E.D.O. met hakken over de sloot Emma door 2-1 nederlaag kind van de rekening Competitie voor De Volewijckers een kwartier te lang li Eerste étappewedstrijd na twintig jaar Blauw Wit's honkbalteam lijdt zware nederlaag HBC VERLIEST ONVERDIEND HEERENVEEN EDO beslist over EN N.E.C. Emma's lot Ned. hockeyers maken in laatste kwartier gelijk SPI KAMPIOEN Lasschuit redde de situatie Gooi wint geflatteerd Haarlem wint met 4-1 Zonder Kraak en Schoorl r Maastricht—A 'damv. v.540 Ajax annuleert 7-0 achterstand Schaakmeesters naar Nederland Alcmaria neemt de leiding Burnley promoveert en Liverpool leidt Juniorenprogramma op tweede athletiekdag van KDO Korfbalteam speelt in België gelijk Moedig volhouden bracht redding Brabantia wint EVENING STANDARD TEGEN 0L. SPELEN r Blauw Wit wint met 1—O De Bataven winnen drie estafettes mÊmm* 2 MAANDAG 2 JUNI 1947 PAGINA 3 Gelijk spel van Velsen iiriiS V.V.Z. organiseert tournooi Athletiek te Beverwijk HAARLEM, X Juni. E.D.O. is met de hakken over de sloot gekomen. Een 2—1-overwinning op Emma was net. voldoende om de Haarlemse club geheel in veiligheid te brengen en daarmee werd tevens het lot van Emma bezegeld. De Dordtenaren verkochten hun huid ondertussen zo duur mogelijk, wisten na een 2O-achterstand in de tweede helft het spelbeeld volkomen te wijzigen maar ver- der dan één doelpunt konden zij het niet brengen al ontsnapte Wille's heiligdom enkele malen ternauwernood aan een doorboring. Tot aan de 20 voorsprong welke EDO z'ch in de loop van de strijd wist te Verschaffen, was de Haarlemse ploeg in derdaad de sterkste party gebleken. on_ danks het warme weer zette EDO de strijd in met een hoog tempo, mogelijk iets te hoog onder deze omstandigheden hetgeen later dan ook tot uiting kwam. Maar in deze eerste periode waren de Haarlemmers dan ook sterk in de meer derheid en hadden niet de 'minste moei te om zich tegen de doorzichtige aan vallen der bezoekers staande te houden. Bovendien schonk het eerste doelpunt Van Hellingman, dat na tien minuten uit een voorzet van Steendam gescoord Werd, EDO de nodige rust en de Haar lemmers domineerden vrijwel over alle linies. De Dordtse achterhoede met doel man Scholtens aan het hoofd, wist ech ter wél raad met de Haarlemse aanval len, vooral omdat de afwerking daarvan Wel wat te wensen overliet. En aan de andere kant opereerden de bezoekers teveel in de breedte om het Schijvenaar c.s. al te lastig te maken. Toen spoedig in de tweede helft de Haarlemse méerderheid nogmaals in een doelpunt van Schildwacht tot uit drukking kwam, geraakte de aardigheid er even af, maar een plotselinge aan- Van van Emma's linkervleugel, waarbij F. v. d. Gijp de toestormende Schijve naar omspeelde, stelde Zwaan in staat doelman Wille te passeren en dit scheen VoOr Emma de stimulans om de laatste reserves in dis strijd te werpen. Want een 21 achterstand was tegen een da nig afzakkend EDO-elftal nog lang niet hopeloos vooral omdat Wille zich enke le foutjes permitteerde welke slechts op het nippertje geen fatale gevolgen had den. Het was vooral in deze periode de rechtsachter Lasschuit die het gelijk makende doelpunt der Dordtenaren in de weg stond en ondanks vele loffelijke pogingen konden de bezoekers in de stand geen wijziging meer brengen. De club, die het meest bestand was tegen de moordende hitte, heeft gewon nen en dat was 't Gooi. De uitslag 61 is echter zeer geflatteerd, omdat de Vel- senaren gedurende de gehele wedstrijd het meest in de aanval geweest zijn. Lie Gooiers daarentegen profiteerden van elke uitval en ontplooiden dan een snel heid, die voor de verdediging der gasten te machtig was. Herhaaldelijk liet de Gooise voorhoede de Velser verdediging de hielen zien, zodat Ohr. Mol reeds voor de rust tweemaal de Velser keper kon laten vissen De eerste helft was rijk aan spannende momenten en ondanks de hitte werd er in een behoorlük tempo gespeeld. In de tweede helft was by beide ploegen de fut eruit. De bal werd maar wat heen en weer getrapt. Nadat Van Onselen de achterstand tot 21 verkleind had, kreeg de thuisclub enkeie goede kansen door het te ver opdringen van de Velser achterhoede, die behoor lijk werden benut. Door Blankenstein (2), Chr. Mol en Kreuning kon de thuis club