(Ëgg§ r Eis tegen Voute verhoogd met drie jaar DOKIE DURF in BORIS BAAL DUIKT OP HET KANSSPEL DER AMERIKANEN MET ARGENTINIË Hij verzette zich tegen de instelling van een Ghetto OPENBARE AANBESTEDING Verlovingsringen lip?» iéS&É - miw- RUSSEN KNAPTEN HET ALLEEN OP L Werk van Joodse Raad ter sprake VAN GOOL'S BROOD "**tS4 SIGARENZAAK TECHN. BUR. LINDEMAN AUTO-TRANSPORTEN Bloemendaalse Bestelcentrale Uw kleding repareren? MEUBILAIRVEILING A. WIJNTJE BONTWERKER VOLKSCONCERT ZATERDAG 7 JUNI 1947 PAGINA 5 BUITENLANDS OVERZICHT Peron int een succes, Truman een belofte Mgr. Respighi overleden n Warme entvangst in Londen van Marshall's rede Kwestie der bewapening Lubach staat aan kop in tournooi te Hoorn Coup de Marathon 45/2 Intern, wielerwedstrijden te Amsterdam Samenstelling Rode Duivels Haarlem Ier overname aangeboden. Prijs f 8000.inclusief invenfaris. ^lieven onder no. 25707 aan het bureau van dit blad. CENTRALE VERWARMING OLIESTOOKINRICHTING Bezoekt Dinsdag 10 Juni de NAT. KORTEBAAN DRAVERIJ grasbaan te Rijnzaterwoude, Tevens 11 Juni Oranjefeesten. GROOTE H0UTSTR49 een kleine. xacJi met een qjufoa keuze.' En NU naar „FLUKS" voor Uw MIDDAGMAAL Hae. tUtuL wat Voor uitstekende accordeonles: COR SCHEFFER, Leraar accordeon en accordeontheorie. JE ADRES: J. B. KOK Bloemendaalseweg 16, Bloemendaal Meubeltoonkamers direct van fabriek VEILINGGEB. „DE SFAARNESTAD" Voor de van 18 Juni a.s. kunnen nog gdederen worden ingebrachi. Verhuizingen en goederenvervoer S, fel. 13271, Haarlem, A°- 1906 Muziek- en Instrumentenhandel Ged. Oude Gracht 72 - Haarlem H. O. V. Dirigeni: KEES HARTVELT Solist: PIERRE PALLA, piano In het Witte Huis werd Woensdag tus sen President Truman met enkele van zijn naaste adviseurs en de Ar gentijnse ambassadeur een korte con ferentie gehouden, die de bezegeling vormde van de nieuwe politieke ver houdingen, zoals deze sinds enige tijd van Noord- naar Zuid-Amerika gegroeid aijn. Deze groei is een andere richting Uitgegaan dan zich eerst liet aanzien. Scheen het vlak na de oorlog dat de V.S. het vooral met intimidatie en spier- ballenvertoon zou proberen, later kwam hier een wijziging in. Peron, de Argentijnse president, bleek best opgewassen tegen de krachtige druk Uit Washington, die vooral in de be schuldiging van medewerking met de As een krasse uiting vond; hij sloot een ver drag met de Sovjet-Unie, van beperkte omvang nog, maar overduidelijk van strekking. Hij zette de V.S. schaak door •net vriendschap voor Moskou te dreigen door onwil te tonen om zich te schik ken naar de Pan-Amerikaanse overeen komst van Chapultepec, waarbij onder linge bijstand van de staten op het Wes telijk Halfrond in het vooruitzicht werd gesteld. Dit heeft de Noord-Amerikanen doen inzien, dat er bij Peron meer te bereiken Was met honing dan met azijn. Braden, de ambassadeur der V.S. in Buenos Aires, voorstander van de krachtige, tot dusverre gevolgde politiek, werd van zijn Dost ontheven en min of meer weggepro moveerd naar Washington, waar hij as sistent-staatssecretaris voor Latijns Amerika werd. Messersmith, aanhanger van een vriendelijk optreden, volgde hem op als ambassadeur, met de taak klaarblijkelijk, Argentinië's vriendschap fe verwerven. Braden en Messersmith waren dus po litieke tegenvoeters. Trachtte Bra den, de Argentijnen het leven zuur te maken, Messersmith verzachtte het hun zoveel mogelijk. Wist Braden de Uitlevering van nazi-agenten en zulke Ueden door Argentinië tot een twistappel tussen Washington en Buenos Aires te blaken, Messersmith spoorde zijn rege ring tot matiging en Peron tot toegeef lijkheid aan. De ambassadeur heeft het bleit