PASCHEN „Afwijking van eischen de oorspronkelijke oorzaak" Ernstig ongeluk eischt vier dooden Eerste Russische commentaar op rede van Truman Zal Duitschland moeten stemmen over federalisatie? Zal Engeland Spaansch-republi- keinsche regeering erkennen? IS Proces-Mateotti geëindigd INBREKER NA EEN VERWOEDE VECHTPARTIJ OVERMEESTERD Politieagent en te hulp gesnelde burger neergeschoten Tot hoofd en hart H ij is verrezen, zie, Hij is hier niet, het graf is leeg, Hij is ontstegen aan dood en pijn, klaar als het lied pan den innigen voorjaarsregen. De Oranjein een orkaan GELEIDELIJK MINDER KOUD Het weer met Paschen niet ongunstig Toekomst is moeilijk Andere vermiste Dakota gevonden Reddingsploeg onderweg DRIE PERSONEN OVER BOORD GESLAGENEEN VIERDE AAN VERWONDINGEN BEZWEKEN Gabriël Smit ZATERDAG 5 APRIL 1947 69ste JAARGANG No. 23816 „Ik zag het graf van den levenden Christus en de glorie van den Verrezene, de engelen die getuigden, de wade en den zweetdoek. Christus mijn hoop is opgestaan." HET AFTREDEN VAN DEN HEER DE BOER Wegens het Hoogfeest van Paschen zal ons blad Maan dag niet verschijnen. DE DIRECTIE Weer een vliegtuig naar Djokjakarta Fantasie is voor den geest dikwijls wat de long is voor het lichaam. Drijvende weerstations op Atlantischen Oceaan GEN-MAJOOR BAAY IN ONS LAND Te Southampton Drie maal dertig jaar Zweedsche rijtuigen reeds met Paschen in dienst Het weer Enkele passagiers licht gewond Zoo zuiver is de aarde nu, zoo licht van blijdschap, op den dood gewonnen: hel nederige gras wordt opgericht, het nieuwe bloeien is begonnen. Alles is nieuw nu, machtig ontheven aan de gevangenschap der duisternis, - bevrijd, gezegend voor een leven, waarin alleen Zijn vreugde is. Genade, overdadig uitgestort in deze vreemde dalen van verlangen; wij gaan, de lendenen omgord, in nieuwe kracht en jeugd gevangen. over de wijde wegen stralend uit: een zegevierend volk, gered, genezen. Over de landen zwelt het vol geluid: Wij zijn bevrijd, want zie: Hij is verrezenJ bureaux van redactie en ADMINISTRATIES SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Administratie 21543 Postgiro 143480 ABONNEMENTEN: 30 ets. p. w., f 3.90 p. Icwart. Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. M/nd. hoofdredacteur: \V Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 30 cents per millimeter hoogte. Ingezonden mededeelioger. dubbel ^tarief. Omroepers 16 cents oer m.m. hoogte. De administratie behoudt zien het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave ven redenen te weigeren. Op Paschen vieren wij de overwin ning van Christus over den dood. Deze overwinning is door kunste naars op zeer uiteenloopende wijze voor gesteld. Meestal ziet men den verheer lijkten Heiland statig oprijzen uit het graf; zijn handen en voeten dragen nog de teekenen der spijkerwonden. die nu glorieteekens zijn geworden. Soms treedt Jezus in volle mannenkracht naar bui ten uit de grafspelonk en begeeft zich in een landschap, overgoten door zonlicht, rijk aan geboomte en veldgewas, bijna een aardsch paradijs. Er zijn voorstel lingen, waarop de Zaligmaker verrijst °P de wijze, waarop de zon opgaat. De Schilder heeft daarbij wel gedacht aan de prachtige vergelijking, die Koning David maakt tusschen de opgaande zon en een jeugdigen held, die des morgens in de volle kracht van zijn leven het geheime slaapvertrek verlaat om zijn dagvaart te beginnen. De gedachte aan Christus als aan een overwinnenden held was bijzonder dierbaar aan denkers en kunstenaars uit den tijd der Renaissan ee, toen men alom belangstelling had voor de geschriften en voorstellingswijze der oude Grieken en Romeinen Zelfs werd Christus in dat tijdvak soms vergeleken met Hercules, terwijl hij in de Middeleeuwen altijd was afgeschil derd als de nieuwe Adam, die de schuld v&n den eersten vader der