daarna de stand tot 61 opvoeren. (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM, 1 JUNI. De voetbalcom petitie heeft voor De Volewyckers precies Vijftien minuten te lang geduurd om tet glans van overtuiging het kam- kunnen behalen. In dat fatale kwartier namelijk scoorde Blauw- Wit door zijn vinnige middenvoor Wim- ttiers het enige doelpunt, dat in deze zomeravondwedstrijd gemaakt werd en behaalde daardoor de 1—O-overwinning, daardoor het via een beslissingswedstrijd 2Ün stadgenoten nog kan voorbij stre ven. Hadden De Volewijckers in deze Wedstrijd de titel behaald, niemand zou er kwaad over kunnen spreken, want over het algemeen speelden zy wel het beste voetbal. Maar tenslotte heeft Blauw-Wit hierop het juiste antwoord gegeven en met een dramatisch doelpunt het duurde by na drie volle seconden eer de bal van Wimmers uitgeschoten been over de lyn in het verlaten doel Was gerold! het pleit in zijn voordeel beslecht. De temperatuur was verschrikkelijk. Het ^as al haast te warm om te kijken en des te groter wordt dan het respect voor het geen de twee en twintig spelers in het Veld gepresteerd hebben. De wedstryd stond op een zeer behoorlijk peil en had sen afwisselend karakter. De Volewijckers startten het beste. Hun speelwijze had Sis het ware meer zin dan die van de blauw witten. Zij was doelbewuster, pre- eieser afgestemd op het elftalapparaat en klopte tot ln de details. Behalvein "te voorhoede, want de balans na ongeveer ten half uur wees aan, dat het Vole wijckers doel zeker wel zes of zeven ge vaarlijke momenten te doorstaan had te- ten dat van Blauw Wit nog geen enkel. Het leek wel alsof er in de voorhoede van de stadionclub nieuw leven was ge- Varen en in zekere zin was dat ook zo. Want rechtsbuiten Wildschut was een debutant vol beloften, die de geduchte Voiewycker.defensie, waarin De Boer toch opviel door zijn prachtig opstellen en grote trapvastheid, herhaaldelijk te slim af was. .Niet minder nuttig was het spel van Middenvoor Wimmers, die misschien wel tens te fel op de man is, maar toch door zijn onvermoeid doorzetten een Voortdurend gevaar betekende. Herhaal delijk zag men hem voor Bruist ver- tehijnen en zeker driemaal binnen vijf JOinuten dacht men hem te zien scoren. Po eerste keer grabbelde Bruis het leer net voor zijn voeten weg. de tweede maal Passeerde hij de Vole'wijcker doelman teen de hele achterhoede voor buitenspel bleef staan, maar niemand van zijn voor goede mee opgelopen was om van de vrije 5ahs te profiteren. Toen hij het voor de derde maal van dichtby nog eens zelf Pr°beerde, klauwde Bruist de bal als een ;Weede Darui uit de hoek weg en ruimde °p. Tevoren had Wijngaarden keihard te- ten de staande gekogeld. Bij De Volewyckers moest het vóór vooral J*11 De Ruyter komen. Het prachtig op- «ouwende werk van Van Steen vond niet j(tel genade bij zijn makkers ln de voorste 'nie, van wje vooral De Jongh het met en had zwaar gehinderd juist naast ge schoten. Toen ging Smit op de loop en ook nu konden de Blauw-Witten alleen door een corner redden, die door De Ruyter in handen van Van Raalte werd gekopt. En toen gebeurde het. De uittrap van Van Raalte werd ver doorgegeven naar voren. Wimmers draafde er achteraan, in duel met Bruist, die snel -rijn doel ver net. Maar juist toen De Volewücker de bal wilde oprapen, was Wimmers' been uitgeschoten en gaf de bal h-,t tikje dat nodig was, om deze langzaam maar on bereikbaar in doel te doen rollen. 10. De reactie van De Volewijckers was ever. hevig, maar toen het niet onmid dellijk meezat, verloren de Noord-Am sterdammers het vertrouwen, waarmee ze de hele wedstryd gespeeld hadden. De ploeg maakte niets meer klaar en de versterkte Blauw-Wit-defensie, waarin zelfs Wimmers herhaaldelijk opdook, kon het dan ook gemakkelijk houden. Het doelpunt dat De Volewijckers maak. ten tegen Blauw.Witmaar dat niet werd toegekend omdat De Ruyter er zijn hand hij gebruikte Haarlem heeft het succesvolle seizoen met een 41 overwinning op HBS be sloten. Dank zy de warmte deden beide partyen het kalm aan maar de betere technische kwaliteiten, alsmede het ver rassende aanvalsspel deden de balans ten gunste van Haarlem overslaan. Voor de rust nam Haarlem een 30 voor sprong door doelpunten