gewonnen: wel heeft Argentinië bog lang niet alle nazi's en fascisten Uitgeleverd (o.a. herbergt het nog altijd Mussolini's zoon Vittorio), maar het heeft er toch een zestig over de grens gezet, en het toonde zich o.m. Zondag bog erg anti-fascistisch door een Fran ciscaan, die het fascisme prees, binnen M uur uit te wijzen. Op deze wijze zijn de V.S. dus zonder "hun gezicht te verliezen'' wel in staat biet Peron tot een accoord te komen. En 2i.i willen niets liever, <j>mdat zij hem hard nodig zullen hebben voor de ver buiging van het gehele Amerikaanse Continent, die op de aanstaande Pan- 'bnerikaanse conferentie te Rio de Ja- Viro besproken gaat worden, en die koor Truman o.a. zou moeten bestaan in "standaardisering van alle defensieve bliddelen èn bedoelingen. Zulk een accoord is in beginsel Woensdag tot stand gekomen. De V.S. hebben genoegen genomen biet de anti-nazi-maatregelen van Peron en zijn nu bereid, met hem een verdrag var wederzijdse bijstand aan te gaan, d.w.z. hem wapens te leveren, die hij eigenlijk geheel naar eigen goeddunken kan gebruiken, en die derhalve zijn po sitie ook tegenover de V.S. zelf verster ken. Duidelijke winst dus voor Peron. Maar tegelijk aanloop voor een veel meer omvattende militaire samenwer king tussen Noord en Zuid: belofte dus voor Truman. Braden heeft Uit dit alles de conse quentie getrokken. De nieuwe politieke lijn wijkt essentieel af van de door hem aangeduide. Men heeft hem gedesa voueerd, nu is hij gegaan. Messersmith is hem gevolgd, niet omdat zijn politiek niet goed was: het is grotendeels aan hem te danken dat van het Argentijns- Russisch verdrag absoluut niets terecht is gekomen; maar meer omdat de V.S. de nieuwe koers willen laten sttiren door een nieuwe man, die door geen traditie bezwaard wordt, niet aan al te grote toegeeflijkheid gebonden is en met een schone lei zal kunnen beginnen. Mgr. Carlo Respighi, prefect der ce remoniën, is Vrijdagmorgen te 9 uur ten Vaticane plotseling overleden. De prelaat stak de hof van St. Dama- sus over, toen hij plotseling neerviel. Hij werd onmiddellijk naar een medische af deling in het Vaticaan gebracht, maar bleek bij aankomst aldaar reeds te zijn overleden als gevolg ,van een beroerte. Te Voorburg is in de ouderdom van 82 jaar overleden de heer P. H. Bollen, kapitein titulair der infanterie en Ridder der Militaire Willemsorde. Woensdag a.s. zal H. M. de Koningin een bezoek brengen aan de tentoonstel ling van het Ned. Trekpaard te 's-Her- togembosch. Je moet maar pech hebben! Een grote vrachtauto, geladen met balen „vodden," slipte Vrijdag op de Stadhouderskade te Amsterdam en kantelde. Onder de balen „vodden" bleek tabak en sigaretten verborgen te zijn. De smokkelaars hadden geen geluk, want de smokkelwaar werd prompt onder bewaking gezet De rede van de Amerikaanse minister van Buitenl. Zaken, George Marshall, over de Amerikaanse plannen voor eco nomische hulp aan Europa, is in offi ciële kringen te Londen warm ontvan gen. De rede wordt beschouwd als een aanmoediging voor de Europese landen, met nieuwe moed voor het herstel te werken, nu zij de wetenschap hebben, dat hun pogingen door Amerika worden gesteund. Naar verluidt, zal de Britse regering onmiddellijk stappen bij de Ameri kaanse regering doen ter opvolging van Marshali's advies. Er wordt voorts op gewezen, dat Engeland reeds handels besprekingen met Rusland voert, die, als zij tot een goed einde leiden zullen bijdragen tot het herstel van het even wicht in het door de oorlog getroffen Europa. Het comité van de Grote Vijf van de U.N.O.