Verslagen en toch kampioen! VSVheeft tegen Ajax weer zijn beste beentje voorgezet AFC IN KAMPI0ENSC0NDITIE Blauw-Wit behoudt zijn kans DRIE BESLISSINGEN GEVALLEN Ajax en MVV kampioen, RKTVV definitief onderaan Nederlandse Davis Cup-ploeg heeft geen kans meer Ajax gaf de kans uit handen OokZeeburgia en ZFC winnen Vlagsma, Tartakower en Wood winnen in Baarn STORMVOGELS STELT ZICH VEILIG Sparta's verdediging triompheerde Xerxes verslagen2-1 Zes provinciënkoers op 14 en 15 Juni EXCELSIOR EN EMMA VRIJWEL VERLOREN VRIJDAG 16 MEI 1947 PAGINA 6 D.W.S. verliest van Feijenoord in tamme wedstrijd: 3-0 Lambrichs en Van Amsterdam niet bijzonder op dreef ONSTUIMIGE START Met Belgen, Luxemburgers en Zwitsers Nederlandse boksers winnen in Dublin Mej. M. van Wijk kampioen tafeltennis Motorraces op het circuit van Zandvoort Courses in Alkmaar Tournool ten einde K—K- H.B.C.'s vijftiende nederlaag Zuid-Afrika leidt met 2-0 Trainingswedstrijden athldtiek (Van onze speciale verslaggever) BEVERWIJK, 15 Mei. Zelden zal Ajax een kampioenstitel op zo'n weinig bevredigende wijze hebben verkregen als deze middag in het Beverwiikse Sportpark, want toen het eindsignaal van de beslissende ontmoeting tegen VSV klonk, moesten de Amsterdammers volmondig toegeven dat de 31 nederlaag het juiste resultaat was van een strijd waarin het kranige VSV zich niet slechts een gelijkwaardige tegenpartij toonde, maar tevens over de kracht beschikte om op hét psycho logische moment de zege veilig te stellen en Ajax daarna geen enkele kans meer bood op een gunstiger uitslag. Dit voor Ajax fatale moment ontstond in de tweede helf- door een grove blunder van v. d. Linden, die geheel onnodig op Keizer terug speelde. Tergend langzaam zag Keizer de bal langs zich in het doel verdwijnen, waarna VSV, met de 21 voorsprong, Ajax totaal overspeelde. Maar voordien was er nog wel wat an ders gebeurd en, het klinkt misschien vreemd, Ajax heeft in het begin van de strijd de overwinning binnen z'n bereik gehad, want een verbluffende starj; der Ajaxieden bezorgde hun reeds in de der de minuut 'n 10 voorsprong dank zij een fraai schot van Van Dijk, die een keurige voorzet van Drager volgens de zegelen der kunst benutte. In het hierna volgende kwartiertje speelden de bezoe kers zo geraffineerd en met zoveel ge mak. als of er geen VSV bestond en onwillekeurig leek het voor Ajax een kwestie van komen, zien en overwinnen. Maar in z'n overmoed vergat Ajax één ding en dit was het gevaar dat in de VSV-aanval school. En spoediger en radicaler dan de talrijke Amsterdammers dachten voltrok zich het vonnis over de Ajaxpioeg, want toen v. d. Veen iets te weinig aandacht besteedde aan Van Onselen, kreeg de VSV midvoor zijn kans. Een pass van De Vries, een snelle ren en met een oerhard schot, dat Keizer weliswaar wist te stoppen maar niet kon wegwerken, bracht de VSV-er de stand in evenwicht en daarmee gaf hij zijn elftal de zekerheid dat deze wed strijd niet verloren behoefde te worden. Van dat moment trok VSV zich niets meer van Ajax' reputatie aan. De voor hoede met Balvers, Sterk en v. Onselen als uitblinkers, combineerde dat het een lieve lust was en de Amsterdamse ach terhoede kon niet voorkomen dat Kei zers veste enkele malen geducht onder vuur werd genomen en tot tweemaal toe aan een vrij zekere doorboring ont snapte toen eerst Spaans een voorzet van Sterk maar voor het inkoppen had om de reeds geslagen Keizer te passeren en evan later v. Onselen en Sterk op het beslissende ogenblik geen kans zagen om van dichtbij de Ajaxdoelman, die zij alléén voor zich hadden, van de wijs te brengen. Maar hiermede was het drei gende gevaar voor Ajax toch wel nader bij gekomen en het was voor de Amster dammers een oplucnting dat het rust- signaal hen op adem kon brengen. En even leek het er op in de tweede helft dat het toch nog de Amsterdamse kant uitging. VSV werd aanvankelijk weer in de verdediging gedrongen, wist met kunst en vliegwerk de situatie mees ter te blijven en toen dan na tien minu ten het hierboven omschreven grove Het was duidelijk te zien, dat er voor beide partijen niets te