van Groeneveld en De Winter en na de rust waren het Roozen en Oldenhof die de eindstand op 4—1 brachten. Dat Stormvogels zonder Kraak en Schoorl heel wat minder mans is, werd in Delft al heel duidelijk gedemonstreerd hoewel de invallers, deelman Boel en junior Riedeman, zich lang niet onver dienstelijk hebben geweerd. Tot aan de rust hielden de IJmuidenaren kranig stand, want nadat DHC de leiding had genomen scoorde Opbergen de gelijk maker. In de tweede helft scoorde DHC spoe dig een tweetal doelpunten waarna de IJmuidenaren zich gewonnen gaven en de Delftenaren de eindstand op 5—1 brachten. Het is dit jaar precies twintig jaar geleden, dat er voor het laatst in Ne derland een étappewedstrijd voor wiel renners gehouden werd. Sedert 1927 heeft de Nederlandse overheid de wegen hardnekkig voor de wielersport geblok keerd gehouden en jaren lang heeft men tevergeefs met verzoeken en plannen stormgelopen tegen de vastbeslotenheid van diverse instanties om de toestand te houden zoals die -was. Het was warm, maar een doelpunt, dat over een kampioenschap beslist, is nooit met groter vreugde ontvangen dan in Den Haag, waar VUC gisteren met 10 van Unitas won en daardoor de titel behaalde Velsen kon het tegen DWV niet ver der dan een 33 gelijk spel brengen. Het zag er aanvankelijk somber uit voor de Velsenaren want de Amsterdammers namen al spoedig een 20 voorsprong maar Ninaber verkleinde nog voor de pauze de achterstand en na de rust wa ren het Prinsen en Bakkum die Velsen aan een 32 voorsprong hielpen. Maar even voor het einde maakte DWV ge lijk, 3—3. De verrassing in de honkbalcompe titie was de zware nederlaag welke Blauw-Wit tegen Schoten te incasseren kreeg, maar even frappant was de over winning van Ajax op EDO, nadat de Amsterdammers een 7O-achterstand moesten inlopen. HHC behield onder tussen de leiding door een grote over winning op VVGA. In de strijd tegen Schoten Tnoest Blauw-Wit de steun missen van Wil- ders, maar dit verklaart de 103-neder- laag nog niet. In Linke hebben de Blauw-Witters een waardig plaatsver vanger voor Wilders en wanneer Linke de steun van zijn veld had gehad, was de score zeker niet zo hoog geworden. De 11 fouten spreken in dit verband boekdelen. Bij Schoten zagen we Roel de Mon weer in goede vorm al bereikte hij nog steeds niet zijn oude hoogte. Inmiddels had de strijd een spannend verloop, want in de tweede innings was de stand 41 voor Schoten en scheen alles nog mogelijk. Eerst 'in de zevende innings bracht Schoten de stand op 51, om in de achtste vier runs bij elkaar te slaan. Wei voegde Blauw-Wit .twee runs aan z'n totaal toe, maar dit was van geen invloed meer. EDO had tegen Ajax de overwinning voor het grijpen, want in de zesde in nings luidde de score 70 in het voor deel van EDO, welke het verkregen had door talrijke honkslagen van De Koek koek en v. d. Putten, die sterk uitblon ken. De Ajaxieden streden echter ver beten verder en in de zesde innings kre gen zij loon naar werken, v.d. Born by EDO op de plaat, raakte vermoeid en de ene honkslag op de andere volgde en al liet hij zich vervangen door De Smit en later door De Koekkoek, de Haarlemmers konden de Ajax-slagploeg geen respect meer afdwingen en in deze innings veranderde de Amsterdamse achterstand in een 87-voorsprong, waarna in de achtste innings Ajax de score tot 117 opvoerde. Ben fraaie prestatie van de mannen van v. d. Heiden! Bij de strijd tussen SC (Haarlem en O WO .w&s meer spanning dan fraai spel en de zesde innings was hier wel be slissend toen de Haarlemmers door ;:<xnksla<ren. waaronder een zeer goede 3 honkslag van Voetelink, drie runs bij elkaar sloegen nadat zij er reeds drie in de dercfc en vierde innings hadden gemaakt. De OVVO-ers gaven zich ech ter geenszins gewonnen en bleven door vechten met als resultaat dat zij de achterstand inliepen tot 6—3, waarbij een prachtige home-run van Urbanus het zijne bijdroeg. Hierna bleven de v-lders de spelers aan slag de baas en in de stand kwam geen verandering meer. HHC had met VVGA niet de minste moeite. De Haarlemmers begonnen met wijd 4 honkslagen, gevolgd door 4 maal 4 met 't gevolg, dat er zes runs bij elkaar geslagen werden. Regelmatig werd de score tot 18 runs opgevoerd, waartegen