-commissie voor alle bewape ning (buiten de atoombom) kon Vrijdag niet tot overeenstemming komen over een werkprogramma en heeft toen de commissie een rapport voorgelegd. En- /n het officiële blad van het Russische militaire bestuur werd Vrijdag aan het Duitse volk medegedeeld, dat de Russen het leger van Hitier practisch zonder hulp hadden verslagen, terwijl de geallieerde pogingen „voornamelijk beperkt gebleven waren tot het bombarderen van steden, die zij geheel verwoestten, op de militaire objecten na." Naast dit hoofdartikel in de „Tagliche Rundschau" stonden er ■nog meer artikelen over D-Day op een bimnen-pagina, waarvan het hoofdthema was, dat de invasie van Frankrijk van betrekkelijk gering belang was geweest, omdat de oorlog op het Oostelijk front „tegen veel sterkere Duitse strijd krachten" werd beslist. geland, Frankrijk, de Ver. Staten en China waren het eens over een bepaald ontwerp, doch Rusland handhaafde zijn eigen standpunt. Dr. Victor Hoo, diplomaat en bridge-meester De wereld hoofdstad, van alle gemakken voorzien Een keizer leert Engels en leest sprookjes Stakingen om.... Er zijn al heel wat kwade dingen ge zegd over het ontwerp voor het gebouw der Vrenigde Volken, dat in New York mettertijd zal worden ge bouwd. Enige dagen geleden heeft; u kunnen lezen, wat vakmensen en man nen in de straat er al zo op hadden aan te merken. De ontwerpers zelf denken er natuurlijk anders over. Door de hierbij afgedrukte reproductie kunt' u enig idee krijgen hoe de „wereld-hoofdstad" er eens zal komen uit te zien. De wolken krabber zal veertig verdiepingen tellen en zodanig van een „batterij" liften worden voorzien, dat geen gedelegeerde bang behoeft te zijn amechtig en uit geput ter vergadering te verschijnen. De bibliotheek zal groter worden dan groots en minstens een millioen delen gaan tellen, terwijl de parkeerruimten even- eens van alle gemakken worden uitge rust en 2000 wagens zullen bevatten. De secretarissen kunnen dan tenminste met eigen wagens komen, zonder het voor hun chefs al te moeilijk te maken. „Air conditioning" is een eis, die de Ame rikanen tot in de perfectie gaan uitvoe ren; de restaurants zullen voor de beste van New York niet behoeven onder te doen. Een eigen postkantoor, bank, tele foongebouw en telegraafkantoor zijn van die kleine dingen, die het leven van de gedelegeerden in zo groot mogelijke mate zullen veraangenamen. Moeilijkheden zullen er eigenlijk slechts op de verga deringen zelf plaats kunnen vinden. Schoolkinderen van de Japanse lage re scholen zingen nog trouw iedere dag hun versje van het lied: „De keizer van Japan, is een zeer groot man." Wanneer deze kinderen in Tokio wonen en bij hoge uitzondering de eer zouden hebben gehad het staatshoofd in hun lokalen te ontvangen, dan zullen zij eer biedig hun buiging hebben gemaakt en op de vraag, of ze braaf waren, verlegen maar bevestigend beantwoord hebben. Maar voor de ouderen sijpelen zo af en toe berichten uit het keizerlijke pale's, door, die de keizer „en pantouffles" to nen. Hirohito zelf heeft onlangs aan journalisten verklaard, dat hij zich voedt met aardappelen en macaroni en in stille ogenblikken gedichten maakt. Over de keizerin onthulde hij, dat zij zijdewormen kweekt en 10 kilo cocons hoopt te krij gen. „Ik zelf ben begonnen Engels te leren," zei de keizer nog. „Een moeilijke taal, maar als teksten gebruik ik Ame rikaanse sprookjes." Bij alle stakingen om geld, meer geld en nog eens geld in Frankrijk en bijna alle landen van de wereld, heeft Parijs ook eens een staking van andere aard gehad. Het waren de post boden, die evenals de bakkers, spoor- mannen en fabrieksarbeiders vermoede lijk ook wel eens een paar vrije dagen