verliezen was, zodat het spel over het algemeen een vriendschappelijk karakter droeg. Bij Feijenoord debuteerde v. d. Korrrat als stopperspil en in deze ontmoeting bracht hij het er lang niet kwaad af. In de eerste helft waren aan beide kan ten de verdedigingen sterk genoeg om de wederzijdse aanvallen te weerstaan. Van Kilsdonk maakte tien minuten na de rust het eerste doelpunt. Dit bracht enige opleving in de strijd. Toen Vrauwdeunt met een kopbal de tweede goal scoorde, was de aardigheid er weer af. Van Kilsdonk maakte in de laatste minuut gebruik van een strafschop om de stand op 3O te brengen. misverstand in de toch al niet zo zeker meer spelende Ajax achterhoede ont stond en VSV daarmee onverwachts aan de leiding kwam, werd Ajax volkomen uit zijn spel gespeeld. De VSV-ers roken de overwinning en vielen verwoed aan Lang wisten v. d. Linden c.s. zich nog te handhaven, maar toen bij een der Velser aanvallen Sterk het leder prachtig voor doel plaatste was Keizer feitelijk reeds geslagen voordat Spaans met een fraaie kopbal het net deed trillen, 31. En slechts de mare van EDO's neder laag kon de stemming in het Ajax-kamp daarna wat opmonteren. De uitslagen van de op het stadion te Utrecht gehouden wielerwedstrijden lui den; Individ, wedstrijd amateurs over 8 km.: 1. A. van der Neut, 11 min. 41.6 sec.; 2. H Faanhof3 J. Hijzelendoorn. 50 km voor profs en onafhankelijken (individ.j; 1 Motke, 1 uur 10 min 4.6 sec.; Lakeman Van der Vijver, Evers en De Kor ver (allen in eindsprint verslagen door Motke). Op 1 ronde; 6. Vethaak; 7. De Beer; 8. Buysse; 9 Van Gent en 10. Verschuren. Klasseméntswedstrijd voor amateurs over 8 km.; 1. J Harmans, 11 min. 30 sec., 25 punten; 2. a. van der Neut. 15 punten; 3. Van Gelder, 9 punten; 4. jan oieseler, 5 punten. Stayers, totaalklassement; 1. Pronk, 2 pnt.; 2 Beuter, 5 pnt.; 3. Bemkes, 7 pnt.; 4 De Best. 8 pnt.5. v Amsterdam, 9 pnt. en 6 Lambrichts, 11 pnt. De belangrijkste uitslagen van de inter nationale wedstrijden op de baan te Qsten- de gehouden, luiden: Sprints professionals, 6e serie: 1. Van Vliet, 2. G. Scherens op 1 wiellengte, tijd 14.4. sec. Bit tegen het uurwerk over 1 ronde: 1 Van Vliet 13.5 sec., 2. Gosselin en Derksen 13.6 sec. Koppel wedstrijd over 30 km.: 1. Lapebie Seres, tijd 41 min. 50 sec.; 4. Scherens Fruythof, 6. Derksenvan Laer, 7. Van VlietGoethals Donderdagmiddag werd de ronde van Alphen gereden. Uitslag Nieuwelingen: 1. A. Schotman (A'dam). Amateurs: 1. P. de Vries (Vlaardingen) Spelmoment uit de korfbalwedstrijd Noord- Zuid op het DHC-terrein te Delft tier overwinning niet smaken en verloor met, 52 van OSV. K.F.C. 18 15 2 1 32 55—14 Volendam 18 11 2 5 24 61—32 Vriendensch. 19 9 3 7 21 44—35 Watergr.m. 18 7 6 5 20 41—31 Velsen 17 9 2 6 20 44—35 S.D.W. 18 6 3 9 15 28—40 O.S.V. 16 7 2 7 16 36—28 D.W.V. 17 7 2 8 16 33—43 T.O.G. 17 5 4 8 14 28-38 Z.V.V. 18 7 0 11 14 29—38 H.B.C. 18 1 2 15 4 21—77 In de nek-aan-nek-race tussen AFC en Zeeburgia is ook na de resultaten van Hemelvaartsdag geen kentering ge komen. Op overtuigende wijze wonnen de beide kampioens-candidaten hun wedstrijden. AFC trok naar Amersfoort waar HVC een altijd gevaarlijk tegen stander is, doch de Reds toonden met 50 hun huidige vorm en bleven aldus aan de kop. Maar ook Zeeburgia nam geen halve maatregelen en zond de Kennemers eveneens met een 50-ne- derlaag huiswaarts. De kans op een be slissingswedstrijd is hier al met al groot, al blijft ook ZFC nog een klein kansje behouden. De zaandammers, die nog bij AFC op bezoek moeten, behaalden een 21 zege op WFC. In de lagere regionen is de positie van Alkm. Boys aanzienlijk verslechterd. Zelf verloren de Boys bij Hilversum, dat hierdoor veilig kwam te staan, maar niet minder belangrijk was het kostbare punt, dat Spartaan op RCH behaalde. Het oude Spartaan, dat zijn traditionele eindspurt bijtijds had in gezet, mag zich nu vrijwel in veiligheid achten. Neptunus verloor met 21 van Storm vogels. Het was een wedstrijd, waarin een flinke dosis spanning zeker niet heeft ontbroken. Deze spanning werd voor een groot deel veroorzaakt door Neptunus, dat vooral