over de Amsterdammers er 9 stelden, waardoor zij met een voor de eerste klas wel ongewoon grote nederlaag naar huis gingen. De K.N.S.B. deelt mede, dat de Inschrij vingstermijn voor het Europese zone- toumool als voorronde voor de strijd om de wereldtitel, welk zonctournooi 15 Juli a.s. te Hilversum begint, verlengd tot 10 Juni a.s. Negen inschrijvingen zijn op het ogenblik binnengekomen, n.l. van Tarta- kower ((Fr.), Castaldi (Italië), Pachman (Tsjechoslowakije), O'Kelly (België), Blau (Zwitserl.), Combe (Schotland), Szabo (Hongarije), Doerner (Luxemburg), Van Scheltinga (Ned.). De Scandinavische lan den nemen niet deel, aangezien deze lan den niet tot deze zone zijn toegelaten. ipu Blauw Wit. die oorspronkelijk was vast gesteld op Zondag 15 Juni zal in verband met het belang dat daar plotseling mee gemoeid is, Woensdag a.s. op het EDO- terrein in Haarlem gespeel^ worden. Het moet voor de HBC-ers een hard gelag zijn geweest om als verliezers het Utrechtse Stadion te verlaten. Deze ne derlaag toch was helemaal niet nodig geweest, de verhouding in het veld sprak hiervoor te duidelijke taal. Vooral in de tweede helft toen de gastheren feitelijk niets hadden in te brengen tegen het technisch betere HBC, dat onafgebroken het geel-zwarte doel belaagde. Maar het mocht niet baten en zo gingen de Heem stedenaren ten onder. Het uiterst sensationele begin deed vermoeden, dat men een opwindende partij voetbal te zien zou krijgen. Er was een minuut gespeeld, toen Holland zich een vrije trap zag toegewezen; een fel schot van v. Dongen volgde, waarna de bal, terugspringend van de doellat, door van Ree op fraaie wijze werd ingescho ten; 10. De Hollanders bleven hierna in de aanval en mede door het onzekere optreden van de verdediging kwam het Heemsteedse doel enige malen ernstig in gevaar. Langer dan een minuut of tien duurde deze Holland-overmaht evenwel niet en gedurende het verdere verloop van de eerste speelhelft ging de strijd volkomen gelijk op. In de tweede helft drong HBC on- stuimmig naar voren en het was bij Utrecht „alle hens aan dek" om de vloedgolf van aanvallen te stuiten. In deze periode speelde HBC een werkelijk uitstekende party voetbal en had men De „Evening Standard" van Zater dag publiceert een opmerkelijk hoofd artikel. waar als kop boven staat: Zeg de spelen van 1948 af. Het artikel in de „Evening Standard", het zij tussen haakjes gezegd, dat dit blad van con. servatieve huize is met een oplaag van niet minder dan 1 millioen exempla ren, doet een aanval op het standpunt om de volgende Olympische Spelen het koste wat het koste in Londen te houden. Het blad herinnert aan de kibbela rijen over het amateurisme; de moei lijkheden ontstaan inzake het aanstel, '.en van juryleden, de nationale trots e:i prestigekwesties, welke door menig land bij de Olympische Spelen worden geïmporteerd, en constateert dan, dat de meerderheid van het Britse volk met weinig enthousiasme de voorbe reidende maatregelen ziet treffen voor de Londense spelen. Het blad schrijft dan verder: Deze grote Jamborees hebben wel nooit een oorlog veroorzaakt, maar zover ons ge heugen strekt, zijn die spelen altijd vergezeld gegaan van strubbelingen en hebben weinig bijgedragen tot het ideaal van de stichter der moderne spelen, Baron Pierre de Coubertin. Maar het is helaas te laat om de spe len af te zeggen. slechts de beschikking gehad over een schutter, doelpunten zouden er zonder twyfel zijn gekomen. Tal van serieuze kansen voor de gelijkmaker bleven onbe nut en zo bleef het ondanks het grote HBC-overwicht tot tien minuten voor tijd 10. Een uitval van Holland werd toen de Heemstedenaren noodlottig. De snelle linksbuiten van Dongen stevende op doelman Willemse af, die het veny- nige schot niet kon keren; 20. Deze achterstand betekende de definitieve nederlaag voor zwart-wit. Wel zag S. de Reus nog kans een tegenpunt achter van Driel te plaatsen en verliepen de laat ste minuten met tien HBC-ers voor het Utrechtse dooel, maar het zo verdiende gelijkmakende doelpunt bleef uit. 2 110 3 2 10 12 Alcmaria Holland DEC HBC 2 2 2 1 7—0 3—3 28 1—2 Burnley heeft zich door een stevige overwinning te Londen op Westham in ae eerste divisie gespeeld. In de eerste di visie vergooide Wolverhampton Wande rers, zyn laatste kans op kampioen schap, door van Liverpool te verlie zen. dat nu de leiding heeft genomen. Alleen Stoke City kan nog maar het kam pioenschap aan Liverpool ontnemen door zijn laatste wedstrijd te winnen en een beter doelgemlddelde te halen. Eerste divisie: ArsenalBverton 21, Portsm.Derby 1—2, Sheff. Dn.Charl ton Athl. 13. Wolvesh.Llverp. 