was het De Winter die van de situatie handig profiteerde en den bal langs den Amsterdamschen doel man werkte, 10. Ditzelfde spelletje her haalde zich op precies gelijke wijze en nu behoefde De Winter slechts te knikken om er 20 van te maken. In deze periode ontkwam Blauw Wit aan den genadeslag omdat Roozen met enkele Het was bij DWS weer het oude deuntje. De ploeg op zichzelf opereerde heusQh zoo kwaad niet en vooral de rrtid- denlinie, met Van der Hoeven aan het hoofd, deed het uitstekend. Maar in de voorhoede bleek het zooveelste experi ment to mislukken gedoemd. Kil, de groote man van de eerste wedstrijden in dit seizoen, had zijn plaats moeten afstaan aan De Haas en Kliffen zat langs den kant te kijken wat zijn remplacant Diederiks er van maakte. Het was niet veel. Er ging van deze voorhoede in geen enkel opzicht bekoring uit en alleen Wiertz liet zoo nu en dan zien wat nij kon. Hij was het dan ook, die in de eerste helft zijn club de leiding gaf. In het ver dere verloop van den wedstrijd bleven de verdedigingen heer en meseter van het terrein, zoodat DWS met de traditioneele cijfers 10 won. Vergeefsche poging van den DWS-aanval om den Emma-doelman te overrompelen Een ietwat geflatteerde 30 over winning van de Nederlandsche dames en een verrassende, maar alleszins ver diende 31 zege van de heeren, was het voor de Nederlandsche hockeysport heuglijke resultaat van de twee in ternationale hockeywedstrijden tus- schen België en Nederland, die Zon dagmiddag vlak na elkaar op het ter rein van de Royal Leopold Club te Brussel zijn gespeeld. Te meer reden tot tevredenheid, voor zoover het de heerenploeg betrof, mag er zijn, omdat de techniek ondanks den lan gen winter en de daaruit voortgevloeide onderbreking der competitie, een merk bare verbetering heeft ondergaan se dert de wedstrijden van verleden jaar. Deze Nederlandsche ploeg sloot als een bus. In tegenstelling tot de Belgische voorhoede met zwakke vleugelspelers en onproductief binnentrio, beschikten de Oranjehemden over een waren goalgetter, linksbinnen Kruize van H.H.V.C., die de hattrick verrichte door het scoren van alle ■drie de doelpunten, de een nog fraaier dan de ander. Kaast hem op den vleugel stond een uiterst snelle en beweeglijke oud-internationaal, D. Esser uit TOGO, die een joyeuse rentrée in het naionale team gemaakt heeft. Reeds 5 minuten na het begin opende Kruize met een hard en zuiver schot de score. Hij stopte den bal op den rand van den cirkel en joeg deze met een flitsend schot tusschen vele toeloopende Belgen door de touwen in. Het Nederlandsche team opent de score in den inierland-hockeywerstrijd teaen Belaiè fn1) Aangemoedigd door dit succes en met toenemend zelfvertrouwen kwamen de oranjehemden in de meerderheid en zooals meer gebeurd, viel toen een doel punt aan den anderen kant. Delaval ving een voorzet op van rechts en scoorde den gelijkmaker na een korten run (1 Ij- Vijf minuten later ging Kruize er vanaf 't middenveld alleen van door. Weergaloos handig joeg hij als een wervelwind langs Enderle en Dubois en schoot den bal langs den uitloopenden Wiser (12). In dezen stand kwam tot de rust geen wijziging meer. Zeven minuten na de rust