in de tweede helft een overwicht op de tegenstander had. Dit neemt echter niet weg, dat de Rot terdammers niet eens meer de schaduw zijn van de vorm, die zij in de eerste helft van de competitie te zien gaven. Stormvogels namen reeds na vijf minu ten de leiding door een tam schot van Snoek Jr. De invaller-doelman van de thuisclub Dufournie Landman heeft op de bevrijdingsdag een hersenschud ding opgelopen miste, daar de bal effect maakte. Leen Vente zorgde voor het tweede belangrijke moment in de eerste helft. Met een fraai schot op 20 M. afstand schoot hij in de linker bo venhoek. Kraak, wiens specialiteit het houden van hoge ballen is, maakte nog een wanhopige sprong, maar de stand was gelijk. In de tweede helft is de voor hoede van Neptunus het eerste half uur niet voor het doel van de IJmuidenaren weg geweest. De achterhoede van Stormvogels was in goede vorm, zodat doelpunten aan die kant uitbleven. Een uitval van de gasten had meer succes. Midvoor Aland bracht de verde- dging van Neptunus in 't nauw. Toen hij een boogbal gaf, had Snoek Jr. al leen maar een knikje togen de bal te geven om het winnende punt te maken (12). Wanhopige pogingen van de thuisclub brachten geen veranderingen in de stand. EDO was sterker, veel sterker dan Sparta, doch slaagde er desondanks met in de zege te behalen. De eindstand was 10 voor Sparta. Dat de Haarlemmers het niet tot doelpunten hebben kunnen brengen vond enerzijds zijn oorzaak in de weinig imponerende sohotvaardigheid der voorwaartsen, die het voor elkaar kregen ook enige „beauties" van kansen om zeep te brengen, doch aan de an dere kant kan men de Spartanen een compliment niet onthouden voor de ver beten en volhoudende wijze, waarop zij tot de laatste seconde weerstand boden en weigerden te capituleren voor de rood-zwarte overmacht. De Kasteelhe ren, die even voor de rust door Lening de enige en beslissende goal hadden ge scoord, moesten in de tweede helft het hoofd bieden aan de telkens weer terug kerende EDO-attaques. Met Schijve- naar als midvoor zwermden de Haar lemmers zonder ophouden voor het doel van v. d. Draay, doch de slanke Rotter dammer, die meer van het vak af wist dan de EDO-ers lief was, ranselde zon der pardon alles wat in zijn richting kwam het veld in. Naast v. d. Draay bleek ook rechtsachter v. d. Lely een niet te passeren struikelblok en met zijn forse gestalte wierp hij zich telken male onvervaard in het strijdgewoel. Zo bleef EDO door vechten, doch zonder succes. Een dot van een kans, alsnog de gelijkmaker te produceren, werd door Steendam in de laatste minuten gemist. De stap naar het kampioenschap die Volewijckers in hun wedstrijd tegen DHC hebben gezet, is de Amsterdammers niet al te moeilijk gevallen Een vlotte start, en voor het overige gedeelte van den stHjd de suprematie in het veld, heeft de groen-witten een betrekkelijk gemak kelijke overwinning bezorgd en gezien het spel van de leiders in district II mag die overwinning zeker ook wel verdiend heten. Zoals gezegd, de Amsterdammers sta ken overtuigend van wal. In zeven mi nuten tijds was het al 30 en vanzelf was daarmee het karakter van de stryd tussen twee ploegen die zo duidelijk met elkaar verschilden al bepaald. Precies vier minuten was er gespeeld toen Kam- stra een ver schot loste, dat De Ruyter van richting veranderde en zo langs Van den Broek werkte, die deze middag overigens geen feilloze indruk maakte. Twee minuten later bewees De Jongh dat hij ook als linksbuiten het doelpun ten maken niet heeft afgezworen. Eerst kopte hij een voorzet van Bakker in het net en vlak daarop knikte hij tegen een boogbal van Smit, die eveneens in het doel verdween; 30. De Volewijckers bleven nu, vrij op hun gemak, de toon aangeven. Wel kon mid denvoor Dijkman na rust de achterstand tot 31 verkleinen, maar onmiddellijk daarop maakte De Ruyter het de gasten door een nieuw Amsterdams doelpunt duidelijk, dat ze zich verder maar geen illusies moesten maken. Hpipai AMSTERDAM, 15 Mei. Blauw-Wit is er door technisch beter spel in ge slaagd Xerxes met een 21 nederlaag naar lagere sferen op de ranglijst te