12. Liverpool Wolves Manch. Un Stoke C. Blackpool Preston Sheff. Un. A. Villa Sunderl. Everton Middlesb. Tweede divisie: Chersterf.Bury 31. Fulham—Bradford 0—3. Luton T—New port 63, W Bromw.Manch. C. 31, W. HamBumley 05. NottsPlymouth 5—1. 42 57 Arsenal 41 41 42 56 Derby C. 42 41 42 56 Portsm. 42 al 41 55 Chelsea 42 39 42 50 Grimsby T. 42 38 42 47 Blackb. R. 42 36 40 45 Charlton 42 35 42 45 Bolton W. 42 34 42 44 Huddersf. 42 33 42 43 Brentford 42 25 42 42 Leeds Un. 42 18 Maar de Nederlandse wegrenners, die grote wedstrijden in eigen land nodig hebben om goed voorbereid in de klas sieke courses te kunnen verschijnen heb ben hun voorvechters gevonden, even vastbesloten en even hardnekkig als de tegenpartij. In Maastricht heeft zich een comité gevormd, dat het vorig jaar baan brekend werk begon te verzetten met de M.P.M.-course en dat nu met behoud van deze aanwinst voor de Nederlandse courselijst (8 Juni), de bres heeft weten te vinden in de muur van starre vast houdendheid. die de Nederlandse étappe- coursen in de weg stond. En zo wordt dan op 14 en 15 Juni een tweedaagse wielerwedstrijd gehouden, ver deeld in drie étappes van Maastricnt naar Amsterdam en terug: de z.g. Zes Provin ciën Koers over een totaal-afstand van ongeveer 540 K.M. Deze koers zal niet alleen een Nederlandse zyn. Ook in an dere landen heeft de oproep van het or ganiserend comité tot de rennerswereld weerklank gevonden. Vooral ln België, dat met meer dan 20 renners vertegen woordigd zal zyn, o.w. een paar vedetten van het eerste gelid, als George Claes, Nest Sterkx, Berten Sercu, G van Over loop, M. van Herzelen en G. Thiclens. Voorts zijn er vijf Fransen (Gianna, Magnani, Martini, Rolland en een nog niet bekende), vier Luxemburgers, twee Italianen en vier Zwitsers. Van de Neder landers zyn natuurlijk de allerbesten aanwezig, als Vooren, Schelllngerhoudt, Schulte, Lambrichs, Pauwels, Van de Voorde, Joossen, P. van Nek, Vethaak. Lakeman, Motké, Schweitzes, Steenbak kers, Reuters, De Korver, Van der Zande, Sijen, Lust, Pepels, C. Bakker en vele anderen: in totaal een gezelschap van. ongeveer 130 man, dat Zaterdagochtend om tien uur uit Maastricht zal vertrek ken Moeskops lost het startschot op de Markt voor de eerste étappe van 260 KM naar Amsterdam. De route ls: Maastricht-Sittard-Roer- mond-Venlo-Nijmegen (verzorging op de Canisiussingel) -Arnhem-Amersfoort-Gooi, -Amsterdam. In de hoofdstad, waar de renners om vyt uur a half zes verwacht worden is de aankomst by de Amstel- brouwerij, waar tevoren een criterium tussen de beste vijftig amateurs van Nederland wordt gehouden. Zondag om half tien vertrekt de kara vaan voor de tweede étappe naar Tailburg (135 KM). Deze route ls: Amsterdam- mogelijk door de Maastunnel)-Dordrecht- Breda-Tilburg, waar de finish is in het Leipark. Na een rustpoze van ongeveer een half uur. vertrekken de renners voor de derde étappe naar Heerlen (143 KM). De tocht gaat nu over Eindhoven-Weert- Sittard-Heerlen. De aankomst is hier op het Rector Savelbergplein. Behalve een wedstryd om de persoon lijke successen, zal het ook een ploeg- koers zyn. Verschillende Nederlandse firma's en bedrijven zullen een ploeg laten rijden en ook uit de buitenlandse deelnemers worden équipe s samengesteld. Met begrijpelijke belangstelling wacht de Nederlandse wielerwereld op het re sultaat van deze eerste etappekoers ln 20 jaar. Daar liet succes allereerst van belang ls voor de toekomst van de Ne derlandse wegrennery en de Nederlandse renners, verwacht men vooral van hen bijzondere prestaties. En van de Belgen, Fransen e.a. hoopt men, dat ze zullen zeggen: „N'iet dan over ons U)k". Op die voorwaarden zullen 14 en 15 Juni belang rijke dagen zyn voor de Nederlandse weg- ren-port. De Amsterdamse Gymnastiek-vereniging „Kracht door Oefening-" neemt met de propagering van de athletiekbeoefening