scoorde Kruize zyn derde doelpunt, uit een keu rig afgemeten voorzet van Couvret van den rechtervleugel. Nadien 'kregen de Belgen kansen. De veie spannende scrim mages voor ons doel leverden echter niets op en met 31 voor Nederland kwam het einde. Juist zooals verleden jaar toonden onze dames dat kleine verschil in techniek en vooral in stickvastheid te bezitten, dat hun de bijna regelmatige overwinningen bezorgt over onze Zuiderburen. Zes minuten na het begin was het mej. Piel die na een snellen soloren de score opende met het 100-ste doelpunt, dat sinds 1926 door onze damesploeg ln 42 Internationale wedstrijden is gemaakt. Met 1o in het voordeel van Nederland kwam de rust. 5 minuten was de tweede helft oud, toen de overigens weinig opvallende midvoor, mevr. Heirsch, den stand op 20 bracht, waarna de roode duiveltjes los kwamen en iedereen hun een tegenpunt gunde, behalve de scheidsrechter, die cr twee annuleerde. In deze periode was het lot de onzen gunstig gezind. Met meer geluk dan wijsheid bleef ons doel schoon en 1 minuut voor het einde deponeerde mej. Piel den bal voor de derde maal achter keeper De Köninck na een flit sende soloren over de helft van het veld De pupillen van Jan stender deden het goed op de zwemwedstrijden van Dolfijn te Amsterdam. Nel v. Vliet verbeterde, zoo als elders werd verteld, een wereldrecord: Hannie ter Meulen maakte op de 200 m. borstcrawl een tijd van 2 min. 29.4 sec. Dit is slechts 4.8 seconde boven het Neder- landsch record van Rie van Veen en daarbij moet men bedenken, dat Hannie Termeu- len geen tegenstand had. Slechts éénmaal tevoren, in Denemarken, toen zij in een buitengewone vorm was, heeft zij dezen tijd gemaakt. De hoop is gerechtvaardigd, dat zij binnenkort dit record zal doen sneuvelen. Bij de heeren won de oude rot Van Schouwen op zijn gemak de 100 m. rugcrawl in den tijd van 1 min. 12 sec. De 3 x 100 m. wisselslag persoonlijk, een bij zonder zwaar nummer, werd gewonnen door Slikker van DAW in 4 min. 13.5 sec vóór Herman Smitshuyzen, die er 2.2 sec. langer over deed. Het zelfde nummer in ploegverband was voor DJK in den tijd van 3 min. 40.9 sec. vóór UZSC in 3 min. 45.1 sec. De Hauserbeker werd gewonnen door DJK met 23 punten, op den voet ge volgd door AZ '70 en Zian, ieder met 20 punten; op de vierde plaats de winnaar van verleden jaar, het Y. met 16 punten; 5. UZSC met 11 punten; 6. DAW met 10 punten. prachtige lndlvidueele staaltjes het geluk niet op zjjn hand had, want tot tweemaal toe ontsnapte van Raalte's heiligdom aan een zekere doorboring en konden Rous en Wilders nog net op het nippertje redding brengen. Toen de Amsterdammers na deze wonderbaarlijke ontsnapping even op adem kwamen, kregen zij inderdaad enkele sco ringskansen en nadat eerst van Bakel op fraaie wijze een hard ingeschoten bal van Westphal uit het doel had gekopt, scoorde Bergman even jroor rust het tegenpunt uit een vrijen trap, 21. Wanhopige pogingen stelde Blauw Wit ln de tweede helft in het werk om het aspect van den strijd te wijzigen, maar niets kon de Amsterdammers helpen. Haar lem doorstond het hevige Amsterdamsche offensief glansrijk, want haar verdediging gaf vrijwel geen kans weg, terwijl