menschheid delgde en daarmede den hemel voor ons heropende. Die Renaissance-voorstelling 73 n Jezus als de nieuwe Hercules schijnt vandaag misschien op het eerste gezicht niet aannemelijk. Zij brengt een heidensch motief in ons Christelijk er varingsleven binnen, dat hier niet thuis hoort. En tochWanneer wij na den oor- '°g over de verlossing door Jezus Chris tus en over diens zegepraal nadenken, hegrijpen wij plotseling de voorstellings wijze uit het bewogen tijdperk der Re naissance veel beter dan vroeger. Ook de menschen van toen hebben oorlogen en ellende gekend en ook zij hebben de Verlossing vergeleken bij de bevrijding Uit de slavernij aan een dwingeland. Christus zagen zij als een strijdenden held, die onze aanvoerder is in den oorlog des levens tegen duivel, wereld en vleesch. De heldhaftigheid van het vrijwillige of fer op Golgotha en de triomf, die hier op volgde, maakten op hen een diepen indruk Dat Christus waarlijk verrezen was, beleefden zij als een waarheid, waar hun eigen bestaan innig mee gemoeid was. Zij beschouwden het niet als een verafliggend historisch feit, doch als een levenswerkelijkheid voor iederen Chris ten. De Zaligmaker heeft duivel en dood overwonnen. Dank zij deze overwinning, zjjn wij geen slaven meer, geen verdruk ten, doch vrije kinderen Gods. Van die vrijheid genoten zij en zij vergeleken haar heerlijkheid bij het mooiste en het dichterlijkste, 'tot zich aan hun verbeelding voordeed. Zoo kwamen zij er toe, Christus te zien een anderen Hercules, die den ze- venkoppigen draak onthoofde en de gou den appelen uit den tuin der Hesperiden te voorschijn haalde. De draak had im- teers overeenkomst met den duivel en de tuin der Hesperiden deed denken aan het paradijs. Hercules was beroemd om wijn groote werken van heldhaftigheid, die th het Grieksch de moeiten ,,ponoi van Keracles heetten. Op Paschen zijn de Moeiten van Jezus Christus voorbij. Het Verlossingswerk is volbracht. De bevrij ding is daar. De ziel ademt een zuivere Tucht. Verdwenen is de tyrannie van ^tan, die machteloos zich terugtrekken •hoest, nu het rijk der genade gesticht *erd. Dit Rijk heeft een eigen Koning, den Vredevorst. Bij Hem is de liefde i grondwet. Zijn heerlijkheid die Hij Paschen toont, is de overwinning van de liefde. Hij is de Bevrijder door de liefde. Zoo hebben de Christenen in alle eeuwen het Paaschfeest als een geestelijk bevrijdingsfeest gevoeld en zoo moeten wij het voelen, nu wij weten, wat slavernij is en wat bevrijding is. Wie Paschen viert als het bevrijdings feest der ziel, beseft meteen, dat hij zich m deze maatschappij moet scharen ach ter de banier van den Bevrijder en dat moet blijven waken tegen de woede „f6I\ "^wonnen duivel. Hij kiest mnnpnlS| füMlijk partij voor de over winnende liefde. Hij weet, dat de liefde L m m n ?j belaagd wordt en geweld lijdt, doch het Paaschfeest ver zekert hem. dat de eindoverwinning niet aan den haat doch aan de waarachtige liefde, dat is de offervaardige liefde ten deel valt. (Sequentia uit de Paaschmis) In den eersten officieelen commen taar inzake president Truman's voor gestelde hulp aan Griekenland heeft Molotov Vrijdag verklaard, dat hij ten zeerste betwijfelde of het plan de democratie aldaar zou herstellen. Tevens zei hij, dat men het best de democratie in Griekenland zou kunnen herstellen door een eind te maken aan de buitenlandsche interventie. Hy verklaarde dit in antwoord op de hem door den voormaligen Amerikaan- schen radiocommentator J. Steel schrif telijk gestelde vragen. Voorts verklaarde Molotov, dat hij het gevaar" aanwezig achtte, dat de Ame- rikaansche voorstellen voor de politieke organisaties van Duitschland tot ver brokkeling van Duitschland zouden lei den. Steel: „Wat zouden volgens u de ge volgen van een dergelijke beslissing zijn?" Molotov: „De gevolgen van