voor katholieken geen halve maatregelen. Zrndag j.l. organiseerde deze vereniging opnieuw ln dit seizoen een athletiek-dag en een derde ontmoeting ls reeds in het vooruitzicht gesteld. Dimaal was het programma hoofdzake lijk ingesteld voor de Junioren-competitie ih de leeftijdsgroepen 1416 Jaar en 17 19 Jaar, waarnaast enige nummers voor senioren waren Ingelast. de Warmte te kwaad had en ook een v W t,arde werker als Van Dokkum niet pit- ep? genoeg reageerde en hard genoeg jjjhoot om succes te kunnen hebben, 'aar De Ruyter was overal. Hij zette ^«vallen op, gaf passes, schoot en kopte, £h had geen succes. .r*n zo kwam het dat ook een Vole- in de tweede helft h&kers -overwicht y-- Wet doelpunten beloond werd, hoewel q Over Ij'ers toen toch weer beslist in het Meerderheid waren en Van de Ruit JQ„ ?P de plaats van de uitgevallen De 'Bh mocht proberen. tet tragische was, dat De Volewijckers Wedstrijd juist verloren, toen men °ht <}at; de zege behaald was. Eerst s Bakker er alleen tussen uit gegaan Nederiandsche korfbalteam heeft Am Urstellende wedstrijd gespeeld in v«rsnfrpen' waar het met 22 een punt ters^Me aan de Belgen, na 2—0 ach- Met een 22 geiyk spel tegen de De nen heeft het Nederlandse hockey-team (heren) in het Wagenerstadion te Am stelveen, dat slechts voor een kwart ge deelte was bezet, het interland-hockey- seizoen op waardige wijze besloten. Deze laatste ontmoeting moet tot de spannendste en enerverendste wedstrij den van de reeks interlands worden ge. rekend. Het Nederlandse team wist door volhouden en energiek aanvallen een 2—0-achterstand in het laatste kwartier van de wedstrijd geheel op te halen. In de eerste helft waren de Denen het eerst aan bod. Na enige Nederlandse aan vallen in de allereerste minuut, waarin een doelpunt van Kruize wegens buiten spel werd geannuleerd, kwamen de gasten los en maakten het Drijver, Nefkens en keper Haitink danig lastig. Met een grote beweeglijkheid, een geraffineerd short passing en een beslist betere stickvastheid kwamen de Denen opzetten. De oranje mannen zetten hun aanvallen, hoewel minder ln aantal, meer open en verras send op, zodat ook de subliem spelende keper Jorgen Boye er nogal eens aan te pas moest komen. De Deense aanvallen waren echter groter in aantal, zodat de toeschouwers waarlijk hebben kunnen genieten van spannende momenten voor het doel. De oranjeverdediging hield ech- têr moedig stand. Na 20 minuten spelen wéér een schot op het Nederlandse doel. Haitink bracht echter redding door de bal weg te trap pen. Ongelukkigerwyze precies voor de stick van de Deense rechtsbinnen Nielsen, die onmiddellijk voorzette naar de goed opgesteld staande rechtsbuiten Loft. waar Ideze het pielt beslechtte (01). Aangemoedigd door het publiek trok de Nederlandse voorhoede met Boerstra als aanvalsleider en Couvret als rechtsbinnen er op uit. Een misser van Kruize op enkele meters van het practisch verlaten doel deed het hart van de Deense keper waarschijnlyk een ogenblik van vreugde stilstaan. Voor de rust kwam er geen verandering meer in de stand. Na de rust zag het er aanvankelijk naar uit dat de gasten hun meerderheid in het' veld nog enige tijd zouden prolon geren maar een fanatiek vechtend oranje team drong nu zyn tegenstander geregeld ln de verdediging. Toch kwam het succes aan de andere kant. Een hoog schot van rechtsbuiten Loft werd door Haitink uit stekend met de palm van de hand om hooggeduwd, doch de neervallende bal belandde vla zijn eigen stick in het Ne derlandse doel (02). Het was eigenlijk te warm, maar het moest en dus ls er overal, meer of minder iustig, gevoetbald. Twee kampioenen zijn dit weekend nog gaar gestoofd: Heerenveen en NEG, die dus volgende week vol goede moed in de stryd der matadoren kunnen meedoen. De Volewyckers echter verionen van Blauw-Wit met 10 en moeten nu op Blauw-Wit's wedstryd tegen Stormvogels wachten, om te zien of het nog een beslis singswedstrijd te spelen krijgt. De degradatiewedstryden brachten alleen voor Brabantia en Tubantia succes. RK'IW en Excelsior, dat tegen SVV speelde, startte beide met een nederlaag. Emma zal Zondag in het eerste district zyn plaats moeten verdedigen tegen KFC en Zeeburgia. In afdeling I was EDO-Emma de be- langrykste