aan den anderen kant Van Raalte al zijn capacitei ten moest aanwenden om Roozen het sco ren te beletten. Hij slaagde daarin vol komen, goed bijgestaan door zijn verdedi gers Stijger, Altink en Wilders. Maar ook nu rekenden de Amsterdammers bulten den waard, want na een half uur werd een voorzet van Groeneveld hen wederom nood lottig. Hoog opspringend scoorde De Win ter hieruit het derde doepunt en daarmee was de 31 nederlaag van Blauw Wit een feit. DFC had niet veel in te brengen te gen de enthousiast en snel spelende Am sterdammers. Daan de Jongh, die op de linksbuitenplaats speelde, was Litz voort, durend te vlug af. De groen-witter brak steeds weer door, maar Groeneveld ver dedigde uitstekend. Volewijckers zette er direct een hoog tempo in. Bij een van zijn vele aanvallen kreeg de linksbuiten den bal vrij en voor Groeneveld had kun nen reageeren was 't 10. Het spel van DFC leefde hierna even op, maar het tempo van de Amsterdammers was te hoog, zoodat Volewijckers het initiatief geheel in handen had. Na de rust scheen DFC, dat nu wind mee had, wat meer op dreef te komen, maar het doelpunt kwam toch weer aan den anderen kant. Ook hiervan was Daan de Jongh de grondlegger. Tot het einde toe bleven de Amsterdammers voor het vijandelijke doel, waar de geheele verdediging met uitzondering van Zwaan en Groeneveld was uitgespeeld. Deze twee wisten met kunst en vliegwerk den stand op 02 te houden. Op de te Amsterdam, gehouden ftlge- meene Jaarvergadering van den Bond van Harddraverij-vereenlgingen en -belangen in Nederland deelde de voorzitter, de heer A. Blom Hzn., uit Beverwijk, die tevens lid 1S van het centraal bestuur voor het Ned. Draf- en Renwezen, mede, dat de onder handelingen, die tusschen deze organisatie en de regeeringsinstanties gevoerd worden inzake de wederinstelling van den totali- sator, in een vergevorderd gunstig stadium gekomen zyn en dat het in het geheel niet onmogelijk is, dat dit seizoen de „toto" weer op de banen zal verschijnen. Het Engelsche elftal, dat 12 April op Wembley tegen Schotland speelt, is als volgt samengesteld: Swift (Manch. C.); Scott (Arsenal) en Hardwick (Middlesb.); Wright (Wolves.), Franklin (Stoke C.) en Johnstone (Blackpool); Matthews (Stoke), Carter (Derby), Lawton (Chelsea), Man- nlon (Middelb.) en Mullen (Wolves.). 1 Hoog opsrpingend plukt de Blauw Wit-doelman den bal uit de lucht voor den aan. stormenden Roozen LONDEN, 29 Maart. Min of meer tegen de verwachting in heeft Charlton kans gezien zich evenals het vorig jaar in de cupfinale te plaatsen. De Lon- denaars wonnen in Leeds met niet min der dan 40 van den tweeden klasser Newcastle, die geducht tegenviel. Burn ley en Liverpool vochten het te Leeds uit, althans ze probeerden dat, maar toen het einde na verlenging gekomen was, had het scoringsbord nog geen wijziging ondergaan, zoodat deze wed strijd op 12 April nog eens overgespeeld zal moeten worden. De beide wedstrijden trokken tesamen meer dan 100 000 toe schouwers. Newcastle United is niet meegevallen. Charlton maakte gebruik van zijn groo- tere routine om driemaal voor dé rust te scoren, waar Newcastle geen enkele doel punt tegenover wist te stellen. De Lon- denaars namen