verwijzen. Kwam de 1—0 voorsprong de Zebra's biji het ingaan van de rust ten volle toe, het doelpunt van Wilkes, dat de eer der Maaskanters redde was, ge zien de krachtsverhoudingen, een waar dige bijdrage tot het juiste eindresul taat. Karakteristiek voor deze ontmoeting was wel het totaal verschil van spel- beeld in de eerste en tweede helft. On middellijk na de toss, die Blauw-Wit aan het niet geringe voordeel van wind- Bet elftal van A ix, aal m Velsen met 31 van VSV verloor en toch kampioen werd De onlangs uitgestelde zes-provinciën- koers zal thans op 14 en 15 Juni gehou den worden. De start is te Maastricht om 9 uur,' de aankomst te Amsterdam om on geveer half zes. Deze aankomst zal neit geschieden op de Stadlonbaan, zoals oor spronkelijk gedacht, maar op een afge sloten circuit, dat nog nader zal worden bekend gemaakt. Voor de aankomst van de renners van de grote koers zal op dit parcours een wedstrijd over 100 K.M. voor amateurs gehouden worden. Gedurende de ze wedstrijd zullen de toeschouwers vla luidsprekers op de hoogte gehouden wor den van het verloop van de provinciën- koers. Voor de zes-prov. koers hebben intus sen reeds 30 Belgen gecontracteerd. Ver der zijn nog onderhandelingen gaande met de Belgen, Sylveer Maes, George Claes, Brik Schotte. Het internationale gezel schap zal nog verder worden uitgebreid met een vijftal Franse renners, 5 Zwit sers en 5 Luxemburgers. De finish op 15 Juni, oorspronkelijk ge projecteerd op de wielerbaan te Olrsbeek, zal nu plaats hebben op het bekende Dui- velsritcircuit te Heerlen. De resultaten van de Nederlandse bok sers in de Europese kampioenschappen voor amateurs. welke te Dublin worden gehouden, zijn: hantamgewicht: Ahlin (Zweden) slaat Van der Meulen (Leeuwar den) op punten; weltergewichtHumez (Frankrijk) slaat Van der Busken (A'dam) op punten; vlieggewicht: Van Oosten (Den Haag) slaat Barnes (Ierland) wegens dis- qualif icatiemiddengewichtSchubart (Gron.) slaat Blair (Schotland) door Inter ventie v. d. scheidsrechter in de tweede ronde; vedergewicht: Feher (Hong.) slaat Hessels (Haarlem) door opgave in de twee de ronde; half zwaargewicht: H. Quente- meyer (Enschede) slaat Kapoeksky (Hong.) op punten; lichtgewicht: Baour (Frankr slaat Bensle (Breda) op punten. Voor de derde maal in successie heeft mej. M. van Wijk u»t Den Haag het tafel tenniskampioenschap van Nederland voor dames en tevens de KTC-Cup gewonnen. De eindstand luidt; 1. mej M van Wijk, 8 gew.; 2. mej. I. Kiek, 7 gew.; 3. mej. H. van Woezik, 6 gew.; 4. mej T. Zuidgéest, 5 gew.; 5. mei. J de Zeeuw, 4 gew.; 6. mevr. P. M. F. Ferrnie, 3 gew 7 mevr! Dijkhuizen—Kool 2 géw.; 8. mej. M. Pie- deriet. 1 gew.; 9 mej W. van Beurden, 0 gew. Zondag 8 Juni zullen op het circuit van Zandvoort motorraces voor Solo en zijspanrijders plaatsvinden. Er zal in de Soloklasse worden deelgenomen door senioren en internationalen met machi nes tot 125, 250, 350 en 500 c.c., terwijl de zijspanklasse wordt verdeeld in ma chines tot 600 c.c. en tot 1200 c c. Het is de eerste maal dat in ons land wegraces voor zijspannen worden ge houden. In het buitenland is dit soort races zeer in trek en bijzonder attrac tief, zodat de a.s. races te Zandvoort hoogst interessant beloven te worden. Voor de openingsdraverijen en rennen, waarmede te Alkmaar de grote nieuwe sintelbaan in gebruik werd genomen, be stond zowel van de zijde van het publiek als van de deelnemers een uitzonderlijk grote belangstelling De volgens een nieuw systeem vervaardigde baan, die door in siders de beste baan van Nederland wordt genoemd, heeft ten volle aan de aan haar gestelde eisen voldaan. De uitslagen lui den Eestauratie-prijs, le afd.; 1. Juweeltje; 2. Klazlna Axkit; 3. Lord Gregor. 