whden hebben. En zij staaktenom nieuwe uni formen. DR. VICTOR HOO Dr. Victor Hoo is hoofd geworden van de speciale commissie voor Palestina. Eén Chinees heeft al dus een belangrijke rol gekregen in het onderzoek om de moeilijkheden in het Heilig Land te overwinnen. Dit is de eerste keer, dat een inwoner van China een dergelijke benoeming heeft gekre gen. Dr. Victor Hoo is er van jongsaf aan voor opgeleid eerst door zijn vader, die ambassadeur in Rusland was en later tijdens studiejaren aan Franse en Engelse universiteiten, waar hij niet al leen boekenwijsheid leerde, maar zich ook op bijzondere manier in het bridgen bekwaamde. Culbertson was zijn vriend, maar hjj is er nooit toegekomen tegen deze bridge-grootmeester een partij te spelen. Hij bridgt dus uitstekend. Men kan aldus van hem zeggen, dat hij talen spreekt als hij bridgt, tennist als hij talen spreekt, en kan paardrijden als hij tennist. Want in al deze dingen blinkt hij uit. Bovendien nog in meer diploma tieke besognes. Vandaar zijn benoeming en zijn aanstaande reis naar Palestina. (Van onze speciale verslaggever) De procurenr-fiscaal bij het Am sterdamse Bijzondere Gerechtshof, mr. J. Sikkel, heeft gisteren acht jaar gevangensstraf geëist tegen Edward John Voute, ex-burgemeester van Amsterdam. Aan het einde van de eerste zitting op 25 April j.L had hij vijf jarr gerequireerd. Mr. Sikkel zeide in zijn requisitoir, dat er na het voortgezette onderzoek weliswaar geen nieuw, maar toch in ieder geval een helderder licht op de zaak was gevallen en hij meende te mo gen constateren, dat de zaak-Voute in haar mérites scherper gesteld was. Van- daar'zijn drie jaar hogere eis. De ochtendzitting, die gewijd was aan het horen van zes nieuwe a charge- getuigen, was slechts enigermate be langrijk dcor de verklaring van de poljtie-inspecteur v. d. Oever, die in 1942 weigerde te assisteren bij de Joden- razzia's. Getuige werd deswege ontsla gen en arrangeerde toen een ouderhoud met de ex-burgemeester, dat op de vol gende merkwaardige manier verliep. Voute: „Ik vind uw houding flink, maar wat wenst u eigenlijk?" Getuige: ,,Ik vraag een onderzoek van mijn zaak." Voute: „Waar maakt u zich druk over, we leven in een hercïsche tijd. Als oud-marineman kan ik u wel zeggen, dat op dienstweigering maar één straf staat: ontslag". Een der raadsheren viel daarop ver- dachte's houding In dit opzicht aan en herinnerde hem er aan, dat hij (Voute) op de vorige zitting gezegd had, dat de Amsterdamse' politie geen 'deel had ge had aan de Jodenrazzia's. Voute ant woordde daarop, dat hij zulks ook niet geweten had tot op het moment, dat getuige hem bezocht. Hij had daarna direct maatregelen genomen in die zin, dat hij aan Lages verzocht de Amster damse politie niet meer voor Duitse doeleinden in te zetten. Voute had toen van Rauter een brief gekregen, waarin stond dat het niet meer gebeuren zou... In de middagzitting kwam allereerst een agent' van politie een verhaal doen van Himmler's bezoek aan Amsterdam. Hij had daarbij gezien dat Voute de Duitse groet bracht toen Himmler arri veerde. En mr. Sikkel toonde aan de hand van een foto aan, dat de ex-bur gemeester die dag zelfs tweemaal deze groet gebracht moest hebben. En toen de president prof. Van Hamel recht op de man af aan Voute vroeg: „Verdachte maakte u de Duitse groet?" antwoordde deze: „Het was mijn gewoonte niet. Ik heb daarover meermalen aanmerking gehad van de Beauftragte, die mij uit maakte voor een „bourgeois", omdat ik het naliet." Vervolgens bracht de procureur-fis caal Voüte's verhouding tot de S.S. ter sprake, waarin de ex-burgemeester toe gaf een jaar sympathiserend lid van de S.S. geweest te zijn. Van doorslaggevende betekenis in de zaak-Voüte was wel of en in hoeverre verdachte verantwoordelijk was voor de Jodenrazzia's. De verdediger, mr. Kym- mel, had in dit verband de S.D.