na 18 minuten spelen de leiding, toen Hurst een hoekschop geno men had voor Charlton, Welsh in de richting van het doel kopte en Dawson met een vliegend schot Swinburne geen schijn van kans gaf. Charlton bleef de meerdere en 6 minuten voor de rust werd met nauwkeurige passes de bal naar den vrijstaanden aanvoerder Welsh gewerkt, die de geboden kans benutte. Opnieuw trok Charlton er op uit om 2 minuten voor de rust, wederom door Welsh, den stand op 3—0 voor de Londenaars te brengen. Na de rust zette Charlton er weer alles op en het doel van Newcastle werd op nieuw bestookt. De rechtsbuiten Hurst brak na 7 minuten alleen door en scoor de met een'schot, dat Swinburne volko men verraste, het vierde doelpunt voor Charlton. Welsh schoot daarna nog twee maal over de lat alvorens Newcastle tot den aanval kon overgaan, die echter geen resultaat opleverde. Charlton won dus met 40 en zal in de cupfinal uitkomen. De wedstrijd tusschen Burnley en Li verpool ging meer gelijk op en was over het geheel een strijd, waarin vooral de verdediging van den eersten klasser uit blonk, die vrijwel alle aanvallen van de levendige Bumley-voorhoede wist te blokkeeren. Liverpool had met wat geluk gemakkelijk de leiding kunnen nemen, doch de kansen die het kreeg werden niet benut. De rust brak met blanken stand aan en ook daarna bleven twee vrijwel gelijkwaardige ploegen, dikwijls ln feilen aanval gewikkeld, elkaar be strijden. Toen ook na den normalen speeltijd geen doelpunten gescoord waren, moest verlengd worden. Burnley begon nu te verslappen door vermoeidheid der spelers, doch het hield dapper vol, zoodat het eerste kwartier der verlenging opnieuw met blanken stand eindigde. In het laatste kwartier der verlenging kreeg de Liverpool-mid- denvoor Stubbins de kans van den dag om den strijd te winnen, maar hij miste en doelman Mather wierp aich dapper voor Stubbin's voeten om hem te ver. hinderen zich te herstellen. Het einde kwam met den stand 00. EERSTE DIVISIE: A. VillaChelsea 2-0. Blackp.Leeds Un. 30, Brentf.Grims by T. 01, Derby C.Bolton W. 13, Everton—Stoke 2—2, Huff.f. T.—Manch. Un. 2—2, Portsm.Middlesbr. 31, Sun derlandSheffield Un. 21, Wolves Preston 41. Wolves 32 46 Sunderi. 32 31 Blackpool 36 44 Derby 31 30 Liverpool 32 41 Bolton 35 SO Manch. Un. 32 40 Portsm. 30 29 Preston 32 38 Blackb. R. 32 29 Stoke C. 32 38 Grimsby T. 33 29 Middlesb. 33 38 Arsenal 31 27 A. Villa 33 35 Charlt. A. 31 24 Sheffield 28 33 Huddersf. 32 23 Everton 32 31 Brentf. 31 20 Chelsea 33 31 Leeds Un. 31 •7 TWEEDE DIVISIE: Bradf.Southampt o y L11 po vtJI i Dit* llbit-y 6 11 1 uiiiuiü Bromwich Alb. 01, LutonSwansea 30, Manchester C.Nott. F. 21, Millwall Newport 31, PlymouthTottenham 3—4, Sheffield W.—Birmlngh. 