een der gelijke beslissing' zouden ongewenscht zijn, waar zij den Duitschen militaristen en op wraak belusten de gelegenheid zou kunnen geven zaken betreffende de éénwording van Duitschland in eigen hand te nemen, zooals bijvoorbeeld onder Bismarck gebeurd is." ,En denkt u dat een compromis mo gelijk is tusschen het Russische voorstel inzake unificatie van Duitschland en het Amerikaansche voorstel inzake federali satie?" ,Ik sluit deze mogelijkheid niet uit," antwoordde Molotov, „indien er tenmin ste een overeenstemming wordt bereikt, dat het Duitsche volk zelf over de kwes tie van federalisatie kan beslissen door middel van een referendum." „Zal het voor Duitschland voldoende zijn een bedrag van 10 milliard dollar voor herstelbetaling te geven, teneinde hiermede grootendeels de schade te dek ken, welke door de Duitsche legers werd veroorzaakt?" Voor de Sovjet-Unie zal dit bedrag na tuurlijk slechts laag zijn, het zou echter het Russische volk eenige mate van vol doening geven. „Hoe kan verkregen worden, dat her stelbetalingen worden gedaan uit de loopende productie?" „Door middel van een zekere verhoo ging van het peil der vredesproductie, zoodat een gedeelte van die productie, zooals metalen, kolen enz. gebruikt kan worden voor herstelbetalingen aan die landen, die oorlogsschade hebben gele den." Naar aanleiding van het bericht, dat de heer M". van Poll naar Djokja zou zijn ge reisd, wordt ons van officieele zijde mede gedeeld, dat het hier niet het lid der com missie-generaal, doch den oudsten zoon van den heer Van Poll, mr. M. van Poll, be treft. Het K.N.M.I, te de Bilt deelt mede, dat groote hoeveelheden warmere lucht van den Oceaan in de richting van Frankrijk, de Britsche eilanden en onze omgeving worden gestuurd. Het verdrijven van de over ons land aan wezige koude lucht door de warmere zal echter gepaard moeten gaan met tijdelijk toenemende bewolking en eenigen regen, hoewei de hoeveelheden niet groot be hoeven te zijn. De daarna volgende fron ten van de Oceaandepressie zullen het weer gedurende de Paaschdagen een eenigszins wisselend karakter geven. Voor zoover de toestand Vrijdag te bcoordeelen was, zal het geleidelijk minder koud worden. Er zullen vrij veel wolkenvelden overdrijven en af en toe zal er wat regen vallen, maar ook zal nu en jan de zon schijnen. De wind zal hoofdzakelijk waaien uit richtingen tusschen Zuid en West en eenigszins wisselen in kracht. De vooruitzichten zijn dus niet on gunstig, maar ook niet uitgesproken gunstig. Bij de heerschende luchtdruk- verdeeling over Europa en den Atlanti- schen Oceaan, aan snelle wijzigingen onderhevig, is het niet mogelijk een ge detailleerde verwachting voor een der- gelijken langen termijn te geven. Een semi-officieele raadsman van den Spaanschen republikeinschen pre mier, Rodolfo Llopis, verklaarde te genover United Press, dat Engeland beloofd heeft de Spaansche republi- keinsche regeering in Parijs te erken nen, wanneer een hechte overeen komst wordt bereikt met den Spaan schen rechtervleugel en de monarchis ten. De adviseur, die Donderdagavond teza- men met Llopis uit Londen is terugge keerd, zeide, dat de premier een krach tige aanmoediging had ontvangen van de Britsche autoriteiten. Deze hadden hem medegedeeld, dat hij den juisten weg had gekozen en dat de Britsche regeering, wanneer hij erin slaagt een hechte overeenkomst tot stand te bren gen met de republikeinen en de monar chisten, hem volledigen steun zal ver- leenen. Een andere bron van de republikein- sche regeering verklaarde, dat deze vol ledige ondersteuning o.a. zou bestaan hit het aanknoopen van diplomatieke betrekkingen en steun bij den strijd te gen Franco in de algemeene vergadering der U.N.O. Sinds eenige weken zijn onderhande lingen gevoerd tusschen de partij van Llopis en de Spaansche