-chef Willy Lages gedagvaard en deze was zeer beslist in zijn verklaringen. De Joden-arrestaties geschiedden op last van de Duitsers. Voute had tegen „eine ganze Reihe" van Duitse maatregelen geprotesteerd, ook tegen de Jodenmaat- regelen. De enige „sensatie" van de overigens monotoon verlopende rechtzitting was een woorden-duel, dat zich ontspon tussen de procureur-fiscaal en de toenmalige voorzitter van de Joodse Raad, de heer Abraham Asscher, een patriarchale ver schijning, die op luide en nadrukkelijke toon zijn voor Voüte wel zeer gunstig getuigenis aflegde. Voüte had zich en met succes verzet tegen de instelling van een Ghetto voor 142000 Joden in de hoofdstad, had tal van malen gewaarschuwd als er razzia's op komst waren en tenslotte was het Voüte gelukt ettelijke Joden uit de handen van de Duitsers te redden. Mr. Sikkel, die 's heren Asscher's woordenstroom reeds had trachten te onderbreken met de vraag: „Mijnheer de President, zijn wij reeds aan het pleidooi bezig of is dit een getuigenver klaring?", probeerde op het moment, dat de getuige gewaagde van de „vrien delijkheid" van de Duitsers t.a.v. de Joodse Raad, hem in het nauw te bren gen. Naar aanleiding waarvan een bijna opwindende discussie ontstond tussen de vinnige procureur-fiscaal, die leunend op de tafel vóór hem zijn scherpe en puntige vragen als pijlen afvuurde, en de niet van zijn stuk te brengen heei Asscher. Mr. Sikkel: „Waarom waren de Duit sers zo vriendelijk tegen u?" Getuige: „Dat zou u de Duitsers moe ten vragen." Mr. Sikkel: „Verbaasde die vriende lijkheid u niet?" Getuige: „Soms wel." Mr. Sikkel: „Heeft u er geen verkla ring voor?'' Getuige: „Ik neem aan, dat ae vrien delijk tegen mij waren, om mij des te meer te kunnen bedriegen." Mr. Sikkel: „Of is het misschien zo, dat u dacht, dat ze vriendelijk waren, omdat ze u nodig hadden?" Getuige: „Zij nadden een „organisa tie" nodig om de Joden weg te voeren. Maar wij werkten natuurlijk zoveel mo gelijk tegen." Mr. Sikkel: „En u stond aan het hoofd van die organisatie?" Getuige: „Neen, aan het hoofd van de Joodse Raad, die de Duitsers tegen onze zin instelden, maar waaraan wij tenslotte, om zoveel mogelijk te rekken, niet konden ontkomen.'' Op dit moment leidde prof. v. Hamel het verhoor weer in juiste banen met de scherp geformuleerde vraag: „Op welke manier heeft de voorzitter van de Joodse Raad als zodanig hulp gehad van de burgemeester van Amsterdam?" En dat was voor de heer Asscher het sein, nog eens van voren af aan te beginnen: maar toen zulks mr. Sikkel niet tevreden stelde, bood hij de procureur-fiscaal aan hem te gelegener tijd een uiteenzetting over het werk van de Joodse Raad te geven Intussen kreeg mr. Sikkel eerst tegen de avond gelegenheid requisitoir te hou den. Spr constateerde dat na deze zitting weer iets van het aureool, dat om deze verdachte hing, is weggenomen. Een aureool, dat overigens zelfs mr. Sikkel min of meer beïnvloed had, toen hij op 25 April de milde eis van 5 jaar uit sprak. Verdachte, die een willig werktuig in de handen van de bezetter was, werd door de Duitsers tot burgemeester verko zen niet ofschoon, maar omdat hij geen N.S.B.