1—0, West Ham Un.Coventry C. 12. Manch. C. 31 48 Burnley 31 45 Birming'L.C. 32 39 Newcastle 30 36 Tottenham 32 36 BTomw. A. 30 35 De meeste afdeelingsleiders zullen wel niet met onverholen vreugde op het jongste voetbalweekend terug zien. Eén van hen, Neptunus, verspeelde zelfs zijn eerste plaats, omdat het nog ntet opgewassen bleek tegen den degradatiecanöidaat HBS. Go Ahead en Sittardsche Boys zagen hun voorsprong door gelijke spelen in uitwedstrijden weer met één punt gereduceerd. Heerenveen had wegens afgekeurd terrein een vrijen dag en daardoor was er alleen succes voor de leiders in de districten I en IV. In het laatste wonnen zoowel BW als Noad. In net eerste noteerde Ajax wel den besten dag van allemaal, doordat het zijn voorsprong, zocals wel in de verwachting lag, van drie tot vier punten zag uitgroeien. In de situatie onder aan de tangHjsten rijn geen noemenswaardige veranderingen gekomen. In afdeellng I is het een volkomen nor male dag geweest. De 30 meerderheid van Ajax over aen hekkesluiter ADO geeft het verschil tusschen nummer één en laatst heel duidelijk aan en ook de 10 zege van DWS is van dien aard, dat we ons noch over de verrichtingen van de Dordtenaren, noch over die van de Amsterdammers be hoeven te verwonderen. De blauw-zwarten danken er hun tweede plaats aan, want Hermes-DVS kon de zware taak bij Feijen- oord niet aan en verloor dan ook met 53. t Gooi en RFC deelden de pot met 11 en veroverden daarmee elk een punt, dat hen weer een eindje in veiligheid brengt. VSVEDO ging niet door. Go Ahead 14 9 3 2 21 33—17 NEC 13 8 3 2 19 30—21 Wageningen 14 4 7 3 15 25—24 AGOVV 13 6 2 5 14 35—27 Enschede 14 4 6 4 14 27—25 Quick 13 6 1 6 13 26—24 Heracles 14 3 7 4 13 17—19 Ensch. Boys 13 5 2 6 12 31—32 Vitesse 14 4 2 8 10 27—35 Be Quick 12 3 3 6 9 20—30 Tubantia 12 2 2 8 6 1633 Ajax 13 9 2 2 20 36—21 DWS 13 6 4 3 16 2518 HDVS 13 6 3 4 15 30—27 Feyenoord 14 6 3 5 15 4Q—39 RFC 14- 5 3 6 13 33—38 't Gooi 13 4 4 5 12 24—29 VSV 11 5 1 5 11 27—26 EDO 12 5 1 6 11 26—26 Sparta 12 5 0 7 10 2524 Emma 13 3 3 7 9 25—36 ADO 12 3 3 7 8 21—28 In II is de spanning grooter geworden dan ooit, want inderdaad heeft Neptunus ook zijn tweeden wedstrijd van de compe titie verloren. De Rotterdammers schijnen er finaal uit te zijn, daarvan getuigt wel het feit, dat een lang niet sterS HBS hen met 10 kon verslaan. Blauw Wit was candidaat nummer één om de leiding over te nemen, maar Haarlem versloeg de zebra's met 31 en heeft nu voorloopig zelf de beste kans op den titel. Ook Volewijckers is echter nog lang niet uitgeschakeld. De Amsterdammers herstelden zich by DFC met 2—0 op alleszins verdiensteiyke wyze en komen daardoor weer volledig aan bod. Excelsior verloor thuis met 43 van Xer xes dat nu ook nog een kans krijgt, en blijft daardoor zelf ln gevaar verkeeren. Gedeelde smart is echter halve smart; DHC verloor met 2—0 bij DOS en verkeert evenmin in een benydenswaardige positie. 14 9 0 5 18 44—34 13 8 1 4 17 27—13 13 8 1 4 17 46—33 Blauw" Wit 13 7 2 4 16 31—26 Xerxes 13 7 1 5 15 39—33 DFC 13 7 0 6 14 31—25 DOS 14 5 3 6 13 31—36 HBS 1.2 4 1 7 9 20—27 DHC 11 2 4 5 8 1331 Excelsior 13 2 3 8 7 1830 Stormvogels 11 3 0 8 6 1628 In het Oosten heeft Go Ahead, zooals verwacht mocht worden, by Heracles geen gemakkelijken middag gehad en er één puntje verspeeld. NEC won intusschen met eere den plaatseiyken wedstrijd tegen Quick (21), hetgeen beteekent, dat de club van Lakenberg practlsch weer geiyke kan sen heeft. AGOVV verloor met 42 by En- V. Haarlem Neptunus Volewijckers schede en daardoor ls het nu vrywel defi nitief, dat alléén Go Ahead en NEC nog aan den stryd om den titel deelnemen. Tubantia, dat