monarchisten. Hoewel de bijzonderheden over de Brit sche belofte niet bekend zijn, gelooven de meeste waarnemers te Parijs, dat Llopis gemakkelijk aan de verlangens ten aanzien van den rechtervleugel en de monarchisten tegemoet kan komen. „De reden van mijr ontslag," al dus de heer F. de Boer, het aftre dende lid van de Commissie-Gene raal, die Vrijdagmiddag op Schip hol arriveerde, „heb ik in Batavia aan Aneta medegedeeld: de oor spronkelijke eisch van de regeering en de overeenkomst, zooals deze is onderteekend, liggen m.i. te ver uit elkaar, om daarmede accoord te kunnen gaan. Ik heb de consequen ties daaruit getrokken, hoewel ik onmiddellijk moet opmerken, dat het een heel moeilijke beslissing voor mij is geweest. Voor minister Jonkman kwam mijn ontslagaanvra ge zeker niet als een verrassing." De heer De Boer heeft wel ontslag gevraagd als lid van de C. G., „maar," zoo zeide hij, „ik heb het nog niet ge kregen." „Herrie," zoo zeide de heer De Boer, „is er zeker niet geweest in de Com missie-Generaal, daar was ook niet de minste aanleiding voor; het was een zuiver zakelijk verschil van inzicht." „En de toekomst?" „Die zie ik als niet gemakkelijk, ja zelfs als moeilijk, vooral omdat het vele heen-en-weer-geschrijf de overeenkomst Met het Indië-vliegtuig arriveerde op Schiphol, de lieer F. de Boer. die ontslag geno men heefals lid van de Commissie-Generaal. Nadat de douane-formaliteiten naren vervuld, werd de heer De Boer direct in beslag genomen door de aanwezige journalisten niet heeft verhelderd. Mijn meening is," zei de heer De Boer concludeerend, „dat niet afgeweken had moeten worden van de oorspronkelijk door ons gestelde eischen. Er bleef mij geen andere keuze dan heen te gaan. Ik ben te lang in Indië geweest en ken de toestanden." Het wrak van de Nederlandsche Dakota van den dienst Batavia Bandoeng, die sinds 12 Maart vermist wordt, is, aldus meldt Reuter uit Ba tavia, heden uit de lucht door een ander vliegtuig van denzelfden dienst 16 K.M. Noord-Noord-West van Bandoeng waargenomen. Het toestel schijnt tegen den berg Boerangrang opgevlogen te zijn. Men zag, dat de romp intact was, de vleugels waren afgebroken. Geen spoor van vuur of leven werd waargenomen. Een red dingspatrouille heeft Bandoeng voor een onderzoek verlaten. Eenige dagen geleden is wederom een toestel van de Philippijnsche luchtvaart maatschappij van Singapore naar Djok jakarta gevlogen De Nederlandsch- Indische regeering ondernam terzake stappen bij de Philippijnsche re geering, die de luchtvaart mij. opdroeg den piloot van net betrokken vliegtuig te instrueeren op de terugreis Batavia aan te doen. De directie van de luchtvaartmaatschappij heeft verzekerd, dat de vertegenwoordiger van de maat schappij tegen de uitdrukkelijke op dracht van de directie handelde. Deze opdracht luidde: Deze vluchten mogen niet meer ondernomen worden, zonder ruggespraak met en toestemming van de Nederlandsch-indische regeering. Woensdag heeft de president-directeur der N. S., ir. P. G. den Hollander per specialen dieseltrein een bezoek aan Zee land gebracht, teneinde besprekingen te voeren over de problemen, die zich voor doen. ijls I £771. J Donderdagavond ongeveer half negen kwam de hoofdagent van po litie Van E. te Arnhem thuis. Zijn vrouw maakte hem er op attent, dat bij de buren gestommel in huis merkbaar was, terwijl zij de zeker heid had, dat de familie uit was. Van E. ging eens even kijken aan den achterkant van dit huis, gele gen in de Roemer Visscherstraat. Hij ontmoette daar een man, die in groote haast via de keukendeur probeerde te ontsnapenp. De politieman greep den ander aan en er ontstond een hevige worsteling, waarbij de inbreker een automatisch pistool te voorschijn haalde en daar mee, al rollende over den grond, den agent in den buik en het bovendijbeen schoot. De agent