-er was. En de procureur fiscaal besloot met de woorden: „Uit de nieuwe, overigens kleine feiten, die op deze zitting aan het licht zijn gekomen, komt opnieuw dat naar voren, waaraan ook uw Hof zich geërgerd moet hebben: In het tournooi om het kampioenschap van Nederland hoofdklasse klein biljart kader 35/2 wonnen Luibach van Bidhels- heim, Kruithof van Teegelaar, Van Lochem van Van Bokhoven. Schmidt van Poyck, Lubach van Van Bokhoven, Teegelaar van Eichelsheim, Schmidt van Kruithof, Van Lochem van Poyck. De stand luidt: Lubach ,6 1200 284 44.44 Van Lochem 6 1200 229 30.76 Schmidt 4 1176 215 56.00 Teegelaar 4 1153 207 37.19 Kruithof 2 618 83 26.75 Poyck 2 702 193 21.27 Eichelsheim 0 922 147 23.61 Van Bokhoven 0 620 112 18.78 Bij de opening van hej internationale biljarttournooi Coupe de Marathon 45 2 te Waalwijk was een flinke belangstel- ling. Van Hasselt 216 27 90 8. Vingerhoedt 400 27 69 14 81 De Leeuw 400 12 132 33.33 Jacobs 249 12 92 20.75 Van Hasselt 400 21 113 19.04 De Ruyter 400 21 126 19.04 Op 12 Juni worden op de S.ali'.nbaan te Amsterdam internationale wielerwed strijden gehouden. Het programma luidt: achter grote motcren: twee rot ten van 40 km.: Besson (kamp. Zwitser land), Frosio (wereldkampioen). Van der Voort. Bakker. Prcnk, Reuter. Vierlandenwestrijd voor professials: bestaande uit klassement, tijdrace en achtervolging. Deelnemers: Ge de Meu- lenmeester, R. Adriaanssen. L. Testu, R. Reynes, H. Coblet, G. Keller. G. Pe ters, H. Lakeman en een internationale sprintmatch vcor amateurs waaraan deelnemen de Engelse kampioen Hams en de Nederlanders Bijster, Hazelendoorn en Duyns. De samenstelling van het Belgische voetbalelftal, dat op 11 Juni tegen de Zwaluwen op het Feijenoordstadion zal spelen is als volgt: Doel: H. Meert; Back: H. Matthijs en M. Aernauds; Midden: H. van Varen- bergh, L. Carre en J. Verminnen; voor: H. Lambert, H. Govaert, F. Carlier, H. Vervoert en A. Leclerq. Sijen en Janssen hebben de strijd in de Ronde van Luxemburg gestaakt. Een derde Nederlandse renner, Lakeman, verscheen voor de vijfde etappe niet aan de start. De etappe werd gewonnen door Depredhomme in 6 uur 18 min. en 41 sec. voor Van Steenbergen met 9 sec. achterstand. De eerste ronde, welke gisteravond ge speeld werd tussen de schakers van Nederland en Tsjechoslowakije, werd voolopig door de Tsjechen gewonnen met 4>/3V4. Twee partijen zijn echter afgebroken. De zesde partij om het wereldkam pioenschap dammen tussen Ghestem en Keiler eindigde in een remise na 67 zetten. de volmaakt onoprechte en leugenach tige houding van verdachte." Voüte, die met grote aandacht het felle requisitoir volgde, scheen door de eis van 8 jaar zeer bewogen. De verdediger, mr. A. W. Kymmell, hield tenslotte zijn pleidooi, dat op de zelfde grondslag was gebaseerd als de vorige maal: het ontbreken van ieder concreet, strafbaar feit. En ook njl be toogde hij dat Voüte's bestuur „een ze gen voor de stad" was geweest. SprT vroeg ontslag van rechtsvervolging, eventueel vrijspraak en diende tevens het verzoek tot onmiddellijke invrijheidstelling in, dat echter door het Hof werd afgewezen. Het zal op 20 Juni a.s. 's morgens om half tien uitspraak doen. 48 Met 'n rust, waarop velen ja - loers kunnen zijn, bond Do- kie Durf de twee helpers van Baal ten slotte nog een doek voor de mond. „Jullie nare stemmen gaan me door merg en been, zie je" veront schuldigde hij zich. Daarop begaf hij zich naar de goede projessor On snor, die, zoals Dokie eerst nu bemerkte, zei) met een korte ketting aan zijn octodestraalmachine was bevestigd. ..Nu be grijp ik waarom U zichzelf niet kon bevrijden" zei Dokie. „Kan ik je ergens mee helpen, Durf?" vroeg de professor, nadat Do kie hem had bevrijd. „Misschien wilt U de twee heren, die zich achter deze ruimte bevinden, bewaken" vroeg Dokie, ter wijl hij de professor twee revolvers overhandigde. Hij