wedstryd. De Htarlemmers, die zelf nog niet helemaal in veiligheid waren, wonnen met 21 en daardoor is het lot van Emma beslist. Hermes behaalde voor de veiligheid toch maar een 42-zege bij Ajax en >t Gooi bracht zich huiten gevaar door een 61-zege op VSV. By de Rotter damse derby FeijenoordSparta ging het nu eens in een ander opzicht warmpjes toe. Feijenoord won me 32. Dit deed echter ln geen geval afbreuk aan de strijdlust der oranjemannen. Met open aanvallen, in tegenstelling met de korte van de Denen, belegerden ze het doel van de gasten. Keper Boye was ech ter een haast onoverwinnelijke hinder paal. Schoten in het uiterste hoekje wist hij nog juist naast te tikken. Toch zou hy tweemaal moeten capitu leren. Eén kwartier voor het einde legde Boerstra de laatste hand aan een voor- zet van Steinz (1—2). Nog waren de Ne derlanders niet tevreden, want zeven minuten later wist Boerstra, die een pracht-wedstryd speelde, opnieuw te sco ren (2—2). Enkele minuten voor het einde onthield Esser, die overigens een verdienstelijke party speelde, zyn ploeg een overwinning door een bal voor open goal te missen. Toch was de gehele Nederlandse kolonie tevreden met het resultaat, toen het eindsignaal de ploe gen naar de kleedkamers dirigeerde. Nederlandse aanval op het doel van de Denen tijdens de internationale hockey- match te Amstelveen Ajax 20 13 3 4 29 50—31 Feyenoord 20 10 4 6 24 57—44 RFC 20 8 4 8 20 5044 DWS 19 7 5 7 19 31—28 Sparta 20 8 3 9 19 38—37 EDO 18 8 2 8 18 3332 VSV 19 8 2 9 18 4349 HDVS 20 7 4 9 18 4248 ADO 20 8 2 10 18 30—35 't Gooi 20 7 4 9 18 33—41 Emma 20 6 3 11 15 41—59 Volewyckers Blauw Wit 20 19 13 11 27 25 In district II heeft Volewijckers dus zijn kans, om zonder al te veel moeite kam pioen te worden, gemist. De Over IJ-ers hebben hun lot nog in eigen hand, maar zullen ln een eventuele beslissingswedstrijd aan deze tegenstander de handen vol heb ben. De overige wedstryden in dit district waren van geen belang meer. 6140 40—31 In het Oosten heeft NEC zyn kampioen schap behaald. Go Ahead heeft nog een kans gehad om met de Nijmegenaren ge lijk te komen, want NEC moet bij En schede met 22 genoegen nemen. De De- ventenaren gingen echter alle perken te buiten door thuis met 72 te verliezen van Quick, dat zijn stadgenoot dus een heel goede dienst bewees en wel recht heeft °P een Invitatie van het feestdiner 1 NEO Go Ahead 20 20 13 13 31 29 47—2e 44—29 19 16 2 1 34 98—28 18 12 2 4 26 54—33 19 10 4 5 24 5244 18 9 5 4 23 25—21 19 6 5 8 17 31—29 18 6 4 8 16 31—44 18 5 6 7 16 26—41 19 5 5 9 15 3143 19 6 1 12 13 26—51 19 4 3 12 11 2748 18 4 1 13 9 36—59 Heerenvf en Er Quick GVAV Sneek HSC Vecndam Leeuwarden Achilles Emmen Velocitas Frisia Van de drie degradatiecandidaten heeft alleen Brabantia gewonnen. De Eindhove- naren waren in Sittard de club van Kup- pen gaan bestrijden, die met vlag en wimpel kampioen geworden was. Het werd met 2i voor de Eindhovenaren een bijzonder goede start, die hoop geeft op een gunstige afloop. RKTW wts op bezoek bij De Valk, dat vorige week met een 31-nederlaag tegen T6C gestart was. Het ziet er niet hoopvol uit voor de Tllburgers, nu van deze club met 20 is verloren. Zij mogen echter be denken dat ze hun lot nog zelf kunnen bepalen. Heel weinig bemoedigend becon Excel sior, dat op eigen veld met niet minder dan'40 de eer Het aan SW. Tubantia won met 3—1 van Rheden. Zwolse Boys met 10 van Rigtersbleek. DISTRICT I. FeijenoordSparta EDOEmma AjaxHermes Gooi—VSV DISTRICT II. VolewyckersBlauw Wit DHCStormvogels HaarlemHBS 32 21 2—4 6—1 0—1 5—1 District m. EnschedeNEC Go AheadQuick 27 DISTRICT IV NACHelmondla DISTRICT V. Be QuickHeerenveen Emmen—Achilles LeeuwardenVeendam SneekHSC 2—2 5—3 1—6 1—0 GVAVFrisia 30 VVZ heeft voor 15 Juni a.s. een junio. ren-tournooi uitgeschreven, waarvoor uit genodigd zyn de R. K. verenigingen: DEM, Onze Gezellen. HBC, Velsen, DCG, RKAV, RKVVA, Wilskracht, Volendam, WSV en Kolping Boys. In het Noorden kwam de titel als ver wacht aan Heerenveen, dat tegen Be Quick met 61 zijn ware grootheid bewees. Frisia slikte by GVAV met 30 de ver wachte nederlaag, hetgeen vooral niet zo prettig is voor de Leeuwarders, omdat Em men met 41 een verstandige zege op Achilles behaalde. De