riep om hulp omdat hij voelde den inbreker niet alleen te kunnen houden en toen kwam een andere buurman op het terrein van den strijd, de 47-jarige H. J. van Dijk, die onmiddellijk assistentie verleende, maar eveneens door den inbreker neergescho ten werd. De man werd in de hart streek getroffen. Ook nog een andere buurman kwam op het lawaai af n.l. de heer V., die grooten persoonlijken moed aan den dag legde, door ondanks het schieten een stok te grijpen en daarmee den inbreker te lijf te gaan. Met een harden klap kliefde hij I hem bijkans den schedel. De inbre ker was daarmee onschadelijk ge maakt. Zoo snel mogelijk werd medische hulp voor de drie gewonden gehaald; met een auto van den GGD zijn zij naar het algemeen ziekenhuis vervoerd. On derweg is de heer Van Dijk, die vader is van acht kinderen, overleden. De dader, de 30-jarige F. J. G., die als handelsreiziger te boek staat, doch zich in feite met allerlei ongure zaken schijnt bezig te houden, was gewapend met een automatisch pistool dat hij aan een koppel droeg. Koppel en pistool waren afkomstig van een op 25 Januari j.l. bij een inspecteur van politie ge pleegde inbraak waarbij behalve het wapen o.m. geld gestolen werd. G. is een oude bekende van de poli tie. Hij heeft onlangs geruimen tijd vast gezeten, verdacht van diefstal van schrijf- en telmachines, maar de politie moest hem vrijlaten wegens gebrek aan voldoende bewijs. De verdachte heeft vroeger ook al eens een jaar in voor arrest gezeten, verdacht van roofmoord, maar werd toen vrijgesproken. De toestand van den gewonden poli tieman is naar omstandigheden gun stig Dank zij de groote inspanning van het personeel der Centrale Werkplaats te Haarlem zijn de Ned. Spoorwegen er in geslaagd de 20 Zweedsche rijtuigen, welke gisteren in ons land arriveerden, bedrijfsklaar te maken, zoodat deze reeds tijdens de Paaschdagen kunnen worden ingelegd in verband met het te verwachten drukke reizigersvervoer. Grootere veiligheid voor de lucht vaart op de Noord-Atlantische en Scan dinavische routes zal het gevolg zijn van het in dienst stellen van dertien drijvende weerstations op den Atlanti schen Oceaan met ingang van 1 Juli a.s. Ook Nederland stelt voor dit doel een schip ter beschikking. Met hetzelfde vliegtuig als de heer F. de Boer arriveerde Vrijdagmiddag op Schiphol generaal-majoor W. J. K. Baay, commandant van de Tweede Di visie. De generaal-majoor zal binnenkort, nadat de voorbereidingen voor de ver scheping van de Tweede Divisie zijn getroffen, weer naar Indië vertrekken. Tijdens een hevigen storm, die Donderdag jn de Golf van BSscaye woedde, zijn drie leden van de bemanning van bet met ruim 700 repatrianten naar Nederland uit Indië terugkeerende m.s. „Oranje" van de Maatschappij Nederland overboord geslagen en naar moet worden aangenomen in de golven omgekomen. Een vierde lid der bemanning, de vierde stuurman S. A. Fris uit Beverwijk, liep tijdens den storm zulke zware verwondingen op, dat by daaraan spoedig is bezweken. af, waarna by een appèl tot ieders ont zetting bleek, dat Fris niet het eenige slachtoffer van den orkaan was gewor den. Drie andere leden der bemanning, onder wie twee vrouwelijke, waren spoor loos verdwenen, hoewel niemand kon bevestigen, dat zij overboord waren ge slagen. Een nauwkeurig onderzoek door het geheele schip leverde echter geen enkel resultaat op, zoodat men tenslotte tot de treurige conclusie moest komen, dat zq door overboord zwiepende golven waren medegesleurd. Voor zoover bekend hebben de pas. sagiers (het zijn er in totaal 743, van wie er vanavond 140 in South ampton ran boord gaan) die zich tijdens den orkaan angstvallig in hun hutten en kajuiten ophielden, geen van allen verwondingen van erstigen aard opgeloopen. De vertraging van de „Oranje" be draagt vermoedelijk 24 uur, zoodat het