2e afd.'; 1. Koerier; 2. Kitty Gregor; 3. Lily the Great. GTote wisselbeker-prijs gemeente Alk maar; 1. De Gleaner T; 2. Allouez; 3. Abdul lah Scott. Drafsport-prijs Definitief: 1. Hanover, 2 punten; 2. Fluyin^ Guy. 5 punten; 3 Caesar- S„ 6 punten. De Moei en Hermes-prijs; 1. Qrmea; 2. Princesse Motley; 3 Kouvry. Sintelbaan-prijs1. Hans Gregor; 2. Farida; 3 Freule 'Bonnie. Sportpark-prijs: 1 Sombreffe; 2. Funi- culaire; 3. La Vie Rose Donderdag werd het internationaal schaaktournooi te Baam-Soest beëin digd. In groep A boekte Vlagsma een fraai succes door met een y„ punt voor sprong op Kramer en Thomas als eerste te eindigen. In groep B moest Tartako- wer en veer laten tegen Fontein. Ver der dan remise kon hij het niet bren gen. In groep C eindigde Wood met 5 punten op de eerste plaats voor Henne- berke, die tegen de Luxemburger Dömer remise speelde. De uitslagen luiden: Zesde ronde: groep A: p. de VosA. Vinken 01, G. van DoesburghA. Po- mar o1, g. MaroczySir Thomas K—K, Chr. Vlagsma—H. Kramer Groep B: H. Grobmr. Fontein 10, L. PrinsV. Soultanbeieff 10. dr. StumpersH. Golombek K, jhr. van Steenisdr. Tartakower (L-l. Groep C; B. Wool—E.Znosko 1—0, mr. Spanjaard—Ch. Dörner 1—0, H. Henneberke—Th. v. d. Tol 1—0, Th. de Jong—A. Dunkelblum Ky. Laatste ronde: A. VinkenH. Kramer y~K, Sir ThomasChr. Vlagsma K—K, A. Pomar—G. Maroczy 1—0, P. DevosG. v. Doesburgh 01. Groep B: mr. G. Fonteindr. Tar takower yy, h. Golombekir. van Steenis v. Soultanbeieffdr. Stumpers K—K> H. Grob—L. Prins K-K. Groep C: E. ZnoskoA. Dunkelblum K—K, Th. v. d. Tol—Tli. de Jong 0—1, Ch. DörnerH. Henneberke KK> B. Woodmr. Spanjaard 10. De eindstand luidt: Greep A: Vlagsma 4K, Kramer en Thomas ieder 4, Pomar en Vinken ieder 3K, Devos en van Doesburgh ieder 3, Maroczy 2K. Groeb B: Tartakower 6y, Grob en Prins ieder 4, Golombek 3K, Fontein, Soultanbeieff, v. Steenis en Stumpers ieder 2 y. Groep C: Wood 5, Henneberke 4K, Spanjaard en Znosko Borovsky ieder 4, Dunkelblum en v. d. Tol ieder 3, de Jong 2K, Dörner 2 punten. Alhoewel het bij HBC ditmaal beter ging dan in de laatste wedstrijden, zijn de gecombineerden er toch niet in ge slaagd een nieuwe nederlaag, de vijf tiende, te voorkomen. Dit keer was het met 52. Kors als rechtsachter bleek een versterking te zijn en ook in de voor hoede is wat meer leven gekomen. Maar in de komende degradatie-wed strijden zal er met meer vechtlust moe ten worden gestreden, wil men althans met enig succes als Alcmaria en DEC te lijf gaan. Door een fout van invaller, doelman Jansen, gaf Meyns OSV de lei ding. Wel maakte Juffermans hierna gelijk, doch twee doelpunten van Kat ga ven OSV bij rust een 31 voorsprong. In de tweede helft vlotte het beter bij de zwart-witten en toen Schuiten de stand op 32 bracht, leek het er op, dat de thuisclub de achterstand in zou lo pen. Maar Splunter en Klasen deden deze illuiess te niet, zodat O.S.V. met 52 zegevierde. De Bugbywedstrijd AAC—'t Gooi is met 266 door de Amstredammers gewonnen. mee hielp, was het duidelijk, dat hier een vastberaden thuisploeg in het veld stond, die zich door het belang van deze wedstrijd niet zou laten intimide ren en die er alles op zou zetten om te bewijzen dat Wilkes c.s. na hun geluk kige overwinning van Zondag op de Volewijckers feitelijk, iets boven hun stand leefden. Fikse aanvallen, die het Rotterdamse doel doorlopend bedreig den, volgden elkaar in een behoorlijk tempo op en was het geschut der Sta dionbewoners zuiverder afgesteld ge- we»3st, Xerxes zou volledig overspeeld geraakt zijn. Nu kon doelverdediger v. d. Peppel zijn voorhoede met verre uit trappen nog enige malen aan het werk zetten, doch de kansen die voornamelijk linksbuiten Rijshouwer hierdoor kreeg werden door de goed verdedigende ach terlinie samen met spil Altink te niet gedaan. Ook Wilkes, die in deze perio de maar weinig opvallends deed, werd correct ongevaarlijk gemaakt. Was er dus al dadelijk van een Blauw-Witte meerderheid sprake, eerst na ongeveer een half uur spelen lukte het midden voor v. Hoorn de grondslag te leggen voor het eerste doelpunt, dat Wimmers, na in razende vlucht over het midden veld door de defensie te zijn heengebro- ke scoorde, 10. Prompt hierop kwam Wilkes los, zij het ook maar voor een moment. Een goed vrij gespeelde bal voor. Rijshouwer, die inschoot, werd echter door een verbeten Van Raai te zonder enige aarzeling er uit geranseld. Tot halftime mocht Xerxes verder zijn handen dichtknijpen. Na de thee staken de Rotterdammers goed