met 43 by Wageningen verloor, bUjft onderaan bivakkeeren; zyn positie ls er bovendien niet beter op ge worden, nu Vitesse kans heeft gezien met 52 over Ensched. Boys te zegevieren. In het Zuiden won Noad op het kantje met 21 van WV, maar dat was voor de Tilburgers net voldoende om de leiding te behouden. BW won den historlschen strijd tegen NAC en blyft Noad. gereed tot den sprong, volgen. Nuttig werk leverde De Baronie door met 10 van Vlissingen te winnen. Daardoor is Helmondia. dat de derby tegen Helmond met 21 verloor nummer vóórlaatst geworden. RKTW, dat tegen Longa eervol met 32 sneuvelde, draagt nog altijd het roode lichtje. NOAD 16 11 3 2 25 37—20 BW 14 10 2 2 22 29—10 Willem II 15 10 1 4 21 36—18 Longa 16 6 5 5 17 33—25 NAC 14 7 2 5 16 41—24 VVV 14 6 1 7 13 2729 Helmond 15 5 2 8 12 23—35 Vlissingen 16 4\ 4 8 12 2240 Baronie 14 4 2 8 10 17—38 Helmondia 15 3 3 9 9 17—29 RKTVV 15 3 1 11 7 22—36 DISTRICT I FeijenoordHermes 5—3 GochRFC 11 DWS—Emma 1—0 Ajax—ADO 3—0 DISTRICT II HBSNeptunus DFCVolewijckers HaarlemBlauw Wit ----- ExcelsiorXerxes DOS—DHC DISTRICT m VitesseEnsch. Boys NECQuick EnschedeAGOVV HeraclesGo Ahead WageningenTubantia DISTRICT IV BaronieVlissingen BW—NAC Longa—RKTW NOAD—VW HelmondiaHelmond DISTRICT V AchillesEmmen VeendamGVAV 1—O 02 3—1 34 2—0 5—2 2—1 42 1—1 '4—3 1—O 2—0 32 2—1 DISTRICT VI PSVLimburgia SpechtenBley erheide JulianaEindhoven MWMaurits SC EmmaSltt. Boys 6—1 4—2 4—2 1—1 2—1 40 Limburgia 14 7 2 5 16 36—30 Juliana 14 5 4 5 14 25—36 Sc. Emma 15 5 3 7 13 30—38 Eindhoven 14 4 4 6 12 21—24 Maurits 14 4 3 7 11 30—29 Spechten 14 4 2 8 10 29—44 Bleyerheide 16 4 2 10 10 2238 Brabantia 14 2 3 9 7 23—24 De heer Lotsy heeft zich, in zijn kwaliteit van KNVB-praesés, zeer duidelijk en nogal scherp verzet tegen de resolutie, die de KNAU het vorig week-end wereldkundig heeft ge maakt, naar aanleiding van het be sluit, de voetbalcompetitie nor maal uit te spelen. De toon waarin de resolutie van den athletiekbond gesteld was en vooral het beroep dat daarin op de overheid werd gedaan, heeft, zooals te verwachten was, den levendig reageerenden voorzitter van onzen machtigen sportbond geprik keld tot een antwoord dat niet den minsten twijfel liet. Zijn betoog als zoodanig wint ech ter niet aan overtuiging, door de op merking dat de zomersportbonden wel eens oog mochten hebben voor de moeilijkheden van <len KNVB, daar immers de voetbalbond sedert tientallen jaren het NOC voor een zeer belangrijk gedeelte in zijn werk heeft gesteund. En zéker is het niet juist, wanneer de KNVB-voorzitter zegt, dat de KNAU aanspraak maakt op een vol seizoen, terwijl de KNVB een deel van het zijne moest afstaan. In werkelijkheid is de kwestie zoo, dat de Voetbalbond, door den barren winteraan zijn vol seizoen niet vol doende heeft gehad en dat hij als gevolg daarvan het terrein van de zomersporten betreedt om zijn zaken tóch af te wikkelen. Het argument dat de KNVB door overmacht in moeilijkheden is geraakt kan maar voor een deel geaccepteerd worden. Vooreerst immers kan ook het athle- tiekseizoen door slecht weer geteis terd worden en vervolgens moet men toch wel degelijk rekening houden met de mogelijkheid dat de volgende