schip, dat aanvankelijk Zaterdag te IJmuiden zou arriveeren. thans Zondag morgen 6 April om 6 uur te IJmuiden aankomt, waarna het in den loop van den ochtend aan de Javakade te Am sterdam zal meren. De ontscheping is vastgesteld op 12 uur. De „Oranje" is hedenmorgen te Southampton aangekomen. Bij de aan komst in de haven hingen de vlaggen van het schip halfstok. Van de 800 pas sagiers hebben verschillende lichte ver wondingen opgeloopen. Het schip zelf vertoont geen teekenen van averij. Onge veer 140 passagiers zouden te Southamp ton aan land gaan. Om 12 uur zou de „Oranje" naar Amsterdam vertrekken. In het tijdstip van aankomst van de „Johan van Oldenbamevelt" wordt geen wijziging verwacht, zoodat de ontsche ping als eerder vermeld blijft vastge steld Zondagochtend 6 April, 9 uur te Amsterdam. De sleepbooten ..Thames", welke den tinbaggermolen „Menoembing". de „Gan ges", welke de „Kalmoa" en de .Pool- zee", welke een baggermolen en een bak naar Indië sleepen. bevonden zich giste ren eveneens in de Golf van Biscaye. Van deze booten is tot heden echter nog geen bericht binnengekomen, dat zij in moeilijkheden zouden hebben verkeerd. Na een proces van 73 dagen is Vrijdag uitspraak gedaan in de zaak-Mateotti. Drie mannen werden schuldig bevonden, aan dezen politieken moord van 23 jaar her, welke toendertijd in de geheele we reld en ook in Italië de gemoederen zoo bezig hield, dat Mussolini zijn pasge wonnen macht bijna weer verloor. De drie mannen die elk aanvankelijk berecht en schuldig werden bevonden door de fascisten in het proces te Chieti in 1926. zijn: Amerigo Dumini. de vroegere onder commandant van de Italiaansche gesta- po. Als chauffeur van den auto. waarin de moord werd begaan, kreeg hij de maximumgevangenisstraf, n.l. 30 jaar. Maleto Poveromo, fascistisch bandiet, die er van beschuldigd werd geholpen te hebben Mateotti te ontvoeren en ln den auto gezeten te hebben. Ook hy hoorde dertig jaar gevangenisstraf tegen zich uitspreken. Giuseppe Viola, berecht bij verstek en naar men aanneemt niet meer in leven, kreeg dertig jaar, omdat hij eveneens tot de bende in den auto behoord heeft. Deze drie mannen, tezamen met de vijf andere beklaagden, die werden vrijge sproken wegens gebrek aan bewijs, we gens overlijden, of in verband met de Italiaansche amnestie, waren de laatste overlevenden geweest van een lijst van 72, welke oorspronkelijk Mussolini aan het hoofd heeft gehad. Verwachting tot Zaterdagavond: Geleidelijk verder afnemende en naar het Westen krimpende wind. Tijdelijke opklaringen, nog een en kel verspreid buitje, na een kouden ochtend, flinke stijging van tempe ratuur. Zondag Zon 6.0619.20, Maan 20.28 —6.44. Maandag Zon 6.0419.22, Maan 21.44—6.59. Dinsdag Zon 6.0219.24, Maan 22.59 —7.16. De drie andere slachtoffers zijn: de chef-hofmeester G. W. Meyer uit 's-Gra- venhage; de hofmeesteres mej. J. Broer uit Blaricum en de verpleegster mej. H. J. G. A. Schimmel uit Amsterdam. Hun naaste familieleden zijn inmiddels op de hoogte gesteld. Volgens nog niet bevestigde berichten bevond het m_s. ..Oranje" zich midden in de Golf van Biscaye toen omstreeks het middaguur de reeds sterke wind tot de hevigheid van een orkaan aanwak kerde. Nog eenigen tijd koerste bet 20.000 ton metende schip stampend op de woe dende golven voort, tot kapitein J. Bak ker het bevel gaf bij te draaien tot de storm was geluwd, omdat verder varen te groote risico's opleverde. Uren achtereen vocht de beman- ning op het dek tegen den orkaan, tot deze tegen den avond in kracht minderde. De vierde stuurman, s. A. Fris, zou daarbij door de lucht zijn geslingerd en liep doodelijke ver wondingen op, waaraan hij korten tijd later overleed. Eerst in de vroege avonduren zakte de orkaan tot een sterken Zuidelijken wind

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 1