had na melijk ook Baal's assistent van zijn wapen ontdaan. „Ik ga nu nog even verder snuffelen naar tegenstanders," zei Dokie. „Wanneer men tegen een overmacht vecht, moet men het voorzichtig aanleggen: één voor één." Architect J. A. VAN ASDONK te Bloemendaal is voor nemens, in opdracht van het Bestuur der Woningbouw vereniging „Eendracht maakt macht", gevestigd te Zand- voort, aan te besteden, overeenkomstig 't Aanbestedings reglement W.B.: HET BOUWEN VAN 61 WONINGEN TE ZAND- VOORT OP 2 TERREINEN AAN DE POT GIETERSTRAAT EN GENESTETSTRAAT IN 3 COMBINATIES. A - 48 WONINGEN; B - 13 WONINGEN EN C - TE SAMEN 61 WONINGEN De aanbesteding zal geschieden op de 27ste Juni 1947 op het Raadhuis te Zandvoort. Bestek en tekeningen te ver krijgen vanaf 10 Juni a.s. bij de Lichtdrukinrichting Fa. J. T. Terhorst, Zuiderstraat 33 te Haarlem, Tel. 13335, f 20.per stel. Toezending na ontvangst van post- tDiccapl 4 f 21 J. A. VAN ASDONK, Arch. B.N.A. Hoofdkantoor en bakkerij Koudenliorn 24-28 Telcf. 11780 Filialen: Voldersgracht 37 Telcf. 19416 Burgwal 60 Linscliotenstr. 42 Esschilderstraat 17 Vrije woning aanwezig. KLEVERLAAN 77 BLOEMEN DAAL TEIEF, 22155 op de mooie Aanvang 2 uur Reeds 24 van de snelste paarden inge schreven. Programma o.a 9.30 Nat. Ringrijderij met versierde tilbury's. Prijzen (bij void deein.)f 40.f 30f 20 en f 10.2 uur: Rennen met eenv. hindernissen voor uitssluitend boerenpaarden. Prijzen: (bij vol. deelri.) f 40,t 30.f 20.en f 10.Bovendien een ereprijs van f 200.welke wordt verreden door de 4 prijswin naars; 7 uur: De bekende MOTORKOZAKKEN. Vele en mooie vermakelijkheden op het terrein aanwezig. Goede busverbinding (uurdienst van Maarse Kroon) uit, Haarlem, Leiden, Amsterdam en Alphen a/d Rijn. Bushalte tegenover het cours-terrein. TELEFOON 20049 Biefstuk met dop. en aardapp. voor slechts 91 cent Heerlijke stamppot met worst of gehakt 70 cent Ook Uw TWAALF-UURTJE wordt prima verzorgd o.a. Koffie met gebak 26 cent Broodje met Haagse leverworst 13. cent m ham 26 cent 99 rosbief 26 cent gen hele bal gehakt 26 cent uok overheerlijke slaatjesvan 13 cent tot 52 cent Automatiek ..FLUKS" Grote Houtstraat 23, Haarlem WONINGRUILCENTRALE SPOORSTRAAT II B'J CS "VJ TRECHT TEL 21758 V_AORESSEN DIRECT TOT UW BESCHIKKING./ J Spaarn rijkstraat 30, INSTRUMENTEN voor STUDIE en VERKOOP beschikbaar. Inlichtingen etc.: 't liefs, op* het spreekuur Woensdag avonds van 6.307.30 uur. van en naar alle plaatsen. SCHALKWWKERWEG Til HAARLEM TEL. 14741 verplaatst van Kerkplein 10 naar: Telefoon 24127; na 7 uur tel. 20366 persen, stomen, onzichtbaar stoppen. Dameshoeden vervormen, verven. Herenhoeden stomen. Verhuur van gelegenheidskleding. AMERICAN PRESSING CT. SMEDESTRAAT 29 TELEFOON 13702 Zware- Goth., Mahonie, Blanke en Eng. Huiskamers met effen velours vanaf 695.Clubs, Bur., Slaapkamers, ge capitonneerde Salons m. halfronde bank, zeer aparte mod. WESTERHOUTPARK 8 bü Wagenweg - Tel. 18840 onder leiding van deurwaarder D. G. van Wijngaarden, Nobelstraat 8, bij de Zijlstraat, Haarlem, Tel. 11136; b.g.g. 17637. ONDER GARANTIE ot 10 m. lengte, van 2 tot 30 ton laadverm aygensstraat 13 b.d. Linschotenstraat KRUISWEG 49 - HAARLEM - TELEF. 11532 WU repareren en moderniseren alle soorten bontwerken, ook voor BONTBEWARING. Gemeentelijke Concertzaal - Haarlem VRIJDAG 13 JUNI 1947 20 UUR (uitgesteld concert van 18 Februari JX) (speelt o.a. pianoconcert v. Scharwenka en Rhapsody in Blue van Gershwin) Entrée0.90, inclusief belasting. Voorverkoop en plaatsbespreking bjj het Concert- bur. Alphenaar. Kruisweg 49, Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1947 | | pagina 5