winter ons weer dezelfde poets zal bakken. Krijgt de KNVB nü zijn zin, dan zal hij zich een volgende maal des te gemakkelijker buiten de per ken van zijn seizoen begeven. De mededeeling van den heer Lotsy, dat omtrent de kampioens- en promotie-degradatiewedstrijden nog niets is beslist, klinkt ons geheel nieuw in de ooren en is in ieder geval in strijd met het eertijds? door den KNVB verstrekte communiqué, waar in het heette, dat de kampioens- en promotie-degradatiewedstrijden o p de gewone wij ze zouclen worden afgewerkt. Tenslotte stelde de heer Lotsy voor de eerste helft van April een in for- meele bespreking van alle betrokken sportbonden en het NOC in het voor uitzicht. Maar dan mogen wij toch wel hopen, dat de stemming van geprikkeldheid in KNVB-kringen, waarop de heer Lotsy in zijn verkla ring ook noq doelt, inmiddels zal zijn weggeëbd. Inderdaad is het begrij pelijk, dat de KNAU-resolutie een min of meer ontstemd antwoord uit lokte, maar het protest tegen het feit dat de KNVB zijn moeilijkheden op andermans terrein wil gaan uitvech ten is daarom niet minder juist. Ook al zal de KNVB met den voetbal wedstrijd straks weer het leeuwen deel van den Olympischen Dag ver zorgen, dan nog scheppen de voet ballers zich daarmee niet het recht, met negeering van andere belangen, onverdroten hun eigen weg te gaan. Voor een sportieve editie van den ouden Cato zou dit overigens een ongezochte gelegenheid zijn geweest, de machtsverhoudingen in den voet balbonddie after all tot de moei lijkheden in dezen omvang hebben geleid geen hoofdklasse, geen automatische promotie/ degradatie! in het ongenadig licht van een beschuldigend Ceterum censeo te plaatsen. Aangezien De Leeuw Zondagmiddag te gen Broekhuizen geiyk speelde, moest de party tusschen De Leeuw en Sengers Zon dagavond de beslissing brengen voor bet Nederlandsch kampioenschap drie banden hoofdklasse. De strijd tusschen belde mees ters was zeer spannend, getuige de cijfers 26—26, 4046 t611 voordeele van Sengers en 4649, wederom ten gunste van den Rotterdammer Maar toen verraste De Leeuw elkeen door met een serie van 4 de vyftlg vol te maken. Iedereen meende, dat de Amsterdammer daarmede het kam pioenschap had veroverd, doch met den nastoot scoorde Sengers de ontbrekende carambole, zoodat deze partij .remise" werd en Sengers met 1 punt meer den titel behaalde. De eindstand luidt: 1. Sengers 2. De Leeuw 3. Baay 4. Verbeek 5. Broekhulzen 6. Wevers 7. Stikkelman 8. Jan Sweering 9. Jac. Sweering 15 400 609 0.656 7 14 400 649 0.616 6 10 355 573 0.619 8 R 344 558 0 616 7 R 376 621 0.605 6 R 360 697 0.516 5 6 326 632 0.515 6 3 363 632 0.574 5 0 297 631 0.470 5 In het Noorden zyn maar twee wedstrij den gespeeld. Achilles nam geen halve maatregelen tegen Emmen. dat met 81 geklopt werd Veendam deed het kalmer aan tegen GVAV, maar de 42 zege bracht AAI- i.miMlan Klnrifin Heerenveen 12 10 1 1 21 56—19 Be Quick 10 7 1 2 15 36—18 Sneek 11 6 3 2 15 17—15 Veendam 11 5 4 2 14 24—20 GVAV 11 5 3 3 13 29—24 Achilles 11 4 3 4 11 22—20 HSC 10' 2 4 4 8 16—20 Emmen 12 4 0 8 8 14—29 Leeuwarden 11 2 3 6 7 16—34 Velocitas 11 2 2 7 6 13—24 Frisia 10 1 0 9 2 20—40 In VI heeft Sittardsche Boys zich niet