van wal. Drie corners, een gevaar volle dribbel van Wilkes en een scherp schot van Rijshouwer dwongen de thuis ploeg met acht man in het strafschop gebied tot een defensieve houding. Ge durende een kwartier scheen het voor de Amsterdammers te gaan spannen. Uit een worsteling in het hoofdstedelijke strafschopgebied kwam het leer, ver af gedwaald, op het meest onverwachte ogenblik echter in Bergman's bezit. Een soloren bekroond met het schot van de routnier en het was met Rotterdam ge daan (20). Verslagen, doch niet gebroken kwam Xerxes terug. Wilkes begon het te me nen, zij het te laat. Hij wisselde van plaats met linksbinnen Beun en om zijn weinig succesvolle optreden van deze middag althans ten dele te vergoeden redde hij de eer (21). Gistermiddag zijn de Groninger dames- en heren athleten er wederom In geslaagd de ploegen van Enschedé, Arnhem en Zwolle een nederlaag toe te brengen. To taal klassement: 1. Groningen 203.5 pnt.: 2. Enschede 192.5 pnt.; 3. Zwolle 170.5 pnt.; 4. Arnhem 143.5 pnt. De korfbalwedstrijd Noord Nederland Oost Nederland is in een gelijk spel 33 geëindigd. Hemelvaartsdag heeft in de hoogste regionen van de voetbalcompetitie drie be slissingen gebracht. De meest dramatische viel in het Zuiden, waa,r Sittardse Boys voor het eerst in dit seizoen, en precies op het verkeerde ogenblik, door MW van de kop werd verdrongen, zodat niet de kranige Benjamins, maar de Maastrich tenaren met de titel van district VI gaan strijken. De eerste beslissing in het Westen viel ten gunste van Ajax, hoewel de A'dammers niet konden breken met hun slechte gewoonte om de uitwedstrijd tegen VSV te verliezen. RKTW was de eerste club die werd aangewezen om degradatiewedstrijden te spelen, maar weldra zullen ook enkele van zijn lotgenoten bekend worden. De Westelijke staartclubs Emma en Excelsior hebben namelijk practisch geen kans meer en ook boven Brabantia's hoofd hangt hej zwaard aan een akelig dun draadje Ajax is dus kampioen geworden on danks zijn nederlaag. De Amsterdammers verloren bij VSV in Velsen met 31, maar EDO, dat de laatste weken zo goed gespeeld had, verloor thuis met 10 van Sparta en daardoor was de laatste theoretische moeilijkheid voor Ajax uit de weg geruimd. Een zwarte dag was het voor Emma, dat al zijn medegegadig den voor de laatste plaats zag winnen. Sparta bij EDO, ADO bij Hermes. Zelf verloor het met maai; liefst 70 van RFC! Met drie punten achterstand en nog maar twee wedstrijden om die in te lopen, kunnen de Dordtenaren het wel gaan zeggen. Ajax 17 11 3 3 25 42—26 Feijenoord 18 8 4 6 20 52—42 V.S.V. 17 8 2 7 18 40-38 R.F.C.. 17 7 3 7 17 44—40 D.W.S. 18 8# 5 7 37 26—26 E.D.O. 16 7 2 7 16 30—28 Sparta 17 7 2 8 16 33—32 H.D.V.S. 17 6 4 7 16 36—40 't Gooi 17 6 4 7 16 27—35 A.D.O. 18 7 2 9 16 27—31 Emma 18 5 3 10 13 37—56 14 0 5 28 55—24 12 2 4 26 48—29 9 6 3 24 46—29 8 5 4 21 45—29 8 4 6 20 43—47 7 4 7 18 28—34 5 5 8 15 28—38 5 3 9 13 31—39 5 2 11 12 31—45 5 1 12 11 31—50 4 2 13 10 30—54 A.F.C. 19 Zeeburgia 18 ZJ.C. 18 West Frisia 17 H.V.C. 18 W.F.C. 18 Hilversum 18 R.C.H. 17 De Spartaan 18 De Kennem. 18 Alkm. Boys 19 Nu in deze afdeling de beslissingen zijn gevallen zijn de resultaten nog slechts van belang voor de onderlinge rangschikking. KFC leed warempel zijn eerste nederlaag en nog wel tegen ZW, dat zich thans kranig herstelt. Volen- dam zal wel als tweede eindigen nu de wijdbroeken zelf met 20 van DWV wonnen en Vriendenschaar, evenals Wa tergraafsmeer, klop kregen van TOG en Velsen. HBC mocht wederom het zoet (Van onze sportredacteur) Amsterdam 15 Mei Reeds na de eerste speeldag is de Ne derlandse Daviscup-ploeg zo goed als kansloos geworden. Wilton en v. Swql startten vanmiddag beide met een ne derlaag tegen Sturgess en Vannin, zo dat de Zuid-Afrikanen in de resterende partijen, nog maar één punt nodig heb ben om de volgende ronde te bereiken. De krachtsverhoudingen op de eerste dag hebben wel uitgewezen, dat Vannin in ieder geval In staat zal blijken in zijn single tegen Wilton dit winstpunt te be halen. De berekeningen waren, dat Neder, land, wilde het een kansje maken om de volgende