interland-voetbalwedstrijd Frankrijk— België is met 4—2 door de Fransen gewon nen. Ruststand 11. Op Woensdag 11 Juni wordt in het Feijenoord-stadion te Rotterdam de voet balwedstrijd ZwaluwenRode Duivels ge speeld. Aanvang 7 uur. Da vis Cup: EngelandZuid Afrika 14, België—Zuid Slavië 1—2, Frankryk—Mo naco 50, TbJ. SlowakyeNw. Zee land 5—0. Onder de jeugdige knapen bleken vooral in De Bataven uit Leiden goede krach ten te schuilen, die met regelmatige en svstematische training zeker later tot de topklasse zvllen uitgroeien. Bij de oud-attleten uit de voormalige Fed. van Diocesane Athletiekbonden startte 0 a. ook de Amsterdammer H. de Lange, cie jarenlang het Ned. Kampioenschap op de sprintnummers wist te verwerven. Ook nu bleek hij de snelste op de 100 m. -n 12 2 sec. en'bovendien werd hy eerste op verspringen met 6.14 m. De voornaamste uitslagen luidden: Junioren B (14—16 jaar). 80 M. 1 P- de Keuning, De Bataven, 10,1 sec. 2 J. Schouten, IEV. 112 sec. 3 A v. Tienen, De Bataven, 11,3 sec. 4 x 80 M. 1 De Bataven 42.8 sec. 2 IEV, 45.2 sec. 3 Holland, 45,7 sec. Verspringen. 1 P. de Keuning, De Ba taven, 5,96 M. 2 J. Zandvliet, De Bata ven, 4.89 M. 3 N. Hoogland. IEV, 4.86 M. Hoogspringen, 1 B. Zandvliet. De Bata ven. 1,40 M. 2 J. Schouten. IEV, 1,40 M. 3 Th. de Winter, Holland, 1,35 M. Kogels to tem 1 A. v. Tienen, De Bataven, 12,51 M- 2 J. van Gastel. De Bataven, 12,42 M. 3 N. Hoogland, IEV, 11.31 M. Junioren A (1719 jaar). 100 M. 1 J. Weisscher, KDO. 12,1 sec. 2 C. Rip. Hol land, 12.3 sec. 3 R. Bak, IEV, 13,0 sec. 300 M. 1 M. Bonnet, De Bataven, 40,3 sec. 2 J. Meiman, De Bataven, 41,5 sec. 3 A. Pessel, KDO, 41,6 sec. 800 M. 1 M. Bonnet De Bataven, 2.13.3 sec. 2 F. Kaandorp, IEV. 2,17,8 sec. 3 A. Pessel, KO, 2,19,2 sec. 4 x 100 M. 1 De Bataven, 52.1 sec. 2 Holland 52,2 sec., 3 KDO, 52,7 sec. Venspr. 1 J. Weisscher, KDO, 5,81 M. 2 H. PaaTdekooper, Holland, 5,63 M. 3 J- Rozemeyer, IEV, 5,35 M. Hoogspringen A. 1 J. Bresser, De Ba taven, 1,45. 2 H. Stikvoort. De Bataven, I,40 M. 3 Th. v. d. Zwet. 1,40 M. Discuswerpen: 1 A. Pley, De Bataven, 26,58 M. 2 P. Gassenhoven. De Bataven, 22,69 M. 3 M. Boon, De Bataven, 21,88 M- Kogelstoten. 1 A. Plelj. De Bataven, 9.58 M. 2 P. Kaandorp, IEV, 9,82 M. 3 J. Gossenhoven, De Bataven. 9,51 M. Speerwerpen. 1 A. Pley. De Bataven, 31,11 M. 2 J. Bresser. De Bataven, 30,82, 3 H. Tros, De Bataven, 26.80 M. Senioren 100 M. Klasse D. 1 G. de Ruy ter, Jong Leven, 12,3 sec. 2 F. Reynders, KDO. 12,4. 3 W. Snep. JL, 12,5 sec. Klasse C. 1 H. de Lange, Jong Leven, 12.2 D. 1 C. de Ree. Holland. 2,09,4 sec. 2 H. sec C. HoogewertHolland, 12,5 sec. 3 J. Scholten Holland, 12,6 sec. 800 M. Klasse Timmers, KDO, 2,21,2 sec. 3 G. V. Amers foort. IEV. Klasse C. 1 C. Kraan. De Ba taven 2,09,1 3 J. Winkel. IEV. 3000 M. Klasse D. 1 J. Stokkel. AVSM. 11.31 sec. 2 H Bongers KDO, 11.31.1 sec. Klasse C. 1 J. Poet IEV, 10,03,1 sec. 2 J. de Ree, Holl., 10,10,5 sec. 3 K S.lootbeek, Holland, 10,17,8 sec. Verspringen. 1 Fr. Reynders, KDO, 5.87 M. 2 C Hoogwert. Holland, 5,83 M. 3 J. Braand, KDO, 5.50 M. Hoogspringen. Klasse D. 1 J. Bergsma, AVSM. 1.60 M. 2 J. Brand, KDO. 1,55 M. Fr. Tyburg, KDO 1,55 M. Klasse C. C. Hoogwert, Holland, 1,55 M. 800400200—200 1 De Bataven, 4.04.2 sec. 2 Holland 4,04,4 sec. 3 KDO 4,05,4 s- De einduitslag luidt: Junioren A: De Bataven I 5656 pnt K.D.O. 5650 p.. Holland 5224 p.. De Bata ven n 4776 p., I.E.V. 4737 p. Junioren B: De Bataven I 3775 p.. Vel sen 2816 p. Holland 2787 p., De Bataven II 2587 p., I.E.V. 1764 p. Tijd ene nat. athletiek wedstryden te Be verwijk, georganiseerd door „Suomi' heeft de Hagenaar J. Klein 'n goede pres tatie geleverd door de 100 m. in 10.9 sec. af te leggen en Nusse en Lammers achter zich te laten. Frits de Ruyter won de 800 m. zonder veel stryd; hy nam dade lijk de leiding en met een flinke voor sprong kwam hy als eerste aan in 1 min. 59.2 sec. Het nummer 5000 m. was ln de hitte een zware wedstryd voor de lopers. De B-klassers waren het beste op dreef en bezetten de eerste plaatsen. Winnaar werd W. Boeree. Mevr. Fanny Blankers- Koen won zowel de 100 m. als het num mer verspringen. Celebes uit Den Haag won de 4 X 100 m. estafette dames.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 3