voldoende kunnen herstellen van zijn lich ten misstap in den eersten competitiewed strijd na de hervatting. De Jongens van Ehlen speelden nu ook by SC Emma met 11 gelijk en al ls dit resultaat op zichzelf niet onverdienstelijk, het feit blijft toch, dat er weer een kostbaar punt verloren is gegaan. MW immers liet door een 40 zege °P Maurits geen twijfel bestaan aan zijn bedoelingen en PSV nam met 42 te gen Limburgia óók geen risico. De wedstrijd SpechtenBleijerheide eindigde in het door Brabantia gevreesde gehjke spel (11). Juliana won met 21 van Eindhoven. Sitt. Boys 16 11 3 2 25 4526 MW 15 9 4 2 22 3912 PSV 14 8 2 3 20 3019 HILVERSUM. 30 Maart De bezoe kers van het Hilversumsche sportpark zijn gisteren getuige geweest van een zeer middelmatigen wedstrijd. In de Gooische voorhoede was de combinatie zoek, in tegenstelling met de Rotterdam- sche voorhoede, doch daarin mangelde het aan schutters. Ook de beide verde digingen waren niet op dreef, hetgeen echter gecompenseerd werd 'door het goede werk der doelverdedigers. Tot aan de rust werd niet gescoord. In de tweede helft was de Gooi-voorhoede actiever, zij trachtte door snel en open spel de Rotterdamsche verdediging te overrompelen, hetgeen na 10 minuten gelukte door een doelpunt van Blanken- stein. Hierna verviel de Gooi-ploeg in een hopeloos geknoei en zagen de gasten kans tot Mosterd door te dringen, waar bij een der gasten op ongeoorloofde wijze gehinderd werd. Apon bracht de par tijen uit de toegestane penalty op gelij ken voet. Vóór het begin van den wedstrijd werd door den heer Kruiver namens 't bonds- bestuur aan Het Gooi, in-verband met zijn 40-jarig jubileum van vorig jaar, de bondsvlag aangeboden. Direct na den aftrap ontstonden voor het Gooi-doel eenige zeer gevaarlijke momenten. Een prachtige voorzet van den Rotterdam- schen linksbuiten werd door Apon kei hard naastgeschoten. Hierna volgde een bombardement op het Rotterdamsche doel, waar keeper Verburg bij een schot van Kreuning met een vervaarlijken duiksprong nog juist kon redden. Een vrijen trap, even buiten het doelgebied door Levert genomen, stopte keeper Ver burg eveneens op fraaie wijze, terwijl H. Mol een door Blankenstein hoog voor gegeven bal juist over kopte. Even voor de rust bleef de geheele Gooi-verdediging voor een vermeend buitenspelgeval staan, waardoor de Rotterdamsche midvoor zijn kans van den dag kreeg, doch keeper Mosterd redde fraai. De rust ging met blanken stand in. Na de hervatting kreeg het spelbeeld direct een geheel anderen aanblik. De aanvallen van het Gooi werden veelvuldiger en gevaarlij ker, zoodat na tien minuten Blanken stein den bal onhoudbaar in kon zetten (1—0). Hierna zakte het Gooi af, maar kwam RFC er beter in, zoodat door slecht werken van de verdediging soms gevaarlijke momenten voor het Gooi- doel ontstonden. Keeper Mosterd be zwoer echter elk gevaar. Na ruim een half uur werd een der Rotterdamsche spelers in het Gooische doelgebied aan een been vastgehouden, waarvoor terecht een penalty werd toegekend. Apon vol trok het vonnis en bracht de partijen op gelijken voet. Hierna was men. aan beide kanten uitgespeeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 3