ronde te bereiken, minstens één partij zou moeten winnen. Wanneer Van Swol bijvoorbeeld kon starten met een zege op Vannin, zou hij op de laatste dag zijn kans hebben tegen Sturgess en de geheel open kans in het dubbelspel, zou de Nederlandse ploeg dan inderdaad in staat stellen, een min of meer verras sende overwinning te behalen. Het is niet uitgekomen gelijk men, zo al niet gedacht, dan toch gehoopt had- De Zuid-Afrikanen staken beiden met 'n overwinning van wal en ontnamen hun tegenstanders daardoor de geringe hoop, die ze misschien mochten hebben gehad. En toch heeft het er aanvankelijk voor beide Nederlandse spelers vrij gunstig uitgezien. Wilton speelde beslist niet zwakker dan zijn tegenstander Sturgess. Zeker, hij had zijn weinig trefzekere ser. vice en zijn betrekkelijk zwakke back hand als handicap, maar de gebruinde Zuid-Afrikaan verrichtte evenmin won deren en overtrof onze landgenoot ook in snelheid niet genoeg om een overtuigen, de meerderheid te demonstreren. De eerste set werd, zoal niet met grote ver betenheid, dan toch onder grote span ning uitgevochten en Wilton won met 64. Wel nam Sturgess in de tweede met 61 pittig revanche, maar in de derde stonden Wilton's kansen vaak lang niet slecht en verschillende malen stond hij op het punt de beslissende voorsprong te nemen.Op die momenten ontbrak het hem echter aan voldoende dash om door te zetten en zo verloor hij tenslotte met 6—3, om daarna definitief de genadeslag te krijgen. Van Swol startte werkelijk veelbelo vend tegen Vannin. Zijn felle service en zijn vervaarlijke smash gaven hem al spoedig enig overwicht op Vannin en de eerste set eindigde met 63 royaal in zijn voordeel. Toen Vannin de tweede Prinses Juliana en Prins Bernhard bij hun aankomst op het terras van het DDV-sta dion te Amsterdam, waar zij de openingsdag bijwoonden van de Davis Cup-match NederlandZuid Afrika won, dacht men nog niet direct, dat ook Van Swol zou gaan verliezen. Hij kwam met 40 achter, maar haalde op tot 35 en scheen daarmee een tijdelijke inzinking weer te boven te zijn gekomen. Vannin won echter en toen ging het waarlijk hard tegen hard. Van Swol mocht dan al formidabel zijn in de kracht van zijn slagen en listig als een vos in zijn verrassend spel, Vannin was gewapend in het strijdperk getreden. Zijn verdediging was brillant en dat de monstreerde hij meer naarmate de span ning toenam. Hij was bijzonder snel, maar by al die snelheid toch rustig en zeker en vond daardoor op Van Swols listigste vondsten vaak verrassende ant woorden, die tot buitengewoon aantrek kelijke rallies leidden. Intussen was het duidelijk, dat Van Swol met zijn voor. sprong ook zijn overwicht verspeeld had. De Zuid-Afrikaan nam de leiding door de derde set met 75 te winnen en bleef met 62 heer en meester in de vierde. De eerste dag van de Daviscup-wed- strijd, werd bijgewoond door Prinses Ju. liana en Prins Bernhard, die de hele middag op het terras van het DDV-sta- dion de verrichtingen van de spelers volgden. Excelsior staat er zo mogelijk nog slechter voor dan Emma. Door de zege van Stormvogels, dat Neptunus in Rot terdam versloeg en de nederlaag die de Rotterdammers zelf met 41 bij DFC leden, zijn ze vier punten achter geraakt. Wanneer ze hun beide laatste wedstrijden winnen, bestaat nog een mogelijkheid oir. met nummer vóórlaatst gelijk te komen. Maar dan moet DHC zijn drie laatste wedstrijden verliezen. Ditmaal sneefden de groen-zwarten met 41 bij Volewijckers, dat nu weer de eerste plaats inneemt, omdat Xerxes met 2—1 de verwachte nederlaag leed bij Blauw- Wit. HBS won met 51 van DOS en stelde zich daardoor veilig. Haarlem Xerxes Blauw Wit 17 D.F.C. Neptunus D.O.S. H.B.S. Stormvoge D.H.C. Excelsior XXJ.OU »CM1 uitdrijft, vclcwiuciu, V-IV micau won met 21 op het nippertje van Be Quick en NEC slaagde erin de moeilijke uitwedstrijd tegen Tubantia met 10 in zijn voordeel te beëindigen. Aan de staart evenmin wijzigingen. Behalve Tu bantia verloor ook Vitesse, al was de I1-nederlaag bij Herades wat meer aan de hoge kant. Enschedese Boys ging er bij AGOW met 20 in en staat ook nog niet veilig. 17 11 1 5 23 56—37 18 11 1 6 23 60—41 18 10 2 6 22 55—45 17 9 3 5 21 38—30 18 10 0 8 20 45—35 17 8 2 7 18 31—23 18 7 3 8 17 35—44 18 7 1 10 15 32—34 16 6 1 9 13 22—33 17 4 4 9 12 24—51 18 2 4 12 8 21—45 ien is de strijd om de leiding Go Ahead 19 N.E.Ü. 18 A.G.O.V.V. 19 Quick 18 Wageningen 19 Heracles 19 Enschede 18 Be Quick 19 Ens. Boys 19 Tubantia 19 Vitesse 19 13 12 9 8 5 5 5 6 6 4 5 3 29 42—22 2 28 41—22 6 22 44—31 8 18 32—36 6 18 30—34 6 18 34—27 7 16 31—32 9 16 33—43 10 15 35—40 10 13 2641 11 13 34—54 In district IV heeft RKTVV het niet verder kumien brengen dan een punten verdeling tegen VVV (11). Trouwens, ook een zege zou de Tilburgers niet ge holpen hebben, want Baronie behaalde met dezelfde cijfers bij Noad het puntje, dat het voor alle eventualiteiten behoed de. BW won zijn laatste wedstrijd met 43 van Helmondia en NAC versloeg Vlissingen B.V.V. N.O.A.D. Willem II Longa N.A.C. V.V.V. Helmond Vlissingen Baronie Helmondia R.K.T.V.V. In het Noorden enkele opmerkelijke resultaten. De 111-zege van Heeren- veen op GVAV behoort daar zeker toe, maar niet minder de 71, waarmee Velo- citas zijn kans op behoud verdedigde bij Achilles. Frisia bemachtigde intussen een kostbaar puntje bij Emmen en Be Quick met 20. 20 16 2 2 34 49—16 20 12 5 3 29 42—27 20 13 2 5 28 46—22 20 7 7 6 21 41—31 18 9 2 7 20 45—31 20 7 4 9 18 42—41 19 6 3 10 15 31—43 20 5 5 10 15 27—49 20 5 3 12 13 22—57 19 4 4 11 12 23—36 20 4 3 13 11 29—44 f District 1 EDOt>pai La 01 VSV—Ajax 3—1 FeijenoordDWS 3—0 District II Blauw WitXerxes VolewijckersDHC NeptunusStormv. District III AGOW—Ensched. B. 2—0 QuickWageningen 3 1 Go AheadBe Quick HeraclesVitesse Tubantia—NEC District IV RKTVV—VVV NOADBaronie BWHelmondia NAC—Vlissingen District V HSCLeeuwarden 1—1 Heerenveen—GVAV AchillesVelocitas SneekBe Quick 22 EmmenFrisia 1—1 District VI Sitt. BoysEindhoven SpechtenLimburgia 2 2 i^Bleyerh.Juliana verspeelde er een bij Sneek. Heerenveen is er nu practisch. Be Quick Sneek G.V.A.V. Veendam H.S.C. Achilles Leeuwarde Emmen Frisia Velocitas 17 14 2 1 30 15 10 2 3 22 17 8 5 4 21 16 8 3 5 19 16 6 4 6 16 16 5 5 6 15 17 5 4 8 14 15 4 4 7 12 17 5 1 11 11 15 4 i 10 9 17 3 3 11 9 90—27 47—24 24—21 43—41 29—36 2627 29—38 20—38 22—45 33—49 31—48 Een bittere teleurstelling is het slot van de competitie geworden voor Sitt. Boys. Terwijl MW bij SC Emma met 20 een goede zege behaalde, verloren de Boys thuis met 10 van Eindhoven, zodat hen zelfs het genoegen van een be slissingswedstrijd niet wordt gegund. De Boys is een van de clubs, die door de gedwongen rustperiode een gevoelige klap hebben gehad. In hun vijf wedstrijden na het interregnum van de winter be haalden de Boys slechts vjer punten! Voor Brabantia was het ook geen fees telijke dag. De Eindhovenaren, die zelf niet speelden, zagen al hun medestanders voor de degradatie de een of twee punt jes halen, die waarschijnlijk beslissend zullen zijn. Spechten speelden gelijk te gen Limburgia. Bleijerheide deelde met Juliana en Maurits speelde 11 bij PSV. M.V.V. 20 13 4 3 30 54—1? Sitt. Boys 20 12 4 4 28 48—29 P.S.V. 20 11 5 4 27 41—39 Limburgia 19 9 3 7 21 4337 Eindhoven 19 6 5 8 17 2629 Maurits 20 6 5 9 17 343» S.C. Emma 19 6 4 9 16 34—3» Juliana 19 5 6 8 16 335i Bleijerh. 20 5 5 10 15 29—K Spechten 19 4 6 9 14 37—«jj> Brabantia 19 5 3 11 13 32 De AAC organiseerde op de sintelbaan Amsterdam tramfngswedstrijden, waaraa* ook leden van HAV uit Haarlem deein® men. De prestaties stonden over het -lig® meen niet op een hoog peil Lamoree Wg op polsstokhoog veruit de beste en nl® bij 3.80 p. Zijn clubgenoot Swart, nieuweling, sprong 3.40 m. en plaatste hierdoor in de A-klasse. Op de loopnU'' mers viel de AAC'er Ribbens op, die de meter In 1 min. 25.1 sec. aflegde. De Goudse watersportvereniging "fjei hoeven" organiseert op 24, 25 en 26 in samenwerking met de roei- en,4.7. vereniging Gouda de Goudse ZeilweeK Op 6. 7 en 8 Juni worden te Waa1^.. internationale biljartwedstrijden 45/2 »r. speeld, waaraan o.a. Van Hasselt, Xj'.Stet hoedts, de Leeuw, Jacobs1 en de KUJ deelnemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 6